Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.217.310
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
14 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav svima u nabavci sam novih zvučnika cijene cca 150-200kn, preferirao bi Logitech i/ili Genius, mogu i rabljeni sa njuške. Preferiram dobru zvučnu sliku koliko je to moguće, jer sam donedavno koristio mini liniju sa drvenim zvučnicima, tako da bi izbjegao plastičnjake, ili bi išao na 2.1 sustav sa drvenim, odnosno MDF subom. Namjena, uglavnom background music i slušanje glazbe dok radim.

 

Pronašao, Genius SP HF 800B, no vidim da se razlikuje izgled od slike na FuturiIT i službenoj Genius stranici, te je u specifikacijama navedeno da imaju i 3.5" driver i 1" tweeter, što je super, plus, drveni zvučnici.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 19:49 (alankish).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
alankish kaže...

Pozdrav svima u nabavci sam novih zvučnika cijene cca 150-200kn, preferirao bi Logitech i/ili Genius, mogu i rabljeni sa njuške. Preferiram dobru zvučnu sliku koliko je to moguće, jer sam donedavno koristio mini liniju sa drvenim zvučnicima, tako da bi izbjegao plastičnjake, ili bi išao na 2.1 sustav sa drvenim, odnosno MDF subom. Namjena, uglavnom background music i slušanje glazbe dok radim.

 

Pronašao, Genius SP HF 800B, no vidim da se razlikuje izgled od slike na FuturiIT i službenoj Genius stranici, te je u specifikacijama navedeno da imaju i 3.5" driver i 1" tweeter, što je super, plus, drveni zvučnici.

Jel valjaju ti Genius? Takodjer bi uzeo neke zvucnike,mislio sam xmini al opet nisam siguran koliko ce mi njihova mobilnost biti od koristi,a za slicnu cijenu dobijem ove genius koji mi se dosta bolji cine.

Ako malo pojacas na njima jel krce?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Zin8 kaže...

Jel valjaju ti Genius? Takodjer bi uzeo neke zvucnike,mislio sam xmini al opet nisam siguran koliko ce mi njihova mobilnost biti od koristi,a za slicnu cijenu dobijem ove genius koji mi se dosta bolji cine.

Ako malo pojacas na njima jel krce?

Ne znam, no nadam se da će nas neko obradovati informacijom iz prve ruke. Ne treba mi mobilnost, bitan mi je čvrst i solidan zvuk, do sad sam koristio line-in ulaz i micro liniju Sony od 10W i zvučala je super koliko je mogla sa jednom driverom. Krčat mogu samo plastičnjaci. Trebalo bi ove gore navedene negdje čuti.

13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo poslali su me na ovu temu:

 

Griz kaže...

Spajali bi se na komp. Poželjno da ima digitalni ulaz. Služili bi kao kućno kino i bili bi spojeni na komp i na tv.

Trenutno se mislim između z906 i genius 5200. Prostorija je 12-15 kvadrata. TV 42".

 

Glavno namjena su filmovi i nešto manje igre. Dobru zvučnu već imam.

 

EDIT: kvaliteta zvuka je najbitnija, snaga nije prebitna

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

napokon uselio u vlastitu kuću i mislim da je napokon vrijeme za slobodno i bezbrižno slušanje {#}

 

prodao sam m-audio bx5 d2 za 1100 kn, dodao bih još nekih 1500 i kao forumaš iznad, uzeo bi neki bolji 5.1 sustav, ali samo novi iz trgovine, polovnjaci ne.

 

mislim da je logi z906 dobar izbor, tj. možda jedini. jel ima kakva alternativa?

 

 

služit će za sve - filmovi, igre, muzika.

ako igra kakvu ulogu, imam zvučnu Asus Xonar DSX

Layla, you've got me on my knees.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Hornet_93 kaže...

napokon uselio u vlastitu kuću i mislim da je napokon vrijeme za slobodno i bezbrižno slušanje {#}

 

prodao sam m-audio bx5 d2 za 1100 kn, dodao bih još nekih 1500 i kao forumaš iznad, uzeo bi neki bolji 5.1 sustav, ali samo novi iz trgovine, polovnjaci ne.

 

mislim da je logi z906 dobar izbor, tj. možda jedini. jel ima kakva alternativa?

 

 

služit će za sve - filmovi, igre, muzika.

ako igra kakvu ulogu, imam zvučnu Asus Xonar DSX

Dodaš još mrvu, i imaš bombu:

http://www.ekran-avc.hr/denon-avr-1312-set-zvucnika-denon.html

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
axos kaže...

Koja dilema... Želim solidne 2.0 zvučnike za nekih 500-1000 kn (pa možda i malo više). Ako govorimo o 2.0 poželjno je da ima barem 4-5 incha za bass. Realno i to je malo ali s obzirom da se ipak radi o PC zvučnicima koji trebaju izgledati normalno i bit prihvatljive veličine to je ok.

I tu dolazi idući problem s M-audio AV 40. Po specifikacijama i reviewima čini se super, ali kad vidim dizajn smrkne mi se. Izgledaju mi kao zvučnici jeftinijih linija od prije 20 godina (naravno to je subjektivno). Ako gledam tako nešto s malo boljim dizajnom tipa Hercules DJ-monitor 5 , Audioengine a5+ Kef x300a, odma se cifra penje od duplo pa do nekoliko puta više plus što ih nema kupit u hrvatskoj pa kad dodamo poštarinu i pdv cijena poraste za dodatnih 30-50%.

S druge stranje za nekih 500-1000 kuna se može nabaviti pristojan 2.1 sistem s pristojnim zvukom i dizajnom. Ali eto takav kakav jesam iritiraju me x.1 sistemi jer uvjek imam problem kako pozicionirati subwoofer. Uvjek mi smeta, a ako ga zabijem negdi da ne smeta ne dobivam dobar zvuk.

 

Ako neko imate kakvu preporuku slobodno pišite. Zvučnici se koriste za sve (glazba filmovi i igre) ali bitno je da glazba zvuči dobro, a ovo ostalo je manje bitno.

Potraži neke rabljene studijske monitore, i smanji dizajnerski doživljaj.
Recimo, ove:
http://www.njuskalo.hr/zvucne-kutije/aktivni-studijski-monitori-m-audio-bx5-d2-oglas-11079043 

Znam, kasno palim. Hvala na savjetu. Kad malo ohladim glavu i razmislim, pa i je najbitnije da je zvuk dobar. A i ovom modelu je izgled podnošljiv, a i cijena je dobra.

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

I tako, napisao sam cijelu knjigu, a onda je nestalo struje na sekund i pola sata nije bilo neta... za poludit. Sad ukratko, možda sam nešto bitno izostavio, ne znam. Ako je potrebno pitajte.

 

Uglavnom, laik sam, imao sam 5.1 sistem i riknuo je reciever i sada gledam novo rješenje. Sve prijedloge prihvaćam, bilo 2.0, 2.1 ili 5.1.

 

Imam sobu veličine ~3m x 5m, uz duži zid idu ~1m ormar, ~2m stol (uz zid), ~2m krevet (okomito na zid). Ormar je kocka, tako da je ~1m van, tako da je cijelom širinom stol naslonjen na njega. Monitor je po sredini stola. 

 

Inače slušam više manje sve, naravno, što se može nazvati glazbom, tako da mi je bas bitan, ali opet ne previše. Trenutni 86W Pioneer SW-100S sam držao na cca 50-60% cijelo vrijeme. 

Filmove gledam većinom iz kreveta, tako da mi je i to bitno uračunati u cijelu sliku.

 

Naravno, trenutni setup i zvučnici se mogu iskoristiti za cijelu sliku, možda napraviti stereo sustav od toga ili zamijeniti zvučnike na nešto bolje (trenutni setup je 5x Pioneer S-F606 125W + gore navedeni sub). 

 

Znači sve ulazi u obzir, ali po mogućnosti što konkretnije prijedloge s opisanim načinima kako spojiti sa subom (u slučaju 2.0) i PC-em, je li potrebno još kakav amp ili nešto slično itd. itd. Znači objašnjavanje laiku.

 

Priključci na subu.

 

 

Cifre... neka budu što niže, nekako bi najradije upao u trošak do ~1000kn, ali uz dobre prijedloge, fond se višestruko može povećati, ali isto bi radije ulagao u neke druge stvari.

 

Puno hvala.

 

BTW Hitno je, zaista. Do pon bi najkasnije htio to naručiti da dođe do kraja tjedna. Već sam mjesec dana bez sistema, pokušavao je serviser nabavit stvari za servis recievera, ali ništa od toga, a još je sad i stislo. Hvala.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

 

 

BTW Hitno je, zaista. Do pon bi najkasnije htio to naručiti da dođe do kraja tjedna. Već sam mjesec dana bez sistema, pokušavao je serviser nabavit stvari za servis recievera, ali ništa od toga, a još je sad i stislo. Hvala.

Ako si bio zadovoljan zvukom, a krepao je samo receiver, kupi rabljeni receiver sa Njuškala, ima ih već za otprilike tu cijenu.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Zadovoljan bio jesam, ali bi možda oslobodio malo mjesta i čisto bi probao neku promjenu, jer možda budem i zadovoljniji, a i mislim da mi 5.1 ne treba? Tipa gledao sam ove MAudio BX5 za 1300 što mi ne izgleda loše ni skupo, pa možda maknuti i reciever iz cijele te priče.. uglavnom nemam pojma. 

Isto tako, gledao sam po njuškalu i ništa pametno nisam našao, jer ipak nemam pojma o tome i ne znam što bi uopće gledao. Kao što piše gore, laik sam. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Onda, ima li netko neki savjet za neke zvučnike/sistem ili barem reć gdje bi mogao naći pomoć ako se vama ne da? 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Imam Reloop Beatmix midi kontroler i trebaju mi neki dobri zvucnici za dobar zvuk od 50 do 75e
Mrachni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

OT

Prije par mjeseci z906 su bili oko 1800kn, sad ih nema nigdje ispod 2400kn? Zna li netko da li je to bila neka akcija ili što se dogodilo u međuvremenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
alankish kaže...
Zin8 kaže...

Jel valjaju ti Genius? Takodjer bi uzeo neke zvucnike,mislio sam xmini al opet nisam siguran koliko ce mi njihova mobilnost biti od koristi,a za slicnu cijenu dobijem ove genius koji mi se dosta bolji cine.

Ako malo pojacas na njima jel krce?

Uzeo za working desk Genius SP-HF800B za 206 kn i za te novce zvuče odlično {#}

Mitsuoka kaže...

Zadovoljan bio jesam, ali bi možda oslobodio malo mjesta i čisto bi probao neku promjenu, jer možda budem i zadovoljniji, a i mislim da mi 5.1 ne treba? Tipa gledao sam ove MAudio BX5 za 1300 što mi ne izgleda loše ni skupo, pa možda maknuti i reciever iz cijele te priče.. uglavnom nemam pojma. 

Isto tako, gledao sam po njuškalu i ništa pametno nisam našao, jer ipak nemam pojma o tome i ne znam što bi uopće gledao. Kao što piše gore, laik sam. 

Aktivni monitori u tom rangu, s time da odeš i čuješ ih uživo, ili ako ti je 5.1 zvuk prioritet, onda odi na 5.1 receiver u tom cjenovnom rangu, ima na njušci dosta modela Yamahe, sve gdje se može čuti veća razlika, ili HIFI stereo, može ti i više nego duplo premašiti budget.

Mrachni kaže...
Imam Reloop Beatmix midi kontroler i trebaju mi neki dobri zvucnici za dobar zvuk od 50 do 75e

http://www.audiopro.hr/kategorije/studio-recording/monitori/aktivni-monitori?idkat=243 , naravno treba ti i neki kvalitetniji DAC, bilo je super akcija gdje se mogao uzeti za razuman novac Scarlettov interfejs, makar je on izvorno zamišljen kao preamp i za recording. 

15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kakvi su ovi zvučnici?
http://www.edigital.hr/Thonet---Vander-Vier-Black-crni-p84817.html 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Taman za slušat operu. Za sve ostalo, nema to snage. Nebih to uzimal za tu cijenu ni pod razno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
alankish kaže...

Aktivni monitori u tom rangu, s time da odeš i čuješ ih uživo, ili ako ti je 5.1 zvuk prioritet, onda odi na 5.1 receiver u tom cjenovnom rangu, ima na njušci dosta modela Yamahe, sve gdje se može čuti veća razlika, ili HIFI stereo, može ti i više nego duplo premašiti budget.

Kao što rekoh gore, htio bi promjenu. Zato mi nije jasno da se još uvijek spominje 5.1 na 15 kvadrata, gdje ionako nema mjesta. Aktivni monitori u tom rangu... Kao što rekoh, laik sam, monitor, bookshelf, etc. meni je to sve isto, a nit imam pojma modele nit znam koji je dobar za uloženo dobiveno, a koji je smeće?! 

Ne znam koji je problem ikome preporučit konkretnu stvar, nego je sve u rangu naših političara, nešto se napiše, ali ja još uvijek ništa ne znam. 

 

Tipa koja je razlika između: M-Audio M3-6, M-Audio Studiophile CX5, M-Audio BX5a i drugih, što je best buy? M3-6 mi izgleda najbolje, M3-8 mi je možda previše snagom, što je s ovim jeftinijima, kao što rekoh -> Otić i čut? Ne mogu u blizini. Jbg, rado bi i ja da živim u normalnoj državi pa imam dućan na dohvat ruke. Tu u ST imam jedan dućan s 1 parom zvučnika koji se uklapaju u cilj ispod 3000kn, a kamoli niže. Naravno, interesantno mi je što bolje za što manje, ako ima razloga, fond se lako proširi, ako nema, radije uštedim. 

 

Zato i pitam za pomoć jer jednostavno ne mogu probat... 

 

BTW kako se uopće spajaju MAudio na PC, gledam neki ljudi imaju problema, što dovodi do izraza balanced/unbalanced, pa mi ništa nije jasno, treba li nešto između zvučnika i PC-a i sl.?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2014 22:38 (Mitsuoka).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

Kao što rekoh gore, htio bi promjenu. Zato mi nije jasno da se još uvijek spominje 5.1 na 15 kvadrata, gdje ionako nema mjesta. Aktivni monitori u tom rangu... Kao što rekoh, laik sam, monitor, bookshelf, etc. meni je to sve isto, a nit imam pojma modele nit znam koji je dobar za uloženo dobiveno, a koji je smeće?! 

Ne znam koji je problem ikome preporučit konkretnu stvar, nego je sve u rangu naših političara, nešto se napiše, ali ja još uvijek ništa ne znam. 

 

Tipa koja je razlika između: M-Audio M3-6, M-Audio Studiophile CX5, M-Audio BX5a i drugih, što je best buy? M3-6 mi izgleda najbolje, M3-8 mi je možda previše snagom, što je s ovim jeftinijima, kao što rekoh -> Otić i čut? Ne mogu u blizini. Jbg, rado bi i ja da živim u normalnoj državi pa imam dućan na dohvat ruke. Tu u ST imam jedan dućan s 1 parom zvučnika koji se uklapaju u cilj ispod 3000kn, a kamoli niže. Naravno, interesantno mi je što bolje za što manje, ako ima razloga, fond se lako proširi, ako nema, radije uštedim. 

 

Zato i pitam za pomoć jer jednostavno ne mogu probat... 

 

BTW kako se uopće spajaju MAudio na PC, gledam neki ljudi imaju problema, što dovodi do izraza balanced/unbalanced, pa mi ništa nije jasno, treba li nešto između zvučnika i PC-a i sl.?

Onda zaobiđimo 5.1 sustave {#} Preporuka je da kontaktiraš audiopro, ili neki drugi tipa Ronis, SonusArt, te zatražiš preporuku stereo sistema sa stereo-receiverom/ampom i navedeš iznos kojim rapolažeš, vjerujem da oni znaju najbolje, a i razlike su ionako minorne pošto je riječ o consumer hi fi sustavima. Razlika između balanced/unbalanced je u tipu kabla, čime se osjetno eliminiraju interferencije, a spajanje monitora na PC je grijeh bez bolje zvučne kartice ili vanjskog DAC, bilo USB, bilo FW. CX5 je nearfield monitor, što bi se reklo da najbolje zvuči na stolu, odnosno na maloj neposrednoj udaljenosti od slušatelja. Hoću ti reći da poslušaš bilo kakve studijske monitore jer njihova linearna karakteristika može bitno utjecati na reprodukciju zvučnih sadržaja.  Pošto već imaš zvučnike, dobra preporuka je da za orijentaciju baciš oko na ponudu, Sony, Denon, Yamaha consumer klasu AV/stereo receivera. S time da računaj na cca 2k za novi receiver :(

 

P.S. Možda bi bilo dobro u temu dovesti BlueMaxa, ili nekog tko je zapravo već dosta iz vlastitog iskustva upoznat sa Hi-Fiem.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

Kao što rekoh gore, htio bi promjenu. Zato mi nije jasno da se još uvijek spominje 5.1 na 15 kvadrata, gdje ionako nema mjesta. Aktivni monitori u tom rangu... Kao što rekoh, laik sam, monitor, bookshelf, etc. meni je to sve isto, a nit imam pojma modele nit znam koji je dobar za uloženo dobiveno, a koji je smeće?! 
Ne znam koji je problem ikome preporučit konkretnu stvar, nego je sve u rangu naših političara, nešto se napiše, ali ja još uvijek ništa ne znam. 

Tipa koja je razlika između: M-Audio M3-6, M-Audio Studiophile CX5, M-Audio BX5a i drugih, što je best buy? M3-6 mi izgleda najbolje, M3-8 mi je možda previše snagom, što je s ovim jeftinijima, kao što rekoh -> Otić i čut? Ne mogu u blizini. Jbg, rado bi i ja da živim u normalnoj državi pa imam dućan na dohvat ruke. Tu u ST imam jedan dućan s 1 parom zvučnika koji se uklapaju u cilj ispod 3000kn, a kamoli niže. Naravno, interesantno mi je što bolje za što manje, ako ima razloga, fond se lako proširi, ako nema, radije uštedim. 

Zato i pitam za pomoć jer jednostavno ne mogu probat... 

BTW kako se uopće spajaju MAudio na PC, gledam neki ljudi imaju problema, što dovodi do izraza balanced/unbalanced, pa mi ništa nije jasno, treba li nešto između zvučnika i PC-a i sl.?

Pa preporuke su slabe jer nemamo ideju kakav zvuk voliš. Audio monitori su analitični, detaljni i precizni. Neće nabijati bas ako basa nema u pjesmi, a sami po sebi ne idu jako duboko, 50 Hz je nekakav prosjek. To je i dalje dovoljno duboko za rock, blues, jazz, ali nedovolno za dubstep, te je potrebno ciljati na 2.1 sustav. 2.1 monitori su puno skuplji. Inače, M3-6 je trosistemski sutav, no nisam ga slušao pa ne znam kakav je. Također, ne znam jesi li pažljivo proučio cijenu - to je po komadu, ne par.

Također, 15 kvadrata ne treba puno snage, može se i surround složiti ali samo ako je prostor dobar. Inače, što se svega tiče, i dalje stojim iza toga da kupiš novi receiver, jer si na zvuk tih postojećih zvučnika već navikao.
Također, ako kupuješ rabljeno, možeš za male novce složiti pristojan zvučni sustav. Bitno je da znamo kako si spajao računalo na njega - analogno, digitalno optički/koaksijalno, HDMI...? :) možda bi ti stereo bio dovoljan, u tom slučaju samo kupiš neko stereo pojačalo.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2014 23:44 (Father_Dougal).
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

A slušam sve što ima veze s glazbom, al mi duboki bas možda i nije potreban (a uvijek mogu spojiti i zvučnike na sub ako zafali?) pogotovo jer sam u zgradi, pa da poštedim susjede ionako ne iskorištavam puni potencijal suba. Primarno je rock, punk i kakve jazz/funk fuzije. 

Da mi toliko treba bas, vjerojatno bi uzeo Z623 i ne bi me bilo briga, ali htio bi nekakav ok low end setup.

Zvučnike bi htio promijeniti jer su na dodir jeftina plastika, uz to su i ružni, a sad, pošto nisam puno toga probao i ne znam baš kakvi su u usporedbi s drugim. Split je zeznut za sve. Pa biciklu jedva da sam probao prije nego sam je kupio, a platio sam je 10ak puta više. Tako da se moram nekako snać s brojkama i slovima sa specifikacija i foruma.

 

5.1 bi izbjegao jer su zvučnici ionako loše montirani, a sad renoviramo zgradu i stanove, tako da ću vjerojatno izbaciti sve iz sobe i ostaviti samo stol te dodati kakvu fotelju za gledanje filmova. Do tada, jedan zvučnik mi je na polici, jedan na snowboardu, a 3 su zbijena po stolu radi velike dužine + jedan čami u kutu što ipak i nije najbolje rješenje. Ionako za muziku ne iskorištava 5.1, a to je najbitnije.

 

Spajao sam na PC RCA kabelima (i nekakvim adapterima - na slici), a sad kakav je to tip, nemam pojma (nikakvo iskustvo, jbg). 

Sad malo proučavam ove MAudio i tipa BX8D2 mi izgleda ok. 36Hz-22kHz, 2000kn par, to bi mi onda vjerojatno sve zadovoljilo? 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo, danas sam malo istraživao i skoro se odlučio. Pitanje je sljedeće, BX5 D2 za ~1400kn ili BX8 D2 za ~2000kn za poviše navedenu upotrebu? 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ne znam prevec al ja osobno nebi uzimal monitore za obicno slusanje. Cisto jer "nema potrebe".

Za tak nes bi uzel kombinaciju bookshelf-a (mada bolje samos tojeci neki) i receivera ili integriranog pojacala.

Recimo: http://sonusart.hr/product.aspx?c=30&p=286#sec=specs + http://sonusart.hr/product.aspx?c=62&p=826#sec=specs ili http://sonusart.hr/product.aspx?c=10&p=279#sec=specs

 

Slobodno me ispravite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mitsuoka kaže...

Evo, danas sam malo istraživao i skoro se odlučio. Pitanje je sljedeće, BX5 D2 za ~1400kn ili BX8 D2 za ~2000kn za poviše navedenu upotrebu? 

Ovisi o nofcima. Osobno bih uzeo veće jer idu niže, bit ćeš zadovoljniji zvukom. Dobro prouči način spajanja i gdje se nalaze kontrole za glasnoću.

 

zagi988 kaže...

Ne znam prevec al ja osobno nebi uzimal monitore za obicno slusanje. Cisto jer "nema potrebe".

Za tak nes bi uzel kombinaciju bookshelf-a (mada bolje samos tojeci neki) i receivera ili integriranog pojacala.

 

Ako će sjediti za stolom ispred njih, nema boljeg od nearfield zvučnika. Dok slušaš glazbu, skroz te unesu u zvuk, nešto fantastično. Dodatno, čuješ snimku onako kako je snimljena, bez koloracije - hifi zvučnici UVIJEK farbaju zvuk.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.10.2014 8:46 (Father_Dougal).
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo, odlučih se za 5''. Gledao sam yt videa i zaključio da 8'' zvuci nenadhebivo (po specifikaciji ide nisko kao i moj sub), ali i 5'' nije podbacio, pogotovo kad se zna da yt ubije sve. Ionako sub nisam verglao do kraja. Tu je jos i plus cijene i zauzimaju manje mjesta. Ako bude falilo soka lako spojim sub, a za razliku cijene uzmem neku zvučnu. (Preporuke?)

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.10.2014 9:29 (Mitsuoka).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja imam kod kuće Z5500 i načelno sam zadovoljan (crtići, poneki film, nešto malo glazbe...). I sve si mislim, kad prestanu raditi da si uzmem ove što spominjete - M-Audio BX8 D2. Ali smeta me što imaju samo jedan ulaz i potenciometar iza. To mi je sad malo problematično... Ali definitivno bih uzeo nekakav stereo setup!

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...

Ja imam kod kuće Z5500 i načelno sam zadovoljan (crtići, poneki film, nešto malo glazbe...). I sve si mislim, kad prestanu raditi da si uzmem ove što spominjete - M-Audio BX8 D2. Ali smeta me što imaju samo jedan ulaz i potenciometar iza. To mi je sad malo problematično... Ali definitivno bih uzeo nekakav stereo setup!

Uzmeš jednu malu polovnu Behringer mikseticu, i riješio si problem ulaza :)

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
Friday kaže...

Ja imam kod kuće Z5500 i načelno sam zadovoljan (crtići, poneki film, nešto malo glazbe...). I sve si mislim, kad prestanu raditi da si uzmem ove što spominjete - M-Audio BX8 D2. Ali smeta me što imaju samo jedan ulaz i potenciometar iza. To mi je sad malo problematično... Ali definitivno bih uzeo nekakav stereo setup!

Uzmeš jednu malu polovnu Behringer mikseticu, i riješio si problem ulaza :)

 

Ali navikao sam na daljinac i takve stvari... {#}

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

I meni je potenciometar iza na mojim monitorima, pa si pikiram ovo, a može dobro doći i za neke druge kontrole :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
SebaOS kaže...

I meni je potenciometar iza na mojim monitorima, pa si pikiram ovo, a može dobro doći i za neke druge kontrole :)

 

A šta je to?

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Gledam malo sada m3-6 zvučnike i čine mi se kao super izbor. Ali nije moj "rajon" pa moram pitati - koja je razlika između balanced i unbalanced ulaza?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice