Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.064.926
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

CN112D, tj. N551JK sa i7HQ, gtx850M, 4GB RAMa -> 3x spomenuto/testirano za drito taj model da ima IPS: http://www.notebookcheck.net/Asus-N551JK-CN112D.128109.0.html

 

CN111D, tj. N551JK sa i5H, gtx850M, 4GB RAMa -> nisam nasao nikakav video ili recenziju bas tok modela, malo guglajuci primjetio da svi koji pocinju sa CN0 ili CN1 imaju IPS, naravno nisam cijeli google pretrazio

 

Za N551JM mislim da nebi trebalo biti problema, vecina ducana spominju IPS, a ne WV ili WVA, dok se kod N551JK mjesaju sve 3 oznake.

 

Kako got bilo, da, najbolje pitat u trgovini za svaku sigurnost.

Za N551JM sam se raspitivao u ADM-u i Arhitehu i za isti model (Asus N551JM-CN089D) u ADM-u su rekli da nema IPS, a u Arhitehu da ima.. lol..

Al ajd, može se vratiti unutar 14 dana..

Btw, ima li itko ovdje taj n551jm? zanima me layout tipkovnice, mrzim mali lijevi shift..

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

imam ja i da, ima mali lijevi shift, a nije ni desni nešto velik

Vozdra!
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neda mi se traziti tvoje stare postove. Ima IPS ekran, tj. nema distorzije boja kada gledas iz razlicitih kuteva?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

 Aha, o tome je riječ :D. Taj link vodi do nabave.net sa upisom n551 u tražilicu. Tada kada sam ja objavio taj post, vjerojatno nije bilo modela sa ips-om još na tržištu, a sad ih ima. Da ideš kliknuti na link na tom mom postu za 2-3 god, link će te opet odvesti na isto mjesto samo što nabava neće izbaciti nijedan pronađeni rezultat.

Što se tiče tih modela, n551jk dolazi sa 850m, a n551jm sa 860m pa ovisi o tome koliko ti je potrebna grafička snaga što ćeš uzeti (naravno ako ti to tvoj budžet dozvoljava).

Ahaaaa znaci tak.. ajde hvala ti :) pa da bilo mi je malo cudno pa reko bolje da pitam.. evo sad sam i u mikronisu isao provjerit, nisu ni oni znali isprva al su zvali okolo i kazu da kod njih n551jk-cn111d ima ips sigurno. A to moram jos sve vidjet, jos se uvijek dvoumim izmedju ta dva, ne znam posto je n551jm-u opet skocila cijena na ekupi, a po drugim trgovinama je najjeftiniji 6300 jel se isplati 600kn vise za 860m i hard sa 7200rpm.. jer sam i tak i tak koji god da uzmem nakon nekog vremena mislio ubacit ssd.. a opet za cca 6300 ima cn112d s i7-icom..  dileme, dileme.. xD

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Centro.hr je web shop Mikronisa pa si vidi ako gledas N551JK.  Na ekupi.hr pise da N551JM ima IPS, jos imas tjedan ili kolko vec dana rok za vratit kod njih (procitaj si, pricam napamet), tako da ako ti je u redu placanje Dinersom nemas sta misliti Imas za misliti, jer vise nije na akciji. Opcenito se vrijedi protegnut jer 4GB RAMa, brzi HDD i bolja, tj. overclockana GDDR5 verzija 850M, tj. 860M vrijede te razlike.

 

N551JK sa i7 je druga prica, ako se ne bavis cudesima od programa, tj. ako je laptop vise all-around, za igranje i tako, nema prevelikog smisla naspram spomenutih Asusa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 10:42 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo samo mali update, nakon poslanog upita na Asus Hrvatska : Model N551JM-CN089D ima IPS zaslon, kao i svi N551 modeli koji su nam proteklih mjeseci došli na tržište.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek i ekipa:

 

Koji od ova 2 bi uzeli:

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11774

 

ili

 

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=35012

 

 

Što se tiće SSD kontaktiral sam službeni servis i dobil odgovor na mogu sam. No ne prizna mi se šteta uzrokovana time. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Centro.hr je web shop Mikronisa pa si vidi ako gledas N551JK.   Na ekupi.hr pise da N551JM ima IPS, jos imas tjedan ili kolko vec dana rok za vratit kod njih (procitaj si, pricam napamet), tako da ako ti je u redu placanje Dinersom nemas sta misliti Imas za misliti, jer vise nije na akciji. Opcenito se vrijedi protegnut jer 4GB RAMa, brzi HDD i bolja, tj. overclockana GDDR5 verzija 850M, tj. 860M vrijede te razlike.

 

N551JK sa i7 je druga prica, ako se ne bavis cudesima od programa, tj.  ako je laptop vise all-around, za igranje i tako, nema prevelikog smisla naspram spomenutih Asusa.

  Nije četverojezgreni mobilni i7 neko čudo kako ti to voliš stalno ponavljati. Probaj sa njim renderirati fhd video pa ćeš vidjeti koliko je spor u biti mada je kao za igre previše ali za video obrade baš i nije toliko brz. 

 

Nije u biti brz ni za 720p rendering bar onoliko koliko bi čovjek očekivao da bi trebao biti brz. Kakvi su tek i5 onda. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 12:26 (Oldy).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@plavi08 

Velim, ja bi isao Acer E5-572G.

Taj Acer jedini sa M procom, 840M grafom, FHD matt ekranom, uopce. Svi ostali uz 840M stavljaju i5U, sto se tice hrv. trzista naravno. Znaci to sto bi bio, ako bi bio malo topliji na high-performansu je razumljivo jer ima 3x vecu potrosnju od i5U, a jednaku prosjecnu izradu kao laptopi sa i5U. Na balanced modeu i5M sigurno da bi manje trosio, manje grijao i opet bi bio jaci od i5U, a ak si spretan mozes ga malo undervoltat da bude izmedju balanced i high-performans, npr. na 2.8Ghz. Na taj nacin mozes fino snizit temperature, ako bi bile problematicne i opet imas jacu stvar od i5U. Nebi nist rekao da je samo to, al tu je stvar i FHD reze, jace 840M graficke, nest sto nemozes naknadno rjesit. Kaj se coolera tice, ako bi bio potreban sa Acerom, ja bi isao na ovaj..

 

@Oldy

Vise random napisano, kao da se nezna da i7 (a da nije U) ima duplo veci broj jezgri. Kolko ce u cemu tocno biti brz, nemam pa neznam, znam da nemre bit brzi proc u laptopu sve do vise od duplo skupljeg ranga (0.1Ghz jaci  i7-4720HQ nisam uzeo u obzir) pa je u tom smislu napisano ako zeli najbrze moguce sto se tice procesora za laptop da ide na i7. On je spominjo nesto igre pa sam htio vise rec da se smisli izmedju i5H+860M ili i7+850M ako ide na tu gornju granicu oko 6200-6300kn, s time da si racuna i 300kn vrijednih 4GB RAMa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 12:49 (The_Fichek).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da u tom slučaju mu je bolje i5+860M.

 

Kažem općenito nije taj i7 u video obradi baš neka mašina mislim bolji je od i5 ili pentiuma, celerona.... Ali..... 

 

Tako da ne trebaš koristiti neka čudesa od programa dovoljna je obična video obrada..... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dovoljno je pokrenuti u dva prozora dva flash videa da se vidi koliko je mobilni i7 u biti jadan procesor (u mom slučaju i7 4700hq).

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moj je i7-4710HQ znaš o čemu lapdam..... 

 

Je on dobar ali..... Ipak je mobilni. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 12:58 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja prezadovoljan sa i5U, a vi se zalite, hehe.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

i7hq pokreni ocjenjivanje na osmici (8.1 ga više nema of course) i pustiš video na YT i trrrrrooookkkkiiirrrranjeeeee......... Gasi YT. :)

 

Dakle ne trebaju čudesa od programa da bi ti trebao mobilni i7 sa 4 fizičke. Sukus svega. :)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sve to zavisi za šta se laptop koristi ja imam :

 

Dell Inspiron 3737, 17.3", Intel Core i7 4500U 1.80 Ghz/3.0 Ghz, 1TB HDD, 8GB RAM, ATI Radeon HD 8870M, 2GB

 

i još nisam imao na njemu nešto šta mi je radilo probleme od 3d rada u Solidu, igranja 3D igara (ne previše naročito), do bilo kakvog multitaskinga i to masivnoga, tako da taj I7u procesor je sve odradio super, ako netko ima neke specifične potrebe za jačim procom od toga onda ili če masno platit laptop ili če ič na desktop mislim da je tu stvar jasna, ispravite me ako griješim!

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ću, ćeš, će, ćemo. ćete. će.

 

Da taj tvoj U je još malo bolji od naših HQ. 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Oldy kaže...

Moj je i7-4710HQ znaš o čemu lapdam..... 

 

Je on dobar ali..... Ipak je mobilni. 

Točno zboriš. Nimalo ne laprdaš.

Ja sam bio prisiljen nabaviti prijenosnik radi posla i prodao svoju 4770 konfu gdje sam znao vrtjeti u isto vrijeme na tri monitora twitch.tv + league of legends/battlefield + youtube. Nikad trzanja, nikad kihanja.

Kad sam upalio samo youtube na 4700hq, eto ventilatora, eto trzanja, ne daj bog da upalim i twitch.tv sa strane, cijeli laptop se uguši, više nijedna aplikacija nije responzivna, katastrofa. Promijenio os-ove /sedmicu, osmicu, desetku/ i onda sam sam sebi morao priznati da su mobilni procesori, khm, ni blizu toliko jaki kao desktop. Niti blizu. Hbg, lekcija naručena, čovjek uči dok je živ.

Fuck me I am famous.
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Oldy kaže...

i7hq pokreni ocjenjivanje na osmici (8.1 ga više nema of course) i pustiš video na YT i trrrrrooookkkkiiirrrranjeeeee......... Gasi YT. :)

 

Dakle ne trebaju čudesa od programa da bi ti trebao mobilni i7 sa 4 fizičke. Sukus svega. :)

 

 Placas danak svih modernih tankih "gaming" laptopa, throtlanje nakon nekog vremena sukladno tome i pad performansi.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Neda mi se traziti tvoje stare postove. Ima IPS ekran, tj. nema distorzije boja kada gledas iz razlicitih kuteva?

 ne, nema nikakvih distorzija boje

Vozdra!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

.. i mene zanima ta toshiba, doduse nema matt ekran, ali i ja trazim nesto do te cifre .. u protisu ti je jeftiniji btw .. misljenja o laptopu?

 

pozz

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko je kompliciran Lenovo Z70-80 za servisiranje i nadogradnju komponenti (SSD i RAM)? Koliko je kvalitetan zvuk, pise da su zvučnici JBL.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dajte mi preporucite neki laptop do 4500kn koji se nece bas nesto grijati nakon duljeg koristenja..da mogu bar igrat neke nove igre poput bf hardline i fifa15 makar na low postavkama.
hvala;)

http://www.youtube.com/user/HyperGamingStudiosHD?feature=mhee
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne znam postoji li tema za ovo, oprostite ako već postoji, ali zanima me jedna stvar. Našao sam ovu ponudu

http://www.njuskalo.hr/toshiba-prijenosnici/tecra-r840-14-intel-i5-3.2ghz-4gb-ram-320gb-hdd-izlozbeni-oglas-14761257

Mene zanima što je najvažnije gledati kod laptopa s obzirom da bi ja trebao laptop koji može pokretati fHD filmove. Nisu mi važne igrice. Surfanje internetom, office, filmovi, to je najvažnije. Ovo su kao neki poslovni laptopi s jakim procesorom, ali bez zasebne grafičke. Mene zanima može li ovaj laptop pokretati 1080p filmove, one od desetak do dvadeset GB ili moram gledati neke sa zasebnom grafičkom. 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@tyler

Netreba ti zasebna graficka za FHD videje. Mozda bolje nesto iz ducana za te ili malo vece novce, radi jamstva.

 

@tHeFmF111

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=x550jk Uzivaj u very high postavkama.

 

@knezbj

Nebi trebao biti kompliciran pristup, pogledaj si sluzbeni manual za taj model za svaki slucaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 19:46 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Huh..sad si mi zadal brige

 

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11774  TOSHIBA

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11859  Acer Aspire E5-572G

 

http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=35012 Asus X554LD

 

Mene najviše TOSHIBA privlači. Stvar je u tome da meni ne treba latop za igranje, rendanje, grafiku. Ne treba mi HD reza. Meni treba laptop koji će bez brige vrtjeti virtualke.  Ovaj Acer ima jak proc, al ima malo RAM-a. Iako RAM mogu kupiti.

 

Grafe su obje ok.

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Koliko vidim taj NFS nije zahtjevan tako da bi išao na taj lenovo z50, ali bi se ako ti nije problem protegnuo jedno 400 kn na model sa malo jačim cpu. FHD rezolucija će ti svakako dobro doći za te ostale stvari koje si nabrojao da bi radio.

 

@fango

Tebi bi (valjda) istu preporuku dao, samo što ne znamo namjenu za koju bi taj tvoj laptop služio. Ugl. reci namjenu :D...

 

@plavi08

Taj zadnji link nešto ne radi, ali vidim da se spominje Asus X554LD pa pretpostavljam da je riječ o onom istom kojeg si linkao u postu iznad. Nešto previše naginješ na tu toshibu po meni. Ne znam točno što su te virtualke, nisam se nikad time bavio, ali onako ugrubo pretpostavljam da se te virtualke nebi bunile da imaju malo jači cpu :D. RAM je valjda isto bitan kad ga stalno spominješ. Sa tim asusom i toshibom imaš +4 GB ram-a (kojeg je kao što si i rekao lagano nadograditi), a dobijaš slabiji cpu, slabiji gpu, manju rezoluciju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 22:45 (AirLive).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ja prezadovoljan sa i5U, a vi se zalite, hehe.

 

Oldy kaže...

Ću, ćeš, će, ćemo. ćete. će.

 

Da taj tvoj U je još malo bolji od naših HQ. 

 

 Samo ću reći da je taj U skraćenica čija je prva riječ ultra. ULTRA>high

Za više informacija pročitati quote iznad...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 22:58 (AirLive).
10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

,,,,

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2016 20:47 (IvanDado).
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja bi se malo protegnuo na nesto sa n2940 jer ima +2jezgre naspram startnog n2830 pentiuma, a cijenovna razlika nije velika:  http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n2940 Elipso navodno nudi 5god jamstva za sve laptope, al to ne pise na ponudi svakog zasebnog laptopa, dok im Uskrsnji popust, -10% pise na svakom laptopu..

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 7:36 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice