Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.310.596
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

Na taj nacin si mozes razgovarati s mamom i tatom, jer su te ocito odgojili da je OK tako razgovarati sa strancima.

Sa mnom, prvi i zadnji put. Zdravo 

 

  Da mi je samo na par trenutaka gurnut nos u tvoju ignore listu. Imam osjećaj da je tamo veća gužva nego na Grdovićevom koncertu. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...

  Da mi je samo na par trenutaka gurnut nos u tvoju ignore listu. Imam osjećaj da je tamo veća gužva nego na Grdovićevom koncertu. 

U onoj temi o Ateistima, prakticno ni ne ne vidim ikog vise osim samog sebe....

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

da li je vukovar prodan ili zbog cega tesko se moze reci osim onih koji su direktno zapovijedali tada. ako se ne varam mislim cak da u emisiji heroji vukovara netko spominje kako su imali cilj izdrzati sto duze da se saceka medunarodno priznanje rh, ono je uslijedilo kasnije. treba imati na umu da je velika vecina drzava smatrala domovinski rat gradanskim ratom, pa i danas mnogi ne znaju da mi sa srbima smo djelili samo drzavu, nit imamo isti jezik, nit pismo, nit vjeru.....

da li je tokom rata bilo operacija koje su promasene - sigurno. al to je rat, ne mozes ocekivati dobiti sve bitke. a plus toga dodajmo da je trajao i sukob u bih i to jedno vrijeme protiv 2 strane.

po meni je najveci problem sto odmah tokom osnutka drzave (medutim dogodio se rat) se nije krenilo u rascicavanje proslosti. tocnije to do dana danas nismo napravili. a onda su nam se dogodili razno razni izdajnici i tu smo gdje jesmo.

sto reci o privatizaciji, krenula je devedesetih pa se nastavila do danas, kao i rasprodaja. meni osobno nije problem priznati gresku, ali jos jednom prestanite izjednacavati agresora i nas

vlade su se mijenjale kao i ljjudi a nista se nije promijenilo, dakle na koju god stranu naginjali ne mozemo reci jedni su dobri jedni su losi. katastrofa su svi

sto se tice jugoslavije nitko nije spomenuo kako su ljudi u komunizmu gubili svoje firme i tvornice u korist 'naroda'. po meni je to isto kao i privatizacija

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

 A 2đman nije ? Pa sjeti se salvetice. Mislim Slobo nikad nije skrivao da je genocidna četničina, a što reći za našeg domaćeg kleptomana koji je bio ponosan što mu žena nije židovka, ni srpkinja, aludirajući na Pavelića i Tita ? Pa sjeti se s kakvom kremom je bio povezan 90-tih. Srećom (po njega) na vrijeme je to shvatio, pa ih je krenio riješavati poput pravog državnika.

 

My point - suodgovroran itekako za žrtve i rat. Možda ne u mjeri kao Slobo jel je ovaj otvoreno krenuo u agresiju, ali benzin na vatri je tu 10/10. U gospodarskom kriminalu mu Slobo nije ni do koljena. Ali to je drugi par cipela.

Ponovno ponavljam ono što se dogodilo 90-ih je finale onoga što je započeto u 80-im nakon smrti Tita. Prvi su to osjetili Albanci na Kosovu. Finale (rat) se moglo izbjeći samo na način da se prihvati sve ono što je Milošević tražio. Ne vjerujem da bi se drugačije odvilo da je npr. Račan ostao na vlasti u Hrvatskoj. Evo ti malo materijala za Googlanje (ako si zaboravio ili te nikada nije zanimalo): kontrarevolucija i iredenta na Kosovu, Jogurt revolucijaGazimestan i 14. izvanredni kongres SKJ.

 

Da se razumijemo, ne amnestiram ja nikoga zato što je bio naš.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

U onoj temi o Ateistima, prakticno ni ne ne vidim ikog vise osim samog sebe....

Pa jesi li što replicirao ili napao ovog što ga vidiš?

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
OBLAKprasine kaže...

da li je vukovar prodan ili zbog cega tesko se moze reci osim onih koji su direktno zapovijedali tada. ako se ne varam mislim cak da u emisiji heroji vukovara netko spominje kako su imali cilj izdrzati sto duze da se saceka medunarodno priznanje rh, ono je uslijedilo kasnije. treba imati na umu da je velika vecina drzava smatrala domovinski rat gradanskim ratom, pa i danas mnogi ne znaju da mi sa srbima smo djelili samo drzavu, nit imamo isti jezik, nit pismo, nit vjeru.....

da li je tokom rata bilo operacija koje su promasene - sigurno. al to je rat, ne mozes ocekivati dobiti sve bitke. a plus toga dodajmo da je trajao i sukob u bih i to jedno vrijeme protiv 2 strane.

po meni je najveci problem sto odmah tokom osnutka drzave (medutim dogodio se rat) se nije krenilo u rascicavanje proslosti. tocnije to do dana danas nismo napravili. a onda su nam se dogodili razno razni izdajnici i tu smo gdje jesmo.

sto reci o privatizaciji, krenula je devedesetih pa se nastavila do danas, kao i rasprodaja. meni osobno nije problem priznati gresku, ali jos jednom prestanite izjednacavati agresora i nas

vlade su se mijenjale kao i ljjudi a nista se nije promijenilo, dakle na koju god stranu naginjali ne mozemo reci jedni su dobri jedni su losi. katastrofa su svi

sto se tice jugoslavije nitko nije spomenuo kako su ljudi u komunizmu gubili svoje firme i tvornice u korist 'naroda'. po meni je to isto kao i privatizacija

 Lupaš ko Čerkez u bubanj. Al ono najgore relatiziviraš stvari i žrtve. To što si gledao u emisiji nije 0,000012% istine.

 

Pitam te jel bi imao muda doći nekom kome su doslovno zaklani braća i sestre iz npr. Korača/Koliba/okolice Dervente sa spikom, "neke su operacije promašene, al to je rat".

 

Ili još bolje SB 108. koja je imala katastrofične gubitke i uspjela zauzeti nemoguće (u FAKING drugoj državi, dok je Slavonija doslovno gorila), da bi dobili naređenje iz ZG da se povuku i čekaju ?

 

Mile, lako je laprdat preko foruma. Kad doživiš na svojoj i koži svoje obitelji strahote rata, neće ti na pamet pasti hvaliti nekog seronju u Titinom odjelu i busat se u prsa.

 

Peace out, otišao sam u intimu, a to nikada ne radim.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...
OBLAKprasine kaže...

da li je vukovar prodan ili zbog cega tesko se moze reci osim onih koji su direktno zapovijedali tada. ako se ne varam mislim cak da u emisiji heroji vukovara netko spominje kako su imali cilj izdrzati sto duze da se saceka medunarodno priznanje rh, ono je uslijedilo kasnije. treba imati na umu da je velika vecina drzava smatrala domovinski rat gradanskim ratom, pa i danas mnogi ne znaju da mi sa srbima smo djelili samo drzavu, nit imamo isti jezik, nit pismo, nit vjeru.....

da li je tokom rata bilo operacija koje su promasene - sigurno. al to je rat, ne mozes ocekivati dobiti sve bitke. a plus toga dodajmo da je trajao i sukob u bih i to jedno vrijeme protiv 2 strane.

po meni je najveci problem sto odmah tokom osnutka drzave (medutim dogodio se rat) se nije krenilo u rascicavanje proslosti. tocnije to do dana danas nismo napravili. a onda su nam se dogodili razno razni izdajnici i tu smo gdje jesmo.

sto reci o privatizaciji, krenula je devedesetih pa se nastavila do danas, kao i rasprodaja. meni osobno nije problem priznati gresku, ali jos jednom prestanite izjednacavati agresora i nas

vlade su se mijenjale kao i ljjudi a nista se nije promijenilo, dakle na koju god stranu naginjali ne mozemo reci jedni su dobri jedni su losi. katastrofa su svi

sto se tice jugoslavije nitko nije spomenuo kako su ljudi u komunizmu gubili svoje firme i tvornice u korist 'naroda'. po meni je to isto kao i privatizacija

 Lupaš ko Čerkez u bubanj. Al ono najgore relatiziviraš stvari i žrtve. To što si gledao u emisiji nije 0,000012% istine.

 

Pitam te jel bi imao muda doći nekom kome su doslovno zaklani braća i sestre iz npr. Korača/Koliba/okolice Dervente sa spikom, "neke su operacije promašene, al to je rat".

 

Ili još bolje SB 108. koja je imala katastrofične gubitke i uspjela zauzeti nemoguće (u FAKING drugoj državi, dok je Slavonija doslovno gorila), da bi dobili naređenje iz ZG da se povuku i čekaju ?

 

Mile, lako je laprdat preko foruma. Kad doživiš na svojoj i koži svoje obitelji strahote rata, neće ti na pamet pasti hvaliti nekog seronju u Titinom odjelu i busat se u prsa.

 

Peace out, otišao sam u intimu, a to nikada ne radim.

 

 

 Koje ti žrtve spominješ. Pa vukovar se danas pretvorio u Hrpu bolesnika a i općenito cijela država je hrpa bolesnika. 25 godina nakon rata ljudi gmižu i pužu po tim obljetnicama i svake godine pale svijeće i plaču pred novinarima kao da je jučer rat bio i to sve pod vodstvom HDZ i HSP-a.. Svi su zreli za psihijatriju. Pa gdje to ima. Pogledaj kakve su grozote Nacisti napravili u Fancuskoj a godinu dana nakon rata kao da se nitša nije dogodilo i nijemci ljetuju na francuskoj obali. Pokret otpora se obračunao sa izdajicama bilo je iskrcavanje na normandiji i to je to GAME OVER. Jedan spmenik u francuskoj jedan u belgiji za padobrance  i završena priča. I da stvar bude bolja dan D se niti ne obilježava svake godine niti dolaze političari već svakih 5-10-15 godina kada dolaze predsjednici i političari. Jedino mi na balkanu imamo te komplekse zato se i država raspada jer je ljudima važniji taj domovinski rat od hrane i vode. Nikoga ne zanima što je pola vukovara nezaposleno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
zeroname kaže...

Kognitivna disonanca. Kad ti najdrazi umru za tudje vislje ideale u koje su te uvjerili, a onda kad se prasina smiri - vidis da je sve to na kraju bila laz, jer ti je kvaliteta zivota opipljivo opala - koga kriviti?

Hint - sigurno ne sebe.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

ima puno vise od jednog spomenika i groblja za ww2 i to na podrucju europe i sad-a, pogledaj si malo spomenik u dc-u. japanci imaju sjecanje na hirosimu i nagasaki

mozda ih nema kad je samo amera na dan d poginulo 29 000, i imaju dan veterana koji je ujedno i praznika gdje se odaje pocast svima koji su sluzili u americkoj vojsci (hoces link parada?)

ti usporedujes ww2 i domovinski rat koji je obujmom koliko 0.5% ukupne kolicine zrtava i razaranja (ako i ovih 0.5%)

mozda ljudi odlaze u vukovar i skabrnju i odaju pocast svojim voljenima koje su izgubili, vojnici se prisjecaju svoih suboraca itd itd. tko kaze da srbi ne ljetuju kod nas ili da nasi odlaze tamo? jesi ti siguran da vukovarci zele da se ukine to obiljezavanje?

da pokret otpora se obracunao sa izdajnicima ali mi nismo. ne mislim u smislu da se trebalo takve streljati ili recimo kao u nizozemskoj poslije ww2 zenama koje su suradivale s nacistima brijati glave al da se moglo rjesiti moglo se

ovo je u usporedbi da pozdravljas vucicev dolazak u srebrenicu i odavanje pocasti poginulima (ubijenim) a taj isti je pozivao na to. al eto on se sad preobrazio jel tako, nema veze sto je rekao da za jednog ubijenog srbina treba ubiti pet muslimana

7 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Svjet se mjenja i to je sve. Promatrati svjet iz ranih devedesetih ili jos od ranije i ono sto se dogadjalo tada kroz prizmu danasnjice je glupo. Bio je to neki drugi svjet sa nekim drugim realnostima. Ljudi ovdje nemaju tu razinu samosvjesti da mogu upravljat sobom i svojim drustvom, nema se osjecaja za opce dobro. Ljudi zapavo ne postuju sami sebe i nema otpora pojedinca koji bi onda prerastao u revoluciju, jer je neka vrsta revolucije ono sto nam svima treba. Tehnologija je toliko promjenila svjet, nano tehnologija koja nam polako ulazi u zivote ce ga promjeniti jos i vise, a neke stvari se pretromo prilagodjavaju svemu tome. Ljudi zive danas u nekim svojim svjetovima i nekim svojim imaginarnim "problemima" umjesto da se prakticno bave zivotom i zivljenjem i svjetom oko sobe. Rezultat toga je da ljudi nemaju nikakvu kontrolu nad onim sto im se desava u zivotu, a valjda bi to trebao da bude nekakav ideal, kontrola, planiranje, razum, znanost, djeca, buducnost. Jadni smo kao pojedinci i drustvo, osjeca se neka vrsta srama kod "normalnih ljudi". I nije to samo ovdje kod nas, nije to puno bolje nigdje drugo. Bio sam u USA, imaju staru infrastrukturu, zemlja je nekako umorna, to se osjeca, Europa je totalno izgubljena, Rusi glume neku silu i zveckaju oruzijem, a zapravo su saka jada, u Kini se vec polako osjeca zamor kod njihove najvaznije sirovine: ljudi, imas taj bolesni i igresivni islam, cjeli svjet je nekako siv, nema cilja, nema zdravih i realnih ideala, ljudi ne teze nicemu, grade neke svoje male jadne zivote zasnovano na hedonizmu.

 

Zapravo nam treba WW3 sa kontroliranom upotrebom nuklearnog oruzija, da malo sve ovo resetira i da se stvari vrate u neke normalne okvire.

 

...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
Deus ex machina kaže...

Na taj nacin si mozes razgovarati s mamom i tatom, jer su te ocito odgojili da je OK tako razgovarati sa strancima.

Sa mnom, prvi i zadnji put. Zdravo 

 

  Da mi je samo na par trenutaka gurnut nos u tvoju ignore listu. Imam osjećaj da je tamo veća gužva nego na Grdovićevom koncertu. 

 Meni je tako smiješno vidjeti kada uvijek stavi post i sliku kako je nekoga stavio na ignore.  Samo ne znam šta mu je krivo napisao da ga je uvrijedio tako, ali to valjda tako ide kod njega.

Malo mi se Deus čini lak na okidaču, čim nije po njegovom - ignore.

 

Nego, što kažete na ove što pozivaju da se kupuje u Konzumu?

Slažem se da treba misliti na i samo na zaposlenike i pri tome ne mislilm na menandžment i upravu, ali opet nije u redu prema onima koji redovito i uredno plaćaju svoje dobavljače. Ispada opet po starom 'rvackom receptu da si sam kriv što sve plaćaš na vrijeme i što ne kradeš. A opet ako kradeš, bolje ćeš proći ako ukradeš što više milijuna jer za 1000kn možeš u zatvor, a za ukradenih 50 milja nikome ništa.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

Na taj nacin si mozes razgovarati s mamom i tatom, jer su te ocito odgojili da je OK tako razgovarati sa strancima.

Sa mnom, prvi i zadnji put. Zdravo 

 

 jako si osjetljiv

PSN - darklydexter
10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

pa vjerujem da vecina ide u ducane u koje su navikli ici, tesko da ce sad privuci s tim neki veliki broj ljudi, jednostavno kupujes tamo gdje ti je najjeftnije ili tipa u lokalnom kvartovskom ducanu. recimo ima dosta malih lanaca ducana pogotovo u malim mjestima kojima je velik broj artikla skuplja u startu kunu dvije do 5-6... da takve treba spasavati takoder nebi iz principa kupovao tamo

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
zeroname kaže... 

 Koje ti žrtve spominješ. Pa vukovar se danas pretvorio u Hrpu bolesnika a i općenito cijela država je hrpa bolesnika. 25 godina nakon rata ljudi gmižu i pužu po tim obljetnicama i svake godine pale svijeće i plaču pred novinarima kao da je jučer rat bio i to sve pod vodstvom HDZ i HSP-a.. Svi su zreli za psihijatriju. Pa gdje to ima. Pogledaj kakve su grozote Nacisti napravili u Fancuskoj a godinu dana nakon rata kao da se nitša nije dogodilo i nijemci ljetuju na francuskoj obali. Pokret otpora se obračunao sa izdajicama bilo je iskrcavanje na normandiji i to je to GAME OVER. Jedan spmenik u francuskoj jedan u belgiji za padobrance  i završena priča. I da stvar bude bolja dan D se niti ne obilježava svake godine niti dolaze političari već svakih 5-10-15 godina kada dolaze predsjednici i političari. Jedino mi na balkanu imamo te komplekse zato se i država raspada jer je ljudima važniji taj domovinski rat od hrane i vode. Nikoga ne zanima što je pola vukovara nezaposleno.

One stvarne  i koje još nisu pronađene.

Razumijem što govoriš i slažem se s tobom. Ta paradiranja su posatala vrhunac licemjerja. Da i država je puna bolesnika.

Mene prijatelju najviše smetaju instant wiki domoljubi, rođeni poslije rata ili u drugoj državi, eksperti za ratna stanja, operacije i odvjetnici privatizacijskih krimosa kojima guzica im niti jednom nije strahovala za život.

Naravno da prioritet treba bit na zapošljavanju, suživotu, ali misliš da je mentalni sklop balkanaca u stanju tako brzo preći preko svega ? Pa kod nas je 2. svjetski još vruća tema, a di je tek domovinski !?

 

Pa Bokte MRZE TE ŠTO NE MRZIŠ. Ja sam se obrušio na kvazi internet odvjetnike, koji sa takvom spikom mogu proći samo na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 12:28 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

 Pa kod nas je 2. svjetski još vruća tema, a di je tek domovinski !?

U pravu si druže.

Ja ne pratim tv, ali po upisima stanovitog Pzkpfw zaključilo bi se ne da je 2 . svjetski rat vruća tema, nego da još uvijek traje na prostorima regije Adriatic...

Šta će tek biti kad devedesetih počne domovinski unutar avnojevskih granica SR Hrvatske.

PSN - darklydexter
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

C - I - T - A - T - I

 

 

 

10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Hm, pa naravno da je WWII top tema, kada poražene snage kao vampiri izlaze po noći(slučaj ZGB od neki dan....), te šire i strah kontra svih onih koji su po njima nepoćudni.

Našoj vlasti treba komisija za suočavanje sa prošloću, jerbo onda ne zna kaj cijeli civilizirani svijet zna, da je nacifašizam zlo.

Cijeli stadioni znaju skandirati ustaške "operetne" pozdrave, pozivati na ubojstvo, te onoga tko ne skače da je pravoslavac....

 

Mnogo spomenika borcima NOB je jednostavo zapušteno u najboljem slučaju, a da ne govorim da je devastirano.

Ustaše se žele prevesti na pobjedičku stranu, te za to ne biraju sredstva....Iskorištavaju tzv. Dom. rat za argumentaciju svojih zločina....

 

 

Stoga, ne treba čuditi zakaj je Jugoslavija likvidirala svoje neprijatelje države, kada se danas zorno vidi na društvenoj sceni u stvari kakvi su ustaše....Pogotovo ustaška emigracija koja je tuđamana i njegovu bagru dovela na vlast.

 

Ustaše su sami sebe po svojem statutu definirali kao teroriste, a danas se mi borimo kontra terorizma na svjetskoj razini. Nema puno razlika između islamističkih teoristita, te ovih naših domaćih, ustaških.

 

 

Ustaše u dilu sa vjerskim katoličkim fanaticima žele od RH napraviti svoju prčiju, kao Mamić Zdravko od NK Dinama.

Kome se to ne sviđa, govori kontra toga ili pak je protiv toga je komunjara, jugoslaven, pripadnik nekog drugog naroda, ...četnik,,,ustvari neprijatelj države, izdajica roda....

 

Neoustaštvo samo sije strah kontra drugačijih, širi mržnju, te priprema terene za nove zločine na bilo kojoj razini.

Ne treba se bojati takve bagre, nego im jednostavno pokazati mišiće, pružiti otpor....

 

Evo vam jedna zanimljiva informacija koja jasno oslikava tužnu paradigmu današenjeg vremena....Naime, spomenik palim BBB u tzv.Dom.ratu podno zapadne trbine Dinamovog stadiona, izrađen je između ostalog i na devestiranim ostacima narodnih junaka iz NOB, jer je ekipa koja je bila zadužena za nabavljanje bakra kao sirovine taj spomenik, jednostavno ukrala sa takvoj jednog spomenika bistu, te je dala rastopiti....

Znači, krada se jedna povijest, da bi se izgradila jedna nova, gdje se veli da je rat, tobože počeo na onom famoznom tekmom sa C.Zvezdom, 13.V.1990....

Iskrivljavanje povijesti na temeljima NOB.

 

 

A kaj se tiče tuđman, da nije on kriv za "humana preseljenja", podjelu BiH, današnje stanje u RH....

Ne, nije....krivi je netko drugi, netko tko nije ima diktatorsku vlast kao on.....

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

Hm, pa naravno da je WWII top tema, kada poražene snage kao vampiri izlaze po noći(slučaj ZGB od neki dan....), te šire i strah kontra svih onih koji su po njima nepoćudni.

Našoj vlasti treba komisija za suočavanje sa prošloću, jerbo onda ne zna kaj cijeli civilizirani svijet zna, da je nacifašizam zlo.

 

 Našoj vlasti treba lobotomija i jedna komisija za suočavanje sa svakodnevnicom i doglednom budućnosti ako nekim čudom krenu nešto raditi i prestanu krasti.

Svileni je to već krenuo sa povjerenstvom za suočavanje s prošlosti, jesi zaboravio ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 15:37 (DarthMarkus).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pero Dinamit kaže...

 Meni je tako smiješno vidjeti kada uvijek stavi post i sliku kako je nekoga stavio na ignore.  Samo ne znam šta mu je krivo napisao da ga je uvrijedio tako, ali to valjda tako ide kod njega.

Malo mi se Deus čini lak na okidaču, čim nije po njegovom - ignore.

1. Laz. Prokopaj po mojim postovima barem *JEDAN* gdje sam stavio sliku, ili budi fer prema sebi i shvati da si lazov.

2. Laz. Ne mora biti po mome, ali jedan nivo kulture u medjusobnom ophodjenju mora postojati, ispod kojeg ne idem. Razlog zasto, pogledaj odgovor Eziu, takodjer, ovdje si idi nadji post gdje sam nekog blokirao jer se ne slazem s njime, ili prihvati da si dupli lazov.

 

Dakle, napisao si post s dvije recenice, gdje si si iznio dvije lazi. Skromna statisticka analiza kaze da 100% od onoga sto kazes - je nepotkrijepljena laz.

Dakle, ima li meni smisla tratiti vrijeme citajuci sto pises?

 

Ezio kaže...

 jako si osjetljiv

To ti je tipican birtijaski pogled. Raspravu koja je intelektualno iznad njihove razine pokusaju spustiti na svoju razinu kroz uvrede, logicke pogreske i emotivno nastupanje, te kad im kazes da nemas vremena za raspravljati kao 10godisnjak - logicno je da ce poput 10godisnjaka sebi objasniti zasto si ih odbrusio.

Dunning Krueger kompa, kad si glup, ne znas da si glup - a ja, za razliku od ultra-strpljivih ovdje (Drago, Baksa, darknessfairy, MrBlc, cpt tawish i ostali) sam jednostavno odlucio ne trositi vrijeme na gluposti.

 

Napisao sam pred mozda dva mjeseca da bi svi sudionici teme instantno trebali blokirati trolove, te postere koji ne prihvacaju svoje logicke pogreske i nisu voljni se ispricati. Na taj nacin, na toj nizoj nekvalitetnoj razini ce u sobi raspravljati sami sa sobom, dokle ce ostatak raspravljati kvalitetno.

Lead by example.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

Hm, pa naravno da je WWII top tema, kada poražene snage kao vampiri izlaze po noći(slučaj ZGB od neki dan....), te šire i strah kontra svih onih koji su po njima nepoćudni.

Našoj vlasti treba komisija za suočavanje sa prošloću, jerbo onda ne zna kaj cijeli civilizirani svijet zna, da je nacifašizam zlo.

Cijeli stadioni znaju skandirati ustaške "operetne" pozdrave, pozivati na ubojstvo, te onoga tko ne skače da je pravoslavac....

 

Mnogo spomenika borcima NOB je jednostavo zapušteno u najboljem slučaju, a da ne govorim da je devastirano.

Ustaše se žele prevesti na pobjedičku stranu, te za to ne biraju sredstva....Iskorištavaju tzv. Dom. rat za argumentaciju svojih zločina....

 

 

Stoga, ne treba čuditi zakaj je Jugoslavija likvidirala svoje neprijatelje države, kada se danas zorno vidi na društvenoj sceni u stvari kakvi su ustaše....Pogotovo ustaška emigracija koja je tuđamana i njegovu bagru dovela na vlast.

 

Ustaše su sami sebe po svojem statutu definirali kao teroriste, a danas se mi borimo kontra terorizma na svjetskoj razini. Nema puno razlika između islamističkih teoristita, te ovih naših domaćih, ustaških.

 

 

Ustaše u dilu sa vjerskim katoličkim fanaticima žele od RH napraviti svoju prčiju, kao Mamić Zdravko od NK Dinama.

Kome se to ne sviđa, govori kontra toga ili pak je protiv toga je komunjara, jugoslaven, pripadnik nekog drugog naroda, ...četnik,,,ustvari neprijatelj države, izdajica roda....

 

Neoustaštvo samo sije strah kontra drugačijih, širi mržnju, te priprema terene za nove zločine na bilo kojoj razini.

Ne treba se bojati takve bagre, nego im jednostavno pokazati mišiće, pružiti otpor....

 

Evo vam jedna zanimljiva informacija koja jasno oslikava tužnu paradigmu današenjeg vremena....Naime, spomenik palim BBB u tzv.Dom.ratu podno zapadne trbine Dinamovog stadiona, izrađen je između ostalog i na devestiranim ostacima narodnih junaka iz NOB, jer je ekipa koja je bila zadužena za nabavljanje bakra kao sirovine taj spomenik, jednostavno ukrala sa takvoj jednog spomenika bistu, te je dala rastopiti....

Znači, krada se jedna povijest, da bi se izgradila jedna nova, gdje se veli da je rat, tobože počeo na onom famoznom tekmom sa C.Zvezdom, 13.V.1990....

Iskrivljavanje povijesti na temeljima NOB.

 

 

A kaj se tiče tuđman, da nije on kriv za "humana preseljenja", podjelu BiH, današnje stanje u RH....

Ne, nije....krivi je netko drugi, netko tko nije ima diktatorsku vlast kao on.....

 

 

 

kako ti se da pricati lazi?

zbog sacice idiota ti prozivas sve ustasama. mogu, ali necu ti linkati, proguglaj malo NPD u njemackoj. i onda dodi ovdje napisi kako jos necisti vode njemacku i teroriziraju ljude tamo. samo za usporedbu 2013. su dobili oko pola milijuna glasova za bundestag.

spominjas ustaske zlocine a velicas zlocine koje je jugoslavija pocinila razno raznim atentatima. bravo majstore. jos usporedujes islamisticke teroriste sa ustaskim sto nema veze s vezom.

pocitaj malo o podjeli bosne, pa procitaj sto je htjela hrvatska, sto je htjela muslimanksa a stoje htjela srpska strana pa onda dodi pametovati.

jedno je NOB a drugo u sto se to pretvorilo u jugi. dobro da mi ne spominjes bratsvo i jedinstvo, ono koje se ocitovalo postavljanjem vise srpskih oficira i visoko pozicioniranih milicionera po hrvatskoj, proganjanje i ubijanje ljudi (velik broj hrvata) itd itd

ne znam koje si godiste ali vjerovatno znas  sto pise na zastavi hos-a. koliko ja znam zakonom nije zabranjeno ZDS ili moram linkati oslobadajuce presude

ali znam tesko je to kad povijest nije jaca strana a mozak je ispran pa vidimo samo jednu stranu

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@DarthMarkus

 

Slažem se druže Darty!

Da, izgleda da pomalo jesam....

 

Mada ovi potonji to rade iz čisto drugih pobuda....

Držim da se nema tu kaj istraživati, neka bude slobodna rasprava o prošlosti, ali ne javnoj razini radi moralnih osjećaja društva, gdje svako otvaranje teme u javnosti, jednoj strani otvara rane, a drugoj dobro dođe za njihove niske strasti najblaže rečeno....

Neka se povjesničari na sveučiištima kolju međusobno, daleko od medijske pompe....

 

EDIT: (nakadno vidio post od Oblaka)....Da, ja sam mlađi, kao iz one pjesme Ede Maajke, 

 

Ovo kaj ti pišeš to ti je za mene "previsoko" sa intelektualne razine, ja ti to ne kužim....Teško mi je raspravljati sa prosječnim IQ HDZovog glasača, ja sam pak jako lijevi rep Gaussove krivljulje kaj se tiče inteligencije.....

 

Si čitao Ustav RH o antifašizmu ili pak Ustav SRH o položaju Srba u SRH, prije dolasaka neoustaša i tuđmana....

To ti je moj odgovor.....

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 16:05 (PzKpfw).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

  ultra-strpljivih ovdje (Drago, Baksa, darknessfairy, MrBlc, cpt tawish i ostali) sam jednostavno odlucio ne trositi vrijeme na gluposti.

 

Napisao sam pred mozda dva mjeseca da bi svi sudionici teme instantno trebali blokirati trolove, 

LOL na prvi red.

Tako je, blokirati trolove. Osim onih s kojima se slažeš...

PSN - darklydexter
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
OBLAKprasine kaže...

Nadrobio si svašta, ništa manje od njega, ali jedna stvar je najblesavija: povijest nema "strane". To što bi ti htio da ima, ne znači da ima, kao uostalom ni budalaštine od teroru nad svim Hrvatima u Jugoslaviji.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

Ovo kaj ti pišeš to ti je za mene "previsoko" sa intelektualne razine, ja ti to ne kužim....Teško mi je raspravljati sa prosječnim IQ HDZovog glasača, ja sam pak jako lijevi rep Gaussove krivljulje kaj se tiče inteligencije.....

 

Si čitao Ustav RH o antifašizmu ili pak Ustav SRH o položaju Srba u SRH, prije dolasaka neoustaša i tuđmana....

To ti je moj odgovor.....

 

 

 

iskreno briga me jesi lijevo ili desno, to je tvoje osobno pravo i s time se ne zamaram. sto se mene tice mozes biti sto hoces. ali nije u redu da stalno pokusavas izvrcati neke stvari. mi ne pricamo o necem sto se mozda dogodilo nego o necem sto se sasvim sigurno dogodilo u nedavnoj povijesti. i uz to imamo milijun cinjenica i stvari koje mogu svi potvrditi ali ti uporno vrtis svoju pricu. a ja mozda svoju.

ali mi ne mozes doci s tezom hrvati su jednako krivi za domovinski rat koliko i drugi i to je naprosto cinjenica

da ti odgovorim kad vec ti ne zelis i postavljas protupitanje da znam na cemu se temelji ustav rh i na kojim granicama

jel ti shvacas da indirektno svrstavas sve branitelje pod ustase jer eto oni su svi bili pod zapovjednistvom ustase tudmana

16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Od sada idu kartoni za idiotske kvotove, brisanje posta i suspenzija ako se baš nafurim. 

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tonči kaže...
OBLAKprasine kaže...

Nadrobio si svašta, ništa manje od njega, ali jedna stvar je najblesavija: povijest nema "strane". To što bi ti htio da ima, ne znači da ima, kao uostalom ni budalaštine od teroru nad svim Hrvatima u Jugoslaviji.

 pa  nikad nisam ni napisao da ima strane nit je sve crno i bijelo. neke stvari su se dogadale mimo svih dogovora i svega

nit sam napisao da je bio teror nad svim hrvatima, al da ga je bilo, bilo je i to ne mozes negirati jel tako. ako su ustase napravile jasenovac dal to opravdava onda bleiburg?

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
OBLAKprasine kaže...

nit sam napisao da je bio teror nad svim hrvatima, al da ga je bilo, bilo je i to ne mozes negirati jel tako. ako su ustase napravile jasenovac dal to opravdava onda bleiburg?

 

Da (to opravdava Blajburg). 

 

Usput, sada si zamijenio "sve Hrvate" s "ustaše", a mi ćemo se praviti da je to sve isto. BTW, također su bili Hrvati i oni koji su bili na drugoj strani. 

 

Fer upozorenje - za ustaševanje letiš s foruma, pa se ravnaj po tome.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 16:36 (Drago).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...

LOL na prvi red.

Tako je, blokirati trolove. Osim onih s kojima se slažeš...

Drago mi je da te nasmijavam. Eto, ne slazemo se, a ne samo da te i dalje citam, vec i odgovaram.

 

Sad, be a peach i objasni mi zasto izmisljas napamet ono sto sam ti direktno objasnio? Ako nisi shvatio jer sam presturo objasnio, evo ti jos jednom:

blokirati ljude koji koriste niz logickih pogresaka, osobne uvrede i emotivne ispade - bez strukture, pozadine i informacije.

Ovo veze nema s time da li se ja s nekim slazem ili ne slazem; ima veze samo s nacinom na koji se neko znanje (odnosno u vecini slucajeva, neznanje) izlaze. Cak i na neznalicu cu potrositi vrijeme, ako je pristojan/pristojna.

 

Je li ti sad jasno, ili nije? Ako nije, procitaj ispocetka dok ne postane  jer ti ja ne znam drugacije objasniti.

Ako ti je jasno, da li se slazes? Ako da, zavrsimo onda, molim te, meta-diskusiju o tome kako se diskutira, jer takvih naputaka ima na internetu mnogo i puno su bolje sroceni. (https://elearningindustry.com/abcs-high-quality-online-discussions)

Ako se ne slazes, onda ti tu ja nista ne mogu jer si zapeo u vjerovanju a ne stvarnosti - to mozes ispraviti pregledavajuci moje postove gdje se na mnogo mjesta ne slazem s mnogim ljudima, ukljucujuci Dragu, McTawisha, Psiha i dalje... razlika izmedju njih i ljudi koji zavrse na bloku je u tome da kad se ne slazemo, ne snizujemo nivo diskusije na birtijasku, nego jednostavno - prihvatis da si u krivu!

Skill koji tebi nedostaje, i koji bi posto-poto trebao usvojiti cim prije.

 

Na kraju: bi li u stvarnom zivotu vrijedjao stranca u birtiji? Ako ne bi, zasto vrijedjas na internetu? Ako bi, pa gdje ti je minimum kulture ophodjenja s ljudima?

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

cek ozbiljno ces reci da opravdava to?

postujem to sto si admin ovdje, nit sam dosao ovdje da nametnem nekom svoje misljenje a pogotovo ne da pokusam opravdati ikakvu ideologiju i razno razne gluposti. hvala na upozorenju ali nisam ni ustaseva

7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
OBLAKprasine kaže...

nit sam napisao da je bio teror nad svim hrvatima, al da ga je bilo, bilo je i to ne mozes negirati jel tako. ako su ustase napravile jasenovac dal to opravdava onda bleiburg?

 

Da (to opravdava Blajburg). 

 

Usput, sada si zamijenio "sve Hrvate" s "ustaše", a mi ćemo se praviti da je to sve isto. BTW, također su bili Hrvati i oni koji su bili na drugoj strani. 

 

Fer upozorenje - za ustaševanje letiš s foruma, pa se ravnaj po tome.

 

 

 Znaci nakon sto su srbi etnicki ocistili 1/3 Hrvatske i uradili to sto su uradili HV je 95. nakon oluje trebao pobit 100 000 srba i to bi bilo opravdano?

...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice