Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.812
|
čitano: 13.213.596
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi moze preporuka laptopa do 6000 kn. +- 200-300 kn ?? 

 

Skole
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To ti i nije bas 520m je malo jaca od integrirane grafike (citaj uzas :P), također ni amdov 6470m nije vidio igre.

 

ako mislis malo igrat morat ces ic na ovako nesto: http://www.superbit.hr/Prijenosna-racunala/DELL-Inspiron-N5110-N0289-switch/Detailed-product-flyer.html

 

znam da nije ni i3 ni i5, al nije ni puno losiji od i3 (fali mu hyperthreading) koji je koristan za multitasking, al neces ti to bas osjetit.

 

3D Mark 06 CPU   pentiumb960 2250    i3 2350m 2640

 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
skočko kaže...

Pozdrav ljudi moze preporuka laptopa do 6000 kn. +- 200-300 kn ??

 

  evo ga: http://www.vixus.hr/shop2/prijenosna-racunala-asus/11008525-ASUS-N55SF-S2480.html

 

gotovina 6390kn, ne moze bit bolje, dobar ekran, najjači procesor, jaka grafika 555m, 8gb rama, 750GB hard disk.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
U kojem ducanu u zagrebu ima najveci izbor laptopa za vidjet uzivo?
Moze i dva :)
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, pošto je moj laptop odavno pregazilo vrijeme, a komp je otišao u vječna lovišta... trebao bi pomoć oko odabira novog laptopa...Nisam poseban gamer, al bi volio tu i tamo kad dođe neki novi naslov da se još koju godinu može odigrati,služio bi najviše za photoshop i publisher te naravno net, filmovi,... trajenje baterije isto nije na odmet da bude duže...gledam ovo

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.a2309c42d106474ba7cbe2baf1cea01c.toshiba-qosmio-x770-intel-core-i7-2670qm-2-20ghz-8gb-1tb-blu-ray-rw-w7hp-17-3-3d-fullhd-nvidia-geforce-gtx560m-1-5gb-p-n-x770-11c.aspx

a jučer mi je u oko upalo i ovo

http://www.instar-informatika.hr/acer-prijenosno-racunalo-aspire-m3-5800tg-nxrykex013-crn/0851075

posebice mi je zanimljiv zbog ssd-a, a i vidim da je potpuno nova serija grafičkih u njemu...e, sad me zanima stručno mišljenje jeli ovaj acer zbog tog ssd-a za photoshop i to brzi od toshibe, i hoće li se na njemu a i na toshibi moć igrati gta5 ili tako neka novija igra koja tek treba izaći{#} znam da su 2 potpuno različita laptopa al eto...

btw prijedlozi su dobrodošli, budžet je do 12k, i htio bi bit miran šta se laptopa tiče bar 4 god :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Btw...poželjno je da ima windowse, vidim ima solidnih asusa, a svi su no os...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acerbis kaže...

Bok, pošto je moj laptop odavno pregazilo vrijeme, a komp je otišao u vječna lovišta... trebao bi pomoć oko odabira novog laptopa...Nisam poseban gamer, al bi volio tu i tamo kad dođe neki novi naslov da se još koju godinu može odigrati,služio bi najviše za photoshop i publisher te naravno net, filmovi,... trajenje baterije isto nije na odmet da bude duže...gledam ovo

http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.a2309c42d106474ba7cbe2baf1cea01c.toshiba-qosmio-x770-intel-core-i7-2670qm-2-20ghz-8gb-1tb-blu-ray-rw-w7hp-17-3-3d-fullhd-nvidia-geforce-gtx560m-1-5gb-p-n-x770-11c.aspx

a jučer mi je u oko upalo i ovo

http://www.instar-informatika.hr/acer-prijenosno-racunalo-aspire-m3-5800tg-nxrykex013-crn/0851075

posebice mi je zanimljiv zbog ssd-a, a i vidim da je potpuno nova serija grafičkih u njemu...e, sad me zanima stručno mišljenje jeli ovaj acer zbog tog ssd-a za photoshop i to brzi od toshibe, i hoće li se na njemu a i na toshibi moć igrati gta5 ili tako neka novija igra koja tek treba izaći{#} znam da su 2 potpuno različita laptopa al eto...

btw prijedlozi su dobrodošli, budžet je do 12k, i htio bi bit miran šta se laptopa tiče bar 4 god :)

 Ja ti mogu reć jedino da ovaj m3 od aspirea ima turbo lošu rezu ekrana, pogotovo za potoshop.

 

SSD je kralj photoshopa, imaš na YouTubeu usporedbe rada na kompu sa i bez SSD-a...

 

Ako već misliš toliko potrošit pričekaj novu generaciju procesora mjesec dva da ti bude friški :)

 

Ja sam mislio uzet sad komp ali ću se ipak malo strpit, zapeo mi je za oko novi lenovo Y580, uskoro dolazi...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

to i je razlog zašto ga ''odmah'' ne uzmem, al opet...imam 24'' led monitor sa hdmi-em tako da kad bi nešto ozbiljnije radio bi ga na to spojio...znam za ivy bridge da al stalno odugovlače sa tim i kažu da če najveći napredak bit grafika a ovi laptopi imaju ok grafičke...diskretne... tako da neznam...

btw ima ko iskustva sa qosmiom i možda još kakav prijedlog, gledo sam na nekim drugim boljim laptopima da budu quadro kartice, kakve su one što se gaminga tiče, jel to preplačeno bez veze? znam da su dobre za cad i sl...al to mi ne treba...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acerbis kaže...

to i je razlog zašto ga ''odmah'' ne uzmem, al opet...imam 24'' led monitor sa hdmi-em tako da kad bi nešto ozbiljnije radio bi ga na to spojio...znam za ivy bridge da al stalno odugovlače sa tim i kažu da če najveći napredak bit grafika a ovi laptopi imaju ok grafičke...diskretne... tako da neznam...

btw ima ko iskustva sa qosmiom i možda još kakav prijedlog, gledo sam na nekim drugim boljim laptopima da budu quadro kartice, kakve su one što se gaminga tiče, jel to preplačeno bez veze? znam da su dobre za cad i sl...al to mi ne treba...

  Pošto vidim da gledas nesto za na duze staze, mislim da ne bi bilo lose pricekat ivy-eka, nize potrosnja jace performanse i manje zagrijavanje, nova serija grafike koja naravno nudi jos bolje performanse i manju potrosnju.

 

Ako ti nije hića, strpi se i pričekaj mid range gpu ove za notebooke + ivy (4 jezgre) i onda za te pare mozes ubost nesto sta ce se rugat sa gta 5 ;)

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

sto mislite o ovome dali bi mi zadovoljio moje zahtjeve http://www.robot.hr/prijenosna-ra%C4%8Dunala/hp-pavilion-g6-1201sm-qj322ea.html  .u mteroa mu je cijena 2999kn (dali se isplati)

;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gamerxrxx kaže...

sto mislite o ovome dali bi mi zadovoljio moje zahtjeve  http://www.robot.hr/prijenosna-ra%C4%8Dunala/hp-pavilion-g6-1201sm-qj322ea.html  .u mteroa mu je cijena 2999kn (dali se isplati)

  I ne bas, sporiji procesor od sandya, vise trosi, integrirana grafika...

 

ako se mozes protegnit ovaj zadovoljava sve tvoje zahtjeve: http://www.superbit.hr/Prijenosna-racunala/DELL-Inspiron-N5110-N0289-switch/Detailed-product-flyer.html

 

EDIT: Ovo mi je bila 500. poruka na bug forumu. To ti je Božji znak da uzmeš taj laptop i nikoji.

 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 8:48 (cecenac).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.notebook.hr/product_info.php?cPath=2000_3070_2003&products_id=410440 a sto mislis o ovom ,,,dali ima jos tko prijedloge za lap do 3300 kn gore su navadeni detalji

;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@ cecenac a, gle... komp mi je krepao sad, i sad mi treba novi laptop, tako na neću čekat ivy...pa ako netko ima kakav još pametan prijedlog do 12000, može koju kunu više ako je nešto iznimno dobro, razmišljao sam i o macbook pro-u 15, al kako vidim proc je single core a grafička šugava tako da... neznam... ugl prijedlozi su dobrodošli

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 12:57 (acerbis).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako zelis vrhunski stroj za manje od tih 12k sto si namjenio onda mozda ovo:

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10898

 

7850kn, za 1500kn ubacis neki 120GB SSD i imas za 9300kn strasan stroj. Brzi SSD za sistemski disk i jos finih 750GB storage diska.

Po meni puno bolji od Acera kojeg si naveo u originalnom postu. Taj Acer ima 15,6 ekran sa 1366x768 rezolucijom, a ti si naveo da bi radio sa Photoshopom i gledao filmove pa je 17,3 ekran sa FullHD rezolucijom (1920*1080) na ovom Asusu puno bolje rijesenje. Osim toga Asus dodje sa quad procesorom dok je Acer sa dual core-om.

 

Gore navedeni laptop jedino nije "bijesni" gaming laptop. Moze se fino na njemu i igrati, ali za malo ugodniji gaming na boljim rezolucijama ipak treba ici na nesto tipa GTX650M ili jace.

 

Ako zelis potrositi svih 12k kn i imati laptop sposoban za ugodan gaming i sve sto si naveo gore onda imas samo 2 opcije:

 

- Asus G74SX

- Toshiba Qosmio X770

 

Kod nas nista drugo iz te kategorije nije dostupno. Imas jos i Alienware M17X koji zadovoljava te zahtjeve, ali njegove cijene idu od 14k kn navise.

 

Odi na www.nabava.net i u trazilicu upisi gornja dva modela, pa vidi ponudu.

Imas raznoraznih verzija. Npr. za Asus G74Sx imas verzija od 8000kn, pa do 12000kn. Razlikuju se u opremljenosti, ali svi imaju isto - CPU i GPU.

Tako da mozes ici na neku jeftiniju verziju, a onda u razlici u cijeni do 12k koje zelis potrositi napravis sam sebi upgrade koji zelis (dodas SSD, ubacis hrpu RAM-a itd.)

 

If you're not paranoid, you're not paying attention
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 13:44 (Mauro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Namjena:

-igrice(HON, D3[učestalo] i pokoji atraktivan naslov tipa ac3 i sl.[pređem igru i shift+del])

-uobičajeno(net,muzika,film)

-grafika(PS, AE, 3DSMax, C4D, itd itd)

 

Finalisti:

 

Prijenosno računalo ASUS K93SM-YZ099  / Core i7-2670QM, 8GB, 750GB(7200), GF GT 630M 1GB, 18.4" LED, FullHD, G-LAN, BT, kamera, HDMI,DVDRW DL, USB 3.0, DOS, crno

cijena:7500kn

 

Prijenosno računalo ASUS N75SF-V2G-TZ225V / Core i7-2670QM, 8GB, 750GB(7200), GF GT555 2GB, 17.3", Full HD, BT, HDMI, BlueRay, USB3.0, Camera, Bang&Olufsen, Win7 HOME

cijena:7800kn

 

Prijenosno računalo DELL Inspiron N7110  / Core i7-2670QM, 6GB, 640GB(5200), GF GT525M 1GB, 17.3" LED, HD+, G-LAN, BT, HDMI, eSATA, DVDRW, USB 3.0, DOS, crni,

cijena:6500kn

 

preporuka?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vaša preporuka do nekih 750€(tolerancija +8%), slijedeća namjena:

- Adobe Photoshop/Illustrator i ostali.

-Standardno 1080p Filmovi, net, muzika.

- Igranje novijih igara tipa BF3, AsasinsCreed Relevations, Crysis 2, Cod, GTA IV (V) i slično, detalji i rezolucija srednji, samo da nije sve low :)

-minimal 15.6" optimalno 17"


Hvala. 

Išao sam na HP 4730s ali ne znam koliko je to pametna odluka pa sam zato odlučio postati ovdje :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 17:07 (iTrako).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dtm0032 kaže...

 

Namjena:

-igrice(HON, D3[učestalo] i pokoji atraktivan naslov tipa ac3 i sl.[pređem igru i shift+del])

-uobičajeno(net,muzika,film)

-grafika(PS, AE, 3DSMax, C4D, itd itd)

 

preporuka?

  Bez imalo razmisljanja za tvoj budzet ide ovo: http://futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=asus-g74sx-ty249d

 

 

 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gamerxrxx kaže...

http://www.notebook.hr/product_info.php?cPath=2000_3070_2003&products_id=410440  a sto mislis o ovom ,,,dali ima jos tko prijedloge za lap do 3300 kn gore su navadeni detalji

  zasto mi jednostavno ne virujes? Za one pare neces nac bolje. ne bi ti govoria da ne znam. Ovo sta si ti stavia je 40% losije od mog prijedloga.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mauro kaže...

Ako zelis vrhunski stroj za manje od tih 12k sto si namjenio onda mozda ovo:

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10898

 

7850kn, za 1500kn ubacis neki 120GB SSD i imas za 9300kn strasan stroj. Brzi SSD za sistemski disk i jos finih 750GB storage diska.

Po meni puno bolji od Acera kojeg si naveo u originalnom postu. Taj Acer ima 15,6 ekran sa 1366x768 rezolucijom, a ti si naveo da bi radio sa Photoshopom i gledao filmove pa je 17,3 ekran sa FullHD rezolucijom (1920*1080) na ovom Asusu puno bolje rijesenje. Osim toga Asus dodje sa quad procesorom dok je Acer sa dual core-om.

 

Gore navedeni laptop jedino nije "bijesni" gaming laptop. Moze se fino na njemu i igrati, ali za malo ugodniji gaming na boljim rezolucijama ipak treba ici na nesto tipa GTX650M ili jace.

 

Ako zelis potrositi svih 12k kn i imati laptop sposoban za ugodan gaming i sve sto si naveo gore onda imas samo 2 opcije:

 

- Asus G74SX

- Toshiba Qosmio X770

 

Kod nas nista drugo iz te kategorije nije dostupno. Imas jos i Alienware M17X koji zadovoljava te zahtjeve, ali njegove cijene idu od 14k kn navise.

 

Odi na www.nabava.net i u trazilicu upisi gornja dva modela, pa vidi ponudu.

Imas raznoraznih verzija. Npr. za Asus G74Sx imas verzija od 8000kn, pa do 12000kn. Razlikuju se u opremljenosti, ali svi imaju isto - CPU i GPU.

Tako da mozes ici na neku jeftiniju verziju, a onda u razlici u cijeni do 12k koje zelis potrositi napravis sam sebi upgrade koji zelis (dodas SSD, ubacis hrpu RAM-a itd.)

 

hvala! mogu ti reč da je zanimljiv ovaj asus :) btw dal bi mi oni di god se odlučim kupit pristali ugradit ssd bez da popušim garanciju? Nije da mi je taj ssd sad toliko pod must, al djeluje zanimljivo kad sve tako brže radi :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne razumijem kako bi to netko trebo "dodat" ssd. Nije to kompjuter da ima prikljucaka za disk koliko hoce. Onda mora izvadit hdd. A onda je ogranicen na tih 120gb ili koliko vec, osim ako ce taj disk sta izvadi stavit u nekakvo vanjsko kuciste pa ga nosit sa sobom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 19:05 (seljak007).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
seljak007 kaže...

Ne razumijem kako bi to netko trebo "dodat" ssd. Nije to kompjuter da ima prikljucaka za disk koliko hoce. Onda mora izvadit hdd. A onda je ogranicen na tih 120gb ili koliko vec, osim ako ce taj disk sta izvadi stavit u nekakvo vanjsko kuciste pa ga nosit sa sobom.

Asusove 17ke imaju prostor za 2 diska{#}

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovak, frend mi kupuje laptop do 3200 kn max. Služio bi za fax( aplikacije tipa Photoshop i sl. ) i tak neke starije igre. Mi smo mislili ovaj

Pa jel može neka preporuka boljeg  laptopa u tom rangu ako ima neki.

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 21:25 (Ad4pt3r).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav, trebala bi mi preporuka za neki laptop od 4000 do 4500 kn, služio bi prvenstveno za posao (bilo bi dobro da je lagan za prenošenje, ali nije uvjet) AutoCAD, Photoshop, surfanje, povremeno neka igrica... također prednost je ako je neka dugotrajnija baterija, koja će izdržat duže od sata vremena.

unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acerbis kaže...

hvala! mogu ti reč da je zanimljiv ovaj asus :) btw dal bi mi oni di god se odlučim kupit pristali ugradit ssd bez da popušim garanciju? Nije da mi je taj ssd sad toliko pod must, al djeluje zanimljivo kad sve tako brže radi :)

Ne znam kako je na N75, ali na G74SX dodavanje jos jednog diska (SSD) je izuzetno jednostavno.

Asusovi 17 inchni modeli (evo odgovora i onima koji pitaju kako to mislimo dodat SSD) dolaze sa 2 mjesta za ugradnju diskova.

 

Npr. na G74SX se sa donje strane otvori upgrade bay. Za to treba bilo koja kovanica i 10 sekundi vremena. Skine se poklopac i potuno je otvoren pristup disk bayevima i memoriji.

Za ugradnju dodatnog diska vec je sve pripremljeno, treba samo odsarafti i zasarafiti 4 (mislim) sarafa koji drze disk, spojiti ga prilozenim kablom i to je to.

Cca. 5 minuta posla sveukupno i ne ponistava garanciju.

Napominjem da je tako na G74SX, ali pretpostavljam da na N75 nebi trebala biti velika razlika.

 

BTW, s obzirom da si rekao da ces koristiti Photoshop pogledaj razliku u paljenju kompjutera i loadanju Photoshopa izmedju SSD-a i HDD-a :)

 

 

If you're not paranoid, you're not paying attention
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 22:56 (Mauro).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mauro kaže...
acerbis kaže...

hvala! mogu ti reč da je zanimljiv ovaj asus :) btw dal bi mi oni di god se odlučim kupit pristali ugradit ssd bez da popušim garanciju? Nije da mi je taj ssd sad toliko pod must, al djeluje zanimljivo kad sve tako brže radi :)

Ne znam kako je na N75, ali na G74SX dodavanje jos jednog diska (SSD) je izuzetno jednostavno.

Asusovi 17 inchni modeli (evo odgovora i onima koji pitaju kako to mislimo dodat SSD) dolaze sa 2 mjesta za ugradnju diskova.

 

Npr. na G74SX se sa donje strane otvori upgrade bay. Za to treba bilo koja kovanica i 10 sekundi vremena. Skine se poklopac i potuno je otvoren pristup disk bayevima i memoriji.

Za ugradnju dodatnog diska vec je sve pripremljeno, treba samo odsarafti i zasarafiti 4 (mislim) sarafa koji drze disk, spojiti ga prilozenim kablom i to je to.

Cca. 5 minuta posla sveukupno i ne ponistava garanciju.

Napominjem da je tako na G74SX, ali pretpostavljam da na N75 nebi trebala biti velika razlika.

 

BTW, s obzirom da si rekao da ces koristiti Photoshop pogledaj razliku u paljenju kompjutera i loadanju Photoshopa izmedju SSD-a i HDD-a :)

 

 

:)) btw, šta kažeš na ovo http://www.jeftinije.hr/racunalna-oprema/prijenosna-racunala/iznad-17-ekran/toshiba-prijenosno-racunalo-qosmio-f750-10m-pqf75e-00u00ny4-core-i7-2630qm-8gb-blu-ray-173-windows-7-home-premium-64-bit_-_CX001B16EA?tab=pod

jel taj ssd 500gb pravi ili je nešto smuljano pošto piše nekih 4gb nand......

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ad4pt3r kaže...

Ovak, frend mi kupuje laptop do 3200 kn max. Služio bi za fax( aplikacije tipa Photoshop i sl. ) i tak neke starije igre. Mi smo mislili ovaj

Pa jel može neka preporuka boljeg  laptopa u tom rangu ako ima neki.

  Ako se moze protegnit, onda ovog ljepotana: http://www.superbit.hr/Prijenosna-racunala/DELL-Inspiron-N5110-N0289-switch/Detailed-product-flyer.html

 

sandy bridge, gt525m, ispunjava sve zadane kriterije!

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Abigaile kaže...

pozdrav, trebala bi mi preporuka za neki laptop od 4000 do 4500 kn, služio bi prvenstveno za posao (bilo bi dobro da je lagan za prenošenje, ali nije uvjet) AutoCAD, Photoshop, surfanje, povremeno neka igrica... također prednost je ako je neka dugotrajnija baterija, koja će izdržat duže od sata vremena.

unaprijed hvala

  Ako je za posao onda ovako: http://www.svijet-medija.hr/p/Satellite-L750-1N3-PSK30E-03M006Y4/35766/

 

i7 najjaci proc, 525m grafika dovoljna za povremeno igranje svih normalnih igara, osim najzahtjevnijih (tipa crysis i bf3) njih ces morat na med/low stavit. moja preporuka!

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acerbis kaže...

jel taj ssd 500gb pravi ili je nešto smuljano pošto piše nekih 4gb nand......

To je hybrid drive, nije to pravi SSD: http://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_drive

 

Daleko je to od pravog SSD-a. I dalje je kombinacija SSD kao sistemski i veliki HDD kao storage najbolje kombinacije gdje je to moguce.

Doduse, to je i najskuplja kombinacija, ali radi da je to milina :)

 

 

If you're not paranoid, you're not paying attention
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
iTrako kaže...

Vaša preporuka do nekih 750€(tolerancija +8%), slijedeća namjena:

- Adobe Photoshop/Illustrator i ostali.

-Standardno 1080p Filmovi, net, muzika.

- Igranje novijih igara tipa BF3, AsasinsCreed Relevations, Crysis 2, Cod, GTA IV (V) i slično, detalji i rezolucija srednji, samo da nije sve low :)

-minimal 15.6" optimalno 17"


Hvala. 

Išao sam na HP 4730s ali ne znam koliko je to pametna odluka pa sam zato odlučio postati ovdje :D

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice