T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.342.744
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
ZokyCRO kaže...

Pitanje za nekog ko ima vdsl i ps4, pusten mi je dns vdsl profil 30/5 i na speed testu kojeg radim na laptopu uvijek kaze da je ta brzina dok mi na testu od ps4 brzina varira poprilicno i generalno je uvijek manja oko 20/3, nekad padne i ispod 10Mbps, radi cega se to desava? Probao sam ps4 spojit wifi-jem i lan kabelom i isti problem je, doduse na kablu je malo brza brzina od tih 5-6 testiranja kaj sam napravio....

 imam isti problem dali neko zna u cemu je stvar? ja jos nijednom na ps4 nisam izmjerio vise od 10, takodjer i kad skidam je ocajno 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Inace da se nadovezem, imam i ja ZTE i primjetio sam da kad ja skidam nesto i limitiram na DL:400kb/s i UP: 1kb/s na drugom kompu LoL ima povecan ping zesce :( to mi se na TG782 nije događalo nikad, al anyway imam opciju vdsl i danas mi rekao tehnicar da mi po njegovom mjerenju imam 36mbita propusnost, ali zbog gusenja od 23decibela bolje da uzmem 20mbit (inace sam oko 900m od centrale, ali navodno su kablovi do centrale losiji po tehnicaru :D )

Cisto me sad zanima sto ce bit s tim obzirom da imam i max tv i voip :D
LoL :KeiichiAssassin, ExpNinja PlanetS2: AnalniKolutic
11 godina
offline
T-Com Internet

Koji odjeb sam dobio na chatu kad sam pit zasto pada brzina kad je maxtv ukljucen,like za tcome hah,kazem liku pa maxtv ne bi smio niti ima veze sa brzinom koju placam,kaze to je sve u skladu sa ugovor lol,pa sto se reko niste sjebali pa digli za 3 kad se upali maxtv,kaze sve razumije al mi ne moze pomoc,pitam da pusti novi profil i nije ni gledo vljda a kamoli nesto poduzeo,ne vrijedi se sa budalama raspravljat ko ih jebe ionako na maxtv nema nista pametno pa je uglavnom off 

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...

Koji odjeb sam dobio na chatu kad sam pit zasto pada brzina kad je maxtv ukljucen,like za tcome hah,kazem liku pa maxtv ne bi smio niti ima veze sa brzinom koju placam,kaze to je sve u skladu sa ugovor lol,pa sto se reko niste sjebali pa digli za 3 kad se upali maxtv,kaze sve razumije al mi ne moze pomoc,pitam da pusti novi profil i nije ni gledo vljda a kamoli nesto poduzeo,ne vrijedi se sa budalama raspravljat ko ih jebe ionako na maxtv nema nista pametno pa je uglavnom off 

 

zovi ih, prijeti raskidom ugovora, reci im da su nesposobni itd.. ja sam ih tako uspio natjerat na promjenu rutera i kabela koji ide do kuće.. od tada sve radi kako treba, tocno kako i plaćam.

Long Live Freedom
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Keiichi kaže...
Inace da se nadovezem, imam i ja ZTE i primjetio sam da kad ja skidam nesto i limitiram na DL:400kb/s i UP: 1kb/s na drugom kompu LoL ima povecan ping zesce :( to mi se na TG782 nije događalo nikad, al anyway imam opciju vdsl i danas mi rekao tehnicar da mi po njegovom mjerenju imam 36mbita propusnost, ali zbog gusenja od 23decibela bolje da uzmem 20mbit (inace sam oko 900m od centrale, ali navodno su kablovi do centrale losiji po tehnicaru :D )

Cisto me sad zanima sto ce bit s tim obzirom da imam i max tv i voip :D

 Ista stvar kad djeca igraju LoL. Samo ja si smijem malo više luksuza dozvolit, D:500 i U:20 uz normalno surfanje. Čim krene video na youtube odmah zlo i naopako, ping skače u nebesa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...

Koji odjeb sam dobio na chatu kad sam pit zasto pada brzina kad je maxtv ukljucen,like za tcome hah,kazem liku pa maxtv ne bi smio niti ima veze sa brzinom koju placam,kaze to je sve u skladu sa ugovor lol,pa sto se reko niste sjebali pa digli za 3 kad se upali maxtv,kaze sve razumije al mi ne moze pomoc,pitam da pusti novi profil i nije ni gledo vljda a kamoli nesto poduzeo,ne vrijedi se sa budalama raspravljat ko ih jebe ionako na maxtv nema nista pametno pa je uglavnom off 

 Ne mogu sve centrale i na svim udaljenostima držati stabilnu brzinu kad je maxtv upaljen. Meni su napravili da s ugašenim imam 5,5 mbit, a upaljenim oko 3 mbit/s tak da sam ajmo rec zadovoljan jer je ugovorena brzina 2-4, a do prije par mjeseci je bila 1,2 mbit s uključenim maxtvom što je za 0,8 manje od ugovorenog i ispod je prosjeka Tanzanije.

Siguran si da linija podržava tih dodatnih 3 mbit? Ako da, budi im dosadan. 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2015.
15 godina
offline
T-Com Internet

Ne da je siguran, neg mu linija ide na 23 mbit-a, imaš ss na vrhu stranice. Ma to je samo njihova brljotina.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ma smrdali su peofil, a kako tamo svako covijek strepi kad ce otkaz dobi niko vise nece radit, jer zas bi radio kad ce i ovak i onak otkaz dobit. I onda bude da tu jedino korisnici trpe.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

da li ima netko od vas MAX2 S paket, prešao bi s Optime na T-com, pa me zanima koliko vam iznose računi za taj paket. Znam da sve ovisi o razgovoru, no mislim okvirno.

Btw, jel znate možda koje rutere trenutno isporučuju novim korisnicima?

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2015 18:47 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ja imam max2s s onim dodatnim opcijama za surfanje, 10 mbita i flat.
215 kn dode racun jer telefon ne koristim i nema nist dodatno.
Modem koji imaju posalju.
Meni je stigo polovni ADB. Pa sam si zamijenio za zte 931 viivii.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Ja imam max2s s onim dodatnim opcijama za surfanje, 10 mbita i flat.
215 kn dode racun jer telefon ne koristim i nema nist dodatno.
Modem koji imaju posalju.
Meni je stigo polovni ADB. Pa sam si zamijenio za zte 931 viivii.

 Takodjer samo sto mi jos nisu pustili punu brzinu nego samo 4.30mbita.

Zte ruter stigao odma. Tako da bi trebo moci uzeti 30mbita al navodno ne dok nedobijem prvo ovih 10 :S

12 godina
offline
T-Com Internet

Znam da malo pretjerujem. Ali danas mjerio brzinu i optika postize 94.5 Mbps a, a ne 100 Mbps, kad je tek postavljeno bilo je oko 97, sad je vec palo..
Dakle radi se o zagusenjima, ipak se tu radi o 5 Mbps, a po meni to nije malo s obzirom da mi je centrala preko ceste, dakle doslovno preko ceste od njih zivim.

Kad je covjek ugrađivao rekao je kao "neces nikad imat 100 bas" i ja ga pitam zasto stavlja cat5 kabele, on kaze jer njih t-com financira i da nemaju cat7.

Jeli moguce od t-coma traziti da se stave cat7 kabeli radi tih 5 Mbps? I mislite da li bih ista postigao ako bih sam kupio cat7 kabel i promjenio ga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Luka123 kaže...

Znam da malo pretjerujem. Ali danas mjerio brzinu i optika postize 94.5 Mbps a, a ne 100 Mbps, kad je tek postavljeno bilo je oko 97, sad je vec palo..
Dakle radi se o zagusenjima, ipak se tu radi o 5 Mbps, a po meni to nije malo s obzirom da mi je centrala preko ceste, dakle doslovno preko ceste od njih zivim.

Kad je covjek ugrađivao rekao je kao "neces nikad imat 100 bas" i ja ga pitam zasto stavlja cat5 kabele, on kaze jer njih t-com financira i da nemaju cat7.

Jeli moguce od t-coma traziti da se stave cat7 kabeli radi tih 5 Mbps? I mislite da li bih ista postigao ako bih sam kupio cat7 kabel i promjenio ga?

 Cat5e s lakoćom prenosi i 1Gbps tako da, što se toga tiče, nema problema. Jedino nije toliko zaštićen kao npr Cat6 ili bolji. No ne bi smjelo biti do kabela.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
Luka123 kaže...

Znam da malo pretjerujem. Ali danas mjerio brzinu i optika postize 94.5 Mbps a, a ne 100 Mbps, kad je tek postavljeno bilo je oko 97, sad je vec palo..
Dakle radi se o zagusenjima, ipak se tu radi o 5 Mbps, a po meni to nije malo s obzirom da mi je centrala preko ceste, dakle doslovno preko ceste od njih zivim.

Kad je covjek ugrađivao rekao je kao "neces nikad imat 100 bas" i ja ga pitam zasto stavlja cat5 kabele, on kaze jer njih t-com financira i da nemaju cat7.

Jeli moguce od t-coma traziti da se stave cat7 kabeli radi tih 5 Mbps? I mislite da li bih ista postigao ako bih sam kupio cat7 kabel i promjenio ga?

 Cat5e s lakoćom prenosi i 1Gbps tako da, što se toga tiče, nema problema. Jedino nije toliko zaštićen kao npr Cat6 ili bolji. No ne bi smjelo biti do kabela.

 Hvala ti na brzoj google lekciji, nisam znao...

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Tesko da se radi o zagusenjima. Moja skola je uz ostale u okolici spojena na isto carnetovo cvoriste i sva masa racunala od samo nase skole (preko 100) ima savrseno dobar pristup internetu (oko 95/95 Mbps), a racunaj da ima jos 10 skola koje koriste isto cvoriste. E sad, nisam siguran kako Tcom rjesava optiku, mozda carnet radi bolje.

LoL acc THCJoshi
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ako sam ja dobro upućen, treba ti gigabitni switch ili gigabitni router. Onda ćeš imati pravih 100, možda i više. Evo da ti kopiram sa drugog foruma:

 

ZTE je fakat u banani što se tiče brzine. Nakon što sam ga izbacio iz setupa i na ONT direktno spojio TP-LINK WDR3600 puna brzina došla je do izražaja!
 
Ovo je brzina na kabelu, a bežično (2x2 MIMO na 5 GHz) dođe blizu 150 Mb/s. Ruter sam flešao firmverom s malezijskih stranica jer ima opciju podešavanja VLAN ID-ja, a koju onaj sa svjetske nema iako je noviji. E sad, zašto su mi pustili toliki download, nemam pojma, ali nemam ništa protiv. 

 

 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
ojpi kaže...

Ako sam ja dobro upućen, treba ti gigabitni switch ili gigabitni router. Onda ćeš imati pravih 100, možda i više. Evo da ti kopiram sa drugog foruma:

 

ZTE je fakat u banani što se tiče brzine. Nakon što sam ga izbacio iz setupa i na ONT direktno spojio TP-LINK WDR3600 puna brzina došla je do izražaja!
 
Ovo je brzina na kabelu, a bežično (2x2 MIMO na 5 GHz) dođe blizu 150 Mb/s. Ruter sam flešao firmverom s malezijskih stranica jer ima opciju podešavanja VLAN ID-ja, a koju onaj sa svjetske nema iako je noviji. E sad, zašto su mi pustili toliki download, nemam pojma, ali nemam ništa protiv. 

 

 

A jeli ti rade ostale stvari na tp-link routeru? Maxtv i voip?

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam to samo prenio sa drugog foruma. Nemam ja optiku. Ako se ne varam, telefon i maxtv se spajaju direktno u ont uređaj, a ne u tplink ili zte.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
ojpi kaže...

Ja sam to samo prenio sa drugog foruma. Nemam ja optiku. Ako se ne varam, telefon i maxtv se spajaju direktno u ont uređaj, a ne u tplink ili zte.

 Spajaju se u router, ZTE, a ne ont.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2015 17:42 (Luka123).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Onda ne znam. Bio sam uvjeren da telefon ide u ont, iptv i internet se mogu podesiti na tplinku. Najbolje bi onda bilo probati sa gigabitnim switchem između ont-a i zte-a. Nek neko potvrdi ili opovrgne dal bi to rijesilo limit od 95 mbita.

10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Tcom mi sve vise i vise smanjuje brzinu, svaka cast :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
ojpi kaže...

Onda ne znam. Bio sam uvjeren da telefon ide u ont, iptv i internet se mogu podesiti na tplinku. Najbolje bi onda bilo probati sa gigabitnim switchem između ont-a i zte-a. Nek neko potvrdi ili opovrgne dal bi to rijesilo limit od 95 mbita.

 Evo ti slikice, nek napisu onda brzina od 95 a ne reklamiraju 100, kad nemoze 100 nikako na ovom zte routeru.

Lopurde t-com Lopurde t-com
12 godina
offline
T-Com Internet

ako oces 100 mbps onda uzmi neki router koji ima gigabini wan i gigabitne lan portove (zte nema 100 mbps lan portove) i na kojem se moze vlan podesit i spoji ga umjesto zte-a

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Sutra kupujem ovaj ruter imam OPTIKU http://www.edigital.hr/dual-band-router/tp-link-tl-wdr3600-300m-router-2x2mimo-dual-band-4-portni-gigabites-2x-usb2.0-port-multi-funkcijski-p351334.html?bid=&partner=10001

 

Zanima me kad spojim to sve oce i dalje raditi max tv i telefon?

 

Eo trenutni speed 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Luka123 kaže...
ojpi kaže...

Onda ne znam. Bio sam uvjeren da telefon ide u ont, iptv i internet se mogu podesiti na tplinku. Najbolje bi onda bilo probati sa gigabitnim switchem između ont-a i zte-a. Nek neko potvrdi ili opovrgne dal bi to rijesilo limit od 95 mbita.

 Evo ti slikice, nek napisu onda brzina od 95 a ne reklamiraju 100, kad nemoze 100 nikako na ovom zte routeru.

 

Stvarno katastrofa, ubil bi se da imam "samo" 95 mbita. :D

15 godina
offline
T-Com Internet

Nisam siguran, al negdje je pisalo da ne bude baš 100 čistih neko tako, 95-98. Objašnjeno je i zašto, nije greška ISP-a neg nekakav overhead il tako nešto, ne sjećam se više.

 

I šta ciganiš oko 6 mbit-a, ko da je to baš sad krucijalno :)

 

Da su ti pustili 110 sigurno se nebi žalio i tražio da ti smanje :)))))

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2015 8:37 (Ico2005).
Moj PC  
13 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Jel ima kakvih novosti oko Huaweiove dostave za centralu za zapadni dio grada? (Gajnice)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Ima li načina da se datum i vrijeme mogu podesiti u ruteru? Obratio sam se HT-u jutros su mi napravili reset i ništa.

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2015 9:55 (jozo65).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
jozo65 kaže...

Ima li načina da se datum i vrijeme mogu podesiti u ruteru? Obratio sam se HT-u jutros su mi napravili reset i ništa.

 

Pogledaj ovo - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hvala ovo sam proslijedio HT-u da ubuduće znaju kako ljudima objasniti. (Valjda će imati dostatno pameti za takvo što?)
Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice