Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.077.444
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@chrisys32

Pogledaj ova 2 linka, mozda pomogne stogot, makar u daljnoj potrazi za rjesenjem:

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=704011

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/What_is_DD-WRT%3F

Polazni problem je vjerojatno u nest slabijem atherosovom supportu dd-wrt firmware-a kojim se izgleda koristi tvoj ruter.

Joj, to je sve za linux, krivo sam napisao.  

 

Gledo sam kod sestre koja ima E1 Acera, pod Device manager pa Network adapters i tamo ima:

Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter

TAP-Windows Adapter v9

Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet

jos 2 Bluetooth Device-a nebitna za tvoj slucaj

Sve joj funkcionira normalno..

 

Ja uopce nemam Atherosa na v5-573g Aceru, samo Broadcom 802.11n Network Adapter i imam isti signal ko ona u 3 razlicite prostorije u kuci, znaci jednako pada i raste signal i na mom i njenom laptopu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 21:05 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ma probao sam i sa hotspotom na mobu i sa siemensovim routerom i na feru, samo ne znam što fer koristi na onim svojim spaceship-like APovima... uglavnom vrlo loše. sad se relativno stabiliziralo jer sam reinstalirao atherosov driver načisto i pogasio apsolutno bilokakav oblik powersavinga na wifi karticu, uključujući max performance opciju u advanced power saving postavkama.. ali sve je to u redu dok je AP relativno blizu laptopu. tri crtice i ispod, i dalje jako nestabilna konekcija, dok sa već spomenutim ralinkom na jednoj crtici stabilno surfam. na feru u mojoj predavaonici svi surfaju skroz okej a ja se mučim sa pucanjem veze svakih pola minute. u ponedjeljak idem po intelovu karticu pa ćemo vidjeti rješava li se problem. ako ne, onda nešto nije u redu sa acerovom antenom.. nadam se da to nije slučaj. također, fluktuacija u razini signala je abnormalna.. ako držim f5 na listi pronađenih wifi ap-ova čas vidim 3 mreže a čas 10 njih.. uglavnom, ovo je jedan veliki offtopic već, i nema smisla dalje pisati ovdje o tome jer je tema za novi thread ali eto, neka ljudi budu upozoreni da mogu imati problema ako naiđu na ovaj atheros, specifično Qualcomm Atheros AR5BWB222. javim se kad (nadam se) riješim problem.

 

EDIT:

 

evo usput i tema sa raspravom o problemu na acer-ovoj stranici

 

http://community.acer.com/t5/Notebooks-Netbooks/Qualcomm-Atheros-AR5BWB222-Wireless-Network-Adapter/td-p/117285/page/4

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 21:12 (chrisys32).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek dali je bolji acer v3 772g ili asus g551jm i zasto

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

chrisys32

Jesi uopce pokusao sa Broadcomovim driverom sa sluzbene stranice acer.hr ???

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
chrisys32 kaže...

ma probao sam i sa hotspotom na mobu i sa siemensovim routerom i na feru, samo ne znam što fer koristi na onim svojim spaceship-like APovima... uglavnom vrlo loše. sad se relativno stabiliziralo jer sam reinstalirao atherosov driver načisto i pogasio apsolutno bilokakav oblik powersavinga na wifi karticu, uključujući max performance opciju u advanced power saving postavkama.. ali sve je to u redu dok je AP relativno blizu laptopu. tri crtice i ispod, i dalje jako nestabilna konekcija, dok sa već spomenutim ralinkom na jednoj crtici stabilno surfam. na feru u mojoj predavaonici svi surfaju skroz okej a ja se mučim sa pucanjem veze svakih pola minute. u ponedjeljak idem po intelovu karticu pa ćemo vidjeti rješava li se problem. ako ne, onda nešto nije u redu sa acerovom antenom.. nadam se da to nije slučaj. također, fluktuacija u razini signala je abnormalna.. ako držim f5 na listi pronađenih wifi ap-ova čas vidim 3 mreže a čas 10 njih.. uglavnom, ovo je jedan veliki offtopic već, i nema smisla dalje pisati ovdje o tome jer je tema za novi thread ali eto, neka ljudi budu upozoreni da mogu imati problema ako naiđu na ovaj atheros, specifično Qualcomm Atheros AR5BWB222. javim se kad (nadam se) riješim problem.

 

EDIT:

 

evo usput i tema sa raspravom o problemu na acer-ovoj stranici

 

http://community.acer.com/t5/Notebooks-Netbooks/Qualcomm-Atheros-AR5BWB222-Wireless-Network-Adapter/td-p/117285/page/4

 

 

 

Ja sam sredio problem tako da sam kupio drugu wlan karticu. Nije mi se dalo uopce pokusavat sredit to smece kad sam vidio koliko problema ima.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi trebali ste mi prije rec kad vec preporucujem tolko Acera tog.. Koliko kosta nova postena wifi kartica? Zar se zbilja nemre nikak to rjesit. To bi sve skupa trebalo znaciti da je Lenovo z710 nest bolji odabir iako ima malo slabiju graficku (da se sigurno malo overclockat), pogotovo ak se uzme u obzir da je FHD v3-772g Acer bio isto tako za 5500kn.

 

Najvece pitanje je da li svi modeli v3-772g imaju taj wifi problem, ili samo najjeftiniji koji se prodaje za 5000kn.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Htio bih kupiti laptop za multimediju i igre . Nasao sam jedan pa me zanima mogu li na njemu igrati najzahtjevnije igre , ne na high detaljima ali na pristojnim medium detaljima? Laptop je Lenovo IdeaPad G500 59-390069

Hvala unaprijed

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Budzet? Moze link istog? Ima puno verzija svakog pa i tog laptopa.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znaci bio sam ozivio neki mrtvi topic laptopa do 2k kuna jer me ponjeo "Napomena kod otvaranje tema u kupnji do xxxxx kn" topic ugl nemojte zamjerit. 

 

Pa sad samo c/p vamo

Trazim laptop do 2000 kn, moze novi, moze polovni, samo da izdrzu jer ga mislim silovat 24/7. Nemora bit pretjerano gamerski (ajd za League moze) inace mi treba za fimove i glazbu, eventualno neki malo zahtjevniji program za obradu glazbe, e da sto veci HDD trebam. 

F_ _ _ my LIFE
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, super laptop za igranje na toj rezi na medium settings.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ordinary kaže...

Znaci bio sam ozivio neki mrtvi topic laptopa do 2k kuna jer me ponjeo "Napomena kod otvaranje tema u kupnji do xxxxx kn" topic ugl nemojte zamjerit. 

 

Pa sad samo c/p vamo

Trazim laptop do 2000 kn, moze novi, moze polovni, samo da izdrzu jer ga mislim silovat 24/7. Nemora bit pretjerano gamerski (ajd za League moze) inace mi treba za fimove i glazbu, eventualno neki malo zahtjevniji program za obradu glazbe, e da sto veci HDD trebam. 

Moras protegnut budzet ili ici na polovni laptop. Prvi najjeftiniji laptop kojeg bi preporucio iz ducana bi bio ovaj HP 250 za 2900kn.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ljudi trebali ste mi prije rec kad vec preporucujem tolko Acera tog.. Koliko kosta nova postena wifi kartica? Zar se zbilja nemre nikak to rjesit. To bi sve skupa trebalo znaciti da je Lenovo z710 nest bolji odabir iako ima malo slabiju graficku (da se sigurno malo overclockat), pogotovo ak se uzme u obzir da je FHD v3-772g Acer bio isto tako za 5500kn.

 

Najvece pitanje je da li svi modeli v3-772g imaju taj wifi problem, ili samo najjeftiniji koji se prodaje za 5000kn.

ja imam Aspire V Nitro VN7-591G, ima istu tu wlan karticu, a kosta jos dosta vise.

kupio sam Intel Dual Band Wireless 7260 AC na eBayu za 200kn sa postarinom.. al na kraju i ta ima nekih svojih musica. to je trebala bit neka postena kartica, pa eto, svejedno neki problemi

Jucer mi je dosla i nisam imao bas vremena za testirati sve kako spada, al radi mi wlan u sobi, dok mi na onoj nije radio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 23:53 (sHOCKRE).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo za wlan probleme - niste jedini ako vam je to utjeha ikakva.

Hrpa laptopa dodje u startu s wlan karticom koja je puna problema i treba par revizija drivera da to srede, a nekim laptopima cak i bios/fw update.

 

U nekom pravilu Intel dosta brzo to ispegla, jer vecina business klasa koristi njihove pa je taj tip korisnika i dosta osjetljiviji. Svi ostali malo pomalo isto srede sve...

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://shop.imtec.ba/laptopi/19530-dell-inspiron-3542-di3542i74510u-8-1tb-840m2-56-.html# Neki komentar? Kvalitet , mogu li se fine igrice igrati ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mila92 kaže...

http://shop.imtec.ba/laptopi/19530-dell-inspiron-3542-di3542i74510u-8-1tb-840m2-56-.html# Neki komentar? Kvalitet , mogu li se fine igrice igrati ?

To ti je jos malo bolji odabir od onog Lenovo g500 za gaming. Ako su servisni centri u BiH blizu tebe losi, onda je g500 mozda bolji odabir jer se lakse otvara od ispod pa ga mozes puno lakse sam pocistit od prasine kad se nakupi. Sta got kupio pogledaj prije kupnje kako to izgleda da te ne iznenadi kvaliteta ili nekvaliteta ekrana koji je u dosta slucajeva enigma i kod skupljih modela.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala puno

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Np. Nemoj samo zaboravit stisnut dole desno kod windowsa klik na high performans ako ces ici na tog Della, jer je u igricama osjetna razlika kod tih stedljivih procesora bio on na balanced ili high performans mode-u.

Po specifikacijama cist sumnjam da se moze nac nesto bolje od toga u tim BiH ducanima do 1500KM, eventualno da nadjes jos nesto sa FHD rezolucijom ili neki laptop sa npr. i5-4200M + 750M grafickom koja je malo bolja od 840m. Ak nekim cudom naidjes na nesto sa 850m grafickom za 1600-1700KM svakako se protegni na takav laptop.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 0:36 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Ordinary kaže...

Znaci bio sam ozivio neki mrtvi topic laptopa do 2k kuna jer me ponjeo "Napomena kod otvaranje tema u kupnji do xxxxx kn" topic ugl nemojte zamjerit. 

 

Pa sad samo c/p vamo

Trazim laptop do 2000 kn, moze novi, moze polovni, samo da izdrzu jer ga mislim silovat 24/7. Nemora bit pretjerano gamerski (ajd za League moze) inace mi treba za fimove i glazbu, eventualno neki malo zahtjevniji program za obradu glazbe, e da sto veci HDD trebam. 

Moras protegnut budzet ili ici na polovni laptop. Prvi najjeftiniji laptop kojeg bi preporucio iz ducana bi bio ovaj HP 250 za 2900kn.

Pa bas i nemogu protegnut budjet ovih dana, pa cu morati posegnuti za polovnim laptopima....

Sada me zanima dali se isplati ovako nesto: http://www.njuskalo.hr/lenovo-prijenosnici/lenovo-thinkpad-t400-jamstvo-racun-r1-oglas-9331909  http://www.njuskalo.hr/lenovo-prijenosnici/super-akcija-isteka-zaliha-lenovo-g505-oglas-11676653  http://www.njuskalo.hr/acer-prijenosnici/acer-emachines-e528-dual-core-2.1-ghz-2-gb-ddr3-ram-320-gb-hdd-oglas-12919681

 

Naravno trebam preporuke nekih marki koje su jeftinije i nerazvikane, a opet dovoljno kvalitetne.  Pa cu njuskat.... Hvala lijepa 

F_ _ _ my LIFE
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako nekom treba evo par domacih unboxinga od mikronisa

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kupujem laptop pa me zanima koliko su vjerodostojni oglasni na njuškalu? Konkretnije, pronašao sam laptop koji je nov, zapakiran sa računom i garancijom a cijena mu je 1,000kn manja nego u dućanu. Poznajem osobu koja je navodno prijatelj sa oglašivaćem i kaže da nema ništa mutno. Lik jednostavno nabavlja robu putem cesije od dućana koji mu duguju pare od nabave (barem sam tako skužio kad mi je objašnjavao). Ne kužim se previše u te fore ali mi je bitno samo da je sve legalno i da u slučaju nekog kvara to jamstvo vrijedi i da je račun original. Hvala!

 

EDIT: Kad sam već tu, ako imate kakav prijedlog laptopa za 3,000kn otvoren sam za savjete.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 10:07 (McRazor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo pitam za jednog kolegu. Dakle laptop za 3000kn (maks 3500kn) za igranje nogometa kao što je PES 2014 itd. Ekran ne mora biti 17 ali ispod 15 ne. Važno mu je da bude i3 i 4 gige rama i zasebna grafička. Ali ne gledajući samo cijenu zanima i mene što se može dobiti za ta pare :)

Zahvaljujem unaprijed 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
McRazor kaže...

Pozdrav, kupujem laptop pa me zanima koliko su vjerodostojni oglasni na njuškalu? Konkretnije, pronašao sam laptop koji je nov, zapakiran sa računom i garancijom a cijena mu je 1,000kn manja nego u dućanu. Poznajem osobu koja je navodno prijatelj sa oglašivaćem i kaže da nema ništa mutno. Lik jednostavno nabavlja robu putem cesije od dućana koji mu duguju pare od nabave (barem sam tako skužio kad mi je objašnjavao). Ne kužim se previše u te fore ali mi je bitno samo da je sve legalno i da u slučaju nekog kvara to jamstvo vrijedi i da je račun original. Hvala!

 

EDIT: Kad sam već tu, ako imate kakav prijedlog laptopa za 3,000kn otvoren sam za savjete.

Opcenito cijene dost laptopa nemaju nikakvog smisla na trzistu, posebno u nekim ducanima. Ta cijena je okej s obzirom na neke best buyeve u ducanima.

 

Ja bi ti preporucio nesto sa jacom grafickom i sa zapravo jacim procesorom, a za manje novce, tj. za 2900kn iz ducana: HP 250 g2

Rame si lako nadogradis ak ce bit potrebe, to je zapravo jedina stvar koja se lako nadogradi u tog HP-a, za ostalo ga moras nosit na servis, ali su zato specifikacije jako dobre za te novce.

 

FistOfNorth kaže...

Ovo pitam za jednog kolegu. Dakle laptop za 3000kn (maks 3500kn) za igranje nogometa kao što je PES 2014 itd. Ekran ne mora biti 17 ali ispod 15 ne. Važno mu je da bude i3 i 4 gige rama i zasebna grafička. Ali ne gledajući samo cijenu zanima i mene što se može dobiti za ta pare :)

Zahvaljujem unaprijed 

Ili HP kojeg sam iznad citata preporucio ili isti sa i5 za 3400kn - klik ili ako bi se igrala fifa15 i racunalo na futureproof nove nogometne naslove ovako Asus za 3800kn ili Lenovo g510 za 3600kn.

Premisljo sam se jos sto se tice preporuke neceg sa i3-4030U i 840m, a tu imas i FHD 17.3" Acera za 3700kn, koji bi te isto posluzio i kojeg ti preporucujem ako zelis 17.3"

Neki linkovi prema kojima sam se vodio, i jos pogledo par youtube gameplaya:

link1, link2, link3, link4, link5, link6  (gleadj ispod prvog grafa - System Requirement Type - mozes oznacit: minimum/recomennded/GD Adjusted)

Nemoj mislit da ako za fifu15 sa 820m pise da nije igrivo da zbilja nije igrivo. Naravno da je igrivo jer se oni vode prema rezultatima koji im ljudi salju ako se ne varam. Znaci za novije 8xx graficke ima manje uvjerljivih podataka na game-debate. Nasao sam gameplay di covjek igra tu najnoviju fifu sa 520m grafickom, jest da mu je ispod 30fps na low settings, ali je igrivo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 12:42 (The_Fichek).
9 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo nijue isto sto i IBM.Standardno u svijetu je Lenovo po pitanju laptopa niza klasa..pogledaj provjereno dobro..

 

http://www.laptopstore.net.au/index.php?route=product/product&product_id=119

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo, kinezi, su kupili IBM 2005. godine. Lenovo nije nikakva niza klasa, dapace. Danas u svijetu laptopa i stedljivih procesora prakticki nema nize klase jer di got izrada nije tip top (hrpa budzet laptopa) se stavlja stedljivi amd/intel procesor sa iznimno malenom potrosnjom s obzirom na dobivene performanse.

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

E pozdrav ekipa. Eto ako neko ima macbook pro 13inch laptop sa i5 procesorom može li mi malo nešto reći o istom, pošto mi sutra treba doći. I kakve su inače impresije, što se tiče fluidnosti sistema, veličine ekrana, jer nekad ću naravno pgledati neki film ili seriju. Eto onako ukratko, zamolio bih. Hvala

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,
tražim novi laptop jer starog Acera koji me dobro služi već 6 godina polako vrijeme gazi.  Namjena bi bila multimedija i povremeno igranje novijih igrica, ne nužno na visokim postavkama. I Ekran 15.6'' jer ga dosta nosam po stanu.  Cijena 5-6 tisuća, prije 5 ako je moguće. Hvala na savjetima :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EleanorRigbyI kaže...

Pozdrav,
tražim novi laptop jer starog Acera koji me dobro služi već 6 godina polako vrijeme gazi.  Namjena bi bila multimedija i povremeno igranje novijih igrica, ne nužno na visokim postavkama. I Ekran 15.6'' jer ga dosta nosam po stanu.  Cijena 5-6 tisuća, prije 5 ako je moguće. Hvala na savjetima :)

Bitna cim dulja autonomija baterije? Bitan matt ekran? Bitno cim lakse samostalno ciscenje laptopa od prasine? Moram postavit ovakva pitanja, iako se cine trivijalna, jer je izbor prevelik i mogao bi ti linkat jedno 10 ak ne i vise dobrih all-around laptopa. Eh da, onaj najveci eliminacijski faktor, je li pozeljno da usput dobis FHD rezoluciju???

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

FHD nije nužan. samostano čišćenje poželjno. baterija ne mora biti zvijer, ali da izdrži koji sat. laptop koristim uglavom u stanu pa ni mat nije potreban.

nakon ovog laptopa vulgaris koji dosad koristim sve će  biti ugodna promjena{#}.

 

dakle tražim nešto što bi  potrajalo više godina, da ga vrijeme ne pregazi lako te da budem zadovoljna zvukom i slikom pri slušanju glazbe i gledanju filmova. ne mora imati preinstalled sustav. dakle nešto kao all-around best buy za tu cijenu. hvala na pomoći.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!
Pratim ovu temu unazad mjesec dana s željom kupovine odličnog laptopa kojemu bi glavna namjena bila fakultet, programiranje i igranje. Nakon utrošenih sati u čitanje ove teme + more tema na internetu, čini mi se da su mi glavni konkurenti u mojem izuboru Asus G551jm (http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-g551jm-republic-of-gamers-156-fullhd-intel-core-i7-4710hq-12gb-1tb-hdd-geforce-gtx-860-4gb-pree-sales-u-tijeku-isporuka-cca-2810/G551JM-CN013D) i Acer 591g (http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v-nitro-nxmqlex005-156-ips-full-hd-i7-4710hq-8gb-ddr3-1tb-geforce-gtx-860m-2gb-windows-81/0851397).
Vazno mi je da je laptop 15.6", da ima mogucnost dodavanja SSD-a i da graficka kartica bude sto jaca moguca (ipak mi je cilj da prilikom kupovine laptopa u ovom cijenovnom rangu da potraje sto duze vremena, a svi znamo kako grafika u igarama eksponencijalno raste).
Takoder mi je vazna kvaliteta izrade (jel, gore navedena dugotrajnost), a da zvucnici, temperature i glasnoca rada ipak ne budu ispod ocekivanja za ovaj cjenovni rang. 
Jos jedan laptop djelomicno ulazi u izbor, a to je y50 sa UHD ekranom, ali kako nema mogucnost dodavanja SSD-a (bez da micem standardni HDD, koji ce mi svakako trebati), nema mi ga smisla previse spominjati.
Takoder, smatrate li da ce Nvidia u skoroj buducnosti izbaaciti novu generaciju mobilnih grafickih kartica, s obzirom da su nedavno izbacili nove kartice na Maxwell arhitekturi? Jer sam spreman pricekati sa kupovinom laptopa narednih mjesec dva, u nadi da ce doci nesto bolje na trziste. Osim ako smatrate da nece izaci nesto bolje, odnosno, sa manje kopromisa od gore navedena dva modela.

Hvala na odgovoru :) 

“I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.” ― Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice