DCS World

poruka: 21
|
čitano: 6.879
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
DCS World

Ima li išta domaćih pilota tamo osim mene? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DCS World

Zekoslavko 

 

Ovo koristim:
Za sada vozim jedino F15c jer je teško učiti više njih, za sada mi je on najdraži.
DCS World FC3 1.5.3
DELANCLIP+PS3 EYE (FILTER)
VOICEATTACK+VIACOM 2.0

Težina je stavljena na Simulation sa Easy Communication, nisam dovoljno brz da prebacujem sa UHF na VHF te podešavanje kanala.
Neki tool tips su uključeni.

Što se tiče grafike to je negdje između Medium i High sa 2X AA, G sila je uključena kao i blackout.
Nažalost još nisu omogućili da unutar F15c bude virtualna osoba (tijelo i ruke vidljive) i sve tipke budu fizičke dodirljive (kontrola mišem po cockpitu), A10 avion ima tu mogućnost kao i neki RUS avioni.

Ali će doći kroz koji update.
Koristim Genius joystick (kaos) ali još posluži dok se učim.

Headtrack device, DelanClip sa PS3 Eye (integriran filter) za lako prepoznavanje LED dioda sa DelanClip-a. (slično kao TrackIR), ali po meni bolje i jeftinije.
Sa headtrack-om imam 6 DOF (naprijed-nazad, gore-dolje, lijevo-desno, roll obje strane, pitch gore i dolje, yaw lijevo-desno.
https://en.wikipedia.org/wiki/Six_degrees_of_freedom

Bez tog uređaja simulacija nema smisla, također headtrack radi sa ARMA2 i 3 i još neke igre (dosta njih).
VoiceAttack+VIACOM 2.0

E to je alat koji mi omogućuje komunikaciju sa AI pilotima, te ATC i ostalim pokretnim/nepokretnim uređajima za komunikaciju.
Zato se čujem kako na engleskom nešto trkeljam (cca. 70 do 80%) je uspjeh u prepoznavanju govora (kriv je moj rusko-engleski naglasak)

U par slučajeva čut ćete neko pištanje, ali to je papiga počne zajebavati i leta po meni dok igram pa cvrkuta.
Video nije editiran jer nemam vremena samo brzi upload i to je to.

Video dolje u prilogu

 

[M|C] LuX_CRO
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 17:08 (LuX_CRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
DCS World

Odlična igra.

Par screenshotova u prilogu:

 

 

youtube.com/summercroatia http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DCS World

Igra li netko ovo cudo od simulacije?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DCS World

Naravno, bilo bi cudno da ne :)

13 godina
neaktivan
offline
DCS World

Pa to je dobra vijest;) Hajde da se skupimo, letimo i ucimo zajedno malo!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DCS World

Ja sam svakako za takvu ideju. Nisam nasao neku grupu koja leti, a da je s naseg podrucja pa pretezito trosim vrijeme na Hoggitovim serverima.

 

Fali mi neka ekipa s kojom bi imao vise volje uciti i letiti u MP-u. Ovako kad sam igram, upadnem na GAW server kao padobranac i pokusavam nesto napraviti. Nimalo zanimljivo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DCS World

Upravo to, nije fora kad si sam. Ja imam FC3 i Mirage-a, Danas ne mogu, ali moramo se za koji dan dogovoriti

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
DCS World

Svakako. Ako nista drugo, javi se preko PM-a pa cemo se dogovorit. Potajno se nadam da cemo s ovim spamanjem naci jos nekog tko je zainteresiran za neko druzenje u zajednicko letenje.

 

Ja primarno letim sa Harrierom, F-14 tu i tamo, tek se vjezbam u njemu. S A-10C znam letit i topom skidat mete dok MiG-21 nisam ni upalio otkad sam ga kupio

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DCS World

Definitivno. I ja se nadam ;) Btw. s kakvim setupom letis? Ja imam samo Thrustmaster T16000M FCS HOTAS.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DCS World

Trenutno sam na Warthog HOTAS-u + TFRP pedale, uskoro cu napravit upgrade na Virpilovu basu WarBRD, a onda ako mi se planovi ne pokvare dolazi i njihov grip.

Prije 2 mjeseca sam uzeo Oculus Rift S pa sam se maknuo s DIY TrackIR setupa. Nije bas bajan za spotting, ali dozivljaj je nenadmasan i vise nema teoretske sanse da se vracam na letenje na ekranu.

13 godina
neaktivan
offline
DCS World

Pa super ti si onda stvarno flight simmer iskustvom, ja sam jos pocetnik. Gledao sam review WarBRD-a dobra stvar. Ja tek planiram neki track IR uzeti, hahah. Koji headset koristis?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DCS World
scipion kaže...

Pa super ti si onda stvarno flight simmer iskustvom, ja sam jos pocetnik. Gledao sam review WarBRD-a dobra stvar. Ja tek planiram neki track IR uzeti, hahah. Koji headset koristis?

 Na sto tocno mislis?

13 godina
neaktivan
offline
DCS World

Slusalice za zvuk, ili imas zvucnike?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DCS World

Imam G933, ali ne stane na glavu preko Rift S-a, tako da trenutno koristim ugradene zvucnike i mikrofon od Rifta. Nije najbolje rjesenje, ali je dovoljno dobro. Mikrofon na njemu je cak bolji nego na G933, ali jednostavno ugradeni zvucnici u headstrapu se ne mogu usporediti sa dva zasebna zvucnika na G933.

 

Kad se sastanem s parama, mozda uzmem neki headset koji moze preko Rifta, malo je problem kad odaberem Sidearme ili Sidewindere, cijela prostorija cuje onaj njihov zvuk i skidaju mi sve po spisku

12 godina
offline
DCS World

pozdrav, neki dan sam tek zapoceo upoznavanje sa DCSom ( tri sata na SU25 i za sada kontrole mi rade preko oculusovih touch kontrolera ali čekam hotas koji bi uskoro trebao stići - valjda ), pitanje je koji modul/avion nabaviti prvo? Srce bi htjelo MIG21BIS ... ali svi ( većinom) savjetuju da se pocne sa F15c, e sad on ide posebno ili u FC3 modulu... dakle MIG21BIS, kompletan FC3 modul ili samo F15c ili pak nešto sasvim drugo ?

 

Inaće na glavi imam oculus quest spojen preko linka i još uvijek tražim idealne postavke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DCS World

Pozz ekipa, leti li se sta skupa? Ako nas ima mozda da probamo poletit i sletit skupa :D

there are 2 tips of girls: 1.FAT 2.NTFS
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DCS World

@mla_dend Hm diskutabilno je... al ako te vuce MiGuša onda kupi i vozi nju sve ces naucit, ako si letija simulacije do sada nije neka filozofija, a ako i nisi nije bitno ako ima volje i citas/gledas tutorijale. Svaki model se razlikuje letnim sposobnostima i procedurama tako da ako letis previse njih odjednom pogubis se lako, pogotovo u full control modelima gdje koristis sve botune i prekidace. Ako ces letit F15 za pocetak nije lose kupit FC3 pa dobije i jos 2 avioncica koja mozes testirat. Cekaj popuste jer znaju bit i do 50% jedfiniji moduli, nedavno su bili pa ce ponovno za 2-3 mjeseca.

Ja sam se odlucija za full control modele jer mi je ugođaj luđi, sve je klikabilno i volim procedure. Ako ces samo naganjanje po zraku bez puno filozofije onda uzmeš modele koji nisu klikabilni i zabavljas se dok ih ne prerasteš.

Moj najveci "gubitak" vremena odlazi na Sup. Carrier + F18 to mi je za odmorit mozak posto sam casual gamer, ima i druge kupljene module FC3/A10/MiG21/F14/F16/Harrier/Mi8/ koje povremeno kresnem, a sa mapama sam zaostao samo na defaultnom Kavkazu.

 

there are 2 tips of girls: 1.FAT 2.NTFS
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 14:30 (Darth Wader).
12 godina
offline
DCS World

Ja vecinom letim sa svojom ekipom, usao u europski squadron pa se tamo druzim s ljudima i letimo subotama. Inace tu i tamo znam nesto sam letiti, vise manje da isprobam sta je novo strgano u Harrieru i privikavam se na onaj odvratni FLCS od F-16

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DCS World

Igra li tko u ove ljetne dane?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
DCS World

Igra li tko u ove zimske dane?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice