Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.074.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Lijep pozdrav!

Planiram kupiti novi laptop. Budzet mi je negdje izmedu 5500 i 6000 kn. E sad, specifikacije koje su mi bitne su sigurno:

15,6"
Solidna baterija(od nekih 6 do 8h)
Nikako se ne smije grijati jako, bitno mi je da temp ostaje low
i5/i7 proc
Solidna graficka da moze pokrenuti neke zahtjevnije programe i pokoji noviji naslov (ne mora biti na max fps hah)
FHD po mogucnosti
Cvrsta izrada
Kvaliteta ( ne zelim npr dell jer nemam dobra iskustva s tom markom)
8 gb rama po mogucnosti( ako ima 4 nije veliki problem, nadogradit cu)
Mislim da bi to bilo to.


Ako treba jos kakav detalj, recite.

Hvala unaprijed!:)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Samo jedan laptop pokriva tvoje zahtjeve: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jk Sa nadogradnjom od 4GB RAMa ispadne te tocno 6000kn.

 

Memorija: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ddr3l+4gb ili gledaj u ponudi ducana koji te interesira jer nabava ne izbacuje uvijek sve rezultate.

Razmotri i 8GB memoriju radi cijene: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=ddr3l+8gb

 

Puno se nadas, ako mislis da ce laptop od 6k sve pokretati na max. fps. Taj Asus je solidan za igranje novih igara na 1080p na high/very high settings, a najzahtjevnije igre ce se fluidnije vrtit na medium settings. Znaci ne ocekuj ultra settings, za to sluzi desktop PC. 

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-850M.107795.0.html

 

Razmisli i o malom protezanju budzeta kako bi dobio gddr5 overclockanu verziju 850M, zvanu 860M koja se nadje u Asus N551JM sa 8GB RAMa za 6300kn: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jm Takodjer dobis 7200rpm brzi HDD. Tog ti preporucujem jer gddr5 memorija radi razliku na FHD, a sa tim visim clockom/taktom prema notebookchecku daje cca. +10fps naspram 850M na postavkama od FHD prema dalje, na HD je razlika slaba.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-860M.107794.0.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2015 12:28 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za pocetak hvala na brzom odgovoru.

 

Mislim da me nisi razumio. Napisao sam da mi nije bitno da pokrece nove naslove na max fps, moze biti na medium settingsima, nije bitno:)

 

Znam da puno trazim, svjestan sam toga, zato sam i dosao pitati ovdje.

 

Hvala ti na preporuci, zadnji mi se svida. Imam samo jos jedno pitanje. Postoji neki laptop u tom rangu i toj cijeni bez dvd citaca? Because let's be real, I do not need that thing haha:)

LP

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bas i ne. Nemas tu kaj drugo gledati, ti Asusi dominiraju za te novce u usporedbi sa svime ostalime. Btw. sa n551jk tek pocinju 15,6" IPS FHD laptopi, sa naglaskom na IPS, tolko je skupocjena ta matrica kod laptopa da je to strasno, a to je tako jer je rijetka, tj. jos uvijek su mainstream TN matrice kod laptopa. Ok, ima ova Toshiba jeftinija sa IPS 15,6", al nije vrijedna spomena radi dosta slabijeg hardvera.

 

Ma ok, ja sam iz dosade malo pojasnio sto da ocekujes. Malo sam krivo shvatio sarkazam u zagradi.

 

Sta got kupio, pri pokretanju zahtjevnijih igara pokreni i kakav program za nadgledanje temperaturi, npr. HWiNFO pa probaj skontat kolko daleko mozes ici sa forsiranjem postavki, fps ce te isto ogranicit pa ces lako skuzit, uostalom sad kad si pojasnio stvar, trebao bi biti superzadovoljan rezultatima.

 

Vidi si jos ovo: http://mojasus.com.hr/pouzdanost tako da se prvu god nemas sta brinuti.

 

Btw. dvd citac ti lako maknes i stavis npr. kakav zgodan SSD na njegovo mjesto, pomocu SSD ladice (9.5mm je kompatibilna visina, ako se ne varam).

Kad smo kod SSDa, oba N551 (JK mozda ne) imaju half(mini)-msata ilitiga polovicni msata utor za SSD, al za isti treba pucat na kompatibilni SSD, sad neznam moze li obicni msata ici na half-msata pa onda gubis performanse (jer nije puni msata utor), kako got bilo isti utor je malo nepristupacan pa je SSD ladica jednostavnije rjesenje. To je zadnji detalj, mozda i nevrijedan spomena, al eto da znas ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2015 13:56 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meh, ovo za ssd ima vremena, tj kad bude love, to cemo sredit;)


Mislim da cu na kraju uzet ovaj : http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jm . A jbg, nekako cu se protegnut jos tih par stotina kuna.

Cekaj, ovaj asus promotion - frajeri mi vrate popravljeni laptop i punu cijenu koju sam platio? Zvuci bomba ako je tako

 

Ali mi se onda i ne vrijedi bas igrati sa OC-anjem grafe/proc-a,  jer ako bude sto zbog toga, ne vjerujem bas da ce mi odobrit zahtjev hah.

 

LP

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijepi pozdrav ekipi sa BOL-a,

može li mala pomoć oko izbora laptopa? Uglavnom kao limit sam si stavio 4000 kn (mogu i više, no ovim nekakav princip tjeram jer je lako provući american, a kasnije patiti), a prijenosno računalo koje bih kupio, bi trebalo imati ekran FullHD razolucije (dolaze u obzir i 15.6'' i 17.3''), za procesor može i Intel i AMD, ono što bi bilo bolje za surfanje, gledanje filmova, izradu dokumenata (Word, Excel, PPoint), igranje (ponekad mada ništa pretjerano), rad u AutoCAD-u (predavanja u školi, legalizacije). Windowsi nisu potrebni, ostala mi licenca za Windows 7 od prošlog laptopa.

Našao sam ova dva (oba 15.6'') i mali milijun prijenosnika sa HD/HD+ ekranima:

1. Lenovo

2. Acer

Koji od njih dvojice ima bolje karakteristike prvenstveno mislim na zagrijavanje/hlađenje, kvalitetu ekrana (tu ne mogu previše očekivati jer je TN matrica, no ako je netko imao priliku oba vidjeti, kakav su dojam ostavili) jer su hardverski dosta slični? Isplati li se ići na slabiji i3 ULV ili AMD-ov pandan, a da je ekran bolji (ne mislim na IPS jer su preskupi)?

Ako imate još nekakve sugestije, molio bih vas da predložite.

 

Unaprijed hvala na odgovoru

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! Trebao bi mi laptop do 7000 kn (max 200 kn +). Neka ima 15.6" IPS zaslon jer bi gledao filmove. Osim toga koristio bi razne programe (za FER), surfanje i tu i tamo koja igra. Ako u taj buđet ulazi SSD, ne bi bilo loše kad bi ga imao. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@danijel695 

Dobar je suzeni izbor, Lenovo bi trebao biti bolje izrade i lakseg pristupa komponentama, Aceru se pristupa komponentama preko tipkovnice cak i za nadogradnju RAMa, ali specs jesu najbolje za te novce, tj. jedini sa 840M dolazi sa i5M procesorom koji bi mogao biti eventualni problem sto se temperatura tice. Ako bi rad bio u 2D CADu onda moze proci i slabija graficka pa mozes jos pogledati Lenovo g710 procesora jacine i5U u Lenovu z50. Sto se kvalitete ekrana tice nemas sto posebno ocekivati, a g710 bi trebao imat iznadprosjecnu TN matricu, ali i dalje glossy, dok je kod Acera matt ekran. Ja bih pokusao laptope pogledati u izlogu kakvog veceg ducana (z50 vidio, tog Acera ne) pa usporedio, u slucaju kupnje Acera sa ekupi.hr bi racunao na ovu pogodnost:

"Mogućnost povrata robe - Ukoliko niste zadovoljni kupljenim proizvodom možete ga vratiti unutar 14 dana , a mi vam jamčimo povrat novaca u najkraćem mogućem roku." (citirano sa njihove stranice)

 

@FanBoy

Asus N551JM + SSD ladica + SSD po zelji, kapaciteta 120GB ili ako protegnes budzet 240/250GB

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2015 9:13 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Treba mi preporuka laptopa za rodicu. Budžet je do 4500kn. Svrha laptopa je uredski rad, multimedia, da bude brz u višestrukom otvaranju tabova i dokumenata, ne smije biti pretežak. Ona je dobila preporuku za navedene primjerke:

 

1. Acer Aspire V3 371 5984, 13.3 Zoll, Core i5

2. Acer Aspire V3 371 53WU

3. Acer TravelMate P645

4. Asus ZenBook UX305

 

Vaši savjeti?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@FanBoy

Asus N551JM + SSD ladica + SSD po zelji, kapaciteta 120GB ili ako protegnes budzet 240/250GB

 Je li teško ugraditi tu ladicu u taj model? 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

trebao bih savjet oko kupnje prijenosnog računala. Veličine 14" ili 15.6" s kvalitetnim ekranom (IPS) i dobrom autonomijom baterije, a ostalo nije previše bitno.

Zanima me koje su najbolje opcije do negdje 5000-6000 kn, slobodno navedite i malo skuplje modele ako mislite da nude puno više.

Znači bitniji su mi ekran i kvaliteta izrade od samih komponenti.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FanBoy kaže...
The_Fichek kaže...

@FanBoy

Asus N551JM + SSD ladica + SSD po zelji, kapaciteta 120GB ili ako protegnes budzet 240/250GB

 Je li teško ugraditi tu ladicu u taj model? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...
FanBoy kaže...
The_Fichek kaže...

@FanBoy

Asus N551JM + SSD ladica + SSD po zelji, kapaciteta 120GB ili ako protegnes budzet 240/250GB

 Je li teško ugraditi tu ladicu u taj model? 

 Hvala, još me samo zanima jeli ova naša verzija ima IPS jer nigdje ne piše da ima, nego sam Full HD

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hacker907 kaže...

Pozdrav,

trebao bih savjet oko kupnje prijenosnog računala. Veličine 14" ili 15.6" s kvalitetnim ekranom (IPS) i dobrom autonomijom baterije, a ostalo nije previše bitno.

Zanima me koje su najbolje opcije do negdje 5000-6000 kn, slobodno navedite i malo skuplje modele ako mislite da nude puno više.

Znači bitniji su mi ekran i kvaliteta izrade od samih komponenti.

Hvala.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jk - najjeftiniji

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=N551JK-CN112D - za 500kn vise dobis i7 sa duplo vise jezgri, ali i temperature su vece

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jm - +4GB RAMa cijena je vrijednost 300kn, jaca 860M graficka, 7200rpm disk

Kod sva 3 je ista kvalitetna izrada, a vise o tome mozes pogledati u prijemalo postanom videju.

 

@FanBoy

Da, N551JM ima IPS, prvenstveno jer se puno put spominje u opisu ducana, vise puta nego sto ne pise IPS, a svi imaju isti serijski broj (90NB06R1-M03070). Druga stvar je ona koju volim pogledat u Arhiteh ducanu: "15.6//LED Back-lit//Ultra Slim 300nits//FHD 1920x1080 16:9//AG//NTSC:60%//WV" Ovo zadnje, WV je indikator da se radi o IPS, ali nebi bilo 100% sigurno da u barem 2 druga ducana ne pise IPS. Za kraj, vec ima par forumasa koji su kupili N551JM i rekli da nema distorzije boje, znaci da ima IPS.

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moralo bi i na naljepnici negdje pisati IPS kada se kupi laptop, kao npr naljepnice za intel cpu ili nvidia grafiku na palmrestu.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav narode,

Trebao bi mi laptop za kolegicu sa faksa, studiramo arhitekturu. Budžet joj je oko nekih 8000 kn (+/-200 kn). Koristila bi ga za 3D modeliranje, npr. AutoCAD, 3DS Max, SketchUP (dizanje kubusa i vjerojatno za renderovanje, gdje se više koristi grafa kako sam pročitao) ili Revit (također za renderovanje gdje se više koristi procesor, tj. sa što većim brojem jezgara radnja i posao idu brže, kako sam uspio naučiti :) ).


Namjerava sad kupiti kvalitetan, hladan i tih lap. i ne mijenjati ga sljedećih koliko god je moguće (5-7 god.). Mislim da joj je i ovo za sada previše jer je sami početnik u svim aplikacijama, a vjerojatno nije ni to. Zalijepila se za Apple (ima iPhone..), ali oni nisu za to uopšte a i cijene su im strava pa je pokušavam odgovoriti.

Što sam ja uspio naćo za svojih 10 min traganja jeste ovaj bijesni Asus. E sad, on jeste primarno za gaming (iskreno privukao me ovaj SSD što bi bilo jako poželjno kao što svi znate), pa vas pitam kako se on čini i da li bi mogao proći i za modeliranje, tj. kako se ponaša ova grafa u tom poslu?

Ako ne, možete li mi preporučiti nešto u ovo cjenovnom rangu. Za dijagonalu ekrana ne znam tačno, ali mislim da joj se ne bi dalo vući 17''..

Hvala unaprijed na odgovorima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FanBoy kaže...
zzZZzz kaže...
FanBoy kaže...
The_Fichek kaže...

@FanBoy

Asus N551JM + SSD ladica + SSD po zelji, kapaciteta 120GB ili ako protegnes budzet 240/250GB

 Je li teško ugraditi tu ladicu u taj model? 

 Hvala, još me samo zanima jeli ova naša verzija ima IPS jer nigdje ne piše da ima, nego sam Full HD

Ima IPS. (ja sam svoj naručio u Arhitehu)

Kontaktirao sam Asus Hrvatska prije kupovine, evo copy/paste njihovog odovora: "Trgovci koji put možda imaju krive opise, tako da se slobodno možete obratiti nama. Model N551JM-CN089D ima IPS zaslon, kao i svi N551 modeli koji su nam proteklih mjeseci došli na tržište. za ostala pitanja stojimo na raspolaganju"

 

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@zzZZzz

Najs, zaboravio sam da si ti jedan od sretnih vlasnika, hehe.

 

@Gandza

Apple nema sta traziti za takve zahtjevne zadace, potrebna je jaca graficka i jaci procesor koji traze barem nesto deblji laptop i cim bolji sustav hladjenja.

Nije los taj Asus, jer je sve vec u njemu, ali to je na kraju krajeva i dalje 15,6" sa 1 ventilatorom (neka me neko ispravi ako sam u krivu, ipak je to ROG..), za te novce mislim da je bolje gledati veci 17,3" sa 2 ventilatora, tj. ovako:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=VN7-791G+i7 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Asus+G771JM

Eh sad, 128GB SSDa i +8GB RAMa vrijedi jos 1000kn, al na tako duge vode ovo je mozda bolje rjesenje, imajte na umu i Asus promociju.

Regularno max. produljenje jamstva kod oba branda je na 3g, kod Acera to kosta 300kn, kod Asusa 550kn te postoji odredjeni rok za to rjesit.

Inace, tog Nitro Acera ima vec dost forumasa, ima i zasebna tema za tu seriju.

Asus je mrvu tezi, nisam 100% siguran ima li IPS, obavezno zvati i pitati, ako se zainteresira. Za konkretno navedeni posao mislim da bi nesto/malo/puno (?) trebalo pomoci +2GB memorije graficke, tj. 4GB verzija 860M kod tog zadnjeg Asusa.

Btw., kupuje li se u Hrvatskoj, ako ne, onda smo opet na pocetku pa mi linkaj potencijalne ducane di bi se kupovalo.

Jos jedna stvar za kraj, ti Asusi su laksi za samostalnu nadogradnju od Acer Nitroa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2015 23:30 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima kakva je baterija na asus x550jk i koja je glavna razlika u odnosu na malo skuplju N seriju ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razlika je sto kod X550JK cvrsta plastika nije doradjena aluminijem pa stoga gornji dio nije jednako cvrst, a glavna razlika je TN HD vs IPS FHD ekran, to je po nekakvim trzisnim cijenama razlika od 1000kn, uracunato PDV i marza jer je IPS kod laptopa jos uvijek rijedak, tj. skupocjen. Vjerojatno ima jos nekih razlika u raspodjeli komponenata u unutrasnjosti.. Hladjenje bi prakticki trebalo bit jednako dobro, N serija mozda nesto bolja, nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 2:45 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze neki laptop za uredsko poslovanje.. izmedju 2.500 i 3.000 kn

OS mi ne treba..to cu sam rijesit..

 

Hvala :)

 

Edit: evo ovi su mi zapeli za oko..djeluju nelose?

 

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/toshiba-prijenosna-racunala/pscmne-01q009y4/

 

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/dell-prijenosna-racunala/30680/

 

Dell mi zapeo za oko jer znam da su inace dobri a i jamstvo je 36 mjeseci..sto mislite?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 8:25 (B-52).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

 

Frendu treba neki laptop do 2200 kn, nista posebno, bitno mu je da moze surfati netom, pokrenut neki film itd. Njemu je zapeo za oko ovaj HP. Ja sad vec neko vrijeme nisam pratio trziste laptopa pa sam htio pitati jel to solidan izbor za te novce ili postoji nesto bolje? Hvala vam na pomoci.

 

EDIT: Trebalo bi uzeti u obzir da ovaj dolazi sa Win 8.1 i ima 5 godina garancije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 9:54 (alen29).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bježi od tih slabih amd-a. Kažu da dva banera ne smiju biti na stranici a da ne šteka.

 

Rađe neki pentium i to quad. Malo je skuplje ali bolje koliko toliko nego crkotinu kupovati. 

 

http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=31964

 

EDIT: Dodana slika s drugog foruma. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 11:56 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
B-52 kaže...

Moze neki laptop za uredsko poslovanje.. izmedju 2.500 i 3.000 kn

OS mi ne treba..to cu sam rijesit..

 

Hvala :)

 

Edit: evo ovi su mi zapeli za oko..djeluju nelose?

 

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/toshiba-prijenosna-racunala/pscmne-01q009y4/

 

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/dell-prijenosna-racunala/30680/

 

Dell mi zapeo za oko jer znam da su inace dobri a i jamstvo je 36 mjeseci..sto mislite?

  Mislim da bi i tebi išao ovaj asus kojeg sam iznad stavio.

 

Bolje quad pentium od dual celerona. :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...
FanBoy kaže...
The_Fichek kaže...

@FanBoy

Asus N551JM + SSD ladica + SSD po zelji, kapaciteta 120GB ili ako protegnes budzet 240/250GB

 Je li teško ugraditi tu ladicu u taj model? 

 Je li svejedno da li će HDD ići u optibay ili SSD tj. hoće li funkcionirati ako stavim SSD u optibay (čisto da ne raskupusavam laptop i vadim HDD) i na njega instaliram OS? Jesu li onda manje brzine u optibay-u ili što drugo?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@zzZZzz

Najs, zaboravio sam da si ti jedan od sretnih vlasnika, hehe.

 

@Gandza

Apple nema sta traziti za takve zahtjevne zadace, potrebna je jaca graficka i jaci procesor koji traze barem nesto deblji laptop i cim bolji sustav hladjenja.

Nije los taj Asus, jer je sve vec u njemu, ali to je na kraju krajeva i dalje 15,6" sa 1 ventilatorom (neka me neko ispravi ako sam u krivu, ipak je to ROG..), za te novce mislim da je bolje gledati veci 17,3" sa 2 ventilatora, tj. ovako:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=VN7-791G+i7 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Asus+G771JM

Eh sad, 128GB SSDa i +8GB RAMa vrijedi jos 1000kn, al na tako duge vode ovo je mozda bolje rjesenje, imajte na umu i Asus promociju.

Regularno max. produljenje jamstva kod oba branda je na 3g, kod Acera to kosta 300kn, kod Asusa 550kn te postoji odredjeni rok za to rjesit.

Inace, tog Nitro Acera ima vec dost forumasa, ima i zasebna tema za tu seriju.

Asus je mrvu tezi, nisam 100% siguran ima li IPS, obavezno zvati i pitati, ako se zainteresira. Za konkretno navedeni posao mislim da bi nesto/malo/puno (?) trebalo pomoci +2GB memorije graficke, tj. 4GB verzija 860M kod tog zadnjeg Asusa.

Btw., kupuje li se u Hrvatskoj, ako ne, onda smo opet na pocetku pa mi linkaj potencijalne ducane di bi se kupovalo.

Jos jedna stvar za kraj, ti Asusi su laksi za samostalnu nadogradnju od Acer Nitroa.

Slažem se da je Apple druga galaksija u odnosu na ovo..
Pa da, gledao sam da joj nađem sve u jednom. Pa da se kasnije ne zeza sa nadogradnjama iako su prilično jednostavne gledajući

Čiko ovdje kaže i da je ovo IPS zaslon, a i piše u AMD-u takođe. Kaže i da ima 2 venta .

 

Mislim da bih ja lično više išao na ASUS i njihovu prepoznatu kvalitetu, ne znam kakvi su Aceri po pitanju toga.

Iz Bosne smo, ali bi se kupovalo kod vas u Hrvatskoj. Ovdje je izbor očajan, a o cijenama da ne pričamo.. Hvala ti na pomoći i preporukama.

Sačekaću još malo ne bi li ko još nešto predložio.

Pozdrav

 

 

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moje Nitro siroće se još drži na top 10 gaming lapova sada je 9. a u dolasku na listu je bio 5. 

U međuvremenu su došla 4 lapa. 

 

I na dolasku na listu i sada ima najslabiju grafičku i valjda je najjeftiniji. 

 

http://www.notebookcheck.net/Notebookcheck-s-Top-10-Gaming-Notebooks.98628.0.html

 

Moj Nitro radi 5+ mjeseci. Još je živ. :)

 

Btw. 

Na slici dobra usporedba TN vs. IPS. :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 13:42 (Oldy).
 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gandza kaže...

Slažem se da je Apple druga galaksija u odnosu na ovo..
Pa da, gledao sam da joj nađem sve u jednom. Pa da se kasnije ne zeza sa nadogradnjama iako su prilično jednostavne gledajući

Čiko ovdje kaže i da je ovo IPS zaslon, a i piše u AMD-u takođe. Kaže i da ima 2 venta .

 

Mislim da bih ja lično više išao na ASUS i njihovu prepoznatu kvalitetu, ne znam kakvi su Aceri po pitanju toga.

Iz Bosne smo, ali bi se kupovalo kod vas u Hrvatskoj. Ovdje je izbor očajan, a o cijenama da ne pričamo.. Hvala ti na pomoći i preporukama.

Sačekaću još malo ne bi li ko još nešto predložio.

Pozdrav

 Evo da se ja ubacim sa kojim prijedlogom. Vidim da si pisao da se toj tvojoj kolegici nebi dalo vući 17.3'' laptop pa bi onda preporučio n551jw, ako postoji mogućnost za 17.3'' onda g771jw.

Napomena je da bi sa ovim modelima dobio malo jači cpu i malo jači gpu uz istu, ako ne i sitno manju cijenu. Ali treba naglasiti da ova 960m ima 2gb, a ne 4gb, koliko ima 860m u asusu kojeg ti je fichek linkao pa ne znam ima li tih +2gb gddr memorije kakav značaj za te programe koje si naveo.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim laptop cca 7000kn (nemora bit kod nas moze amazon europski i slicno), bitno da je neki all round laptop znaci da mogu odigrat igru ako hocu, film pogledat grafiku obradit i tako, iako najvise cu koristit za programiranje i sahovski program fritz. Bitno je da nije tezak (dakle vjr ne 17 incni) i da je kvalitetan. Ssd pozeljan, radije bi 100gb ssda nego 1tb hdda. OS je nebitan, cak ako nema windiwse je prednost. Također bitno da ne pregrijava i da nije hp. Zahvaljujem unaprijed na preporukama. 

P. S.  Gledao sam na amazonu one serije lenova y50 ali navodno je ekran jako los, inace to mi izgleda kao ok laptop

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 14:04 (Pavilioner).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice