Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

poruka: 80
|
čitano: 48.414
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Laxarus kaže...

Ova zadnja omnica bi trebala biti sasvim dovoljna da ravnomjerno baci signal kroz 1 zid i na 30m. cak i previse, ali od viska signala nema stete, idi na sigurno

Problem kod nje je taj što je vertikalni kut širenja signala 4°. Tako da uređaji koji se žele spojiti na nju bi trebali biti u njenoj ravnini....

 

EIDT: može li netko preporučiti neku usmjerenu antenu koja bi trebala bacati signal na kuću koja će biti udaljena 30 metara?

When all else fails - crowbar the fucker
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 17:22 (username).
15 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
username kaže...
Laxarus kaže...

Ova zadnja omnica bi trebala biti sasvim dovoljna da ravnomjerno baci signal kroz 1 zid i na 30m. cak i previse, ali od viska signala nema stete, idi na sigurno

Problem kod nje je taj što je vertikalni kut širenja signala 4°. Tako da uređaji koji se žele spojiti na nju bi trebali biti u njenoj ravnini....

 

EIDT: može li netko preporučiti neku usmjerenu antenu koja bi trebala bacati signal na kuću koja će biti udaljena 30 metara?

http://www.mikrotik-hrvatska.com/panel-antena-24ghz-9db-3m-konektor-po-zelji-p-417.html

... bit cu ja i gori!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
username kaže...
Laxarus kaže...

Ova zadnja omnica bi trebala biti sasvim dovoljna da ravnomjerno baci signal kroz 1 zid i na 30m. cak i previse, ali od viska signala nema stete, idi na sigurno

Problem kod nje je taj što je vertikalni kut širenja signala 4°. Tako da uređaji koji se žele spojiti na nju bi trebali biti u njenoj ravnini....

 

EIDT: može li netko preporučiti neku usmjerenu antenu koja bi trebala bacati signal na kuću koja će biti udaljena 30 metara?

Nemoras biti u savrsenoji ravnini, kut je u praksi dosta veci, osobno sa omnicom od 10dbi hvata i kat ispod i iznad

15 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Laxarus kaže...
username kaže...
Laxarus kaže...

Ova zadnja omnica bi trebala biti sasvim dovoljna da ravnomjerno baci signal kroz 1 zid i na 30m. cak i previse, ali od viska signala nema stete, idi na sigurno

Problem kod nje je taj što je vertikalni kut širenja signala 4°. Tako da uređaji koji se žele spojiti na nju bi trebali biti u njenoj ravnini....

 

EIDT: može li netko preporučiti neku usmjerenu antenu koja bi trebala bacati signal na kuću koja će biti udaljena 30 metara?

Nemoras biti u savrsenoji ravnini, kut je u praksi dosta veci, osobno sa omnicom od 10dbi hvata i kat ispod i iznad

Ove omnice su 1 - 1.5 m duge. I jos jedna stvar - omnica je najgori tip antene koji postoji.

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Ta mi se čini odlična. Znači antena može biti polarizirana ili vertikalno ili horizontalno, nikako obodvoje? Ako je polariziram horizontalno onda je moram nakriviti prema kući?

When all else fails - crowbar the fucker
15 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
username kaže...

Ta mi se čini odlična. Znači antena može biti polarizirana ili vertikalno ili horizontalno, nikako obodvoje? Ako je polariziram horizontalno onda je moram nakriviti prema kući?

Postoje dual polarity antene ali one "sluze" da sa jednim parom antena preneses dva kanala odjednom. Dakle to je kao dvije antene u jednom kucistu.

 

Ako hoces promijenit polarizaciju, samo je okrenes za 90 stupnjeva i to je to.

... bit cu ja i gori!!!
15 godina
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Evo jedan problem. S routera signal dolazi do jedne antene, s nje ide na drugu antenu i sve super radi. Jučer se spojio na internet, sve radi antena (druga) daje signal od 70%. Jutros ne radi apsolutno ništa. Ima li netko možda iskustva pa da otprilike možda zna što bi moglo biti?

When all else fails - crowbar the fucker
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
username kaže...

Evo jedan problem. S routera signal dolazi do jedne antene, s nje ide na drugu antenu i sve super radi. Jučer se spojio na internet, sve radi antena (druga) daje signal od 70%. Jutros ne radi apsolutno ništa. Ima li netko možda iskustva pa da otprilike možda zna što bi moglo biti?

na toj drugoj anteni mora biti neki uredaj koji pprima signal i salje ga dalje (kao neki pojacivac izmedu predajnika i korisnika signala) pa pogledaj mozda ti je on izgubio vezu s ruterom pa se treba ponovo spojit to se meni desavalo sa Ovim AirLive(http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1217469218521)

Navijači Stoke Citiya u plaču
15 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
pingo18cro kaže...

pa pogledaj mozda ti je on izgubio vezu s ruterom pa se treba ponovo spojit to se meni desavalo sa Ovim AirLive(http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1217469218521)

Upravo se radi o tom AirLive-u. U kojem modu ti radi? Kao universial repeater?

When all else fails - crowbar the fucker
14 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
TriP kaže...

..pozdrav..ovako,želio bi se spojiti na router koji je udaljen od mene 500-600 metara zračne udaljenosti,...zanima me dali netko zna šta mi sve treba za to,i dali se to uopće može sredit??  ..i normalno,za šta manje love..kriza je i to..  :P

   ..hvala.. peace.

Malo googlaj rijec "kantena"....to je odlicno rijesenje za tebe, a i ako nema nikakvih vecih prepreka tih 500-600 metara nije nikakva posebna udaljenost, dapace.

 

Ako zapnes javi no definitivno ti savjetujem da sam sve slozis, ako imas volje naravno.

 

Edit:

 

Zanemari post, nisam vidio da je pitanje tako staro! Izvinjavam se jos jednom!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 10:31 (win32).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
username kaže...
pingo18cro kaže...

pa pogledaj mozda ti je on izgubio vezu s ruterom pa se treba ponovo spojit to se meni desavalo sa Ovim AirLive(http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1217469218521)

Upravo se radi o tom AirLive-u. U kojem modu ti radi? Kao universial repeater?

da radio je na universal..... i imo sam problem da on odaslje signal al nije spojen sa ruterom .... bio sam trazio u postavkama dali mozda ima opciju da ako se odspoji od ruttera da se automatski ponovo proba spojiti al nisam naso pa sam odustao od tog uredaja :P

Navijači Stoke Citiya u plaču
14 godina
offline
Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Samo da javim da sam imao problem sa wirelessom na udaljenosti od 100 metara. Laptop je uredno lovio nekih 6 mjeseci dok nije signal pao na 1 nestabilnu crticu.

 

Probao sam sa USB TP-Link WN721N -  100 KN  - Nije lovio ništa

 

Pa sam probao USB TP-Link WN822N - navodno je duplo jači od ovog gornjeg  - 200 KN  -Lovio je nestabilno jednu crticu 18-20%

 

 

Zatim sam uzeo Air Live - WL-1700USB -  200 KN - SIGNAL JE NA 65 - 85 %, RADI FANTASTIČNO

 

Zato ako trebate preporuku USB wirelessa evo je, slučajno da ne lovi kupite dobru štapnu ili usmjerenu antenu i to je to

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2013 22:16 (Wontay).
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Zeleo bih da se povezem na komsijin wi-fi (sa njegovom dozvolom ) preko laptopa ...
Izmedju nas ima 4 zida i neko drvece , a razmak je oko 70-80 metara, ali nikako ne uspevam da se povezem ... Postoji li neka aplikacija pomocu koje ja mogu da se povezem na njegov wi-fi
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?
Zeleo bih da se povezem na komsijin wi-fi (sa njegovom dozvolom ) preko laptopa ...
Izmedju nas ima 4 zida i neko drvece , a razmak je oko 70-80 metara, ali nikako ne uspevam da se povezem ... Postoji li neka aplikacija pomocu koje ja mogu da se povezem na njegov wi-fi
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Ne postoji nikakva aplikacija, ni ne kužim na šta si točno mislija.

 

Ako hvataš s laptopon signal a ne možeš se spojit kupi neku usb wifi karticu i provaj s njon. One obično malo bolje hvataju signal nego kartice integrirane u laptop. Naravno odaberi neku s antenom, moja preporuka je Tp-Link, jako san zadovoljan s njom

Zdravi i veseli bili :)
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Prvo i najvaznije sto morate znati jeste da je to dvosmjerna komunikacija. Komsija npr ima jak predajnik i ti hvatas signal ali tvoj lap ima slab predajnik i ne moze dati dovoljno jak signal da komsijin uredjaj primi i nista od konekcije....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Torent   Ja već 3 godine koristim PLATOON PL-9396 sa zamjenskim antenama i jako sam zadovoljan. Kad sam kupio velike zamjenske antene i stavio ih na uređaj , odmah sam se mogao spojiti na jako udaljene mreže. Aparat je odličan i ima ogroman domet. To nije vanjski uređaj , pa sam ga morao zamotati u desetak plastičnih vrećica i stavio sam ga na kuću i povezao na računalo s produžnim USB kabelom. Mogu se bez problema spojiti na bilo koju mrežu , pa čak i one udaljene preko 5 km. Pošto je većina mreža otključano , ne trebam provaljivati šifru , niti želim to raditi. Samo se jednostavno spojim na bilo koju otključanu mrežu i eto besplatnog interneta bez muke. Inače , uređaj se može spojiti na udaljene mreže čak i s malim originalnim antenama koje dolaze s uređajem, ali ako želite brzu i stabilnu vezu i spajanje na još udaljenije mreže , onda će vam trebati veće zamjenske antene.

 

Uređaj košta 15-20 eura i bez problema se može naručiti na www.dx.com

http://www.dailymotion.com/Excellent-Party
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Ok. A zasto mene spominjes? Negdje sam ja rekao nesto drugacije ili suprotno od ovog tvog posta? Poenta mog posta jeste da ako hvatate mrezu ne znaci da se mozete i spojiti na nju. Morate imati uredjaje odgovarajuce snage na obe strane...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Torent   Ma nisam tebi mislio odgovoriti , već imam naviku kad pričam da kliknem na tipku "odgovori" na zadnji post koji je napisan.   Oprosti ako sam te možda naljutio ili uvrijedio.

 

Samo da kažem još nešto u vezi ovog uređaja kojeg sam naveo , on se može spojiti na većinu udaljenih mreža bez problema jer ima veliku snagu slanja i veliku osjetljivost primanja signala. Odlično radi i sa originalnim antenama , ali za najbolje rezultate je ipak potrebno nabaviti 2 veće zamjenske antene.

 

Aparat dolazi sa softverom RaLink koji odlično pomaže kod spajanja na slabe mreže na koje se inače teško može spojiti običnim putem preko windowsa. Taj softver RaLink se stalno i bez prestanka spaja na slabu mrežu sve dok se na kraju ne uspije spojiti na nju , za razliku od windowsa koji se ne pokušava stalno spajati. Nakon nekoliko neuspjelih pokušaja , softver se onda prebaci na pokušaje spajanja na ostale dostupne mreže. Naravno , na one jako slabe mreže se nikako neće moći spojiti.    Ali pošto smo danas skoro svi okruženi sa jakim wi-fi signalima sa svake strane , onda nema smisla da se pokušavamo spajati na neke slabe mreže. Jednostavno se spojimo na najjaču dostupnu mrežu i problem rješen.

 

Najbolje je od svega što ovaj aparat nije uopće skup s obzirom na odlične mogućnosti spajanja na jako daleke mreže. Također nisu ni skupe zamjenske antene koje drastično uvećavanju domet signala.

http://www.dailymotion.com/Excellent-Party
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hvatanje wirlessa na 500-600 metara...?

Samo opusteno ;)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice