Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.217.282
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav treba mi audio kabel onaj crveno bijeli ali da je sa jedne strane muški ulaz a sa druge ženski,,Koristio bi mi kao produžni jer mi jedan drugi kabel prekratak,uz to bi mi trebo(ako to postoji uopće) 3,5 kabel ali sa oba dvije strane ženski..Imam kućno kino spojeno na komp i xbox pa moram kombinirat sa kablovima.I od tog kućnog kina mi je osto samo sub i cen pa ako se negdje mogu kupit zasebno oni mali zvučnici za kutove..Kućno kino je vivax HT100.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Suzio sam izbor izmedju logi z323 i Genius 1800a. Misljenja?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav.

 

Ima li trenutno u prodaji PC zvučnika s digitalnim ulazom? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 10:31 (om-prat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da hitim sim svoj video PC ozvučenja...

Sve skupa me koštalo oko 200 kuna. :D
Ima snage, dosta čist zvuk, a kad promjenim kondenzatore u pojačalu (stavim kvalitetnije) nestat će i šum koji imam dok nema zvuka (samo upaljeno sve).
Svira, naravno, dubstep.


Poruka je uređivana zadnji put čet 14.8.2014 16:53 (zagi988).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Zanima me da li postoji mogućnost da se za ove zvučnike: Genius sp hf 1250B napravi daljinski za kontrolu glasnoće?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kak bi jedan moj profesor rekel: Sve se moze ako znas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Trenutno probam Genius HF1800a, ne cine se losi, osobno mi fali dubine basa, inace kristalno cist zvuk, doduse slusam na x-fi gamer kartici pa mozda dojam subjektivan .. minus je prisutan tzv. "hum" ton kod upaljenih zvucnika, skroz stisanih, cini se da vise dolazi iz desnog? .. ipak cu na kraju ici na 2.1 pa bih molio preporuku (zamjena za x-530) .. uglavnom za glazbu i internet radio, malo igre, i da imaju dva ulaza (audio in) kao i ovi Genius

 

 

pozz i hvala! 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 8:35 (fango).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Genius sw g3000. Dovoljno snage i solidan subwoofer za 500 kn. Way to go

 

http://protis.hr/products/details/zvucnici-genius-sw-g21-3000-gaming/58541

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...

Genius sw g3000. Dovoljno snage i solidan subwoofer za 500 kn. Way to go

 

http://protis.hr/products/details/zvucnici-genius-sw-g21-3000-gaming/58541

.. da, tako nesto .. samo da nema tog odsjaja i jel to led lampice blinkaju na subwoofer? .. kakvi su Logitech Z523, koliko vidim i oni imaju 2xinput

 

 

pozz

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ne blinkaju lampice.

Z523 su ok, ali ovi Genius imaju jači sub i općenito više snage.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

.. molio bih korisnike Genius SP-HF1800A pomoc oko prebacivanja audio izvora, odnosno kada su spojena 2 izvora na koji nacin prebacujete s jednog na drugi?

 

 

unaprijed zahvalan!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav, evo bliži mi se 18 rođendan pa gledam koje bi zvučnike kupio, nešto  minimum 100 W najbolje 200(jedan zvučnik 200 ili 100), pa me zanima što mi vi možete preporučiti a da mogu taj zvučnik odmah spojit na laptop, a da se moze i na mixetu spajati, spreman sam dati 1500kn mozda i koju stotku gore pa ako mi možete pomoći. Hvala unaprijed :)

vorpen
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2014 22:08 (ris).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2014 22:36 (zagi988).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Laptop se spaja sa mixetom preko cabla, a mixeta cincovima na zvucnik...Hvala ovaj drugi zvucnik šta ste mi predložili ima to što mi treba hvala još ću pogledat. :)

vorpen
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Može neko preporučit neke zvučnike za oko 100-150 kn,uvjet je da je priključak usb i da je crna boja zvučnika,hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

LOL O.o s ovim prvim taman da susjedi izvrše samoubojstvo :D Imaju zanimjivih stvari u shopu i dosta snage za male pare samo je pitanje kakav je zvuk? Nisam toliko upoznat s brendovima zvučnika pa su mi sve te firme totalno nepoznate.

10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

To su sve stage zvučnici tak da je zvuk odličan ak imaš prostora. Nema tu hi-fi kvalitete, al je cisto i trga.

Ja sam uzivo cul ove druge, fino to radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Koja dilema... Želim solidne 2.0 zvučnike za nekih 500-1000 kn (pa možda i malo više). Ako govorimo o 2.0 poželjno je da ima barem 4-5 incha za bass. Realno i to je malo ali s obzirom da se ipak radi o PC zvučnicima koji trebaju izgledati normalno i bit prihvatljive veličine to je ok.

I tu dolazi idući problem s M-audio AV 40. Po specifikacijama i reviewima čini se super, ali kad vidim dizajn smrkne mi se. Izgledaju mi kao zvučnici jeftinijih linija od prije 20 godina (naravno to je subjektivno). Ako gledam tako nešto s malo boljim dizajnom tipa Hercules DJ-monitor 5 , Audioengine a5+ Kef x300a, odma se cifra penje od duplo pa do nekoliko puta više plus što ih nema kupit u hrvatskoj pa kad dodamo poštarinu i pdv cijena poraste za dodatnih 30-50%.

S druge stranje za nekih 500-1000 kuna se može nabaviti pristojan 2.1 sistem s pristojnim zvukom i dizajnom. Ali eto takav kakav jesam iritiraju me x.1 sistemi jer uvjek imam problem kako pozicionirati subwoofer. Uvjek mi smeta, a ako ga zabijem negdi da ne smeta ne dobivam dobar zvuk.

 

Ako neko imate kakvu preporuku slobodno pišite. Zvučnici se koriste za sve (glazba filmovi i igre) ali bitno je da glazba zvuči dobro, a ovo ostalo je manje bitno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nebi uzima polovno/iz oglasa. A i dizajn mi izgleda lošije od onog M-audio. Ali sve jedno hvala na trudu {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 19:03 (axos).
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Poanta je da dizajn nije ključan za dobar zvuk.
Od novog bi ti isto preporučil slaganje, ak slažeš komp onda slaži i zvučnike. :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
axos kaže...

Koja dilema... Želim solidne 2.0 zvučnike za nekih 500-1000 kn (pa možda i malo više). Ako govorimo o 2.0 poželjno je da ima barem 4-5 incha za bass. Realno i to je malo ali s obzirom da se ipak radi o PC zvučnicima koji trebaju izgledati normalno i bit prihvatljive veličine to je ok.

I tu dolazi idući problem s M-audio AV 40. Po specifikacijama i reviewima čini se super, ali kad vidim dizajn smrkne mi se. Izgledaju mi kao zvučnici jeftinijih linija od prije 20 godina (naravno to je subjektivno). Ako gledam tako nešto s malo boljim dizajnom tipa Hercules DJ-monitor 5 , Audioengine a5+ Kef x300a, odma se cifra penje od duplo pa do nekoliko puta više plus što ih nema kupit u hrvatskoj pa kad dodamo poštarinu i pdv cijena poraste za dodatnih 30-50%.

S druge stranje za nekih 500-1000 kuna se može nabaviti pristojan 2.1 sistem s pristojnim zvukom i dizajnom. Ali eto takav kakav jesam iritiraju me x.1 sistemi jer uvjek imam problem kako pozicionirati subwoofer. Uvjek mi smeta, a ako ga zabijem negdi da ne smeta ne dobivam dobar zvuk.

 

Ako neko imate kakvu preporuku slobodno pišite. Zvučnici se koriste za sve (glazba filmovi i igre) ali bitno je da glazba zvuči dobro, a ovo ostalo je manje bitno.

Potraži neke rabljene studijske monitore, i smanji dizajnerski doživljaj.
Recimo, ove:
http://www.njuskalo.hr/zvucne-kutije/aktivni-studijski-monitori-m-audio-bx5-d2-oglas-11079043 

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav. Trenutno posjedujem Bose Companion 2 Series II. Zvucnici su sasvim ok sto se cistoce zvuka tice. Fali im snage i kad pojacam zvuk, ocito je da ta dva zvucnika ne uspijevaju reproducirati sve frekvencije jedne pjesme, pa kad se pojavljuje bass, dobije se dojam da se zvuk na tren smanji. Dobri su za svakodnevno slusanje glazbe, ali kad imam neki tulum doma, definitivno su preslabi. U dnevnoj sobi moj otac ima Sony opremu sa JBL ES80 zvucnicima, pa to spasi situaciju, ali bih zelio imati i u sobi nesto sto zbilja vrijedi. Uvjerio sam se da firma i cijena nista ne znaci. Imam slusalice Beats Mixr i AKG K 545. Beats koristim pretezno za moderniju glazbu a AKG za rock, synthpop, 80's i sl. Trebao bih jedan par zvucnika za laptop koji mogu reproducirati vise-manje bilo koju vrstu glazbe. Inace, slusam cesto grupe poput Depeche Mode, The Clash, Tears for Fears, The Cure itd, ali kad imam nekakve feste doma, pustim zabavljace poput seve, cece i neke bugarske pevaljke. Dakle, trebalo bi mi nesto kvalitetno, a da usput moze i glasno zvucati kad zatreba. Gledao sam Bose Companion 20, ali sam sam sebi rekao da necu uciniti ponovo istu gresku, i platiti samo marku. Primjetio sam npr M-Audio monitore. Citam da puno korisnika hvali Studiophile AV 40. Dali su stvarno tako dobri kako se prica? Iskreno, gledajuci slike, estetski mi se uopce ne svidjaju. Ne pase mi ta glossy plastika i taj veliki volume control sa plavim svjetlom, tako da bih te izbacio. Uvidio sam zato takodjer M-Audio, ali model BX5 D2. Jel bi ti monitori sluzili dobro mojim zahtjevima? Jel se cuje razlika izmedju AV 40 i BX5? Cijena nije problem, ali naravno, necu bacati novce na nesto sto mi ne treba. Ukoliko bi npr. Trust Tytan GTX 38 zadovoljavali moje zahtjeve, kupio bih te, iako kostaju 4 puta manje od BX5.

Enjoy The Silence
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 4:48 (MatijaZG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
MatijaZG kaže...

Pozdrav. Trenutno posjedujem Bose Companion 2 Series II. Zvucnici su sasvim ok sto se cistoce zvuka tice. Fali im snage i kad pojacam zvuk, ocito je da ta dva zvucnika ne uspijevaju reproducirati sve frekvencije jedne pjesme, pa kad se pojavljuje bass, dobije se dojam da se zvuk na tren smanji. Dobri su za svakodnevno slusanje glazbe, ali kad imam neki tulum doma, definitivno su preslabi. U dnevnoj sobi moj otac ima Sony opremu sa JBL ES80 zvucnicima, pa to spasi situaciju, ali bih zelio imati i u sobi nesto sto zbilja vrijedi. Uvjerio sam se da firma i cijena nista ne znaci. Imam slusalice Beats Mixr i AKG K 545. Beats koristim pretezno za moderniju glazbu a AKG za rock, synthpop, 80's i sl. Trebao bih jedan par zvucnika za laptop koji mogu reproducirati vise-manje bilo koju vrstu glazbe. Inace, slusam cesto grupe poput Depeche Mode, The Clash, Tears for Fears, The Cure itd, ali kad imam nekakve feste doma, pustim zabavljace poput seve, cece i neke bugarske pevaljke. Dakle, trebalo bi mi nesto kvalitetno, a da usput moze i glasno zvucati kad zatreba. Gledao sam Bose Companion 20, ali sam sam sebi rekao da necu uciniti ponovo istu gresku, i platiti samo marku. Primjetio sam npr M-Audio monitore. Citam da puno korisnika hvali Studiophile AV 40. Dali su stvarno tako dobri kako se prica? Iskreno, gledajuci slike, estetski mi se uopce ne svidjaju. Ne pase mi ta glossy plastika i taj veliki volume control sa plavim svjetlom, tako da bih te izbacio. Uvidio sam zato takodjer M-Audio, ali model BX5 D2. Jel bi ti monitori sluzili dobro mojim zahtjevima? Jel se cuje razlika izmedju AV 40 i BX5? Cijena nije problem, ali naravno, necu bacati novce na nesto sto mi ne treba. Ukoliko bi npr. Trust Tytan GTX 38 zadovoljavali moje zahtjeve, kupio bih te, iako kostaju 4 puta manje od BX5.

A da kupiš neku (mini)liniju, pa se riješiš muke?

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/pojacalo-marke-tehnics-dva-zvucnika-marke-jvc-oglas-12870368

http://www.njuskalo.hr/linije-radio-kasetofoni/mini-linija-komponentama-technics-sc-ch530-cd-deck-tuner-pojacalo-oglas-12727539

http://www.njuskalo.hr/linije-radio-kasetofoni/mini-linija-sony-oglas-10360667

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/hi-fi-pojacalo-yamaha-kenwood-ispod-cjene-oglas-12269416

 

Mislim da ne možeš promašiti sa bilo čim od ovog, samo vidi jel ti treba samo pojačalo i zvučnici, ili bi i radio bio zgodan... :)

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

To nije losa ideja, ali liniju vec imam u dnevnoj sobi...ja bih samo zvucnike. Pojacalo bi mi oduzelo na stolu puno mjesta. Dva zvucnika bi mi bila odlicna. Ovo na njuskalu niti ne gledam posto zivim u italiji heheh. Ugl, recimo da sam se 100% odlucio da cu kupiti monitore. Pitanje je koje. Stavio bih kao maksimalnu cijenu 250-300€. Za te novce, sto najvise vrijedi kupiti?

Enjoy The Silence
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Uzmi si ove. Ovaj ih je nahvalio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
MatijaZG kaže...

To nije losa ideja, ali liniju vec imam u dnevnoj sobi...ja bih samo zvucnike. Pojacalo bi mi oduzelo na stolu puno mjesta. Dva zvucnika bi mi bila odlicna. Ovo na njuskalu niti ne gledam posto zivim u italiji heheh. Ugl, recimo da sam se 100% odlucio da cu kupiti monitore. Pitanje je koje. Stavio bih kao maksimalnu cijenu 250-300€. Za te novce, sto najvise vrijedi kupiti?

OK, imamo cijenu, daj sad link tebi lokalnog dućana gdje misliš pogledati, pa da ti nađemo nešto. Kolega ti je dao jedan prijedlog, no osobno bih volio vidjeti može li se kakav bolji Behringer, KRK, Tannoy... naći za te novce kod tebe.
Snalazim se sa talijanskim :) 

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
16 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

dal se isplati kupiti kurzweil KS40A stare 4 godine za 350 kn i da ih zamjenim za postojeće logitech Z523?s tim da sam nedavno kupil logitech z523 pa bi logitech išel na prodaju ako bi se isplatila kupnja ovih monitora.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 13:24 (jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Jel isprobao neko ove zvucnike?

trebali bi mi za komp/mob za neko lagano sviranje dakle bass nemora ubijat takodjer nemoraju biti ni preglasni nego cisto ono da svira i da nije prelosa kvaliteta ako se malo pojaca, a opet ako se ide negdje van da ih mogu spojit s mobitelom i da se cuje u krugu od koji metar onako,solidno

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

X-mini kakti imaju bass al vise prividno neg fakat.

Cuju se ok, imaju neku snagu al eto moj single driver "homemade" zvucnik ih pojede.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice