Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

poruka: 182
|
čitano: 54.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Ako već pričamo o okultnom i mistici mislm da se ne smije izostaviti možda jedan od najvažnijih bendova koji je utjecao na mnoge bendove.

 

AMEBIX

 

A history of Amebix - puni dokumentarac

 

i jedna od možda najpoznatijih stvari

Amebix - Arise

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
bancic123 kaže...

I ja remekdjelo je film i Tenacious D bend mi je fenomalan odnosno Kage i JB :D

Film je prilično dobar. JB ima još jedan film sa koliko toliko sličnom tematikom The School of Rock, pogledaj si i to, moglo bi ti se svidjeti.

 

Inače, ne mogu ne primijetiti da si lupio TD nekome tko je stavio sliku KISS-a, pri tome vjerojatno nisi ni znao da se radi o bendu koji izvodi ovu pjesmu koju si vjerojatno više puta čuo:

 

 

Vidiš kako je za*ebano suditi knjigu po koricama? Vidio si nešto što sliči na corpse paint i lupio TD bez razmišljanja.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
rustweaver kaže...
bancic123 kaže...

I ja remekdjelo je film i Tenacious D bend mi je fenomalan odnosno Kage i JB :D

Film je prilično dobar. JB ima još jedan film sa koliko toliko sličnom tematikom The School of Rock, pogledaj si i to, moglo bi ti se svidjeti.

 

Inače, ne mogu ne primijetiti da si lupio TD nekome tko je stavio sliku KISS-a, pri tome vjerojatno nisi ni znao da se radi o bendu koji izvodi ovu pjesmu koju si vjerojatno više puta čuo:

 

 

Vidiš kako je za*ebano suditi knjigu po koricama? Vidio si nešto što sliči na corpse paint i lupio TD bez razmišljanja.

e vidis tu imas pravo :P

vatefak is going on :D
14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ranko Kukumar kaže...
sinister_axe kaže...

Zato su mi jedni od najdražih albuma.

  Uz Reign in blood i Dark Side of Moon/Wish you were here,  meni je MoP i RTL najbolji albumi ikada u cijeloj glazbi što slušam. I jako mi se sviđa stara metallica upravo zbog te tematike. James je genijalac za lyricse, više manje dosta bendova sličnih njima su imali lyricse koji su bili totalna nula naspram njih.

 

Recimo lyricsi jednog Slayera do tada su bili nula naspram Hetfieldove poezije. Pogotovo prvi album (Show no mercy). Dobro, i Kill 'Em All ima više manje tematiku za klince koji su prvi put stali na stage. Jedan Hell Awaits je imao totalnu nulu po pitanju lyricsa naspram recimo Ride the lighting-a.

Meni se oduvijek sviđao ...AJFO zato što se bavi odnosom pravde i novca. Temom koja je rijetko obrađivana, a pjesma je sama po sebi vrhunac. Onda imaš Eye of the beholder, praktički filozofska pjesma... Čitav Justice album se bavi vrhunskim temama i smatram da je taj album zacementirao Metallicu kao jedan ozbiljan bend koji ima nešta pametnoga za reći.

Roses Are Red, Violets Are Blue, I've Got Alzheimers, Cheese On Toast
12 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
sinister_axe kaže...

Meni se oduvijek sviđao ...AJFO zato što se bavi odnosom pravde i novca. Temom koja je rijetko obrađivana, a pjesma je sama po sebi vrhunac. Onda imaš Eye of the beholder, praktički filozofska pjesma... Čitav Justice album se bavi vrhunskim temama i smatram da je taj album zacementirao Metallicu kao jedan ozbiljan bend koji ima nešta pametnoga za reći.

  Da, mada mnogi kritiziraju meni je dobra poezija i na Load-u recimo. Jako emotivna (Mama Said, Until it Sleeps).

Who fucking cares
14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ranko Kukumar kaže...
sinister_axe kaže...

Meni se oduvijek sviđao ...AJFO zato što se bavi odnosom pravde i novca. Temom koja je rijetko obrađivana, a pjesma je sama po sebi vrhunac. Onda imaš Eye of the beholder, praktički filozofska pjesma... Čitav Justice album se bavi vrhunskim temama i smatram da je taj album zacementirao Metallicu kao jedan ozbiljan bend koji ima nešta pametnoga za reći.

  Da, mada mnogi kritiziraju meni je dobra poezija i na Load-u recimo. Jako emotivna (Mama Said, Until it Sleeps).

Until it sleeps mi je isto odlična, dok mi Mama Said nikako ne leži. Riječi su ok, ali vuče previše na neki cheesy country. To mi se ne sviđa. Ne zato što nije 456bmp i bolesnim rifčinama u drop k, nega zato što je glazba "pre-cheesy". Nadam se da kužiš. {#}

 Ugl. do Black albuma su pisali dosta konkretne stvari, ali je od Blacka James počeo pisati introvertiranije stihove, što je ok, ali mislim da mu bolje idu političko-socijalne-fantastične (prvenstveno The Thing That Should Not Be) teme. {#}

Roses Are Red, Violets Are Blue, I've Got Alzheimers, Cheese On Toast
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 23:04 (sinister_axe).
14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Sam James je u jednom intervjuu rekao kako se uopće čudi da su se stvari na Kill'em All rimovale, a kamoli nešto drugo, te da im je Burton prvi zapravo pokazao što je to "melodija" te da u metalu ima nešto više od onoga što su Lars i James do tada smatrali metalom.

Što se tiče teme, uopće me nije briga ako pjesma govori i o sotoni, svedok je ona kvalitetna - glazbeno i što se lyricsa tiče.
Pričam i serem bezveze
16 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Ma gle samo ove sotonjare:

 

Tko ne kuži da je to samo show da se privuče određena publika, taj nije baš bistar. Ali zanimljivo kako nitko ne pljuje po po pevačima cajki itd. sa svim njihovim križevima i krunicama kad nisu ni "v" od pravog vjernika....

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Ovo zvuči pomalo okultno:

 

The rebellious spirit in you and me
The Lightbringer

Which intelligence gave geometry,
Binary system, complex cycles of astronomy?
Number, proportion, measurement,light,
Angle,mathematics all appeared overnight!

Darwin's evolved chimpanzee - lies
Designed and built the pyramids honestly - lies
You're asking me to wager my soul - lies
On that which I doubt the most - lies
That the Virgin Mary was impregnated by the ghost - more lies

The rebellious spirit in you and me
The Lightbringer

Who could cut with laser precision
Make perfect incision into the hardest rock?
Who could lift one block of stone that weights for jumbo jets?
Yes your intuition will tell you best

Darwin's evolved chimpanzee - lies
Designed and built the pyramids honestly - lies
You're asking me to wager my soul - lies
On that which I doubt the most - lies
That the Virgin Mary was impregnated by the ghost - more lies

Liberator o enlightener - come

The rebellious spirit in you and me
The Lightbringer

Who is the symbol of the serpent snake?
Who gave us knowledge of medicine?
Who knew precisely the earth diameter?
Who modified our bestial character?

Darwin's evolved chimpanzee - lies
Designed and built the pyramids honestly - lies
You're asking me to wager my soul - lies
On that which I doubt the most - lies
That the Virgin Mary was impregnated by the ghost - more lies

Civilizer initiator liberator o enlightener - come

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Antiteist sam(ne ateist),ne vjerujem ni u sotonu ni u boga,slušam Black i Death metal.Zašto sam anititeist?Jer mi extradesničari idu na onu stvar pa bih volio da na ovom planetu i ovoj državi postoji više antiteista/ateista/agnostika.Možda bi se trebao   malo manje brinuti oko drugih šta se toga tiče,ali jbg. problem mi je u tome šta je jedna grupa u velikoj većini,da postoji neki balans nebi bio problem.

Da vidite razliku između ateista i antiteista:

http://en.wikipedia.org/wiki/Antitheism

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
g12356 kaže...

Antiteist sam(ne ateist),ne vjerujem ni u sotonu ni u boga,slušam Black i Death metal.Zašto sam anititeist?Jer mi extradesničari idu na onu stvar pa bih volio da na ovom planetu i ovoj državi postoji više antiteista/ateista/agnostika.Možda bi se trebao   malo manje brinuti oko drugih šta se toga tiče,ali jbg. problem mi je u tome šta je jedna grupa u velikoj većini,da postoji neki balans nebi bio problem.

Da vidite razliku između ateista i antiteista:

http://en.wikipedia.org/wiki/Antitheism

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism

  Kakve veze to pobogu ima sa temom?

Who fucking cares
13 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ranko Kukumar kaže...
g12356 kaže...

Antiteist sam(ne ateist),ne vjerujem ni u sotonu ni u boga,slušam Black i Death metal.Zašto sam anititeist?Jer mi extradesničari idu na onu stvar pa bih volio da na ovom planetu i ovoj državi postoji više antiteista/ateista/agnostika.Možda bi se trebao   malo manje brinuti oko drugih šta se toga tiče,ali jbg. problem mi je u tome šta je jedna grupa u velikoj većini,da postoji neki balans nebi bio problem.

Da vidite razliku između ateista i antiteista:

http://en.wikipedia.org/wiki/Antitheism

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism

  Kakve veze to pobogu ima sa temom?

  zasad sam pročitao samo prve dvije stranice teme,pa mislim da barem sa njima ima veze...jednostavno mi je to palo na pamet.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
g12356 kaže...
Ranko Kukumar kaže...
g12356 kaže...

Antiteist sam(ne ateist),ne vjerujem ni u sotonu ni u boga,slušam Black i Death metal.Zašto sam anititeist?Jer mi extradesničari idu na onu stvar pa bih volio da na ovom planetu i ovoj državi postoji više antiteista/ateista/agnostika.Možda bi se trebao   malo manje brinuti oko drugih šta se toga tiče,ali jbg. problem mi je u tome šta je jedna grupa u velikoj većini,da postoji neki balans nebi bio problem.

Da vidite razliku između ateista i antiteista:

http://en.wikipedia.org/wiki/Antitheism

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism

  Kakve veze to pobogu ima sa temom?

  zasad sam pročitao samo prve dvije stranice teme,pa mislim da barem sa njima ima veze...jednostavno mi je to palo na pamet.

 

Ne vjeruješ u Boga ni u sotonu, ali ipak slušaš black metal koji u svakoj pjesmi sadrži okultne tekstove koji su protiv Boga. Još si mlad nemaš pojima o svijetu i čime se sve ljudi bave. Ja imam 30 god.  u osnovnoj školi sam znao poslušat Deicide i sl. engleski nisam ni znao . Bog, supernaturalno(nadnaravno) me nije zanimalo i teme vezane uz. Čitaj ili slušaj svjedočanstava ljudi koji se bave okultnim ili suprotno život nekog Sveca. Moja preporuka za početak pročitaj Novi Zavjet.

 

Neću previše duljit evo linkova

 

documentary

 

Coast to Coast AM ima dobre emisije izaberi naslov

http://www.demonoid.ph/files/?query=coast+to+coast+am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
tunder kaže...
 

Ne vjeruješ u Boga ni u sotonu, ali ipak slušaš black metal koji u svakoj pjesmi sadrži okultne tekstove koji su protiv Boga. Još si mlad nemaš pojima o svijetu i čime se sve ljudi bave.  Ja imam 30 god.    u osnovnoj školi sam znao  poslušat  Deicide i sl.  engleski nisam ni znao  . Bog, supernaturalno(nadnaravno)  me nije zanimalo i teme vezane uz. Čitaj ili slušaj svjedočanstava ljudi koji se bave okultnim ili suprotno život nekog Sveca. Moja preporuka za početak  pročitaj Novi Zavjet.

 

Neću previše duljit evo linkova

 

documentary

 

Coast to Coast AM ima dobre emisije izaberi naslov

http://www.demonoid.ph/files/?query=coast+to+coast+am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekao sam da mi takve spike samo idu na živce.Samo zato što slušam black metal ne znači da sam sotonjara jer kao što su svi u ovoj temi o tome govorili stvar je većinom u imidžu,kao tinejđer sam volio sa takvim stvarima eksperimentirati ali me ta faza prošla i danas me za to nije briga.Odgajan sam u konzervativnoj obitelji i ne ne mrzim svoju obitelj ali da smeta mi taj dio njihove osobnosti,jer jebi*a nisu savršeni i vjerojatno znam više biblije nego većina ljudi koji su "kvazikršćani".Dapače ajmo par tisućljeća u povijest,jesi li ti npr. znao da većina danas sotonističkog znakovlja ima svoje korijene upravo u kršćanstvu(pentagram,izokrenuti križ)?Da je velik dio kršćanskih obreda zapravo adaptacija poganskih običaja,uključujući božično drvce?A da ne velim šta je sve islam ukrao od kršćanstva.

 

Ukratko,to su sve bajke.Ja ne vjerujem u bajke.

Još kraći odgovor u sluačju da me želiš konvertirati,jednostavno i kratko:NE.

 

Oćemo početi pričati i o reptiloidima ako hoćeš?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 14:54 (g12356).
16 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

A oni koji se igraju boga više vole mainstrem medije i tzv komercijalnu glazbu za velike mase :)

 

Satanic hollywood

 

Satanic hollywood 2

 

Black Metal Satanica

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 16:08 (tunder).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
tunder kaže...
g12356 kaže...
Ranko Kukumar kaže...
g12356 kaže...

Antiteist sam(ne ateist),ne vjerujem ni u sotonu ni u boga,slušam Black i Death metal.Zašto sam anititeist?Jer mi extradesničari idu na onu stvar pa bih volio da na ovom planetu i ovoj državi postoji više antiteista/ateista/agnostika.Možda bi se trebao   malo manje brinuti oko drugih šta se toga tiče,ali jbg. problem mi je u tome šta je jedna grupa u velikoj većini,da postoji neki balans nebi bio problem.

Da vidite razliku između ateista i antiteista:

http://en.wikipedia.org/wiki/Antitheism

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism

  Kakve veze to pobogu ima sa temom?

  zasad sam pročitao samo prve dvije stranice teme,pa mislim da barem sa njima ima veze...jednostavno mi je to palo na pamet.

 

Ne vjeruješ u Boga ni u sotonu, ali ipak slušaš black metal koji u svakoj pjesmi sadrži okultne tekstove koji su protiv Boga. Još si mlad nemaš pojima o svijetu i čime se sve ljudi bave. Ja imam 30 god.  u osnovnoj školi sam znao poslušat Deicide i sl. engleski nisam ni znao . Bog, supernaturalno(nadnaravno) me nije zanimalo i teme vezane uz. Čitaj ili slušaj svjedočanstava ljudi koji se bave okultnim ili suprotno život nekog Sveca. Moja preporuka za početak pročitaj Novi Zavjet.

 

Neću previše duljit evo linkova

 

documentary

 

Coast to Coast AM ima dobre emisije izaberi naslov

http://www.demonoid.ph/files/?query=coast+to+coast+am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

 

2. Kakvim se vi glupostima bavite, općepoznati sotonizam nije ništa bolji od bilokoje religije, klasični sotonizam ne postoji bez crkve i obrnuto... Religija i svaki oblik religije je kuga koja truje svijet stoljećima i koči istinski duhovni napredak unutarnjeg JA. Kada bi se ljudi okrenuli sebi bez toga da im uvijek netko mora reći što da rade duhovno i fizički svijet bi procvao. Ali od toga po običaju neće biti ništa jer trenutno svima odgovara da budu amorfna siva masa koja se utapa u okovima društva, religije i medija.

Malo sam zaš'o... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 15:06 (eterna luchar).
16 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Znam o tim teorijama i u Katoličkoj crkvi nije sve bajno, u svakom žitu ima kukolja.

 

 

Hoću reći da sam prošao kroz te stvari i da vidim kuda me što vodilo.

U srednjoj školi sam razmišljao kao ti ,npr. mogli smo birati etika ili vjeronauk ,

a ja sam išao na etiku. i psovati  mi je bilo ko dobar dan.

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Pa psovao sami ja i sad ne psujem (ok ono j*bga ne računam pod psovku).
Znam ja da su svakom žitu ima kukolja, ali ne govorim ja samo o katoličkoj crkvi već o pojmu religije. Mislim, svakom svoje. Ja sam za onu definiciju anarhije - svatko ima pravo činiti što želi dok time ne ugrožava drugo biće.

A ti si kovertirani metalac? Uf, teška sudba...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

 

{#}

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
eterna luchar kaže...


Uf, teška sudba...

 ahahaha

 

Evo neki rade i ovo, iako ne slušam ni takav rok metal

 

(copy from youtube)lyrics:

The earth is shaking
Because of His wrath
The mountains tremble
At the sound of His voice
He pulls down the sky
To crush His enemies
He descends upon them with fire
He is clothed in greatness
His voice resounds throughout the earth
His vengeance no longer is contained
His light destroys the darkness
If He speaks the earth will crumble
If He moves the universe will fall
He is clothed in greatness
His voice resounds throughout the earth
With the valleys of the seas exposed
And the surface of the earth laid bare
He reached down into the void
HE REACHED DOWN AND TOOK HOLD OF ME!
HALLELUJAH! HALLELUJAH!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
eterna luchar kaže...

2. Kakvim se vi glupostima bavite, općepoznati sotonizam nije ništa bolji od bilokoje religije, klasični sotonizam ne postoji bez crkve i obrnuto... Religija i svaki oblik religije je kuga koja truje svijet stoljećima i koči istinski duhovni napredak unutarnjeg JA. Kada bi se ljudi okrenuli sebi bez toga da im uvijek netko mora reći što da rade duhovno i fizički svijet bi procvao. Ali od toga po običaju neće biti ništa jer trenutno svima odgovara da budu amorfna siva masa koja se utapa u okovima društva, religije i medija.

Malo sam zaš'o...

  Upravo to i ja mislim,samo sam imao nagon da odgovorim trollu.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
g12356 kaže...
Ukratko,to su sve bajke.Ja ne vjerujem u bajke.

Odlično. A imaš li što reći o temi osim što si došao s nama podijeliti svoja uvjerenja?

 

Do sada smo uspjeli temu održati na pravom smjeru, ali ne, uvijek se mora pojaviti netko kome je draže pričati o nečemu drugom.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

nema nam kolege bancica,baš me zanima njegov komentar na ovo:

 

 

warning: nije za one slabog želuca

 

malo sam zločest,al'...oprostit ćete mi{#}

Old Insomniac
14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
fromcelltohell kaže...

nema nam kolege bancica,baš me zanima njegov komentar na ovo:

 

 

warning: nije za one slabog želuca

 

malo sam zločest,al'...oprostit ćete mi{#}

Imam ja komentar, 

Meni izgleda da je to rađeno samo za određene ljude,ta glazba to sve. Za ljude koji su bolje pesimistični i slično, ta glazba također dolazi iz "hladih krajeva" ,ne sva al dosta bendova da. Pesimističnost = zima ( sto to je govorila nama profesorica iz psihologije )

Naprimjer topliji krajevi imaju veselu glazbu za ples tralala kad su ljudi takvog raspoloženja tamo. 

p.s vidim da ste prije spominjali cajke, cajke kao glazba su nekvalitetne, turbo folk (90%) isto tako ali narodnjaci i kvalitetan turbo folk to je ipak kvalitetno i ima svoju vrijednost. Tako da se treba odmah uočiti razlika između ove kvalitete

 

i ove nekvalitete (po mojem mišljenju fufice,koja želi brzu lovu)

 

Tako da ne osuđujte narodnjake ako neznate što je uopče to,i koje su kvalitetne a koje nekvalitetne.

U svakom žanru ima kvalitetne i nekvalitetne glazbe.

Sad zavisi od inteligencije i ukusa koja glazba se sluša. Po mom ukusu metal glazba jednostavno mi ne sjeda,rock da ali metal ne jer je pregruba.

Što se tiče sotonizma, kao što je rekao jedan forumaš ako kaže da je je onda pripada tom kultu, ako nije onda ne pripada a na vama je da odlučite i kažete dali je njegova glazba sotonistička il nije.

 

P.s znam da ču dobiti puno td jer spominjem turbo folk i narodnjake koji nisu omiljeni na ovom forumu nego samo želim pokazati određenim ljudima na forumu, da mi koji slušamo tu vrstu glazbe nismo ništa manje inteligentni ili nešto treče.

 

Škotska - Viski Rusija - Votka Mexico - Tequila Njemačka - Jagermeister Zagorje - Vino, rakija, višnjevac, viski, jagermeister, tequila, votka, bambus......
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 22:14 (crni pauk).
14 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

stvar je u tome što ako slušaš black,death,thrash metal i rock općenito,velike su šanse da nešto sviraš od instrumenata i puno zanimljivije je slušati muziku i nakon toga stvarati sa frendovima u bendu a narodno i turbo je prolazna muzika za napit se u subotu i zbarit srednjoškolku.

to ti je mudrost svega.

ovaj dzenan je čisto ok.

BF3 FlamingKing
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 22:34 (elpornero53).
14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
elpornero53 kaže...

stvar je u tome što ako slušaš black,death,thrash metal i rock općenito,velike su šanse da nešto sviraš od instrumenata i puno zanimljivije je slušati muziku i nakon toga stvarati sa frendovima u bendu a narodno i turbo je prolazna muzika za napit se u subotu i zbarit srednjoškolku.

to ti je mudrost svega.

ovaj dzenan je čisto ok.

Ok je to sve kaj kažeš ,ali evo moj tata svira gitaru več 20 godina i nikad nije odsviro neki metal na nju, istina sviro je stari rock, sviro je i narodnjake sviro je zabavnu zagorsku glazbu i opet je zanimljivo a isto tako kod nas nema fešte bez harmonike, a sad koja glazba se svira na nju to ovisi o sviraču.Vjeruj mi da se može i na tf stvarati glazba pogotovo rmxevi. Osobno se bavim time stvaranje remixeva i narodnjaci praktički više nisu narodnjaci ni tf tf jer se sve počelo vrtjeti oko electro glazbe, tako da to več ja polakoooo svrstavam u electro, techno i ostalo npr ovo.

 čisti house 

Ma da razumijem ja tebe, to je onaj turbo folk o kojem sam pričao onaj zabavni turbo folk koji je za fešte i slično, al opet ima turbo folka koji te može oraspoložiti i navesti na razmišljanje,uglavnom o ljubavi jer u tf  se puno toga vrti o ljubav.A za život i ostalo slušam hip hop 

Naprimjer ova pjesma mene stalno navedu na neko razmišljanje, i može me brzo baciti u depru, tako da opet muzika je kvalitetna i nije baš za slušanje svaki dan., da je je to o ljubavi i o tome ali opet navede te na neko razmišljanje,teško da češ to u subotu pjevati i slično.{#}

 

 

p.s sry na off topic

 

 

Škotska - Viski Rusija - Votka Mexico - Tequila Njemačka - Jagermeister Zagorje - Vino, rakija, višnjevac, viski, jagermeister, tequila, votka, bambus......
14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
crni pauk kaže...

 a isto tako kod nas nema fešte bez harmonike

 

 

--na krive fešte ti ideš stari moj :D

Pričam i serem bezveze
14 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Kakva je ovo vrsta metala/rocka:

 

 

 ?

 

I ako netko zna neku sličnu pjesmu nek stavi tu.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet {http://megayoutubeviews.com/register-form.php?r=15961}
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
EZY-E kaže...

Kakva je ovo vrsta metala/rocka:

Industrial metal?

 

Evo ti nešto koliko toliko usporedivo:

 

 

 

 

 

Dalje sam traži, da ovu temu ne bi pretvorili u kolekciju industrial glazbe ;)

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2012 2:36 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
EZY-E kaže...

Kakva je ovo vrsta metala/rocka:

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2012 2:39 (Flying Dutchman).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice