H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 457.248
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
MacTheBig kaže...

Čini ti se.

 

Vjerojatno imaš isti problem kao ja, negdje linkovi preopterećeni. Iako ja nisam imao problema zadnja 2 mjeseca, sinoć su se opet vratili i trajali više od 2h, u razdoblju od 23h - 1h (tad sam zaspao i nisam pratio dalje). Što mi opet nema logike da je u to doba tolika opterećenost, možda tada rade neku nadogradnju u sustavu?!

 Jesi probao provjeriti svoje DNS adrese i staviti ove,ja mjerio prije toga 6 nakon sto sam promjenio sada ide na 10,4 cijelo vrijeme,samo 15 minuta kasnije,ne vjerujem da je odjednom preopterecenje nestalo

13 godina
offline
Re: H1 telekom
Ima li netko sa Fritzboxom i IPTV-om ali na ADSL-u voljan exportati postavke?

Sandokan je exportao ali sa 7360 na VDSL-u,može biti da nisu iste.
I nemogu natjerati IPTV da radi

Hvala
robimarko@gmail.com
9 godina
offline
Re: H1 telekom
Et_Tu_Brute? kaže...

Imao sam 10+tv dok sam bio u tcoma.

Nije to nasumičnih 8, to je 4.5 za internet i 4.4 za tv, pa sve skupa pustaju 8.9

i ponekad padne na nizu, i to je 100% do modema, posto kad ga resetiram, brzina se odmah vrati na standardnu.

Najbolje od svega, posto idem preko tcomove linije a na h1 sam, moram placati dodatnih 50 kuna.

Krasno je to sve napravljeno

 Neznam zasto mislis da je to "nasumicnih 8"? Nisam to nigdje rekao. Samo sam ti napisao po paketu koji ti je pusten i koliko si daleko te oscilacije koje si naveo nisu cudne. Njima su veze puno bolje, paketi pusteni tocno koliko je ugovoreno i imaju manje brzine. I neznam zasto si siguran da je do routera. Mozda je, mozda nije, nek ga zamjene pa vidi. Ti kad "resetiras modem" resetiras i vezu. Nakon toga, kad se "modem restarta" cijela veza se ponovo synca, a kako si daleko tako se dalje spusta.

Ovo za 50kn nisam ni ja znao da se placa?!

robimarko kaže...
Ima li netko sa Fritzboxom i IPTV-om ali na ADSL-u voljan exportati postavke?

Sandokan je exportao ali sa 7360 na VDSL-u,može biti da nisu iste.
I nemogu natjerati IPTV da radi

Hvala

Cek, ti imas adsl? Da ti nije tcom infrastruktura? Mozda je radi toga drugacije. I da, vjerojatno nisu iste postavke vdsl/adsl.

frenyyy kaže...

Evo nesto sto bi svima koji imaju problema sa padom brzine moglo pomoci,meni barem je,znaci lutajuci malo po ruteru naisao sam na DNS adrese i izgleda da su na ruteru 80.80.52.55 kao primarna i 80.80.52.53 kao sekundarna (barem kod mene) dok H1 telekom kaze da koristi preferred; 80.80.50.3 alternate; 80.80.50.43...stoga idite lijepo u control panel/network and sharing/change adapter settings/local area connection/properties/internet protocol version 4/properties/i stavite rucno koje DNS servere da koristi (preferred; 80.80.50.3 alternate; 80.80.50.43) i spremite i restartajte ruter,prije toga mi brzina bila 5-7 Mbps sada ide na max,nadam se da ce i vama pomoci...

 Cini mi se da je meni bilo 80.80.50.3/4 (al nemoj me drzat za rijec ima tome godina dana), al ti dnsovi su bili uzasni i opcenito sam imao s njima problema. Kad sam stavio na googlove sve je bilo kako spada. S tim da, zakljucali su to mjenjanje tako da se nije moglo promjenit u fritzu prefered dns preko sucelja. Prvi put sam zvao njih da mi zamjene, pa su mi stavili googlove. I onda su jednom resetirali liniju i to se izgubilo pa sam to sam napravio preko konfiga. S tim da su onda oni svako toliko vracali na njihov prefered dns (vjerojatno kad bi povuklo podatke s acs-a).

Ove druge i adrese mi nisu poznate.

13 godina
offline
Re: H1 telekom

robimarko kaže...
Ima li netko sa Fritzboxom i IPTV-om ali na ADSL-u voljan exportati postavke?

Sandokan je exportao ali sa 7360 na VDSL-u,može biti da nisu iste.
I nemogu natjerati IPTV da radi

Hvala

Cek, ti imas adsl? Da ti nije tcom infrastruktura? Mozda je radi toga drugacije. I da, vjerojatno nisu iste postavke vdsl/adsl.

 Da imam ADSL i na Tcom infrastrukturi.

Drukčije su postavke u dijelu gdje na ADSL-u IPTV ide preko 0/40 ATM veze i onda paketi moraju biti taggani sa VLAN ID 200.

Na SX763 sam bio uspio napraviti internet i IPTV,a na Fritzu ne mogu IPTV nikako.

 

robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
frenyyy kaže...

Evo nesto sto bi svima koji imaju problema sa padom brzine moglo pomoci,meni barem je,znaci lutajuci malo po ruteru naisao sam na DNS adrese i izgleda da su na ruteru 80.80.52.55 kao primarna i 80.80.52.53 kao sekundarna (barem kod mene) dok H1 telekom kaze da koristi preferred; 80.80.50.3 alternate; 80.80.50.43...stoga idite lijepo u control panel/network and sharing/change adapter settings/local area connection/properties/internet protocol version 4/properties/i stavite rucno koje DNS servere da koristi (preferred; 80.80.50.3 alternate; 80.80.50.43) i spremite i restartajte ruter,prije toga mi brzina bila 5-7 Mbps sada ide na max,nadam se da ce i vama pomoci...

 Cini mi se da je meni bilo 80.80.50.3/4 (al nemoj me drzat za rijec ima tome godina dana), al ti dnsovi su bili uzasni i opcenito sam imao s njima problema. Kad sam stavio na googlove sve je bilo kako spada. S tim da, zakljucali su to mjenjanje tako da se nije moglo promjenit u fritzu prefered dns preko sucelja. Prvi put sam zvao njih da mi zamjene, pa su mi stavili googlove. I onda su jednom resetirali liniju i to se izgubilo pa sam to sam napravio preko konfiga. S tim da su onda oni svako toliko vracali na njihov prefered dns (vjerojatno kad bi povuklo podatke s acs-a).

Ove druge i adrese mi nisu poznate.

 a neznam citao sam na njhovu stranicu pod "H1LP" da su ovi im preferirani DNSovi,vec tjedan dana mi brzina nije bila stabilna,a od kada sam danas to promjenio cijeli dan drzi 10.4 (max sto mi pusteno) tako je valjda kod mene bio problem u DNS

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Ako si na t-com dslami, onda netrebas odradit vlan tagiranje jer taj ti dio odrađuje dslam, nego samo slozit na PVC 0.40 bridge, stavit ATM QoS nrtVBR, PCR 1200, SCR 1100, MBS 3000.
I zo je to za TV.
Vlan tagiranje se mora odradit za HT ERICSSON VDSL dslam jer on je kombinacija ATM-a i PTM-a, dok svi ostali dslami su ili na ATM ili na PTM, ako je ADSL profil onda je iskljucivo ATM znaci ide samo 0.40 za tv. Dok kod VDSL-a za HT maxtv ide VLAN 1500
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Stim da negdje ako imas encapsulation onda ide bridge IP LLC
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Nije istina,moram odraditi VLAN tagiranje.
Treba dići 0/40 ATM vezu i onda ju bridgati na switch gdje treba taggati pakete sa VLAN ID-em 200.
Isprobano sa SX763 i tako je,nije isto kao za MaxTV.
Problem sa Fritzboxom je što neznam kako VLAN taggati,zato mi i treba export od nekoga sa 7330
robimarko@gmail.com
9 godina
offline
H1 telekom

Koji ti je firmware na tom fritzu? H1 ili origigi? Ako je H1 ja bi to flashnuo na origigi jer je h1 zakljucao neke opcije. Ak je origigi zanemari.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Original je,bio je H1 i to verzija 5.51 ili tako nešto pa sam stavio 6.30

Ne mogu naprijed dok ne vidim neki configuration 7330 gdje je vidljivo kako VLAN taggati
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Ako se ne varam treba mi samo da je 7330 i ADSL,nije bitno koristite li IPTV ili ne,u configu je on vjerovatno default upaljen

Molio bih pomoć oko toga jer ću inače imati bačen novac za 7330
robimarko@gmail.com
8 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
robimarko kaže...
Ako se ne varam treba mi samo da je 7330 i ADSL,nije bitno koristite li IPTV ili ne,u configu je on vjerovatno default upaljen

Molio bih pomoć oko toga jer ću inače imati bačen novac za 7330

 Imam ti ja 7330 na H1, sta ti treba, reci pa ti pošaljem ;) 

12 godina
offline
H1 telekom

Jel ima tko iskustva s VDSL-om preko H1? Nude 2u1 uslugu s maksimalno mogućom brzinom od 50 - 60 Mb/s,  ali ne znam kako to funkcionira. Meni je sada na ADSL-u brzina 10/0,65 i ne ide brže...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
H1 telekom

Funkcionira isto kao i sve ostale usluge :) Prije nego dobijes u obecanjima brda i doline pogledaj stanje parice da znas sto mozes ocekivat i onda po tome biraj :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
H1 telekom

Nekidan me zove žena iz H1, a pošto starog nije bilo doma kažem da meni izbrblja šta ima za reći. 

Uglavnom, pita želimo li da potpišem ugovor na dodatne 2 godine. Rekao joj da ništa ne radi (pošto nisam upućen u stanje), da ću porazgovarati sa starim koji mi kasnije kaže da je ugovor istekao prije 2 godine i od tad smo bez ugovorne obveze.

Tko je tu lud?

 

Nevezano uz to, pitao sam i za VDSL, naime dostupan je na mojoj adresi ali ja imam bezbroj pitanja - a oni nemaju poslovnicu u Karlovcu...krasno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

H1 je i meni obecavao sve i svasta i govorio mi da mogu imat bez problema VDSL i eto nakon godine i pol jos ga nemam jer mi parica ne podrzava ipak na kraju tu minimalnu brzinu od 14-15. Jedva cekam istek ugovora u 9. mjesecu i prebacujem se natrag na T, barem je njihova infrastruktura pa cu njih pilit svaki tjedan da unaprijede paricu kako bih mogao dobiti vecu brzinu, a H1 hvala na zajebu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
Ćoby kaže...
Nevezano uz to, pitao sam i za VDSL, naime dostupan je na mojoj adresi ali ja imam bezbroj pitanja - a oni nemaju poslovnicu u Karlovcu...krasno 

 ?? Pa zovnes na telefon i pitas, sto ce ti poslovnica. Ja im poslovnicu nisam vidio skoro nego kad sam odnio opremu.

prostbroj kaže...

H1 je i meni obecavao sve i svasta i govorio mi da mogu imat bez problema VDSL i eto nakon godine i pol jos ga nemam jer mi parica ne podrzava ipak na kraju tu minimalnu brzinu od 14-15. Jedva cekam istek ugovora u 9. mjesecu i prebacujem se natrag na T, barem je njihova infrastruktura pa cu njih pilit svaki tjedan da unaprijede paricu kako bih mogao dobiti vecu brzinu, a H1 hvala na zajebu.

 Pa sto nisi raskinuo ugovor? Ako si potpisao za vdsl onda si to morao i dobit i ako nemoze raskines ugovor i mirna bosna.

13 godina
offline
Re: H1 telekom

Nekako mi je lakše to obaviti oči u oči :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Nisam raskinuo jer vec 3 i pol godine koristim dodatni tv uredjaj i "povecanje" brzine na 10mbit/s koje mi ne naplacuju.

9 godina
offline
Re: H1 telekom
prostbroj kaže...

Nisam raskinuo jer vec 3 i pol godine koristim dodatni tv uredjaj i "povecanje" brzine na 10mbit/s koje mi ne naplacuju.

 Lol, pa onda kako su te zajebali? Ne izgleda to kao nikakav zajeb vec si ostao jer si opet na kraju izracunao da je tako za tebe bolje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2016 0:18 (sandokan111).
11 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

To je samo primjer koji pokazuje njihovu nesposobnost. Pri potpisivanju ugovora prioritet mi je bio internet. Sam sam se zaje, ali ne traje jos dugo pa se vise nit ne zamaram previse

14 godina
offline
H1 telekom

moje iskustvo

prijašnji operater T-com

-paket telefon i internet 4/ 512

-brzina 4.7/ 420 ping 12ms u prosjeku

-rekonekcija routera se događala 4-8 puta dok sam bio na netu dnevno oko 4- 6 sati u prosjeku

-ručno isprobavao sve i svašta od podešavanja nije pomoglo

-prijavio T-com podršci, nikada ništa konkretno uradili, par puta mi čak resetirali postavke i ostavili Wi-Fi otključan nakon toga bez ikakve obavijesti

-6 mjeseci tvrdili da imam obavezu na opremu ( koju dobio 2009 i HD ko poklon ) i ugovor iako plaćao punu cijenu bez ugovora

-nakon natezanja riješio to sa tzv. obavezom

-tražili povrat routera koji morao poslati preko HP-ex nazad ( a star 5 godina jer prvi skurio grom )

 

sadašnji operater H1

-od telefonskog razgovora do realizacije prebacivanja cca 18 dana proteklo

-paket dobio dostavom 3 dana prije prekapčanja sa uputama preko HP-ex

-prvi dan internet proradio, telefon uslugu zaboravili spojiti, proradilo nakon poziva na korisničku podršku za minutu

-paket telefon i internet 4/ 512 isto

-brzina neta prvih 14 dana 4.2/ 450 rekonekcija samo jednom u 14 dana prekinula net

-nazvao korisničku podršku 15 dan nakon prelaska kako bi mi podigli brzinu koliko parica dopušta

-izmjera rekla max 6.5 , rekli 6 će postaviti, stavili isti dan zahtjev realizacija bila za 5 dana kako dogovorili u razgovoru 

-sad brzina 6.2/ 620 ping 15ms

-rekonektiranje ne pamtim kad me zadnji put ulovilo po danu sad već mjesec dana prošlo kako sam na H1

 

nakon 20ak dana po prebacivanju zovu iz T-coma i nude "povoljniji" paket od sadašnjeg, ko fol nemaju upisano da sam prebacio uslugu

Noob na profilu... opasnost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

 LOL. Očito je H1 u lošem finacijskom stanju. Nisam ovo očekivao ali realno bilo je samo pitanje vremena kad će se nekome pripojiti.

9 godina
offline
H1 telekom

Odnosno tcom ce pripojit h1 :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
sandokan111 kaže...

Odnosno tcom ce pripojit h1 :)

 Da, tako bi trebalo ukoliko im dozvole. Baš me zanima kako će se razvijati daljnja situacija...

13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozdrav!

Sada sam na H1 i prelazim na BNet(njihovu infrastrukturu). Kada sam telefonski ugovorio prelazak, preporučili su mi da osobno zatražim otpajanje sa H1.

BNet mi stiže u utorak i kada bih trebao zvati H1? Oni to rade isti dan ili bude procedura?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Dugogodišnji T-Com korisnik, trenutno telefon + internet (flat, 10Mbps) s prosječnim računom od 230 kuna.

 

Za nekoliko dana ističe mi ugovor i planiram se prebaciti na H1, evo što nude:

 

Telefon (neograničeno prema fiksnim linijama, 1000 minuta prema mobitelima, bez uspostave poziva, pozivi u EU 28 lp/min) + flat internet, brzinom koju dopušta infrastruktura (agent je provjerio, kaže da je 12Mbps). Priključak besplatan (1kn). Cijena? 189kn mjesečno.

 

U mjestu gdje se nalazim nema mnogo drugih opcija pa ovo zvučl jako dobro. Zanima me postoji li nekakva kvaka, hoće li mi nabiti neke dodatne troškove (iako se kunu da ih nema) i mogu li očekivati kakve druge probleme od ovog operatera?

 

40-ak kuna manji račun, besplatno telefoniranje uključujući mobilne mreže (ušteda na računu za mobitel) te flat internet s maksimalnom brzinom koju parica dopušta - šteta bi bilo propustiti...

 

*kažu da u startu kreću s brzinom od 4Mbps pa onda za nekoliko dana dižu do maksimuma, u mom slučaju najvjerojatnije 12Mbps - pitao sam agenta što se događa u slučaju da brzina "zapne" ispod 10Mbps, kaže da imam pravo prekinuti ugovor bez ikakvih penala, je li to točno? Ne želim se vraćati u povijest s 4Mbps...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2016 15:36 (drexcya).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Sve su ti već rekli. Ja imam trio paket, nemaš nikakvih skrivenih troškova (bar u mom slučaju nema).

 

Telefon je neograničen prema fiksnim, 1000 minuta prema mobitelima, ne plaćaš uspostavu poziva. Što se tiče brzine interneta vjerojatno ćeš isto imati kod njih 10 kao kod Tcoma, kroz tjedan-dva će ti povećati brzinu.

 

Ako baš ne razgovaraš puno na telefon razmorti i Iskon (ako ti je dostupan, doduše kod njih plaćaš priključak 60ak kn), kod njih ti je duo paket 10 Mbps 160kn.

 

To vezano za prekid ugovora, tu te je smuljao, nemaš ti to pravo siguran sam 100%... Ukoliko budeš imao brzinu ISPOD 4 (točnije 50% ispod) onda možeš tražiti prekid.

 

Teoretski gledano oni tebi ukključuju 4 Mbps brzinu kako je i stavljeno u njihovom cijeniku, i daju ti dobre volje maksimalnu brzinu, što bi značilo da kod njih imaš i 7 bilo bi u redu po njihovom(ali ne bi trebao). Dok s druge strane taj paket im se zove PLUS s čime navuku korisnike i onda osobe koje imaju slabu paricu ne mogu dobiti više od X, onda se žale a zapravo je sve u redu gledano s pravne strane...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2016 15:55 (MacTheBig).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: H1 telekom
drexcya kaže...
*kažu da u startu kreću s brzinom od 4Mbps pa onda za nekoliko dana dižu do maksimuma, u mom slučaju najvjerojatnije 12Mbps - pitao sam agenta što se događa u slučaju da brzina "zapne" ispod 10Mbps, kaže da imam pravo prekinuti ugovor bez ikakvih penala, je li to točno? Ne želim se vraćati u povijest s 4Mbps...
MacTheBig kaže...
To vezano za prekid ugovora, tu te je smuljao, nemaš ti to pravo siguran sam 100%... Ukoliko budeš imao brzinu ISPOD 4 (točnije 50% ispod) onda možeš tražiti prekid.

 

Teoretski gledano oni tebi ukključuju 4 Mbps brzinu kako je i stavljeno u njihovom cijeniku, i daju ti dobre volje maksimalnu brzinu, što bi značilo da kod njih imaš i 7 bilo bi u redu po njihovom(ali ne bi trebao). Dok s druge strane taj paket im se zove PLUS s čime navuku korisnike i onda osobe koje imaju slabu paricu ne mogu dobiti više od X, onda se žale a zapravo je sve u redu gledano s pravne strane...

 Ovisi sta pise u ugovoru. Drexcya pogledaj koja ti je tamo brzina napisana. Raskid ces dobit samo ako ti nemogu isporucit mislim 70% od one brzine sta si ugovorio (tako je i na njihovim stranicama u opcim uvjetima barem prije bilo). Znaci ako si uzeo 10mbita (da ti to pise u ugovoru) minimum je nekih 7 mbita, ako to ne ide onda ide raskid, al ako ti to isporuce nista od raskida. Pa pazi s tim. Bolje pogledaj stanje parice pa vidi sta mozes ocekivat prije nego se spojis. Ako je stanje dobro sve ce bit dobro vjerojatno. Ako bude problema s paricom, e onda se ti problemi vjerojatno nece rjesit jer to rjesava tcom. Eventualno mozda sad kad ih preuzme tcom bude popravljanje bolje, to neznam. Al opcenito, tcom najbolje rjesava popravljanje stanja na paricama ako si bas pod tcomom, sve ostalo je onako, nategnuto. A ako je parica dobra valjda ce sve bit oke. Mac evo recimo ima neke zastoje, i jos su neki pisali da imaju, ja kad sam bio na njima nije bilo problema s tim.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice