Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.065.143
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, može preporuka laptopa za prijatelja, oko 4000 KN poželjno je da ima Win. Od zahtjeva: to bi bio kućni laptop, znači filmovi, internet ali i AutoCAD. On je pronašao:

HP ProBook 450 

Unaprijed se zahvaljujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@nani

Dobro je nasao, preporuka te 100% preporuka i od kolege Darky-a :) 17.3" verziju ima Probook 470, sa kompromisom slabijeg, ali dostatnog procesora.

 

 

@daddycool89

@KocyFx

Obadvojici preporucujem Lenovo g710 - odlican 17.3" budzet laptop sa jakim i3 i grafickom kao bonusom (nema ga bez grafe, cijena iduceg modela sa tim i3 je skuplja i za 1000kn, tako da je ovo ustvari akcija) Jamstvo je 2 god za fizicke osobe, produljenje na 3g koje se moze rjesiti i kasnije neovisno o ducanu di je kupljen kosta povoljnih oko 350kn

 

 

@scylla23

Slazem se sa kolegom, ali mislim da nije uocio ovo da zelis platit u ducanu (mozda i je..). Cijena kojeg ti je on preporucio u ducanu dodje 4075kn sto je neisplativo pored modela iz Centro.hr sa jacim procesorom, +4gb rama - klik za 4000kn. Iako je i Centro.hr web shop (Mikronisa), cijena nece porasti ako podignes laptop u ducanu kao kod Prosat-a. Ako zelis windowse imas ovak Lenovo g510 sa windowsima u Centro.hr - klik2 za 4200kn ili bez windowsa za 3980kn u Elipso (moguce 5 god jamstva jos par dana ne?) - klik3

 

 

@fango

Namjena??? Ako zelis najbolje igranje kolko je moguce za te novce gledaj link (Acer e5-571g 840m i3-4030U, ako te zanima procitaj komentar na isti malo dolje)

Ako te igre ne zanimaju, sa boljim pristupom ventilatoru, matt ekranom, i nest boljom sveukupnom izradom gledaj Lenovo B5070

 

 

@ivan72478

HP Probook 450, jamstvo produljis u roku 11 mjeseci ili ako zelis odmah na 3g - okvirne cijene - klik(nabava.net ne izbacuje sve rezultate za ta jamstva, mozes rjesit produljenje i u centro.hr, arhitehu isto samo mi se neda trazit..)

 

 

@Kiso94

Acer e5-571g-39JS - ako ces ga tlacit i gonit do cim jacih max. performansi kupi cooler (XL ne x-lite koji je prvi na listi)

Konkurencija je Asus za najmanje 240kn vise, iako ima nesto jace hladjenje ima malo slabiji procesor a kod pogonjenja snazne i efikasne 840m je bitna svaka mrva snage procesora. Sto se tice temperatura lako rjesis to sa coolerom i onda imas i valjda bolje temp nego sa Asusom, i ostane ti jos novca. Uglavnom, bez brige, i bez coolera temperature na aceru nisu ni blizu kriticnih (review), ali kako je ta toplina ravnomjerno fino rasporedjena taj 230mm cooler bi ti dosao ko bog za igrice i vjerujem doprinio vecem fps-u.

 

 

@MarioVk

Radi FHD rezolucije protegni se jos 100kn na Asus (bez FHD sa i5 ga ga imas najpovoljnije ovako te taj model ima i 7200rpm brzi disk) U igrama i tezim zadacima obavezno pali high performanse mode u kojem Asus nece iznevjerit radi efikasnog hladjenja koje je posebno bitno kod performansi ULV procesora.

 

 

@tommi78

I dalje ostajem pri onom misljenju kaj se tice Cyberport-a. Mislim da bi ti bilo pametno jos malo proucit ducane u Becu, tj. ima li ducana sa idealo.de (njemacka nabava.net) tamo, i tu bi onda trazio best buy Acer Nitro seriju jer ima bolje temperature od Lenovo y50 i tih MSI laptopa, a jos ima i IPS ekran i tanji je od MSI-a te mozes dobit 17.3" inacicu ako zelis bez dizanja cijene. Doduse isti laptop imas u Hrvatskoj po jako dobroj cijeni - klik (prvi sa liste 15.6", drugi 17.3"), sto je prakticki tocno 1000 eura i to zapravo mislim da ti je najbolje rjesenje, jer kolko vidim po idealo.de nist jace neces dobit za iste novce, a nista isplativije neces dobit za 100 eura manje. Sto se tice jos 15.6" mozes prenarucit g551jm ROG Asusa za 8000kn, sluzbenog reviewa za njega jos nema. Veci brat g751jm ce sa tim specs zasigurno kostati vise.

Dodatne informacije za nitro acere gledaj na notebookcheck..

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 11:11 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hey fellas moze preporuka za lap od otprilike 2500 kn, vecinom ce ga starci koristit za face i gledanje filmova 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, evo čitao sam zadnjih par stranica teme u nadi da nađem laptop koji bi mi odgovarao. I na kraju brdo toga sam vidio.

Ajde ako može preporuka što bi bilo najbolje uzeti.

 

Znači da je do 4500kn, i5-4210, GT840. Dijagonale 15.6'' da može bolje pogonit igrice.

To je ono što želim da ima, a u tom cjenovnom rangu se uglavnom to može naći u njima. 

 

E sad vas molim da mi predložite nešto što znate da valja. {#}

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 13:00 (Warrior).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The Fichek, mislis da 4gb ram-a bit dovoljno za to sve? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bi mi laptop do cca 5500 kn

 

Neki od zahtjeva:

  • 15,6" ekran
  • min 1TB hard disc
  • Odvojena grafa, min 2 GB rama
  • Rami, od 4-8 GB (poželjno 8)

 

E sad, još sam mislio ako je moguće da se kupi nekki SSD disk pa da se to odmah ugradi tamo...? (znam da je inače pravilo da 17,6" laptopi imaju još jednu ladicu za npr. SSD...)

 

Unaprijed hvala!

 

BTW, elipso ima garanciju sada na sve laptope 5 godina...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala ti na brzom odgovoru i prijedlozima.

Zadnjih nekoliko dana "gruntam" i googlam sve zivo i eto kaj me sad zanima....

Nekak mi je ovaj Lenovo z710 zapeo za oko radi vise stvari, kao sto rekoh imam budzet do 6k(gle ko zna kad ce zena opet dati dopustenje za tak nekaj {#}), i tak je nebudi lijen uzeo telefon zvao sve zivo i jedina ponuda ispod 6k je bila u Tia Mobiteli i to je zapravo DE lokaliziran lap koji oni dobavljaju iz njemacke, nije da mi smeta njemacka tipkovnica al reko zast nebi onda ja iz DE sam kupio online.... 

E sad pitanje....Dal je itko kupovao lap online iz njemacke.... mislim cijene su dosta nize, daju garanciju min 2g dok nasi daju 1-2 vise manje a kolko sam citao na nekim drug threadovima ljudi imaju jako pozitivna iskustva sa reklamacijama itd...

Npr http://www.computeruniverse.net/products/90561091/lenovo-ideapad-z710-59428519.asp ok ima 500Gb manji hard i 2gb manje mema ali opet izade me 4600kn +17Eur postarina dok je kod nas model sa 1TB i 6Gb mema minimum 6200kn(zanemari ponude ispod zvao sve i naravno nema osim Tia mob koji je isti ko ovaj)

E sad posto mi je budzet do 6k onda bi mozda kupio nesto ovako ak su iskustva ljudi dobra sa ovakvim nacinom kupovine:  

 

http://www.computeruniverse.net/products/90565940/lenovo-idea-z710-59424270.asp 5300kn+17Eur postarina

http://www.computeruniverse.net/products/90567597/msi-gp60-proi545fd.asp 5300kn+17Eur postarina(mada neznam bas dal bi uzeo MSI posto im kvaliteta izrade i nije bas neka i imaju problem s grijanjem?)

http://www.alzashop.com/lenovo-ideapad-z50-70-black-d2192430.htm 5100kn nema postarine iznad 99Eur. 

 

Hvala na daljnjim savjetima... pozz

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@MarioVk

Mislim da bi za tvoju namjenu bilo bolje vise od 4gb rama iako je 4gb dostatno za ogromnu vecinu toga, samo autocad voli vise rama kao i neke igre. Rame uglavnom lako upgrade-as dok FHD rezu nemozes upgrade-at. Bilo je modela asusa sa FHD, 840m, i5 i 6gb rama za 4500kn, ali su ih zamijenili modeli sa windowsima, HD rezom i 4gb... Tako da kaj se Asusa tice trebas sam nadogradjivat, jedino ovaj model ima 8gb: klik Mislim da je FHD reza vrijednija novcane razlike i 4gb rama, bas kak mislim da je brzi 7200rpm disk prije linkanog modela i mala novcana usteda bolja neg +4gb rama.

Mozes check i 17.3" novog Acera sa slicnim specs ko asus i 8gb rama, malo slabijim hladjenjem: klik2 ili 15.6" sa windowsima za 4700kn: klik3 Bas sam gledo taj zadnji model komentare na neweggu: link Ljudi su specificno napisali sto su i na kojim postavkama igrali tako da mozes imati jako dobru predodzbu o performansama. Za E5-771g su ljudi koji su ga kupili i na forumu i drugdje po internetu pisali da ima jako dobar ekran (laptopi sa 17.3" TN matricom inace redovito dodju sa malo boljim ekranom kod svakog branda u odnosu na 15.6" TN modele), dok za 15.6" v3-572g vidim da pisu da je prosjecan ekran, za Asus neznam kakav je ekran, pretpostavljam isto prosjecno dobar.

****v3-572g ima HD, a ne FHD rezoluciju, necu brisat pol komentara jer je link sa newegga korisna stvar da znas performanse u igrama.

 

@Warrior

Asus17.3 Acer

Za vise info procitaj sto sam sve napisao MarioVk u ovom postu jer isto mislim i za tebe, stoga procitaj i dio proslog posta namijenjen njemu, tj. sada tebi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 20:24 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Nesseh kaže...

Hello dobri ljudi...

Ovak nekak, malo sam ispao iz stosa sto se tice performansi kompova itd pa bih trebao vasu strucnu pomoc oko kupovine laptopa.

Lap mi manje vise treba za 1 igricu + spajanje na tv(filmovi serije itd). Igrica je Wow Wod, kolko znam za wow je prvenstveno bitan procesor(maybe iam wrong) al bilo bi mi ok ak bi i ekran bio full hd ili sto vec.... Nije da igrica mora letjeti al da bar ne steka na raidovima itd.... Max budzet bi bio 6000kn. 

Unaprijed hvala na pomoci....

Preporucujem Probook 450 ili malo slabiji sto se tice izrade (nije tolko dobar pristup komponentama ispod poklopca, nema jednako kvalitetan finish) i grafe (moguce cak da je za WoW i bolja 820m, guglaj si jos, tu je to negdje vs 8750m za tu igru), sa vecim omjerom ulozeno/dobiveno HP 250

Sto se tice 17.3" gledaj Probook 470 (bilo ga je bez windowsa za 500kn manje tak da trenutno nije neki best buy) i Lenovo g710 (nemam sta linkat jer je svugdje nedostupan, mislim na ovako nesto)

Ako oces FHD prvi ti je sa M procom tek za 5500kn: Lenovo z710 Mislim da ti je bespotrebno dati tolke pare samo radi FHD u tvom slucaju

 

Ah eto ni quote neznam napravit... na ovo sam mislio u prethodnoj poruci... pozz

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo kaj gledas na CU nije nimalo lose, ako ti pase kupovina vani, zasto ne. Gledam taj MSI model i svakako se isplati dati 100 eura vise u odnosu na Lenovo z710 jer je masivna razlika izmedju 850m i 840m, a razlika izmedju i5-4210H i i5-4210M u procesorski zahtjevnim stvarima je valjda osjetna (0.3ghz razlike za obje upaljene jezgre..). Z50-70 novi tanji Lenovo nikako ne preporucujem radi stedljivog procesora s kojim se neces proveselit u raidovima WoW-a. Znaci obavezno moras imati M ili ako pare dopustaju nabrijani H model. Doduse taj H proc trosi vise, 850m grafa je pak izvrsna sto se tice performansi/potrosnje. Gledo sam za forumasa nedavno stariji MSI GE model, pa gledao novi GS model, sad pretpostavljam da je GP stariji od GE, ali tesko je reci jer u sebi ima i5-4210H proc koji je izasao u 3. kvartalu 2014., sto moze znacit da je osvjezen model. Eh sada, osvjezen samo 0.1Ghz jacim procesorom u odnosu na i5-4200H ili osvjezen nekim dijelom izrade, sto nebi trebao biti slucaj jer je vecina oznaka identicna starom modelu kojeg gledam u ovom review-u.

 

Za 700 eura mislim da je MSI kojeg si pronasao izvrsna ponuda. Na idealo.de za te novce imas Nitro Acera sa stedljivim i5 (masivno losiji od i5-4210H), 850m, ali IPS ekranom, i valjda zgodnijom izradom (tanji je od MSI, a prilicno hladan). Za malo vece pare u CU imas taj valjda noviji, ali ne najnoviji, GE60 model-review2 (pazi taj u reviewu ima jaceg potrosaca i grijaca 860m koja je ustvari overclockana gddr5 850m, stoga su temperature vece). Kako je gp60 iz 2013, a ge60 iz 2014. ako sam dobro konce povezao, cini mi se i prema reviewovima da je ge60 bolji odabir sto se tice izrade: malo tanji, bolji ekran, mislim da gp60 nema svjetlecu tipkovnicu, a ge60 ima, iako obadva imaju gamerske steelseries tipkovnice, touchpad je manji ali bolji kod gp60, a kod ge60 veci i neprecizniji. Sumiram malo te reviewove, da ne mislis slucajno da sam imao iskustva s tim laptopima..

 

Koje su alternative vani pored MSI-a. Lenovo y50 je dobra ponuda za 800 eura, ali isti imas u Hrvatskoj za 400kn vise - klik (nisam racunao nikakvu dostavu, carinu i moguce komplikacije sa CU)

Evo 2 reviewa lenova y50: review3, review4 Vrijedi jednu bitnu stvar reci kaj se temp tice, a to je da bi u slucaju y50 kvalitetan cooler kao Notepal XL napravio cuda kod tako tanjeg laptopa, a teze bi promjenio situaciju kod debljeg MSI-a. Pricam iz iskustva jer imam v5-573g Acera (review5) za kojeg ako kliknes na to u zagradi mozes vidjeti da prema njima ima jos vece temperature od svega kaj sam slao. Treba reci i da su to ekstremna opterecenja koja ces tesko doziviti u prakticnom iskustvu. Kak je taj moj Acer isto full tanak, ima dobre ventilacijske otvore (lenovo y50 jos veci otvor sto je bolje u kombinaciji sa coolerom), gore aluminij, osjetila se razlika kako u performansama tako na dodir laptopa u igranju sa Notepal XL-om pa zato mislim da bi slicno moglo biti sa Lenovo y50.

 

**860m je uvijek gddr5 i kao takva je super za 1080p sto se tice laptop gaming-a. 850m pak moze biti gddr5 (bolja za 1080p) ili ddr3, a kolko vidim na CU nista ne pise o tom zapravo bitnom podatku, stoga dobro razmisli, tj. dobro se informiraj prije kupnje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 20:14 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ironlion kaže...

hey fellas moze preporuka za lap od otprilike 2500 kn, vecinom ce ga starci koristit za face i gledanje filmova 

Veci laptop za bolje iskustvo gledanja? Lenovo g710 Ako smeta sto je cijena takva iskljucivo preko weba, onda Acer E5-721

 

someone_2 kaže...

Pozdrav, trebao bi mi laptop do cca 5500 kn

 

Neki od zahtjeva:

  • 15,6" ekran
  • min 1TB hard disc
  • Odvojena grafa, min 2 GB rama
  • Rami, od 4-8 GB (poželjno 8)

 

E sad, još sam mislio ako je moguće da se kupi nekki SSD disk pa da se to odmah ugradi tamo...? (znam da je inače pravilo da 17,6" laptopi imaju još jednu ladicu za npr. SSD...)

 

Unaprijed hvala!

 

BTW, elipso ima garanciju sada na sve laptope 5 godina...

Asus + 4gb ram + SSD i taman si popunio budzet. Rami za laptope trebaju imati L u imenu, ali tocne preporuke bih radje prepustio temama za njih ili kolegama. SSD mislim da je i dalje best buy Intel 520, a rame je Roby linkao neke Kingston HyperX za laptop od 330kn za 4gb. Mozes i pretrazit temu po tom pitanju. Trebat ce ti i ladica za SSD da ga stavis na mjesto optickog citaca i takva ladica je isplativija za kupnju preko ebay-a te tako kosta 10 dolara. Preporuku najbolje pitaj Roby27 na PM. Sa tom ladicom i ostalim sto sam naveo te to ispadne drito 5500kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 20:30 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@Warrior

Asus17.3 Acer

Za vise info procitaj sto sam sve napisao MarioVk u ovom postu jer isto mislim i za tebe, stoga procitaj i dio proslog posta namijenjen njemu, tj. sada tebi.

 

Hvala na odgovoru. {#} Zanimljiv mi je ovaj Acer V3-572G https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=196828 zbog 8GB RAM-a i Windowsa, te mi se čini da bih mogao njega uzeti.

 

Možeš mi reći kako ti se čini ovaj Lenovo Z50-70  http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11495 u usporedbi sa prethodno spomenutim Asusom. Čitao sam review na notebookcheck da mu ekran i nije nešto baš, ostalo je solidno.

 

Pa sad neznam da li mi vrijedi ići na Lenovo zbog male uštede u cijeni. Između njih 2 se sada nekako dvoumim.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 21:05 (Warrior).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru, nisam uopce skuzio da je tam "posrani" U proc...

Eto naso jos nesto.... ovo mi se cini isto ok za te pare pogotovo 7200rpm hdd http://www.alzashop.com/asus-n56jn-cn034-d604163.htm

Eto jedan malo jaci z710 http://www.alzashop.com/lenovo-ideapad-z710-black-d1489062.htm

e sad sve je to fino i lijepo samo mene zanimaju iskustva, dal je netko uzimao lap na taj nacin....?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 20:53 (Nesseh).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo z710 nije gaming laptop, vise uredski tihi laptop sa finim performansama. Iako ime ne govori, jos jednom, 850m je masivno bolja od 840m/745m/750m klase te je 850m prva najjeftinija, a dobra za 1080p gejmanje novijih igara, ali ne najnovijih, tj. najzahtjevnijih. 745m/840m/750m su vise za igranje novih igara na 720p, tj. HD rezi pri srednje-visokim postavkama. Mislim, ako mislis igrati samo WoW to ti je okej, ionak ti je bitniji procesor, ali za 80 eura vise imas masivnu razliku u gejmanju i time veci omjer ulozeno/dobiveno.

 

U Alzashopu nadjoh jedino Lenovo y50 malo jeftinije, tj. za 775 eura.. drugih boljih ponuda nisam nasao od onog sto sam ti vec preporucio.

Opaska: Taj Lenovo u odnosu na onog za 800 eura i onog u Hrvatskoj za 7440kn ima 4gb rama manje, 500gb prostora na hardu manje, ali 2gb vise rama graficke (tih 2gb vise mislim da ne igra neku ulogu jer najnovije igre ionak neces moc vrtit na ultra settings niti na rezi vecoj od 1080p, za to sluzi gaming PC)

 

Warrior kaže...
The_Fichek kaže...

@Warrior

Asus17.3 Acer

Za vise info procitaj sto sam sve napisao MarioVk u ovom postu jer isto mislim i za tebe, stoga procitaj i dio proslog posta namijenjen njemu, tj. sada tebi.

 

Hvala na odgovoru. {#} Zanimljiv mi je ovaj Acer V3-572G https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=196828 zbog 8GB RAM-a i Windowsa, te mi se čini da bih mogao njega uzeti.

 

Možeš mi reći kako ti se čini ovaj Lenovo Z50-70  http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11495 u usporedbi sa prethodno spomenutim Asusom. Čitao sam review na notebookcheck da mu ekran i nije nešto baš, ostalo je solidno.

 

Pa sad neznam da li mi vrijedi ići na Lenovo zbog male uštede u cijeni. Između njih 2 se sada nekako dvoumim.

Ispravio sam post koji si citirao i stavio napomenuo da taj Acer ima HD rezu, a meni se na prvi pogled ucinilo da je FHD. Lenovo z50 je isto super, ali prema ovom review-u se cini da bi ekran mogao biti prezrcalan. Vidi se i da su temperature malo lose, ali ne kriticno lose. Kod Asusovih x550 modela su temperature odlicne i zato i radi matt ekrana sam ti ga prije preporucio, iako je skuplji. Dodatni razlog je sto temperature znaju presjeci performanse stedljivog procesora. Navodno Asus uvijek radi na full performansama kad ga stavis na high performans mode u windowsima (razni testovi po netu..), sto nije slucaj kod vecine laptopa sa U procesorima.. Samo da znas, kada bilokoji laptop radi sa U procom bez grafe, nema nikakvog osjetnog grijanja. Do grijanja dolazi kad se upali grafa i onda ta toplina dolazi do procesora i onda je bitno hladjenje, narocito kod U procesora jer bez efikasnog hladjenja nece biti efikasan ni turbo speed, a razlika izmedju clock i turbo speeda kod istih je velika, stoga postoji osjetna razlika izmedju power-saver i high-performans mode-a.

Za kraj mislim da je FHD reza puno bolja stvar od windowsa ako ti instalacija windowsa nije problem. Rame lako nadogradis u Asusa, a ako zelis veci 17.3" laptop sa 840m grafom onda je tu Acer E5-771g (bolje temp od lenova i bolje raspodijeljene po gornjoj povrsini - klik, evo za asusa da znas usporedit - klik2 - slicna stvar bi trebala biti sa x550 modelom, mozes primjetiti da veci laptop redovito nosi vecu kvalitetu ekrana, u ovom slucaju kod acera se radi o iznadprosjecno dobrom ekranu TN matrice za laptope)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 21:41 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzimam novi lap i za oko su mi zapeli Dell 3542 i 5547. Oboje imaju i7 4510U, 8gb. Samo što prvi ima nvidia 840m, a drugi r7 m265.

Koje od te dvije grafe su bolje za gaming. U pitanju su igre kao elder scrolls online, xcom, starcraft 2, lord of the rings igre, assassins creed igre.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

840m je bolja, i7-4510U je dobar, ali ne posebno dobar, slabiji je od i5-4200M, a malo jaci od i5-4210U. Nisam ziher kakvo je hladjenje kod della, guglaj, Asus je tu prva liga i zato je super odabir jer stedljivi procesori ne vole toplinu oko sebe. Od ta 2 della pretpostavljam da bolji po izradi 5547 ima slabiju grafu sa sobom. Sa Asusom dobis FHD rezu, sa Dellom ne.

Inace koji je uopce budzet???? Je li otvorena kupnja vani? Ako je, prvi super best buy kojeg bih ti preporucio je Acer sa 850m grafom koja nadilazi klasu 840m/750m/m265/8750m grafi. Taj Acer ujedno ima jos bolje hladjenje, IPS ekran i izradu od Asusa, to je ustvari high-end Acerov proizvod, Asusovi high-end proizvodi su skuplji i x550 linija je vise budzet orijentirana, sto neznaci da je losa jer inace nebih preporocio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 11:28 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako nekog zanima, ovaj vikend najvjv kupujem svojima doma ovo cudo https://www.svijet-medija.hr/art/prijenosno-racunalo-laptop-hp-probook-450-e9y39ea/57329

za 4200 pa javim dojmove

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

Ispravio sam post koji si citirao i stavio napomenuo da taj Acer ima HD rezu, a meni se na prvi pogled ucinilo da je FHD. Lenovo z50 je isto super, ali prema ovom review-u se cini da bi ekran mogao biti prezrcalan. Vidi se i da su temperature malo lose, ali ne kriticno lose. Kod Asusovih x550 modela su temperature odlicne i zato i radi matt ekrana sam ti ga prije preporucio, iako je skuplji. Dodatni razlog je sto temperature znaju presjeci performanse stedljivog procesora. Navodno Asus uvijek radi na full performansama kad ga stavis na high performans mode u windowsima (razni testovi po netu..), sto nije slucaj kod vecine laptopa sa U procesorima.. Samo da znas, kada bilokoji laptop radi sa U procom bez grafe, nema nikakvog osjetnog grijanja. Do grijanja dolazi kad se upali grafa i onda ta toplina dolazi do procesora i onda je bitno hladjenje, narocito kod U procesora jer bez efikasnog hladjenja nece biti efikasan ni turbo speed, a razlika izmedju clock i turbo speeda kod istih je velika, stoga postoji osjetna razlika izmedju power-saver i high-performans mode-a.

Za kraj mislim da je FHD reza puno bolja stvar od windowsa ako ti instalacija windowsa nije problem. Rame lako nadogradis u Asusa, a ako zelis veci 17.3" laptop sa 840m grafom onda je tu Acer E5-771g (bolje temp od lenova i bolje raspodijeljene po gornjoj povrsini - klik, evo za asusa da znas usporedit - klik2 - slicna stvar bi trebala biti sa x550 modelom, mozes primjetiti da veci laptop redovito nosi vecu kvalitetu ekrana, u ovom slucaju kod acera se radi o iznadprosjecno dobrom ekranu TN matrice za laptope)

 

 

Svaka čast na obrazloženju. Windowse nije problem instalirat naravno, tako da mi to nije od presudne važnosti.

Biti će onda Asus jer ipak su mi performanse važnije od Windowsa, a i ekran koji je matt i FHD je isto odlična stvar. Tako da je odlučeno.

Hvala ti puno. {#} 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Np, evo jos malo iskustava za taj Asus: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834231960

 

Evo za 17.3" e5-771g Acera ako netko bude citao post: http://www.digitaltrends.com/laptop-reviews/acer-aspire-e5-771g-51t2-review/#/2

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Postovanje{#}

Zadnjih par tijedana pratim ovu temu, vidim da se ljudi ovdje stvarno razumiju u prijenosna računala pa reko da i ja pitam za savjet.

Htio bi kupiti dobar gaming laptop  koji bi me mogao dobro sluziti narednih par godina  buđet je oko 8000kn.

Trenutno važem izmeđ ova dva.

Asus G551JM ,  Acer Aspire V Nitro, NX.MQREX.026

http://www.instar-informatika.hr/gaming-laptopi-1445/

Posto nisam neki maher neznam vrijede li ti laptopi tih novaca svaki savjet je dobro došao zahvaljujem{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 15:04 (r3mba).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vrijedi onoliko koliko mislis da ces imati koristi.. Npr. ako se ne kreces puno i nije ti tolko ustvari ni bitno prijenosno racunalo, onda ti je daleko bolje za te novce kupit gaming PC. Drugi primjer, ako ti je bitan prijenosnik, ali ne i nekakva masina od njega, a zelis se igrati, onda je bolja opcija kupit jeftini laptop, mozda i prek njuskala, a sa ostatkom novaca kupit gaming PC koji ce opet biti jaci u igrama od gaming laptopa.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

@Kiso94

Acer e5-571g-39JS - ako ces ga tlacit i gonit do cim jacih max. performansi kupi cooler (XL ne x-lite koji je prvi na listi)

Konkurencija je Asus za najmanje 240kn vise, iako ima nesto jace hladjenje ima malo slabiji procesor a kod pogonjenja snazne i efikasne 840m je bitna svaka mrva snage procesora. Sto se tice temperatura lako rjesis to sa coolerom i onda imas i valjda bolje temp nego sa Asusom, i ostane ti jos novca. Uglavnom, bez brige, i bez coolera temperature na aceru nisu ni blizu kriticnih (review), ali kako je ta toplina ravnomjerno fino rasporedjena taj 230mm cooler bi ti dosao ko bog za igrice i vjerujem doprinio vecem fps-u.

 

 

 

 

 

 prestaju proizvoditi taj model tako da je jedini u hgspotu u splitu i da ce bit nekakvih problema sa servisom ako imas neku drugu preporuku? XD

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tko ti je dao tu informaciju, HGshop ili Acer.hr ili netko treci ? Malo mi je cudno da ce prestat proizvodit, serija je dosla u Hrvatsku prije ne vise od 2 mjeseca. Nebitno, ne razumijem kakve veze prestanak proizvodnje ima sa problemima u servisu? Ako ne vjerujes HGshopu, gledaj model u instaru 150kn skuplji - klik ili Portio, web shop Linksa - klik2 ili Protis koji isto ima tu cijenu, pise sve na nabava.net

Konkurentni Asus o kojem sam pricao je ovaj

Neznam vise o kojim igrama si pricao, ako je zelja npr. WoW ili tako neki online MMORPG, onda je bolji odabir HP 250 sa jacim procom, a slabijom grafom - link

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 15:41 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 HGshop sam zvao pa su mi rekli tako, ne znam ni ja samo su mi rekli da nesto sa servisiranjem su rekli itd. i predlozili mi da uzmem 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=25143

 

Mislio sam na WoW i LoL manje više ili manje zahtjevne stvari :P 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 15:48 (Kiso94).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako si fan WoW-a nemas sta mislit idi na HP 250, sa 50% ak ne i vise jacim procesorom od stedljivog i3, grafa ce bit skroz okej za tu ionak graficki manje zahtjevnu igru, bas kao i za LoL.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, kupujem laptop do 5000 kn, našao sam ovaj http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-e5-771g-5489-nx-mnvex-016-core-i5-4210u-dvdrw-8gb-1000gb-geforce-gt-840m-17-3-led-full-hd-kamera-lan-hdmi-usb-3-0-linux&option=artikl&id_artikl=015.050.033

 

Dali ga se isplati uzet ili ima nešto bolje za te novce? Uzet ću na rate tako da mi je bitna ta cijena.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

All-around 17.3" nema nist bolje. Ak oces nesto procesorski jace imas laptopa, ali onda ne dobis FHD rezu i dobis nesto slabiju grafu.

15.6" imas laptopa sa gotovo istim specs kao taj Acer, ali gubis malo na kvaliteti ekrana, tu spada nedavno spomenuti Asus (-4gb rama, jos bolje temperature iako je i kod acer e5-771g to u redu)

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 19:04 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na brzom odgovoru, kupujem ga sutra onda.

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

Imam jedno pitanje koje me muči već nekoliko dana. Naime kupio sam lenovo y50 i zasad sam zadovoljan s njim. O temperaturama ne mogu puno reći jer nisam još testirao s nikakvim igrama. Ne osjeti se zasad nikakvo grijanje, iako je CPU (i5-4210h) redovito iznad 40°C prema HW monitoru. Ovo me nagnalo da malo odem istraživati taj sistem hlađenja i otvora za ventilaciju na njemu. Ispuh mu je na vrhu između 2 šarke, ali nije na cijeloj dužini nego otprilike 2/3 dužine, a ova 1/3 je zatvorena plastikom. Sa donje strane ima jedan veliki otvor koji mi je odmah bio nekako sumnjiv jer se kroz njega ništa nije vidjelo. Malo sam gledao dissasembly-je po youtube-u i našao video gdje pokazuje kako je s unutarnje strane poklopca kao neka tkanina koja valjda štiti od prašine ili čega već. Sad me zanima bi li se meni isplatilo skinuti poklopac i maknuti tu tkaninu ili što je to već jer mi se čini da je s tim protok zraka znatno smanjen. Molio bih da mi netko da savjet o svemu tome. Evo i screenshot koji sam uhvatio sa youtubea. Ne znam kako će izgledati pošto 1. put objavljujem sliku.

Lijep pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 20:16 (AirLive).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako mislis na tu bijelu prevlaku to mi izgleda kao nesto za zastitu prilikom transporta, a ispod toga vidim mrezice protiv prasine. Kak ti se inace svidja laptop, jesi zadovoljan ekranom?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 23:37 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice