Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

poruka: 111
|
čitano: 22.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Noctua hladnjaci su odlični, ventilatori su im mrak (imam 3 komada: 120mm hladi mog Scythea, a još 2 su popikana na kućištu). Rade tiho i pouzdano.

Za kompletne CPU hladnjake mislim da im je cijena prevelika za ono što nude. prema svim testovima su u vrhu ali kad vidiš preformanse/cijena onda baš i nije sjajno.

 

 

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

U Hrvatsku dolaze za 20ak dana cca, samo ne znam šta točno stiže ni u kojim količinama, to ćeš morat njihovog gen uvoznika za HR pitat. A PDV da nisi dobio kad si neš naručio s neta dostavom...samo ako je bilo ispod 160 kn ukupne vrijednosti s poštarinom. Sve preko je podložno PDV-u.

15 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

U Genelecu u Mostaru ima kupiti Noctuinih ventova po 120kn.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Ja koliko sam uspio skužit u HR će im ventovi bit od 115 pa do 200 kn, ovisno o modelu. Ali imaju 6 godina garanciju...

15 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Meni totalno ide na živce što neka naša trgovina (kao npr. Links) ne želi napraviti suradnju sa trgovinama iz inozemstva, pa onda od njih naručuju egzotičnu robu nakon što im se osiguraju sredstva od strane kupca. Pošto takve narudžbe nisu česte, mogli bi to raditi i bez provizije kao uslugu kupcu koji bi ih tako (sretan zbog susretljivosti) brutalno reklamirao na svakom koraku. Neke se stvari ne kupuju sad i odmah i nekad je bitnije dobiti baš taj željeni artikl, a ne biti prisiljen pristajati na kompromise. Izbor ventilatora je u nas prava katastrofa. Kad trebam kupovati ventilatore obavezno moram ići na bar 3 lokacije, jer one bolje i neobičnije ili nemaju ili imaju jedan? Kome još treba jedan dobar vent? Ili ih imaj tucet ili niti jedan, ali pobogu daj mi mogućnost da naručim ventilatora koliko mi treba i napiši na webu koliko se čeka i nije bad, pričekat ću...
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

ima kod nas dućana koji tako rade, naručuju robu iz vana, egzotiku i slično za kupca, po narudžbi i uz plaćanje kod narudžbe naravno, ali nikad ne možeš dobit cijene kao na webu, jer su narudžbe rijetke, obično za 1 komad nečega, i onda ti je i delivery skup i sve.

14 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Evo za sve zainteresirane, prva pošiljka Noctua i Coolink hladnjaka i Rasurbo napajanja stiže na lager sutra ( utorak ) popodne ( naravno sve ono što nije već unaprijed rasprodano )

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Comfort kaže...

je ali ovdje ce doc u trgovine nikad a PDV ja nisam nikad osjetio tj nije ga niti bilo a kad zbrojiš dostavu  možda je malo jeftinije ali opet je dostupno tako da ...puno bi se stvari kupilo i da su skuplje ali samo da su dostupne a ovako su dostupne ... pozzz

Hehe, evo i to nikad je doslo danas, roba je na lageru

16 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Svaka čast Oprić Informatici, ugrabili Noctua hladnjake i usluga da ne može biti bolja, evo čovjek mi pred kuću dopeljao hladnjak danas, najavio se dan prije, ma šta reći, respect!

 

Nego, na temu, hladnjak je bolesno dobar, i isto tako izgleda i teži, danas sam se malo igrao s njim, zapravo još uvijek bencham, i u rangu je, zapravo čak i zrno bolji od mojeg custom 300€ EK vodenog iz Edvardovog EK shopa

 

Evo par slikica

 

 

AMD / ATI all the way
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2010 3:11 (Cele303).
Moj PC  
11 0 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Cele303 kaže...

...

Nego, na temu, hladnjak je bolesno dobar, i isto tako izgleda i teži

...

Evo par slikica

 

 

Čovječe, koliki je! Da li mi se to samo čini ili su ti prvi memorijski slotovi prazni (malo je mutno pa se ne vidi dobro)?

Da li ti nakon paljenja (i kad počnu vibracije) dodiruje memorijske hladnjake, jer mi ovako izgleda sve na knap?

 

Eh da.. ajd pliz navedi koja ti je matična ploča da usporedim razmještaj komponenti sa svojom pločom.

Google is your friend
16 godina
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Zaista izgleda impresivno. Upravo gledam review-e na guru3d i cnps10 extreme prikazuju kao bolji. Zanima me jel to drzi vodu ? (il ovi muljaju)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Po mom iskustvu CNPS10x extreme je odvratno glasan kad su mu performanse slicne kao kod te Noctue. A na manjim okretajima, kad se spusti na prihvatljivu buku vise nije toliko dobar, cak postaje i bespotreban, jer CNPS 10 x quiet radi tise i hladi bolje nego extreme verzija na nakoj normalnoj razini buke, i naravno cca je 100 kn jeftiniji ako se ne varam.

16 godina
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Gledam i vidim da je 2dB glasniji od navedene Noctue. Max. buka je 47 dB, na 80% okr je na 44dB kao i Noctua. Tesko je ocjenit preko "papira", treba i jednog i drugog testirat na vlastite oci i usi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Zato sam i napisao u mom postu "Po  mom iskustvu..." Jer sam ih isprobao oboje u zivo, kao i preko 100 njak raznih drugih hladnjaka.

Mene su zacudile te vrijednosti kad sam ih vidio.

Ali inace 2 dBi i nisu bas malo, mislim da vrijedi da je 3 dBi glasnije ljudima osjetno kao duplo veća buka od nečega što je 3dBi tiše

14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Plus što se vrijednosti kronično razlikuju kad ih mjerite na drukčijim položajima. Npr ako je 44 dBi na npr 10 cm od hladnjaka, unutar akućišta za bilo koja 2 hladnjaka, to ne znači da da su oni isto glasni ili tihi kad mjeriš koliko se buke čuje na 20 cm izvan kućišta. To brojke mogu biti  potpuno drukčije, npr jedan od nih može tada imati 37 a drugi 32 dBi.

Osim jačine buke postoji i vrsta buke, i vrtsa zvuka, zvukovi nekih hladnjaka su uhu ugodni i ne primjete se, a neki drugih su iritantni pa iako su u dBi tiši daleko više smetaju.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Zura kaže...
Cele303 kaže...

...

Nego, na temu, hladnjak je bolesno dobar, i isto tako izgleda i teži

...

Evo par slikica

 

 

Čovječe, koliki je! Da li mi se to samo čini ili su ti prvi memorijski slotovi prazni (malo je mutno pa se ne vidi dobro)?

Da li ti nakon paljenja (i kad počnu vibracije) dodiruje memorijske hladnjake, jer mi ovako izgleda sve na knap?

 

Eh da.. ajd pliz navedi koja ti je matična ploča da usporedim razmještaj komponenti sa svojom pločom.

 

Prazni su da, ako imaš tall heatspreadere možeš zaboravit na prva dva slota do procesora, ali tako je sa većinom novih hladnjaka... Na knap je do memorije, ali ne dodiruje se ni ne vibrira, tih i čist zvuk imaju ventovi, ovaj u sredini je 14cm, vanjski je 12cm... X4 965 na 4.0GHz sa 1.425V u idleu mi je tempa 28°C, genijalno! Za usporedbu Big Typhoon drži idle 36°C

 

Evo linkovi na slike da se bolje vide detalji... Korištene ploče su Gigabyte 790FXT-UD5P i MSI 790FX-GD70 i memorija Corsair Dominator GT

 

http://img405.imageshack.us/img405/9465/dsc03263k.jpg

 

http://img87.imageshack.us/img87/5504/dsc03265b.jpg

 

http://img517.imageshack.us/img517/3268/dsc03268ft.jpg

 

http://img265.imageshack.us/img265/3922/dsc03274n.jpg

 

http://img52.imageshack.us/img52/4589/dsc03278k.jpg

 

http://img39.imageshack.us/img39/4839/dsc03280ci.jpg

 

AMD / ATI all the way
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Tocno, memorija sa visokim hladnjacima neide ispod njega, mora biti ili sa onim klasicnim oklopima ili bez njih, visoki ne idu, osim naravno ako imate ploce sa malo udaljenijim ramovima, kojih u zadnje vrijeme ima, jer sad i proizvodjaci malo na to gledaju vise nego prije.

Ali zato hladnjak je napravljen tako da onaj srednji vent od 140mm malo strsi ispod pa vuce zrak iz tog nivoa gdje su ramovi, pa bar nekoliko odvlaci taj topli zrak i od tamo

15 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Cele ajde budi drug i makni taj prvi vent od 12 cm. Zanima me kakve performanse hladnjak daje samo sa onim od 14 cm? Koliko si para platio hladnjak i kako je riješena montaža?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Oba venta su okrenuta da pušu prema memoriji što mi odgovara jer se Dominatori GT griju poprilično a nema mjesta za montirat njihov fan tako da memorija ipak dobiva nešto hladnog zraka ali gledajući da takav hladnjak kupuju entuzijasti za pretpostaviti je i da imaju high end memorije pa je loše to što nisu digli još pol centi gore radijatore, jedini minus po meni...

 

The Man, montaža je različita za Intel i za AMD i dobije se bundle sa lijepim uputstvima... Za AMD se skine gornji bracket za hladnjak a ostavi se backplate s donje strane ploče i na njega se zavida nosač s gornje strane ploče i na nosač sjedne hladnjak... Treba se skinut 14cm vent iz sredine da se može doći do vida na hladnjaku a u pakiranju dođe i kacavida pa ne trebaš imat svoj alat... Za Intela se skida i backplate s donje strane matične... Skinut ću 12cm vent, nema problema, samo što sad još testiram različite procesore izvan kućišta pa kad sve lijepo namontiram u kućište ti pokažem različite kombinacije temperatura sa i bez ventova... Ovaj hladnjak čeka X6 Thubana da stigne

AMD / ATI all the way
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Koji je to 12 cm vent? NF-P12 ili onaj drugi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Moze li mi tko reci jel ima ikakvih iskustava s Nocuta NH-C12P, jedini sto sam nasao u nasem "velegradu" Mostaru, i kosta cca 400 kn. Pa me zanima jel to vrijedi kupiti.

Imam E8400, koji je clockan i radi na 3,4 sa box hladnjakom i radi stabilno, ali temp je uvijek oko 40, pa me zanima ako kupim hocu li moci jos dizati? i koliko ce to cudo hladiti?

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

BUMP!!!!

 

Zar je moguce da nitko nema ovaj cooler???

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Moći ćeš još, ali koliko...to je pitanje od proca do proca, ja sam ga testirao na E7300, i iskreno se ne sjecam kolike su bile temp, ali se sjecam da je isao do jednake brzine kao i sa jacim hladnjacima ( vecim hladnjacima ), sam uz par stupnjeva vise temp.

Tako da ako ti treba low profile hladnjak onda je on odlican izbor.

16 godina
online
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...

Moći ćeš još, ali koliko...to je pitanje od proca do proca, ja sam ga testirao na E7300, i iskreno se ne sjecam kolike su bile temp, ali se sjecam da je isao do jednake brzine kao i sa jacim hladnjacima ( vecim hladnjacima ), sam uz par stupnjeva vise temp.

Tako da ako ti treba low profile hladnjak onda je on odlican izbor.

Znam da je sve do proca, mislio sam na to kako hladi, jel moze ohladiti?

 

Problem je sto sam samo taj hladnjak nasao, u biti nasao sam jos ASUS Silent Knight I i II, ali sta sam god procitao o njima nitko nije zadovoljan, a cijena ista.

 

Za ove hladnjake sam cuo da su vrhunski, pa me samo zanima osobno iskustvo.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Osobno iskustvo odlicno, po meni to je najbolji low hladnjak, jest da je cijena paprena ali je naj

14 godina
protjeran
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Jel ko kaj kupio?

 

Dajte neke slike bacite...

Skype: internet.gospodin
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
goodye kaže...
miki1981 kaže...

Moći ćeš još, ali koliko...to je pitanje od proca do proca, ja sam ga testirao na E7300, i iskreno se ne sjecam kolike su bile temp, ali se sjecam da je isao do jednake brzine kao i sa jacim hladnjacima ( vecim hladnjacima ), sam uz par stupnjeva vise temp.

Tako da ako ti treba low profile hladnjak onda je on odlican izbor.

Znam da je sve do proca, mislio sam na to kako hladi, jel moze ohladiti?

 

Problem je sto sam samo taj hladnjak nasao, u biti nasao sam jos ASUS Silent Knight I i II, ali sta sam god procitao o njima nitko nije zadovoljan, a cijena ista.

 

Za ove hladnjake sam cuo da su vrhunski, pa me samo zanima osobno iskustvo.

Evo, ovdje imaš listu hladnjaka, među njima i NH-C12P. Dobar je, ali ima i boljih. Usporedi malo ovu listu s ponudom, probaj još potražiti po netu reviewe, ali mislim da ti je to to.

Gledam te!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Tocno, i ako si izabrao C12P model zbog toga jer nije tower ( dakle zbog velicine i prostora u kucistu ) onda na tom popisu mozes vidjeti da je to najbolje ocijenjeni non-tower cooler

16 godina
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Pozdrav, da malo temu dignem, jel ima ko od vas Noctua NF P14 FLX vent?

Jel dobar za upuh, točnije da puše po hardovima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...

Pozdrav, da malo temu dignem, jel ima ko od vas Noctua NF P14 FLX vent?

Jel dobar za upuh, točnije da puše po hardovima?

Imam ga ja na D14. Zasto nebi bio dobar? Tih, odlican protok zraka, odlično. {#}

RIP EnlightenedPhoenix //// Rakim - The Legend, 2Pac - The King, Notorious B.I.G - The Flow and FreeStyle, Nas - The Last Man Standing, Big L - The Punchline and FreeStyle.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice