Farming Simulator 2013

poruka: 3.453
|
čitano: 953.966
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Vako... zanima me dal im ovdje netko ko zna raditi u GE... ja probao pa mi neide...trebalo bi mi produžiti i proširiti jednu prikolicu...el ima ko volje da proba?

 

Ovo je mod http://fs-uk.com/mods/view/28520

 

Trenutno radi bez bugova (osim sto moras drugi gumb stavit za vrata) ali mi je mala :-)...eto pa ak neko ima volje..nek navali....

 

Dobra dimenzija bi bila da stanne 5 paleta vune ( sad stane 3) i da je šira za još, ajmo rec pola metra.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Znaci nema kandidata za moj post ranij....ccccc... :-)

 

Jel treba ko dostavu goriva..kerozin metanol dizel....sta god :-)

road train 1 road train 1
train 2 train 2
train3 train3
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Mac1981 kaže...

A sa ovim kosim travu :-) kosi 6m, skuplja i kipa...di ces bolje.. :-)

Mac, zapoceo sam igrati na malenoj Springhill mapi, i dobro bi mi dosla ta tvoja mala kosilica na gusjenicama. Tamo ne mogu/ne zelim koristiti velike/najvece strojeve. molim link za tvoju kosilicu na gusjenicama. Hvala :)

 

 

EDIT: nema veze, nasao mod.To je CaseIH MowerTT 8100 V 1.0, ako jos nekm treba:

https://www.bestmods.org/caseih-mowertt-8100-v-1-0/

Mac, hvala sto si je 'otkrio' :)

 

EDIT2: nakon malo testiranja, moram reci da sam odusevljen kosilicom. Radi svoj posao, super izgleda, sve animirano, CaseIh je (dakle CRVENA!! :) ), FPS mi je stalno bio na 60 iako izgleda detaljno, sve 5.{#}

Na novoj mapi nemam jos niti izdaleka dovoljno novaca za kupiti je (150k) ali je dobro sto znam da ce jednog dana doci na moju farmicu :)

Jedino me izludjuje nacin upravljanja, ali to samo zahtijeva malo privikavanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2014 19:31 (BULIGO).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
BULIGO kaže...
Seanai kaže...

Uvijek se na*ebem s onim balama za kravama, Buligo imaš kakvu dobru balirku,prikolicu za transport i neki utovarivač za bale? Mučim se dok ih natovarim jer stalno klize po prikolici, mogu li se i kockaste bale stavljat u mikser? 

Balerica za travu:

https://app.box.com/s/o1edmkzvqzg6yppitm02

Za slamu:

https://app.box.com/s/1g7hrz469iur06eoaf0w

Prikolica za bale:

https://app.box.com/s/yi9f1opowysw7yadvyai

Problem je sto su balirke preradjene da 'drze' vise sijena i slame nego originali, pa treba u Kuhn mijesalici preraditi kapacitet u .xml-u.

Bala slame drzi 7000l milsim, a sijena nesto manje, 4500 ili tako nesto. Meni je islo na zivce stalno raditi s malim balama pa sam malo povecao kapacitet. Ja sam povecao kapacitet Kuhn mijesalice (prije sam kopirao na sigurno originalni fajl). Kad to napravis, ne radi vise multiplejer (onda vratis original preko 'preradjevine' i opet je multi ok. Ima par mijesalica na netu, pa najbolje njih preraditi.

Za rad s balama sam koristio originalni (malo preradjeni) Deutz agrotron sa mod-vilama za bale koje 'zalijepe' do 4 bale za vile.tipka "O" za zalijepiti/odlijepiti bale.

Imam i balericu za okrugle bale, ali mi je lakse bilo skladistiti/slagati cetvrtaste bale. Ova prikolica je samo-krcajuca.

Ja trenutno drzim 3500 krava, i hraniti ih sa balama mi je postala tlaka, pa koristim prikolice, kamione i skladiste hrane, kao i 3x Mixing Stationa od Marhu.

buligo aj slikaj tu prikolicu za bale sto si stavio link imam ih malo vise a neznam koja je tvoja :) skinio i balirke sad hocu i nju :)

11 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Eto je.

PAZI!! Kad izadjes iz igre, prikolica mora biti PRAZNA! inace se bale razlete po FS13 mapi!! :D

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2014 23:10 (BULIGO).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013

ja sam na svojoj malo povecal kapacitet kipera...malo mi je bilo 19000l pa stavio 24 ili 25..tak da skupi ko i ona najjeftinija prikolica za skupljanje....da..upravljanje je stvar navike...al zeznuto je za naviknut  

10 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Jel ima koji kamion da pod opterećenjem ne radi ovo na slici? a naravno da ide relativno prihvatljivo.. CAT mercedes se ne diže al niti neide vise od 20mph...svasta...fizika je jaca strana u ovoj igri...

 

Edit: svaki od ovih traktora je po10.5T (prema izracunu GE editora) prikolicaje isto tu negde ..znaci 30t.... to bi trebali svi noviji kamioni vuci bez beda..pogotovo CAT MB od 600ks

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 18:48 (Mac1981).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Farming Simulator 2013
Meni ni CAT to ne radi :)
12 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Večer, nisam ovo igrao od FS 2011, tako nekako, pa sam se opet zainteresirao, možete preporučiti neke modove za početak, grafika i da mogu uključiti vozače da rade sami

Hvala :)

 

EDIT: Možda neka mapa, da nije onaj default.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 20:59 (Hrvek1909).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Hej ekipa...poceo sam tek sad igrat farming simulator i snalazim se donekle:-) 

 

Al upo sam u problem, naime igram onu osnovnu prvu mapu HANGENSTEDT, nabavio sam krave i sve 5, ali sad mi se poceo nakupljati otpad kod njih (gnoj) i neznam kako da pocistim, pa Vas molim da pomognete!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Tomi007 kaže...

Hej ekipa...poceo sam tek sad igrat farming simulator i snalazim se donekle:-) 

 

Al upo sam u problem, naime igram onu osnovnu prvu mapu HANGENSTEDT, nabavio sam krave i sve 5, ali sad mi se poceo nakupljati otpad kod njih (gnoj) i neznam kako da pocistim, pa Vas molim da pomognete!

Gnoj, tekuci i kruti se moze upotrijebiti za gnojenje oranica, umjesto umjetnog gnojiva. Ako ti se to ne da, ne brini, kad se tank i bunker za gnojivo napune, nista se ne dogadja.

Ja sam svojevremeno na Hagenstedtu izgradio stanicu za otkup gnojiva, sam sebi namjestio d ami placaju nekih 200$ po toni, tek onako, dami se isplati to tegliti na prodaju, ali sam sada opet prestao jer imam 4000 krava i toga je jednostavno previse. Tankovi su se napunili (moj 'drzi' 2 milijuna litara), i tako stoje.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
BULIGO kaže...
Tomi007 kaže...

Hej ekipa...poceo sam tek sad igrat farming simulator i snalazim se donekle:-) 

 

Al upo sam u problem, naime igram onu osnovnu prvu mapu HANGENSTEDT, nabavio sam krave i sve 5, ali sad mi se poceo nakupljati otpad kod njih (gnoj) i neznam kako da pocistim, pa Vas molim da pomognete!

Gnoj, tekuci i kruti se moze upotrijebiti za gnojenje oranica, umjesto umjetnog gnojiva. Ako ti se to ne da, ne brini, kad se tank i bunker za gnojivo napune, nista se ne dogadja.

Ja sam svojevremeno na Hagenstedtu izgradio stanicu za otkup gnojiva, sam sebi namjestio d ami placaju nekih 200$ po toni, tek onako, dami se isplati to tegliti na prodaju, ali sam sada opet prestao jer imam 4000 krava i toga je jednostavno previse. Tankovi su se napunili (moj 'drzi' 2 milijuna litara), i tako stoje.

Ma to sve kuzim al sta se tiće krutog gnojiva, dal se spremnik za kruto gnojivo sam puni kao i ovaj tekući ili ja moram čistit i stavljat gnoj u njega pa kasnije odvozit?!

11 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Puni se automatski. Ako instaliras mod za svinje, svinjska stala ima svoje vlastite tankove za tekuci i kruti gnoj. Nisu povezani sa tvojima na kravljoj farmi.

Znaci, gnoj nije  nikad problem, jedino moze biti od koristi da ustedis malo para na umjetnom gnojivu, te da se malo zabavljas voziti ga i rasprsivati po poljima. Inace slobodno ignoriraj, kao da ga nema.

Na mapi koju trenutno igram, niti nema tank za gnojivo, sve sto je vidljivo je mali hidrant u kutu na farmi. Tu punis tankere za spricanje ako zelis. Ako ne, nista.

Ja sam si na Hagenstedtu namjestio 'stanicu' za prodaju gnojiva, pa kad mi je dosadno i zavrsio sam sve poslove za tu sezonu, uhvatim malo vremena i vozim tamo gnoj na prodaju. Mrsko mi je gledati kako tankovi stoje puni, djeluje mi neuredno :) A i to mi dojadilo pomalo, pa razmisljam staviti mod za prodaju mlijeka. E, to bi bilo korisno! Problem je sto, ako ne stignes voziti mlijeko u mljekaru, svaki dan u ponoc ti ionako 'nestane' svo mlijeko sa farme i PUF sjednu novci na racun, tako da....

Kod mene gnojiva ima toliko, da sam namjestio tekucu traku za utovar kamiona i prikolica.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2014 15:07 (BULIGO).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013

Ok, tnx :-)

Mozda i bolje da nemam kruti gnoj ko bi to sve polovio, koliko got mi se cini da imam vremena vrijeme ide:)

 

10 godina
offline
Farming Simulator 2013

prehranjujem 100 krava, uspio se dokopati boljih strojeva, počeo proizvodnju u BGA.....

original mapa i igra, uz dodatak jednog môda (kuka za big x 1100)....

 

uzeo bi još neki DLC (ako donosi nešto extra dobro) pa može preporuka..

 

kako napravit server za multi? trebam uzet hosting? teamspeak?..??

 

dok još malo napredujem zaigro bi multi, ako netko želi..

 

fala na čitanju..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Farming Simulator 2013

Jel ima koja stranica koja drži samo najbolje modove? Nemam više volje stalno skidat, isprobavat pa brisat dok ne naiđem na nešto što valja.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
bivsi branitelj kaže...

prehranjujem 100 krava, uspio se dokopati boljih strojeva, počeo proizvodnju u BGA.....

original mapa i igra, uz dodatak jednog môda (kuka za big x 1100)....

 

uzeo bi još neki DLC (ako donosi nešto extra dobro) pa može preporuka..

 

kako napravit server za multi? trebam uzet hosting? teamspeak?..??

 

dok još malo napredujem zaigro bi multi, ako netko želi..

 

fala na čitanju..

Netrebaš imati ništa od toga... uđeš u multiplayer, ideš na create, odabereš mapu, ime servera i uključiš si modove i počneš. samo moraš imati na umu da ako hočeš da ti se netko pridruži u igri, on mora imati iste modove ko i ti.

FS2013 Agro Croatia map mods download: https://www.dropbox.com/s/vojw2imzx0rzj36/Mods_AgroCroatia.rar
12 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
dejo6 kaže...

Jel ima koja stranica koja drži samo najbolje modove? Nemam više volje stalno skidat, isprobavat pa brisat dok ne naiđem na nešto što valja.

Jedna od najpoznatijih, a možda i najboljih ti je Modhoster. od tamo si ja sve skidam.

FS2013 Agro Croatia map mods download: https://www.dropbox.com/s/vojw2imzx0rzj36/Mods_AgroCroatia.rar
11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Mr. GSII kaže...
dejo6 kaže...

Jel ima koja stranica koja drži samo najbolje modove? Nemam više volje stalno skidat, isprobavat pa brisat dok ne naiđem na nešto što valja.

Jedna od najpoznatijih, a možda i najboljih ti je Modhoster. od tamo si ja sve skidam.

Ja isto najcesce skidam sa modhostera. Volim da ima svaki mod feedback komentare od igraca koji su ga isprobali, tako da znam sto ocekujem. Cudno, na sluzbenom GIANTS forumu bas ne vole Modhoster, preferiraju onaj  Engleski sajt. Na modhosteru jedino mrzim download link(uploaded to mislim), onaj koji te ogranicava da mozes skidati 1 fajl u sat i pol ili koliko vec.

10 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

treba nekom igrac za MP {#}

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

el ima ko od vas iskustva sa pisanjem XMLa i lua fileova za nove modove?..malo se igram pa crtam nesto....

 

edit: ti ga na..nacrtano je...a sad dalje...banana........

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2014 21:33 (Mac1981).
 
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

igam mapu 

Hagenstedt Modified 2013

 

link sto je kolega stavio koju stranicu prije i kaze da nije MR

mene sad zanima zasto mi traktor s 2 prikolice ide 2 mh?? :(

e sad sam skinio novi mod onaj MF "prljavi"

isao je cca 25mh a sad nemoze prijeci 3 i to sam bez prikolice ili storja ni utega 

u cemu je problem??? o MF na slici se radi

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Koju verziju si skinuo? 4.1.7. ili 4.1.5
4.1.7 nije MR. osim ako ne kupiš MR vozilo..
Ako imaš 4.1.5. to ti je Hagenstedt Modified 2013 MR, skini 4.1.7 i update-aj, s time da gubiš save game...bar meni nestalo..
11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Mac1981 kaže...
Koju verziju si skinuo? 4.1.7. ili 4.1.5
4.1.7 nije MR. osim ako ne kupiš MR vozilo..
Ako imaš 4.1.5. to ti je Hagenstedt Modified 2013 MR, skini 4.1.7 i update-aj, s time da gubiš save game...bar meni nestalo..

gdje mogu vidjeti koja mi je verzija di to pise? ja nisam primjetio a iskreno ni obraco paznju na to cccc

10 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
balvanar kaže...
Mac1981 kaže...
Koju verziju si skinuo? 4.1.7. ili 4.1.5
4.1.7 nije MR. osim ako ne kupiš MR vozilo..
Ako imaš 4.1.5. to ti je Hagenstedt Modified 2013 MR, skini 4.1.7 i update-aj, s time da gubiš save game...bar meni nestalo..

gdje mogu vidjeti koja mi je verzija di to pise? ja nisam primjetio a iskreno ni obraco paznju na to cccc

Uđeš u igru - options-mods najdeš mod i pored moda u zadnjoj liniji teksta ti piše verzija

10 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Napokon nađoh traktor po mojoj mjeri.......

 

brz i jak... i moderi ga skinuli savršeno....

 

http://ls2013.info/jcb-8310-limited-edition/

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

evo sliko pa ti vidi koja je ima obadvije sto si ti reko XD

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Jeli ima smisla ubacit još ram-memorije u pc,a da prijetoga ne očistim pc od virusa..ZNAM DA OVO NIJE TEMA ZA OVAJ FORUM AL NEZNAM KOGA I GDJE DA PITAM..

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2014 19:19 (max91).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
balvanar kaže...

evo sliko pa ti vidi koja je ima obadvije sto si ti reko XD

mAPA JE 4.1.7. ti si očito kupio MR traktor.. probaj kupit neki drugi, koji nema u imenu MR i probaj usporedit default traktore od igre i mod traktore... meni šljaka ko beba...izbjegavam MR vozila (njih dobiješ u paketu ako instaliraš 4.1.5 ili ako instaliraš bilo koji MR mod ( recimo MR vehicle pack ili tak nekaj)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Mac1981 kaže...
balvanar kaže...

evo sliko pa ti vidi koja je ima obadvije sto si ti reko XD

mAPA JE 4.1.7. ti si očito kupio MR traktor.. probaj kupit neki drugi, koji nema u imenu MR i probaj usporedit default traktore od igre i mod traktore... meni šljaka ko beba...izbjegavam MR vozila (njih dobiješ u paketu ako instaliraš 4.1.5 ili ako instaliraš bilo koji MR mod ( recimo MR vehicle pack ili tak nekaj)

http://www.modhoster.com/mods/massey-ferguson-8690--25

 

aj skini ovaj mod pa instaliraj pa reci kako radi 

meni je odma radio super izaso iz igre spojio se opet i onda zeza :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice