Proxy vs. Anti-Proxy!

poruka: 3
|
čitano: 2.826
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Proxy vs. Anti-Proxy!

Ugodan pozdrav svim forumašima!

Iskoristiti ću mogućnost otvaranja nove teme. Radni naziv je Proxy vs. Anti-Proxy!
Naime, o čemu se radi.
Kao što svi znamo Proxy serveri nam "omogućuju" zaštitu privatnosti pri korištenju interneta.
Da li baš svi proxy-serveri omogućuju zaštitu privatnosti? Znam, postoje free, Anonymous, HighAnonymous...
Međutim da li je to stvarna zaštita privatnosti, da li postoje web.administratori, moderatori koji nisu sretni zbog postojanja proxy-a.

Da, postoje! Osmišljavaju razne JavaScript,VBScript koji ne samo da zaobilaze proxy servere, već očitaju gotovo sve relevantne informacije s našeg računala.
Npr. IP (stvarni) unatoč proxy-u, koji preglednik koristite, koji operativni sustav, koje sve stranice posjećujete (tracerute).... koje plugine imate instalirane,.... rezoluciju monitora...čak koji datum i vrijeme pokazuje vaš sat.
Nevjerujete,... da, ni ja nisam vjerovao, dok nisam pokrenuo par javnih besplatnih testova.

Evo jedan zanimljiv link gdje možete izvršiti pet testova!

http://www.stilllistener.addr.com/checkpoint1/index.shtml

Omogućite sve opcije koje koristite npr. kod logiranja i komentiranja na Bug forumu.
Što znači cookies, javascript... Test je bezopasan, pa možete i ActiveX uključiti.


http://leader.ru/secure/who.html - vrlo jednostavan i unčikovit test

Zanima me da li koristite proxy servere, koje proxy programe i ima li smisla koristiti proxy?
Što mislite kolika je razina privatnosti na Internetu i na koji je način privaćate kao takvu.

Kakvi su vaši rezultati na testu? Iznenađeni ste, ili niste?

Znam, netko će reći nemam se čega bojati, jer ne radim ništa ilegalno! Međutim, da li postoje organizacije, institucije, osobe, koje žele saznati što više o našim korisničkim navikama, o našoj privatnosti.
Za što im trebaju ti podaci,... marketing,...krađa indentiteta,....slabosti računalnih sustava....opća (međunarodna) sigurnost
što vi mislite o tome....?

Konačno, navedeni linkovi služe prvenstveno za test anonimnosti koju pruža proxy server, no, možete testirati  (vašu)

računalnu razinu privatnosti i bez korištenja proxy programa.


Želim Vam skrenuti pozornost da su ovo testovi koji su dostupni na uvid javnosti!

I am a Bad Motherfucker You fuck with me, you fuckin' with the best!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Proxy vs. Anti-Proxy!

Dal ima tko za preporucit dobar proxy ?... probal sam nekoliko ali su uzasno spori...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Proxy vs. Anti-Proxy!
Verbatim kaže...





http://www.stilllistener.addr.com/checkpoint1/index.shtml

Omogućite sve opcije koje koristite npr. kod logiranja i komentiranja na Bug forumu.
Što znači cookies, javascript... Test je bezopasan, pa možete i ActiveX uključiti.


http://leader.ru/secure/who.html - vrlo jednostavan i unčikovit test

Zanima me da li koristite proxy servere, koje proxy programe i ima li smisla koristiti proxy?
Što mislite kolika je razina privatnosti na Internetu i na koji je način privaćate kao takvu.

Kakvi su vaši rezultati na testu? Iznenađeni ste, ili niste?

Znam, netko će reći nemam se čega bojati, jer ne radim ništa ilegalno! Međutim, da li postoje organizacije, institucije, osobe, koje žele saznati što više o našim korisničkim navikama, o našoj privatnosti.
Za što im trebaju ti podaci,... marketing,...krađa indentiteta,....slabosti računalnih sustava....opća (međunarodna) sigurnost
što vi mislite o tome....?

Konačno, navedeni linkovi služe prvenstveno za test anonimnosti koju pruža proxy server, no, možete testirati  (vašu)

računalnu razinu privatnosti i bez korištenja proxy programa.


Želim Vam skrenuti pozornost da su ovo testovi koji su dostupni na uvid javnosti!

Ha-ha,ja imam premium proxy koji mjenja lokaciju na svim ovakvim stranicama,odvrtit cu ti ss

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice