Euro Truck Simulator 2 izdvojena tema

poruka: 21.081
|
čitano: 7.145.842
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
bivsi branitelj kaže...

ono što je tebi čudno meni je normalno, ali ima nas svakakvih a najviše različitih..

kako sam i napiso dječica su se razjarila i lupaju minuse ali neka....

Zašto se čudiš za palčeve kad kažeš da ćeš igru piratizirati zbog Steama a nisi imao pojma da možeš igrati i u offline modu. Mislim da si ti dijete ispao.

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
zagi55 kaže...

Skoro sam dobil herc kada nakon pređenih 1000km do Amsterdama igrica mi se  zaledi  i onda crasha.{#} Sva sreca na autosaveu. Loadiram i krenem u grad prvi zavoj opet se slika zaledi. Treci put idem u grad ali ovaj put vozim kamion preko vanjske kamere i uspjesno iskrcam teren.{#} Ubuduće izbjegavam taj dio mape.

to se i nama jednom u konvoju desilo svima je crkavala na jednom djelu karte pa smo isli okolnim putem i sve je bilo ok

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Kiki287 kaže...

Dakle ovako, evo moje postavke:

 

U programu "Nvidia inspector":

Antialiasing compatibility ---  0x000010C5

Antialiasing - Setting ---  4x [4x Multisampling]

Antialiasing - Transparency Supersampling -- 8x Sparse Grid Supersampling

Texture filtering - LOD Bias (DX) ---  -0.1250

 

U ETS2 :

Vegetation detail - Low (vegetacija je nepotrebna, mislim po meni, ona najvise jede FPS)

Grass Density - Low

Pedestrians - Off

HDR - ovisi dali vam se sviđa on/off

DOF i Blur - Off

Secndary vehicles lights - On ili offf, zavisi dali vam se sviđa (Ja iman On)

 

Od modova:

Improved Weather reload:
http://ets2.lt/en/improved-weather-reload-v-3-0/

http://ets2.lt/en/improved-weather-reload-2-0-r3-fix-map-update-r3-5/

 

Lautus Graphic MOD - Dobar, ali stara verzija neradi na najnovijem patchu, ima glitcheva, tako da ne preporucam sad, ali kad je patchiraju, onda svakako ;)

 

Sweet FX (v1.4 za korisnike WIN 7 ili verzija 1.5 za korisnike WIN 8)

 

Eto to je to ;)

 

EDIT:
Najvaznije sam zaboravio, stvarno sam u k....

Scaling 100% ako zelite napraviti perfektnu sliku, za gameplay, 150-200% , odlucite sami !!

sta je razlika izmedju ova dva linka za weather reload v3.0 i v2.0, koji da skinem ili moram oba?

12 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

V3 je full verxija, a V3.5 je sitni patch, skini obje verzije.

Moj PC  
0 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Tenk je mala maca za ovog Magnuma kakav zvuk ima {#} {#}

 

 

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Eh, 'el ce me oopet Scania vrbovati ? ... {#}

 

IDEA is not discovered or undiscovered, it come self, it light !
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

jel mogu  i ja nekako 

hvala

Uspori malo! Već sutra budeš samo ime na spomeniku!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
dennocro kaže...

podaci poslani obojici na PM

jel mogu i ja nekako i kako 

 

hvala

Uspori malo! Već sutra budeš samo ime na spomeniku!
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

podaci poslani na pm

 

Da jos jednom napisem za one koji nisu shvatili kad upisujete podatke od voznje.

 

Dole na prvoj slici je kako treba izgledati u logbooku a slika do je odvozena voznja, i sve ubuduce voznje koje budete krivo upisivali cu brisati dok ne napisete kako treba.

 

Meni nije problem pogleadati tu sliku sto ste uploadali i usporediti i viditi vasu stvarnu zaradu pa upisati taj broj ali nema smisla da krivo upisujete cijelo vrijeme.

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Kako mogu znati dali sam baniran na MP, koji su simptomi, jel?

 

Vesela vožnja..

 

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 21:14 (Zekat).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Napokon stigao u Metz s baobabom {#}
Tek treća tura, a već se dogodilo sra*je {#}
Uglavnom i nije moja greška, al kaj sad. Budući da je baobab bio malo većih dimenzija i virio je sa svake strane.
U vožnji autoputom postoji ograda koja odvaja kolničke trake. Nije ni to problem.
E kada se ja s baobabom vozim blizu te ograde on viri van gabarita kamiona i zapinje za "zrak" iznad te ograde tj. kao da je nevidljivi zid.
Dogodilo mi se jednom i odmah  22 % štete na kamionu te 70% štete na teretu :(.
Svratio u Wroclaw na popravak kamiona, sitnica: 12k €, i to još bez fiskalnog računa..
Ostavim baobab u firmi i kod obračuna 10k€ manje zbog oštećenja.
Više ne uzimam terete koji vire van gabarita, ili ipak da? Challenge accepted {#}{#} 

Preuzeli 8t elektronike i plovimo preko bare u Glasgow {#} 

Tu smo odmarali Tu smo odmarali
Trebalo je napojiti silne konje Trebalo je napojiti silne konje
Kod mechanika Kod mechanika
Primjer kako se zapne Primjer kako se zapne
Krećemo put Glasgowa Krećemo put Glasgowa
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 21:41 (KiXiE).
Moj PC  
5 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

zasto nemogu MP pokrenuti

Uspori malo! Već sutra budeš samo ime na spomeniku!
 
0 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
gale007 kaže...

zasto nemogu MP pokrenuti

radi sira

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
13 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
gale007 kaže...

zasto nemogu MP pokrenuti

U čemu je problem?

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
9 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Ekipa, jedno pitanje. Dal se ikom od vas dogodilo da vam se igra crasha i kao error pojavi poruka: ''Euro Truck Simulator 2 - Steam has stopped working''?

 

Išao sam sinoć nakon dugo vremena na SP, skinuo si Satanov paket i krenuo igrati. Sve je bilo super dok nisam odvezao turu. Kad sam htio otvoriti tržište posla igra se crashala uz gornju poruku. Upalio sam ponovno, otišao na zadnji save, ponovno odvezao do kraja i dogodila se ista stvar. Misleći da je stvar u modu isključio sam ga, ali se nastavilo događati i dalje.

 

Isto se događa na svim profilima neovisno koje modove koristim.

 

Iznenađujuće, ali MP radi bez problema, crasha se samo SP. 

 

Pokušao sam igrati i preko OpenGL i preko DirectX, ali nema razlike. 

 

Bez obzira što piše da je Steam prestao sa radom, sam klijent radi bez problema, pa je greška u igri. 

 

Sad uz kolegu Googlea tražim riješenje. Počinjem sumnjati da je stvar u postavkama grafičke, pa ću to još malo istražiti. Riješenje pokušavam sam pronaći, ali ne škodi ni ovdje pitati. Možda se netko već susreo sa istim problemom.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

P.S Pitanje za ekipu koja koristi Promods + Poland Rebuilding + Russian map.... Dal vam jako lagga u gradovima? Imam problema sa nekim gradovima jer imam užasan lag. Probao sam iz fore staviti grafiku skroz na low, ali lag je i dalje prisutan.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

ja nemam problema sa promod+rus+poland, reci u kojim gradovima pa cu upaliti da vidim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Igzy20 Desilo mi se dosta puta da mi crash-a i izbaci ''Euro Truck Simulator 2 - Steam has stopped working''..Nije do graficke nego igrica jednostavno prestane radit,nemoras se zbog toga puno opterecivati..

Ja sam isto imao Promods + Poland Rebuilding i lagalo mi je dosta,kad ubacim samo Promods mapu sve ide savrseno..

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Igzy20 kaže...

Ekipa, jedno pitanje. Dal se ikom od vas dogodilo da vam se igra crasha i kao error pojavi poruka: ''Euro Truck Simulator 2 - Steam has stopped working''?

 

Išao sam sinoć nakon dugo vremena na SP, skinuo si Satanov paket i krenuo igrati. Sve je bilo super dok nisam odvezao turu. Kad sam htio otvoriti tržište posla igra se crashala uz gornju poruku. Upalio sam ponovno, otišao na zadnji save, ponovno odvezao do kraja i dogodila se ista stvar. Misleći da je stvar u modu isključio sam ga, ali se nastavilo događati i dalje.

 

Isto se događa na svim profilima neovisno koje modove koristim.

 

P.S Pitanje za ekipu koja koristi Promods + Poland Rebuilding + Russian map.... Dal vam jako lagga u gradovima? Imam problema sa nekim gradovima jer imam užasan lag. Probao sam iz fore staviti grafiku skroz na low, ali lag je i dalje prisutan.


 

 

 

Nisam se nešto posebno ubio od vožnje u posljednje vrijeme, ali znam da PM+PR+Rusija sa Satanom i Jazzycatom rade bez problema.

Dogodio mi se par puta error koji si naveo, ali sam uvijek imao još pokoji mod kojeg sam naknadno isključio, pa je sve normalno radilo.

Dakle, isključi ako imaš dodatne modove, ako ni to nije slučaj postaj gamelog. 

Što se tiće laga mogu ti reći da je za jedan prosjećan PC dosta zahtjevno i treba ga maksimalno rasteretit da bi u gradu vozio bez laga.

U mom slučaju je itekako pomoglo gašenje radija, internet preglednika, smanjenje skaliranja sa 150 na 100, te isto tako jako bitno rasterećenje instalacijskog diska.

Zna se opet pojavit minimalan lag, najbolji način da ga se riješiš do kraja je da prebaciš kameru izvan kabine.

 

 

11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Dosta natrpaju mapu sa kamionima pored ceste sto je po meni nepotrebno,isto na Madji sam vidio njih barem 100 jedan do drugog.Samo sto sam ja takva osoba da ako mi nesto steka necu ni igrat,iskljucim mapu pa igram na standardnoj ili ostavim samo Promods i milina.

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Igra se ruši bez obzira koji profil koristim, dal imam uključene sve ili nijedan mod. Za grafičku sam mislio da je problem jer sam skinuo nVidia Inspector i tamo petljao oko postavki. Sad sam sve to izbrisao, izbrisao sve što ima veze sa Nvidiom na laptopu i ponovno instalirao. Čekam sad da mi updatea driver, pa ću vidjeti.

 

Prije toga mi se nikad nije crashala igra (je, ali zbog nekompatibilnosti modova), no sad više ništa ne pomaže. Fora je u tome da pokrenem igru, krenem vozit i sve je normalno dok ne odem na Tržnicu tereta. 

 

Što se laga tiče, nije problem. Mogu ja isključiti mapu, samo me zanimalo kako je kod drugih. :)

 

I još jedno samo informativno pitanje. Koja konfiguracija bi bila idealna za ETS2 jer često vidim da se vode rasprave od tome. Zanimljivo mi je da nekima bolje radi na slabijim konfama, nego na nekim jačim konfiguracijama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Mogu potvrditi isto što i Lemyxz , navedena kombinacija funkcionira savršeno bez lagga :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Igzy, a što ti kaže game log?

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Izgleda da je u pitanju problem sa saveom. Isprobao sam drugi profil sada i igra se ne ruši, mogu normalno otvoriti Tržnicu poslova i voziti. Kasnije ću sa drugog laptopa prebaciti kompletnu mapu od ovog profila koji radi probleme.

 

Što se tiče kombinacije mapa najviše problema mi radi Poljska, zasad sam primjetio da mi tamo najviše lagga. Malo sam razočaran jer sam očekivao da će ova konfa to gurati bez problema, ali nema veze. Nastavit ću voziti zasad na običnoj mapi i taj je problem riješen. 

 

Hvala svima na savjetima! :)

 

P.S Nevezano za ove gore probleme.... Nisam očekivao da će se to dogoditi, ali u zadnje vrijeme sam uglavnom MP vozio i sad mi je čudno voziti SP. Nisam navikao na promet i sve to. Morat ću se naviknuti opet. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

sad i meni je počelo svako malo izbacivati iz igre.

počeo sam novi sejv, s kojim ću ići na MP, ali čisto da nabavim svoje kamionče.

i nakon svake odvožene ture, izađe na onaj screen sa kamionom kojeg si odabrao kao najdraži dizajn. tu stane, zašteka i krepa i napiše "ETS 2 stopped working"

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Nevezano za ovu temu, pogledajte u cemu sam proveo zadnjih 4-5 mjeseci ;)

 

Moj PC  
9 1 hvala 0
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Lag je rezultat velikog broja raznovrsnih i kvalitetnih objekata na nekoj mapi i jacine konfe koja to mora da vrti. Nije i nikad nece ni biti isti lag na mojoj super-kanti i nekoj i7, 8GB RAM i GTX-770 ili jos besnijoj konfi.
Laga na otvorenom nema jer tu nema mnogo objekata (pogotovo nema raznovrsnih i kvalitetni) i konfa prede, a nailaskom u grad (zavisno od grada) pocinje da stenje a sto je vidljivo znatnim padom fps tj. povecanjem laga ...
Kazu, ako ne lazu: "Nije dobro ni u cemu pretjerivati" ...

IDEA is not discovered or undiscovered, it come self, it light !
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Zato i kažem, čudno mi je što ja na I7, i gt635m sa 2GB rama to ne mogu gurat kak spada... al dobro, ne treba zalaziti dalje u off. Glavno je da mi MP radi i da se tamo mogu zabavljat. Sa ovime ću se pozabaviti kad ću imat volje.

 

I kao što sam prije rekao, važno je voziti i zabaviti se, a manje gledat na te neke sitnice. Tako da ću se toga i držati. :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Meni sa Promods + Poland Rebuilding + Russian map ne lagga nidi, ali ako ukljucim Jazzycat kamione,terete i bus modove,odmah mi laga i cesto se dogodi crash game,vjerojatno je povezano samo nemam volje istrazivat di...vidia sam samo na jedno misto da su u pitanju prikolice al ugl..

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 16:16 (krokodil).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Nije to uopce off ... a nije jos nitko povisio ton ... {#}

 

IDEA is not discovered or undiscovered, it come self, it light !
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Došao mi je nećak od 3 godine u posjet na par dana i oduševio se kad me vidio da igram ETS. Sjedi mi u krilu i vrti volan sa mnom, sav se uživio u kamione :D

 

Ontopic: Može mi netko objasniti kako funkcionira kažnjavanje zbog prebrze vožnje? Imam uključeno da pokazuje ograničenje za kamione, što se očito razlikuje od ograničenja na znakovima. Primjetio sam da nekada jurim daleko iznad oba ograničenja i ne dobijem kaznu, a par puta mi ju je zakeljilo na +10. I mislim da nije bilo u zoni radara, ili sam previdio znak pa je do toga... Ugl, postoji li neko točno pravilo?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice