Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.068.781
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stigao, naravno . Temperature mi se zasad cine ok...kako ih mogu mjeriti (ima neka aplikacija/program)? Ventilatori su otprilike na gornjoj sredini.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja gledam sa HwInfo, 64-bitnom verzijom, meni je super program, al nisam ja tu neki expert. RealTemp sam isto bio skinuo, cini mi se ok, ista mjerenja ima, al nije tako detaljno i ne pokazuje i sve ostale podatke o laptopu. Kaj se tih temperatura tice i programa za zezanje sa ventilatorima, u to bi se vise kuzila neka ekipa koja se bavi clockanjem. Za ventove mislim da je dobar MSI afterburner, al neznam kak to funkcionira sa laptopom, to je vise za desktop.  

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

.. moze jedna brzinska preporuka za best buy laptop, 15,6, matt ekran, stedljivi proc, pozeljna je i dulja garancija i laksi pristup komponentama ..

 

 

unaprijed zahvalan!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji ti je max buđet i nacin placanja keš ili na rate? Ovako okvirno Lenovo ima jedan od najlaksih pristupa ispod haube...no ima glossy ekran Z50

 

 

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

Trebao bi se protegnut par stotina kn do n551jm. Koliko znam fichek je stavljao neki model baš u tražilicu nabave, mislim da je to bilo prema tome jer taj model sigurno ima IPS. Ti si imao x550jk ako se dobro sjećam? Kako je tvom prijatelju budžet veći onda bolje da ide na jaču grafičku+fhd ips.

 

Pretpostavljam da je ovo taj model o kojem sa govorio.

The_Fichek kaže...

 

@AirLive n551jm su svi sa IPS, ja sam linkao oprezno n551jk kod kojeg CN112D ima IPS, XO148D ne, oba imaju 850M, a ne 860M grafu.

 @Gizmo_CRO

Evo to su ti postovi i ja sam tu zapravo nešto krivo pohvatao bio od ficheka koji je objasnio u čemu je greška. Tražio sam dosta post i na kraju ispalo da se on nalazi niti 10 stranica unazad :D.

Inaće, jeli ja ne znam, ili i drugima poništi višestruko citiranje kada se citira postove koji nisu na istoj stranici?

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zamolio bih preporuku za prijenosnik. Budget oko 5 000(kartica). Ono za što će se koristiti jesu uredski alati, surfanje, gledanje filmova i takve stvari. Ekran po mogućnosti 17" i ako je moguće više od 4GB rama jer često bude upaljeno tipa tri uredska alata, nekoliko tabova u browseru i tako. Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

kupujem laptop prvenstveno namjenjen za multimediju, rad u programima za crtanje i povremeno igranje. Za oko mi je zapeo Asus N551JM ( http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-n551jm-cn232d-156ips-core-i7-4710hq-16gb-lddr3-128gb-ssd-1000gb-dvd-sm-nvidia-gtx860m-gddr5-4gb/90NB06R1-M03060 ). Može ga se naći i jeftinije za nekih 500 kn. Druga opcija je MBP. Nikad nisam imao Mac i nisam siguran isplati li se dati 9750kn za MacBook Pro 13" Retina 2014.g sa i5, 128gb Ssd i Iris grafikom koji je do kraja mjeseca na studentskom popustu u iStyle shopu. Ako neko ima iskustava sa navedenim Asusom bio bih mu zahvalan kad bi iznio svoja iskustva. Znam da je su oba laptopa vrhunski radni strojevi, ali želio bih dobiti vaše mišljenje o prelasku na Mac i isplativosti kupnje MBP-a. Asus ima dosta jace specifikacije i zanima me dali se to zaista osjeti u radu ili pak MacBook to pokriva ispoliranim OS-om.

Hvala.

4 Asus N551JM-CN232D
0 Apple MacBook Pro 13" Retina
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Po meni su ti oba neisplativa, pogotovo Macbook, ako zelis jacu zasebnu graficku kao sto je 860M.

 

Ja bih ti preporucio da ides na, ne 500, nego 2700-3000kn jeftiniji N551JM-CN089D (svi su isti sa nabave, tj. svi imaju serijski broj 90NB06R1-M03070) sa

i5-4200H, 8GB RAMa, isto 7200rpm diskom, isto FHD IPS, isto 860M grafickom.

 

Ne vidim potrebu za 16GB RAMa, eventualno 12GB, al to si vidi koliko ce biti zauzece memorije sa 8GB pri nekom tvom zahtjevnijem radu, multitasku, sta vec.

Potrebe za i7 ne vidim, u igrama nebi dobio nikakav znacajan boost, eventualno u BF4 MP. Isto tako za bilokakav Autocad i5H ce biti skroz dovoljan.

+2GB grafe u igrama apsolutno nista nebi donijelo na 1080p, moglo bi koristiti za neki 3D CAD, ali nije vrijedno protezanja.

SSD lako nadogradis, to je 500kn, ako gledam 128GB. SSD si biras po zelji, nekakvim recenzijama, mozes uzet i veceg kapaciteta.

 

Ovo kaj sam napisao 3000kn jeftiniji, mislio sam na akciju u ekupi.hr di kosta 5970kn za Diners kartice.

 

Sa 20% slabijom i dalje high-end grafickom i i7 imas za 6200kn Asus N551JK sa 4GB RAMa i 5400rpm HDDom, iste izrade kao JM. 

 

Laptopi sa novom 960M grafickom, koja je neznatno skuplja od 860M, skuplji su za 1000kn od predlozenog N551JM, a isto imaju i5H, 8GB RAMa.

850M, 860M i ta nova 960M se vuku sve do 10k na hrv. trzistu u raznoraznim konfiguracijama, a onda slijedi mrcina od laptopa, Asus G751JT za 10000kn.

Mozes razmotrit i Asus G751JL za 9000kn sa 965M grafom, na pola puta izmedju 860M i 970M u tom G751JT.

Za 8100kn 17,3" best buy je Acer VN7-791G-74QM 1.5 kg laksi od tih 17,3" Asusa, isto ima IPS koji je kao sto mozes primjetit skupocjen na vecoj dijagonali.

Rezultate grafickih gledaj na notebookcheck ili gdje vec.

 

Sad ti malo vidi, 15.6", 17,3", sto ti se vise isplati. Macbook je totalno druga kategorija od tih Asusa, ultrabook kategorija. Dosta bi platio skupocjeni i5 sa Iris grafom, a slabiji je od i5-4200H itd.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 23:22 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
 
Assassin55 kaže...

Pozz,

 

kupujem novi lapotop sa budžetom od oko 5000kn. Bacil sam oko na asus x550jk-xo058d, kojem planiram odma nadograditi još 4GB RAM-a. Recite mi, kolko je to dobra odluka i može li se za te novce dobit nekaj boljeg?

Performans best buy, 3 rijeci koje ga najbolje opisuju, ako te mozda ne zanima graficka ili zelis FHD rezoluciju, nadje se nesto drugo, ali i slabije, kao npr. V3 Acer ili Lenovo z50 koje sam spomenuo u ovom postu. Vrijedi jos spomenut i7 model koji je za placanje Dinersom na akciji u ekupi.hr.

 

Hvala na odgovoru Fichek. Jel znaš možda dal postoji neki problem s tim Asusom, tipa nekvalitetna izrada, loš ekran, pregrijavanje ili neki drugi problem zbog kojeg je toliko jeftiniji od konkurencije??

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neznam za nikakve probleme, procito sam samo rijeci hvale na forumu, na nekim SAD forumima se isto preporucuje, interesantno nema ga u Njemackoj. Ekran je jednostavno kompromis, kakav mora bit da bi bio tako jeftin, znaci prosjecna TN matrica sa normalno losim kutevima vidljivosti za TN, tj. moras fino centrirat ili glavu ili ekran da boje budu cim bolje. Taj kompromis lako ubijes kupnjom kakvom jefitnijeg monitora, a najjeftiniji best buy je 21.5" BenQ za 750kn. Na kraju krajeva imas recenziju od kolege Darkydark sa foruma: http://www.pcekspert.com/clanak/asus-x550jk-puno-muzike-za-malo-para/

I da, to sto ima HD, a ne FHD rezu mu isto smanjuje cijenu. Takodjer u tom rangu se javljaju laptopi sa 8GB RAMa.

 

Mislim da je cijena takva jer mi se cini da je Asus "napao" balkansko trziste sto se laptopa tice (mozda i sa drugim hardverom, neznam), nude i tu akciju da mozes refundirat laptop unutar prve god, ako bilosta ode kvragu: http://mojasus.com.hr/pouzdanost

 

Ako imas Diners karticu i voljan si placati njome, svakako pogledaj istog na ekupi.hr, model sa i7 na taj nacin placanja kod njih kosta 4860kn i jos ima 6GB RAMa.

 

Gotov sam sa uredjivanjem posta :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 23:11 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Fichek, puno hvala na pomoći.

 

EDIT: Nemam Diners, al nije ni bitno. :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 23:28 (Assassin55).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema problema. Btw. sa i7 nikakvu prednost nebi dobio u samom igranju u odnosu na i5H sa 850M: http://www.gaminglaptopsjunky.com/i5-vs-i7-midrange-gaming-performance-test-gt-850m/

 

Fora je mogucnost heavy multitaskanja, al ono, za i vise nego prosjecnog korisnika laptopa, i5H bi trebao obaviti posao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 23:33 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

što uzeti od ova dva modela, s tim da lenovo ima upisanu krivu raficku prava je r5 m255 2 gb. Laptop bi sluzio za surfanje, filmove i igranje Counter Strike GO. Lenovo mi je favorit samo ne znam radi graficke, da li bi se dao igrat CS GO. Makar ta igrica nije nesto prezahtjevna.

 

http://www.ekupi.hr/Lenovo-Z50-75-FHDAMD-A101TBSSDR7M260-2GBNB-80EC004RSC-crna-prijenosno-racunalo-455308.aspx

 

http://www.ekupi.hr/HP-Pavilion-15-p101nm-K5F21EA-AMDA84GB750GBr7M260-bijela-prijenosno-racunalo-472661.aspx

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

Ne znam koliko je svježa vijest, ali evo u prosata dobra ponuda za g551. Inače ima identične specifikacije kao i stariji best buy model n550jk koji je dolazio za 6k kuna. G551 košta 167 kn više, ali to opravdava sa 8GB rama za razliku od n550jk koji je imao 4GB.

 

EDIT: Opet ne znam otkad je ova ponuda, ali evo malo ispod 6k kuna ima i n551 samo što nema IPS, nema 7200rpm HDD i ima 4GB rama. Za instar informatiku je greška da je 850m DDR5 jer na stranici piše da je ddr3. G551 je bolja ponuda, ali nije loše ni ovo razmotriti onome kome 200 kn radi razliku.

Haha ma krivo smo se skuzili malo, ja sam mislio na ovaj n551JK sto sam gore linkao ficheku( model CN111D). Evo sad sam nasao tocno post u kojem kazes da nema (sjecam se da sam negdje vidio al ko ce ga nac xD)..

 

Ali kak fichek kaze, ne isplati se ipak JK pored JM-a, pogotovo sad kako je JM pojeftinio ispod 6k.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek hvala na odogovoru, svakako cu razmotriti 551jm sa i5. Što se tiče ugradnje SSD diska koliko bi okvirno kostala ugradnja diska kapaciteta 128,240 ili 256 gb, znači zajedno sa ladicom i ugradnjom. Trazim laptop od 15.6" zbog čestog mijenjanja lokacije, pa mi ovi 17 incheri nisu bas privlacni.

Hvala.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Evo malo sam proučavao temu i zamolio bih za savjet. Suzio sam izbor na neka 3/4 modela pa bih zamolio za mišljenje. Nekih 4500kuna je gornja granica. cca

 

1. Pavilion-17

2. ASUS X550JK

3. Acer E5-771G

4. Lenovo G710

 

E sad preferiao bih 17" ekran, ali ako mislite da je ASUS baš toliko dobar onda bih razmislio i o njemu. Namjena laptopa bi bila prvenstveno rad u uredskim alatima i korištenje neta. No često se dogodi da je otvoreno po nekoliko tabova i da rade 2-3 uredska alata odjednom. Zbog toga mi ja ovaj Pavilion sa 8gb rama privlačan, a i ima 5 godina garancije. Dok mi je Lenovo G710 prvenstveno zanimljiv zbog cijene. Nekako sam mišljenja da što god uzmem da će zadovoljiti potrebe, ali htio bih čuti vaše mišljenje. Ono best bang for the buck. isto tako ako sam promašio neki model zamolio bih da mi ukažete na to. LP

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 14:55 (udarnik60).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pošto još tražim, naišao sam na ovak laptop. Što mi se čini dobra ponuda. No nažalost bez SSD-a. Za SSD kažu da bi se ugrađivao u servisu 

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11774

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jel ima ista full hd, 4 jezgreni procesor do max 6k kn, da lahano pokrece sony vegas i slicne programe i da moze nba 2k15

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
plavi08 kaže...

Pošto još tražim, naišao sam na ovak laptop. Što mi se čini dobra ponuda. No nažalost bez SSD-a. Za SSD kažu da bi se ugrađivao u servisu 

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11774

A kaj velis na ovog Acera: http://www.ekupi.hr/ACER-Aspire-E5-NXMQ0EX039-prijenosno-racunalo-478894.aspx Da, jedan je imo maleni problem sa grijanjem, al to nije nesto radi cega treba izbjeci laptop jer on na balanced radi kao i5-4210U na high-performans, a tu vecu potrosnju i grijanje dobije sa turbom i to ja sad neznam vise o cemu se tocno radi. Uglavnom, prednosti su matt ekran, FHD, jaca 840M i za tebe to sto nije bijele boje. Ja bi osobno isao na njega za te pare pa uzeo cooler u slucaju da ima kakvog grijanja, al velim, nista to posebno strasno nebi trebalo biti, ak ti se ne svidi vratis im, imas rok od tjedan dana kod ekupi.hr, jos taj popust ako ces placati Dinersom.

 

anonymous_Zg kaže...

jel ima ista full hd, 4 jezgreni procesor do max 6k kn, da lahano pokrece sony vegas i slicne programe i da moze nba 2k15

Ne, ak mislis na prave 4 jezgre (i7HQ/MQ..), da ak mislis na logicke (i5H..). Pretpostavljam da zelis i7 i FHD pa imas: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=+N551JK-CN112D Tu je i skopocjen IPS, gtx850M grafa, 4GB RAMa nazalost, znaci racunaj odma na upgrade, tj. 6500kn.

Bez FHD i IPS imas: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=x550jk+i7 s time da odma vrijedi napomenut akciju u ekupi.hr U ovom slucaju manje kvalitetni ekran i manju rezoluciju mozes rjesiti vanjskim monitorom i to sa kakvim 21.5" stane do 6000kn, a ako imas Diners pa ides kupovat u ekupi.hr fino ti stane 24" monitor. Pazi, u taj laptop navodno, radi cudne maticne, moze ici max. 8GB, a ne 16GB RAMa kao kod N551JK. Ta informacija za X550JK je gotovo pa provjerena, a ovih 16GB isto vrijedi pitat, cisto za svaki slucaj.

 

udarnik60 kaže...

Pozdrav

 

Evo malo sam proučavao temu i zamolio bih za savjet. Suzio sam izbor na neka 3/4 modela pa bih zamolio za mišljenje. Nekih 4500kuna je gornja granica. cca

 

1. Pavilion-17

2. ASUS X550JK

3. Acer E5-771G

4. Lenovo G710

 

E sad preferiao bih 17" ekran, ali ako mislite da je ASUS baš toliko dobar onda bih razmislio i o njemu. Namjena laptopa bi bila prvenstveno rad u uredskim alatima i korištenje neta. No često se dogodi da je otvoreno po nekoliko tabova i da rade 2-3 uredska alata odjednom. Zbog toga mi ja ovaj Pavilion sa 8gb rama privlačan, a i ima 5 godina garancije. Dok mi je Lenovo G710 prvenstveno zanimljiv zbog cijene. Nekako sam mišljenja da što god uzmem da će zadovoljiti potrebe, ali htio bih čuti vaše mišljenje. Ono best bang for the buck. isto tako ako sam promašio neki model zamolio bih da mi ukažete na to. LP

Da, realno nema potrebe za protezanjem van G710 sa odlicnim laptop dvojezgrasem. Pavilion je interesantan jer samo produljenje na 3g kosta oko 750kn kod te serije. Trebao bi bit dugo miran, ako tih 5god nije samo na papiru, nego i nesto vrijedi. Produljenje kod Lenova opcenito je max. moguce na 3g (kao i kod vecine drugih brandova) i kosta oko 350kn, 4GB RAMa, ako bi stavljao isto 300kn. Ista stvar sto se tice produljenja kod Lenova i sa Acerom kojeg bi stavio kao zadnji 17,3" prijedlog u tu gornju granicu budzeta: Acer E5-771G sa valjda (po recenzijama) najboljim ekranom za laptop tog i skupljeg ranga. Procesor, rezolucija, graficka, sve je bolje nego kod Paviliona. Inace isti Pavilion se bez problema nadje za 4050-4100kn, Elipso je pak super za placanje na rate. Mozes checkirat i istog Acera iz Elipsoa, sa naravno slabijim specs za 4300kn: klik, i3U je tu negdje kao taj AMD, 840M opet jaca, opet imas FHD. Izrada bi trebala biti na strani HPa (nisam uzivo vidio tako novije modele), ekran na strani Acera, a izrada solidna (vidio, opipao..). G710 isto imas u Elipsu: klik2

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 21:21 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisu iste konfiguracije, acer ima jacu graficku (840m naspram asusove 820m). 

Ako je igranje igrica u planu, onda acer.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! Meni treba laptop do 4000kn (max. 4500) za prosjecne igre i software glazbene produkcije (Fruity Loops, Adobe Audition...) pa me zanima je li ovaj Acer dobra opcije? http://www.ekupi.hr/ACER-Aspire-E5-NXMQ0EX039-prijenosno-racunalo-478894.aspx#  

..a ako nije, moze li itko predloziti nesto bolje? 

 

Unaprijed hvala! ;)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za razliku od forumasa plavi08 imas 500kn veci budzet, nisi spomenuo da ti je bitna FHD rezolucija, stoga mozda bolje da se protegnes na jaci Asus X550JK, sa nest jacim procesorom, dost jacom grafickom, boljim hladjenjem i akcijom (za koj se trebas registrirati na mojasus) da mozes ga mozes refundirati, ako se dogodi kvar unutar prve god. Acer je isto super, tj. sto se specs tice, najbolja stvar za 4k sto se tice 15,6" pa razmisli. Ono sa grijanjem sam spomenuo u proslom postu, znaci tu ima maleni upitnik.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gizmo_CRO kaže...
AirLive kaže...

Ne znam koliko je svježa vijest, ali evo u prosata dobra ponuda za g551. Inače ima identične specifikacije kao i stariji best buy model n550jk koji je dolazio za 6k kuna. G551 košta 167 kn više, ali to opravdava sa 8GB rama za razliku od n550jk koji je imao 4GB.

 

EDIT: Opet ne znam otkad je ova ponuda, ali evo malo ispod 6k kuna ima i n551 samo što nema IPS, nema 7200rpm HDD i ima 4GB rama. Za instar informatiku je greška da je 850m DDR5 jer na stranici piše da je ddr3. G551 je bolja ponuda, ali nije loše ni ovo razmotriti onome kome 200 kn radi razliku.

Haha ma krivo smo se skuzili malo, ja sam mislio na ovaj n551JK sto sam gore linkao ficheku( model CN111D). Evo sad sam nasao tocno post u kojem kazes da nema (sjecam se da sam negdje vidio al ko ce ga nac xD)..

 

Ali kak fichek kaze, ne isplati se ipak JK pored JM-a, pogotovo sad kako je JM pojeftinio ispod 6k.

 Aha, o tome je riječ :D. Taj link vodi do nabave.net sa upisom n551 u tražilicu. Tada kada sam ja objavio taj post, vjerojatno nije bilo modela sa ips-om još na tržištu, a sad ih ima. Da ideš kliknuti na link na tom mom postu za 2-3 god, link će te opet odvesti na isto mjesto samo što nabava neće izbaciti nijedan pronađeni rezultat.

Što se tiče tih modela, n551jk dolazi sa 850m, a n551jm sa 860m pa ovisi o tome koliko ti je potrebna grafička snaga što ćeš uzeti (naravno ako ti to tvoj budžet dozvoljava).

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na e-kupi sam također danas poslao upit vezano za ugradnju ssd-a. Nisu mi se udostojili ni odgovoriti

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da i CN11xD N551JK i N551JM dolaze sa IPS, vrijedi pitat, opisi ekrana su isti za sva 3, tu i tamo se spomene IPS. CN112D 100% dolazi sa IPS, tako da ne vidim di bi problem bio sa i5 modelom koji umjesto 2 ima 1 u imenu/oznaci, pogotovo kak imaju iste opise. Drugi indikator moze biti i npr. svjetlina, TN vrlo rijetko kod laptopa dolazi sa 300nits svjetlinom, E5-771G Acer je tu npr. iznimka.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 22:25 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koja je razlika izmedu fhd i hd, jel se primjeti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ostrina slike, primjeti se, al neznaci da fhd svakom pase i da svatko vidi razliku.

Sa fhd su automatski i manje ikone, al se daju podesit, po difoltu u Windowsima 8.1 je velicina ikona na 125%, a moze ici do 150% te jos dodatno u vecini programa, npr. u internet browseru, za bilokoji tab, itd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 23:18 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Mislim da i CN11xD N551JK i N551JM dolaze sa IPS, vrijedi pitat, opisi ekrana su isti za sva 3, tu i tamo se spomene IPS. CN112D 100% dolazi sa IPS, tako da ne vidim di bi problem bio sa i5 modelom koji umjesto 2 ima 1 u imenu/oznaci, pogotovo kak imaju iste opise. Drugi indikator moze biti i npr. svjetlina, TN vrlo rijetko kod laptopa dolazi sa 300nits svjetlinom, E5-771G Acer je tu npr. iznimka.

 Koliko se sjecam znam da je Asus imao u N seriji poboljsanu TN matricu sa širokim kutom gledanja i imali su naziv za to WV no nije pravi IPS, svakako treba pitati prije u trgovini. 

 

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

CN112D, tj. N551JK sa i7HQ, gtx850M, 4GB RAMa -> 3x spomenuto/testirano za drito taj model da ima IPS: http://www.notebookcheck.net/Asus-N551JK-CN112D.128109.0.html

 

CN111D, tj. N551JK sa i5H, gtx850M, 4GB RAMa -> nisam nasao nikakav video ili recenziju bas tok modela, malo guglajuci primjetio da svi koji pocinju sa CN0 ili CN1 imaju IPS, naravno nisam cijeli google pretrazio

 

Za N551JM mislim da nebi trebalo biti problema, vecina ducana spominju IPS, a ne WV ili WVA, dok se kod N551JK mjesaju sve 3 oznake.

 

Kako got bilo, da, najbolje pitat u trgovini za svaku sigurnost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 0:29 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice