Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.722
|
čitano: 13.083.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Radje onda idi na FHD, kad si vec navikao i volja ti je i zelja to imati. Ako mozda ides na FSB jednostavno se posluzi njihovim kompovima za SolidWorks, a vjerojatno ce za tu potrebu taj Lenovo z50-75 biti skroz okej (zavisi kolko si napredan u SW). Razlika izmedju FX7500 i A10-7300 je ustvari manja od 10%: http://www.cpu-world.com/Compare/987/AMD_A10-Series_for_Notebooks_A10-7300_vs_AMD_FX-Series_for_Notebooks_FX-7500.html, samo 0.2Ghz je jaci FX, integrirana grafa mu je isto tako samo mrvu vise clockana. Mislim da to skupa sa razlikom izmedju SSHD i HDDa zapravo ne vrijedi 300kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 17:52 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislio sam u pocetku proc sto jeftinije, ali opet, kompromisi su s tim lenovom od 1800kn ogromni, pretpostavljam da je N2840 jedva adekvatan za malo jace browsanje.

 

 

Dakle ovaj 2950kn je po tebi ok, jos si razmiljam samo o ovom V3 koji si poslao, prokleto dobro izgleda.

 

1000kn razlike, ima li smisla je pitanje, ipak ne namjeravam neko vrijeme tj. dok ne rikne kupovat drugi laptop, no taj i3 4005 i A10 7300 su tu negdje, ostaje GT840M koja je kako kazes 2x jača, veća 6Cell baterija, aluminij, svijetleca tipkovnica.

 

Takoder me muci da li je zbilja 12mj lenovo jamstvo ili 12 pravne, 24mj fizicke kako im pise u skoro svakom 2. opisu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

n28x0 je bas entry, n29x0 vec ima +2jezgre i bolja je opcija pa mozes vidit laptope sa njim, n29x0 i n35x0 su jako slicni, 3558U proc je isto tu negdje. i3U i taj AMD su onda klasa vise, prakticki vise nego dovoljni, ako je samo surfanje u pitanju. FHD reza se javlja u Lenovu z50 za 3000kn, bas kako si pronasao.

 

24mj je i za Lenovo i za Acer fizicke, a 12mj je za pravne, produljenje jamstva na 3g za oba branda je slicno, imas rok nekih 10mj i to kosta nekih 300kn.

 

Acer V3, ha cuj, dosta se tu placa iznadprosjecna izrada, gore je zapravo nekakva metalna legura, jos bolje od aluminija, svjetleca tipkovnica se prva javlja kod njega, 6-cell nije mozda tak ni posebna. Windowsi su isto u igri. Neznam kolko se to sve isplati, ako ti neces igrat igre i vjerojatno se neces bavit 3D komplikacijama u SolidWorksu za kojeg je ionako najbitniji procesor. Za 2D stvari u takvim programima zasebna graficka nije bitna, makar SW je uglavnom 3D, al ogromna je razlika bavio se jednostavnim stvarima ili zahtjevnim projekcijama. Za samostalno prckanje po komponentama je zapravo losiji od Lenova, al optika bi za ugradnju SSDa trebala ic lagano van, nisam vise siguran, tj. ne sjecam se sto je Roby pisao, a neda mi se guglat..

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma gledam i sa N2940 ali su po 2400kn zadovoljavajuci, ali bez gpu i obicnim ekranima i 500Gb iako to ide van.

 

A ovo je 500kn doplate ipak posten procesor, GPU nek je nedajbog za nesto, FHD ekran.

 

Ali ovaj V3 impresivno izgleda stvarno, ali tu ulazi vise zelja nego potreba u principu, metal, tipkovnica, njam njam.

 

Iako mislim da bu zlatna sredina Z50-75 odlicna, jedino baterija, 4 vs 6 cell, kolko traju obicno 50% osvjetljenje i light use? 3-4 vs 4-5h?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tak nekaj da, AMD navodno ima i mrvu visi TDP, 19W vs 15W i3U i drugih U procesora. To je nekakva max. moguca potrosnja, znaci zahvaljujuci tome imas tako nekih sati, vjerojatno +1h na ovo sto si rekao, znaci 4-5h vs 5-6h sa 50% svjetlinom, light-useom, Wi-Fi upaljenim. Meni je bez problema trajao 5-6h na balanced modu i5U kad sam gledo online 480p serije prakticki bez gasenja ekrana, sa svjetlinom na 50%, al ovaj moj ekran ima nesto vecu max. svjetlinu. Mozda da se zaletis do kakvog IT ducana sutra pa iz prve ruke vidis ta 2 laptopa, npr. u Technomarketu, Elipso, tim ducanima kaj imaju velike izloge.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma uvjeren sam da je ovaj Acer impresivniji uredaj, sad si malo vazem tih 80kn/mj., svida mi se jako i bacio si mi groznu bubu u uho.

 

Dakle do 3999kn ovaj Acer je zena majka kraljiica?

 

A dans je jos akcija na ekupi, barem za ovaj lenovo, sad sam u zescoj dilem acer v lenovo.

 

Ako imas volje za koju jos rijec, biti cu zahvalan.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na tog Acera za razliku od Lenova nema akcije na American, ali mozes isto beskamatno na 12mj placati Americanom kao i sve ostalo sa ekupi.hr

 

Za 4000kn je inace best buy Lenovo z50 sa i5U i 840M jer i5U naspram i3U vrijedi relativno malo cvrsce Acerove izrade, svjetlece tipkovnice, matt ekrana. Lenovo je inace isto dost cvrst, povrsina na kojoj je tipkovnica je od brusenog aluminija: 

 Ja sam ih usporedjivao u Technomarketu pred Bozic, znam da su bila 2 Lenova z50 drugacija na opip ili je bila samo drugacija boja, neznam vise, a Acer V3 je bio leden na opip, nije bilo prakticki nikakvog savijanja po sredini tipkovnice, na ekranu svih tih laptopa uvijek ima savijanja jer su pretanki, kolko got spojnice bile cvrste. Savijanje tipkovnice u radu neces skuziti, ja sam skuzio to na svom laptopu nakon pol godine koristenja, nebi nikad ni skuzio da nisam procitao neki komentar Oldy-a ili Darkydark-a na ovoj temi.  Znaci ta izrada je relativna, subjektivna, kao i matt ekran, neko vise vole glossy. Nisu to nekakve posebne razlike, svjetleca tipkovnica je tu ustvari nekakva posebitost i Windowsi. Ako ti netrebaju Windowsi ni graficka, onda ti nema smisla protezat se na taj Acer. Svjetleca tipkovnica? Za 1000kn kupis najbolju mogucu mehanicku tipkovnicu. Idi na taj Lenovo i to je to, neznam sta vise rec :) Eventualno ti meni mozes rec na koji fax ides, koja si god ili sta radite u Solidworksu pa da skontamo treba li ti ili ne zasebna graficka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 21:23 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U naslovu Geforce GTX850 2GB DDR5

u opisu: 

Video Graphics NVIDIA Geforce GTX850( N15P-GT)
Video memory DDR3 2GB

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-n551jk-cn111d-core-i5-4200h-340ghz-4gb-1000gb-geforce-gtx850-2gb-ddr5-2-god/asus-n551jk-cn111d

 

 

Ko tu koga...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

DDR3 je, zar nije dovoljno dobar dokaz napravio doky01akablava, neznam zbilja vise kako da ti pomognem, na tebi je da se odlucis zelis li IPS FHD, TN HD, kolko ces novaca dati i sto tocno ocekujes od graficke, a sto tocno mozes ocekivati lako vidis na notebookcheck. Znaci za HD rezu nema smisla 860M, za FHD ima.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

DDR3 je, zar nije dovoljno dobar dokaz napravio doky01akablava, neznam zbilja vise kako da ti pomognem, na tebi je da se odlucis zelis li IPS FHD, TN HD, kolko ces novaca dati i sto tocno ocekujes od graficke, a sto tocno mozes ocekivati lako vidis na notebookcheck. Znaci za HD rezu nema smisla 860M, za FHD ima.

 Kupit cu laptop od 17' i igrati igrice na HD ili ako mogu na Full HD i to je to...

 

E sada razmisljam koji od ova 4 kupiti: 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=12122

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=12163

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=11868

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=12041

 

Mozda cak ovaj zadnji jer ima FHD rezoluciju...

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

Trebala bi mi preporuka za jedan gaming laptop, budžeta od 7000-10000kn.
Jako bitna stvar mi je ekran, veličina tj. ekrana te čistoća. Gledanje filmova/jako zahtjevne igrice/video edit/music edit.

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 0:32 (Bevis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A jeste dosadni sa tom 850. Kod nas nema 850 a da je GDDR5. 

 

 

A koliko je vrsta memorije bitna tj. bandwith otom potom. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bevis kaže...

Pozdrav svima!

Trebala bi mi preporuka za jedan gaming laptop, budžeta od 7000-10000kn.
Jako bitna stvar mi je ekran, veličina tj. ekrana te čistoća. Gledanje filmova/jako zahtjevne igrice/video edit/music edit.

Hvala!

ASUS G771JM

Onda idu oni sa Thunderboltom i postenim ispuhom:

ASUS G751JL

ASUS G751JT

965M je na pol puta izmedju 860M i 970M.

Tek je 970M kao 2. najbolja laptop grafa kolko tolko dobra za ultra postavke za koje se preporucuje desktop PC. 860M i 965M pa i 970M u dost najzahtjevnijih naslova su vise za high/very high postavke na FHD. 860M je na razini desktop gtx750Ti, 970M na razini desktop gtx770 pa tu mozes povuci neku poveznicu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 1:19 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ToMisLaW kaže...
The_Fichek kaže...

DDR3 je, zar nije dovoljno dobar dokaz napravio doky01akablava, neznam zbilja vise kako da ti pomognem, na tebi je da se odlucis zelis li IPS FHD, TN HD, kolko ces novaca dati i sto tocno ocekujes od graficke, a sto tocno mozes ocekivati lako vidis na notebookcheck. Znaci za HD rezu nema smisla 860M, za FHD ima.

 Kupit cu laptop od 17' i igrati igrice na HD ili ako mogu na Full HD i to je to...

 

E sada razmisljam koji od ova 4 kupiti: 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=12122

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=12163

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=11868

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=12041

 

Mozda cak ovaj zadnji jer ima FHD rezoluciju...

Sam si sebi dao odgovor, ako ti se ne svidja monitor + laptop idi na tog zadnjeg. 

 

Osobno nebih isao na takvo sto jer kada mi treba mobilnost laptopa ne igram igre, a kada igram igre na laptopu sam doma i tada se nebi zalio na veci monitor prikljucen u laptop, makar je 15,6" IPS FHD.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Bevis

Na fichekov post bi dodao još samo g771jw sa 960m koja je samo 7% ugrubo jača od 860m, ali 7% je ipak 7% i još je i jeftiniji od g771jm.

Naveo si da ti je jako bitna veličina ekrana pa se pretpostavilo da onda pucaš na 17.3'' iako nisi to nigdje spomenuo.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

E da, tog sam trebo linkat umjesto g771jm, tolko puta spomenuli 860M u zadnjih neznam kolko postova da sam zaboravio da postoji 960M. Vidim fino pratis, samo tak nastavi. Ja cu bit sve vise inaktivan, priblizavanje kraja semestra cini svoje.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pratim koliko stignem, inače tek smo na pola semestra, još je do kraja :D. Ali da, bliži se kraj svakako pa smo onda u istoj situaciji...

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Možete li mi objasniti ovu razliku?
Laptop je skuplji a ima lošiju grafiku?

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/asus-prijenosna-racunala/asus-g750jz-t4209d/

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/asus-prijenosna-racunala/90nb0856-m00490/

Btw hvala vam na pomoći. Nisam naglasio da mi nije problem nadoplatiti i iznad navedene cifre, ako to znači nekih 10ak % poboljšanja. Kupujem ga na 5 godina sigurnog korištenja, ne bezveze jer treba i za posao i za igrice i za sve. Prodao sam komp pod "MOJ PC" tako da imam cifru... hvala još jednom!

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 12:41 (Bevis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bevis kaže...

Možete li mi objasniti ovu razliku?
Laptop je skuplji a ima lošiju grafiku?

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/asus-prijenosna-racunala/asus-g750jz-t4209d/

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/asus-prijenosna-racunala/90nb0856-m00490/

Btw hvala vam na pomoći. Nisam naglasio da mi nije problem nadoplatiti i iznad navedene cifre, ako to znači nekih 10ak % poboljšanja. Kupujem ga na 5 godina sigurnog korištenja, ne bezveze jer treba i za posao i za igrice i za sve. Prodao sam komp pod "MOJ PC" tako da imam cifru... hvala još jednom!

 880m je dosta jača od 960m

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sada razmisljam da li kupiti 

ASUS GL552JX-CN029D sa Full HD IPS ekranom ili

Asus N551JM-CN089D sa jacom grafom ali bez IPS-a..

 

Da li ce se primjetiti razlika ako budem igrao igrie na HD rezoluciji sa IPS ekranom? Da li je velika razlika na laptopu ako igram igricu na HD i na Full HD rezoluciji?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko vidim taj n551jm bi isto trebao imati IPS ekran jer isti modeli u nekim drugim trgovina u opisu piše da imaju. Probaj slat mail ako nisi siguran. Što se tiče igranja na fhd/hd rezoluciji razlika je vidljiva svakako, ali ti možeš ostati na fhd pa snižavati postavke. Ako već ideš spuštat rezoluciju onda probaj najprije ići sa 1920*1080 na 1600*900 jer obje rezolucije imaju 16:9 omjer pa bi valjda trebalo biti najmanje deformacija, dok npr. klasična hd, tj. 1366*768 nije pravi 16:9 pa tu ima određenih deformacija slike.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 17:44 (AirLive).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

Koliko vidim taj n551jm bi isto trebao imati IPS ekran jer isti modeli u nekim drugim trgovina u opisu piše da imaju. Probaj slat mail ako nisi siguran. Što se tiče igranja na fhd/hd rezoluciji razlika je vidljiva svakako, ali ti možeš ostati na fhd pa snižavati postavke. Ako već ideš spuštat rezoluciju onda probaj najprije ići sa 1920*1080 na 1600*900 jer obje rezolucije imaju 16:9 omjer pa bi valjda trebalo biti najmanje deformacija, dok npr. klasična hd, tj. 1366*768 nije pravi 16:9 pa tu ima određenih deformacija slike.

 Da, vidim da je 860m jaca za jedno 10% od 950m, ali opet nekako mi se vise svida ovaj od 6100kn laptop, + stavim na 1600x900 i mislim da ce to biti dobro

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A sad ako pucaš na gaming (ne sjećam se točno tvoje namjene) razlika od niti 200 kn govori sama za sebe, a 860m prvenstveno ima prednost radi gddr5 memorije. Siguran sam da su stavili ovu 950m u n551 da bi bio jeftiniji od tih 6125 kn. Drugim riječima taj ROG dizajn isto ima svoju cijenu i ako je to razlog što ti se više sviđa, ja tu ne mogu ništa :D. Čisto sa aspekta performansi da se nadovežem na ono što si ti rekao; staviš na 1600*900 i to će biti dobro - to je istina, ali gledaj npr. da stavi na 1600*900 na 860m pa će biti isto tako dobro i na nekoj igri koja će izaći unutar recimo godinu dana (kažem ovako napamet, ali shvaćaš o čemu pričam). Kad već govorimo o toj 1600*900 rezoluciji, da se pozovem na game-debate (nije da je baš neka stranica, ali ne pada mi napamet ništa drugo) 860m i 950m. Tu vidiš da 860m na 1600*900 ima čistu desetku, za 950m ne piše za tu rezoluciju, ali pretpostavka bi bila ugrubo 9. Treba napomenuti da je ta linkana 950m sa game-debatea u gddr5 verziji, a ova tvoja 950m u GL552JX bi trebala biti gddr3, ali pitaj za svaki slučaj.

 

EDIT: Zaboravio sam na ovaj mail koji je kolega doky01akablava dobio od asusa pa da ti citiram samo dio koji je tebi bitan:

 

Najpovoljni model koji bi imao GDDR5 grafičku karticu bio bio N551JM-CN089D s cijenom od 6299 kn, ovisno o trgovini gdje je dostupan.

Lijep pozdrav

 

Odgovor od Asus Hrvatske.

 

Znači po ovome to bi sigurno bila gddr3 950m.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 19:20 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...
Bevis kaže...

Možete li mi objasniti ovu razliku?
Laptop je skuplji a ima lošiju grafiku?

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/asus-prijenosna-racunala/asus-g750jz-t4209d/

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/asus-prijenosna-racunala/90nb0856-m00490/

Btw hvala vam na pomoći. Nisam naglasio da mi nije problem nadoplatiti i iznad navedene cifre, ako to znači nekih 10ak % poboljšanja. Kupujem ga na 5 godina sigurnog korištenja, ne bezveze jer treba i za posao i za igrice i za sve. Prodao sam komp pod "MOJ PC" tako da imam cifru... hvala još jednom!

 880m je dosta jača od 960m

Potpis na ovo zadnje, citaj dalje.

Laptop je skuplji jer nitko nije azurirao cijene, znaci cijena je vise manje ista, mozda nesto niza nego kakva je bila kada je laptop tek dosao na hrv. trziste. Sa druge strane kada pogledas neke druge ducane: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=880m+asus ces vidjeti da ga drze i sa boljim specs za 12000kn, ali to vise nije isplativo jer 970M je jaca od 880M:

Vrlo bitno za spomenut je i da G751 Asusi 100% imaju IPS, a G750 NEmaju IPS !

8GB GDDR5 memorije na 880M kod nekih ducana je overkill za igranje na 1080p, 3GB 970M je skroz u redu i za buducnost na 1080p.

Tog sa 960M kojeg si linkao i kojeg ti je AirLive spomenuo imas za 8000kn, za 9000kn se gleda sa 965M i taj ima thunderbolt i jaci ispuh, bas kako sam ti napisao. Gledaj najnize cijene, ne Futuru, znam da je popularan ducan, al nije najbolji kada se gledaju vrlo skupi laptopi.

 

960M je mrvu jaca od 860M, to je stvari jedna te ista grafa, mrvu overclockana, znaci imaju isti Maxwell chip.

965M je 10% jaca od 870M i ono bitno efikasnija je od nje, tj. 870M postoji samo u Kepler izvedbi kao i 880M.

970M je kao sto mozes vidit iz videja nesto jaca od 880M i opet je bitno naglasit efikasnost Maxwella.

980M je trenutno broj 1 laptop grafa, neznam s kojom desktop ju usporedit, razlika vs 970M je po meni opet najslikovitije prikazana na tom youtube kanalu:

Evo ti malo komentara od Linusa, ako vec nisi vidio:

I za kraj mali osvrt na izradu iz blizeg kuta, doduse ne G751 Asusa nego upravo onog G750JZ za koji si pitao:

 

Asusa sa 980M imas trenutno za najmanje 12900kn: ASUS G751JY Cijena je znala biti i 12000kn, ako se dobro sjecam, po meni opet previse naspram modela sa 970M, posto i dalje ima 8GB RAMa i nema SSD.

 

MSI laptope nemoj ni kucat u nabava.net, rezultati su porazavajuci, nego se takvo sto narucuje iz Njemacke, npr:

http://www.computeruniverse.net/products/90579656/msi-gt72-2qd81fd-sku24.asp (prvi put da vidim GT72 za 1500 eura, vrlo pristojna cijena)

Najnovijeg modela, GT80 nema ispod 2700 eura (cijene gledaj na idealo.de, nesto kao njemacka nabava.net), npr:

https://www.cyberport.de/?DEEP=1C17-1LU&APID=6 (navodno dostavlja u HR, u CU kosta 3000 eura, ogromna svota, al valjda najbolji gaming laptop na svijetu)

Kod tog laptopa je osigurana podrska za sljedece 2 generacije Nvidie, ako se dobro sjecam. Za GT72:

"Newer GT72 models featuring the GTX970M/GTX980M in their turn will be upgradable to future graphics generations in 2015.
*MXM upgrade program is only available in selected countries and selected customers with special service, not for end-users to make upgrade by their own."

Znaci vrlo vjerojatno nista od te podrske, iako je to nesto sto se skupo placa u cijeni laptopa.

Za 2500 eura se nadju laptopi ne tako prestizne izrade kao GT80, npr. ovaj GT72, linkam vise da imas uvid.

Za 2700 eura se mogu nac i ove specs: SLI 980M, 32GB RAMa, 240GB SSD, 2TB HDD => Nexoc G733 (ne dostavljaju u HR)

Na idealo.de nisam primjetio da ijedan drugi laptop osim tog i MSI GT80 nude SLI 980M, naravno laptopa koji to trenutno nude ima jos (SAD).

Jos neki meni interesantni su:

GigaByte Aorus X7 Pro - SLI 970M, 16GB RAM, 512GB SSD, 2600 eura

Dell Alienware 17 R2-4112 - 980M, 8GB RAM, 1128GB SSHD, 1970 eura

 

Spomenuti G751 Asusi su konkurentni cijenama sa njem. trzista, tako da ja tu nebi gledao svapske ducane. Jos jedan info, ponuda skupih gaming laptopa bas i nije nesto u popularnom Alzashopu.

 

Puno tog sam napisao, skupe laptope iz Njemacke vise da znas sto se nudi, nego kao neku preporuku. Po meni je broj 1 best buy u tom najskupljem rangu Asus G751JT sa 970M grafickom koja je ipak dost jaca (35-40%) od 965M, osjetno jaca (15%) od 880M, za 2900kn razlike je skroz u redu da bude 20-30% slabija od 980M. Sve postotke u zagradi sam copy pasteo sa notebookchecka, slicno se moze zakljuciti iz linkanih youtube videja i drugih linkova.

 

Za kraj jos vrijedi reci da je 980M clockana na 1038-1127(Boost)MHz, 970M na 924-1038(Boost)MHz, 965M na 924-950(Boost)MHz, tako da vidim dodatni potencijal kod 970M i 965M s obzirom na njihov TDP, efikasnost i valjda dovoljno dobro Asusovo hladjenje da izrdrzi overclock.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 22:10 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da se nadovežem na ficheka imaš i video recenzije sa hcl.hr od asusovih flagshipova serije G750 i G751. Valja nadodati da su to najskuplji modeli sa ssd-ovima i apsurdnom količinom rama i sličnim stvarima, ali je to isto kao i osnovni modeli u principu.

Kao što vidiš ovaj g751 sa 980m jede igre za doručak - doslovno. 

 

Vezano za ovaj zadnji odlomak što je fichek napisao (ako još nešto u međuvremenu ne ubaci) za 970m i 980m, pročitao sam da se 970m bez problema da clockati na razinu čak bolju od stock 980m pa ako se kome da poigravat s time... ROG-ova robusnost i hlađenje to svakako dopuštaju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 21:36 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gotov sam sa EDITom, imam osjecaj koda sam esej napisao, hah, al nije bio problem posto mi je gust gledat i pisat o tim zvijerima. Bas sam to za overclock zadnje nadopisao, interesiralo me kolki su clockovi. Ako +60Mhz na 960M naspram 860M radi 7-10% razlike, kolko se onda 970M moze pribliziti 980M, s obzirom da stock 970M navodno trosi cak 20W manje nego 980M.

Tnx za hcl.hr videje, uglavnom zaboravim na njih, a fora su, pogotovo oni zadnji videji sa GTA5 glupiranjem :D

 

 

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, vidim, ipak nije bio zadnji odlomak na kraju :D. Što se tiče overclocka nije da se kužim u to, samo sam pročitao tu na temi za odabir laptopa na hcl forumu.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam isto trazio, zguglam, drugi link sa asus.rog foruma: https://rog.asus.com/forum/showthread.php?57421-970m-Overclocking Link na kraju prve str:

Ja da imam taj laptop, znaci Asusa sa 970M, registriro bi se na taj forum i davio forumase koji su uspjeli OCat na PM.

Nevjerovatno, lik sa youtubea je to uspio clockat:

Core: 1582MHZ (+544mhz o/c'ed)
Memory: 6000mhz (+ 500mhz)
Voltage + 275mv

Ima modani bios, ovaj cooler, temperature pod loadom su mu navodno 70 stupnjeva za grafu, laptop Clevo p650se.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 22:39 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Fichek - zamolio bih te da mi preporučiš prijenosnik do 7000kn za CAD crtanja. Na mobu sam, pa ne mogu baš čitat sad ak si stavio u zadnjih par strana što slično
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sad ste mi dali misliti hehehe, hvala vam puno :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice