Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

poruka: 111
|
čitano: 22.122
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...

Dal se zna kad bi u Oprić trebal bit dostupan S12B FLX?

Ja se nadam 14.11., dakle za 5 dana. Ali sad to točno ovisi i o špediteru i o carini itd. Ali tokom onog slijedećeg tjedna bi svakako moralo biti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

što se tiche noctue...ovdje ih ima za uzeti:

 

http://www.njuskalo.hr/procesori/noctua-nh-d14-am2-am2-am3-775-1156-1366-oglas-2191137

 

trgovina u sloveniji, na web stranici imaju korektnih cijena...narudžba ide: (kolegi sam gledao za grafu)

 

prvo na mail pošalješ da si iz rh-a kako ide procedura, čiko ti odgovori vrlo brzo...uglavnom predaš narudžbu i uplatiš novce na račun na cijenu koja piše ide +6 eura za troškove nekakve...uglavnom ja sam iz os-a...kad naručiš kažeš da je za RH, roba stiže u ZG...i od tamo ti šalju na kućnu adresu i to je to...

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
odjavljen
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Ne isplati se...
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
oly570 kaže...

što se tiche noctue...ovdje ih ima za uzeti:

 

http://www.njuskalo.hr/procesori/noctua-nh-d14-am2-am2-am3-775-1156-1366-oglas-2191137

 

trgovina u sloveniji, na web stranici imaju korektnih cijena...narudžba ide: (kolegi sam gledao za grafu)

 

prvo na mail pošalješ da si iz rh-a kako ide procedura, čiko ti odgovori vrlo brzo...uglavnom predaš narudžbu i uplatiš novce na račun na cijenu koja piše ide +6 eura za troškove nekakve...uglavnom ja sam iz os-a...kad naručiš kažeš da je za RH, roba stiže u ZG...i od tamo ti šalju na kućnu adresu i to je to...

Hm, jel 489 kn ili 69€? To je mala manipulacija cijenom ako je 69€ ono što plaćaš. jer 69€ nije nikako i nigdje manje od 512kn. I onda na to još 6€ i evo te na 560kn skoro, a toliko dodje i u HR.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...
oly570 kaže...

što se tiche noctue...ovdje ih ima za uzeti:

 

http://www.njuskalo.hr/procesori/noctua-nh-d14-am2-am2-am3-775-1156-1366-oglas-2191137

 

trgovina u sloveniji, na web stranici imaju korektnih cijena...narudžba ide: (kolegi sam gledao za grafu)

 

prvo na mail pošalješ da si iz rh-a kako ide procedura, čiko ti odgovori vrlo brzo...uglavnom predaš narudžbu i uplatiš novce na račun na cijenu koja piše ide +6 eura za troškove nekakve...uglavnom ja sam iz os-a...kad naručiš kažeš da je za RH, roba stiže u ZG...i od tamo ti šalju na kućnu adresu i to je to...

Hm, jel 489 kn ili 69€? To je mala manipulacija cijenom ako je 69€ ono što plaćaš. jer 69€ nije nikako i nigdje manje od 512kn. I onda na to još 6€ i evo te na 560kn skoro, a toliko dodje i u HR.

ako se nevaram to je možda zbog razlike tečaja eura nasprem kune....uglavnom sve si provjeriš tako da im pošalješ na mail...i stvarno brzo odgovore sa točnom cijenom...a i inače koliko sam vidio da je skuplja cijena za zemlje EU-a, a jeftinije za one koje nisu u EU...


samo krupno, ništa sitniš
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
oly570 kaže...

ako se nevaram to je možda zbog razlike tečaja eura nasprem kune....uglavnom sve si provjeriš tako da im pošalješ na mail...i stvarno brzo odgovore sa točnom cijenom...a i inače koliko sam vidio da je skuplja cijena za zemlje EU-a, a jeftinije za one koje nisu u EU...


Vjerojatnije zato jer su ti već odbili DDV ili nešto slično rade, pojma nemam. Znam samo da te ispadne 69+6€ a u HR je isto toliko, tj 75€. S tim da u HR dobiješ 6 godina garancije, a kod njih 5, i da imaš naravno garanciju u HR a ne moraš u SLO ić ni slat ako ti se išta dogodi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

da u pravu si....dobro je što imaju dosta hladnjaka od noctue...baš sam gledao...no ja smatram da je noctua tolko dobra da samoj bazi (heatpipe, listići) ne može ništ bit...može jedino vent propucat, gubit kontakt i sl...

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
odjavljen
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

I još taj dučan DINO ne želi slati u poštu koja je na granici, tako da necu kupiti od njih nista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
oly570 kaže...

da u pravu si....dobro je što imaju dosta hladnjaka od noctue...baš sam gledao...no ja smatram da je noctua tolko dobra da samoj bazi (heatpipe, listići) ne može ništ bit...može jedino vent propucat, gubit kontakt i sl...

Istina, sve je to točno, kvalitetni stvarno jesu, ali greške se uvijek mogu dogoditi. I dok je točno da je vjerojatnost da se na samom hladnjaku išta dogodi što bi ulazilo u garanciju extremno mala onaj drugi dipo koji spominješ je puno bitniji. Nakon 3-4-5 godina korištenja sa ventovima se može dogoditi svašta. A svi znamo da su njihovi vrlo kvalitetni, a isto tako znamo i koliko je cijena jednog kvalitetenog venta te klase. I zato tu garancija jako dobro dođe. čim duža to bolja :-)

I onda kad vidiš sve ove druge brandove, većina je ventova, kako god skupi da bili, sa godinu ili dvije garancije...mislim da Noctuinih i Coolinkovih 6 ipak dosta govori.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
oly570 kaže...

što se tiche noctue...ovdje ih ima za uzeti:

 

http://www.njuskalo.hr/procesori/noctua-nh-d14-am2-am2-am3-775-1156-1366-oglas-2191137

 

trgovina u sloveniji, na web stranici imaju korektnih cijena...narudžba ide: (kolegi sam gledao za grafu)

 

prvo na mail pošalješ da si iz rh-a kako ide procedura, čiko ti odgovori vrlo brzo...uglavnom predaš narudžbu i uplatiš novce na račun na cijenu koja piše ide +6 eura za troškove nekakve...uglavnom ja sam iz os-a...kad naručiš kažeš da je za RH, roba stiže u ZG...i od tamo ti šalju na kućnu adresu i to je to...

 

I ti bi prije uzeo od slovenca nego od našeg čovjeka radi možda par kuna uštede?

 

Da su i duplo jeftiniji bi prije uzeo od mikija nego od nekog tipa koji stavlja oglase u drugoj državi, em što je prisutan ovdje em što zna znanje i pomaže na forumu, di ćeš bolje?

clock2much
16 godina
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Ma istina, gledal malo noctue po vani, i cijene nisu niš manje neg kod nas, bar ne u toj mjeri da se uzme (ebay ne računam) vani...

A ovde imaš support aka miki, i pitaš kaj te zanima, info iz prve ruke..

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...

Ma istina, gledal malo noctue po vani, i cijene nisu niš manje neg kod nas, bar ne u toj mjeri da se uzme (ebay ne računam) vani...

A ovde imaš support aka miki, i pitaš kaj te zanima, info iz prve ruke..

 

Istina, cijene Noctue kod nas prate Noctuine preporučene prodajne cijene za Europu. Par kuna gore-dole ovisno o tečaju. Zato na našem tržištu i je situacija takva da je Noctua jeftinija od usporedivih modela nekih drugih premium brandova, npr Prolimatecha. A uz daleko dulju garanciju.

14 godina
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Da li se još uvijek mogu kupiti Noctua proizvodi u Hrvatskoj?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Horustsg kaže...

Da li se još uvijek mogu kupiti Noctua proizvodi u Hrvatskoj?

 

 

Da, u Oprić Informatici!

Ofc.
14 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Hvala

 

Poslao sam njima mail jos jucer sa upitom o nacinu placanja. Nisam dobio odgovor.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Horustsg kaže...

Hvala

 

Poslao sam njima mail jos jucer sa upitom o nacinu placanja. Nisam dobio odgovor.

Cudno, meni su jednom odgovorili u 3 ujutro {#}

Ofc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Horustsg kaže...

Hvala

 

Poslao sam njima mail jos jucer sa upitom o nacinu placanja. Nisam dobio odgovor.

Možeš platit jedino u kešu. {#}

Udjite u Classified Crew ako imate para za to inace ih bacate vozeci se puni kesa u FIATU a imate za 20 Mercedesa. -Vlada011
14 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Dobio sam odgovor, hvala.

13 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

uzeo sam P12, šta mislite hoće li mi se isplatit? na SMugen3 hladnjak, i proc i53570K ? extreme 4 matična, baš me zanima kako će hladit, još mi se montira matična i to sve pa kad bude gotovo javim kakve su temp, uglavnom znalo je ići do 60 stupnjeva ljeti, čak nekad i 65 kad sam stavio ovaj neki bezvezni vent od 30 kuna, ovoga baš hvale pa me baš zanima kako će to šljakat.

i da vas pitam, 150.000 sati je rok trajanja, jel to dosta? koliko je to otprilike godina, pošto mi je original vent od mugen 3 riknuo za nešto više od godinu dana, valjda će trajat koju godinu, platio sam 151 kunu u Oprić Informatici. uglavnom mislim da neću požalit, ali sam nestrpljiv da vidim kako hladi ta uz duž i poprijeko hvaljena Noctua. :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

To je 17 godina, ali da ti radi non stop. Tako da će ti sigurno dugo trajati :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Ruža kaže...

uzeo sam P12, šta mislite hoće li mi se isplatit? na SMugen3 hladnjak, i proc i53570K ? extreme 4 matična, baš me zanima kako će hladit, još mi se montira matična i to sve pa kad bude gotovo javim kakve su temp, uglavnom znalo je ići do 60 stupnjeva ljeti, čak nekad i 65 kad sam stavio ovaj neki bezvezni vent od 30 kuna, ovoga baš hvale pa me baš zanima kako će to šljakat.

i da vas pitam, 150.000 sati je rok trajanja, jel to dosta? koliko je to otprilike godina, pošto mi je original vent od mugen 3 riknuo za nešto više od godinu dana, valjda će trajat koju godinu, platio sam 151 kunu u Oprić Informatici. uglavnom mislim da neću požalit, ali sam nestrpljiv da vidim kako hladi ta uz duž i poprijeko hvaljena Noctua. :)

150 000 je neki očekivani rok trajanja, međutim kao i svaka druga stvar i to se može pokvarit prije. Ali svejedno ne moraš brinut jer osim ako nije fizički slomljen garancija ti vrijedi 6 godina od dana kupnje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice