T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.340.373
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
texas.bug kaže...

HAKOM: Zbog promjena HT-ovih MAXtv televizijskih paketa korisnik može otići i bez naknade

http://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/hakom-zbog-promjena-ht-ovih-maxtv-televizijskih-paketa-korisnik-moze-otici-i-bez-naknade

 

„S obzirom na navedeno, svaki korisnik koji, imajući u vidu svoje korisničke navike korištenja IPTV usluge, smatra da je izmjenom i/ili ukidanjem nekog programa ugovor izmijenjen na njegovu štetu, može podnijeti prigovor Hrvatskom Telekomu i zatražiti raskid pretplatničkog ugovora bez plaćanja naknade“

 

 

Dobra prilika za sve koji su pod ugovorom? I vipnet je ukidao pakete, nije samo max tv.

 Opet to nije sto posto, pogledaj sta pise:

 

U slučaju dobivanja negativnog odgovora, korisnici se mogu obratiti Hrvatskoj regulatornoj agenciji za mrežne djelatnosti za mrežne djelatnosti (HAKOM) te će se u postupku pred HAKOM-om utvrditi je li s obzirom na ugovorenu uslugu korisnik ima pravo na raskid bez plaćanja naknade. Imajući u vidu specifičnost i tržišnu pozadinu ovog slučaja, HAKOM u ovom trenutku, ne može prejudicirati konačni stav koji će zauzeti vezano za zahtjev svakog pojedinog korisnika“, zaključuju u HAKOM-

 

Stite sebe a na kraju nece nista poduzeti

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
T-Com Internet

Ponuda im je sada bolja s ovim novim kanalima nego sa Discovery i bez novih.

 

Uostalom, smješni su mi ti slabi pokušaji prijevremenog raskida. Sve više čitam kako se uzimaju pretplate i onda se "kopa" kako raskinuti a pritom nenajebati financijski.

 

Meni osobno usluga ako funkcionira, ako mi se otkloni kvar u roku 5 dana (pravilnik), nemam (opravdanog) razloga za raskid. Kužim također da bi se netko nakon godinu dana recimo"okoristio" raskidom, pa uzeo opet nešto novo...

 

Ja sam prošle god se ajmo reći okoristio, i to sasvim slučajno. Imao sam tarifu imam sve (199kn/mj), te opciju uređaj 90kn, plus naknada za pristup mreži 10kn, ukupno 299/mj.

 

Ugovor mi je bio u fazi oko godinu dana trajanja, dakle još 12mj do isteka. Surfam po stranici t com-a i kliknem na njihov chat te pitam po svom broju za iznos penala. Kaže agent 200kn :) Još provjerim telefonski, ista tarifa. Odem u t com i veselo raskinem i platim penale, opciju uređaj sam morao plaćati i dalje naravno. No ovo je bilo meni osobno full isplativo. Baš čudno da godinu dana do isteka ugovora su penali bili samo 200kn.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
sale03 kaže...
Već rade neki novi programi

 A HD verzija tog kanala ti radi (oko broja 60 se nalazi kanal) Meni ne. Dok HBO uredno radi.

Makar vidim u logptipu pise hd ali ne izgleda mi kao hd.

Pise i za hbo na 305 u logotipu hd ali pravi hbo hd je oko broja 55

tito vampir! Bog I Hrvati!
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

@ridealong

I evo tebe i do zakona o obveznim odnosima koji ja sa svojih 1165 članaka ( https://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima ) razlicito tumacen u sudskoj praksi, a kamoli da se u njegovo tumacenje upustaju pravni laici... Baš ga šaraš..

Inače, ht ima vise prodajnih kanala koji imaju razlicite ponude i cijene za istu uslugu ili uredjaj ( poslovnica, webshop, teleprodaja, prodajni predstavnici, terenski djelatnici... ). Svaki od tih kanala ima neku pogodnost koju drugi kanali nemaju, tako da je meni online sklopljen ugovor dogovoren sa prodajnim predstavnikom bio dobrano povoljniji nego da sam za istu uslugu sklapao ugovor u poslovnici. Plus kaj je za ugovor sklopljen u poslovnici daleko kraći period za odustajanje bez penalizacije ( cini mi se 5 dana, ispravite ako se promjenilo ). A npr u ht poslovnici sam jednom naletio na akciju lumia 550 za 550 kn ( ugrubo prije cca 2 godine ), na bonove, nova naravno, sto je u tom trenutku bilo povoljnije od njihovog webshopa za par sto kn...

Ma radi što hoćeš. Majko Isusova...

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
LeskiRM kaže...
sale03 kaže...
Već rade neki novi programi

 A HD verzija tog kanala ti radi (oko broja 60 se nalazi kanal) Meni ne. Dok HBO uredno radi.

Makar vidim u logptipu pise hd ali ne izgleda mi kao hd.

Pise i za hbo na 305 u logotipu hd ali pravi hbo hd je oko broja 55

Ne rade mi novi hd kanali,to sam danas prijavio jer mi ne radi još par hd kanala tako da su mi pokušali nešto osposobiti i nisu uspijeli,sutra bi mi trebao doći tehničar da zamjeni urđaj..valjda?

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Meni ne radi niti jedan Viasat kanal, no dodan i uspješno radi H2 i Women.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Meni ne radi niti jedan Viasat kanal, no dodan i uspješno radi H2 i Women.

 

Priključi novi STB i radit će.

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
wAlpha kaže...
Naplata ide uvijek osim u slučaju kada uz adsl uzimaš i novu halo uslugu (telefonski broj), ili postojeća halo usluga se migrira sa msan na voip tehnologiju.

 Nisi konkretno napisao nista jer koliko je takvih slucajeva. Znaci koliko si ti kao sluzbenik tcoma takvih naplata imao, mozemo i tako. Znaci imas xx usluga bez naplate, i yy usluga s naplatom. Eto daj neki omjer. Ja sam u medjuvremenu dobio malo podrobniji odgovor preko privatea tako da je meni sad jasno.

ridealong kaže...

Ovo je tema "T-Com Internet" i u njoj se može raspravljati o svim temama koje s time imaju veze. Jedini je problem da se nema s kime raspravljati jer ti nisi sposoban normalno komunicirati, pa ću te stoga ja staviti na svoju ignore listu. Ubuduće se svađaj sam sa sobom.

 Moze se o svemu raspravljat, ali kad netko skace s teme na temu bez da onu prije razrijesi jer se spetljao u, blago receno, lazima, onda nastaju problemi. Samo ti ignoriraj, poznata su mi te "stavim prsti u uho jer ne zelim slusati ono sto mi ne odgovara i vicem `njanjanja ne cujem te`"  spike, al eto nisam valjda na vrijeme prepoznao koliko godina imas.

 

U 99% slučajeva je instalacija od strane tehničara i bude besplatna, jer se više manje sve korisnike prilikom aktivacije interneta prebacuje na VoIP, osim ako oni striktno ne zatraže drugačije.

10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
texas.bug kaže...

HAKOM: Zbog promjena HT-ovih MAXtv televizijskih paketa korisnik može otići i bez naknade

http://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/hakom-zbog-promjena-ht-ovih-maxtv-televizijskih-paketa-korisnik-moze-otici-i-bez-naknade

 

„S obzirom na navedeno, svaki korisnik koji, imajući u vidu svoje korisničke navike korištenja IPTV usluge, smatra da je izmjenom i/ili ukidanjem nekog programa ugovor izmijenjen na njegovu štetu, može podnijeti prigovor Hrvatskom Telekomu i zatražiti raskid pretplatničkog ugovora bez plaćanja naknade“

 

 

Dobra prilika za sve koji su pod ugovorom? I vipnet je ukidao pakete, nije samo max tv.

 Opet to nije sto posto, pogledaj sta pise:

 

U slučaju dobivanja negativnog odgovora, korisnici se mogu obratiti Hrvatskoj regulatornoj agenciji za mrežne djelatnosti za mrežne djelatnosti (HAKOM) te će se u postupku pred HAKOM-om utvrditi je li s obzirom na ugovorenu uslugu korisnik ima pravo na raskid bez plaćanja naknade. Imajući u vidu specifičnost i tržišnu pozadinu ovog slučaja, HAKOM u ovom trenutku, ne može prejudicirati konačni stav koji će zauzeti vezano za zahtjev svakog pojedinog korisnika“, zaključuju u HAKOM-

 

Stite sebe a na kraju nece nista poduzeti

 Sto te kosta da pokusas? Ako ne uspije nastavis koristit uslugu kao i dosada. Ocito ima neke sanse da HAKOM uvazi ako dobro obrazlozis traume koje je ostavilo na tebe ukidanje tih programa.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
texas.bug kaže...
dado16 kaže...
texas.bug kaže...

HAKOM: Zbog promjena HT-ovih MAXtv televizijskih paketa korisnik može otići i bez naknade

http://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/hakom-zbog-promjena-ht-ovih-maxtv-televizijskih-paketa-korisnik-moze-otici-i-bez-naknade

 

„S obzirom na navedeno, svaki korisnik koji, imajući u vidu svoje korisničke navike korištenja IPTV usluge, smatra da je izmjenom i/ili ukidanjem nekog programa ugovor izmijenjen na njegovu štetu, može podnijeti prigovor Hrvatskom Telekomu i zatražiti raskid pretplatničkog ugovora bez plaćanja naknade“

 

 

Dobra prilika za sve koji su pod ugovorom? I vipnet je ukidao pakete, nije samo max tv.

 Opet to nije sto posto, pogledaj sta pise:

 

U slučaju dobivanja negativnog odgovora, korisnici se mogu obratiti Hrvatskoj regulatornoj agenciji za mrežne djelatnosti za mrežne djelatnosti (HAKOM) te će se u postupku pred HAKOM-om utvrditi je li s obzirom na ugovorenu uslugu korisnik ima pravo na raskid bez plaćanja naknade. Imajući u vidu specifičnost i tržišnu pozadinu ovog slučaja, HAKOM u ovom trenutku, ne može prejudicirati konačni stav koji će zauzeti vezano za zahtjev svakog pojedinog korisnika“, zaključuju u HAKOM-

 

Stite sebe a na kraju nece nista poduzeti

 Sto te kosta da pokusas? Ako ne uspije nastavis koristit uslugu kao i dosada. Ocito ima neke sanse da HAKOM uvazi ako dobro obrazlozis traume koje je ostavilo na tebe ukidanje tih programa.

 Meni ne treba, ne bunim se oko nicega, samo komentiram...Nisam jos naišao na korisnika a da je hakom uvazio...

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

U 99% slučajeva je instalacija od strane tehničara i bude besplatna, jer se više manje sve korisnike prilikom aktivacije interneta prebacuje na VoIP, osim ako oni striktno ne zatraže drugačije.

 Eto.

dado16 kaže...

Nisam jos naišao na korisnika a da je hakom uvazio...

 Kako ne, pa ljudi su ima godinu dvije vise se ne sjecam masovno ugovore raskidali kad je drzava digla cijenu one frekvencije ili cega vec, pa operateri to prenijeli na korisnike i svi su mogli raskinut ugovor i masu ih je profitiralo na tome koji su imali uredjaje na otplatu. Mislim da ce i tu to prolazit, a oni se uvijek u svom izvijescu ograde jer se moraju ogradit.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
wAlpha kaže...

U 99% slučajeva je instalacija od strane tehničara i bude besplatna, jer se više manje sve korisnike prilikom aktivacije interneta prebacuje na VoIP, osim ako oni striktno ne zatraže drugačije.

 Eto.

dado16 kaže...

Nisam jos naišao na korisnika a da je hakom uvazio...

 Kako ne, pa ljudi su ima godinu dvije vise se ne sjecam masovno ugovore raskidali kad je drzava digla cijenu one frekvencije ili cega vec, pa operateri to prenijeli na korisnike i svi su mogli raskinut ugovor i masu ih je profitiralo na tome koji su imali uredjaje na otplatu. Mislim da ce i tu to prolazit, a oni se uvijek u svom izvijescu ograde jer se moraju ogradit.

 kazem oko ovog slucaja sa discovery channelima, i u t-comu i u vipu.... To sto je bilo bilo je(od tog slucaja su naucili i promjenili opce uvjete poslovanja)

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
T-Com Internet

Pa ovo je tek pocelo, kako ces naic na korisnika kojem je to uvazeno kad je ukinuto na ht 1.2.2018. Vidjet cemo hoce li proci sada kad se netko zali. Meni je fino ja necu :P

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Pa ovo je tek pocelo, kako ces naic na korisnika kojem je to uvazeno kad je ukinuto na ht 1.2.2018. Vidjet cemo hoce li proci sada kad se netko zali. Meni je fino ja necu :P

 Od 1.1 je ukinuto na vipu... mjesec dana je proslo....Vidit cemo tko se bolje ogradio, vip ili ht

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Pa ovo je tek pocelo, kako ces naic na korisnika kojem je to uvazeno kad je ukinuto na ht 1.2.2018. Vidjet cemo hoce li proci sada kad se netko zali. Meni je fino ja necu :P

 Možda netko misli dobiti spor jer sad ima bolju ponudu :)

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

Od 1.1 je ukinuto na vipu... mjesec dana je proslo....Vidit cemo tko se bolje ogradio, vip ili ht

 I mjesec dana je malo za ovaj postupak. Al mislim da je u svemu ovome bitno to sto je hakom objavio. Tek sada ce pocet raskidi. Iako moram priznat da nisam ni procitao sto su napisali jer me ne interesira.

matrix777 kaže...

 Možda netko misli dobiti spor jer sad ima bolju ponudu :)

 Onda je svakako prilika za pokusat :). Mislim da bi naglasak trebao biti na tome da se uzeo paket radi tocno tih programa.

10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ne vidim sto kosta pokusati?
Ako ne uspijes, samo nastavis dalje koristit uslugu.
T-com ce te svakako odbit, ali u visem stupnju hakom mozda nece. Nista ne kosta probati
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Ja eto uzastopno 3 mijeseca zovem radi interneta, kako puca kako ga nemam po 6h i slicna sranja sa max tvom. 

 

Svaki dan po par puta zovem , da oni ni jednom ne prijave problem niti nista. 

 

Poslo sam za raskid ugovora i nista, kaze da nema potrebe prekinuti ugovor bez penala, jer je sve uredu WTF ? Zovem jer mi se svida... Tehnicari dodu samo zamijene ruter kazu  bit ce ok, na kraju nista OPET isto ! .... 

 

Sad sam poslo ponovo prigovor, u kojem sam reko da imam snimljene razgovore i sve. Ako i tad nesta ne poduzmu da cu ih jednostavno tuziti. Ovo sta rade nije vise normalno.

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Može netko provjeriti je li mu na novom "Women" kanalu crna slika samo?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Isključi iz struje i ponovno uključi box i onda bi trebalo raditi
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nije do toga, valjda će riješiti Viasat u "Proširenom". Imam ga na popisu no ako bi ga htio gledati tjera me da kupim Prošireni. Trebaju urediti grupu Osnovnih kanala i dodati Viasatove. Nego možeš samo staviti na 117 i vidjeti je li crna slika?

 EDIT: RADI woman

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 17:45 (Ag008).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Evo 117 kanal radi.
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Meni isto radi al mi ne rade hd kanali nekih programa dok neke imam. Kaze rijesit ce to dns
tito vampir! Bog I Hrvati!
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Nije do toga, valjda će riješiti Viasat u "Proširenom". Imam ga na popisu no ako bi ga htio gledati tjera me da kupim Prošireni. Trebaju urediti grupu Osnovnih kanala i dodati Viasatove. Nego možeš samo staviti na 117 i vidjeti je li crna slika?

 

 A da jednostavno se prebacis na novi prijamnik koji ti je sigurno doma u ladici, ne razumijem Vas koji se nisu prebacili i cekaju do zadnjeg dana. I sami znate da ce te se morati prebaciti kada ugase platformu pa mi je logicnije sto prije se na novi prebaciti to se prije naucis na njega

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Imam ja novi prijemnik... Nije do toga... Hd kanali nisu jos ubaceni...
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...
Imam ja novi prijemnik... Nije do toga... Hd kanali nisu jos ubaceni...

 Ma dobro sve to okej ne kazem za tebe imam i ja novi i meni jos ne rade HD ali rade obicni ovi novi tako da... Neg stvarno ne razumijem ljude koji su taj novi prijamnik pospremili u ladicu a znaju da ce morati prijeci na njega posto se gasi stara platforma 

9 godina
offline
T-Com Internet

Sta nije stara platforma vec ugasena?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Sta nije stara platforma vec ugasena?

 Nije još, ima određeni broj korisnika koji su i dalje na njoj, ali sigurno je da je već veliki postotak korisnika migiriran na novu platformu.

13 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa dali se još kome dešava da mu brzina padne i to dosta učestalo. Dakle imam 10mbps a zna mi se već 3 put desiti u 2 mjeseca da mi brzina padne na 1-2mbps? Te moram zvati korisničku službu i onda oni to "poprave"...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Ekipa dali se još kome dešava da mu brzina padne i to dosta učestalo. Dakle imam 10mbps a zna mi se već 3 put desiti u 2 mjeseca da mi brzina padne na 1-2mbps? Te moram zvati korisničku službu i onda oni to "poprave"...

 zicno ili bezicno?

battletag:MasnaKrvavic#2275
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice