Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.217.177
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...
Haha....

Pošto on traži jak bas onda mu je po meni svejedno šta će uzeti. Samo bi bilo dobro gledati veličinu membrane woofera

 

To je kao da za performanse procesora pogledaš frekvenciju - može i ne mora puno značiti. Na Z5500 uopće membrana nije osobito velika...

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ok, usporedba stoji ali u ovoj klasi to ne znači baš puno jer je kvaliteta drivera li-la.

Što želiš sad reći sa svojim subwooferom, misliš da je 10" malo ?
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...
MilkMan kaže...

krivo sam se izrazio...uzmem znaci ove 1205, satelite maknem i stavim ove od linije sto sad imam

znaci imam satelite od linije(solidne kvalitete)i sub ovaj od 1205

dal mi je bolje to ili ove artic(al opet artic su duplo skuplji, i bas ne vjerujem da je 40w sub???)

 

Ne znam baš koliko ti je pametno stavljati druge zvučnike u neki 2.1 sustav. Provjeri impedanciju i ostale bitne parametre jer bi moglo biti plakanja poslije.

ovi sa linije su 4 oma isto ko i ovi sto se dobiju s ovim 1205

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...
Ok, usporedba stoji ali u ovoj klasi to ne znači baš puno jer je kvaliteta drivera li-la.

Što želiš sad reći sa svojim subwooferom, misliš da je 10" malo ?

 

Baš zato što je kvaliteta drivera li-la mislim da ne treba donositi preuranjene zaključke (nemaju ni svi crnci velika koplja).

Ne mislim da je 10'' malo ali cjelokupna slika ovisi i o pojačalu i kutiji.

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Friday kaže...
explorer 4 kaže...
Ok, usporedba stoji ali u ovoj klasi to ne znači baš puno jer je kvaliteta drivera li-la.

Što želiš sad reći sa svojim subwooferom, misliš da je 10" malo ?

 

Baš zato što je kvaliteta drivera li-la mislim da ne treba donositi preuranjene zaključke (nemaju ni svi crnci velika koplja).

Ne mislim da je 10'' malo ali cjelokupna slika ovisi i o pojačalu i kutiji.

 

Ok to je tvoje mišljenje, ali vjeruj mi da razlike između 4 i 5,25" ima, zvuk je prirodniji i malo mekši.

 

Iako, kako dole navodiš, cjelokupna slika najviše ovisi o pojačalu i kutiji. Ali opet, sve su to slične kutije s bass reflexom i mdf-om debljine 5-6-7 mm u ovoj klasi. Zato želim reći da je bolje pogledati one s većom membranom.

 

Ali ima i iznimki, kao što je npr. bio Logitech Z3, koji je bio bandpass kutija s pasivnim driverom od 8", a unutra je bio 4" driver, pa je opet zvučao bolje od većine 4" i 5,25". No i cijena mu je bila 500-600 kn.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2012 14:25 (explorer 4).
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo da ostavim svoje misljenje koje ce mozda nekom pomoc oko kupnje. Imam logitech x530. Za svoju cijenu jako dobar. Tu i tamo vata radio stanice i svaki prekidac koji se upali u kuci se cuje, ali ako ga pojacate a u windowsima ili playeru smanjite rijesava probleme. Imam Logitech ls11. Oko 100 kn i nemoze se ocekivat nesto za te novce, ali bolje zvuci od vecine u tom rangu. Definitivno za one koji nemogu priustiti bolje. I ostim toga imam Hercules XPS 2.0 60 DJ set. Definitivno nije best buy, jer za te novce mozete dobit definitivno glasnije zvucnike 2.1 koji ce imat siri spektar frekvencija. Ali mu je zvuk kvalitetan i precizan sto je razlog kupovine.

 

Zvucna ASUS Xonar XD. Usporedba s realtekovom integriranom kvalitetniji zvuk, potenciometar za zvucniku bolje regulira glasnocu, i naravno brdo dodatnih opcija kako bi lakse dobili zvuk kakav zelite. Nisam veliki audiofil da cu dat tipa 2 000 kn za zvucnu, a i neznam koliko bi to moj sluh razlikova.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2012 0:29 (axos).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
axos kaže...

Evo da ostavim svoje misljenje koje ce mozda nekom pomoc oko kupnje. Imam logitech x530. Za svoju cijenu jako dobar. Tu i tamo vata radio stanice i svaki prekidac koji se upali u kuci se cuje, ali ako ga pojacate a u windowsima ili playeru smanjite rijesava probleme. Imam Logitech ls11. Oko 100 kn i nemoze se ocekivat nesto za te novce, ali bolje zvuci od vecine u tom rangu. Definitivno za one koji nemogu priustiti bolje. I ostim toga imam Hercules XPS 2.0 60 DJ set. Definitivno nije best buy, jer za te novce mozete dobit definitivno glasnije zvucnike 2.1 koji ce imat siri spektar frekvencija. Ali mu je zvuk kvalitetan i precizan sto je razlog kupovine.

 

Zvucna ASUS Xonar XD. Usporedba s realtekovom integriranom kvalitetniji zvuk, potenciometar za zvucniku bolje regulira glasnocu, i naravno brdo dodatnih opcija kako bi lakse dobili zvuk kakav zelite. Nisam veliki audiofil da cu dat tipa 2 000 kn za zvucnu, a i neznam koliko bi to moj sluh razlikova.

 

Glasnoća i raspon frekvencija nema baš veze s kvalitetom zvuka.

Iako Z 2300 sviraju od 35 hz do nekakvih 14 khz, nemaju neku zavidnu kvalitetu zvuka. Nisu sposobni odsvirati doboš kako treba ( Za one koji neznaju, doboš je dio bubnja, ovaj bjeli krug u sredini).

 

2.1 sustav često ne svira tako dobro kao što ljudi misle, jer čuju samo bas, koji je btw. kod većine pc zvučnika smeće koje bzvz. puše.

 

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Problem sa svim tim jeftinim sustavima jest velika neujednačenost frekvencijskog odziva. Kvalitetni aktivni zvučnici moraju imati dobro pojačalo i dobru ekvilizaciju da bi dobro zvučali, a to kod jeftinih sustava od ispod 1 kkuna nije za očekivati; svi oni imaju neravnomjeran raspon, samo je pitanje koji je ugodniji uhu.
No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
Problem sa svim tim jeftinim sustavima 1. jest velika neujednačenost frekvencijskog odziva. 2.Kvalitetni aktivni zvučnici moraju imati dobro pojačalo i dobru ekvilizaciju da bi dobro zvučali, a to kod jeftinih sustava od ispod 3.  1 kkuna nije za očekivati; svi oni imaju neravnomjeran raspon, samo je pitanje koji je ugodniji uhu.

 

1. Posebno kod 2.1 sustava gdje zna doći do nepoklapanja u glasnoći i raznih faznih odstupanja. Vrlo često se događa.

 

2. Tako je, najčešće A/B klasa pojačala i bez tonskih filtara.

 

3. A ipak ih ima ispod 1000 kn,  i to dosta dobrih modela. M audio AV 40, jako dobri zvučnici.

 

 

 

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...

 

3. A ipak ih ima ispod 1000 kn,  i to dosta dobrih modela. M audio AV 40, jako dobri zvučnici.

 

 

Bez zabune, to zvučnici za te novce dobro zvuče, no to su entry level zvučnici u njihovoj ponudi - uz AV 30.

Imaju i Behringer i Kurzweil (na primjer) takve, entry level monitore, koji i dalje bolje zvuče od 2.1 gaming sustava (genius i ostali) iz vrlo jednostavnog razloga - konstrukcijski zvuče prirodnije, a ne atraktivnije.

Linearnost, linearnost, linearnost - fazna odstupanja u takvim sustavima su manje bitna od nelinearnosti zvuka.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
explorer 4 kaže...

 

3. A ipak ih ima ispod 1000 kn,  i to dosta dobrih modela. M audio AV 40, jako dobri zvučnici.

 

 

Bez zabune, to zvučnici za te novce dobro zvuče, no to su entry level zvučnici u njihovoj ponudi - uz AV 30.

Imaju i Behringer i Kurzweil (na primjer) takve, entry level monitore, koji i dalje bolje zvuče od 2.1 gaming sustava (genius i ostali) iz vrlo jednostavnog razloga - konstrukcijski zvuče prirodnije, a ne atraktivnije.

Linearnost, linearnost, linearnost - fazna odstupanja u takvim sustavima su manje bitna od nelinearnosti zvuka.

 

Ma jasno da je linearnost bitnija, ali znaš kako svaka sitnica nešto znači, a tih sitnica kod 2.1 sustava ima podosta.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Samo u odlucivanju ima dosta udjela i subjektivna procjena. Nekom je bitno tek toliko da izlazi zvuk. Drugom je bitno samo da je glasno. Treci ce rec da oce da se cuje veci raspon, ili da je bas sto jaci. Cetveti oce dobro cut metke i korake jer igra fps. Peti je tezi audiofil i oce kvalitetu zvuka. Tako da to sve treba uzet u obzir uz ono uobicajeno pitanje koliko para ces potrosit? Koliko san ja ima prilike cuti vecina ih oce cut bass i da nisu pre tihi, sto je i razlog popularnosti 2.1 zvucnika. I meni se to svidja, ali onda kad cujem te zvucnike  i bas kako bruji muka me uvati. Tako u principu vise volim 2.0. O 5.1 ili 7.1 necu ni pricat. jel za to po mom misljenju triba posebna prostorija, ili busenje po zidovima da budu na pravim pozicijama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kupujem 5.1 sustav, najviše za filmove (zato i je 5.1, jel) i povremeno za glazbu, igre neću igrati. Cijena od 500-800 kn. Ne pratim zvučnike, početnik sam, dakle ne bih htio pametovati. Bitan mi je ugođaj tijekom filma.

Molim vas samo argumentirajte ono što predložite. 

Why so serious?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Genius SW HF5.1 5050 !  Argumente imas u savjetniku u 1. postu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Haf932 kaže...

Genius SW HF5.1 5050 !  Argumente imas u savjetniku u 1. postu !

Znači ništa bolje, omjer uloženo dobiveno, nema od ovoga?

Why so serious?
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ne , ti Geniusovi su best-buy u tom rangu kaj se tice 5.1 !

 

Mozes si pogledat na Nabavi , al nista slicno neces naci za tu cijenu !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2012 20:52 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Naručio sam te zvučnike, nadam se da se neću razočarati.

Hvala na preporuci.

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 10:51 (Cordas).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Možete mi preporučiti najbolje 2.1 zvučnike do 200 kn ?

te neku zvučnu karticu odma, da ne pišem u onoj temi bzvz. ne razumijem se baš u zvučne kartice, pa neznam ni do koje cijene bi išo, imali šta dobroga do 100 kn? 150 ? ( matična je asrock n68c-s ucc, napominjem da znate radi utora)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
marijoNRG kaže...

Možete mi preporučiti najbolje 2.1 zvučnike do 200 kn ?

te neku zvučnu karticu odma, da ne pišem u onoj temi bzvz. ne razumijem se baš u zvučne kartice, pa neznam ni do koje cijene bi išo, imali šta dobroga do 100 kn? 150 ? ( matična je asrock n68c-s ucc, napominjem da znate radi utora)

 

Za takve zvučnike ti ne treba druga zvučna, onboard je i više nego zadovoljavajuća.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 22:02 (Father_Dougal).
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Za te novce mu je ipak bolje uzeti Creative inspire t3000

 

http://www.njuskalo.hr/pc-audio/zvucnici-creative-labs-2.1-t-3000-oglas-6536926

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ako netreba druga zvučna, nadam se da nebi trebala onda niti za neke do 250 kn?? pa onda mogu uzet neš "bolje" ako ima do 250 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Od 2.1 imas Genius HF2.1 1205 !

 

Od 2.0 imas Genius HF1255A !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Haf932 kaže...

Od 2.1 imas Genius HF2.1 1205 !

 

Od 2.0 imas Genius HF1255A !

 

Ipak su oni gore Creative koplje iznad tih 2.1 Genius, tako da ipak ne. Unatoč tome što su stariji, vjerojatno će živjet više nego ti Genius-i

 

A ovi 2.0 su odlični za tu cijenu, to svi znamo :)

 

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Znam , ja sam mu dao prijedlog ako ce kupovat novo u trgovini !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Haf932 kaže...

Znam , ja sam mu dao prijedlog ako ce kupovat novo u trgovini !

 

Sve ispravno meštre :)

 

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

100 kn maksimalno, iako je pitanje bi li i toliko dobio.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...
Haf932 kaže...

Znam , ja sam mu dao prijedlog ako ce kupovat novo u trgovini !

 

Sve ispravno meštre :)

 

 

  Pa preferiro bi novo iz dućana, onda znam   na čemu sam..znači do te neke cijene 250 kn, +-20 kn ti geniusi su najbolji?

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Da
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Cambridge Soundworks-PC Works serija..

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice