Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.272
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mind_challenge kaže...

A za VDSL su isti ti routeri ili? 

Zvao sam danas pa su mi rekli da je VDSL dostupan, pa sam mislio uzeti paket od 20 Mbps.

 Jeli ti dostupan vdsl preko optiminih centrala ili ht bitstream?

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
superJozo kaže...
mind_challenge kaže...

A za VDSL su isti ti routeri ili? 

Zvao sam danas pa su mi rekli da je VDSL dostupan, pa sam mislio uzeti paket od 20 Mbps.

 Jeli ti dostupan vdsl preko optiminih centrala ili ht bitstream?

 Prilično sam siguran da je bitstream, pošto su mi za TO2 rekli da nije dostupan. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
9 godina
offline
Optima telekom internet

Optima to2 10 mbps u knap pogledajte sliku komentirajte gusenje preko 50 db jel to realno

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
horihoro kaže...

Optima to2 10 mbps u knap pogledajte sliku komentirajte gusenje preko 50 db jel to realno

 Slabo ti se vidi screenshot, ali SNR Margina ti je vidim jako mala 6 ili 8 što znaci da imaš pucanje na granici, a 51 ti je line attenuation(udaljenost od centrale). Uglavnom ništa ti to nije dobro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 14:41 (Stux).
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...
horihoro kaže...

Optima to2 10 mbps u knap pogledajte sliku komentirajte gusenje preko 50 db jel to realno

 Slabo ti se vidi screenshot, ali SNR Margina ti je vidim jako mala 6 ili 8 što znaci da imaš pucanje na granici, a 51 ti je line attenuation(udaljenost od centrale). Uglavnom ništa ti to nije dobro.

 Da margina 6 db veza pucaa tek kad padne ispod 1db navece gusenje 51 je ogromno optima je orginalno koristila annex m i blio je csk 58 db ja sam prebacio na annex a pa se smanjilo preko dana je ok ali navecer sve to pada 

-
13 godina
offline
Optima telekom internet

pozz ljudi, imam problem tu kod mame , naime, nemogu se povezat na 192.168.1.1 bilo preko wifi ili direktno sa kabelom, kad ukucam navedenu adresu u browser, nista se ne dogadja, samo beskonacno trazi, nema mi onaj popup da upisem username i password, 

probao u chrome, ie, i mozzila

 

probao resetirat u chrome internet postavke, 

u cmd ipconfig/flushdns , ipconfig/relase i /renew

 

nista ne pomaze.

 

a nedavno sam to bez problema bio radio na tcom routeru, odma mi izbaci popup za admin i password

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ako je u pitanju tplink, zna se zblentavit i treba ga prvo pokusat odozada na onu malu tipkicu sto se stisne i zadrzi s cackalicom i slicno vratit na tvornicke, i sacekat cca 10 min da se akrivira i probat onda, ako se nemre treba router mjenjat.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Djozaa kaže...

pozz ljudi, imam problem tu kod mame , naime, nemogu se povezat na 192.168.1.1 bilo preko wifi ili direktno sa kabelom, kad ukucam navedenu adresu u browser, nista se ne dogadja, samo beskonacno trazi, nema mi onaj popup da upisem username i password, 

probao u chrome, ie, i mozzila

 

probao resetirat u chrome internet postavke, 

u cmd ipconfig/flushdns , ipconfig/relase i /renew

 

nista ne pomaze.

 

a nedavno sam to bez problema bio radio na tcom routeru, odma mi izbaci popup za admin i password

 Samo isključi ruter iz struje,po ponovo uključi.

Pa bi trebslo proradit.

15 godina
offline
Optima telekom internet

Da, ovaj moj VDSL je preko T-coma. Ne bih ni znao da sad nisam zvao 3 dana nakon što mi je ugovor došao poštom. I kaže, rok je 40 dana da T-com odobri, pa čekaj. 

Isto tako, kad sam produžavao rekli su da će ostati ovo ZTE čudo, a sad kažu da neće (što mi i odgovara), nego najvjerojatnije neki Tband. Zna netko kakvo je to čudo, jer guglanjem apsolutno ništa ne nalazim?
Jel to proizvedeno baš za Optimu ili što?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2015 12:33 (mind_challenge).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Djozaa kaže...

pozz ljudi, imam problem tu kod mame , naime, nemogu se povezat na 192.168.1.1 bilo preko wifi ili direktno sa kabelom, kad ukucam navedenu adresu u browser, nista se ne dogadja, samo beskonacno trazi, nema mi onaj popup da upisem username i password, 

probao u chrome, ie, i mozzila

 

probao resetirat u chrome internet postavke, 

u cmd ipconfig/flushdns , ipconfig/relase i /renew

 

nista ne pomaze.

 

a nedavno sam to bez problema bio radio na tcom routeru, odma mi izbaci popup za admin i password

 Ak je tp link zblesavi nakon par dana pa ga treba ugasit pa ponovo upalit provjerreno ista stvar na svim tp linkovima koje sam imao iklege imaju agent od optime je provalio da je velko gusenje pa da zat zblesavi 

-
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Zblesavi se jer je tak nekak cudan, ubiti svi modemi koji imaju trendchip cipset se tako zblesave. Tplink w8951/61, zte w300, h108l.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Optima telekom internet

samo totalni reset pomaze, znaci ono s cackalicom, 10tak sec da se resetira, i onda na deafult udje odma u postavke rutera, malo bezveze, jer moram ponovno namjestat port foward i ostale stvari, a opet bi trebo mjenjat wifi kanal, jer sad vidim da mi je ostano na kanalima 1 i 5 , n i g nacin rada..

inace sam u neboderu okruzen sa jos par nebodera, tako da je stvarno velik promet naokolo , svaki stan valjda ima modem haha.

 

co-channel 30

overlaping 25 

 

spica 

 

p.s 

 

jel normalno da optima ima veci latency u igrama od tcom, ili je to zbog nebodera , Rijeka, Turnic, okolo su jos bar 5 nebodera sa 16 i vise katova.

 

optima mi ima 70-150 stalno skace i varira

 

tcom stabilnih 50

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 1:46 (Djozaa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Sad kad ga namjestis spremi si config na komp, pa kad budes restarto da imas sve.
Optima ima profil za gejmere koji smanjuje lagenciju, to ih mkras nazvat i trazit taj profil ili posalji broj na pp.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Sad kad ga namjestis spremi si config na komp, pa kad budes restarto da imas sve.
Optima ima profil za gejmere koji smanjuje lagenciju, to ih mkras nazvat i trazit taj profil ili posalji broj na pp.

 Smanjuje letenciju ali recimo tu gdje je velko gusenje dali bi bilo sta gore ili bolje i jel bi se mjenjala propusnot ono max line rate

-
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Zblesavi se jer je tak nekak cudan, ubiti svi modemi koji imaju trendchip cipset se tako zblesave. Tplink w8951/61, zte w300, h108l.

 Koji cipset je bolji tendchip ili BCM na zagusenim linijama koji su modemi sa tim bcm cipom

-
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
BCM je najbolji za bilo sta, thomson tg782, adb, tg788vn, innbox v51.
optima ima samo innbox v51 na bcm.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Sad kad ga namjestis spremi si config na komp, pa kad budes restarto da imas sve.
Optima ima profil za gejmere koji smanjuje lagenciju, to ih mkras nazvat i trazit taj profil ili posalji broj na pp.

 Kakav je to gejmerski profil i sta poboljsava ili inace ping mi je bio prije tjedan dva oko 22 ms prema zagrebu sad je snizio se na 18 ms sto je bolje nez jer sta radeno na centrali ili?

-
9 godina
offline
Optima telekom internet

"gejmerski" bi pretpostavljam bio profil namjenjen sto manjem pingu, sto bi upucivalo na sto manje zastita na liniji. To bi bile one stavke "interleaved" "bitswap" "inp" i slicno svedene na minimum.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mind_challenge kaže...

Zna netko kakvo je to čudo taj Tband, jer guglanjem apsolutno ništa ne nalazim?

Jel to proizvedeno baš za Optimu ili što?

 bump

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2015 9:36 (mind_challenge).
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

A prijo Tband je Ok. barem ovaj šta ja imam... ne znam jesam li ga resetira 2 puta otkad sam ga dobia.. odlično sve radi, ni jednom nije pukla veza, Wifi hvata solidno.

Pošto piše na njemu Optima velikim slovima na modemu onda valjda je. Tband T89600A1 je broj modela.

Only God Can Judge Me
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
jukiii kaže...

A prijo Tband je Ok. barem ovaj šta ja imam... ne znam jesam li ga resetira 2 puta otkad sam ga dobia.. odlično sve radi, ni jednom nije pukla veza, Wifi hvata solidno.

Pošto piše na njemu Optima velikim slovima na modemu onda valjda je. Tband T89600A1 je broj modela.

 Ajde super, ja ovog svog i po par puta dnevno moram resetirat.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav, zanima me koliko godina trebaš imati da bi dobio ugovor sa Optimom? Jel 18 dovoljno, cuo sam da te mozda traze informacije o primanjima

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Nikakve informacije o primanjima i tako sto, bitno imat 18 godina i vazecu osobnu.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Jeste 100% sigurni? Tele2 naprimjer kod uzimanja mobitela na pretplatu zahtjeva minimalno 23 godine i prilozit debitnu/karticu, sestri mi sa 22 godine nisu dali. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
1000% siguran, ti praksu s karticama i to kreditnimnima vip ali samo na ojim velikim tarifama. Kod fiksnih operatera tog nema.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Hvala puno

8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Update: Pitao sam brata on je sa 24 godine išao u Optimu, trazili su ga ziro racun i nisu mu prihvatili zahtjev jer je tada bio nezaposlen. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Nije istina, bar ne sad, ne traze nista, potpises i amen, i neznam sta pravis dramu, zovi ot i daj podatke pposlat ce ti ugovore potpisi vrati i niko nist te nece pitat.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Pozdrav, imam probleme sa netom, nedavno sam presao na njihovu infrastrukturu (ja se u to ne razumijem bas, to je stari sredjivao) ugl ispadne jeftinije, 10mbps , 0 70 upload tako nesto... Medjutim uvijek vikendom veza puca ili uspori... a od nedavno sam primjetio da je pocelo nekad i radnim danom, evo trenutno je brzina 1.40 mbps... Ima li neko slicne probleme? I postoji li drugo rijesenje osim zvanja podrske, jer su mi oni rekli samo da mjerim svaki dan hakometrom brzinu nekoliko dana (kad sam imao problema) i ''zacudo'' svaki dan je brzina isla prema gore i nakon 3 dana dosla na normalu... 

Siky1234
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Kolka ti je prosjecna brzina dok je sve uredu i dali mozes staviti sliku iz rutera da vidimo parametre linije

-
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice