Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.217.282
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Valjaju li ovi zvucnici ista? Ako ne mozete li mi naci neke zvucnike oko 100kn, uz napomenu da nisam neki ljubitelj zvucnika, jer preferiram slusalice.. 

Edit:Nek budu u portio.hr 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 19:17 (Swifty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Swifty kaže...

Valjaju li ovi zvucnici ista? Ako ne mozete li mi naci neke zvucnike oko 100kn, uz napomenu da nisam neki ljubitelj zvucnika, jer preferiram slusalice.. 

Edit:Nek budu u portio.hr 

Kupi bilo koje.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Za te novce ove Genius sp j200, imao sam ih kratko vrijeme.

 

Za 100 kn ne možeš dobiti više, 8 w snage, za neku sobicu od 10 kvadrata taman. Naravno, ne očekuj nikakav bas ni visoke.

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=100503217

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Čak mi se i ovaj 2.1 MS Blacky ne čini toliko tragičan kad vidim sve ostalo.

Faith divides us. Death unites us.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 8:46 (thedream).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozz ...zelio bih se pocastit za bozic i kupit si neki kvalitetan subwoofer za komp..posto imam liniju da spojim na nju ili direktno na zvucnu,zelio bih da svira kao recimo u autu gdje jako "nabija" i sve se trese,zapravo dal postoji opce takvo nesto za pc?

<3Ako sam ti pomogao stisni HVALA <3, Madridista para siempre!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo, danas su mi došli Arctic Sound s361, naručeni prije 3 dana u Portiu. Kutija baš nije preteška (oko 9,5kg). Instalacija je protekla na brzaka, nema se što fulati jer je sve označeno. Prije sam imao x530 5,1, a ovo je sad sasvim drugi osjećaj, što se tiče zvuka. Zvučnici su jako, jako lijepi, sabwoofer također. Sama izrada je dosta dobra. E, sad zvuk. Budući da sam godinama imao 5,1 zvučnike, treba mi neko vrijeme da se priviknem na 2,1 zvuk. Zvučnici su spojeni na Creative Audigy zvučnu i zvuk je jako, jako dobar. Sabwoofer se dobro čuje, iako ja volim malo više basa pa sam još malo podešavao na zvučnoj. Sve u svemu, moje preporuke svima za ove zvučnike, jer osim što  stvarno dobro izgledaju, još bolje zvuče. Uvjeren sam da se za 400-tinjak kuna bolje ne može naći. Pozz!

mašić
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Moze neka preporuka za neke jake zvucnike pogotovo bass jer obozavam mjuzu nabit na najjace pogotovo ovu dance / house / electro pa da se osjeti , ove koje sam do sada imao nekako su postali za kur** :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Koliko si novca spreman dati.

Po tvom opisu, najbolji izbor bi ti bio Logitech Z623
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
pa da do te neke cijene gledam bas te zvucnike sam malo gledao ...
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Osim Logitech Z623 i nemas bas neki izbor kod nas !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ficho28 kaže...

Pozz ...zelio bih se pocastit za bozic i kupit si neki kvalitetan subwoofer za komp..posto imam liniju da spojim na nju ili direktno na zvucnu,zelio bih da svira kao recimo u autu gdje jako "nabija" i sve se trese,zapravo dal postoji opce takvo nesto za pc?

ITKO???

<3Ako sam ti pomogao stisni HVALA <3, Madridista para siempre!
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
da to me je bas cudilo kada sam isao na stranicu od linka imaju neki za 2500kn i odmah ovi za 1000 a ispod samo neki 2.0 ili wireless ...
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Trebao bih pomoc oko izbora zvucnika za pc 2.1 do 400 kn , a jedine dostupne trgovine vamo u slavonskom brodu su links http://www.links.hr    i

 

makromedia http://www.makromedia.hr/katalog/periferija/zvucnici?dir=asc&limit=all&order=price , za oko su mi zapele ovi u linksu 

 

 http://www.links.hr/?naziv=zvucnici-arctic-sound-s362-2-1-crni&option=artikl&id_kategorija=10050380&id_artikl=100.503.289 i čine mi se dosta dobri .

cika batmen
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

I po reviewu su dobri , a i lijepo izgledaju ! Ja bih ih uzeo !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 11:50 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Za te novce mislim da se nemože bolje uzeti , subwoofer 50 w i dva satelita po 12 nitko ne nudi ni blizu za te novce mozda ms industrial koji nedolazi u obzir .

cika batmen
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Uzmi , pa napravi neki review !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav, da li bi se isplatilo kupiti ove zvučnike? Genius zvučnici SP-HF800A

Ili su SP-H1255A puno bolji iako nešto skuplji. Ne treba mi neka extra glasnoća, samo sam se zaželio kvalitetnijeg zvuka od ovih mizernih desktop zvučnika po 35 kn koje sada posjedujem.

http://bambytalica.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ako se mozes rastegnut idi na HF1255A ! U protivno mozes i uzet HF800A ! Preporodit ces se jer i sam znam kakvi su zvucnici od 35kn !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ako možeš, svakako se protegni do Sp hf 1255 modela, vrijede svake lipe.

 

EDIT: Napisat ću rewiev o ovom modelu kroz par dana.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2012 13:32 (explorer 4).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
ok, hvala na brzom odgovoru
http://bambytalica.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Bok, tražim nove kvalitetne zvučnike, po do 1000 kn, al voljan sam dati 100-200 kn još ako su baš dobri. Dosta mi je ove nekvalitetne krame od 150kn.

Za sada mi je za oko zapeo ovaj model:

http://www.links.hr/?naziv=zvucnici-logitech-z623-2-1-thx-crni-retail&option=artikl&id_kategorija=10050309&id_artikl=100.503.228

 

Jel netko ima iskustva?

 

Kolege sa posla su mi rekli da je Creative super brand, može neki njihov model?

 

Ke?!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
chewbacca kaže...

Bok, tražim nove kvalitetne zvučnike, po do 1000 kn, al voljan sam dati 100-200 kn još ako su baš dobri. Dosta mi je ove nekvalitetne krame od 150kn.

Za sada mi je za oko zapeo ovaj model:

http://www.links.hr/?naziv=zvucnici-logitech-z623-2-1-thx-crni-retail&option=artikl&id_kategorija=10050309&id_artikl=100.503.228

 

Jel netko ima iskustva?

 

Kolege sa posla su mi rekli da je Creative super brand, može neki njihov model?

 

Uzimaj te Z623 !

 

Od Creativa imas Gigaworks T40 !

Music As A Weapon !!
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hvala na prijedlozima!

i svako dobro u novoj godini! {#}

 

EDIT: Koliko zvučna kartica utječe na zvuk? Čitao sam u Bugu da i ne baš previše te da su te same kartice dosta precjenjene?

Ke?!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2013 17:23 (chewbacca).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
chewbacca kaže...

Bok, tražim nove kvalitetne zvučnike, po do 1000 kn, al voljan sam dati 100-200 kn još ako su baš dobri. Dosta mi je ove nekvalitetne krame od 150kn.

Za sada mi je za oko zapeo ovaj model:

http://www.links.hr/?naziv=zvucnici-logitech-z623-2-1-thx-crni-retail&option=artikl&id_kategorija=10050309&id_artikl=100.503.228

 

Jel netko ima iskustva?

 

Kolege sa posla su mi rekli da je Creative super brand, može neki njihov model?

 

 

Pa ti Z623 su ok, ništa posebno model, za igre i filmove su odlični, ali za glazbu nisu baš nešto, ne leži im sviranje instrumenata (klavir, bubanj, truba....)

Creative je dobar brand, samo što im je ponuda jako slaba zadnjih godina, a i prilično su digli cijene, tako da su im modeli neisplativi. Tipa T40 je dobar model, naslušao sam ga se dosta, ima ih prijatelj. Ali kad ih porediš s M audio Av 40 koji su koplje iznad zvučnici, a koštaju isto, onda su ovi neisplativi. I još su u plastici što je minus svakako, jer kad pojačaš više od pola plastika se jako ružno čuje.

 

Al na kraju sve ovisi za što ti trebaju zvučnici. Reci za što ćeš ih koristiti pa ćemo ti lakše pomoći.

 

 

Ne baš isplativo, s obzirom da se Z623 novi nađu za oko 900-950 kn. Znam da su lošiji od Z 2300, uspoređivao sam ih, i imam Z 2300 tu kod sebe da ne bi bilo da meljem bezveze.

Kao prvo, ti zvučnici ne mogu biti stari 6 mjeseci jer su se prestali proizvoditi prije 2 godine i 3 mjeseca. Kao drugo nemaju garanciju, a to su ipak pc zvučnici, pa je rizik da krepaju puno veći nego npr. kod profesionalnih zvučnika, koje rabljene možeš bez puno straha uzet. Kao treće, ti zvučnici u satelitima su inače 12 w, ali je skretnica u subwooferu od 40 w, što znači da su zvučnici prilično opterećeni nakon što ih se pojača malo. I ako je lik prije tebe odvrtao često, dovoljno je da ti odvrneš još 5-6 puta i nešto će proprdit, prozujat.

Father_Dougal kaže...

 

Odlična preporuka, ali od tebe nisam ni ništa drugo očekivao ;)

 

 

Autoru teme- A vidi ovo, M audio AV 40 za 900 kn, možeš se komotno lupit nogom u guzicu, jako dobra ponuda :)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pa uglavnom slušanje muzike, tu i tamo pogledam koji film. Igre rijetko igram i to na slušalice, tak da zvučnici mi za igre ne trebaju.

Ke?!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Onda ti je najbolje da uzmeš M audio koje ti je preporučio father doughal.

 

I nabavi neku zvučnu za 150-200 kn, tipa Audigy 2 ili 2zs.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Trenutni zvučni setup mi je Logitech S220 kao prednji lijevi i desni te sub a US blaster zvučnici (kao sa slike) kao stražnji lijevi i desni.

Dakle to je recimo 4.1 zvučni sustav i ok je za gledanje filmova s 5.1 zvukom (samo uključim opciju "map center chanell to left/right").

 

Ono što sam primjetio je da su ti U.S. Blaster zvučnici glasniji od s220 (naravno da držim prednje malo glasnije nego stražnje, ovo s "glasniji" mislim opčenito kad sam uspoređivao) i da mi djeluje kao da imaju bolji zvuk. Jako su stari, kolika je vjerojatnost da su uistinu i bolji od S220?

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 17:18 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nikakva, šrot onda, šrot danas. Da si rekao Yamaha YST serije ili neki malo bolji/jači TEAC onda ajde, ali ovako, slušao sam te zvučnike i onda, tipični 90-te PC bukač kreštavac.

 

Ovaj koji sam linkao bi dan danas posramio 90% 2.0 zvučnika na našem tržištu za PC od parsto kn cijene.

 

Čak i slabiji brat iz serije, ovako nešto - bio je jedan par na njuškalu za 60kn možda, to se isplatilo uzeti.

 

Ili ako hoćeš ja prodajem svoje TEAC, samo bi trebao do Zagreba netko po njih jebga, ako imaš nekog, zbog težine.

Faith divides us. Death unites us.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 17:31 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice