Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.722
|
čitano: 13.084.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Samo ti misli, i javi kad smisliš. 

 

@Fichek

Jako zanimljivo, odlično za one koji žele uštediti. Zamisli što se onda može sa 980m...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 0:29 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Bevis Nema problema 

 

@MasterG

 

Gotovina: https://www.svijet-medija.hr/art/prijenosno-racunalo-laptop-asus-n551jk-cn115d/63888

Rate: http://www.links.hr/artikl-015.060.039 + 8GB DDR3L RAM (SO-DIMM, SODIMM)

U oba slucaja se radi o N551JK i konacnoj cijeni od 7000kn. Onaj za placanje gotovinom ima verziju 850M sa +2GB VRAMa, vec ugradjenih 12GB i 24GB mSATA SSD koji je, ako se ne varam, ukomponiran sa HDDom, tj. to skupa cini hibridni SSHD disk.

 

Kolicina VRAMa graficke pomaze u nekim situacijama u AutoCADu, nisam gledao tocno kojim i koliko pomaze, al sam dobro provjerio za procesore. Hyperthreading se ne koristi u CADu, stoga sam ti i predlozio N551JK, a ne N551JM koji ima bolju 860M graficku, koja je ustvari overclockana gddr5 verzija 850M. gddr5 memorija bi ti u CADu ja mislim zatrebala samo kod teskog 3D renderiranja, mozda isto vrijedi za kolicinu memorije, to si eventualno jos proguglaj (laptop sa 860m i i7 je skuplji i za 7500kn ima 8GB RAMa - N551JW)

 

Znaci gledao sam prvenstveno da bude vrlo dobar laptop za bilokoji CAD program, a onda eventualno za igre u kojima se 850M vrlo dobro nosi na HD rezoluciji sto se najnovijih igara tice, a na FHD se bez problema vrte nesto manje zahtjevni naslovi. 860M je uglavnom +10fps bolja na FHD od 850M, a razlika bi se dala smanjiti da se ides baviti clockanjem 850M, sto se generalno ne preporucuje. 960M u tom N551JW kojeg sam stavio u zagradu ti je +60Mhz overclockana 860M. 

 

17,3" laptopi sa jednako dobrom IPS matricom, i7 i 860M/960M dolaze od 8000kn, predstavnik bi bio Asus G771JW sa 2GB 960M. Za te neke CAD situacije je bolje da ima vise memorije nego visi takt graficke pa gledas Asus G771JM sa 4GB 860M.

 

Dodatni SSD u svima njima mozes ugraditi pomocu SSD ladice na mjesto optike.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 1:46 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hvala Fichek,

 

vidim da je u adm-u na akciji Asus N551JK-CN112D na akciji za 6.198,98Kn, a verzija sa 12GB i GTX850 4BG tj. Asus N551JK-CN115D je 7.197,01Kn. Hm sad si razmišljam da mi se više isplati onda tih 200kn više dat pa ne moram ništa ugrađivat itd...osim za koji mjesec SSD (koji može biti i 256GB?)

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 10:51 (MasterG).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U svijetu medija CN115D je 7002kn (tog sam ti i linkao). U pocetku sam ti za gotovinu mislio preporucit N551JK-CN112D + 8GB RAM + SSD s time da bi se probio budzet zbog SSDa i ladice za SSD koja kosta 110-120kn prema najnizim cijenama na nabavi (2.5", 9.5mm visinu gledas). Npr. platis 8GB RAMa gotovinom, to je 505-520kn. Ugradis ga u tog Asusa za 6200kn, to je 6700kn i sića, ne gledajuci ista vezano uz SSD. Ostane 300kn, ako kupujes po najnizoj cijeni. Prvenstveno zguglaj i vidi treba li ti +2GB VRAMa 850M u skupljem modelu. Tih +2GB VRAMa i onaj 24GB msata SSD sta ja znam, vrijede valjda 200, trzisno vjerojatno i 300kn jer taj msata, makar 24GB, izgleda da ima svoju cijenu. Half-msata su inace skupocjeni, makar sporiji od msata, ne kuzim u cemu je tu fora, uglavnom ubrzat ce postojeci HDD u najcesce koristenim aplikacijama, dizanju Windoza, a pravi SSD sa npr. 120/240GB kapacitetom ce brutalno ubrzat sta got stavio na njega, znaci tu mozes kontrolirat sto ces zapisat na njega. Mozda taj msata i je izdvojeni mali SSD, uglavnom, vidi treba li ti +2GB vrama grafe.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 11:35 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi,

 

Dakle trebam laptop na kojem bi vrtio ArhiCad, Cad itd (za studenta arhitekture, da se otprilike barizate sto bi vrtio laptop)  do nekih 4500-5000kn (najvise rastegnuta cifra) Dvoumim se između Asus X550JK-XO058D , ASUS K555LN-DM090D

 

E sad Asus X550JK-XO058D ima bolji clock na procu pa kontam da bi to mnogo doprinosilo programima koje ce vrtit i gtx850m , ali ASUS K555LN-DM090D ima FHD AG i 8gb rama

 

Ja osobno navijam za Asus X550JK-XO058D u koji se lako moze dodati plocica od 4gb nadam se :) (sudeci po asusovim stranicama ->DDR3 MHz SDRAM, OnBoard Memory 4 GB / GB, 1x DIMM socket ... jel ja to krivo shvacam ili laptop ima smao jedan socket ili 4gb+1 socket slobodan) ,ali zanima me drugo misljenje ili eventualno neka bolja preporuka iskusnijih forumasa :)

LoL :KeiichiAssassin, ExpNinja PlanetS2: AnalniKolutic
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 14:31 (Keiichi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

vise mhz != brzi procesor 

 

ali svejedno:
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4210U-vs-Intel-Core-i5-4200H

 

 

Cak je i graficka bolja kod ovog jeftinijeg..

Najveca razlika je ekran:
skuplji ima full HD, a tu dolazi tvoj usage scenario, treba li ti full hd (to bi opcenito znacilo i manji battery life)? 

plus skuplji nema VGA , sto je obicno korisno kod projektora etc..

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Keiichi

Pazi, ti programi nemaju koristi od Hypethreadinga, stoga razmisli o Asus X550JK sa i7HQ i 6GB RAMa - klik Trenutno nije neka ponuda, bilo ga je u dost ducana za 5200kn, a u ekupi.hr je jedan period bio na akciji za samo 4800kn (sumnjam da ce se ponovit). Pretpostavljam da se ceka nova nabavka ili nesto pa sacekaj malo, ako se odlucis na njega. 850M je 80% jaca od 840M pa si to isto uzmi u racunicu. Trebao bi moci upgrade na max. 12GB RAMa kod X550JK.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 16:06 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@ouch ah kao amd user jako dobro znam da mhz != brzi proc :) mozda sam se krivo izrazio te sam trebao reci malo bolji proc od ovoga s fhd :D

@Fichek
Ufff taj i7hq trenutno prelazi limit kupnje :/ 80% bolja :O

Mislim da ce mi odluka pasti na ovaj od 4500 s dodatnim ulaganjem u ram :)

Sam FHD i 8gb nije vrijedno ako racunamo da ovaj ima bolji proc i 850m :)
Hvala :)
LoL :KeiichiAssassin, ExpNinja PlanetS2: AnalniKolutic
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ha cuj, da npr. tog modela sa i7 ima za 5200kn, racunaj da naspram modela sa i5 vec imas +2GB RAMa cija je vrijednost na trzistu 200kn, razlika izmedju i7 i i5 te ispadne 500kn u tom slucaju. Neznam jesi li gledao, znaci laptop i5 nema kao desktop 4 prave jezgre nego 2 + 2 Hyperthreadane, znaci te druge dvije nece radit u CADu, al opet bi trebalo bit dovoljno jer je za laptop visok takt jezgri.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ha cuj, da npr. tog modela sa i7 ima za 5200kn, racunaj da naspram modela sa i5 vec imas +2GB RAMa cija je vrijednost na trzistu 200kn, razlika izmedju i7 i i5 te ispadne 500kn u tom slucaju. Neznam jesi li gledao, znaci laptop i5 nema kao desktop 4 prave jezgre nego 2 + 2 Hyperthreadane, znaci te druge dvije nece radit u CADu, al opet bi trebalo bit dovoljno jer je za laptop visok takt jezgri.

 Upoznat sam s time, vec sam provjerio prije postanja na intelevoj stranici :D cak sam bio i iznenađen kad sam procitao da i7-4510U isto ima dvije jezgre :D tu sam presao gledati i7 te nisam ni znao da ima ovaj model i7-4710HQ s 4 jezgre...Anyway da je 4800kn bez razmisljanja bi ga narucio, ali sad najjeftinije sto taj sajt nabava daje je previse za buđet, ali uzmimo u obzir da sve programe koje sam gore nabrojao vrti Core 2 Duo T5870 koji je na izmaku snaga i laptop treba hitno vjerum da ce razlika biti nebeska naspram i5-4200H i tog jadnika :)

 

 

hvala svakako na preporuci i pomoci :)

LoL :KeiichiAssassin, ExpNinja PlanetS2: AnalniKolutic
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 21:10 (Keiichi).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo ti malo jeftiniji model u vemila.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz trebam neki najjeftiniji  laptop koji ce se koristiti samo za skype.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://mondo.hr/tehnika/tehnika-racunala/laptopi/asus-x751ma-n3540-4gb-hdd1tb-inthd-17-3-crni

kupio bih ovo..jel valja sta...vecinom za surfanje i film koji

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Valja, ali je cijena malo preskupa, radje ga gledaj blize 2500-2700kn: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=asus+17.3 bilo sa n2940 ili n3540 koji su u praksi gotovo isti. Blize 3000kn se gleda Acer E5-771 sa matt ekranom i brzim i3U: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=e5-771 Za surfanje nebi predlagao malo debljeg Lenovo g710, eventualno ako je zelja imati po izradi valjda najkvalitetniji 17,3" u tom rangu, jos malo cvrsci i sa laganim pristupom komponentama od ispod, sto nije slucaj kod Acera i Asusa kod kojih je samostalno lako skinuti samo optiku, ako i to, sto bi bilo dobro za eventualnu ugradnju SSDa. Kazem nebi Lenova predlozio jer nema stedljivi procesor kao Acer i Asus, tj. autonomija baterija bi sigurno bila manja cak i da je u Lenovu jaca baterija.

 

@tomislavivic

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.E2F529FC-6D0E-4D04-AB42-E05E6C2D946B.aspx -crni, 2100kn

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=203548 - crveni, 2200kn

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=12187 - 2340kn, malo bolja izrada i laksi pristup komponentama, matt ekran

Sva 3 imaju Windowse. Malo mi je cudno kako je u opis stavljeno da prvi Acer ima 3-cell litij-ionsku bateriju, a drugi 6-cell, prosjek je 4-cell. ES1 je ja mislim budzet budzet Acer, E5 je siguran odabir, kao naravno i Lenovo.

Vidi i ponudu u Elipso, npr. tamo drugog crvenog Acera ima za 2500kn, sa 5god jamstva i za Acere beskamatno na 24 rate Amexom. Ponuda im nije bas nesto, kako got bilo predlazem da gledas jeftinije laptope sa n29x0, n35x0, koji su za +2jezgre bolji od najjeftinijeg Intel n28x0 sa 2 jezgre, koji bi isto posluzio, no eto, da imas osiguran nekakav multitasking, tj. neku vecu kolicinu otvorenih tabova bez stekanja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 21:23 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jedna opcenita objava vezano za cijenovni rang oko 6100-6300kn.

 

Cini mi se da best buy Asus N551JM sa 860M grafickom lagano bjezi sa trzista (moja pretpostavka), dok ponuda Asus GL552JX-CN029D sa 950M grafickom lagano raste. 950M u njemu je sada i prema opisu ducana 100% DDR3, tako da je to nista drugo nego rebrand 850M, znaci laptop nije dobra kupnja, dok got ijedan ducan drzi N551JM. Taj novi ROG Asus izgleda da vrlo vjerojatno ima IPS ekran (WV u oznaci).

 

U tom rangu se jos pojavio Asus K550JX, koji naspram puno puta preporucivanog N551JK-CN112D ima 8GB RAMa, ali je vrlo vrlo upitan IPS ekran. Interesantno, za njega puno vise ducana u opisu ima GDDR5 950M (malo slabija od 860M, kada se OCa je ista stvar). Na sluzbenim stranicama trenutno za taj laptop nist ne pise. AKo je u igri GDDR5 950M to bi bio najjaci performanser (CPU+GPU) ispod 7000kn, ali je kompromis gotovo sigurno napravljen na ekranu.

 

Lenovo y50 i Acer Nitro kao konkurencija jos uvijek nisu pali ispod 7300kn, tako da je Asus sa 850M/860M i IPS ekranima i dalje super best buy brand oko 6200kn ili bez IPSa od 4500 pa do tog ranga, s time da u tom jeftinijem rangu ima kolku tolku konkurenciju.

 

Kao best buy multimedija laptop, najvrijedniji spomena u rangu oko 5000kn je Lenovo z70-80 kojem je cijena pala i sada kosta 5250kn u Prosatu. Znaci model sa i7-5500U definitivno nije vrijedan protezanja na 6000kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2015 23:05 (The_Fichek).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

specke za novi rog asus GL552 http://rog.asus.com/406992015/g-series-gaming-laptops/asus-republic-of-gamers-announces-gl552/

 

znaci zasada samo model sa 950m ddr3 imaju u ponudi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ursusc355 kaže...

http://mondo.hr/tehnika/tehnika-racunala/laptopi/asus-x751ma-n3540-4gb-hdd1tb-inthd-17-3-crni

kupio bih ovo..jel valja sta...vecinom za surfanje i film koji

 nerezumijem se dovoljno da bi skužio pa da pitam...ovaj laptop ima dvd pržilicu jel ?

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ursusc355 kaže...
ursusc355 kaže...

http://mondo.hr/tehnika/tehnika-racunala/laptopi/asus-x751ma-n3540-4gb-hdd1tb-inthd-17-3-crni

kupio bih ovo..jel valja sta...vecinom za surfanje i film koji

 nerezumijem se dovoljno da bi skužio pa da pitam...ovaj laptop ima dvd pržilicu jel ?

 

vidi se na slikama da ima.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Opet sam u nedoumici. Mislio sam uzeti N551 sa i5, ali iz adma su me bacili u razmisljanje. Posto se negdje navodi IPS, negdi ne, poslao sam im mail, i rekli su da N serija nema IPS. Ali asus na svojim stranicama navodi da ima.

 

Jel moze netko ko ga ima potvrditi da ima ili nema ips?

 

EDIT:  bas su mi poslali mail isprike, da su kontaktirali dobavljaca i da 100% ima IPS.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 9:54 (TTTT).
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kolege, molim pomoc.

 

Citam i citam zadnjih nekoliko stranica, ali nikako da skuzim. Dvoumim se izmedu ova dva modela:

 

Asus N551JK i Asus N551JM. Koji se vise isplati, odnosno koje su prednosti i mane oba modela?

 

Potreban mi je solidan all-round laptop, koji nece kostati vise od 7000 kuna.

 

Zahvaljujem!

That's a job for... Lance Nutthrust!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 13:05 (Phill).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Phill JK ima bolji procesor, a JM bolju grafičku karticu (najednostavnije rečeno). S tim da valja uzeti u ozbir da su u oba laptopa i procesori i grafičke kartice relativno snažne komponente u trenutnoj situaciji tržišta laptopa. Dakle, ako uzmeš prvog, imat ćeš praktički high end procesor i na prijelazu mid to high end grafu, a u drugom slučaju na prijelazu mid to high end procesor i praktički high end grafu. Nek me netko ispravi ak se varam. Na tebi je šta ti treba više. Samo nemoj reći gledanje filmova i facebook :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Arsen_Lupiga kaže...

@Phill JK ima bolji procesor, a JM bolju grafičku karticu (najednostavnije rečeno). S tim da valja uzeti u ozbir da su u oba laptopa i procesori i grafičke kartice relativno snažne komponente u trenutnoj situaciji tržišta laptopa. Dakle, ako uzmeš prvog, imat ćeš praktički high end procesor i na prijelazu mid to high end grafu, a u drugom slučaju na prijelazu mid to high end procesor i praktički high end grafu. Nek me netko ispravi ak se varam. Na tebi je šta ti treba više. Samo nemoj reći gledanje filmova i facebook :D

 Hvala na odgovru.

 

Razlike u grafickoj i procesoru znam da postoje, kao sto pise. Dvoumim se jer su kolege sa foruma na prethodnih par stranica spominjali kombinaciju jednog i drugog, uz 1080p ekran. I to nisam bas razumio. Laptop bi mi trebao za sve pomalo. Od rada u office paketu i photoshopu do gledanja filmova i igranja igri (volio bi da mogu pokrenuti GTA V na high postavkama).

 

EDIT: Par ljudi s kojima sam pricao uzivo mi ne preporucuje Asus laptopove jer, citiram, "su stalno imali neke probleme s njima". Zanimala bi me vasa iskustva sa Asus prijenosnicima (korisnicka podrska, kvarovi, izrada...)

That's a job for... Lance Nutthrust!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 14:00 (Phill).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kod mene jedan asus radi svaki dan bar 10 sati vec 5 godina, a drugi je pao sa auta pri 80km/h (ne pitajte kako :D ) i samo je ekran puko, sad je spojen na vanjski monitor i dalje radi. Sad cu kroz koji dan vjerojatno uzeti N551, ili ako za vikend dobijem na kladari bar 2000 onda N751 :D

 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Phill kaže...
Arsen_Lupiga kaže...

@Phill JK ima bolji procesor, a JM bolju grafičku karticu (najednostavnije rečeno). S tim da valja uzeti u ozbir da su u oba laptopa i procesori i grafičke kartice relativno snažne komponente u trenutnoj situaciji tržišta laptopa. Dakle, ako uzmeš prvog, imat ćeš praktički high end procesor i na prijelazu mid to high end grafu, a u drugom slučaju na prijelazu mid to high end procesor i praktički high end grafu. Nek me netko ispravi ak se varam. Na tebi je šta ti treba više. Samo nemoj reći gledanje filmova i facebook :D

 Hvala na odgovru.

 

Razlike u grafickoj i procesoru znam da postoje, kao sto pise. Dvoumim se jer su kolege sa foruma na prethodnih par stranica spominjali kombinaciju jednog i drugog, uz 1080p ekran. I to nisam bas razumio. Laptop bi mi trebao za sve pomalo. Od rada u office paketu i photoshopu do gledanja filmova i igranja igri (volio bi da mogu pokrenuti GTA V na high postavkama).

 

EDIT: Par ljudi s kojima sam pricao uzivo mi ne preporucuje Asus laptopove jer, citiram, "su stalno imali neke probleme s njima". Zanimala bi me vasa iskustva sa Asus prijenosnicima (korisnicka podrska, kvarovi, izrada...)

Idi na Asus 551 JM  za tu namjenu koju si naveo. Ja imam taj model, melje sve sto bacim na njega. Kvaliteta izrade je odlicna + trenutno asus ima ovo.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TTTT kaže...

Kod mene jedan asus radi svaki dan bar 10 sati vec 5 godina, a drugi je pao sa auta pri 80km/h (ne pitajte kako :D ) i samo je ekran puko, sad je spojen na vanjski monitor i dalje radi. Sad cu kroz koji dan vjerojatno uzeti N551, ili ako za vikend dobijem na kladari bar 2000 onda N751 :D

 Sori, al stvarno me zanima kako si to uspio

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Da li se gubi jamstvo ako na aceru promjenim sam hdd?

Ide tiokovnica dole sto nije problem, Asus je imo istu foru pa se nije nis gubilo, ne znam za acer :)
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BMK kaže...
Da li se gubi jamstvo ako na aceru promjenim sam hdd?

Ide tiokovnica dole sto nije problem, Asus je imo istu foru pa se nije nis gubilo, ne znam za acer :)

 Pitao sam ovlašteni servis kod nas za Acer i dobio sam ovaj odgovor.

 

Poštovani,

 

Ukoliko prilikom ugradnje ne dođe do mehaničkih oštećenja, jamstvo na uređaj ostaje.

 

Lp

Krešimir

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Solidan bestbuy laptop do 4 000 kn. U obzir dolazi i preporuka polovnog.

- Photoshop, Netbeans IDE, HD video, Internet
- Operativni sustav: Linux WINDOWS ili DOS (Windows moze ukoliko ne utječe na omjer ulozeno:dobiveno)
- Biti u mogucnosti pokrenuti trenutnu generaciju igrica, makar i na low postavkama.
- 500+GB HDD/SSD (sto vise to bolje ali da ne utjece previse na druge komponente) , Solidna autonomija, HDMI, USB 3.0, HD webcam, LED display, 6GB+ RAM

U svakom slučaju, što bolji omjer uloženog:dobivenog!

Za sad, za oko su mi zapeli: ACER Aspire E5-551G-80TN i LENOVO G5045 80E30147SC







I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Apsolutni najveci omjer ulozeno/dobiveno sto se performansi tice daje Asus X550JK, no to ti je 500kn vise.

Za 4000kn bih ti predlozio Lenovo z50-70.

 

Ispod 4500kn svakako gledaj 840M graficku koja je 20% jaca od Radeon M265 koja bi bila nekakva najjaca radeonka u tom i skupljem rangu.

 

850M u Asusu pripada high-end segmentu laptop grafi, 80% je jaca od 840M, a fora je sto tu dobis i vrlo vrlo dobar i5-4200H proc, jedno 35% jaci od i5U kada se oba gledaju na high-performansu, znaci kada je potegnut turbo. Tocnije, razlika je tada 0.9Ghz za obje upaljene jezgre. i5U je ULV procesor, sa tvornicki niskim naponom, i5H moze trositi 3x vise, a lako mu snizis napon i potrosnju sa power-saver modeom baterije u Windowsima.

 

A8-7100 je izmedju i3U i i5U, blize i3-4030U, znaci taj Acer kojeg gledas nije neki best buy kao ni Lenovo g50-45 jer 840M graficka se zapravo pojavljuje od 3000kn, no tada dolazi sa Pentiumom, a sa i3U od 3400kn: Lenovo z50 i3 Linkam Lenova jer pored ostalih nudi FHD rezoluciju na kojoj i sa 840M mozes zaigrat dosta starijih naslova. Pored toga tu je vrlo solidna izrada i lak pristup komponentama. Asus X550JK nema FHD, to mu je prvi kompromis, zatim izrada (cvrsta plastika), al to nije tak bitno jer ima super hladjenje. Znaci 850M na tom Asusu ce fluidno vrtiti i najnovije naslove na HD rezi, na FHD (ako bi ga prikljucio na vanjski monitor) bi ih vrtio solidno sa snizenim postavkama. Makar ima 4GB RAMa (lako nadogradis), u startu ima vrlo jak CPU i GPU sto ga cini super best buyem.

 

Ima puno komentara na tog Asusa, svi forumasi zadovoljni (pretrazi si malo temu), zadnji komentar je pod temom "Gaming laptopi" di covjek veli kak je sretan da sto igra FC4 na ultra postavkama bez trzaja (i7HQ kojeg ima u modelu koji je on kupio u igrama bas i ne daje prednost naspram i5H kada je u kombinaciji sa 850M).

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 17:25 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel asus n550jk best buy za te novce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice