Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 825.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
brane47 kaže...

Ponavljam, hladnjak je hladan na dodir, i nekako ne vjerujem da na stocku pod loadom ide preko 70? sto bi onda bilo s stock coolerom?

Tako je i meni bilo dok sam imao Noctu Nh-D14 baza coolera pod prstima hladna a temperatura socketa 65° u svim programima za mjerenje temperatura.

Mislim kako je to ipak mjerenje temperature na Mos-fetovima koji su u neposrednoj blizini socketa ( po pravilu oni bi se trebali grijati pošteno) tak mislim kako to nije baš neko pravo očitanje stvarne temperature socketa.

 

Ako malo popratiš po temama ljudi s različitim matičnim pločama imaju različite temperature a s istim procesorima ( mislim na fx 8350 ) po meni tu je AMD nešto sfušario jer baš takve razlike nisu normalne.

 

Npr. netko natjera fx8320 na 4.5 GHz s temperaturom socketa od 50° a netko s fx 8350 na drugoj mbo je na granici od 65° tu nešto smrdi jer je prvi napravio oc od 1 GHZ a drugi "samo" 500 MHz meni tu nešto ne drži vodu ali eto tako je kako je.

 

Osobno se ne brinem i naravno uvijek uzimam onu najvišu temperaturu kao referentnu pa makar ona bila i fejk za 15° jer fx 8350 i na stock postavkama hrani GTX 770 kako spada što god drugi pričali po drugim temama na forumu, za ovo garantiram iz vlastitog iskustva a ne iz čitanja članaka s interneta.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Almin94 kaže...
gu5t3r kaže...
Almin94 kaže...
gu5t3r kaže...

Koji napon imas za 2800MHz?

Trazi 1.34V, ali drzim trenutno na 2600MHz i 1.24V.

Da li mozda znas zasto mi OC CPU-NB-a prolazi sve testove OCCT small, medium, large Linpack i Prime95 Blend i komp radi normalno sve dok ne upalim VMware, Temp cpua 39C, vent ne moze manje 750 rpm, pise da mu je min 800 na ambalazi (CoolerMaster Hyper TX3), samo sta  se ne ugasi, zauzece proca 10%....?

 

Nije se ugasio 2 dana i igrao sam jos i ACIV na njemu a upalio danas VMware i nakon 10min prc....?

Pukni OCCT na Large Data Set minimalno 3h da vrti. Zatim LinX 20 run-ova sa cijelom memorijom u upotrebi.

 

Zadnje verzije OCCT-a imaju taj isti linpack kao LinX, mozda cak i noviju verziju...

 

Edit: LinX v0.6.5 ne zeli radit na AMD-u, kad probam pokrenut rucno x64 exe iz CMD-a izbaci da radi samo na genuine intel procovima...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2013 18:46 (gu5t3r).
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Sad sam stavio amdov stock fan preko vrm-a..

Evo slike idle i load..nemoguce da procesor na 75 ° dodje na stock frekvenciji. Nemoguce..da imam stock cooler, i pastu, koliko bi onda bilo, 90?a maksimalna temperatura za ovaj procesor je oko 75, bar tako pise, znaci maksimalna.

 

Sve vise mislim da je to neko krivo ocitanje temperature ili Mosfeti, a koliko sam citao oni mogu ici i preko 100° bez problema.

 

Kad sam stavio sad ovaj dodatni cooler, temp u idelu mi je 27°, a load 43°, ako je tome vjerovati ili ono pod package..Uvijek preko 70 u loadu..

 

S time da ta temperatura miruje na oko 42,43,44, i onda u sekundi skoci na 55, 65, u idleu, znaci nista ne radim, samo promatram temperature..nemoguce da je to temperatura proca..

 

Kvalitetnije slike:

 

http://i.imgur.com/ohFZYkl.png

 

http://i.imgur.com/qftycyk.png

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Brane, ajde ti deinstaliraj sve te programe za mjerenje temperature i instaliraj ovaj ali samo ovaj http://www.hwinfo.com/download.php

Onaj Asrockov ostavi ali ga nemoj pokrenuti s hwinfo.

Moj PC  
0 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Evo, sve obrsao, samo to stavio.

 

Vece slike:

 

http://i.imgur.com/fRE1jfe.png

 

http://i.imgur.com/mIVvUDE.png

Idle Idle
Prime95 Prime95
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2013 20:00 (brane47).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
brane47 kaže...

Evo, sve obrsao, samo to stavio.

 

Vece slike:

 

http://i.imgur.com/fRE1jfe.png

 

http://i.imgur.com/mIVvUDE.png

Eto vidiš ovo je puno bolje i jako pristojno, kad imaš pokrenuto više tih programa za mjerenje temperatura velika je vjerojatnost kako se budu poklali međusobno.

Sad provjeri Hwinfo s onim Asrockom i trebalo bi biti isto, tako je bar kod mene a evo ti ss kako je kod mene trenutno.

 

Bdw. ono ispod motherboard cpu temperatura ti je socket temperatura ( ta čudnovata beštija ).

13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Hvala ti..

 

Znaci ona teperatura u HWmonitoru nevalja?I nisam skontao ovo sto si rekao  temperatura ispod motherboard, cpu?

 

I jel bi ti bio problem napraviti validate s cpu-z, pa pogledati, koja ti temperatura pise na linku tom, ako ti pise..

 

Jer kad sam ja pogledao bila mi je ista, kao ta sto u HWMonitoru bude preko 70 u loadu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Tiby kaže...

Brane, ajde ti deinstaliraj sve te programe za mjerenje temperature i instaliraj ovaj ali samo ovaj http://www.hwinfo.com/download.php

Onaj Asrockov ostavi ali ga nemoj pokrenuti s hwinfo.

Hvala Tiby za ovaj program. Obuhvaća detaljno sve komponente za razliku od drugih programa kojima uvijek nešto fali (AIDA/Everest, HW Monitor, Open hardware monitor...). Ovo mi je trebalo {#}.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Micek kaže...

Hvala Tiby za ovaj program. Obuhvaća detaljno sve komponente za razliku od drugih programa kojima uvijek nešto fali (AIDA/Everest, HW Monitor, Open hardware monitor...). Ovo mi je trebalo {#}.

Taj Hwinfo je jako fini program s hrpom podataka i možeš si ga prilagoditi kako ti paše, recimo imam u trayu temperature mbo, socket i gpu.

U stvari ovaj program mi je preporučio kolega Rupy koji je aktivan u fx klubu i svemu vezanom za AMd i ima veliko znanje i iskustvo i pravi je jack.

 

Brane budem sutra ili prekosutra, nisam ni znao kako sad u cpu-z pišu i temperature nisam se dugo igrao s oc.{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2013 15:34 (Tiby).
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Moze. Da na linku validate od cpu-z, mi pokazuje istu temperaturu kao package u HWmonitoru, ako i tebi tako pokazuje, onda je valjda greska.

 

I ako mozes ti ili netko, nakon malo przenja u prim-ue, ili nakon gaminga, staviti prst na heatsink od VRM-a, mosfeta, i reci koliko se zagrijao..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
brane47 kaže...

Moze. Da na linku validate od cpu-z, mi pokazuje istu temperaturu kao package u HWmonitoru, ako i tebi tako pokazuje, onda je valjda greska.

 

I ako mozes ti ili netko, nakon malo przenja u prim-ue, ili nakon gaminga, staviti prst na heatsink od VRM-a, mosfeta, i reci koliko se zagrijao..

Evo nešto sam sklepao na brzinu, tu nešto definitivno nije dobro, velika odstupanja od Hwinfa.

Što se tiće regulacije ona je topla pod prstima ali baš da ima 55° to nikako jer to je već vruće na dodir.

13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Hvala. A cudno, da, tebi opet prikazuje dosta nisku temperaturu u cpu-z. Mozda zato stoje 760k noviji proc ili FM2+maticna, pa neki programi bas i ne ocitavaju senzore dobro.

 

A pitao sam za vrm, jer u punom loadu ili u nekoj igri, vrm heatsink je vruc, mogu par sekundi drzat prst. Neznam jel tako treba ili ne. Procesor nije clockan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 0:53 (brane47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Kod mene se hladi s h 110 tako da su temperature procesora dosta niske i vucem zrak preko hladnjaka van iz kucista a sprijeda 2x140mm usis daje puno hladnog zraka.
Kad sam imao usis kroz vrh imao sam i vise temperature cijelog sistema.
Sto se tice vrm-ova oni su topli i mogu drzati prst na njima tj.nisu vruci za sprziti prste.
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

pozdrav dali zna netko sta je ovo odnosno koja greska ? dok sam s aidom radio testove sve bilo ok probao sam prime i javlja mi gresku na 5 jezgri ?

prvo je bilo na 4,6 ista greska pa sam spustio na 4,5 ista stvar

Pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Legolasij kaže...

pozdrav dali zna netko sta je ovo odnosno koja greska ? dok sam s aidom radio testove sve bilo ok probao sam prime i javlja mi gresku na 5 jezgri ?

prvo je bilo na 4,6 ista greska pa sam spustio na 4,5 ista stvar

Nestabilni overclock, probaj podignuti napon na cpu za jednu vrijednost pa probaj ponovo.

Ljudima je bacalo greške nakon i više od 2h u primeu a onako na prvu siguran oc i igrali se normalno ali kad se cpu optereti 100% tu su druga pravila.

15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Legolasij kaže...

pozdrav dali zna netko sta je ovo odnosno koja greska ? dok sam s aidom radio testove sve bilo ok probao sam prime i javlja mi gresku na 5 jezgri ?

prvo je bilo na 4,6 ista greska pa sam spustio na 4,5 ista stvar

Slažem se s kolegom Tibyem. Ja baš jučer isprobavao mogućnosti OC-a svoje konfiguracije. Na fx8320 mi je stabilno bilo na max 4.4 GHz (22x200) uz napon od 1.5 V (na nižim naponima mi se rušilo u Prime95 kao kod tebe a uz 1.5V mi je bilo stabilno i nakon sat vremena testiranja u Prime95 + još dodatni test pola sata sa AIDOM64).

Pošto ne volim forsirati s naponima do krajnjih granica, za 24/7 sam podesio svoj proc na stabilnih 4.2 GHz (21x200) uz automatsku regulaciju napona kao default (oko 1.4125 V). I ostale stavke su mi na defaultnim vrijednostima u BIOS-u.

Tvoj bi proc na toj ploči trebao biti stabilan na 4.5 GHz uz neko minimalno dizanje napona. Jedino ako nisi potrefio neki loš primjerak proca.

U BIOS-u odeš na podešavanje napona i sa auto staviš na npr. 1.42 V (ostale stavke u BIOSU na default). Nakon toga bih ti preporučio da FSB staviš na 200 a dižeš multiplier (tako ti se neće istovremeno dizati frekvencija RAM-a). Znači, multiplier staviš na 22.5.

Probaj sat-dva Prime95. Ukoliko ti izbaci grešku, povećaj napon na npr. 1.43 V pa testiraj. Pa nakon toga npr. 1.45 V (neki taj napon preporučuju kao maximalni za 24/7 pa se radi sigurnosti i ti toga drži). Dakle, nađeš si granicu stabilnog napona za 4.5GHz (probaj i 4.6 sa podizanjem napona).

Ovdje je kolega detaljno opisao OC pa ti može poslužiti kao priručnik.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Micek kaže...
Legolasij kaže...

pozdrav dali zna netko sta je ovo odnosno koja greska ? dok sam s aidom radio testove sve bilo ok probao sam prime i javlja mi gresku na 5 jezgri ?

prvo je bilo na 4,6 ista greska pa sam spustio na 4,5 ista stvar

Slažem se s kolegom Tibyem. Ja baš jučer isprobavao mogućnosti OC-a svoje konfiguracije. Na fx8320 mi je stabilno bilo na max 4.4 GHz (22x200) uz napon od 1.5 V (na nižim naponima mi se rušilo u Prime95 kao kod tebe a uz 1.5V mi je bilo stabilno i nakon sat vremena testiranja u Prime95 + još dodatni test pola sata sa AIDOM64).

Pošto ne volim forsirati s naponima do krajnjih granica, za 24/7 sam podesio svoj proc na stabilnih 4.2 GHz (21x200) uz automatsku regulaciju napona kao default (oko 1.4125 V). I ostale stavke su mi na defaultnim vrijednostima u BIOS-u.

Tvoj bi proc na toj ploči trebao biti stabilan na 4.5 GHz uz neko minimalno dizanje napona. Jedino ako nisi potrefio neki loš primjerak proca.

U BIOS-u odeš na podešavanje napona i sa auto staviš na npr. 1.42 V (ostale stavke u BIOSU na default). Nakon toga bih ti preporučio da FSB staviš na 200 a dižeš multiplier (tako ti se neće istovremeno dizati frekvencija RAM-a). Znači, multiplier staviš na 22.5.

Probaj sat-dva Prime95. Ukoliko ti izbaci grešku, povećaj napon na npr. 1.43 V pa testiraj. Pa nakon toga npr. 1.45 V (neki taj napon preporučuju kao maximalni za 24/7 pa se radi sigurnosti i ti toga drži). Dakle, nađeš si granicu stabilnog napona za 4.5GHz (probaj i 4.6 sa podizanjem napona).

Ovdje je kolega detaljno opisao OC pa ti može poslužiti kao priručnik.

digo sam za jednu razinu napon i nema gresaka 7h radio u prime-u kad stignem probat cu sa istim naponom na 4,6 trebalo bi raditi

Pero
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

pozdrav imama jedan problem neznam sta je tocno kad idem upaliti kompjuter upali se i za 3 sec se ugasi i onda se opet upali i nastavi raditi ? malo iritantno i tako svaki put jel zna neko sta je to ?

Pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Legolasij kaže...

pozdrav imama jedan problem neznam sta je tocno kad idem upaliti kompjuter upali se i za 3 sec se ugasi i onda se opet upali i nastavi raditi ? malo iritantno i tako svaki put jel zna neko sta je to ?

Meni je tako bilo kod isključenog turba prilikom restarta. Kad sam uključio nazad tu opciju u BIOS-u, sve je bilo ok.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Tiby kaže...
Micek kaže...

Hvala Tiby za ovaj program. Obuhvaća detaljno sve komponente za razliku od drugih programa kojima uvijek nešto fali (AIDA/Everest, HW Monitor, Open hardware monitor...). Ovo mi je trebalo {#}.

Taj Hwinfo je jako fini program s hrpom podataka i možeš si ga prilagoditi kako ti paše, recimo imam u trayu temperature mbo, socket i gpu.

U stvari ovaj program mi je preporučio kolega Rupy koji je aktivan u fx klubu i svemu vezanom za AMd i ima veliko znanje i iskustvo i pravi je jack.

 

Brane budem sutra ili prekosutra, nisam ni znao kako sad u cpu-z pišu i temperature nisam se dugo igrao s oc.{#}

Al najjači u kombinaciji sa MSI afterburnerom ako testiraš temperature, iskoristivost CPU i GPU i slične takve stvari. MSI Afterburner ima dobar OSD.

FX 8120, XFX 6870 Double D, Asrock 990FX Extreme3, 2x4GB Corsair Vengeance, OCZ ZT 550W Modular, Razer Naga
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Nightmare kaže...

Al najjači u kombinaciji sa MSI afterburnerom ako testiraš temperature, iskoristivost CPU i GPU i slične takve stvari. MSI Afterburner ima dobar OSD.

Slažem se, makar osobno koristim Evga Precision X koji ima sve isto kao AB samo se ne nadograđuje svakih 2 tjedna kao AB ( non stop neke bete ).

Osim toga kad sam kupio GTX 770 bilo je nekih problema s AB pa sam instalirao Precision i eto ostala neka navika.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Micek kaže...
Legolasij kaže...

pozdrav imama jedan problem neznam sta je tocno kad idem upaliti kompjuter upali se i za 3 sec se ugasi i onda se opet upali i nastavi raditi ? malo iritantno i tako svaki put jel zna neko sta je to ?

Meni je tako bilo kod isključenog turba prilikom restarta. Kad sam uključio nazad tu opciju u BIOS-u, sve je bilo ok.

probao sam stavim na default i sve ok iskljucim turbo i sve radi kako spada dognem oc i tako pocne raditi ?

dali to lose utjece na procesor ili je to normalno ? malo je iritantno

Pero
12 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

pozdrav svima

 

ovo se pitanje odnosi na sve vlasnike gigabyte ploca, imam navedenu 970a ud3 rev3 uparenu sa 960t 3.6 ghz napon je na 1.35, koje su postavke preporucene za llc, kad stavim na regular na primeu mi ide do 1.332 a extreme do 1.375, obje postavke su stabilne ali me zanima sto bi bilo bolje za malo veci clock kad ce kompletno dizanje napona biti potrebno?

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Uvijek je bolje da radi na manjem naponu, ali nije to tako lako za izvest, pa i moguće. S toga stavi namjanji napon koji možeš, bez da ti se gasi ili zaledi, i biti će sve u redu. nema smisla držati na nekom visokom naponu, ako MOŽE manje. 

 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

znas tako sam i mislio ali, tocnije tako sam i ostavio na regular ali koja je caka s tim vdroopom ili kako ga vec nazivaju, ima li smisla na full loadu jos smanjit napon, vecinom se spominje intel posto je to intel plasirao ali je li preporucljivo na amdu ili je bolje za stabilnost da na full loadu se napon dize?

a i taj uefi i llc od gigabyta je bezveze

14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Pa ako gledaš s nekim programom napon, mislim da je sasvim u redu da se napon malo podigne ako je u full loadu, radi, i treba mu više napona.
A UEFI je izmislio Windows da shebe piratizirane Windowse.
Optimizam je nedostatak iskustva.
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

eto ,da se i ja pridružim u FX klub{#}

nabavio sam fx8320 i m5a97 r2.0 ploču za malo više od cijene novog proca{#}
imao sam i i5 intela i x6 thubana kroz godinu,do nedavno bio na phenomu x4 i athlonu x3 , i bez obzira na bilo koje testove diljem interneta moram priznat da sam poprilično zadovoljan .

zasad tjeram stock cooler ,koji se ne iskazuje previše (možda) al služi svrsi dok ne nabavim drugi.

imam pitanje,jer guglanjem sam samo više zbunjen :
po čemu da se ravnam više, temperature jezgri ili socketa?ili oboje?

gledam u aida extreme, 45min pod 100% load u prime95 (ugašen turbo, undervoltan na 1.256 @3500mhz)
cpu 59-60c
core 44-45c

ako sam dobro shvatio po raznim programima za očitavanje temperatura ,
"cpu" je senzor socketa na mbo i tu je max cca 70c
"core" je senzor procesora i tu bi treblo biti sve ok do 60c ??

na idle temperature se ne obazirem toliko jer je navodno samo očitanje nepouzdano ispod 40c...
iako je temp u idle taman cpu 37-40c / core 22c (?)

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
vrx kaže...


imam pitanje,jer guglanjem sam samo više zbunjen :
po čemu da se ravnam više, temperature jezgri ili socketa?ili oboje?

gledam u aida extreme, 45min pod 100% load u prime95 (ugašen turbo, undervoltan na 1.256 @3500mhz)
cpu 59-60c
core 44-45c

ako sam dobro shvatio po raznim programima za očitavanje temperatura ,
"cpu" je senzor socketa na mbo i tu je max cca 70c
"core" je senzor procesora i tu bi treblo biti sve ok do 60c ??

na idle temperature se ne obazirem toliko jer je navodno samo očitanje nepouzdano ispod 40c...
iako je temp u idle taman cpu 37-40c / core 22c (?)

Čestitam na prinovi.

Sve si dobro rekao što se tiće temperatura, što se tiće monitoringa ravnaj se po socket temperaturi jer ti onda bude sigurno i core ispod 60° tako nemaš brige.

Makar i te astronomske vrijednosti socketa su po meni upitne jer koliko sam ja probao s svojim prstima ništa oko socketa nije tako vruće kako ti programi prikazuju.

 

I još zanimljivo svaka kombinacija cpu-a i mbo ima drukčija očitanja u istom programu.

Kod mene na Asrock 990fx na 4.4GHz i hlađen s H 110 jezgre u loadu 33° a socket 55° baš tolika razlika nema mi smisla.

14 godina
moderator
online
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

AMD procesori nakon overclockinga i/ili otključavanja pogrešno prikazuju core temperature (ili ih uopće ne prikazuju).

Tako da te vrijednosti nemojte uopće gledati. Zapamtite to.

 

Jedina približno točna vrijednost je ona sa socketa na matičnoj.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

istina , to znam,mada moram priznati da nisam nisam imao takvih problema niti sa x2@x4 , niti sa oc-anim x3.

 

zato sam i skinuo napon na manji,1.26v ,meni stabilni za def. vrijednosti (ploča baca po defaultu 1.33v i sitno)i siluje nepotrebno VRM,

iako se u prime95 napon nije dizao više od 1.2v !?

sa stock coolerom bilo skoro oko 70c za socket u loadu, a tada cooler je glasniji od starog dvd roma.

 

dal je još uvjek potrebno (ili pametno) instalirati win7 hotfix za fx procesore?

vidim da win nije sam automatski povukao.

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 20:22 (vrx).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice