Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.280
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

jel moguce da fax i tel budu odvojene linije? i jel moguce ugasit wlan / router a da tel i fax rade?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Optima telekom internet
1. Da
2. Ne, jer ti ide preko VOIP-a, a za to ti je potreban ruter.
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

hvala, i jos jedno pitanje

vidim da daju ako potpises ugovor 2god usb lan bezicni adapter za 50kn? jel zna netko koji model i isplati li mi se to,ili bolje sa ebaya narucit? jer mi komp stolni stari ne podrzava wlan pa mi to treba :/

 

recimo ovaj s ebaya

http://www.ebay.com/itm/300Mbps-Wifi-Wireless-Adapter-802-11-B-G-N-Network-LAN-Mini-USB-Adapter-Dongle-/400883355114?hash=item5d56828dea:g:eDMAAOSwO7pVAqa7

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Onaj wifi usb sto daju je katastrofa, bolje si kupi nesto provjereno s vanjskom antenicom kod nas
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Ima li još tko problema s OptiTV od jutros?

internet radi telefon također, youtube na stb bez problema samo programe nikako da prikaže. Vrti i vrti i nikako ništa ne prikazuje :(

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
bruno11 kaže...

Ima li još tko problema s OptiTV od jutros?

internet radi telefon također, youtube na stb bez problema samo programe nikako da prikaže. Vrti i vrti i nikako ništa ne prikazuje :(

 

Možda se zblesirao? Probaj ga iz struje puknut i vratit natrag.

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Nope, imali su nekih većih problema na mom području. Već su znali simptome kad san zva službu za korisnike jer su imali dosta prijava.

Uglavnom rješili su to kroz 3-4 sata i sad je sve u redu

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
ako videoteka, youtube, snimalica radi, a program samo vrti kruzic, onda je problem u multicastu negdje na dslamu ili na routerima u agregaciji. Jer svi ostali prometi gore navedeni su unicast.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Jeli itko uspio spojiti FritzBox na Optimi ? Mislim kao router, zelim izbacit ovaj njihov Thompson sta imam. Dobio sam FritzBox 7362 ali ga nikako ne mogu spojit na net, vec samo kao PPOE Passthrough

cogito ergo sum
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
tljubas kaže...

Jeli itko uspio spojiti FritzBox na Optimi ? Mislim kao router, zelim izbacit ovaj njihov Thompson sta imam. Dobio sam FritzBox 7362 ali ga nikako ne mogu spojit na net, vec samo kao PPOE Passthrough

 Upogonit fritza na optimi ti je isto kao i bilokoji drugi routera na bilokojem drugom ispu :) Sve sto ti treba je izvuc podatke koji su potrebni a ISP ti ih nece dati i onda ih upisat u taj novi router. Naravno, ako routeri nisu blokirani na ACS-u preko mac adresa (ovo nekad je nekad nije, nisam tocno siguran koja je politika ispova jer imam oprecna iskustva s tcmom u vezi ovog).

Sad dolazi problem izvlacenja tih podataka koji se, ovisno o usluzi koju koristis mogu pretvorit u lagano do komplicirano :P Svakako nije posao od 2 minute i nesto cime se svak moze/zeli zezat. Ako izvuces podatke, samo upisivanje u fritz bi trebalo proc bez nekih problema. Nisam ti puno pomogao al eto :P

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Ne kuzim te njihove fore sa routerima. Pa njima bi trebalo bit svejedno koji router koristim (glavno da njima placam vezu) pa samim time bi mi trebali i podatke dat. Ma izvlacio sam neke podatke rucno ali nije to to ocito cim mi fritz nece online . Zasad sam se privremeno snasao tako sto sam WLAN SSID namjestio na fritzu isti kao in na thompsonu i sa istom sifrom pa "kamufliram" uredaj. Znam da nije idealno ali eto, pokrio sam malo vise kucnog prostora nego sa us**** Thompsonom (zakonski bi im trebalo zabranit da uopce daju te routere koji su stariji od biblije ali to je druga tema). Nadam se da je netko uspio prokuziti koja je caka sa optimom i fritzom.

cogito ergo sum
9 godina
offline
Optima telekom internet

Stvar je da oni na bulk dobio jeftino routere koji obavljaju posao. Dalje je manje bitno. Profit je bitan.

A zasto skrivaju podatke, donekle ih i razumijem jer je primarno da korisnik ima uslugu, a ti ako mozes prckat po tim podatcima mozes i nesto pokvarit i onda zoves njih da poprave sto povecava volumen poziva korisnicke podrske pa moraju jos radnika zaposlit i onda opet profit dolje. Ovako imas puno manje nezadovoljnih jer nemogu ovo ili ono od naprednih funkcija al barem usluga radi. Svi misle da su strucnjaci (vidjeno milion puta tu na forumu) a onda kad se nesto zezne ili nisu oni ili neznaju vratit. Sad su se u tcoma dosjetili ove neke "napredne podrske" koju placas, pa bi mozda u sklopu toga trebali uvest mozda i ove naprednije funkcije i podrsku

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

... pa moraju jos radnika zaposlit i onda opet profit dolje .....

cogito ergo sum
13 godina
offline
Optima telekom internet

Koliko otprilike traje prespajanje ako bih mijenjao operatera ? Sada sam na HT-u ,a uskoro mi izlazi ugovor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ovisi kad ce ht dat datum prelaska, jer to HT određuje spram kad im dode zahtijev.
A u najboljem slucaju 2 tjedna. Čast izuzuzecima.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet
Danas vec po deseti puta internet prestane radit, skype radi a ostalo ne...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
tireN1337 kaže...
Danas vec po deseti puta internet prestane radit, skype radi a ostalo ne...

 Unesi DNS od Googla. Progooglaj, lako je.

 

P.S. i na Iskonu svako malo mi se net uspori.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ako skype radi znaci neta ima, vjerojatno DNS problem.
Najbolje je unest u ruter postavke za google ili open DNS. Sad sam ovisi koji si dobio di treba.
I trebalo bi radit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2016 21:10 (Og_philipp).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Og_philipp kaže...
zanima me nesto...uzeli smo 20Mbps o2 paket i ukljucili su ga ali vec tjedan dana nema ni telefona ni interneta pa me zanima dali se placaju penali ako oni ne pruzaju uslugu?

 zovi službu za korisnike, trebao si odmah prvog dana to rješiti, i ukoliko te budu terali da platiš usluge za vrijeme dok ih nisi imao, zaprijeti im HAKOM-om.

Moraš im biti dosadan i tražiti što si platio.

13 godina
offline
Optima telekom internet

Kako mogu saznati koliko je centrala udaljena od moje kuće? to isto za Optima ili Iskon?

Kako mogu saznati kolika mi je brzina i kolika mi najviša brzina može biti?

 

Tnx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Centrale su ti najčešće u istoj zgradi. Najbolje ti je nazvat njih i pitati. Podatke o brzini i parici možeš vidjeti u ruteru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
tigerija kaže...

Kako mogu saznati koliko je centrala udaljena od moje kuće? to isto za Optima ili Iskon?

Kako mogu saznati kolika mi je brzina i kolika mi najviša brzina može biti?

 

Tnx.

 

Optimina kolokacija ti je uvijek u blizni HT-ove. Max brzinu možeš saznati u routeru, a trenutnu brzinu na speedtest.net.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sve su centrale pokraj HT jer iz svih centrala mora kabel otic u HT centralu da bi se spojilo na paricu koja ide do tebe.
Jer parice jedino ulaze u HT centralu.
Ostale centrale ubiti moz shvatit kao upravljivi port od drugog operatera u ht centrali.
Zanimljivo je da te sve druge centrale optiku koriste od HT i onda nazad u HT na razdjelnik za bakar
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Misliš koriste agregacijsku optičku mrežu od ht-a?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
tocno to.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Iskon ili Optima sta je bolje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Gregurevic kaže...

Iskon ili Optima sta je bolje?

 Sve dok nemaš problema su isti. A ako imaš problema, opet su isti :D

Ja sam s Optime otišao na Iskon zbog daleko manjih računa (u ono vrijeme). Mislim da su sad tu negdje i cjenama i ponudom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Ukoliko imate nekakvih upita o ponudama OT-a, dostupnosti i ostalom, slobodno se javite.

 

Slobodni ste kontaktirati i u slučaju problema/teh. poteškoća, savjetujem svakako.

 

Trenutno je u akciji posebna ponuda za nove i postojeće korisnike, za više, PM!

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2016 18:59 (Superstar).
9 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Gledao sam malo ponudu od Optime i vidim imaju interesantinh paketa. Uzeo bih onaj 40/6 pa me zanima kakvi su oni kao pruzatelji usluge? Dali veza cesto puca? Kakvi su im ruteri? Dali mogu zadrzat broj od t-coma i imat Optima net? Dali dodju oni instalirat? 

Ukucao sam broj telefona i vidim da je ona brzina dostupna za moje podrucje ali t-com mi ne moze dat preko 8 downloada, kako to da oni mogu 40????

Pot piss
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice