Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 825.278
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
cod2player93 kaže...

oc-anje amd x2 250 3,0 ghz, maticna asus m2n68 plus... na koliko maximalno mogu dic radni takt i voltazu?

Nitko nezna koliko ces moci takt dignut jer to ovisi kakav primjerak cpu-a imas. Sto se tice napona nejdi preko 1.45v.

Stavi za pocetak 1.4v napon i vidi do kud se moze dic takt a da je stabilno....testiraj sa linx,prime95 itd itd...

Werdum Combat Team
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
NephaL kaže...

ovako,,kupio m5a97 r2 maticnu i cooler za cpu hyper 212 evo!...procesor kojeg imam je amd phenom II x4 960t...sad neznam dal je bolje da ocam na 4.0 ili da probam otkljucati na x6!!  sta mi je bolje za gaming i igre in future!?

Otključaj u x6 i ako radi OC-aj na 3,6, kod mene tako radi super. Jedino što mu tdp sa 90 watts na 160 skočio i dosta se grije ali imaš dobar hladnjak pa nebi trebalo biti problema bar sad po zimi.

11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ovako uzeo sam FX 6300, ganjam ovih dana neku plocu pa me interesuje, jel se isplati clockati preko stock brzine 3.5ghz? (boost mode 4.1ghz) i kako bi to radilo

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ko od šale FX6300 ide na 4.5GHz imao sam ga pa znam, a kod mene je bio na 4.7GHz non-stop sa ovom pločom i ovim hladnjakom pod Moj PC

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav,

imam AMD Phenom II x4 970 na Coolermaster Hyper TX3.

 

Radi mi mjesecima na 4GHz na 1.425V. Htjeo sam ga jos malo pogurati ali za 4.1 Treba 1.475V tako da sam ga ostavio na 4GHz @ 1.425V.

 

Čitao sam da pomaze i OC CPU-NB i stabilizirao sam na 2600MHz @ 1.25V (Default 2000MHz @ 1.1V).

 

MaxxMEM2 test na 2000MHz je bio 7.75GB/s, na 2400MHz 8.85GB/s, a na 2600MHz mi je sad 9.18GB/s.

 

Nasao sam neki AMD tutorial na njihovoj stranici da CPU-NB treba biti barem 3*[Base RAM Clock], znaci za moj Kingmax 1600MHz 9-9-9-28 barem 3*800=2400MHz.

Drugi opet po engleskim oc stranicama pisu formule da opet treba bit barem 2500MHz CNB za 4GHz CPU.

 

1. Zanima me  kako kod drugih radi ovaj proc i da li ste isto OCali CPU-NB (i na kojim Freq @ Voltage).

2. Kolike su sigurne voltaze za CPU-NB i da li gurati dalje ili ostati na 2600MHz?

 

Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
gu5t3r kaže...

Pozdrav,

imam AMD Phenom II x4 970 na Coolermaster Hyper TX3.

 

Radi mi mjesecima na 4GHz na 1.425V. Htjeo sam ga jos malo pogurati ali za 4.1 Treba 1.475V tako da sam ga ostavio na 4GHz @ 1.425V.

 

Čitao sam da pomaze i OC CPU-NB i stabilizirao sam na 2600MHz @ 1.25V (Default 2000MHz @ 1.1V).

 

MaxxMEM2 test na 2000MHz je bio 7.75GB/s, na 2400MHz 8.85GB/s, a na 2600MHz mi je sad 9.18GB/s.

 

Nasao sam neki AMD tutorial na njihovoj stranici da CPU-NB treba biti barem 3*[Base RAM Clock], znaci za moj Kingmax 1600MHz 9-9-9-28 barem 3*800=2400MHz.

Drugi opet po engleskim oc stranicama pisu formule da opet treba bit barem 2500MHz CNB za 4GHz CPU.

 

1. Zanima me  kako kod drugih radi ovaj proc i da li ste isto OCali CPU-NB (i na kojim Freq @ Voltage).

2. Kolike su sigurne voltaze za CPU-NB i da li gurati dalje ili ostati na 2600MHz?

 

Unaprijed hvala.

 

Bezveze se zamaras, sta ti je falilo na 4ghz sa 1.425v? Pomak na 4.1ghz je apsolutno neisplativo i samo dovodi do veceg napona i veceg zagrijavanja.

Sto se tice NB-a, NEisplativo je klokat ga jer je razlika vidljiva samo u specificnim programima (renderi,video obrada itd itd) i ta razlika je jako mala, dakle skok perfomansi je premali da bi bilo isplativo klokat NB. Isto vrijedi i za ram.

Dakle, moja preporuka je da ostavis na 4ghz i 1.425v napon, a NB i ram ostavi na stock vrijednostima.

 

Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 15:56 (KrpaZG).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Pa i napisao sam da ga drzim na 4GHz @ 1.425V (3.5 @ 1.375 je stock), sa 0.05V sam dobio sa 3.5 na 4 a jos 0.05V mi je previse bilo za 100MHz...

 

Nego kazem CPU-NB sam AMD preporucuje da treba bit barem na 2400 za 1600 RAM.  => http://sites.amd.com/us/Documents/AMD_Dragon_AM3_AM2_Performance_Tuning_Guide.pdf

 

CPU-NB mogu imat na 2400MHz @ 1.2V

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
gu5t3r kaže...

Pa i napisao sam da ga drzim na 4GHz @ 1.425V (3.5 @ 1.375 je stock), sa 0.05V sam dobio sa 3.5 na 4 a jos 0.05V mi je previse bilo za 100MHz...

 

Nego kazem CPU-NB sam AMD preporucuje da treba bit barem na 2400 za 1600 RAM.  => http://sites.amd.com/us/Documents/AMD_Dragon_AM3_AM2_Performance_Tuning_Guide.pdf

 

CPU-NB mogu imat na 2400MHz @ 1.2V

Obavezno clockaj CPU-NB na 2600-2800MHz. Performanse ce vise porasti nego kada overclockas CPU. Ostavi 4GHz i 1.425V. Napon na CPU-NB mozes dizati do 1.3-1.35V. Samo prati temperature procesora.

11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

LP,

 

dns mi je frend uzeo maticnu ASUS M5A97 r2.0 i Hyper 212EVO, sve smo sastavili i ponovno instalirali windowse...

Ima phenom 960T i volio bi ga probat otkljucat na 6 jezgri. Moze li pomoc kako na toj maticnoj otkljucat navedeni procesor?

Pokusao sam nesto otkljucavtj al ja nisam nikad imao AMD proc ni maticnu tako da bas i neznam ! 

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 20:27 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Imaš, tj. moraš imati u BIOS-u opcije za otključavanje jezgri, pa se pogiraj s njima malo. Ne znam napamet sada. Ali je vrlo jednostavno. Samo uđi u BIOS, i pogledaj gdje ima što, pa ćeš naći. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Almin94 kaže...
gu5t3r kaže...

Pa i napisao sam da ga drzim na 4GHz @ 1.425V (3.5 @ 1.375 je stock), sa 0.05V sam dobio sa 3.5 na 4 a jos 0.05V mi je previse bilo za 100MHz...

 

Nego kazem CPU-NB sam AMD preporucuje da treba bit barem na 2400 za 1600 RAM.  => http://sites.amd.com/us/Documents/AMD_Dragon_AM3_AM2_Performance_Tuning_Guide.pdf

 

CPU-NB mogu imat na 2400MHz @ 1.2V

Obavezno clockaj CPU-NB na 2600-2800MHz. Performanse ce vise porasti nego kada overclockas CPU. Ostavi 4GHz i 1.425V. Napon na CPU-NB mozes dizati do 1.3-1.35V. Samo prati temperature procesora.

Koji napon imas za 2800MHz?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
gu5t3r kaže...

Koji napon imas za 2800MHz?

Trazi 1.34V, ali drzim trenutno na 2600MHz i 1.24V.

11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Ako mozes bit malo detaljniji i objasnit kako se zove ta opcija i kaj treba ukljucit\iskljucit bio bih ti zahvalan. Stvarno nikad nisam imao AMD setup i neznam. Imao sam komp kojih 3-4h dok sam mu to sve sposlozio unutra i instalirao nove windowse,flashao bios, tako da bas i nisam imao vremena proucavat. To sto sam malo trazio i gledao po biosu nije mi dovoljno. Komp nije vise kod mene, uzeo ga je doma. Jel znas mozda kad bi clockao taj 960t na 4.0Ghz ,koja bi bila najbolja dopustena voltaza?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2013 0:40 (Sandro HR Zagorje).
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Sandro HR Zagorje kaže...

Ako mozes bit malo detaljniji i objasnit kako se zove ta opcija i kaj treba ukljucit\iskljucit bio bih ti zahvalan. Stvarno nikad nisam imao AMD setup i neznam. Imao sam komp kojih 3-4h dok sam mu to sve sposlozio unutra i instalirao nove windowse,flashao bios, tako da bas i nisam imao vremena proucavat. To sto sam malo trazio i gledao po biosu nije mi dovoljno. Komp nije vise kod mene, uzeo ga je doma. Jel znas mozda kad bi clockao taj 960t na 4.0Ghz ,koja bi bila najbolja dopustena voltaza?

Evo pogledaj na linku video i vidis di on otkljuca jezgre pa samo prati.

Sto se tice napona neka razumna granica je 1.45v za phenom-e.

 

Werdum Combat Team
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav,danas sam overclockiro AMD ATHLON 445 X3 3.10 na 4 jezgru i imam sljedeci problem u CALL OF DUTY 4 igrici!
Graficka kartica ATI CORE EDITION R7850



Imate riješenje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav,imam problem u vezi OC Amd Phenom X4 965 BE na 4.0 konstantno je na 50C kada je 100% u prime testu ga testiram i sada sam dobio u trecoj minuti error,tj 3 erora slike su tu.A on je oc-an preko AMD OVERDRIVE u AMD driverima.

Slika samog prime95 Slika samog prime95
Slika rezultata Slika rezultata
Ovime je napravljen OC Ovime je napravljen OC
moja KOFA moja KOFA
BlazIII Mi je BF3 nick
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Jux kaže...

Pozdrav,danas sam overclockiro AMD ATHLON 445 X3 3.10 na 4 jezgru i imam sljedeci problem u CALL OF DUTY 4 igrici!
Graficka kartica ATI CORE EDITION R7850



Imate riješenje?

Je li se to događa i u ostalim igrama? I u CoDu na različitim mjestima i mapama, ili samo to?

BlazAA kaže...

Pozdrav,imam problem u vezi OC Amd Phenom X4 965 BE na 4.0 konstantno je na 50C kada je 100% u prime testu ga testiram i sada sam dobio u trecoj minuti error,tj 3 erora slike su tu.A on je oc-an preko AMD OVERDRIVE u AMD driverima.

 

Jesi li ga resetirao poslije OC-anja. Zašto uopće preko programa kad možeš preko BIOSa? 

Ne znam, pokušaj nešto igrati, pa ako se ugasi znati ćeš da nešto ne valja. Ne znači da treba dizati alarmantnu situaciju ako imaš 2-3 errora.

A i ne vidim uopće što piše.  

Optimizam je nedostatak iskustva.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
turbojc kaže...
Jux kaže...

Pozdrav,danas sam overclockiro AMD ATHLON 445 X3 3.10 na 4 jezgru i imam sljedeci problem u CALL OF DUTY 4 igrici!
Graficka kartica ATI CORE EDITION R7850



Imate riješenje?

Je li se to događa i u ostalim igrama? I u CoDu na različitim mjestima i mapama, ili samo to?

BlazAA kaže...

Pozdrav,imam problem u vezi OC Amd Phenom X4 965 BE na 4.0 konstantno je na 50C kada je 100% u prime testu ga testiram i sada sam dobio u trecoj minuti error,tj 3 erora slike su tu.A on je oc-an preko AMD OVERDRIVE u AMD driverima.

 

Jesi li ga resetirao poslije OC-anja. Zašto uopće preko programa kad možeš preko BIOSa? 

Ne znam, pokušaj nešto igrati, pa ako se ugasi znati ćeš da nešto ne valja. Ne znači da treba dizati alarmantnu situaciju ako imaš 2-3 errora.

A i ne vidim uopće što piše.  

 

Jesam ga i sve je normalno radilo,nisam ni pokusavo nista igrat malo me strah haha nisam prije nist overckolko osim graficke haha,a i to overdriveom ili msi afterbufnerom, pa sa programom sam jer mi bas nejde tj neznam preko biosa znam nest malo ali me onda je*e voltaza pa mi je ovak jednostavnije,hah steta sad bi ti to copy paste u pm il nekam ali sam vec na tabletu :(
BlazIII Mi je BF3 nick
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2013 22:10 (BlazAA).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
turbojc kaže...
Jux kaže...

Pozdrav,danas sam overclockiro AMD ATHLON 445 X3 3.10 na 4 jezgru i imam sljedeci problem u CALL OF DUTY 4 igrici!
Graficka kartica ATI CORE EDITION R7850



Imate riješenje?

Je li se to događa i u ostalim igrama? I u CoDu na različitim mjestima i mapama, ili samo to?


Probao sam samo cod jer jedino tu igricu imam na kompu :D

14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Blaza - Pa ne znam što bih ti rekao, sumnjam da ti se nešto loše može dogoditi. Ako se ne bude gasio, sve je u redu, nemaš frke.

Jux - Hahah, ma daj, ni jednu drugu igru? Neki film? Full screen YT video?
Baš čudno izgleda, a sumnjam da je zbog OC-a. Prije da je zbog CoD-a.
Optimizam je nedostatak iskustva.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
turbojc kaže...
Blaza - Pa ne znam što bih ti rekao, sumnjam da ti se nešto loše može dogoditi. Ako se ne bude gasio, sve je u redu, nemaš frke.

Gle onda cu tako ostavit i bok,nego imas koji program za testiranje da provjerim?

BlazIII Mi je BF3 nick
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Everest64, pa ga istestiraj, iako je to po meni glupo. 
Ja sam svog OC-ao za 1.1 GHz, i nisam ga testirao, ali kada sam stavio premal napon znao mi se ugasiti, kada sam povećao napon, nije se gasio i radi bez problema. Nije mi se dalo gubiti vrijeme na testiranju.  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Cemu vjerovati, kojim temperaturama za CPU?moze li pomoc?

 

http://i.imgur.com/6aZn1cT.jpg

 

http://i.imgur.com/MB70vsL.png

 

 

Hwmonitor i link na validate iz CPU-Z pokazuju preko 70, 80°, a svi ostalo do 50, najvise°. Ovo su temperature nakon prime-a.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pogledaj u BIOS-u je li ti namješteno da ti se ugasi kada pređe određenu temperaturu, ako je, i ako je prešao tu temperaturu, znači da taj program laže. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
turbojc kaže...

Pogledaj u BIOS-u je li ti namješteno da ti se ugasi kada pređe određenu temperaturu, ako je, i ako je prešao tu temperaturu, znači da taj program laže. 

Evo, stavio sam ukljuceno CPU THERMAL THROTTLE, i nakon toga mi se akon malo przenja u primeu, restartirao, i jos jednom, ali tako je bilo i prije, pa je mozda i do undervoltanja, ali evo..

 

Sad je na stocku, sve, i nakon 10 minuta prime-a, evo temperature. Nemoguce da na stocku ide tolik visoko, cak nije ni stock cooler, nije ni odlican, ali je ok. LC POWER LC-CC-95

 

A opet, ove ostale temperature mi izgledaju malo..ili su ok? Znaci ovako. HWMonitor i temperatura na linku s CPU-Z validacije su slicne, skoro jednake, a u BIOSU, u Speed fanu, u programu za clockanje bas za moju maticnu Asrock A-tuning pokazuje jednake ali manje..evo slika.

 

Termalna pasta je nova stavljena, Coolermaster mx-2.

 

EDIT: ZAboravio sam reci da je heatsink, hladnjak, hladan na dodir. VRM je topal, vruc. VRM ima heatsink. To govorim znaci nakon Prime-a.

 

Hvala.

 

Bolja kvaliteta

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2013 1:31 (brane47).
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Upravo sam i ja otvorio HW, da vidim jel i tako kod mene, pa sam se sjetio u međuvremenu nečega, a dok sam se sjetio, opet se to dogodilo.

Meni se zna događati da ga nekada otvorim, i da mi izbaci 0c temperature CPU-a. I min, i max, i trenutne. 

A CPUtin mi izbaci max 90, što nije moguće jer u full loadu moj sempron se ne grije toliko.

S toga, mislim da malo HW izmišlja, i da nemaš brige. Gledaj onda samo speedfan. ;) 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
brane47 kaže...
turbojc kaže...

Pogledaj u BIOS-u je li ti namješteno da ti se ugasi kada pređe određenu temperaturu, ako je, i ako je prešao tu temperaturu, znači da taj program laže. 

Evo, stavio sam ukljuceno CPU THERMAL THROTTLE, i nakon toga mi se akon malo przenja u primeu, restartirao, i jos jednom, ali tako je bilo i prije, pa je mozda i do undervoltanja, ali evo..

 

Sad je na stocku, sve, i nakon 10 minuta prime-a, evo temperature. Nemoguce da na stocku ide tolik visoko, cak nije ni stock cooler, nije ni odlican, ali je ok. LC POWER LC-CC-95

 

Hvala.

 

Bolja kvaliteta

Taj Lc Power ti nije baš neka velika sreća za overclock, to je samo malo bolje nego stock cooler i dosta tiše od mlažnjaka koji dolazi u kutiji s procesorom.

Restarta ti se radi onoga package koji ti je 80°.

Koliko ja znam za seriju FX 83.. ta temperatura treba biti do 72° i 62° po jezgrama kako bi sve bilo na gornjoj granici, za tvoj procesor ne znam točne vrijednosti ali definitivno ti je to previsoka temperatura.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Almin94 kaže...
gu5t3r kaže...

Koji napon imas za 2800MHz?

Trazi 1.34V, ali drzim trenutno na 2600MHz i 1.24V.

Da li mozda znas zasto mi OC CPU-NB-a prolazi sve testove OCCT small, medium, large Linpack i Prime95 Blend i komp radi normalno sve dok ne upalim VMware, Temp cpua 39C, vent ne moze manje 750 rpm, pise da mu je min 800 na ambalazi (CoolerMaster Hyper TX3), samo sta  se ne ugasi, zauzece proca 10%....?

 

Nije se ugasio 2 dana i igrao sam jos i ACIV na njemu a upalio danas VMware i nakon 10min prc....?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
turbojc kaže...

Upravo sam i ja otvorio HW, da vidim jel i tako kod mene, pa sam se sjetio u međuvremenu nečega, a dok sam se sjetio, opet se to dogodilo.

Meni se zna događati da ga nekada otvorim, i da mi izbaci 0c temperature CPU-a. I min, i max, i trenutne. 

A CPUtin mi izbaci max 90, što nije moguće jer u full loadu moj sempron se ne grije toliko.

S toga, mislim da malo HW izmišlja, i da nemaš brige. Gledaj onda samo speedfan. ;) 

I meni je cudno..Da mi software od maticne pokazuje oko 47 u loadu, isto tako speedfan i jos CPUTIN u HWmonitoru.

Tiby kaže...

Taj Lc Power ti nije baš neka velika sreća za overclock, to je samo malo bolje nego stock cooler i dosta tiše od mlažnjaka koji dolazi u kutiji s procesorom.

Restarta ti se radi onoga package koji ti je 80°.

Koliko ja znam za seriju FX 83.. ta temperatura treba biti do 72° i 62° po jezgrama kako bi sve bilo na gornjoj granici, za tvoj procesor ne znam točne vrijednosti ali definitivno ti je to previsoka temperatura.

Znam..ali evo ova slika sto sam je dao u proslom postu..To je na stocku, 3.8 Ghz..i nemogu vjerovat da su tolike temperature..koja je to temp?sto to onda pokazuje speedfan, sw od maticne i cputin u cpu-z?

 

Netko je i na prosloj stranici pitao nesto slicno u vezi novijeg APU-a..u hw monitoru mu krivo pokazuje (60- 70), a sw od maticne oko 30..

 

Ponavljam, hladnjak je hladan na dodir, i nekako ne vjerujem da na stocku pod loadom ide preko 70? sto bi onda bilo s stock coolerom?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
gu5t3r kaže...
Almin94 kaže...
gu5t3r kaže...

Koji napon imas za 2800MHz?

Trazi 1.34V, ali drzim trenutno na 2600MHz i 1.24V.

Da li mozda znas zasto mi OC CPU-NB-a prolazi sve testove OCCT small, medium, large Linpack i Prime95 Blend i komp radi normalno sve dok ne upalim VMware, Temp cpua 39C, vent ne moze manje 750 rpm, pise da mu je min 800 na ambalazi (CoolerMaster Hyper TX3), samo sta  se ne ugasi, zauzece proca 10%....?

 

Nije se ugasio 2 dana i igrao sam jos i ACIV na njemu a upalio danas VMware i nakon 10min prc....?

Pukni OCCT na Large Data Set minimalno 3h da vrti. Zatim LinX 20 run-ova sa cijelom memorijom u upotrebi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice