Crysis

poruka: 330
|
čitano: 77.154
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis
naxeem kaže...

Maranello, imaš li ti blage veze o 3D grafici?

A osim toga, jesi li slijep?

 

 

 

 Nisam rekao da ne izgleda lijepo možda kad se sve zbroji i oduzme Crysis je vizuelno najljepša igra današnjice. Ali sa direktnom posljedicom obnormalnim harverskim zahtjevima, koji se još više povećava kako se igra bliži kraju. Ja stari UT2004 ako imam stroj od rečunara dignem svu grafiku i dobijem vizuelnu dobru igru (ne kao recimo današnji UE3 ili Crysis) a ako nemam zvijer od računara, nego recimo 7 godina star Pentium II pokrenem istu igru na rezoluciji 100 x 100 pixela i igra leti, a zabavi i oduševljenju nema kraja. Crysis niti nudi tako niske rezolucije, niti se igra može i pokrenut na tako slabim računarim.
Ja sam govorio o tehnikalijama izmedju samih engina gdje je u svakom slučaju ne može se mjeriti sa UE3. Ljudima iz Crysis deset je puta lakše napraviti onakvu vizualnu igru jer imaju stvarne otoke i piči kopiraj, dok ljudi iz Epica moraju izmišljat imaginarni svijet Sci-Fi shutera. Pogledaj unutršnjost svemirskog broda u Crysis i vidjet ćeš da je u najmanju ruku smiješan. Uporedi lica iz Crysis-a i UT3 i vidjet ćeš da u Crysis uvijek imaš osjećaj da postoji neka nevidljiva zavjesa dok kod UT3 svaka pora i ogrebotina na licu se lijepo ističu, i to još više u realnoj igri nego na screenshotovima.

Evo i uvjeri sa istom tom stranicom koju si mi ti dao:

http://www.learningtools.arts.ubc.ca/timwang/images/crysis-vs-ut3/crysis-vs-ut3-movement.jpg

http://www.learningtools.arts.ubc.ca/timwang/images/crysis-vs-ut3/crysis-vs-ut3-avatar-skin.jpg

http://www.learningtools.arts.ubc.ca/timwang/images/crysis-vs-ut3/crysis-vs-ut3-overall.jpg

 

Kao što rekoh CryEngine je jedan od mnogih, usko specijalizirani za odredjeni zadatak, sjeti se samo Far Cry na početku kad je izašao: najbolja grafika, dok kasnije svaka sledeća je bolje izgedala (Source, idSoftware utd pa čak i Sirious Sam 2 je bolje izgledao), tako isto i sada je Crysis najbolje izgleda a vidjet ćeš sledeću generaciju igara i tako sve u krug, dok sa druge strane UE3, koji je ne traba zaboraviti  i činjenicu da je skoro 4 godine star, nešto sasvim drugo (uporedi mi vodu iz Bioshoka (UE3) sa bilo čim što postoji uključujući i sve filmove današnjice).

Na kraju UE3 se koristi i u filmovima i to medju najvećim studijima kao što su Warner Brothers, Buena Vista, Sony Pictures Entertainment, Columbia Pictures i mnogi drugi, a gdje je CryEngine 2? Nigdje, samo u jednoj igri sa dobrom grafikom i nečemu drugom na veselje mnoge dječurlije.

16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Po meni nije. Po meni bi to bila igra Call of Duty 4. Iako crysis ima jako dobru grafiku, ali naravno, ako imaš jak pc, ja ipak mislim da je Call of Duty 4 bolji.


Potpis bez imena, takozvani bezimeni potpis ili potpis koji nema imena...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Hm.

Ja sam nekako i prije izlaska igre dobio dojam da je to samo showcase za Cryengine2.

 

Probao sam samo demo i izgubio živce dok sam krenuo skidati Korejance u motornom čamcu sa krova neke kuće. Ležim na krovu i pokušavam ih fino snajperom skinuti, a gamad žuta me uspijeva precizno gađati sa mitraljezom iz pokretnog čamca na cca 500m udaljenosti. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis

"pokrenem istu igru na rezoluciji 100 x 100 pixela" - ovo je izjava za ludnicu.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
offline
RE: Crysis
Maranello kaže...

 sjeti se samo Far Cry na početku kad je izašao: najbolja grafika, dok kasnije svaka sledeća je bolje izgedala (Source, idSoftware utd pa čak i Sirious Sam 2 je bolje izgledao)

 

 
Aj ne pricaj gluposti... Far Cry i danas ima jednu od najboljih grafika... HL2 i nastavci imaju sterilnu grafiku, totalno nerealnu, ko da su iz proslog stoljeca... Doom 3 ima dobru grafiku, samo kaj se ne vidi... A Serious Sam 2 izgleda ko crtic
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis

ne trudi se... Quake 2 izgleda bolje od Crysisa i leti na 100x100.

 

Frankly, my dear, I don't give a damn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 19:37 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

"Igra današnjice za kompove budućnosti.."

Sve govori..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Nisan htio otvarat novu temu. Zanima me koju bi igru preporucili između Crysisa, Bioshocka i CoD 4. Ne mislim niti jednu igrati u multiplayeru. Samo malo razbibrige u vremenu između učenja za ispite i čekanja nekog RPG-a. Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis

Sve tri su solidne.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis
naxeem kaže...

"pokrenem istu igru na rezoluciji 100 x 100 pixela" - ovo je izjava za ludnicu.


 Ozbiljno, ne zezam se, na starom Pentium 2, UT 2004 moram igrati u toj rezoluciji i igra zaista nudi dotičnu rezoluciju (ili je možda bila 240 x 320 ali manje vjerovatno) i izgledao kao prvi Doom, ali drug moj, bolje fluidnosti i zabave nisam osjetio, a zvuk (Logitech Z-5500 Digital 500W RMS-a) otkida, kada onaj izgovori Double Kill potkrovlje se zatrese, to su bila vremena.
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Pa kad gledas crysis niti nema nes posebnu grafiku. Ja obicno gledam i izvedbu i implementaciju te grafike u kombinaciji sa atmosferom. Npr. Doom3...covjece pa nema bolje igre od tebe, nesto predobro napravljeno. Jos i dan danas prizeljkujem da jednog dana naprave AvP3 sa takvom grafikom i mracnom atmosferom. HL2 je prica za sebe, ne bi je mijenjao ni za sto. Serious Samu takva grafika kakvu ima i pase jer je takav tip igre, bez greske. Svaka igra ima svoju shemu Namigiva Iako i dalje stojim kod toga da je Far Cry u svoje doba a i danas bio pravi bum sto se tice grafike, nesto predivno!


...:::Anime Phreak:::...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Crysis
1kokolo1 kaže...

Nisan htio otvarat novu temu. Zanima me koju bi igru preporucili između Crysisa, Bioshocka i CoD 4. Ne mislim niti jednu igrati u multiplayeru. Samo malo razbibrige u vremenu između učenja za ispite i čekanja nekog RPG-a. Smijeh

 

 

 Prvo ipak Crysis, onda CoD4, tek onda Bioshock... Ali preporucam Stalkera i Portal prije svega
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Evo ja se slazem sa ovim zadnjim...iako stalkera bas ne volim

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Crysis ... kao što je netko već rekao, nije za današnja računala, i više je demonstriranje CryEngine-a nego igra

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Crysis

Ako se želiš naigrati, svakako Bioshock, a za jednodnevnu zanimaciju COD4 ako ga ne misliš više puta prelaziti.

16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Neznam dali ste to znali ali izašao je patch za Crysis.

 

http://www.crytek.com/news/news/?tx_ttnews%5Btt_news%5D=100&tx_ttnews%5BbackPid%5D=9&cHash=b98cd651fa


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Crysis, igra je OK, možda bi bila i još bolja da je malo manje Hardwerski zahtjevna, no kolko para - tolko´ muzike!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Igra mi je predobra ;)

 

P.S.   ovi smajlici su skroiz cudni lol


I am the Alpha and the Omega
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Zašto su svi zaglibili u rečenicu: "Preveliki hardverski zahtjevi" ? Kad ste vi počeli igrati igre? Da li ima tu netko tko koristi Voodoo2? Ja sam svojevremeno platio Radeon 9600xt 1600 kn i kartica se mučila na 1024*768 s FarCry-om na very high postavkama. Doom 3 također. Zahtjevi Half-life 2 za ram-om su bili enormni. I nitko se nije bunio. Sada 1 gb ddr2 800 košta 140 kn,  a grafičke hd3780 i 8800gt od 1400-1700 kn, procesori core 2 duo bagatela. Nekoliko stotina milijuna poligona na mapi veličine virtualnih 16 kilometara, nevjerojatni fizikalni model, parallax occlusion mapping, subsurface scattering na svakom listu vegetacije kao i najbolje programirane sjene i još stotine drugih 3d elemenata koje niti jedna druga igra ni približno ne sadrži... Sve to možete s karticom na za 1400 kn (hd3870) potjerati na Very High u dx9 modu (naravno tweakane crvar liste).

Igra radi nevjerojatno dobro za to što nudi vizualno. (neusporedivo s bilo kojim naslovom što se tiče tehnologije)

Također AI je do sada neviđen, gameplay totalno zabavan (slažem se, prvi dio igre je bolji)

To što igra nema atmosferu Dooma3, priču Half-Life-a, duljinu Morrovinda ne znači da ju treba popljuvati kojekakvim pseudointelektualnim rečenicama koje odaju svakakva neznanja o materiji o kojoj pišete.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Crysis
rza zarada+kompanija u krizi=crysis
iako imapotencijala
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis

da igra je obilježila godinu po tehnoliškim dostignućima ali ne po prići ili novim stvarima

16 godina
offline
Crysis

Evo da se i ja malo uključim.....

Ajde da prvo navedem neke nedostatke i mane Crysis-:

 

Prvo na čemu igra šteka je malo loša izbalansiranost nekih elemenata; netko je spomenuo da je snajpao ekipu u brodu na 500m i da su ga ovi bez beda sa mitraljezom sa broda pogađali... Opčenito su malo loše izbalansirana oružja, jer kad jednom neka puška napusti koreanca i nađe se u vašim rukama, ko da više nije ista (ili koranac nekaj sj... na pušci prije smrti ili su oni svi olimpijski prvaci u gađanju).

Dalje, ono kaj me dosta živciralo je to da neprijatelja jedino sigurno ubija pogodak u glavu.... ako ga gađate u tijelo, možete ispucati cijeli spremnik a da ovaj još stoji na nogama.... možda su autori mislili da ovi imaju pancirke, ali kaj je previše je previše....  A to posebno dolazi do izražaja kad sretnete koreance sa nanosuitom.... vi možete umrijeti od par metaka iz pištolja, a ovi ne umiru ni kod direktnog pogotka granatom, a pokušavati ga ubiti nekim "običnim" mitraljezom nemoj te ni pokušavati..... Gaus Gun je najbolji lijek za njih....

Povremeno se pojavljuju čudni bugovi, koji znaju ponekad fakat iritirati.

Prića je OK, ali malo traljavo realizirana; trebali su te aliene malo više mistificirati i više ih držati u sjeni... ovako ih sretnete praktički odmah na prvom nivou, a mislim da bi bilo puno zabavnije da ih vidite tek kasnije. A kad jednom završite u alienskom brodu, doživljaj je totalno mlak i nekako isprazan. Konkretno, mislim da tu misiju nisu trebali stavljati iako je donekle i zabavna, ali mi se nikako ne uklapa u priću, pogotovo kad se zna da će postojati nastavak.... to su trebali ostaviti za neki finalni nivo, te ga napraviti puno zahtjevnijim i svrsishodnijim; mislim, ako smo već unutra, ja bi probao napraviti čim je više moguće štete, što je i trebao biti cilj tog nivoa, a ne samo turističko razgledavanje. I taj zeroG mi nije baš legao... iako su nivoi unutar broda linearni, svejedno je to podosta konfuzno i dezorjentirajuće iskustvo.... trebali su izbaciti taj zeroG... totalno nepotrebno.

A jedna od glavnih mana igre je EA.... ta gamad uspije upropastiti svaku igru koje se dotaknu; da nisu forsirali Crytek da dovrše igru prije vremena, mislim da dosta problema ne bi ni postojalo. Oni su izdali demo u 10.mj, a gotova igra je bila vani već u 11.mj! Pa cilj demoa bi trebao biti da se pokupi mišljenje većeg kruga igraća te da se pokušaju uvidjeti još neki propusti i nedostaci, te da se to pokuša otkloniti za finalnu verziju igre. A primjedbi je bilo podosta, samo što je EA odlučio to ignorirati i pustiti igru takvu kakva je. U Cryteku su mislim govorili da bi im nakon demoa trebalo 3-4mj da igru izglancaju kako treba, a u prilog tome govori i ovaj zadnji patch, koji je FAKAT pravi patch.... samo što je sve to što patch popravlja trebalo biti i u orginalnoj igri..... ovako samo pokušavaju popraviti nastalu štetu brzopletim izdavanjem igre.

Još je jedan problem kod Crysisa vezan za EA... a to je marketing..... netko je baš tu negdje na forumu komentirao kako su prije izlaska igre punili net vjestima, clipovima, slikama itd. te nabrijali ekipu na grafiku i opći vizualni dojam igre, ali kad je igra izašla, većina bila razočarana jer ju nisu mogli igrati na tim visokim postavkama. To je malo glupo razmišljanje ljudi (da je igra loša jer ju nemogu pokrenuti), ali to je marketinški propust EA.... trebali su igru držati više u tajnosti i puštati informacije na kapaljku.... Onda bi nastala veća pomana za igrom i sigurno bi imali manje problema kod prodaje.

Npr. COD4 je imao odličan marketing i to se vidi na popularnosti igre, iako po meni ona to ne zaslužuje.

 

A sad ponešto o dobrim stranama:

Ajdmo prvo u glavu: GRAFIKA

Baš sam se slatko nasmijao na jednu tvrdnju u nekom od prijašnjih postova kako je Cryengine "jedan od mnogih" SmijehSmijeh Iskreno, mislim da taj gospodin nije pokrenuo igru na High ili Very high postavkama, a dok to ne napravi mislim da je svaka tvrdnja o kvaliteti engina neutemeljena. Kad je Unreal Thurnament 3 izašao, koliko je računala bilo sposobno pokrenuti tu igru na max. postavkama? Relativno mali postotak, ali je onda sigurno glupo tvrditi da je grafika nikakva jer se ne vrti kako spada na 486-ici.

A to kako Crysis izgleda ima manje veze sa dizajnerima a više sa samim engine-om, za razliku od starijih engine-a, kao npr. UE3, zato jer je u Crysisu sve dinamičko i sve kalkulira engine; nema predrendanih light mapa, sjena ili fejkane fizike preko nekih skriptiranih sekvenci...

A što se tiće hardwarskih zahtjeva igre, pa mislim, kako netko može i očekivati da igra nebude zahtjevna?? A opet se vraćam na problem sa EA; da je igra bila izdana kasnije, onda bi po njezinom izlasku bio dostupan cijenom prihvatljiv hardware koju ju može pokrenuti, tako da bi sigurno bilo manje polemika oko zahtjevnosti. Htio bi samo napraviti jednu paralelu; ljudima nije bio problem dati 3-4000kn za PS3, na kojem možeš odigrati pokoju igru i pogledati kakav BlueRay film, ali im je problem dati koju kunu više za PC koji bi pokrenuo Crysis (za 4000kn kupite stroj koji bez beda vrti Crysis na High postavkama), s time da na tom računalu možete raditi puno više korisnih stvari osim igranja, neko na PS3. A još jednu stvar treba tu ubaciti u kalkulaciju, a to je da igre za PC možete "nabaviti" i "besplatno", dok za PS3 igru morate dati 300-400kn. Namigiva

Nego, vratimo se na temu; grafika u Crysisu je nešto najbolje što je dosad bilo viđeno u igrama i tu nema diskusije.

 

FIZIKA:

E, fizika igre je posebna prića; ekipi treba fakat skinuti kapu na tako dobro implementiranoj fizici koja ima utjecaja na svaki aspekt igre! Koliko je fizika dobra govori sama činjenica da jednom kad počnete koristiti fiziku za prolaženje nekih prepreki ili ubijanje neprijatelja, igra poprimi sasvim drugačiji doživljaj igranja. Npr. ako lik stoji ispod drveta, možete pogoditi drvo, tako da devo pukne i padne na lika, te ga ubije! Ili odvaliti krošnju neke palme, te ju podići i koristiti za skrivanje pred neprijateljima. A posebni je doživljaj vidjeti kako sa lakoćom fizički engine barata sa velikom kolilčinom objekata.

 

AI:

Iako ima dosta zamjerki na Ai, ja mislim da je AI na solidnom nivou za jednu sandbox igru.... a vjerujte mi to nije lak posao; napraviti AI koji bude radio u igri otvorenog tipa; treba uzeti puno varijabli u obzir da bi sve funkcioniralo kako treba....

 

GAMEPLAY:

Pa tu se lomi dosta koplja. Ja sam mišljenja da je gameplay onakav kakvog si tko postavi da mu bude. Sve ovisi o igraću i o tome kako koristi alate i mogučnosti koje mu igra daje na raspolaganje, a ako netko nemože to iskoristiti na zabavan naćin... e to je onda problem kod igraća, a ne kod igre.... Nanosuit je također odlično napravljen i osmišljen koncept, ali opet također ovisi o tome kako se kombinira sa ostalim elementima igre.

 

Opčenito mene je igra oduševila, iako me je u nekim aspektima i razočarala, tako da je ukupni dojam malo niži nego sam očekivao, ali mi je svejedno najbolja igra u zadnje vrijeme..... sad samo ostaje da čekamo Far Cry 2, da vidimo što može napraviti UBI soft, te nastavk Crysis-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 17:59 (Berko).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Meni je igra odlična. Jedino me smeta što mogu uzeti nekog džipca i zaobići kontrolne točke ili takve stvari. 

 

 

A sada dobre stvari: 1. atmosfera- posebice u svemirskom brodu

 

                                 2. napeta radnja- igra nikako ne posustaje osim ako m ne posustanemo tj. zaobiđemo djelove igre

 

                                 3. inovativnost- nano odjelo( mislim da se američka vojska već bacila na izradu takvog odjela)

 

                                 4. grafika- mislim da ste dovoljno čitali o grafici (nemam što pridodat)

 

                                 5. multiplayer- igra ima jedan od najboljih multiplayera koji se danas mogu naći

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Crysis

Vidim da ovdje ima i pametnijih ljudi:)

Uglavnom, Berko je odlično napisao.

 

Što se ,multiplaya tiče, mislim da je glavni problem Crysis multiplayera što, ma koliko inovativan, zabavan i odličan bio, traži od ljudi učenje nečeg novog, adaptaciju, a nisu baš svi sposobni snalaziti se u novim situacijama.

Nano odijelo Crysis multiplayu daje jednu jako atraktivnu i zabavnu komponentu. Šteta što multiplayer marketing nije žestok kao onaj za engine.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Slažem se s Berkom skoro u svemu. Crysis mi je ponajbolja igra u zadnje vrijeme.

CryEngine 2 je najnapredniji i najkompleksniji engine danas i nevjerujem da će ga FarCry 2 nadmašiti, tj. mislim da FarCry 2 ne će biti tehnički bolji od Crysis-a. Vidio sam neke screenshotove i nije to toliko fotorealistično kao Crysis. Sve što CryEngine 2 omogućuje, u smislu broja novih tehnologija je neusporedivo s ijednim drugm engineom. Kakav Unreal engine 3? Otkad je taj engine bio prvi put demonstriran stvarao je strahopoštovanje sve do dana kad je izdana prva igra pogonjena njime. Pa čak i UT 3 je zakazao u odnosu na konkurenciju.Dodano je skriptirano dinamično osvjetljenje, bump mapping i isforsirani blur lighting na UT 2004. Teksture se mogu posramiti u odnosu na jedan Doom 3 star 4 godine (jedini engine ikada koji koristi real-time sjene koje nisu skriptirane, tj. uračunate za određene predmete, već posve realne, vidljive na svakom vertex detalju je id Tech 4, odnosno Doom 3 engine - ipak je John Carmack bio i ostao nenadmašan, a vjerojatno će i ostati, čeka se RAGE).

CoD 4, tu se nema što uopće govoriti o tehnologiji nema ništa novog, a većina je zaluđena grafikom, ljudi ne prate realnost već čitaju previše tuđe tekstove.

Ponavljam po stoti put, Crysis je nevjerojatno hardverski nezahtijevna igra uzimajući u obzir to što vizualno nudi i konkurenciju.  


Core 2 Duo 6750 3.2GHz
4GB ddr2 800 MHz
GeForce 8800GT 512 MB
Gigabyte P35-DS3L
Vista Ultimate
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Igra nije losa,naravno grafika odlicna.Samo mi igra nema atmosfere kao sto ima call 4

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Crysis

Grafika je odlicna,singleplayer prosjecan losa prica,multiplayer malo trul Mršti se

Far Cry 2 ima engine koji je jaci od Crysisovog...

 

GeForce WinFast 8600 GTS
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 21:32 (natan13).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Crysis

Hm, ja sam pokrenuo Crysis na dx9 na very high postavkama, pomocu onog trika, i samo sam shadows i shaders namjestio na medium i moram reci da mi igra radi gotovo bez stekanja... Ima ga tu i tamo, ali se definitivno moze igrati... imam nVidiju 7900GS...

 

I moram priznat da izgleda nevjerojatno dobro na very high... kad sam igro na high sam mislio da ne moze izgledati bolje od toga, al vjerujte, moze

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Crysis
natan13 kaže...

Grafika je odlicna,singleplayer prosjecan losa prica,multiplayer malo trul Mršti se

Far Cry 2 ima engine koji je jaci od Crysisovog...

 

 Oooo da... prema dosad viđenome, Far Cry 2 (Dunia engine) bude jaći od Crysisa.... fora mi je kaj imaju i realno ponašanje vatre, tak da možete podmetnuti požar i spaliti šumu... ili neprijateljsku bazu (nisam piromanSmijeh) hehe.... i AI mi se čini kvalitetniji od Crysisovog.... budemo vidjeli...
16 godina
neaktivan
offline
Crysis

Je li se može 9600GT grafičkon karticon igrat crysis na high?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice