T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.359.132
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

Jel ima kakvih novosti oko provođenja optike po Istočnoj Slavoniji? Koliko sam ja čuo, do kraja ove godine moraju provesti optiku po cijeloj Hrvatskoj. Evo kraj godine(skoro) a moje mjesto nema optike.

Rođak mi je prije nekih 4-5 mjeseci pričao kako je kod njega u mjestu(Vrpolje pored Šibenika) razvučena optika i da onda ima veći dl/up a da isto plaća. Dali je to istina ili se ipak nešto mora više plaćati?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 0:25 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Možda do kraja iduće, do kraja 2015. ništa od toga da će u cijeloj Hrvatskoj biti optika.  Ima dosta mjesta koje još ne mogu ni turbo 20,30 imati, a kamoli ultru. Već sam ranije pisao u temi kako su, navodno, t-comovci povukli novce iz nekih fondova pa se iduće godine očekuje veliko poboljšanje po tom pitanju. Što se dl/up-a tiče, ovisi kakve si sreće, ako uspiješ dobiti veću brzinu dl/up-a, super, ali to su više iznimke. 

Why so serious?
 
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Cesc kaže...

Možda do kraja iduće, do kraja 2015. ništa od toga da će u cijeloj Hrvatskoj biti optika.  Ima dosta mjesta koje još ne mogu ni turbo 20,30 imati, a kamoli ultru. Već sam ranije pisao u temi kako su, navodno, t-comovci povukli novce iz nekih fondova pa se iduće godine očekuje veliko poboljšanje po tom pitanju. Što se dl/up-a tiče, ovisi kakve si sreće, ako uspiješ dobiti veću brzinu dl/up-a, super, ali to su više iznimke. 

 

Zašto, ako uspijem dobiti? Pa nije to neka nadradna igra pa tko dobije dobije a tko ne ne. Imam flat 10/0.5 zajedno s telefonom(bez Max TVa), na dvije godine(ne znam kako se paket zove točno). Dl je dobar al up je jako spor, barem da je 3-4 Mbpsa

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Dex.pwn kaže...

Jel ima kakvih novosti oko provođenja optike po Istočnoj Slavoniji? Koliko sam ja čuo, do kraja ove godine moraju provesti optiku po cijeloj Hrvatskoj. Evo kraj godine(skoro) a moje mjesto nema optike.

 Lega, da nije možda riječ o optici do telefonskih centrala? Lokalna petlja i nadalje ostaje na bakru jer nismo mi te sreće da ju zamijene optikom. Iako bi nadležni trebali razmišljati o tome i što prije zamijeniti bakar s optikom. I još zarade na većoj prodajnoj cijeni bakra.

Zora puca, biće dana ...
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Dex.pwn kaže...

 Zašto, ako uspijem dobiti? Pa nije to neka nadradna igra pa tko dobije dobije a tko ne ne. Imam flat 10/0.5 zajedno s telefonom(bez Max TVa), na dvije godine(ne znam kako se paket zove točno). Dl je dobar al up je jako spor, barem da je 3-4 Mbpsa

Je, nagradna igra. Da li optika ide do zgrada, je li centrala dovoljno dobra da podnese to opterećenje, da li ima dovoljno zainteresiranih na tom području, jel možda živi tu neki djelatnik T-coma i tako...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
14 godina
offline
T-Com Internet

Gledam malo, i nikako mi nije jasno. Zakon u Hrvatskoj kaže da T-Com mora osigurat svima brzinu interneta minimalno 1mbps.

http://prntscr.com/9b5k6g

 

Mogu li ja na temelju toga tražiti da mi se povisi upload brzina koja je 0.64mbps, jer kao što vidim nije navedeno dali je download ili upload brzina.

 

edit; gledam sada malo na drugim mjestima i piše brzina za pristup internetu, tako da je vjerovatno samo download... Šteta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 23:42 (Vkm996).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...

Gledam malo, i nikako mi nije jasno. Zakon u Hrvatskoj kaže da T-Com mora osigurat svima brzinu interneta minimalno 1mbps.

http://prntscr.com/9b5k6g

 

Mogu li ja na temelju toga tražiti da mi se povisi upload brzina koja je 0.64mbps, jer kao što vidim nije navedeno dali je download ili upload brzina.

 

edit; gledam sada malo na drugim mjestima i piše brzina za pristup internetu, tako da je vjerovatno samo download... Šteta.

 ////

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 13:23 (Dex.pwn).
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...

Gledam malo, i nikako mi nije jasno. Zakon u Hrvatskoj kaže da T-Com mora osigurat svima brzinu interneta minimalno 1mbps.

http://prntscr.com/9b5k6g

 

Mogu li ja na temelju toga tražiti da mi se povisi upload brzina koja je 0.64mbps, jer kao što vidim nije navedeno dali je download ili upload brzina.

 

edit; gledam sada malo na drugim mjestima i piše brzina za pristup internetu, tako da je vjerovatno samo download... Šteta.

 Koji paket imaš? Svi paketi imaju minimalnu brzinu koju moraju isporučiti, a sumnjam da je ijedna brzina manja od 1mbps. Vidi koja je minimalna za tvoj paket, pa se žali na račun toga, prijeti razvrgnućem ugovora ako ne mogu/neće ništa napraviti po pitanju toga.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 8:42 (dai53nja).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...

Gledam malo, i nikako mi nije jasno. Zakon u Hrvatskoj kaže da T-Com mora osigurat svima brzinu interneta minimalno 1mbps.

http://prntscr.com/9b5k6g

 

Mogu li ja na temelju toga tražiti da mi se povisi upload brzina koja je 0.64mbps, jer kao što vidim nije navedeno dali je download ili upload brzina.

 

edit; gledam sada malo na drugim mjestima i piše brzina za pristup internetu, tako da je vjerovatno samo download... Šteta.

trebala bi biti brzina downloada, al moguće da to nisu naveli u zakonu. ako nisu, eto rupe, xD

nemam za potpis
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...
Dex.pwn kaže...

 Zašto, ako uspijem dobiti? Pa nije to neka nadradna igra pa tko dobije dobije a tko ne ne. Imam flat 10/0.5 zajedno s telefonom(bez Max TVa), na dvije godine(ne znam kako se paket zove točno). Dl je dobar al up je jako spor, barem da je 3-4 Mbpsa

Je, nagradna igra. Da li optika ide do zgrada, je li centrala dovoljno dobra da podnese to opterećenje, da li ima dovoljno zainteresiranih na tom području, jel možda živi tu neki djelatnik T-coma i tako...

 Haha, sjajan odgovor 

 

Ako ti je rođak dobio veću brzinu a isto plaća, super. Imaš u temi primjera gdje je ljudima puštena veća brzina nego što plaćaju (znam da je bio takav slučaj sa turbom 50), a opet, imaš primjera da je ljudima u ulici optika provedena do prvog susjednog kućnog broja, znači jedan broj razlike, a forumaša su spojili na bakar. Praktički prvi susjed mu ima optiku, on ne. Netko ima provedenu optiku, ali je zasićenost centrale prevelika i opet ne može ništa. Ironija sudbine je ta da imaš ljudi kojima bude ponuđena optika, a oni nemaju interesa za to, dok drugi bi bubreg dali da imaju optiku 

Why so serious?
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav ekipa!

 

Danas mi stigao tehničar da uvede t-com internet, točnije prije par minuta je sve završeno. Naručio sam 10mpbs + telefon (ne sjećam se ime paketa), nisam dobio nikakav ugovor, sve radi savršeno osim što je njemu u nalogu pisalo da uvede 4mbps, što je skužio nakon što je sve odradio. Ne kužim jel tih 10mbps se aktivira poslje pošto je posebna opcija uz 4mbps flat ili bi morao nazvati večeras pa provjeriti šta se dešava? Prelazim s 4mbps optime koja je bila jako nestabilna, stoga i prelazim na t-com koji mi je prije optime bio stabilan na 8mbps. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nekada kada se tek radi internet stave manju brzinu da ne bude komplikacija, ja sam u samom startu trazio 20, pa su mi otkazali nakon mjesec dana narudzbu zato jer ne moze ta brzina, pa sam ceko sve ukupno 2 mjeseca, tako da ti nazovi, vjerovatno moze.
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pri ukljucenju se cesto pusta sve osnovno, a onda kad tehnicar razduzi nalog ukljucenja se tebi pusta veca brzina ako moze, pusta HD za maxtv ako moze itd.
No ako ti je optima bila nestabila, ne oceku da ce ti HT sad bit stabilan.
Jer parica je najvjerojatnije ista, centrala sigurno ista.
Jedino sto ce ti kod HT mozda pomoc da ti veza ostane stabila sto oni mogu ako ne radi 10 pustit 8.2 ili 9.3 ubiti kako god hoce, dok optima kod HT-a ima iznajmljen jedan jedini profil koji je 11200 ili 12200 ako je voip i to je to, pa onda se modem uvijek pokusa uhvatit na maksimalu, a onda je margina pre niska i puca.
Pa je tu HT u prednosti, sto ima mogucnost podesavanja profila kako god im treba.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
T-Com Internet

Download jede govna?

 

Prema nekim europskim serverima download smanjen na 5Mb/s.

 

 

EUNE: Ferritin
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 21:38 (Ferritin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ferritin kaže...

Download jede govna?

 

Prema nekim europskim serverima download smanjen na 5Mb/s.

 

 

 Oni gledaju na Hrvatskim :D

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Pri ukljucenju se cesto pusta sve osnovno, a onda kad tehnicar razduzi nalog ukljucenja se tebi pusta veca brzina ako moze, pusta HD za maxtv ako moze itd.
No ako ti je optima bila nestabila, ne oceku da ce ti HT sad bit stabilan.
Jer parica je najvjerojatnije ista, centrala sigurno ista.
Jedino sto ce ti kod HT mozda pomoc da ti veza ostane stabila sto oni mogu ako ne radi 10 pustit 8.2 ili 9.3 ubiti kako god hoce, dok optima kod HT-a ima iznajmljen jedan jedini profil koji je 11200 ili 12200 ako je voip i to je to, pa onda se modem uvijek pokusa uhvatit na maksimalu, a onda je margina pre niska i puca.
Pa je tu HT u prednosti, sto ima mogucnost podesavanja profila kako god im treba.

 Znam, upoznat sam sa svime tim. Uvjeren sam da će ovdje biti sve stabilnije, susjed je također na 10mpbs sve stabilno i rad kak spada dok sam se ja sa Optimom mučio sa 10-ak disconnectova dnevno, ni 30 posjeta tehničara nije pomoglo. Također skakanje pinga je bilo neizbježno. Što se tiče mog problema što nisu uveli 10mbps odmah, jednostavno onaj koji je pravio zahtjev nije stavio da oću uz MAX2 adsl i 10 turbo opciju. Nazvao sam i tako su mi rekli na tehničkoj podršci i poslali su kolegama da to aktiviraju, što mislim da trenutno i pokušavaju jer mi ping 400 stoji haha.

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ako cete realno. Ljudi koji odu na vdsl imaju puno manje teh. Problema. A u vezi optike.. HT provede anketu za ljude koji su zainteresirani,u jednoj zgradi njih 50/70. Provedu optiku,e sada kad se pita dali ju zele uvesti. Odjednom svi nestali. Imao sam slučaj sa gospodinom u cijoj ulici su svi potpisali za optiku i jedino on je uzeo i mora cekat završetak projekta jer u ulici od skoro 1 km. Jedino on uzima pa ispasta zbog drugih. Sve je to u ljudskoj navici.. Svi bi sve,a kad mogu nitko ne zeli nista. Hrpa upita je vezano za brzinu.. Kako moj susjed ima 30,a ja ne mogu... I sad ti objasni covjeku da je do infrastrukture jer je stariji i da se malo strpi da se izmjeni.. Krenuli su radovi kroz cijelu RH po pitanju infrastrukture. Tako da i oni koji ne mogu imati 20-30 s vremenom ce moci :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

VDSL ima manje problema?

U 6 godina korištenja ADSL-a sam imao cca 1 problem godišnje. U 6 mjeseci korištenja VDSL-a, imao sam barem 1 mjesečno. Te ne radi voip, pa ne valja linija, pa mjenjanje svih kablova, sporadične eksplozije broja grešaka, neobjašnjivi padovi brzine, mjenjanje routera i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Magibagi kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Danas mi stigao tehničar da uvede t-com internet, točnije prije par minuta je sve završeno. Naručio sam 10mpbs + telefon (ne sjećam se ime paketa), nisam dobio nikakav ugovor, sve radi savršeno osim što je njemu u nalogu pisalo da uvede 4mbps, što je skužio nakon što je sve odradio. Ne kužim jel tih 10mbps se aktivira poslje pošto je posebna opcija uz 4mbps flat ili bi morao nazvati večeras pa provjeriti šta se dešava? Prelazim s 4mbps optime koja je bila jako nestabilna, stoga i prelazim na t-com koji mi je prije optime bio stabilan na 8mbps. 

 Trebaš naručiti dodatno za 10MB/s. Ako imaš mogućnosti naruči vdsl.

 

Ugovor će ti stići poštom, s time se tehničari ne bave.

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hodajući T-info kaže...
Ako cete realno. Ljudi koji odu na vdsl imaju puno manje teh. Problema. A u vezi optike.. HT provede anketu za ljude koji su zainteresirani,u jednoj zgradi njih 50/70. Provedu optiku,e sada kad se pita dali ju zele uvesti. Odjednom svi nestali. Imao sam slučaj sa gospodinom u cijoj ulici su svi potpisali za optiku i jedino on je uzeo i mora cekat završetak projekta jer u ulici od skoro 1 km. Jedino on uzima pa ispasta zbog drugih. Sve je to u ljudskoj navici.. Svi bi sve,a kad mogu nitko ne zeli nista. Hrpa upita je vezano za brzinu.. Kako moj susjed ima 30,a ja ne mogu... I sad ti objasni covjeku da je do infrastrukture jer je stariji i da se malo strpi da se izmjeni.. Krenuli su radovi kroz cijelu RH po pitanju infrastrukture. Tako da i oni koji ne mogu imati 20-30 s vremenom ce moci :)

 Realno t-shrot su sami lopovi, od samog privatiziranja bakrenih linija koje su ljudi u jugi placali po tisucu maraka za ugradit oni su samo privatizirali i sada oni to "odrzavaju", a o tom odrzavanju se nema sta nit reci, zivim 500m zracne i 800 m cestovne udaljenosti od centrale u Rijeci, znaci nije neka zabit, te oni meni nemogu isporuciti vdsl jer nemam uvjete, cista sramota. Kad ih se pita tocno u cemu je problem putem prigovora okolisaju i generalno dobijes odgovor nemate tehnickih mogucnosti, a centrala ima vdsl kartice vec od sredine prosle godine, unatoc mom jednomjesecnom ispitivanju od tada pa do sada uvijek isti odgovor od istih studenta sa sluzbe koji neznaju nista drugo osim utipkati broj u aplikaciju i procitati nemate mogucnosti. Da hoce neki strani investitor tu doci i sa svojom tvrtkom konkurirati t-shrotu, HT bi propao u roku godine dana.

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Backdraft kaže...
Hodajući T-info kaže...
Ako cete realno. Ljudi koji odu na vdsl imaju puno manje teh. Problema. A u vezi optike.. HT provede anketu za ljude koji su zainteresirani,u jednoj zgradi njih 50/70. Provedu optiku,e sada kad se pita dali ju zele uvesti. Odjednom svi nestali. Imao sam slučaj sa gospodinom u cijoj ulici su svi potpisali za optiku i jedino on je uzeo i mora cekat završetak projekta jer u ulici od skoro 1 km. Jedino on uzima pa ispasta zbog drugih. Sve je to u ljudskoj navici.. Svi bi sve,a kad mogu nitko ne zeli nista. Hrpa upita je vezano za brzinu.. Kako moj susjed ima 30,a ja ne mogu... I sad ti objasni covjeku da je do infrastrukture jer je stariji i da se malo strpi da se izmjeni.. Krenuli su radovi kroz cijelu RH po pitanju infrastrukture. Tako da i oni koji ne mogu imati 20-30 s vremenom ce moci :)

 Realno t-shrot su sami lopovi, od samog privatiziranja bakrenih linija koje su ljudi u jugi placali po tisucu maraka za ugradit oni su samo privatizirali i sada oni to "odrzavaju", a o tom odrzavanju se nema sta nit reci, zivim 500m zracne i 800 m cestovne udaljenosti od centrale u Rijeci, znaci nije neka zabit, te oni meni nemogu isporuciti vdsl jer nemam uvjete, cista sramota. Kad ih se pita tocno u cemu je problem putem prigovora okolisaju i generalno dobijes odgovor nemate tehnickih mogucnosti, a centrala ima vdsl kartice vec od sredine prosle godine, unatoc mom jednomjesecnom ispitivanju od tada pa do sada uvijek isti odgovor od istih studenta sa sluzbe koji neznaju nista drugo osim utipkati broj u aplikaciju i procitati nemate mogucnosti. Da hoce neki strani investitor tu doci i sa svojom tvrtkom konkurirati t-shrotu, HT bi propao u roku godine dana.

 Ni meni nije jasno, zovem ih već pola godine, nemam tehničke uvijete, moj susjed 30m zračne linije dobije 30mbit prije par dana da nije niti tražio, podržava do 50mbit, njegov prvi susjed isto tako ga odbili da nemože..

 

Pa u cemu je fora?Po ovom iz mojeg routera ispada da sam na nekih 1.5KM zračne linije od centrale, al relano je samo pola od toga stvarna odaljenost.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
ivicask kaže...

 Ni meni nije jasno, zovem ih već pola godine, nemam tehničke uvijete, moj susjed 30m zračne linije dobije 30mbit prije par dana da nije niti tražio, podržava do 50mbit, njegov prvi susjed isto tako ga odbili da nemože..

 

Pa u cemu je fora?Po ovom iz mojeg routera ispada da sam na nekih 1.5KM zračne linije od centrale, al relano je samo pola od toga stvarna odaljenost.

 Si siguran da ti je sve ok sa instalacijama u kući? Ja sam bio dugo na 2MB dok nisam popravio instalacije i od onda na 7MB.

13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo danas ujutro došao novi Speedport i prebacili me na VSDL Turbo 50 opciju ! Za sada radi bez problema.

Staro Staro
Novo Novo
Remember when you were young, you shone like the sun. Shine on you crazy diamond.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Noctifer kaže...
ivicask kaže...

 Ni meni nije jasno, zovem ih već pola godine, nemam tehničke uvijete, moj susjed 30m zračne linije dobije 30mbit prije par dana da nije niti tražio, podržava do 50mbit, njegov prvi susjed isto tako ga odbili da nemože..

 

Pa u cemu je fora?Po ovom iz mojeg routera ispada da sam na nekih 1.5KM zračne linije od centrale, al relano je samo pola od toga stvarna odaljenost.

 Si siguran da ti je sve ok sa instalacijama u kući? Ja sam bio dugo na 2MB dok nisam popravio instalacije i od onda na 7MB.

 Taj screenshot je router spojen sa 20cm kabela na razovodnu kutiju koja mi glavna linija dolazi sa stupa na tavan...

 

Imam super stabilnih 10.5mbit Download, al imam puno ukucana i jos sheram net sa susjedom, pa mi to nije dosta, a međuostalim, najviše me veseli 5-6mbit + upload na VDSL, jel sa trenutnih 0.6mbit nemogu uploadat NIŠTA.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
ivicask kaže...

 Taj screenshot je router spojen sa 20cm kabela na razovodnu kutiju koja mi glavna linija dolazi sa stupa na tavan...

 

Imam super stabilnih 10.5mbit Download, al imam puno ukucana i jos sheram net sa susjedom, pa mi to nije dosta, a međuostalim, najviše me veseli 5-6mbit + upload na VDSL, jel sa trenutnih 0.6mbit nemogu uploadat NIŠTA.

 Si siguran da je spoj ok u razvodnoj kutiji? Pogledaj da li kabel možda oxidirao (to je bio meni problem, kabel na tavnu oxidirao pa ga je trebalo pocistiti). Ako je sve sa time ok i žica do routera nije oštecena onda nisu instalacije u kuci.

10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
ivicask kaže...

 Ni meni nije jasno, zovem ih već pola godine, nemam tehničke uvijete, moj susjed 30m zračne linije dobije 30mbit prije par dana da nije niti tražio, podržava do 50mbit, njegov prvi susjed isto tako ga odbili da nemože..

 

Pa u cemu je fora?Po ovom iz mojeg routera ispada da sam na nekih 1.5KM zračne linije od centrale, al relano je samo pola od toga stvarna odaljenost.

 Apsolutno možeš dobiti vdsl, moja atenuacija je 25+db pa imam 30mbita, a i odličan ti je max. attainable rate 17000+kbps s obzirom da je ADSL. Budi dosadan, vjerojatno nemaju dovoljno portova na dslam-u. Kod mene su u prvoj fazi pustili samo 64 porta, kasnije su zbog potražnje dodali još.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
dai53nja kaže...
ivicask kaže...

 Ni meni nije jasno, zovem ih već pola godine, nemam tehničke uvijete, moj susjed 30m zračne linije dobije 30mbit prije par dana da nije niti tražio, podržava do 50mbit, njegov prvi susjed isto tako ga odbili da nemože..

 

Pa u cemu je fora?Po ovom iz mojeg routera ispada da sam na nekih 1.5KM zračne linije od centrale, al relano je samo pola od toga stvarna odaljenost.

 Apsolutno možeš dobiti vdsl, moja atenuacija je 25+db pa imam 30mbita, a i odličan ti je max. attainable rate 17000+kbps s obzirom da je ADSL. Budi dosadan, vjerojatno nemaju dovoljno portova na dslam-u. Kod mene su u prvoj fazi pustili samo 64 porta, kasnije su zbog potražnje dodali još.

 Zvao sam ih trilion puta, pisao složbeni prigovor, neznam više šta da radim, možda da potegnem neke veze...hehe ako ih nadem.

 

Al hvala na na info, ima mi smisla.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Noctifer kaže...
ivicask kaže...

 Taj screenshot je router spojen sa 20cm kabela na razovodnu kutiju koja mi glavna linija dolazi sa stupa na tavan...

 

Imam super stabilnih 10.5mbit Download, al imam puno ukucana i jos sheram net sa susjedom, pa mi to nije dosta, a međuostalim, najviše me veseli 5-6mbit + upload na VDSL, jel sa trenutnih 0.6mbit nemogu uploadat NIŠTA.

 Si siguran da je spoj ok u razvodnoj kutiji? Pogledaj da li kabel možda oxidirao (to je bio meni problem, kabel na tavnu oxidirao pa ga je trebalo pocistiti). Ako je sve sa time ok i žica do routera nije oštecena onda nisu instalacije u kuci.

 Budem i to probo, uzet cu punchdown alat sa posla pa cu ih probat prespojiti, tnx.

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Entry Point kaže...

 

 Trebaš naručiti dodatno za 10MB/s. Ako imaš mogućnosti naruči vdsl.

 

Ugovor će ti stići poštom, s time se tehničari ne bave.

 Znam, sve sam odradio sa tehničkom podrškom, nadam se prebačaju danas-sutra pa da sam miran napokon. VDSL još nije dostupan. 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ivicask kaže...
dai53nja kaže...
ivicask kaže...

 Ni meni nije jasno, zovem ih već pola godine, nemam tehničke uvijete, moj susjed 30m zračne linije dobije 30mbit prije par dana da nije niti tražio, podržava do 50mbit, njegov prvi susjed isto tako ga odbili da nemože..

 

Pa u cemu je fora?Po ovom iz mojeg routera ispada da sam na nekih 1.5KM zračne linije od centrale, al relano je samo pola od toga stvarna odaljenost.

 Apsolutno možeš dobiti vdsl, moja atenuacija je 25+db pa imam 30mbita, a i odličan ti je max. attainable rate 17000+kbps s obzirom da je ADSL. Budi dosadan, vjerojatno nemaju dovoljno portova na dslam-u. Kod mene su u prvoj fazi pustili samo 64 porta, kasnije su zbog potražnje dodali još.

 Zvao sam ih trilion puta, pisao složbeni prigovor, neznam više šta da radim, možda da potegnem neke veze...hehe ako ih nadem.

 

Al hvala na na info, ima mi smisla.

 Apsoultno ista situacija kao kod mene, prigovor, zalba na prigovor vec godinu dana propitkivanja i nista...

 stanje parice : http://postimg.org/image/gopmd7cvv/

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice