Baldur's Gate III

poruka: 440
|
čitano: 166.704
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

Za te stvari mi je svejedno. Uvijek sam bijeli muškarac u svim igrama. Mogu staviti 1000 rasa, ali ne mogu igrati kao gušter ili elf. Što se tiče klase mislim si staviti fightera (soldier). Inače u netimskim RPG igrama gdje sam sam na svijetu uvijek igram nekog templara paladina (tenk s magijom) . Ali ovdje znam da će biti čarobnjaka pa mi magija na treba. 

11 godina
offline
Baldur's Gate III

Ono što ti je koleg htio reći da klase možeš respecat ,rasu i izgled ne možeš.

Sve "Origin" likove skupiš na samom početku igre i možeš ih koristit i dodavat i micat iz grupe po potrebi, samo nemoj zabravit na dijaloge sa svima ,bz obzira da li ih koristiš ili ne ,jer ak to ne napraviš preskačeš jedan dio igre.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
gamer88 kaže...

ja sam uzeo wizarda za glavnog lika i sasvim je oke, ali da uzmeš ono što bi volio biti i kreneš sve ostale likove možeš kasnije promjeniti u bilo što. Jedino je bitno da imas rogue u ekipi po nekom mom mišljenju za lockpicking.

 ni ne treba rogue nego sam neko sa visokim dexom a dost klasa su high dex...

16 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

Uzeo sam na kraju čovjeka, crveni osvetnički paladin. Kao i obično u sličnim rpg igrama, ako ne znam što je dobro, onda ide neki templar. Fizikalija+magija.  Prešao sam prolog i sada ću po malo.

10 godina
offline
Baldur's Gate III

"voice acting" u ovoj igri i u onoj svemirskoj, a i sami dijalozi. Nebo i zemlja. Kad usporediš dvije igre istog žanra skužiš kolko je u ovoj to dobro napravljeno.

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

Moram prijeći na tu svemirsku igru jer nikako da shvatim borbe u ovoj igri. Doslovno mi je svaka borba izazov na normalnoj težini igre.

Baldur's Gate III

Napokon gotovo. Nakon cca 70 sati igre. Bio sam uvjeren da sam barem 80% igre pročetkao, kad vidim na internetu da nisam ni pola. Toliko puno opcija postoji, varijacija u ponašanju, odabirima, završecima...

Human bard, jer uvijek kad igram po prvi put, igram charisma build; Persuasion Checks over Combat Rolls. Genijalno kako mogu nagovoriti BBEG-a da se sam ubije. Svi hajpaju tu bitku, kažu da je užasno teška. Meh, persuasion roll i tip sam sebe ubije.

A i savršeno se nadovezuje na mog D&D Barda s kojim inače igram. Ah Archie...

Dakle bard (buff/debuff, counterspell spammer, +30 Charisma), Gale (debuff/fireballs), Wyll (sneaky ranged trol, eldritch blast da neprijatelje gura u provalije, fireballs) i Karlach (tank). Astarion tu i tamo ali se ne uklapa baš u trenutnu škvadru. Previše je >"eeeeviiiiill"<.

 

Čovječe, koji voice acting. Facial animations. Body language. Dakle zaboraviš da je igrica. Doslovno vidiš emociju lika u svakoj riječi, u svakom pokretu obrva.

Joj, narator VA. Ta žena je legenda. Gledam outtake-ove na YT i pre zabavno je. Ali stvarno ženska ima bolesno dobar talent za VA.

 

Sound mixing. Joj onaj fajt s onim demonom Kad krenu pjevati... Uhh. Chills. Literall chills.

Bard može svirati za novac, te svaki instrument ima svoju verziju dostupnih pjesama. Više likova se može udružiti i onda se zajedno uglazbe. Bolesno.

 

Speak with dead i speak with animals je najbolja stvar ikad. Pa svaka životinja u igri ima osobnost. Skoro svaki mrtvac može ispričati priču. Neki ful random mrtvaci imaju čitave questove i jako zanimljive priče koje inače nisu očite na prvi pogled.

 

Dakle igra ima toliko puno detalja da je to za nevjerovati.Sve drveno može goriti. Enviromental effects, damage i sl je jako zadovoljavajuće za iskoristiti. Borbe imaju hrpu planiranih, te još više ne planiranih rješenja. Ali najbolje/najfrustrirajuće je kad AI koristi iste cheese taktike protiv mene.

Borbe znaju biti teške, te RNG isto bude problem.

Jadan Gale potrošio 5 spell slotova, svaki neprijatelj "Succeeded Save".

E PA NEŠ SEJVATI KAD TE POGODIM LV6 FIREBALLOM! WITH A D V A N T A G E  ! ! !

..molim, samo jedan nije sejvao??

ugh.

Da, ima i par bugova, ali ništa gamebreaking. Najveći problem je LAG u gradu i kad mi se ne pojavljuje opcija za odgovor za vrijeme razgovora pa moram pričekati par sekundi ili lupiti space.

 

Ah onaj fajt pri kraju igre. Counterspell go brrrrr!

 

SPOILER ZA KRAJ:


K-kakav je ovo završetak?!?! Nakon 70 sati igre. Nakon nebrojnih avanturi, oni meni daju generic završetak? Igra je 90% cutscenes, i oni meni ne daju ni Fallout slideshow za kraj, kamo li ikakvu drugu rezoluciju sa svim pustim ljudima koje sam spasio?? Pa spasio sam Mol 5 puta. Teaflinge 10ak puta. Ništa. Nikakva rezolucija osim tih 5 minuta pomoći na samom kraju igre.

Stvarno sam spremio kokice da gledam onak punih sat vremena cutscene sa svim NPC-ovima koje sam upoznao. Ovo je jedina igra u jako puno godina koja me baš natjerala da se uživim u likove i da ih zavolim. I ne dobijem kraj...

Also, if you know, you know: Dakle ne odem u kamp taj jedan put kad igra to očekuje (bez da mi kaže), te mi to blokira romansu??

Should've been team Karlach...

A ništa, sad čekam da ostatak moje IRL D&D ekipe završi igru pa idemo zajedno opet, Tactitian evil run.

BLOOD FOR THE BLOOD GOD!

The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 21:47 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Napokon gotovo. Nakon cca 70 sati igre. Bio sam uvjeren da sam barem 80% igre pročetkao, kad vidim na internetu da nisam ni pola. Toliko puno opcija postoji, varijacija u ponašanju, odabirima, završecima...

Human bard, jer uvijek kad igram po prvi put, igram charisma build; Persuasion Checks over Combat Rolls. Genijalno kako mogu nagovoriti BBEG-a da se sam ubije. Svi hajpaju tu bitku, kažu da je užasno teška. Meh, persuasion roll i tip sam sebe ubije.

A i savršeno se nadovezuje na mog D&D Barda s kojim inače igram. Ah Archie...

Dakle bard (buff/debuff, counterspell spammer, +30 Charisma), Gale (debuff/fireballs), Wyll (sneaky ranged trol, eldritch blast da neprijatelje gura u provalije, fireballs) i Karlach (tank). Astarion tu i tamo ali se ne uklapa baš u trenutnu škvadru. Previše je >"eeeeviiiiill"<.

 

Čovječe, koji voice acting. Facial animations. Body language. Dakle zaboraviš da je igrica. Doslovno vidiš emociju lika u svakoj riječi, u svakom pokretu obrva.

Joj, narator VA. Ta žena je legenda. Gledam outtake-ove na YT i pre zabavno je. Ali stvarno ženska ima bolesno dobar talent za VA.

 

Sound mixing. Joj onaj fajt s onim demonom Kad krenu pjevati... Uhh. Chills. Literall chills.

Bard može svirati za novac, te svaki instrument ima svoju verziju dostupnih pjesama. Više likova se može udružiti i onda se zajedno uglazbe. Bolesno.

 

Speak with dead i speak with animals je najbolja stvar ikad. Pa svaka životinja u igri ima osobnost. Skoro svaki mrtvac može ispričati priču. Neki ful random mrtvaci imaju čitave questove i jako zanimljive priče koje inače nisu očite na prvi pogled.

 

Dakle igra ima toliko puno detalja da je to za nevjerovati.Sve drveno može goriti. Enviromental effects, damage i sl je jako zadovoljavajuće za iskoristiti. Borbe imaju hrpu planiranih, te još više ne planiranih rješenja. Ali najbolje/najfrustrirajuće je kad AI koristi iste cheese taktike protiv mene.

Borbe znaju biti teške, te RNG isto bude problem.

Jadan Gale potrošio 5 spell slotova, svaki neprijatelj "Succeeded Save".

E PA NEŠ SEJVATI KAD TE POGODIM LV6 FIREBALLOM! WITH A D V A N T A G E  ! ! !

..molim, samo jedan nije sejvao??

ugh.

Da, ima i par bugova, ali ništa gamebreaking. Najveći problem je LAG u gradu i kad mi se ne pojavljuje opcija za odgovor za vrijeme razgovora pa moram pričekati par sekundi ili lupiti space.

 

Ah onaj fajt pri kraju igre. Counterspell go brrrrr!

 

SPOILER ZA KRAJ:


K-kakav je ovo završetak?!?! Nakon 70 sati igre. Nakon nebrojnih avanturi, oni meni daju generic završetak? Igra je 90% cutscenes, i oni meni ne daju ni Fallout slideshow za kraj, kamo li ikakvu drugu rezoluciju sa svim pustim ljudima koje sam spasio?? Pa spasio sam Mol 5 puta. Teaflinge 10ak puta. Ništa. Nikakva rezolucija osim tih 5 minuta pomoći na samom kraju igre.

Stvarno sam spremio kokice da gledam onak punih sat vremena cutscene sa svim NPC-ovima koje sam upoznao. Ovo je jedina igra u jako puno godina koja me baš natjerala da se uživim u likove i da ih zavolim. I ne dobijem kraj...

Also, if you know, you know: Dakle ne odem u kamp taj jedan put kad igra to očekuje (bez da mi kaže), te mi to blokira romansu??

Should've been team Karlach...

A ništa, sad čekam da ostatak moje IRL D&D ekipe završi igru pa idemo zajedno opet, Tactitian evil run.

BLOOD FOR THE BLOOD GOD!

 

Ja sam na pol Acta 2 (niti tolko), a već 82h. A ti završio za 70h. I još nikog nisam ni pojebao, osim što su mi se dva pedera nudila :-)

70h bi mi bilo taman dovoljno, ovako me već malo pustilo nakon početnog oduševljenja. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Korny1603987 kaže...

Za te stvari mi je svejedno. Uvijek sam bijeli muškarac u svim igrama. Mogu staviti 1000 rasa, ali ne mogu igrati kao gušter ili elf. Što se tiče klase mislim si staviti fightera (soldier). Inače u netimskim RPG igrama gdje sam sam na svijetu uvijek igram nekog templara paladina (tenk s magijom) . Ali ovdje znam da će biti čarobnjaka pa mi magija na treba. 

Koji je razlog ovome? U svakom RPGu uzmem nekakv zenski lik, necu cijeli dan gledat guzove bijelom muškaracu.

Re: Baldur's Gate III
Bitanga kaže...

 

Ja sam na pol Acta 2 (niti tolko), a već 82h. A ti završio za 70h. I još nikog nisam ni pojebao, osim što su mi se dva pedera nudila :-)

70h bi mi bilo taman dovoljno, ovako me već malo pustilo nakon početnog oduševljenja. 

 

Nezz. Stvarno nezz. Evo sad gledam i kaže 72h igre.

Imam osjećaj kao da je prošlo 200 sati, ali igrica sama kaže da je ipak prošlo 72.
Prošao sam skoro sve sidequestove, otvorio čitavu mapu, saslušao (skoro) sve dijaloge bez preskakanja. Sve party member personal quest-ove sam riješio.

 

Ne znam gdje se kriju tih ekstra 20-30 sati, no idući put igram drugačije, malo zlokobnije i sebičnije pa ću definitivno imati pristup drugačijem dijalogu i questovima.

Možda drugim igračima jednostavno treba duže da pređu zagonetke, ostave PC upaljen dok spavaju, što već. Ja se nikako nisam žurio za vrijeme igre.

 

 

The planet broke before the Guard did!
11 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

 

Nezz. Stvarno nezz. Evo sad gledam i kaže 72h igre.

Imam osjećaj kao da je prošlo 200 sati, ali igrica sama kaže da je ipak prošlo 72.

 ja sam u trećem aktu i to tek u rivingtonu, play time 143 sata 

bit će da malo više njuškamo okolo naokolo

12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
picajzla0707 kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

 

Nezz. Stvarno nezz. Evo sad gledam i kaže 72h igre.

Imam osjećaj kao da je prošlo 200 sati, ali igrica sama kaže da je ipak prošlo 72.

 ja sam u trećem aktu i to tek u rivingtonu, play time 143 sata 

bit će da malo više njuškamo okolo naokolo

 

I ja oko 140 sati, po mojoj procjeni negdje pola trećeg acta. Nisam čitao nikakve spoilere pa ne znam gdje sam točno i koliko još ima. 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
6 godina
offline
Baldur's Gate III

Oj samo da se upišem. Imam preko 80 sati, pred kraj sam drugog akta, level 9. O igri je sve rečeno. Imao sam malo bugova iako su izdali već 5-6 zakrpa. Jedna je bila gotovo breaking bug. U malo da izgubim preko 10-15 sati igranja.

 

Spoiler: U drugom aktu kada se domognete Moon Lantern i pustite Pixie napolje, dobićete Filligreed Feywild Bell koji sam ja prodao greškom, ali je predmet nestao kod prodavaca... Uglavnom izgubljen, pa nisam mogao dalje u Shadow Coursed zemlje, već sam morao trikom da se domognem Moonrise Towersa i uzmem drugi quest koji mi je dodijelio drugi Moon Lantern sa kojim sam nastavio dalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Korny1603987 kaže...

Moram prijeći na tu svemirsku igru jer nikako da shvatim borbe u ovoj igri. Doslovno mi je svaka borba izazov na normalnoj težini igre.

 Nemoj zbog toga odustati. I meni je ovaj tip borbe bio u početku izazovan i izginuo mi je cijeli party dosta često. Ali kada malo pohvataš mehanike borbe, postane puno lakše. Evo ja igram drugi playthorugh, na tactician težini...i mogu ti reći da mi borbe prolaze puno lakše nego prvi playthrough na balanced težini, upravo zato što sam skužio kao se efiikasno boriti.

Moraš examine-at protivnike i gledati koje su im slabosti i prednosti (resistence na razne tipove napada i elemenata). Vjeruj mi nećeš požaliti ako iole voliš ovaj žanr igre.

Bit će!
Re: Baldur's Gate III

Ok. Sad sam uvjeren da moja igra krivo prati sate. 

Što god da gledam online, prešao sam. Ništa novog ne vidim, ništa što bi trajalo duže. 

Uostalom, igrao sam ga koliko, 3 tjedna? Skoro svaki dan.

 

Ma nezz, sigurno je prošlo više od 72h. Netko tu krivo broji. 

 

Prešao sam sve sidequestove koje sam vidio. Sve party member questove, otvorio cijelu mapu, pričao sa svim životinjama, ušao u svaku kuću, u potpunosti istrošio svaki dijalog. 

The planet broke before the Guard did!
15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Ok. Sad sam uvjeren da moja igra krivo prati sate. 

Što god da gledam online, prešao sam. Ništa novog ne vidim, ništa što bi trajalo duže. 

Uostalom, igrao sam ga koliko, 3 tjedna? Skoro svaki dan.

 

Ma nezz, sigurno je prošlo više od 72h. Netko tu krivo broji. 

 

Prešao sam sve sidequestove koje sam vidio. Sve party member questove, otvorio cijelu mapu, pričao sa svim životinjama, ušao u svaku kuću, u potpunosti istrošio svaki dijalog. 

 

Ma nije ni bitno. Ja gledam ono što mi na steamu piše, toliko sam vremena uglavnom proveo za igrom plus koje pišanje. Uglavnom gasim igru čim ne mislim više igrati.

Ono što na save gameu piše mislim da nije točno. Ako si imao hrpu reloadanja to se ne broji u ukupni playthrough ako se ne varam.

Na početku sam dosta reloadao da isprobam razne kombinacije i probam napraviti neko sranje pa da vidim što će se dogoditi.

 

A i volim malo pogledati prije nekih kritičnih dijelova što mi je najbolje prije nego odgovorim da pokrijem čim veći dio priče i ne propustim nešto zanimljivo. Pa se onda to oduži.

Pa preslagivanje inventorya i odlazak vendoru, mislim da mi je to oduzelo 30% gameplaya, non stop borba neka s inventoryem, a šteta mi je ne zaraditi pare ako već imam loot.

I sad mi se na kraju ne da više ni igrati, jer mi je postalo zamorno proučavati pa sam uzeo pauzu :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
offline
Baldur's Gate III

Ja sam na 68h i tek sam na trials of shar na drugom činu, to je valjda negdje polovica igre, ali to se ode zalit vrt, promiješat ručak, do dućana dok se igra vrti, tako da ti sati nisu prava brojka koliko sam aktivno igrao, i ja pokušavam biti temeljit i kad se ulovim da bih najradije nešto preskočio, zbrzao onda prestanem igraću sesiju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Baldur's Gate III

I ja sam završio igru posle 138 sati.

Možda i najbolja igra koju sam ikada odigrao, stvarno je nevjerovatno koliko je "široko" napravljena i na koliko se načina može igrati.

Uživao u svakoj minuti i odmah po završetku deinstalirao da mi ne bi slučajno palo na pamet da ponovo pokrenem jer mi je stvarno previše vremena i sna pojela u ovih mjesec dana. :)

 

Od mene bezrezervna preporuka, ali ako ste u škripcu sa vremenom zaobiđite u širokom luku jer nećete moći prestati.

 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Odigrao sam za sada Act 1 i igra definitvo zahtijeva prilagodbu. Sasvim je to drugi sport u odnosu na starije BG igre. Igram na tactitian i dosta sam se mučio u početku dok nisam pohvatao mehanizme i finese za svaku klasu.

Moram pohvaliti voice acting i soundtrack koji su u rangu W3.

Ono što mi najviše smeta u igri je taj karakterističan Larianov art style koji mi djeluje previše "goofy", kao iz crtića. Animacije poput skoka ili odapinjanja strijele su također totalno "cartoonish". To me je u startu odbilo od Divinity Original Sin-a kojeg sam zbog toga deinstalirao nakon nekoliko minuta provedenih u igri. Previše mi to sve liči na Fable ili Wow (btw sučelje ima dosta elemenata iz Wow-a).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
unique83 kaže...

 Nemoj zbog toga odustati. I meni je ovaj tip borbe bio u početku izazovan i izginuo mi je cijeli party dosta često. Ali kada malo pohvataš mehanike borbe, postane puno lakše. Evo ja igram drugi playthorugh, na tactician težini...i mogu ti reći da mi borbe prolaze puno lakše nego prvi playthrough na balanced težini, upravo zato što sam skužio kao se efiikasno boriti.

Moraš examine-at protivnike i gledati koje su im slabosti i prednosti (resistence na razne tipove napada i elemenata). Vjeruj mi nećeš požaliti ako iole voliš ovaj žanr igre.

 

Problem je što od malena (90ih) nisam volio te timske RPGe na poteze. Uvijek sam igrao one RPGe gdje se upravlja s jednim likom i improvizira na licu mjesta. Bilo da se radi o Gothicu, Deus Ex serijalu, Mass Effectu, Oblivionu i Skyrimu, Deliveranceu ili pak onim klikajućim RPGima tipa Titan Quest i Grim Dawn.  Ideja D'n'D mi je cool. Uvijek sam volio filmove iz toga žanra kao klinac. Sve je to ok dok ne dođem u igru, krene borba i onda kreće muka po šahovskim zavrzlamama.

BG3 mi je djelovao dobro zbog priče, grafike. Možda ću smanjiti na "story" težinu.

9 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Nisam kupio, cekam akciju kada ce biti 50% dole, mozda za godinu dve. Taman da dovrse zadnja dva acta.

Btw, misljenja sam ovo nema nikakve veze sa baldurs gateom. Dobar dos nastavak/spinoff, cak i vise vise nego dobar. Steta sto su kupili prava na ime tak da mogu nazvat igru baldurs gate 3 umjesto dos3. Ovo me podsjeca na otkup imena fallout od bethesde i kada je izbacila fallout 3 koji nema veze sa falloutom 1 i 2. Daleko od toga da je i f3 los, ali ime je krivo.
Moj PC  
2 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Slažem se s tvrdnjom da ovoj igri naslov DOS3 daleko više pristaje nego BG3. Osim nekoliko NPC-a koji se susreću, ova igra nema dodrinih elemenata s BioWare-ovim Baldurs Gate naslovima. Atmosfera, art work, layout nivoa, inventory managment, interakcija s objektima... sve je više-manje preslikano iz DOS-a.

Razlog zašto se igra zove BG3, a ne DOS3 je čisto financijske prirode. Hype koji se stvorio većinom se stvorio zbog samog naslova, brojke ne bi bile ni blizu ovakve da se igra tako ne zove
Moj PC  
2 11 hvala 0
11 godina
offline
Baldur's Gate III

Kak ono ide...."rđavom kurcu i dlaka smeta".....

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
nkdz kaže...
Slažem se s tvrdnjom da ovoj igri naslov DOS3 daleko više pristaje nego BG3. Osim nekoliko NPC-a koji se susreću, ova igra nema dodrinih elemenata s BioWare-ovim Baldurs Gate naslovima. Atmosfera, art work, layout nivoa, inventory managment, interakcija s objektima... sve je više-manje preslikano iz DOS-a.

Razlog zašto se igra zove BG3, a ne DOS3 je čisto financijske prirode. Hype koji se stvorio većinom se stvorio zbog samog naslova, brojke ne bi bile ni blizu ovakve da se igra tako ne zove

 Baš, a većina onih koji su igrali originalni Baldurs Gate su odavno umrli. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
2 godine
offline
Baldur's Gate III

Ja ću samo napisati da je ovo jedna od najboljih igara koje sam ikad igrao, ono što me oduševljava je količina... pa u globalu, svega pozitivnog uloženog u igru a posebno ispeglanih detalja, u stvari sam oduševljen, još sam na drugom dijelu igre a ono što tek dolazi, kako sam vidio na yubito, je još bolje, baš guštam i to temeljito.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2023 10:14 (notloB).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
nkdz kaže...
Slažem se s tvrdnjom da ovoj igri naslov DOS3 daleko više pristaje nego BG3. Osim nekoliko NPC-a koji se susreću, ova igra nema dodrinih elemenata s BioWare-ovim Baldurs Gate naslovima. Atmosfera, art work, layout nivoa, inventory managment, interakcija s objektima... sve je više-manje preslikano iz DOS-a.

Razlog zašto se igra zove BG3, a ne DOS3 je čisto financijske prirode. Hype koji se stvorio većinom se stvorio zbog samog naslova, brojke ne bi bile ni blizu ovakve da se igra tako ne zove

 

Neka si ti nama rekao kako stvari stoje. Vidi se da znaš insiderske stvari, ne moraš ni igrati igru. Sve je jasno.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
10 godina
offline
Baldur's Gate III

Prednaručio sam BG3 samo zato jer mi se sviđao early acess,inače nikad nisam igrao prethodne nastavke,odnosno isprobao sam kao i DS,ali nisu ni blizu BG3.Jedina "zamjerka" da sam trenutno na act2 sa 85 sati i da mi je potrebna pauza.Kamo sreće da to možemo reći za svaku igru.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Baldur's Gate III
Hexfire kaže...
nkdz kaže...
Slažem se s tvrdnjom da ovoj igri naslov DOS3 daleko više pristaje nego BG3. Osim nekoliko NPC-a koji se susreću, ova igra nema dodrinih elemenata s BioWare-ovim Baldurs Gate naslovima. Atmosfera, art work, layout nivoa, inventory managment, interakcija s objektima... sve je više-manje preslikano iz DOS-a.

Razlog zašto se igra zove BG3, a ne DOS3 je čisto financijske prirode. Hype koji se stvorio većinom se stvorio zbog samog naslova, brojke ne bi bile ni blizu ovakve da se igra tako ne zove

 Baš, a većina onih koji su igrali originalni Baldurs Gate su odavno umrli. 

Evo ja sam igrao Baldur's Gate u vrijeme kad ovi iz BUG/HACKER redakcije nisu ni znali ili čuli za tu igru. Ono 'hype' u to doba nije postojao u riječniku nikoga na ovom prostorima i u nakon 10 minuta igranja si mogao znati što je legendarna igra, a što je smeće.

 

Danas imamo hiperprodukciju smeća od igara, a proizvodnja kopiju kopija i lešinarenje mrtvih konja na najače je postalo sasvim normalna pojava. Neki od nas nemaju više želuca za takvo ljigavo ponašanje i jednostavno im pljunemo istinu u lice.

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
2 godine
offline
Baldur's Gate III

Hmm, zadnji nvidijin driver (537.34) mi je tri puta srušio sistem dok sam igrao bg3, ima li još netko sličnih problema?

Reinstalirao sam driver prije zadnjega (537.13) i sve radi kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Baldur's Gate III

prestao sam svako malo mijenjat drajvere, otkako su me izguzeljali s rušenjem nekakve ženice igrice

sve drugo je radilo ok, bivša nije gejmala dva-tri mjeseca i kad je opet počela - sranje, i nikako skužit što se dogodilo obzirom da sam drajver mijenjao taman prije tih par mjeseci

krv mi je moju popila dok nisam skužio da su drajveri

 

osim toga, razlike se svode na maksimalno par posto dobitka u perfomansama

tako da ne vidim niti neke osobite koristi za riskiranje svako malo s novim drajverima, dok rade super, jednom godišnje nadogradim stabilnom verzijom i to je to

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2023 12:50 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice