Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

poruka: 182
|
čitano: 54.287
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ranko Kukumar kaže...

Evo jedna divna black metal pjesma :)

 

Pazi spot, @rustweaver

Pa za black metal je to iznimno kvalitetan spot, kakvi neki znaju biti kao da su ih u svom podrumu snimali :D Neki znaju biti baš urnebesni, Immortalovi recimo :D

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
bancic123 kaže...

i evo opet,sad jer admin koji ovo cita vjerojatno nevoli cajke i metalac ili roker jee meni ce zaljepit crveni ili crni karton,to nije posteno isto kao kad sam otvorio temu za turbo folk odma ste svi vi dosli i popljuvali ju ali ipak sam ja dobio crveni karton...

nitko tebe neće osuđivat,vrijeđat ni davat ti kartone dok god se ne ponašaš kao zatupljeni konj koji se niti ne trudi shvatit da nemaju svi njegov ukus nego jednostavno našvrlja nešto ovako neargumentirano ko ova dvojca ispod kojima bi odma 17 crvenih kartona zalipia za spam. Iako se sa prvim slažem nebi nikad nešto tako reka iz principa.

AlterEgo kaže...
Cajke su smeće.

 

Ranko Kukumar kaže...

Pored toliko prekrasne glazbe (ne vezano samo uz metal žanr) neznam kako netko može slušat tu buku.

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ranko Kukumar kaže...

Evo jedna divna black metal pjesma :)

 

Pazi spot, @rustweaver

 

Čudno da nisi stavio spot gdje gola žena se igra s križem{#}

 

Ali ajde nek se nađe

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
bancic123 kaže...
athlon64 kaže...

pa to je totalno psihicki poremeceno i bolesno,iako mislim da svi ti ljdi sa tim naopakim krizevima i to imam IQ manji od prosjeka,vjerojatno neki koji u zivotu nisu imali mnogo uspjeha i samim time sto sviraju takvu glazbu oblace se i to osjecaju kao da pripadaju tamo...

Koju posluku porati...  S obzirom da se takvima kao ti ne može ništa objasnit ni dokazat jel te mogu zamolit da uzmeš u obzir UKUSE

ma kuzim ja ok je slusati metal bendove ili rock ali kakav je to uzitak kad ti onu black metalci nabijaju nemozes ni cu sta lik govori a neke pjesme stvarno nemau smisla,mislim neki frajeri kojima su bogati tatice platili album da nasnime pa pokusavaju biti popularni...

Ti si malo prije stavi ovu pjesmu u temu slušaona i sad govoriš o smislu pjesma lol.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OgBA7mUS3V0

Obični si heater kojem je cilji izvrjeđati i iznervirati ljude zbog njehovih glazbenih oprediljenja.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
12 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
ROFLOLMAO kaže...
bancic123 kaže...
athlon64 kaže...

pa to je totalno psihicki poremeceno i bolesno,iako mislim da svi ti ljdi sa tim naopakim krizevima i to imam IQ manji od prosjeka,vjerojatno neki koji u zivotu nisu imali mnogo uspjeha i samim time sto sviraju takvu glazbu oblace se i to osjecaju kao da pripadaju tamo...

Koju posluku porati...  S obzirom da se takvima kao ti ne može ništa objasnit ni dokazat jel te mogu zamolit da uzmeš u obzir UKUSE

ma kuzim ja ok je slusati metal bendove ili rock ali kakav je to uzitak kad ti onu black metalci nabijaju nemozes ni cu sta lik govori a neke pjesme stvarno nemau smisla,mislim neki frajeri kojima su bogati tatice platili album da nasnime pa pokusavaju biti popularni...

Ti si malo prije stavi ovu pjesmu u temu slušaona i sad govoriš o smislu pjesma lol.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OgBA7mUS3V0

Obični si heater kojem je cilji izvrjeđati i iznervirati ljude zbog njehovih glazbenih oprediljenja.

pa da dobre su mi cajke ali su nekvalitetna glazba koju je i otpjevati i odsvirati i napisati tekst jako lako i ja nisam nista rekao protiv metala ali mi reci zasto su tebi ili nekom drugom dobri oni metalci koji javno priznaju da su sotonisti,i zasto onda tvrde da nisu dali su slaboumni pa bzvz slusaju to jer im godi ili sto? 

 

btw ma gle nemam nista protiv metalaca ali imam protiv onih koji slusaju one bas cisto sotonisticke pjesme bendova koji su otvoreno sotonisticki,i vecinu tih tekstova koje vi nazivate "remekdjela" nisu napisali ti pjevaci,pjevaci su samo tu da to odpjevaju i mrzim kad se takvi nazivaju genijima

vatefak is going on :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 22:16 (bancic123).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
moram ovdje postat, bit će zanimljiva tema :P
nisam sve pročitao, ne zamjerite ako je netko već napisao sljedee ;)

et da se osvrnem na prvo pitanje na koje odgovor ne može biti jednostavniji...
znači pentagram je simbol 4 fizička elemenata zemlja, voda, zrak, voda i predstavlja više pridodu neki mikrokozmos, balans itd.

baphomet je ono što svi inače "oni koji se ne kuže" nazivaju pentagram. i on kao predstavlja simbol svega naravno obrnutog od pentagrama i tako ga se danas predstavlja, no i to je naravno netočno. internet je prepun obašnjenja o okultnom i nema potrebe zamarati se time ako nemate neke ozbiljne namjere.
predlažem anton lavey-a kao literaturu, ono klasik.

što se tiče metala - ima bendova koji razumiju takve stvari, ima koji ne... ima true sotonjara, kao što je netko rekao pretižito u skandinaviji, iako je ak se ne varam kod nas na uskrs 2004. bilo jedno od većih ikupljanja"sotonista" u europi.
većinom su bendovi tipa slayer u svoje vrijeme pokušali biti provokativni jer je to bio cilje svake nove muzike koja je kretala iz korjena ranog metala/rocka koji se kretao u ekstremnijem smjeru. vecinom ti bendovi nisu štovali sotonu nego bili ateisti.
oni koji slušaju metal znaju da to ima sasvim drugačije značenje od štovanja sotone, mislim da bi to bilo to. mal sam odužio hehe
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
bancic123 kaže...

evo jos jedan primjer,sigurno ne slusas ovu pjesmu zbog teksta nego jer ti pase ocito ritam ajmo to tako rec,i to onda nema smisla,a cajke su onak za opustit se bez razmisljanja zabavit se malo

Zbog svega. Ponekad sam baš u raspoloženju i za tekst. Ova pjesmica je inače prilično blaga, nije pravi Black metal, samo je malo zločestija.

 

Black metal ne slušam radi opuštanja, nekada jednostavno imam viška negativne energije za ispucati a ova agresija iz glazbe mi je odličan ispušni ventil. Netko sluša nabildane crnčine kako iz sebe sipaju cijelu silu psovki, dok netko growling i bjesomučno nabijanje. Krajnji efekt je isti.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
ROFLOLMAO kaže...
bancic123 kaže...
athlon64 kaže...

pa to je totalno psihicki poremeceno i bolesno,iako mislim da svi ti ljdi sa tim naopakim krizevima i to imam IQ manji od prosjeka,vjerojatno neki koji u zivotu nisu imali mnogo uspjeha i samim time sto sviraju takvu glazbu oblace se i to osjecaju kao da pripadaju tamo...

Koju posluku porati...  S obzirom da se takvima kao ti ne može ništa objasnit ni dokazat jel te mogu zamolit da uzmeš u obzir UKUSE

ma kuzim ja ok je slusati metal bendove ili rock ali kakav je to uzitak kad ti onu black metalci nabijaju nemozes ni cu sta lik govori a neke pjesme stvarno nemau smisla,mislim neki frajeri kojima su bogati tatice platili album da nasnime pa pokusavaju biti popularni...

Ti si malo prije stavi ovu pjesmu u temu slušaona i sad govoriš o smislu pjesma lol.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OgBA7mUS3V0

Obični si heater kojem je cilji izvrjeđati i iznervirati ljude zbog njehovih glazbenih oprediljenja.

HAHAHA živa istina, slušam ovo gore i kidam se od smijeha >.<

pa da dobre su mi cajke ali su nekvalitetna glazba koju je i otpjevati i odsvirati i napisati tekst jako lako i ja nisam nista rekao protiv metala ali mi reci zasto su tebi ili nekom drugom dobri oni metalci koji javno priznaju da su sotonisti,i zasto onda tvrde da nisu dali su slaboumni pa bzvz slusaju to jer im godi ili sto? 

Zašto konstantno povežuješ glazbu s vjerom? Ja slušam deathcore jer ga volim i uživam slušajući ga.Hočeš sad reć da sam bolestan?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
ufff deathcore... nikak probavit taj "metal", ima bendova koji su ono začetnici, al nekak mi je to prefensi za metal
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Naporan dan, dođeš doma pun ti k*rac svega, trebaš se opustiti pod hitno.

 

I sad vi meni recite imali boljeg ičega od ovoga, totalno se izbjesniš i headbengaš i zaboraviš na sve.

 

 

Bolje nego alkohol u svakom slučaju.

Who fucking cares
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
eterna luchar kaže...
predlažem anton lavey-a kao literaturu, ono klasik.

Laveyanski sotonizam nije ono što javnost doživljava pod sotonizmom, iako je s katoličkog gledišta jednako grozan kao i onaj klasični. Naime lavey stavlja čovjeka u sredinu. Svaki čovjek je sam svoj bog, ne radi se o štovanju ičega drugoga osim samog sebe i ugađanju prvenstveno samom sebi. Svi oni obredi su, kako ih sam naziva, samo forma da bi se ljudi bolje uživjeli. Ali dobro puno sam i rekao, opet izazivam vraga da ova tema iskoči sa tračnica.

 

eterna luchar kaže...
što se tiče metala - ima bendova koji razumiju takve stvari, ima koji ne... ima true sotonjara, kao što je netko rekao pretižito u skandinaviji

U skandinaviji je to posebno izraženo kao revolt protiv kršćanstva. Njihovi poganski korijeni i tradicija su i dalje veoma jaki, tako da se tamo stvarno svašta može naći.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

ali zasto se onda metalci furaju na religiju nisam ja to izmislio npr. sto radi kriz tamo gore to je cisto iz preseravanja i da privuku cim vise budala koja se osjecaju sigurno i da su prihvaceni u takav krug....

vatefak is going on :D
12 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Imam prijatelja iz Norveške, baš smo pričali o religij u Norveškoj. Veli da nema pojma ikoga tko je religiozan tamo, sve ljude koje poznaje su ateisti i nikoga ne briga tuđe vjersko opredjeljenje. Svatko poštuje svačiji izbor ali religija u njih ima vrlo vrlo mali utjecaj, što se ne može reći za recimo hrvatsku.

 

Pa je onda i za očekivati da će tamo bolje biti prihvaćeni bendovi sa provokativnim stvarima.

Who fucking cares
15 godina
online
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
bancic123 kaže...

...."i da metal poslusaju vecina tak 13-14 godisnjaka, i nesto ima ovih mladjih ali jako je malo pravih metal fanova koji su zreli pa jos uvjek to poslusaju...

 

Dečkić,nemaš ti pojma!

 

 

Metal i rock mjuzu slušam od svoje 9-te godine,a pogodi šta...sad imam 39 godina.

 

 

 

Znači puna 3 desetljeća slušam sve...od Pink Floyda,Led Zeppelina,The Doors,Deep Purple,Hendrixa...

 

preko Maidena,Black Sabbat,Quiet Riot,Dream Teather,Motorhead,Alice in Chains,Whitesnake,Metallice,

 

Slayera,Anthraxa,Destruction,Halloween,Pantere,Running Wilda,Mercyful Fate

 

do S.O.A.D.Body Count,M.O.D.,S.O.D.,Ministry....pa idemo dalje:

 

Korn,Dismember,Disturbed,Fear Factory,Pungent Stench,Slipknot...etc,etc...etc.

 

 

 

Dakako da ću radije slušati bendove s odličnim,čvrstim i smislenim zvukom,kao i jednako takvim textovima nego 

 

*rek od glazbe (ne znam zašto se to uopće i naziva glazbom) poput Huljinih ništ' koristi pjesmuljaka.

 

I da se odmah ogradim od mogućeg svrstavanja u "ograničene",nisam ja taj,slušam većinu žanrova

 

glazbe,ali kvalitetne glazbe.

 

Slušam i ozbiljnu glazbu i world music,etno,i electro music,lud sam za psytrance-om,

goa-om,dobrim,čvrstim house-om,techno...itd.

 

Ali,rock i metal mi je prva ljubav i to ću zasigurno slušati do kraja života.

 

Narodnjake i šrot glazbu ne,ali nisam isključiv ni po pitanju narodne glazbe,ako je istinska narodna..

 

Evo,na primjer...ovo mi je perfektno:

 

 

 

 

I još na kraju,da ne bi bilo da sam nezreo sa svojih 39 let,

 

otac sam,muž a i bio sam kao jako mlad u ratu.

 

Znači,dovoljno zreo za sve to pa onda i za slušati metal i rock...

 

LP svim metalcima i rockerima{#}

Old Insomniac
15 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
najjači fejspaint - misfits
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

evo npr. Tenacious D je prezakon bend i nema nikakve veze sa sotonzimom niti ista slicno :D

vatefak is going on :D
12 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
bancic123 kaže...
rustweaver kaže..

 

bancic123 kaže...

ali mislim stvarno mi se gade oni crno-bijeli sotonisti sa naopakim krizevima i slicnim....

Misliš ovakvi? :D

 

upravo takvi {#}

 MARDUK - Souls For Belial

onda mu se bude i ovo gadilo :D pogotovo da premota na 2:31.
black metal <3 odoh na spavanje :D \m/

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 22:35 (overlord666).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
eterna luchar kaže...
najjači fejspaint - misfits

ajme cua sam Calibanovu izvedbu njihove "die die die my darling" . 17 puta bolja je u calibanovoj obradi xd.

 

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
marduk ftw
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
eterna luchar kaže...
najjači fejspaint - misfits

Second Place goes to 

 

 {#}

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 22:33 (Flying Dutchman).
12 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Who fucking cares
14 godina
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

Puno bi mi trebalo da sada objasnim svoje stavove što se tiče glazbe, ali mislim da na temelju mog avatara možete puno toga zaključiti.

Volim slušati težu glazbu i nisam isključiv prema ničemu, jer smatram da svaki žanr ima svojih dragulja.

Pišem ovdje jer sam se htio nadovezati na nekoga tko je rekao da Zeppelini nemaju veze sa okultnim.  To sam i ja dugo vremena mislio, ali sam nedavno malo istraživao po internetu i našao mnoge zanimljive podatke o Page-u. Tipa to da je izdao album koji se zove Lucifer Rising, da je kupio kuću koja je pripadala Crowley-u itd. Osjećam se glupo kada saznam da bend koji sam jako cijenio pribjegavao tako bezveznim stvarima. Ovo za Stariway je IMO čista glupost, a Page je poznat po tome što se bavio okultnim. Ruku na srce, većina bendova je u to vrijeme pisala neke kvazi-ljubavne pjesme i nije se mnogo bendova bavilo ozbiljnijim stvarima.

Zato iznimno cijenim prog rock i bendove koji vole pisati o stvarima do kojih se dolazi jedino ako se malo zagrebe ispod površine. Recimo Lepper Messiah i Disposable Heroes od Metallice su pjesme sa vrhunski obrađenim zanimljivim temama. 

Roses Are Red, Violets Are Blue, I've Got Alzheimers, Cheese On Toast
15 godina
online
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
bancic123 kaže...

evo npr. Tenacious D je prezakon bend i nema nikakve veze sa sotonzimom niti ista slicno :D

Dakako da nema:

 

 

Vidiš kako su ga razvalili?

 

Stvar je da ima jako puno metal bendova koji nemaju asolutno nikakve veza sa sotonistima,

 

naprotiv. jesi ikad čuo za http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_metal bendove?

 

Masa bendova ima politički i socijalno angažirane textove,sotonizam im je potpuno stran

 

u glazbenom izričaju.

 

 

Old Insomniac
14 godina
neaktivan
offline
Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?

 

As chaos explodes around me, I find myself in the jaws of destruction.

 Tested, by the force of the tempest.

 Pushed, to the point of no return.

Losing ground

.Let the steel of my resolve be not bested by the sum of my fears

 

Savršeno...

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
fromcelltohell kaže...
bancic123 kaže...

evo npr. Tenacious D je prezakon bend i nema nikakve veze sa sotonzimom niti ista slicno :D

Dakako da nema:

 

 

Vidiš kako su ga razvalili?

 

Stvar je da ima jako puno metal bendova koji nemaju asolutno nikakve veza sa sotonistima,

 

naprotiv. jesi ikad čuo za http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_metal bendove?

 

Masa bendova ima politički i socijalno angažirane textove,sotonizam im je potpuno stran

 

u glazbenom izričaju.

 

 

to je cisto zayebavanje i nema nikakve veze sa sotonzmom ili stovanjem sotone

vatefak is going on :D
12 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
sinister_axe kaže...

Zato iznimno cijenim prog rock i bendove koji vole pisati o stvarima do kojih se dolazi jedino ako se malo zagrebe ispod površine. Recimo Lepper Messiah i Disposable Heroes od Metallice su pjesme sa vrhunski obrađenim zanimljivim temama.

  Cijeli Master of Puppets obiluje zanimljivom tematikom. And justice for all također.

Who fucking cares
14 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
Ranko Kukumar kaže...
sinister_axe kaže...

Zato iznimno cijenim prog rock i bendove koji vole pisati o stvarima do kojih se dolazi jedino ako se malo zagrebe ispod površine. Recimo Lepper Messiah i Disposable Heroes od Metallice su pjesme sa vrhunski obrađenim zanimljivim temama.

  Cijeli Master of Puppets obiluje zanimljivom tematikom. And justice for all također.

Zato su mi jedni od najdražih albuma.

Roses Are Red, Violets Are Blue, I've Got Alzheimers, Cheese On Toast
15 godina
online
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
bancic123 kaže...
fromcelltohell kaže...
bancic123 kaže...

evo npr. Tenacious D je prezakon bend i nema nikakve veze sa sotonzimom niti ista slicno :D

Dakako da nema:

 

 

Vidiš kako su ga razvalili?

 

to je cisto zayebavanje i nema nikakve veze sa sotonzmom ili stovanjem sotone

A,što sam ja napisao?

 

Taj film znadem napamet,ali doslovice!

Old Insomniac
12 godina
neaktivan
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
fromcelltohell kaže...
bancic123 kaže...
fromcelltohell kaže...
bancic123 kaže...

evo npr. Tenacious D je prezakon bend i nema nikakve veze sa sotonzimom niti ista slicno :D

Dakako da nema:

 

 

Vidiš kako su ga razvalili?

 

to je cisto zayebavanje i nema nikakve veze sa sotonzmom ili stovanjem sotone

A,što sam ja napisao?

 

Taj film znadem napamet,ali doslovice!

I ja remekdjelo je film i Tenacious D bend mi je fenomalan odnosno Kage i JB :D

vatefak is going on :D
12 godina
offline
Re: Značenje pentagrama u rock/metal glazbi?
sinister_axe kaže...

Zato su mi jedni od najdražih albuma.

  Uz Reign in blood i Dark Side of Moon/Wish you were here,  meni je MoP i RTL najbolji albumi ikada u cijeloj glazbi što slušam. I jako mi se sviđa stara metallica upravo zbog te tematike. James je genijalac za lyricse, više manje dosta bendova sličnih njima su imali lyricse koji su bili totalna nula naspram njih.

 

Recimo lyricsi jednog Slayera do tada su bili nula naspram Hetfieldove poezije. Pogotovo prvi album (Show no mercy). Dobro, i Kill 'Em All ima više manje tematiku za klince koji su prvi put stali na stage. Jedan Hell Awaits je imao totalnu nulu po pitanju lyricsa naspram recimo Ride the lighting-a.

Who fucking cares
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice