Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

poruka: 80
|
čitano: 48.408
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Bellatrix kaže...

pa imaš google... izrada biquad antena ili kantena i traži...

 

 

nisam doma u skoli sam pa mi se neda trazit :)

Ako imate kakvo pitanje za modding ili sprejanje kejsa; za neke ventilatore (koji su bolji koji lošiji, kako maknut oštrice), za neonke itd. slobodno pitajte :)
16 godina
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

de da ja pitam nesto

jel bolje kupiti internu karticu za pc wireless ili kupiti usb wireless stik,naime komp mi je udaljen od prozora jedno 4 m znaci treba mi oko 15 metara kabla da mogu antenu postaviti na prozor

i napravio bih si tu biquad antenu,jel bolje stik pa da kupim usb kabel od 15 m ili kartica ali onda trebam skupi koaxialni kabel sto se vise isplati?

1 R34LLY L0V3 T0 R1D3 MY 81K3!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Şto kraci koaksijani kabel to bolje jer se na njemu stvara dosta gubitaka.

 

Uzmi dugi USB kabel i na kraju zakaci usb wireless karticu.

Mentalist je moj idol... I torrente isto
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Bellatrix kaže...

pa imaš google... izrada biquad antena ili kantena i traži...

 

 

e da što bi mi ti preporučio, dal da kupim onu antenu koju je autor kupio ( i kolko samo jedna takva lovi) ili da napravim jednu (i jel bolja biquad ili kantena?)

hvala unaprijed LP :D

Ako imate kakvo pitanje za modding ili sprejanje kejsa; za neke ventilatore (koji su bolji koji lošiji, kako maknut oštrice), za neonke itd. slobodno pitajte :)
13 godina
protjeran
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Ekipa,citao sam o daljinama,kablovima,adapterima,kako TOCNO napraviti kantenu itd...Bas me zanima sta cete reci na moj slucaj:

 

    Pravim kucu u jednom selu jako blizu Sl.Broda.Kuca je na brdu!Hvatao sam signal sa zgrade u Sl.Brodu(tzv Milovićka-Brođani znaju o kojoj je zgradi rijec),uglavnom daljina je preko 4 Km,nema vizualne prepreke,kantena je napravita,nabrzaka,8 ohm koaiksialcem,PCA edimax kartica li-la kvalitete(120KN),NEMA POJACALA,nema nista.....

KAKO JE TO MENI USPJELO?

 

Znam da ce me mnogi sada isprdavati,ali nemam potrebe lagati a i boli me kita hocete vjerovati!

Hvatala je signale i mnogo dalje,ali naravno 12-15% jacine,te je morala biti usmjerena!

 

Singal je bio los,po kisi,snjegu!

10% jacine sam dobio skracivanjem kabla sa cc 7m na 1.5 m.

 

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Godfahter kaže...

Ekipa,citao sam o daljinama,kablovima,adapterima,kako TOCNO napraviti kantenu itd...Bas me zanima sta cete reci na moj slucaj:

 

    Pravim kucu u jednom selu jako blizu Sl.Broda.Kuca je na brdu!Hvatao sam signal sa zgrade u Sl.Brodu(tzv Milovićka-Brođani znaju o kojoj je zgradi rijec),uglavnom daljina je preko 4 Km,nema vizualne prepreke,kantena je napravita,nabrzaka,8 ohm koaiksialcem,PCA edimax kartica li-la kvalitete(120KN),NEMA POJACALA,nema nista.....

KAKO JE TO MENI USPJELO?

 

Znam da ce me mnogi sada isprdavati,ali nemam potrebe lagati a i boli me kita hocete vjerovati!

Hvatala je signale i mnogo dalje,ali naravno 12-15% jacine,te je morala biti usmjerena!

 

Singal je bio los,po kisi,snjegu!

10% jacine sam dobio skracivanjem kabla sa cc 7m na 1.5 m.

 

ja znam da se to može i vjerujem ti a tko ne vjeruje i tko ti se sprda steraš ga u krasni k{#}c

16 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Bellatrix kaže...

Evo slika antene! Nije baš perfektno urađena ali nabrzinu sam je sklepao pa... :)) uglavnom signal is Good! :)

šta si ovo stavio za pozadinu? Bakrenu ploču? daj ne budi lud i odi to prodaj.. dobiš minimum 31 kunu za kilu bakra :D:D:D

 

btw ja sam koristio aluminijsku ploču i baš me zanima kad bi stavio bakrenu dal bi bilo vidljive razlike u prijemu signala...

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
13 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

..evo baš sam išao probat antenu kod frenda koji je udaljen cca 2,5 km zračne udaljenosti od mog routera,tj.od moje druge antene...i hvatam ga bez problema,normalno i od tu imam čistu optičku vidljivost,možda samo neka dva drva su između...brzina se nije niti malo izgubila...2,5mbps... {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
timmyzg kaže...
Bellatrix kaže...

pa imaš google... izrada biquad antena ili kantena i traži...

 

 

e da što bi mi ti preporučio, dal da kupim onu antenu koju je autor kupio ( i kolko samo jedna takva lovi) ili da napravim jednu (i jel bolja biquad ili kantena?)

hvala unaprijed LP :D

..ovisi za koju daljinu ti treba..dali imaš optičku vidljivost itd...ovu koju ja koristim piše da hvata 3km,ali ipak ja mislim da bi bilo bolje dodati externu antenu za tu udaljenost jer vjerujem da bi se s tom ugrađenom antenom gubio signal za vrijeme lošeg vremena..ali i to ću ubrzo isprobati pa ću ti znat reći..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
TriP kaže...
timmyzg kaže...
Bellatrix kaže...

pa imaš google... izrada biquad antena ili kantena i traži...

 

 

e da što bi mi ti preporučio, dal da kupim onu antenu koju je autor kupio ( i kolko samo jedna takva lovi) ili da napravim jednu (i jel bolja biquad ili kantena?)

hvala unaprijed LP :D

..ovisi za koju daljinu ti treba..dali imaš optičku vidljivost itd...ovu koju ja koristim piše da hvata 3km,ali ipak ja mislim da bi bilo bolje dodati externu antenu za tu udaljenost jer vjerujem da bi se s tom ugrađenom antenom gubio signal za vrijeme lošeg vremena..ali i to ću ubrzo isprobati pa ću ti znat reći..

evo imam ovaj stick 

već vidim da je bolje uzet dugački usb tak da bude što kraći ovaj koji ide u antenu, ali mi je sad sljedeće pitanje, treba mi kojih 500m-600m, dal da napravim neku svoju i kakvu (biquad ili kantenu) ili da kupim ovo što imaš? što mi preporučujete?

i da bellatrix odkud si ti? jel bi mi mogao napraviti jednu dobro ću ti platiti ;)

Ako imate kakvo pitanje za modding ili sprejanje kejsa; za neke ventilatore (koji su bolji koji lošiji, kako maknut oštrice), za neonke itd. slobodno pitajte :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
timmyzg kaže...
TriP kaže...
timmyzg kaže...
Bellatrix kaže...

pa imaš google... izrada biquad antena ili kantena i traži...

 

 

e da što bi mi ti preporučio, dal da kupim onu antenu koju je autor kupio ( i kolko samo jedna takva lovi) ili da napravim jednu (i jel bolja biquad ili kantena?)

hvala unaprijed LP :D

 

..ovisi za koju daljinu ti treba..dali imaš optičku vidljivost itd...ovu koju ja koristim piše da hvata 3km,ali ipak ja mislim da bi bilo bolje dodati externu antenu za tu udaljenost jer vjerujem da bi se s tom ugrađenom antenom gubio signal za vrijeme lošeg vremena..ali i to ću ubrzo isprobati pa ću ti znat reći..

evo imam ovaj stick 

već vidim da je bolje uzet dugački usb tak da bude što kraći ovaj koji ide u antenu, ali mi je sad sljedeće pitanje, treba mi kojih 500m-600m, dal da napravim neku svoju i kakvu (biquad ili kantenu) ili da kupim ovo što imaš? što mi preporučujete?

i da bellatrix odkud si ti? jel bi mi mogao napraviti jednu dobro ću ti platiti ;)

 

..pa nemam iskustva s home made antenama tako da neznam,ali ako drugi govore da rade onda mora da rade...ali mislim da bi najbolje radilo kada bi imao dvije antene,jedna koja će slati signal a druga prima..jer ako ti je na drugoj strani neka loša antena nećeš hvatati toliko dobar signal..npr,ja sam probao hvatati moj roter (koji ima onu svoju original antenicu) sa ovom airmax2 i hvatao sam ga ali je bio ful loš signal..a sada pojačao signal routeru sa još jednom antenom, i signal mi je fenomenalan..

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
timmyzg kaže...
Bellatrix kaže...

pa imaš google... izrada biquad antena ili kantena i traži...

 

 

e da što bi mi ti preporučio, dal da kupim onu antenu koju je autor kupio ( i kolko samo jedna takva lovi) ili da napravim jednu (i jel bolja biquad ili kantena?)

hvala unaprijed LP :D

Pa gotovo rješenje je uvijek najlakše ali nemora biti najbolje niti najjeftinije...kantena je jednostavnija za izraditi od biquad-a, a po kvaliteti su tu negdje...obje su oko 10dBi

 

24v kaže...
Bellatrix kaže...

Evo slika antene! Nije baš perfektno urađena ali nabrzinu sam je sklepao pa... :)) uglavnom signal is Good! :)

šta si ovo stavio za pozadinu? Bakrenu ploču? daj ne budi lud i odi to prodaj.. dobiš minimum 31 kunu za kilu bakra :D:D:D

 

btw ja sam koristio aluminijsku ploču i baš me zanima kad bi stavio bakrenu dal bi bilo vidljive razlike u prijemu signala...

pozadina je od bakra, točno... a isplatilo bi se prodati da je barem imati 100kg bakra {#}

 

Ja sam čitao da su bakrene bolje od alu ili inox ploča... stoga sam se odlučio za bakrenu..

timmyzg kaže...
TriP kaže...
timmyzg kaže...

evo imam ovaj stick 

već vidim da je bolje uzet dugački usb tak da bude što kraći ovaj koji ide u antenu, ali mi je sad sljedeće pitanje, treba mi kojih 500m-600m, dal da napravim neku svoju i kakvu (biquad ili kantenu) ili da kupim ovo što imaš? što mi preporučujete?

i da bellatrix odkud si ti? jel bi mi mogao napraviti jednu dobro ću ti platiti ;)

Ja sam iz hercegovine.. sigurno nismo tako blizu da ti mogu napraviti antenu.. vjerojatno bi te poštarina koštala više neg što vrijedi antena :))

 

malo pogledaj tutore za pravljenje ovih antena...

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
timmyzg kaže...
TriP kaže...
timmyzg kaže...

evo imam ovaj stick 

već vidim da je bolje uzet dugački usb tak da bude što kraći ovaj koji ide u antenu, ali mi je sad sljedeće pitanje, treba mi kojih 500m-600m, dal da napravim neku svoju i kakvu (biquad ili kantenu) ili da kupim ovo što imaš? što mi preporučujete?

i da bellatrix odkud si ti? jel bi mi mogao napraviti jednu dobro ću ti platiti ;)

Ja sam iz hercegovine.. sigurno nismo tako blizu da ti mogu napraviti antenu.. vjerojatno bi te poštarina koštala više neg što vrijedi antena :))

 

malo pogledaj tutore za pravljenje ovih antena...

e tu je već lakše :D

inače volim radit takve stvari pa mi je to u svakom slučaju bolje nego da kupim u dućanu :D

a i našao sam identičnu onakvu anamaria cappucino konzervu xD

Ako imate kakvo pitanje za modding ili sprejanje kejsa; za neke ventilatore (koji su bolji koji lošiji, kako maknut oštrice), za neonke itd. slobodno pitajte :)
12 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

ako vam je potrebana odlicna antena moja preporuka je da uzmete ovu http://www.dealextreme.com/p/high-power-3000mw-802-11b-g-n-150mbps-usb-2-0-wireless-network-adapter-w-18dbi-directional-antenna-59045

 

kartica je snage 3Wata i dobije se antena od 18dbi za 180 kn to je odlicna investicija :D

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Sta mislite oovome imam stan od 110 m2 i htio bi malo pojacati signal

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1327749826.png[/IMG][/URL]
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
lnova65 kaže...

Sta mislite oovome imam stan od 110 m2 i htio bi malo pojacati signal

kako mislis pojacat signal koji ti odasiljes ili koji primas sa nekog drugog rutera

13 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
jel se isplati ovo: http://www.infoteka.hr/ispis.asp?id_artikal=30
I koliko to lovi u metrima?
Ako imate kakvo pitanje za modding ili sprejanje kejsa; za neke ventilatore (koji su bolji koji lošiji, kako maknut oštrice), za neonke itd. slobodno pitajte :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
timmyzg kaže...
jel se isplati ovo: http://www.infoteka.hr/ispis.asp?id_artikal=30
I koliko to lovi u metrima?

takvu antenu i sam mozes napravit i to sa puno vise dbi ja sam ih radio sa jedno 16dbi i sasvim su solidne

evo vam stranica tu imate kakvih god ocete antena home made http://www.qsl.net/yu1aw/obelisk_antene.htm

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 10:50 (pingo18cro).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
crozoki kaže...

de da ja pitam nesto

jel bolje kupiti internu karticu za pc wireless ili kupiti usb wireless stik,naime komp mi je udaljen od prozora jedno 4 m znaci treba mi oko 15 metara kabla da mogu antenu postaviti na prozor

i napravio bih si tu biquad antenu,jel bolje stik pa da kupim usb kabel od 15 m ili kartica ali onda trebam skupi koaxialni kabel sto se vise isplati?

PCI karticu sa odvojivom antenom i anteski kabel. stavis antenu negdje gdje ti pase i to je to. USB stick je losije rjesenje.

:)
15 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
logic kaže...
crozoki kaže...

de da ja pitam nesto

jel bolje kupiti internu karticu za pc wireless ili kupiti usb wireless stik,naime komp mi je udaljen od prozora jedno 4 m znaci treba mi oko 15 metara kabla da mogu antenu postaviti na prozor

i napravio bih si tu biquad antenu,jel bolje stik pa da kupim usb kabel od 15 m ili kartica ali onda trebam skupi koaxialni kabel sto se vise isplati?

PCI karticu sa odvojivom antenom i anteski kabel. stavis antenu negdje gdje ti pase i to je to. USB stick je losije rjesenje.

15m koaksijalog kabela bi mu shebalo signal za minimalno 5 decibela (cca duplo).

Mentalist je moj idol... I torrente isto
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
tnakir kaže...
logic kaže...
crozoki kaže...

de da ja pitam nesto

jel bolje kupiti internu karticu za pc wireless ili kupiti usb wireless stik,naime komp mi je udaljen od prozora jedno 4 m znaci treba mi oko 15 metara kabla da mogu antenu postaviti na prozor

i napravio bih si tu biquad antenu,jel bolje stik pa da kupim usb kabel od 15 m ili kartica ali onda trebam skupi koaxialni kabel sto se vise isplati?

PCI karticu sa odvojivom antenom i anteski kabel. stavis antenu negdje gdje ti pase i to je to. USB stick je losije rjesenje.

15m koaksijalog kabela bi mu shebalo signal za minimalno 5 decibela (cca duplo).

A usb kabel od 15 metara? Moguce je ali onda mu navedi i cijenu da to bude po PS-u ;)

Na 15 metara se postavlja acces point sa POE.

:)
15 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Bellatrix kaže...

Evo ja hvatam wireless sa +900 metara udaljenosti s ručno napravljenom biquad antenom! Signal je na 45-49% rezultat sa speedtesta govori; slika dole

 

 

..deklarirana brzina je 1.5 Mbit down te 256 Kbit up

 

{#}

jel to teško slozit?

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
15 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
logic kaže...
tnakir kaže...
logic kaže...
crozoki kaže...

de da ja pitam nesto

jel bolje kupiti internu karticu za pc wireless ili kupiti usb wireless stik,naime komp mi je udaljen od prozora jedno 4 m znaci treba mi oko 15 metara kabla da mogu antenu postaviti na prozor

i napravio bih si tu biquad antenu,jel bolje stik pa da kupim usb kabel od 15 m ili kartica ali onda trebam skupi koaxialni kabel sto se vise isplati?

PCI karticu sa odvojivom antenom i anteski kabel. stavis antenu negdje gdje ti pase i to je to. USB stick je losije rjesenje.

15m koaksijalog kabela bi mu shebalo signal za minimalno 5 decibela (cca duplo).

A usb kabel od 15 metara? Moguce je ali onda mu navedi i cijenu da to bude po PS-u ;)

Na 15 metara se postavlja acces point sa POE.

Neee ne AP nego klijent kartica (USB/PCI)  sa detach. antenom.

Mentalist je moj idol... I torrente isto
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Sad ja tebe ne kontam ili sam nesto propustio. AKo je potrebno da se antena stavi 15 m od kompa jedna je varijanta da se na 15 USB kabela stavi USB wifi adapter a druga je da se stavi 15 m antenskog kabela do koma sa PCI ili USB karticom sa odvojivom antenom ili neka kombinacija toga. JA bih (i jesam) izabrao trecu varijantu i stavio AP sa odvojivom antenom ako je potrebno da je antena negdje gdej ap ne moze a ap sa kompom povezao UTP kabelom. Gubici minimalni a napajanje izveo sa POE. Jeftino i efikasno sto se za ove gore varijante ne moze reci. Niti su jeftina a ni efikasne. Slazes se sa mnim ili ti imas bolji prijedlog.

 

:)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
DommY kaže...
Bellatrix kaže...

Evo ja hvatam wireless sa +900 metara udaljenosti s ručno napravljenom biquad antenom! Signal je na 45-49% rezultat sa speedtesta govori; slika dole

 

 

..deklarirana brzina je 1.5 Mbit down te 256 Kbit up

 

{#}

jel to teško slozit?

Pa uopće nije teško složiti... trebaš samo strpljivost i preciznu ruku za što bolji signal! Ja sam doduše imao malo problema sa spajanjem onog SMA konektora na koaksijalni kabl al koristeći lemilicu sam uspio kvalitetno napraviti spoj..

 

I na slici se ne vidi stalak koji sam improvizirao praveći u komadu daske žlijeb debljine ove reflektor-ploče i dubine par mm tek da mi antena stoji uspravno i da je mogu usmjeravati kako želim

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
13 godina
protjeran
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

U Sl.Brodu na korzu i gradskom groblju postoje tzv info pulovi koji odasilju free wireless net,te se svi Brodani spajaju na njih da bi po meni imali shit net od 32-50KB/s,ali je džaba pa je ok!

Vidio sam puno nacina spajanja i raznoraznih kantena koje se koriste za ovu svrhu,te mogu bit 100% siguran u par caka!

 

1-PCA je puno puta bolji os USB-a

2-Kabal "sto vise ohma" to bolji!

3-Sto kraci kabal,to bolji!

4-Kanteni dajem prednost nasparam svih drugih home made antena(mislim na onu klasicnu sa konzervom)

5-Sto veca konzerva,to bolja

6-Komp maknuti iz čoškova sobe(armatura 100% smeta)

7-Mikrovalka u sobi,zan zhebati gadno prijem!

 

Manje vise to svi znaju,ali eto za one koji to nisu znali!

 

Nevezano uz moje pametarenje{#}:

Vidio sam kod tipa kantenu,klasicne izrade,samo sto je limenku stavio umjesto one "ćule" na satelitskom tanjuru,te konzervu okrenuo preme tanjuru,pritom je koristio malu konzervicu od Nesscafe-a!

Ma luda stvar,signal mu je 15-20% bio jaci od svih ostalih!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Godfahter kaže...

U Sl.Brodu na korzu i gradskom groblju postoje tzv info pulovi koji odasilju free wireless net,te se svi Brodani spajaju na njih da bi po meni imali shit net od 32-50KB/s,ali je džaba pa je ok!

Vidio sam puno nacina spajanja i raznoraznih kantena koje se koriste za ovu svrhu,te mogu bit 100% siguran u par caka!

 

1-PCA je puno puta bolji os USB-a

2-Kabal "sto vise ohma" to bolji!

3-Sto kraci kabal,to bolji!

4-Kanteni dajem prednost nasparam svih drugih home made antena(mislim na onu klasicnu sa konzervom)

5-Sto veca konzerva,to bolja

6-Komp maknuti iz čoškova sobe(armatura 100% smeta)

7-Mikrovalka u sobi,zan zhebati gadno prijem!

 

Manje vise to svi znaju,ali eto za one koji to nisu znali!

 

Nevezano uz moje pametarenje{#}:

Vidio sam kod tipa kantenu,klasicne izrade,samo sto je limenku stavio umjesto one "ćule" na satelitskom tanjuru,te konzervu okrenuo preme tanjuru,pritom je koristio malu konzervicu od Nesscafe-a!

Ma luda stvar,signal mu je 15-20% bio jaci od svih ostalih!

mislim da su te home made antene cisto gubljenje vremena .... U Donjim Andrijevcima i Vrpolju poznam ljude koji se bave s wifi-jem tj. prodaju flet za 50kn.... U Vrpolju sam i ja osobno postavljo neke antene i prijemnike... prema nekim iskustvima koje smo imali najbolje su s e pokazale usmjerene antene koje smo nabavljali iz Bosne i njih smo stavljali na usb kartice snage 1 ,2 i 3 Wata ... te dobijamo rezultatae od cak i do 5-6km da se signal moze uhvatiti ..... taka antena kosta 200kn a karticu moze se nabaviti na Dealextrimu za do 180kn ..... Takoder ako zivite u slavonskom brodu tehnicka skola ima svoju wifi mrezu tako da se i tamo mozete spaajat :DDD

15 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Trenutno hvatam wireless sa svojom home-made biquad antenom sa udaljenosti od cca 4000 metara signal je od 25-29%

 

 

zaista sam zadovoljan ovom antenom.... pogotovo jer sam ju sam izradio... :)) stoga samogradnja nije tako losa opcija ukoliko imate vremena i strpljenja...

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Dobar dan. Ja i prijatelj se dvoumimo u vezi odabira antene za wireless. Iz njegovog routera se odašilje wireless signal. Od toga routera (30 m) je postavio AP s antenom koja mu širi dalje taj wireless signal. Problem je u tome što u drugoj kući nema dobar signal. Sad se mislimo spojiti još jedan AP (ovaj) s još jednom antenom. Hoće li ova antena od 8dB biti dovoljno jaka da "probije" jedan zid i da se u toj drugoj kući ima barem kakav-takav signal? Ili da uzmemo antenu od 15 dB ali je kod nje širenje signala dosta uže (9° po vertikali). Ili da na kraju uzmemo ovu antenu? Hvala na pomoći

When all else fails - crowbar the fucker
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Ova zadnja omnica bi trebala biti sasvim dovoljna da ravnomjerno baci signal kroz 1 zid i na 30m. cak i previse, ali od viska signala nema stete, idi na sigurno

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice