Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.065.366
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

E to me zanimalo - koliko je taj G710 lošiji u odnosu na Z710 (a pogotovo što se tiče razlike od 1.000,00 kn). Što se tiče desktopa nije mi namjera da ga laptop zamjeni (kupljen je prošle godine u 10 mjesecu, ali je definitivno slabiji od bilo kojega laptopa Intel core generacije ( riječ je o performansama : procesor Intel (R) Celeron (R) CPU G1610 2,60 GHZ - grafička integrirana Intel (R) HD graphics). A sada zašto laptop poput Z710.... Ne znam, voljela bih već jednom kada kupujem nešto kupiti nešto stvarno dobro, s čime ću biti zadovoljna i što će mi se isplatiti..... nisam pametna.... slobodno savjetuj ako smatraš da je nepotrebno kupiti laptop ovakvih performansi samo zato što mi je napet..... hvala ti :)

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I sa g50 i sa z710 bi bila u dobitku i sto se tice procesorske, a pogotovo sto se tice graficke snage u odnosu na desktop PC.

 

Sto se g710 tice sorry, ja mislio da se prodaje za 5500kn, kad ono realnih 4500kn. Stvarno zavisi sto ti vise treba je isplativ ili neisplativ vs. g50-70 koji ima vecu rezoluciju, jacu graficku, ali i tolko ili malo manje slabiji procesor (za igre je naravno vaznija graficka). Sa 710 imas sve u kompletu. Jedino ako te smeta glossy, bljestav ekran, onda ti uopce ne preporucujem Lenovo, nego Asusa sa matt ekranom (imas i 17.3" Asusa, jedino ovako da bude postena usporedba, mozes primjetit da je neisplativ pored z710, ako te briga za matt ekran)

 

G710 i G50-70 su jednako dobrog pristupa komponentama kao Z710, ali nemaju jednako dobru zavrsnu obradu koja funkcionalno i nije tako bitna.

 

Cisto da se zna, nisu to neke strasne performanse.. I5-4210M, najjaci mainstream i5M procesor je na razini izmedju novijeg desktop penituma i novijeg desktop i3 procesora. Laptop jaki i7 procesor je na razini jaceg novijeg desktop i5. Stedljivi i5 je nesto slabiji od novijeg desktop pentiuma. Tvoj Celeron u kompu ne zaostaje puno za i5U. Uglavnom sama znas kolko ti je jak taj Celeron pa mozes izvest neke zakljucke je li to tebi potrebno ili ne. Osjetna stvar kod novog laptopa je jaca graficka naspram integrirane u tom Celeronu, pogotovo 840m graficka, iako ni to nije nesto ekstra za gejmanje, tj. ta je na razini desktop graficke od valjda 500kn (nesto sto se uopce ne preporucuje za igranje kod slaganja novih PC konfiguracija vec se gledaju graficke od 600 nadalje kn), znaci za igranje na 720p pri kako kojim postavkama, generalno gledano pri srednje-visokim postavkama na 720p novijih, a ne najnovijih igara. Second Life ne spada uopce u tu kategoriju novijih igara, znaci mozes se ponadati puno boljem gamingu sa 840m.

 

Slobodno pitaj ako te jos kaj muci.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 21:17 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

I sa g50 i sa z710 bi bila u dobitku i sto se tice procesorske, a pogotovo sto se tice graficke snage u odnosu na desktop PC.

 

Sto se g710 tice sorry, ja mislio da se prodaje za 5500kn, kad ono realnih 4500kn. Stvarno zavisi sto ti vise treba je isplativ ili neisplativ vs. g50-70 koji ima vecu rezoluciju, jacu graficku, ali i tolko ili malo manje slabiji procesor (za igre je naravno vaznija graficka). Sa 710 imas sve u kompletu. Jedino ako te smeta glossy, bljestav ekran, onda ti uopce ne preporucujem Lenovo, nego Asusa sa matt ekranom (imas i 17.3" Asusa, jedino ovako da bude postena usporedba, mozes primjetit da je neisplativ pored z710, ako te briga za matt ekran)

 

G710 i G50-70 su jednako dobrog pristupa komponentama kao Z710, ali nemaju jednako dobru zavrsnu obradu koja funkcionalno i nije tako bitna.

 

Cisto da se zna, nisu to neke strasne performanse.. I5-4210M, najjaci mainstream i5M procesor je na razini izmedju novijeg desktop penituma i novijeg desktop i3 procesora. Laptop jaki i7 procesor je na razini jaceg novijeg desktop i5. Stedljivi i5 je nesto slabiji od novijeg desktop pentiuma. Tvoj Celeron u kompu ne zaostaje puno za i5U. Uglavnom sama znas kolko ti je jak taj Celeron pa mozes izvest neke zakljucke je li to tebi potrebno ili ne. Osjetna stvar kod novog laptopa je jaca graficka naspram integrirane u tom Celeronu, pogotovo 840m graficka, iako ni to nije nesto ekstra za gejmanje, tj. ta je na razini desktop graficke od 600kn, znaci za igranje na 720p pri kako kojim postavkama, generalno gledano pri srednje-visokim postavkama na 720p novijih, a ne najnovijih igara.

Puno ti hvala na pomoći.... Iskreno... taj glossy ekran who care! ;) sada samo trebam odlučiti... Mislim da ću se ipak odlučiti za jeftiniju verziju (G710), iako bih najradije zaronila i uzela Z710... Još jednom puno hvala, i naravno javim što sam na kraju uzela i kako sam zadovoljna :D Želim ti laku noć i slatke sne... 

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Okej, sretno sa kupnjom. I ovo sto sam rekao da je i5 U slabiji od desktop pentiuma nemoj da te smete, zapravo je slabiji kako u kojem scenariju jer ti pentiumi imaju 2 jace jezgre bez hyperthreadinga, a ovi laptop i5 2 jezgre + multithreading tehnologija pa kao 4 logicke jezgre pa su tu negdje u multitaskingu. Uglavnom posebna je ta prica i offtopic ustvari. Ako te zanimaju igre ipak bih preporucio da zaboravis na 820m (samim time i na g710) i ides na 840m, a onda ako zelis 17.3" a previse ti je za protegnuti se na z710 idi na Acera i to je to.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Okej, sretno sa kupnjom. I ovo sto sam rekao da je i5 U slabiji od desktop pentiuma nemoj da te smete, zapravo je slabiji kako u kojem scenariju jer ti pentiumi imaju 2 jace jezgre bez hyperthreadinga, a ovi laptop i5 2 jezgre + multithreading tehnologija pa kao 4 logicke jezgre pa su tu negdje u multitaskingu. Uglavnom posebna je ta prica i offtopic ustvari. Ako te zanimaju igre ipak bih preporucio da zaboravis na 820m (samim time i na g710) i ides na 840m, a onda ako zelis 17.3" a previse ti je za protegnuti se na z710 idi na Acera i to je to.

Zapravo mi nije bitno  tih 17,3˝, to je slučajno tako ispalo zbog performansi i cijene.... sasvim sam zadovoljna i s 15,6˝ monitorom s obzirom na moje potrebe i s obzirom da imam monitor desktopa LG L222WS 22˝. Samo da se ja zbrojim sama sa sobom pa će sve već to doći na svoje. :D

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala

sad si mi samo dao za misliti:),

taman sam se bio odlučio za G551 a sad vidim ove nitro 17'' sa IPS, primamljivo, 

ali ako sam dobro vidio ovi nitro koji su cca istih novaca uglavnom su ili i5 procesori ili je i7 ali su onda stavili disk koji se vrti na 5400....pa još i ta baterija, tako da ću još izvagati ali nakraju brijem da ću ići na asusa, za svakodnevne stvari će mi i 15'' biti dovoljno, a za te rijeđe situacije kada ću se igrati filmaša ako bude malo lako spojim na veći monitor. 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Znam da ju mora imati :) Al opet, stvarno imam traume od toshibe npr, koja je imala realtekovu mreznu, s kojom nisam mogla neke stvari koje sam htjela.. Gledam i jedan i drugi laptop, i mozda mi se ovako vizualno vise svidja acer, jer ima isti raspored na koji sam vec naiviknuta. S druge strane, stvarno mi se lenovo vise svidja, i cini mi se pouzdaniji, a na tipkovnicu i mis se navikem za tjedan dana. I 500 kn je skuplji, ali sto se tice komponenti/mojih zahtjeva-posebno onog da traje neko vrijeme/cijene/, s takvim kompom bi stvarno trebala biti zadovoljna.. Jos cu razmisliti sutra ako slucajno nesto osvane, ali mislim da je to otprilike to.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@miss707

Obadva bi trebala trajati dulje vrijeme, barem 3-4 god pa i vise naravno ako ces paziti (cistit od prasine, promjenit termalnu pastu u servisu svakih pol god tako nesto). Kako volis sluzbene drivere za win7 i sama pocistit sta vec prckat po laptopu automatski sam prije ispalio da mislim da je Z710 najbolji za tebe. Tu ti je to negdje i po pouzdanosti i po temperaturama (samo vislje temperature vise negativno utjecu na U procesor, ne u smislu vijeka trajanja nego u smislu performansi) i tako, nikad neznas kakve si srece, zato i sluzi garancija. Produljit garanciju na 3g inace mozes u roku 1god kod ta 2 branda, neovisno o ducanu di je kupljen laptop.

Jos jednom mislim da ti je prije konacnog odabira najbolje pokusati u ducanu vidjeti kako to izgleda ako je moguce. Instar vrlo moguce da ima Acera u izlogu, ipak imaju 2 poslovnice, a lenovo z710 bi bilo lukavo provjerit u technomarketu posto oni nisu klasicni webshop kao ostali koji ga imaju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 0:24 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bas bi mogla nabaciti djir po ducanima danas, kad sam jos uvijek u Zg. Javim se sto sam odlucila/kupila i jesam li zadovoljna.. :)) Puno hvala, pozdrav P.S. Sto se tice ciscenja laptopa, potrudit cu se naci neki servis koji mi se doima pouzadno, ajme upravo sam iskrenula pepeljaru na pod jednim potezom :/ na tapet naravno. Uvijek me zivcira nekomzistentnost u usluzi i cijeni, polovici i vise ni ne vjerujem dovoljno da bi ostavila laptop, a ima ekipe koja to naplacuje brdo. Da sam uspjela pronaci nekog-neku firmu koja to radi za cca 100 kn, pa lakse mi bilo odnijet lap na welness jedan dan i sebe na welness na drugu stranu, nego da se sama zezam sa svim ;) Pa ako netko ima preporuku za ubuduce... Moze i u inbox posto ovo nije skroz ot.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 11:19 (miss707).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hello dobri ljudi...

Ovak nekak, malo sam ispao iz stosa sto se tice performansi kompova itd pa bih trebao vasu strucnu pomoc oko kupovine laptopa.

Lap mi manje vise treba za 1 igricu + spajanje na tv(filmovi serije itd). Igrica je Wow Wod, kolko znam za wow je prvenstveno bitan procesor(maybe iam wrong) al bilo bi mi ok ak bi i ekran bio full hd ili sto vec.... Nije da igrica mora letjeti al da bar ne steka na raidovima itd.... Max budzet bi bio 6000kn. 

Unaprijed hvala na pomoci....

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo stigao je na notebookcheck-u review mlađeg brata Acer V15 Nitro, koji je fenomenalan po pitanju temperatura s obzirom na hardwer. Još je impresivnije što je čak uspio pobiti u temperaturama 17.3'' Acer V17 Nitro, pogotovo jer se zna da je kvalitetno i efikasno hlađenje puno lakše izvesti u 17.3'', nego u 15.6'' laptopima.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nesseh kaže...

Hello dobri ljudi...

Ovak nekak, malo sam ispao iz stosa sto se tice performansi kompova itd pa bih trebao vasu strucnu pomoc oko kupovine laptopa.

Lap mi manje vise treba za 1 igricu + spajanje na tv(filmovi serije itd). Igrica je Wow Wod, kolko znam za wow je prvenstveno bitan procesor(maybe iam wrong) al bilo bi mi ok ak bi i ekran bio full hd ili sto vec.... Nije da igrica mora letjeti al da bar ne steka na raidovima itd.... Max budzet bi bio 6000kn. 

Unaprijed hvala na pomoci....

Preporucujem Probook 450 ili malo slabiji sto se tice izrade (nije tolko dobar pristup komponentama ispod poklopca, nema jednako kvalitetan finish) i grafe (moguce cak da je za WoW i bolja 820m, guglaj si jos, tu je to negdje vs 8750m za tu igru), sa vecim omjerom ulozeno/dobiveno HP 250

Sto se tice 17.3" gledaj Probook 470 (bilo ga je bez windowsa za 500kn manje tak da trenutno nije neki best buy) i Lenovo g710 (nemam sta linkat jer je svugdje nedostupan, mislim na ovako nesto)

Ako oces FHD prvi ti je sa M procom tek za 5500kn: Lenovo z710 Mislim da ti je bespotrebno dati tolke pare samo radi FHD u tvom slucaju

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 17:51 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Eto... kupnja je pala... Z710! U petak bi trebao biti u mojim rukama :) hvala ti još jednom na savjetima... 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipi i gosponu Fischeku

Zaintrigirao me ovaj Elipso sa 5 g. jamstvom iako znam da je jedan od skupljih ponuđivača laptopa no ta petica mi je nekako vau :)

Nego zanima me neki komp do 4k, obročno karticom, gaming (koliko može bit za taj budzet), windowsi nebitni,velicina ekrana mi nije bitna ni trajanje baterije, glavno da je jak u smislu igranja i brzine surfanja.

Trenutno imam http://www.ekupi.hr/Compaq-prijenosno-racunalo-Presario-CQ56-110SM-XM649EA-24-mj-jam-175854.aspx tako da je svaki drugi vrlo vjerojatno poboljsanje u svakom pogledu.

Bitno, no ne i presudno mi je da je tih, da ima lak pristup za održavanje (nadam se da to ne poništava garanciju) te da ima matt ekran.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 14:13 (Brunsky).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Brunsky kaže...

Pozdrav ekipi i gosponu Fischeku

Zaintrigirao me ovaj Elipso sa 5 g. jamstvom iako znam da je jedan od skupljih ponuđivača laptopa no ta petica mi je nekako vau :)

Nego zanima me neki komp do 4k, obročno karticom, gaming (koliko može bit za taj budzet), windowsi nebitni,velicina ekrana mi nije bitna ni trajanje baterije, glavno da je jak u smislu igranja i brzine surfanja.

Trenutno imam http://www.ekupi.hr/Compaq-prijenosno-racunalo-Presario-CQ56-110SM-XM649EA-24-mj-jam-175854.aspx tako da je svaki drugi vrlo vjerojatno poboljsanje u svakom pogledu.

Bitno, no ne i presudno mi je da je tih, da ima lak pristup za održavanje (nadam se da to ne poništava garanciju) te da ima matt ekran.

 

 

ja gledam ovaj več duže vremena LENOVO G510,isto zbog 5 god garancije u elipsu,a laptop je jak,ima i3M procesor,ati 8750 2gb grafu,1tb sshd disk koji je brži nego obični hdd i ima lagan pristup svemu,pa si malo to pogledaj.

9 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Takvo je i moje misljenje skrba, no zanima me je li dobar omjer cijene/dobivenog te da li se isplati zbog petogodisnje garancije uzimati taj laptop ili da pricekam neke bolje ponude?

Kakav glas prati taj laptop?

 

Petar1993 ne bi bilo lose da kazes za sta ce ti laptop trebati kako bi ti netko dao misljenje ili samo trazis iskustva s tim laptopom?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kruno1 kaže...
Pozdrav svima! Tražim laptop za oko 3000 kuna. Koristio bi se za surfanje, filmove, office. Igrice nebitne, obavezno sa windowsima, veličina ekrana nebitna, ne bi se prenosio nigdje van kuće. Htio bih da je što kvalitetnije izrade i da potraje bar 3-4 godine. Kupujem na mastercard od zabe pa imam popust na ekupi, ali može i iz drugog dućana. Vidio sam ovaj http://www.ekupi.hr/TOSHIBA-Satellite-Intel-Quad-Core4GB500Win-81-C50-B-12L-prijenosno-racunalo-459507.aspx za 2700 s popustom, ali vi ipak bolje znate pa da čujem još mišljenja. Unaprijed hvala!

 

Sad sam naletio na ovaj http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15128 Jedini sa i3 i windowsima za 3000 kn. Nema DVD pogon koliko vidim, ali nije neki problem. Imate li kakva iskustva s ovim modelom? Ako ga ne popljujete ja ga kupujem.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Brunsky kaže...

Takvo je i moje misljenje skrba, no zanima me je li dobar omjer cijene/dobivenog te da li se isplati zbog petogodisnje garancije uzimati taj laptop ili da pricekam neke bolje ponude?

Kakav glas prati taj laptop?

 

Petar1993 ne bi bilo lose da kazes za sta ce ti laptop trebati kako bi ti netko dao misljenje ili samo trazis iskustva s tim laptopom?

Da, taj Lenovo g510 je dobrog omjera ulozeno dobiveno, tim bolje ako unutar cijene vec je tih 5 god jamstva i ako je ista cijena i na rate. Nekad su bile jos bolje cijene, no sad treba bit zadovoljan sa time jer g510 ce izgleda uskoro isceznut. Mjenja ga tanji slabijeg hladjenja g50-70 i z50-70 (doduse jedan cooler moze tu promjenit pricu)

 

U tom rangu 3500-4000kn je bilo dost vise laptopa sa 8750m, sad je ostao samo taj Lenovo i zaboravljeni v5-552g Acer, isto dobrog pristupa i specs samo taj ima AMD proc.

 

Da ne pricam stvari nebitne za tvoju kupnju, problem je sto ti zelis matt ekran, a Lenovo krasi glossy ekran kao i vecinu drugih laptopa u tom rangu.

 

Sa matt ekranom ispod 4k bih preporucio Acer, pogotovo radi provjereno dobre kvalitete samog ekrana i FHD rezolucije.

 

Bilo je puno vise HP Probook modela sa grafickom 8750m koje karakterizira matt ekran ispod 4k, sad je situacija takva da imas 17.3" Probook 470 sa i3-4000M i 8750m i windowsima za 4200kn, te Probook 450 za 4200kn sa i5-4200M i 8750m bez windowsa, stoga je ovaj drugi isplativiji naravno, ali i manje dijagonale.

 

Da bi se smislio izmedju Probooka i Acera trebas razmisliti sto ti je bitnije.

Jaca graficka (cca 30%), nesto kvalitetniji ekran (17.3" su redovito malo kvalitetnijeg ekrana od 15.6"), veca rezolucija (moguce igranje starijih igara na 1080p) Acera ili

jaci procesor (cca 50% ako gledas i5-4200M, cca 25% ako gledas i3-4000M vs i3-4030U), nesto bolja i cvrsca izrada (dost bolji pristup komponentama) HP-a

 

2 najbolja reviewa za usporedbu su ja mislim ovaj (jedini review Probooka koji sam nasao da ima 8750m, a ne samo integriranu graficku, potrosnja i3-4000M je jednaka i5-4200M stoga ce i grijanje biti tu negdje jednako reviewu)

i ovaj Neka te ne bune temperature u max. loadu za Acera, po meni je to odlicno, a za stranicu koja je reviewala HP sam vec vidio da se ne podudaraju nesto rezultati sa izvornim notebookcheckom, zato mislim da je tu to negdje kaj se temperatura tice.

 

Eh, sada, mislim da nije tesko izvest zakljucak da bi idealan bio laptop sa jacim procesorom od i3-4030U te grafom 840m. Zapravo postoji Asus sa matt ekranom i tako necim i to ovako klik. Kod Asusa je velika prednost super hladjenje koje je dosta bitno zapravo za stedljive procesore, a kod tog modela je jos fora u 7200rpm HDD-u. Jeftiniji model je ovaj sa 740m koja je konkurentna 8750m. i5-4200U je po snazi sa dobrim Asusovim hladjenjem jednak i3-4000M u performansama. Bilo je modela Asusa i sa FHD rezom i 6gb rama za 4500kn no ponestalo ih je, mislim na ovako nesto

Asus je okej kaj se tice pristupa HDD-u, bateriji i RAMima, do ventilatora je teze doc nego kod Probooka. Za ekran Asusa guglaj sam ili gledaj youtube.

 

Malo sam se raspisao, a ovih Asusa se sjetio predkraj.. ako ce bit pitanja pitaj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 0:12 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@kruno1

Ako ti trebaju windowsi je dobar.

 

@Petar1993

Los je konkretno taj model koji gledas po omjeru ulozeno/dobiveno, pogotovo ak te zanima igranje.

Ovako nesto bi ti bilo dosta jace po pitanju graficke snage: Acer, a balansiraniji (25% jaci procesor, graficka opet dost jaca od m230, a slabija od 840m kako za koje igre 10-15-20-25%, link) odabir bi bio ovaj Asus i njega ti preporucujem ako mozes ici na 3650kn. To je super cijena za taj laptop i tog Asusa jedva da vise ima, ocito je trenutno osim u HGshopu rasprodan.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav svima... 

 

znaci treba mi laptop za raditi u AutoCAD-u , mozda i za odigrati koju igricu (npr. world of tanks), ... ne kuzim se uopce u laptope po pitanju cijene.neznam da li stvarno nesto vrijedi odredjene novce, pa me zanima ova dva laptopa  sa njuskala 

 

Asus Transformer book  

ili ovaj

Asus N73JQ 17.3  ...

 

mislim koliko mi se uopce isplati novaca dati za laptop, s obzirom da mi cak i nije neophodan za igrice ,ali autocad je.. ako mi mozete vi dati par prijedloga... 

 

mozda ovo olaksa a mozda i oteza pomoc, ali napisat cu {#} bilo bi super da je full hd, sto veci ekran, minimalno procesor i5, minimalno 750gb hdd , ili ssd ( koliko vec daju) + 500gb hdd , min 4gb ram , ali bilo bi super da je i vise, mozda cak bar 6gb,  graficka direct x11,2gb - ali ne najsocijalnija s tim specifikacijama ... ( i netrebaju biti orginal windowsi, jer bar to znam da uzmu na tome dosta love ) 

 

eto hvala unaprijed {#}


Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

malo sam van štosa u vezi laptopa..pa molim za savjet

 

kupuje se laptop..oko 4500-5000 kn max

 

17,3" ekran..grafika neka bolja, HP nikako ne želim..

 

Lenovo, Asus, Acer, Toshiba.. koji je trenutno best buy za te pate po vašemu..

 

hvala

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@crna.pantera0406

Njuskalo ili iz ducana? Ako trazis cim vecu dijagonalu neznam kako te zanima tranformer book od svega 11.3" dijagonale ekrana, pretpostavljam da si se zabunio.

 

@rapajic_st

All-around multimedija best buy laptop u tom rangu je Acer E5-771G

Graficka je najbolja u tom rangu kod nas, procesor nije. Sa jacim procesorom (i5-4200M) gubis na grafickoj koja je bitnija za igre.

Kombinacija jaceg procesora i malo jace grafe je donedavno bila u v3-772g aceru kojeg sada imas samo u Extreme Digitalu prema narudzbi i ovako (to je pravilna slika, a ona sa ED je pogresna) na njuskalu jedan primjerak. Taj model nije imao FHD rezoluciju, a prema slici sa njuskala izgleda da nije imao ni matt ekran. Matt ekran i FHD su stoga jedine prednosti E5-771G naspram v3-772G.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 13:28 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima 

Želio sam kupiti gaming laptop i imao sam u planu asusov g 750jz sa nvidia gxt 880m grafickom. Gledao sam ponude u nekoliko trgovina i bio je 10800kn bez ssd-a i 8gb rama.  Nažalost više ga nema te nema cijene ispod 13000kn sad me zanima posto uskoro dolazi asus g751 dali se isplati kupiti g750 ili da čekam g751 za koji mislim da će imati cijenu oko 13000kn sa gtx 970m pa me zanimaju vaša mišljenja... 

Hvala

call of duty mw2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cod__kiLL3r kaže...

Pozdrav svima 

Želio sam kupiti gaming laptop i imao sam u planu asusov g 750jz sa nvidia gxt 880m grafickom. Gledao sam ponude u nekoliko trgovina i bio je 10800kn bez ssd-a i 8gb rama.  Nažalost više ga nema te nema cijene ispod 13000kn sad me zanima posto uskoro dolazi asus g751 dali se isplati kupiti g750 ili da čekam g751 za koji mislim da će imati cijenu oko 13000kn sa gtx 970m pa me zanimaju vaša mišljenja... 

Hvala

Ako vec dajes toliko puno za gaming laptop moja preporuka ti je da definitivni pricekas jos koji mjesec dok g751 ne dode kod nas. A ovdje ti je jedan video o

i koliko su zapravo bolje u odnosu na 800 seriju ako vec trazis maksimalne performanse za gaming.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imaš tu i recenziju tog G751 za kojeg kažu da je ima super temperature i u full load-u i da je ekstremno tih također u full load-u.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala Fichek na super recenziji ;)

No otisao si presiroko sto se tice kupnje. Meni iskreno sada nije potreban novi jer mi stari jos radi i sve mogu obaviti preko njega osim novijih igrica koje bi mi vjerojatno smetala pri ucenju za faks.

Zanima me samo u okviru ove Elipsove ponude s garancijom na 5 godina za koju sam se raspitao i receno mi je da je to nastavak izvorne garancije od strane jedne osiguravateljske kuce do ukupnih 5 godina.

 

E tu na scenu stupa razlog zbog kojeg bih kupio laptop- imam veliko povjerenje u te petogodisnje garancije jer znam da ako mi se nesto dogodi ili u potpunosti rikne da cu dobiti popravak/zamjenu istog, sto se najcesce i dogada u tom razdoblju koliko cujem ili mislis da je to samo navlakusa na vece cijene i da treba pricekati kada ce mi zatrebati promjena laptopa?

Takodjer uzmi u obzir da bih uzeo na rate kod kojih je u Elipso 5% na istaknute proizvode bez obzira na plaćanje ukoliko se kupuje online, tako da ovi ostali laptopi izvan Elipsove ponude ispadaju iz igre zbog garancije/vece cijene kupnje na rate. Iako moram priznati da mi se svidio ovaj zadnji Acer i zbog velicine i zbog komponenti, cak moze biti da je istih specsa kao i onaj koji sam vidio u ducanu.

 

Sto se tice Lenova nadam se da nije istog izgleda kao i Lenovo G505, jer, iako ne patim na izgled laptopa, ono je jednostavno strasno: crna plastika, izgleda kao da nije doradjena i da je samo za pokazivanje konacnih dimenzija laptopa a ne gotov proizvod.

Sto se tice potrosnje, grijanja to mi zaista nije vazno jer je najcesce u blizini uticnice i kada ga drzim na stolu je lagano podbocen bilo s knjigom ili nekim drugim predmetom ili mi ventilator visi preko stola kako se ne bi zagrijavao.

Cak mogu prijeci i preko matt/glossy ekrana iako sada nakon Acera mi se svidjaju 17-inchni ekrani.

 

E sada najvaznije, graficka i procesor. Vec sam se zabavljao i gledao na Benchmarku njihove rangove i bodove no dzabe mi je to kada ne znam kako je to u praksi i sto mi je vaznije od toga dvoje. Pretpostavljam da ce mi nakon mog laptopa (razlika samo sto ja imam 4GB, ogromna razlika nakon toga) sve biti bolje i svemirski. 

Koliko je uopce vazan omjer graficke i procesora za igranje, jel vaznija graf. ili proc., Intel ili Amd...  

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 16:21 (Brunsky).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Samo jos da kažem da su mi rekli u adm-u da g751 dolazi u prvom tjednu u 11mjesecu. I cijena ce bit oko 13000kn za JY a za YT očekuju između 10500 i 11500 ovisno o dobavljačima 

call of duty mw2
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@crna.pantera0406

Njuskalo ili iz ducana? Ako trazis cim vecu dijagonalu neznam kako te zanima tranformer book od svega 11.3" dijagonale ekrana, pretpostavljam da si se zabunio.

 

 

ma to sam izdvojila ovak , jer me opcenito zanimalo da li to kaj vrijedi, a mozda  mi je i prakticnije od laptopa, cisto simpaticno izgleda... 

 

svejedno da li je iz ducana ili njuskalo, dajte kaj date ;) max kaj bi isla je do 4500kn, a fkt granica 5000kn

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Brunsky

Za igranje je naravno vaznija graficka. Procesor je generalno bolji Intel jer sve jace ili jednako i3-4000M nema bas konkurenciju od AMD-a.

 

Lenovo g510 je bolje izrade od g505, ali crna plastika je i dalje tu, sve su to laptopi od plastike vise manje, ne radi se o plastici za igracke, nemas se sta brinut kod g510 sto se toga tice. Sto se tice tog 5-godisnjeg jamstva u slucaju Elipso po meni je to malena navlakusa da, iako ima tih par dobrih ponuda medju koje spada g510.

 

Sto se tice performansi ja bih radje pucao na linkanog Asusa kojeg si stavio pod "Acer" ali nvm. Zasto. Radi jace graficke, brzeg diska, matt ekrana koji je meni plus, boljeg hladjenja sa kojim i5-4200U nema slabosti tipicinih za stedljivi procesor (onaj sa U u oznaci, smanjene potrosnje). Eh sada, na rate to nije zgodno i kosta malo preko 4500kn tako da nije postena usporedba sa g510.

 

Postenija usporedba bi bila ovaj Asus vs g510. Tu dolazis do pitanja preferiras li Radeon 8750m ili Nvidia 740m jer su podjednake snage, samo su ponesto drugacije optimizirane za neke igre (gledaj notebookcheck, klikci na brojeve fpseva da vidis s kojim procesorima su testirane).

Lenovo ima 5 god jamstva, Asus dodje 3800kn na rate u HGshopu i ima matt ekran, a nvidia inace ima bolji support od amd-a (driveri).

Nimalo los izbor nije nit Acer, samo sa njime zaboravi na igranje WoW od starijih igara i igranje BF4 multiplayer i slicnih od novijih jer su to igre koje pojedu taj i3 za dorucak. Za igranje tih procesorskih gladnih igara treba razmotriti Probook sa i5-4200m/8750m, taj na rate isto izadje oko 4600kn.

Acer e5-771g je super za vecinu igara koje su normalno graficki zahtjevnije, a svi navedeni laptopi su za igranje na medium settings novih igara, nikako ne 1080p za najnovije igre. Za starije igre mozes iskoristiti 1080p rezoluciju Acera.

Btw. mozes produljit jamstvo Acera ili Asusa kasnije na 3god. Ako ces odrzavat i pazit na laptop, mislim da bi koji got kupis trebao i dulje trajati.

 

 

 

@crna.pantera0406

Sorry sto sam te pomjesao sa muskom osobom. Odluci se prvo za dijagonalu, 17.3" ili mainstream 15.6" ili nesto manje 14", 11.3", 13.3"

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 19:50 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice