Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.076.326
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poslao sam upit kolegi koji je kupio ovog Asusa ima li osvijetljenu tikpovnicu. Inace ispunjava tvoje zahtjeve. Ako zelis IPS ekran preporucio bi ti v5-573g Acera s kojeg pisem. Taj ti ima osvijetljenu tipkovnicu, ali na high performansu je 0.5Ghz slabiji od stedljivog i7 u Asusu (upaljene 2 jezgre, 2.35-2.45Ghz vs 2.8-2.9Ghz od tog i7 u Asusu, pazi taj i7 nije klasicni i7, ponasa se kao laptop i5). Grafa je jaca u mom modelu, ali za njeno koristenje obavezno treba imati laptop cooler jer je grafa prejaka za prakticki ultrabook, inace kad grafa nije upaljena se nist ne grije. Ako zelis 17.3" imas Lenovo z710, prvi koji mi pada na pamet, mislim da ima svjetlecu tipkovnicu, nisam siguran. Sa IPS ekranom jedan jedini izbor u tom srednjem cijenovnom rangu je taj moj Acer, bio je tu n550jk isto sa IPS i jos jaci za 6000kn kojeg sam osobno mislio uzet i prodat svog Acera, ali nisam imao nit vremena nit volje za riskirat..

U procesori imaju smanjenu potrosnju pa tako i performanse kako sam napisao, prvenstveno radi dulje autonomije baterije ako te to isto zanima. Radi 1mb vise L3 cachea i7-4510U je valjda jedini stedljivi proc koji se direktno moze usporedit sa i5-4200M/i5-4210M kojima clock jezgri navodno ne pada ispod 3.0Ghz na high performans.

Uglavnom za to sto si rekao da ti treba su svi ovi laptopi koje sam naveo dost solidni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 23:17 (The_Fichek).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, procita sam zadnjih nekoliko stranica i stvarno ste puno pomogli svojim znanjem i iskustvom, bar meni koji nisam zna odakle pocet.

Znaci gledam laptop do nekih 3500kn, nebitno koju stoju gore dole..

Znaci obavezno 17" ekran, ostalo manje bitno. Treba mi za fax (autocad) i doma za pogledat koju seriju, film, surfanje uz vise tabova, youtube. Igre mi nisu napete. Do sada me odlicno sluzio stari HP na kojem su tipke i touchpad bili cista petica, pa bi volia da to bude i kod novog.

Na kraju imam dilemu izmedju ova 2 :

Lenovo G710 (na ekupi valjda dolazi sa jacim 4000m umjesto 3550m)

http://www.ekupi.hr/Lenovo-G710-59-432668-173Core-i31TBGT820-prijenosno-racunalonbsp-457565.aspx

ili Acer E5-771G: 

http://www.ekupi.hr/ACER-Aspire-E5-771G-37RX-NXMNVEX023-prijenosno-racunalo-457315.aspx

Pitanje je da li mi se isplati dati tih 500 kn vise za FHD i bolju grafu? Kod Lenova mi se svidja jednostavnost ciscenja s tim da cura ima lenova i touchpad mi nikako nije legao.

Da li ce baterija osjetno dulje trajati kod 4030U procesora?

Unaprijed hvala na odgovorima!

 

EDIT : Acer je u HGspota 3699 al dzabe mi kad je to cijena za gotovinu, ja bi ga provukao na rate.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 0:42 (2happy2beu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako bi se koristio uglavnom 3D cad-om mislim da je Acer bolji odabir, ako je 2D onda je na tebi da se smislis:

 

Acer - cca. 2x dulje trajanje baterije (do 5-6h bi trebalo ic bez problema sa surfanjem i sl.), 30% jaca grafa, matt ekran (opet nekome skroz nebitan faktor), FHD rezolucija,

Lenovo - jednostavan za cistit (za Acera nemrem nac lako podatak pa nemogu prakticki usporedit), 30% jaci procesor, jednako kvalitetan ekran, iznadprosjecno trajanje baterije s obzirom na M procesor, review

Btw. Acera imas za 3700kn ovdje i mislim da mu je to najniza cijena

 

Ako bi se vise bavio 2D cadom, preporucujem da dobro ili na internetu ili uzivo cim vidis razliku izmedju FHD i HD+ reze na 17.3" ekranu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 1:03 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako mu je jako bitan touchpad za rad onda neka zaobiđe Lenovo jer im je užasno neprecizan govorim iz iskustva na par modela, samo ce se iznervirati, riješenje je jedino spojiti miša. 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na Acerima je okej touchpad, jedino na v5 seriji je katastrofa. Isprobao sam touchpad na onom e5-511 najjeftinijem i meni se cini solidan. I na e1, i na e5 i v5 je meni osobno lose sto se sa touchpadom nemre prevalit velik "put" po ekranu ak se nekom normalnom brzinom povlaci prst. Ak brzo povuces naravno predjes od donje tocke dijagonale do gornje, al si izgubio preciznost. To je neko moje misljenje, inace ne volim touchpade, bilokoje vrste x)

 

Mislim da je HP probook najbolje mainstream rjesenje ako je touchpad od kljucne vaznosti.

 

Naravno, ak se profesionalno bavis autocadom i sl. programima nekakav stariji polovni, ali kvalitetan Probook sa AMD FirePro i Nvidia Quadro grafom bi ja mislim bio najbolje rjesenje i tu je onda kolega Darkydark najbolji savjetnik.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 1:11 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Poslao sam upit kolegi koji je kupio ovog Asusa ima li osvijetljenu tikpovnicu. Inace ispunjava tvoje zahtjeve. Ako zelis IPS ekran preporucio bi ti v5-573g Acera s kojeg pisem. Taj ti ima osvijetljenu tipkovnicu, ali na high performansu je 0.5Ghz slabiji od stedljivog i7 u Asusu (upaljene 2 jezgre, 2.35-2.45Ghz vs 2.8-2.9Ghz od tog i7 u Asusu, pazi taj i7 nije klasicni i7, ponasa se kao laptop i5). Grafa je jaca u mom modelu, ali za njeno koristenje obavezno treba imati laptop cooler jer je grafa prejaka za prakticki ultrabook, inace kad grafa nije upaljena se nist ne grije. Ako zelis 17.3" imas Lenovo z710, prvi koji mi pada na pamet, mislim da ima svjetlecu tipkovnicu, nisam siguran. Sa IPS ekranom jedan jedini izbor u tom srednjem cijenovnom rangu je taj moj Acer, bio je tu n550jk isto sa IPS i jos jaci za 6000kn kojeg sam osobno mislio uzet i prodat svog Acera, ali nisam imao nit vremena nit volje za riskirat..

U procesori imaju smanjenu potrosnju pa tako i performanse kako sam napisao, prvenstveno radi dulje autonomije baterije ako te to isto zanima. Radi 1mb vise L3 cachea i7-4510U je valjda jedini stedljivi proc koji se direktno moze usporedit sa i5-4200M/i5-4210M kojima clock jezgri navodno ne pada ispod 3.0Ghz na high performans.

Uglavnom za to sto si rekao da ti treba su svi ovi laptopi koje sam naveo dost solidni.

U vezi Acera iz Centro.hr, i mene je zanimao pa sam poslao upit u vezi FHD reze, i dobio odgovor da se ipak radi o ovom modelu bez FHD reze.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bi preporuku laptopa samo za office i internet,tj za ne zahtjevan posao. Dakle do 2800-3000kn ali naravno moze biti i blize 2000kn. Dakle neki best buy za te novce trazim. Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...

Bas se ne uklapa 100% u ovu temu, ali je povezano pa ajde. Dali mi moze netko preporuciti neku dobru, kvalitetnu torbu za laptop od 17,3" da je oko 200kn?

 

Itko?

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji je trenutacno najbolji gaming laptop za do 8000 kn koji je raspoloziv u hrv i gdje ima za kupit lenovo y510p i kolika mu je cijena

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupljen Sony Vaio Fit 15E . Ako netko ima kakvih pitanja ili nedoumica, neka se slobodno javi.

Namijenjen je mojoj ženi, i tražim pravi model već mjesecima. Prošao brdo laptopa gdje god da su izloženi (Links, Mikronis, Emmezeta, servisi u okolici). Laptop je po meni najljepši laptop u rangu do nekakvih 1000€. 

Specifikacije su: i3 3227U, 8GB ram, 120GB SSD (ugrađen umjesto mehaničkog diska), 15.5" glare ekran 1366x768px, GT740 grafika (vrti League of Legends u fullHD rezoluciji s medium detaljima), Windows 8 (upgradeable na 8.1), gratis torba. Kupio izložbeni primjerak za 4000kn.

 

Pros: dizajn, cijena, težina, kvaliteta izrade, tipkovnica, performanse u igrama, baterija (6h je izdržala, instalacija winsa, updateovi i cijelo vrijeme tunein derao banovinu), torba 

Cons: touchpad je nedorečen, čini mi se da možda i nije potpuno ispravan, ekran je glare što mi baš nije po guštu, wireless driveri su mučenje za naći (oni na sajtu nisu dobri)

 

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mr_Luka kaže...

Koji je trenutacno najbolji gaming laptop za do 8000 kn koji je raspoloziv u hrv i gdje ima za kupit lenovo y510p i kolika mu je cijena

Asus G551JM, doci ce 28.10., presales u tijeku. Sto se lenova tice, nije y510p vise aktualan nego y50 i do 8000kn je ovaj Lenovo y50 nekakav best buy za gejmanje, no jednom kad dodje Asus mislim da ce ljudi prije dat 400kn vise za i7 kad vec daju tolke pare nego imati UHD rezoluciju sa Lenovom..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A od 17.3 koji je najbolji

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Mr_Luka kaže...

Koji je trenutacno najbolji gaming laptop za do 8000 kn koji je raspoloziv u hrv i gdje ima za kupit lenovo y510p i kolika mu je cijena

Asus G551JM, doci ce 28.10., presales u tijeku. Sto se lenova tice, nije y510p vise aktualan nego y50 i do 8000kn je ovaj Lenovo y50 nekakav best buy za gejmanje, no jednom kad dodje Asus mislim da ce ljudi prije dat 400kn vise za i7 kad vec daju tolke pare nego imati UHD rezoluciju sa Lenovom..

Znaci kada bude u normaljnoj prodaji biti ce 7000 kn ovaj asus jer je sad u presaleu 8000 kn

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mr_Luka kaže...

A od 17.3 koji je najbolji

Nijedan kod nas trenutno, svi v3-772g best buy aceri izmedju 5 i 8 tisuca kn su rasprodani trenutno. Ako gledas cim bolje specs, model koji je bio sa i7, gddr5 850m (moze se clockat na razinu 860m), 16gb rama za 7600kn je bio best buy. Prije je bio i isti model sa 8gb rama manje za 7000kn. Inace, u Hrvatskoj, a i vani je jako jako tesko naci IPS 17.3" laptop, stoga se moras zadovoljit TN matricom kod 17.3". Jedini sa IPS 17.3" noviji laptop koji sam ja nasao je Lenovo y70-70 iz Njemacke no taj ima redovito touch glossy ekran.. Mozes malo pogledati amazon.de i sl. stranice da vidis kakva je tamo ponuda.

 

Ako ti je hitna kupovina i bas zelis 17.3" ovaj Asus je nest sto bi predlozio, no sigurno je to losije od onog sta sam napisao da je Acer nudio u tom rangu. Btw. nije Acer nimalo los po funkcionalnosti hladjenja, izradi itd. Mozda nije top izrade, al mislim da ima bolje temperature od npr. Lenovo y50 prema nekim sudovima. To je i logicno posto je laptop veci, a Lenovo y50 dosta i tanak za gaming laptop. To je jos jedan razlog zasto je bolje cekati g551 Asusa ako se ide na 15.6" laptop..

 

Ne kuzim kojom logikom si to izveo da ce bit 7000kn g551 jednom kad zbilja dodje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 14:23 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Mr_Luka kaže...

A od 17.3 koji je najbolji

Nijedan kod nas trenutno, svi v3-772g best buy aceri izmedju 5 i 8 tisuca kn su rasprodani trenutno. Ako gledas cim bolje specs, model koji je bio sa i7, gddr5 850m (moze se clockat na razinu 860m), 16gb rama za 7600kn je bio best buy. Prije je bio i isti model sa 8gb rama manje za 7000kn. Inace, u Hrvatskoj, a i vani je jako jako tesko naci IPS 17.3" laptop, stoga se moras zadovoljit TN matricom kod 17.3". Jedini sa IPS 17.3" noviji laptop koji sam ja nasao je Lenovo y70-70 iz Njemacke no taj ima redovito touch glossy ekran.. Mozes malo pogledati amazon.de i sl. stranice da vidis kakva je tamo ponuda.

 

Ako ti je hitna kupovina i bas zelis 17.3" ovaj Asus je nest sto bi predlozio, no sigurno je to losije od onog sta sam napisao da je Acer nudio u tom rangu. Btw. nije Acer nimalo los po funkcionalnosti hladjenja, izradi itd. Mozda nije top izrade, al mislim da ima bolje temperature od npr. Lenovo y50 prema nekim sudovima. To je i logicno posto je laptop veci, a Lenovo y50 dosta i tanak za gaming laptop. To je jos jedan razlog zasto je bolje cekati g551 Asusa ako se ide na 15.6" laptop..

 

Ne kuzim kojom logikom si to izveo da ce bit 7000kn g551 jednom kad zbilja dodje.

A sto s ovim https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=24659

 

Aha pa zato sto si rekao da bi radije dao 400 kn vise a lenovo pise da kosta 6599

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 14:33 (Mr_Luka).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

E to ti je taj model o kojem sam pricao, promakao mi je nekako sa nabava.net, znaci ima ga u HGshop-u i Svijetumedija za 60kn vise -klik Zatim se cijene dobro penju, 8000kn, 8500kn..

To ti preporucujem ako zelis mrcinu od 17.3" laptopa. Review tog acera imas ovdje i dobrim se dijelom nadovezuje na review malo starijeg modela sa toplijom, a slabijom 760m grafickom, tako da nakon citanja mozes zakljucit da imas prostora i za overclockanje 850m graficke, pogotovo sa dodatnim coolerom i to bi ti preporucio da ides na NotepalXL za 200kn ako ces kupovati, kojeg i sebi mislim uzet, samo nisam ziher jel bi 17.3" laptop sjeo na njega kak spada.

Iz reviewa mozes vidit da novi model ima i sitno kvalitetniji ekran, znaci zbilja dobru TN matricu sto se laptopa tice, samo ju treba nesto kalibrirat da bude jos bolja kako je napisao notebookcheck.

 

 

Ovo za Lenovo y50, sorry, mislio sam na ovaj model zapravo za 7500kn, ne 7600kn. Onaj koji sam ti linkao je super, ali je vrlo vjerojatna greska da se ne radi o IPS nego TN ekranu, treba provjeriti. Taj IPS ekran je bome skupocjena stvar kod laptopa, barem kod nas i takvih laptopa ima dosta malo kod nas.

Zapravo lenovo y50 sa UHD i vjerojatno IPS ima i za spustenih 7200kn u Prosatu - klik

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 14:58 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

E to ti je taj model o kojem sam pricao, promakao mi je nekako sa nabava.net, znaci ima ga u HGshop-u i Svijetumedija za 60kn vise -klik Zatim se cijene dobro penju, 8000kn, 8500kn..

To ti preporucujem ako zelis mrcinu od 17.3" laptopa. Review tog acera imas ovdje i dobrim se dijelom nadovezuje na review malo starijeg modela sa toplijom, a slabijom 760m grafickom, tako da nakon citanja mozes zakljucit da imas prostora i za overclockanje 850m graficke, pogotovo sa dodatnim coolerom i to bi ti preporucio da ides na NotepalXL za 200kn ako ces kupovati, kojeg i sebi mislim uzet, samo nisam ziher jel bi 17.3" laptop sjeo na njega kak spada.

Iz reviewa mozes vidit da novi model ima i sitno kvalitetniji ekran, znaci zbilja dobru TN matricu sto se laptopa tice, samo ju treba nesto kalibrirat da bude jos bolja kako je napisao notebookcheck.

 E puno hvala sefe

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mr_Luka kaže...

Koji je trenutacno najbolji gaming laptop za do 8000 kn koji je raspoloziv u hrv i gdje ima za kupit lenovo y510p i kolika mu je cijena

Imas 3 na izbor - lenovo y50-70 sa i5, gtx 860m mane mu vidim visoke radne temperature i nema dvd-rw a niti m.2 slot da se moze drugi disk ugradit.

drugi je asus n550jk ili n750jk koji oba imaju jaci procesor, bolje temeprature, nesto slabiju graficku i ono bitno dvd se moze zamjeniti sa hdd caddyem za dodatni disk, a u slucaju n750jk imas i mjesta za dva diska.

 

Osobno bih isao na n750jk. Ugodnije je radit na 17.3 ekranu bez obzira kaj nije IPS. Nesto bolje hlađenje ima od n550jk. Lenovo bez obzira na "gamerski" pedigre se grije za poludit dok se na to doda plasticno kuciste ja samo vidim recept za katastrofu.

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zasto ne v3-772g ???? Acer za iste pare daje +8gb rama, 500gb prostora vise na hardu, +slot vise za SSD/HDD i ono najbitnije ima bolju verziju 850m grafe. Neznam cemu ta sumnja u izradu i temperature pored tako detaljnog reviewa. Takodjer nisam primjetio da se itko zali ko je kupio haswell verziju v3-772g..

Procesor u n750jk je nest jaci kad se koriste sve jezgre, no razumljivo je da je stavljen 4702mq model u acera kako bi se postigle nize temperature s obzirom da izrada mozda nije toliko high-end.

 

 @Mr_Luka namjena gaming ne?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 15:24 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Yep

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Zasto ne v3-772g ???? Acer za iste pare daje +8gb rama, 500gb prostora vise na hardu, +slot vise za SSD/HDD i ono najbitnije ima bolju verziju 850m grafe. Neznam cemu ta sumnja u izradu i temperature pored tako detaljnog reviewa. Takodjer nisam primjetio da se itko zali ko je kupio haswell verziju v3-772g..

Procesor u n750jk je nest jaci kad se koriste sve jezgre, no razumljivo je da je stavljen 4702mq model u acera kako bi se postigle nize temperature s obzirom da izrada mozda nije toliko high-end.

 

 @Mr_Luka namjena gaming ne?

Opce sma zaboravil na taj acer. Sad ak hoce nekaj kaj djeluje cvrsce nek gleda Asusa koji u 17" verziji ima nesto bolje hladjenje nego u 15.6". Taj acer definitivno nije losa kupnja, plastican je, ali dovoljno cvrst, 4702qm fest pomaže oko temperatura, a dovoljno je brz da je razlika zanemariva i acer koristi ddr5 memoriju za graficke sto je velki skok u performansama. Inace oba imaju ekstra mjesto za 2.5" hdd tak da to nit je plus nit je minus.

 

Laptopi, usrana igra kompromisa :)

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 16:30 (darkydark).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.edigital.hr/Notebook/Toshiba_Satellite_C55-A-1PX_Core_i5-4200M_25/31GHz_8GB_1TB_NV_GT710M_2GB_VGA_crni_+_torba_mi-p76748.html Sto mislite koliko je dobar ovaj ? i ko mu je glavni konkurent na ovoj cijeni jer pokusavam naci neki all rounder na cifri od 4k do 4.5k da se odlucim sad na kraju za nesto pa me zanima da li je ovaj dobar jer sam naisa na njega slucajno a po statistici se cini ok ali nisam gleda nikakav review. Ali po mogucnosti uzea bi dobar 17' umisto 15' ako ima na toj cijeni

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 16:58 (Sp0rZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li ima kakav gaming laptop najavljen za 12 mjesec a da je bolji od ovog asusa a da je iste cijene

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Zanimaju me preporuke za laptop na kojem bi se bez problema vrtili AutoCAD, Corel, PS i slični programi. Dosad sam imala dva Acerova laptopa, jedan od njih je dosta dobro radio i vrtio programe, da bi mu gotovo pa odjednom naprasno otišao ekran. Zanimaju me Toshibini laptopi, ali može i preporuke za druge proizvođače, osim Acer-a.

 

Neki cjenovni rang je, eh pa od 3000 pa do 4500 max, s obzirom da sam student.

 

Puno hvala na svim informacijama :)

 

LP

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...

Opce sma zaboravil na taj acer. Sad ak hoce nekaj kaj djeluje cvrsce nek gleda Asusa koji u 17" verziji ima nesto bolje hladjenje nego u 15.6". Taj acer definitivno nije losa kupnja, plastican je, ali dovoljno cvrst, 4702qm fest pomaže oko temperatura, a dovoljno je brz da je razlika zanemariva i acer koristi ddr5 memoriju za graficke sto je velki skok u performansama. Inace oba imaju ekstra mjesto za 2.5" hdd tak da to nit je plus nit je minus.

 

Laptopi, usrana igra kompromisa :)

Sa gornje strane Acera je bruseni dark aluminij, a unutra ima i nesto sitno metala da bude cvrsci, ali da, sve skupa je Asus nesto cvrsci, ima malo vise metala i ima nest bolje hladjenje, tu je i review

 

Mr_Luka kaže...

Da li ima kakav gaming laptop najavljen za 12 mjesec a da je bolji od ovog asusa a da je iste cijene

Mozes eventualno zvat acer.hr, mojasus.hr, lenovostore i ostale dobavljace brand laptopa. Sa foruma ti nemremo dat nikakav odgovor po tom pitanju.

 

Ako je namjena gaming preporucujem da ne cekas nist i ides na Acera, cist sumnjam da ce kod nas doc npr. nekakav MSI model i bit po normalnoj cijeni i slicno. Ako gaming nije u prvom planu, a zelis zbilja jak i kvalitetan 17.3" laptop onda idi na Asusa. Cekanje moze bit dobro i lose, zeznuto je hrvatsko trziste, tj. dobavljaci..

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
darkydark kaže...

Opce sma zaboravil na taj acer. Sad ak hoce nekaj kaj djeluje cvrsce nek gleda Asusa koji u 17" verziji ima nesto bolje hladjenje nego u 15.6". Taj acer definitivno nije losa kupnja, plastican je, ali dovoljno cvrst, 4702qm fest pomaže oko temperatura, a dovoljno je brz da je razlika zanemariva i acer koristi ddr5 memoriju za graficke sto je velki skok u performansama. Inace oba imaju ekstra mjesto za 2.5" hdd tak da to nit je plus nit je minus.

 

Laptopi, usrana igra kompromisa :)

Sa gornje strane Acera je bruseni dark aluminij, a unutra ima i nesto sitno metala da bude cvrsci, ali da, sve skupa je Asus nesto cvrsci, ima malo vise metala i ima nest bolje hladjenje, tu je i review

 

Mr_Luka kaže...

Da li ima kakav gaming laptop najavljen za 12 mjesec a da je bolji od ovog asusa a da je iste cijene

Mozes eventualno zvat acer.hr, mojasus.hr, lenovostore i ostale dobavljace brand laptopa. Sa foruma ti nemremo dat nikakav odgovor po tom pitanju.

 

Ako je namjena gaming preporucujem da ne cekas nist i ides na Acera, cist sumnjam da ce kod nas doc npr. nekakav MSI model i bit po normalnoj cijeni i slicno. Ako gaming nije u prvom planu, a zelis zbilja jak i kvalitetan 17.3" laptop onda idi na Asusa. Cekanje moze bit dobro i lose, zeznuto je hrvatsko trziste, tj. dobavljaci..

 

Znaci po tebi je ovaj acer bolji od onog asusa kojeg si prije spominjao

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ga misliš svaki dan nosati uokolo onda i bilo najpametnije uzeti n550jk, ako "ne baš svaki dan" onda n750jk. Ako bi ti vecinu vremena ipak stajao na stolu onda bi uzeo Acera . tipa svaki treci dan idem negdje. Na kraju sve ovisi koliko pažljivo i sam rukuješ s samim laptopom, koliko kvalitetan ruskak koristiš. Asus djeluje nešto cvrsce napravljen i opcenito sto se tice aluminijskih laptopa imam osjecaj da mogu lakse podnjet nošenja i ostalo nego plastični. Daleko od toga da taj Acer nije dovolnjno čvrst. Čak bi neku malu prednost dao Aceru zbog graficke koja koristi ddr5 memoriju pa bi i sve igre automatski radile u nesto vecem fps-u.

 

Sto se tice "dovoljno kvalitetno". Osobno znam ljude koji imaj sad vec plasticne /i to plastika bar 2 put lošije i mekanije djeluje od ove korištene na spomenutom v3-772/ acere stare po 6 godina i ne vjerujem da im kuciste izgleda kao novo i sve to radi jos uvijek jako dobro - primarno jer sam naporan ko proljev i silim ih da redovito daju u servis na čiščenje ili donesu meni, a i sami paze da ga uvjek koriste na tvrdoj podlozi, otvaraju ekran dok ga drze na sredini i opcenito paze na njega. Dok s druge strane znam damklace koji su uspjeli razvalit kuciste elitebooka i precisiona koji su fakat ko tenkovi napravljeni i nije mi jasno sta oni s laptopiam rade. Na kraju se sve svede kolko ti pazis na njega.

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Usporedjivao sam ovdje n750jk Asus i v3-772g jer su 17.3" oba i po meni je bolji Acer od ta dva radi po meni veceg omjera ulozeno/dobiveno.

 

g551jm spada u kategoriju 15.6" IPS laptopa i njega mogu prije usporedjivati sa Lenovo y50, Asus n550jk/n551jk kod nas.

 

Odluci se koju dijagonalu laptopa zelis, ako neznas provjeri u nekom IT ducanu, to je barem lako.

 

Inace mislim da bi cisto u gamingu performanse g551jm i v3-772g trebale biti podjednake, naravno ako se grafa u Aceru overclocka i to bi svakako preporucio da se radi sa vanjskim dodatnim coolerom kao sto vec rekoh. Naravno tu treba bit jako oprezan.

 

Prije svega se odluci za dijagonalu.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi... ne želim više preporučivati acer v3-772g iz hgspota niti općenito bilo koji acer v3-772g koji u sebi ima atherosovu wifi karticu.. evo jučer stigao onaj za 4599 kuna iz hgspota, i mašina je stvarno super. ali ima ogromnih problema sa wifijem. u njega je usađen atherosov wifi adapter koji je neki acerov mashup proizvod sa užasnim driverima i firmwareom i ima problem kod algoritma za upravljanje antenom. uglavnom, konekcija radi par sekundi, počne usporavati i crasha se. internet preko wifija nula bodova. pokušao sa svim živim driverima, promjenom power saving opcija, svime i nema baš neke pomoći. sada sam gurnuo u laptop wifi adapter od cimerice da vidim je li stvarno problem do same kartice ili je možda problem u dizajnu antene koja je u aceru. sutra/prekosutra javim rezultate. ako je zaista problem samo u kartici, onda idem za 210 kuna u telebit kupiti intel 6235 i miran sam. laptop automatski košta 4800 kuna, ali ajde, za te novce je i dalje isplativ ali mogla se izbjeći sva ta strka da je acer u početku shippao proizvode bez tog svog smeća. što je još žalosnije, acer i dalje isporučuje laptope sa istom karticom i oglušuje se na bezbrojne pritužbe korisnika, štoviše, ignorira postove s foruma i drsko zaključava teme sa komentarom kako su previše otišli u općenitu raspravu.. toliko o profesionalnosti. eto, sve u svemu, laptop super, wifi kartica smeće. ako vam se da zafrkavati nadogradnjom kartice i otvaranjem laptopa već prvi dan nakon dolaska iz dućana, kupite ga. ako ne, izbjegavajte. sutra javim rezultate testiranja s drugom karticom (ralink, jedino što imam pri ruci trenutno ali barem znam da dosad s njom nije pucala konekcija)

 

pozdrav, chris

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...

Ako ga misliš svaki dan nosati uokolo onda i bilo najpametnije uzeti n550jk, ako "ne baš svaki dan" onda n750jk. Ako bi ti vecinu vremena ipak stajao na stolu onda bi uzeo Acera . tipa svaki treci dan idem negdje. Na kraju sve ovisi koliko pažljivo i sam rukuješ s samim laptopom, koliko kvalitetan ruskak koristiš. Asus djeluje nešto cvrsce napravljen i opcenito sto se tice aluminijskih laptopa imam osjecaj da mogu lakse podnjet nošenja i ostalo nego plastični. Daleko od toga da taj Acer nije dovolnjno čvrst. Čak bi neku malu prednost dao Aceru zbog graficke koja koristi ddr5 memoriju pa bi i sve igre automatski radile u nesto vecem fps-u.

 

Sto se tice "dovoljno kvalitetno". Osobno znam ljude koji imaj sad vec plasticne /i to plastika bar 2 put lošije i mekanije djeluje od ove korištene na spomenutom v3-772/ acere stare po 6 godina i ne vjerujem da im kuciste izgleda kao novo i sve to radi jos uvijek jako dobro - primarno jer sam naporan ko proljev i silim ih da redovito daju u servis na čiščenje ili donesu meni, a i sami paze da ga uvjek koriste na tvrdoj podlozi, otvaraju ekran dok ga drze na sredini i opcenito paze na njega. Dok s druge strane znam damklace koji su uspjeli razvalit kuciste elitebooka i precisiona koji su fakat ko tenkovi napravljeni i nije mi jasno sta oni s laptopiam rade. Na kraju se sve svede kolko ti pazis na njega.

Mislio sam na asus koji izlazi sad 28. Po specsama i kvaliteti koji je bolji i koje su poz i koje neg stvari za ta dva

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice