Temperature nakon overclocka core 2 duo e8500

poruka: 3
|
čitano: 2.996
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Temperature nakon overclocka core 2 duo e8500

Voltaža je 1.3V (maximalna intelova preporučena je 1.3625, drugi bez problema idu do 1.45 max).

Uopće nisam toliko puno išao overclockati za prvu ruku, probao sam ići preko 4.2 GHz ali komp samo gasi aplikaciju koja ga guši i ima preveliku temperaturu.

Sad na 1.3 V, @3.8 GHz temperatura jezgri je zadovoljavajuća 37-40 idle.

Međutim ćim idem baciti koju seansu bad company 2 nakon par rundi temperatura jezgri dostiže max 70 C, otprilike se kreće na 65 C.

Budući da je hlađenje u kučištu adekvatno Cosmos sa 4 ventilatora (1x usis,3x isis), kućište je big tower kabeli su uređeni i ne bi trebalo biti do toga, procesor ima mugena 3 na sebi ne kužim zašto dolazi do tako velikih temperatura, vidim da ga drugi tjeraju na 4.2 i preko a ja se moram zadovoljiti sa 3.8 GHz.

Jedino što sam stavio termalnu pastu koju sam dobio sa hladnjakom a ne neku bolju, mislim da to nebi učinilo neku veliku razliku.

Molim za savjet hvala!

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperature nakon overclocka core 2 duo e8500
Ormuz kaže...

Voltaža je 1.3V (maximalna intelova preporučena je 1.3625, drugi bez problema idu do 1.45 max).

Uopće nisam toliko puno išao overclockati za prvu ruku, probao sam ići preko 4.2 GHz ali komp samo gasi aplikaciju koja ga guši i ima preveliku temperaturu.

Sad na 1.3 V, @3.8 GHz temperatura jezgri je zadovoljavajuća 37-40 idle.

Međutim ćim idem baciti koju seansu bad company 2 nakon par rundi temperatura jezgri dostiže max 70 C, otprilike se kreće na 65 C.

Budući da je hlađenje u kučištu adekvatno Cosmos sa 4 ventilatora (1x usis,3x isis), kućište je big tower kabeli su uređeni i ne bi trebalo biti do toga, procesor ima mugena 3 na sebi ne kužim zašto dolazi do tako velikih temperatura, vidim da ga drugi tjeraju na 4.2 i preko a ja se moram zadovoljiti sa 3.8 GHz.

Jedino što sam stavio termalnu pastu koju sam dobio sa hladnjakom a ne neku bolju, mislim da to nebi učinilo neku veliku razliku.

Molim za savjet hvala!

Probaj provjeriti dali si dobro nanio termovodljivu pastu i dali ti hladnjak dobro leži na procu.

 

Alistair Overeem vs. Brock Lesnar - Match godine 30.12.2011<3
9 godina
neaktivan
offline
Temperature nakon overclocka core 2 duo e8500

trazim temu sa oc e8500 procesora ali sve su stare i zakljucane pa cu ovdje napisati a admin neka prebaci ako smatra da ima neka bolja nezakljucana tema

 

htio bi napraviti overclock e8500 procesora a konfiguracija je sljedeća:

 

Ploča: Gigabyte GA-X48T-DQ6

CPU:  E8500

RAM:DDR 3 G Skill F3-12800CL9-2GBNQ   (4x2GB)

GPU: msi ati hd 7770 

vodeno hlađenje 

 

ako netko zna neki dobar OC za ovu konfu neka slobodno napiše

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 16:56 (MadMax84).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice