Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.718
|
čitano: 13.079.053
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stigao je i moj Asus N551JM.

Evo kratak laički osvrt :)

Općenito jako zadovoljan kvalitetom izrade, laptop nigdje ne djeluje krhko ili ofrlje urađeno.

Ekran prilično dobar out of the box, nije bilo potrebe za dodatnom kalibracijom. Primjeti se mali backlight bleed u gornjem desnom kutu na potpuno crnoj pozadini, ali nisam ga primjetio u igrama ili filmovima.

Tipkovnica je prilično dobra i čvrsta, daleko bolja od dobrog broja toshiba, asusa dell-ova i hp-ova koji su mi prošli kroz ruke. Backlight nije nešto posebno primjetan na danjem svjetlu ali po mraku lijepo izgleda.

Touch pad je jedina stvar na laptopu koja mi se ne sviđa, ali opet, općenito ne volim touchpade i u 99% slučajeva koristim miš, tako da tu nisam mjerodavan :D

Zvukom sam također zadovoljan, zvučnici glasni i čisti, mali subwoofer ne čini čuda ali opet pridonosi boljem zvuku.

WiFi signal sasvim u redu, pun signal kroz 4 zida.

 

Što se testiranja temperatura i performansi tiče, nisam ga kurio u Prime-u/3dMark-u/Heaven-u.

Testirao sam ga u BF Hardline, 1080p, medium postavke, 64 igrača multiplayer: ovisno o mapi, FPS 55-90, većinu vremena iznad 60 fps-a što je sasvim dovoljno za ugodno igranje.

CPU je išao do 85 C, GPU 78 C

Diablo 3 na 1080p max postavke 80-110 fps.

Dota 2  1080p  može 60+ fps uz malo tweakanja video opcija (kombinacija high/medium)

 

Toliko od mene za sada :)

Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To si ga spajao na vanjski izvor ili mu ekran ima više od 60Hz?

 

btw temperatura na medium ne sumnjam da je 85. Inače naravno što više dižeš postavke ide i temp gore. Na ultra bi išao preko 90 bez problema. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 19:43 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Oldy kaže...

To si ga spajao na vanjski izvor ili mu ekran ima više od 60Hz?

 

btw temperatura na medium ne sumnjam da je 85. Inače naravno što više dižeš postavke ide i temp gore. Na ultra bi išao preko 90 bez problema. :)

Ekran je 60Hz, ne kužim poantu pitanja jer vanjski izvor iliti monitor je isto 60Hz (barem moj).

 

Na ultra nema smisla igrati 64 man multiplayer jer bi išao na 20-30 fps-a.

 

Nije mi cilj bio natjerati laptop da prokuha nego postići optimalne uvijete za online igranje.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam mislio baš tu igru na ultra, bilo koju moderniju.

Što više dižeš postavke to više kuri jer mu je sve teže da hendla. Bilo kojem lapu ili kompu. 

 

Poanta 60Hz? Ne znam od kuda na takvom ekranu 80-110FPS-a ako može osvježavati sliku najviše 60 puta u sekundi? 60Hz više ne može nego 60 puta u sekundi. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 22:13 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Oldy kaže...

Nisam mislio baš tu igru na ultra, bilo koju moderniju.

Što više dižeš postavke to više kuri jer mu je sve teže da hendla. Bilo kojem lapu ili kompu. 

 

Poanta 60Hz? Ne znam od kuda na takvom ekranu 110FPS-a ako osvježava sliku 60 puta u sekundi?

 

Ako osvježava onda ne može imati više od 60FPS-a. 

 ..pa može računalo gurati više od 60 fps-a neovisno o refresh rate-u ekrana, samo što onda zna doći do pojava kao što su screen tear, ali zato postoji V-sync i slične tehnike..

Po tome nikakav jači hardware ne bi imao smisla ako nemaš 144 Hz ekran :)

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Možda može ali 110 FPS sumnjam jer nitko ne bi kupovao monitore 144Hz a ni ne moraš njih ima telki sa 700-800Hz i više. :)

 

Nije isto 110 FPS-a na monitoru koji to može i na ovakvome koji to fizički jednostavno ne može.

 

I ako je vsync onda valjda synca 60Hz=60 FPS-a a ne 80-110 FPS-a a ti se tješi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 22:59 (Oldy).
 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

moze preporuka neceg do 2k kn na njusci il ducanu 17" 4gb ram ak ima :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mozda ovo:

http://www.njuskalo.hr/asus-prijenosnici/jeftino-asus-n73sv-17-i3-4gb-ram-geforce-gt540m-500gb-hdd-oglas-14946505

ili nesto noviji, ali opet bez jamstva: http://www.njuskalo.hr/hp-prijenosnici/hp-pavilion-15nov-gar-rcn-intel-ivybridge-1.5ghz-4gb-dd3-500hdd-bijela-oglas-9923443

 

Mislim da ti je radi jamstva i eventualnog produljenja jamstva pametnije ici na najjeftiniji Lenovo g710 iz ducana nego riskirat novce sa starijim laptopom bez jamstva.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 0:48 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...

Stigao je i moj Asus N551JM.

Evo kratak laički osvrt :)

Općenito jako zadovoljan kvalitetom izrade, laptop nigdje ne djeluje krhko ili ofrlje urađeno.

Ekran prilično dobar out of the box, nije bilo potrebe za dodatnom kalibracijom. Primjeti se mali backlight bleed u gornjem desnom kutu na potpuno crnoj pozadini, ali nisam ga primjetio u igrama ili filmovima.

Tipkovnica je prilično dobra i čvrsta, daleko bolja od dobrog broja toshiba, asusa dell-ova i hp-ova koji su mi prošli kroz ruke. Backlight nije nešto posebno primjetan na danjem svjetlu ali po mraku lijepo izgleda.

Touch pad je jedina stvar na laptopu koja mi se ne sviđa, ali opet, općenito ne volim touchpade i u 99% slučajeva koristim miš, tako da tu nisam mjerodavan :D

Zvukom sam također zadovoljan, zvučnici glasni i čisti, mali subwoofer ne čini čuda ali opet pridonosi boljem zvuku.

WiFi signal sasvim u redu, pun signal kroz 4 zida.

 

Što se testiranja temperatura i performansi tiče, nisam ga kurio u Prime-u/3dMark-u/Heaven-u.

Testirao sam ga u BF Hardline, 1080p, medium postavke, 64 igrača multiplayer: ovisno o mapi, FPS 55-90, većinu vremena iznad 60 fps-a što je sasvim dovoljno za ugodno igranje.

CPU je išao do 85 C, GPU 78 C

Diablo 3 na 1080p max postavke 80-110 fps.

Dota 2  1080p  može 60+ fps uz malo tweakanja video opcija (kombinacija high/medium)

 

Toliko od mene za sada :)

 Takodjer mi je nekidan dosao. Jedino sto mi smeta je "prevelika" rezolucija u odnosu na mali ekran pa mi je sve nakako malo. Morat cu povecat defaultni font. Btw jel zna ko di mogu uzet caddy za njega? Uvalio bi nekakav SSD umjesto CD-ROM-a.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 8:10 (tnakir).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi! Jel ima kaj 17", FHD, IPS do 6000 kn?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima lenovo z70-80.   Lista

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel mozda ovaj asus ima bar priblizno dobar ekran ko taj Lenovo? Jel proc na lenovu puno bolji i jel grafa puno losija nego na asusu? Jel lenovo ima mozda pozadinsko svijetlo na tipkovnici? Negdje pise da ima, a na vecini nis ne pise. 

 

www.instar-informatika.hr/notebook-asus-f751lk-t4048d-intel-core-i5-4210u-ram-8-gb-ddr3-hdd-1tb-24gb-ssd-173-fhd-gf-gtx850m-2-gb/asus-f751lk-t4048d

 

Mislim da su mi ova dva za sad usla u uzi krug. 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Proc na Lenovu nije puno bolji nego nekih 10, max. 15%, radi se o i5U nove generacije, koja nije nist posebno nova.

 

Mislim da ti je bolje da se ne nadas nikakvoj osvjetljenoj tipkovnici.

 

Lenovo bi trebao imati osjetno bolji ekran, prvenstveno radi kuteva vidljivosti, a ostale karakteristike kao kontrast, sRGB, RGB, raspodijeljenost svjetline, itd. za to treba citat kakav review. Lenovo bi trebao imati i klasicno odlican pristup komponentama za Lenovo, a Asus klasicno los pristup za 17,3" serije koje nisu N, G,.. mislim da bi se radilo o ovako necemu kada bi kupio Asus i htio ga nadogradit:

makar, laptop za prosjecnog korisnika ima sve u sebi. U procesor se neda zamijenit.

Asus ima prednost u igrama radi dost jace 850M graficke koja doduse nece bit 100% iskoristena u naslovima koji na visim postavkama zahtjevaju jaci procesor.

 

Razmisli si i o trecoj opciji, laptop, npr. x550jk + vanjski monitor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 13:44 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treca opcija je n551

www.adm.hr/product_info.php?products_id=15888, ali mislio sam 17" da nemoram stalno prebacivat monitor jer malo radim u dnevnoj, malo u spavacoj, malo na terenu :D ali ako je ovaj asus bolji, kak mi se cini da je, uzet cu njeg. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koja je namjena uopće tebi, tj. koje programe koristiš, da vidimo treba li ti nešto više cpu/gpu snage ili možda oboje? Ako se stalno seljakaš vamo tamo, nebi išao na x550jk + monitor jer ne možeš s tim po terenu ići :D.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TTTT kaže...

Treca opcija je n551

www.adm.hr/product_info.php?products_id=15888, ali mislio sam 17" da nemoram stalno prebacivat monitor jer malo radim u dnevnoj, malo u spavacoj, malo na terenu :D ali ako je ovaj asus bolji, kak mi se cini da je, uzet cu njeg. 

Kojem to terenu? Npr. po suncu tesko da bus ista procito sa x550jk, sa n551 mos citat po suncu bez problema, za to ti treba matt ekran i cim jaca moguca svjetlina ekrana, tj. i onaj f751 bi obavio posao vani, al TN je TN, trebas si namjestit monitor ili glavu pod nekakvim optimalnim kutem da ne dobis distorziju boja. Taj n551 Asus opet ima 4GB RAMa, 17,3" ima 8GB, al i5U je 35% slabiji od i5H kada oba rade na high-performans, tj. kada oba koriste turbo, tj. razlika je skoro pa citavih 1Ghz. N551 je doradjeniji izradom i puno lakse nadogradis RAMe.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 15:02 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma pod teren nisam mislio nikakve teske vanjske radove, nego balkon, terasu ili na putu. Trenutno zivim od internet marketinga, pa mi ne treba za nekaj prezahtjevno, povremeni photoshop, jos povremenije editiranje videa i konstantno kodiranje web stranica, ali posto sam 5-10 sati dnevno za laptopom, htio bi da ima dobar ekran, ovo drugo mi nije toliko bitno. Imam dobar stolni komp, ali najvise volim raditi iz kreveta ili na terasi kad je lijepo vrijeme. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam jedno pitanje - u vezi Asusove n551jk i n551jm - na službenim stranicam stoji da imaju FHD IPS ekran, a u nekim trgovinama vidim u opisu samo matt HD ekran. Greška u opisu ili?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TTTT kaže...

Ma pod teren nisam mislio nikakve teske vanjske radove, nego balkon, terasu ili na putu. Trenutno zivim od internet marketinga, pa mi ne treba za nekaj prezahtjevno, povremeni photoshop, jos povremenije editiranje videa i konstantno kodiranje web stranica, ali posto sam 5-10 sati dnevno za laptopom, htio bi da ima dobar ekran, ovo drugo mi nije toliko bitno. Imam dobar stolni komp, ali najvise volim raditi iz kreveta ili na terasi kad je lijepo vrijeme. 

Onda idi na ili na Asus N551JK-CN111D ili na 500kn skuplji, isti sa i7, N551JK-CN112D ili na Lenovo z70-80 sa ovoliko vecim ekranom, slabijom grafickom, +4GB RAMa te najvecom mogucom autonomijom baterije, radi ULV proca, malo efikasnije Broadwell mikroarhitekture, makar slicnu stvar postize Haswell i5H na power-saveru, a istu ako bi dodatno undervolto procesor. To spominjem jer pretpostavljam da netreba neke CPU snage za kodiranje, a dok ces biti na terasi sigurno da ce ti biti ugodnije da laptop nije ukljucen u punjac. Ovime ne sugeriram da ides na Lenovo, nego cisto to spominjem da znas sto ocekivati i od autonomije baterije.

Naravno, bio na Asusu ili Lenovu performanse/turbo speed procesora ce biti bolji kad je laptop ukljucen na punjac, znaci nikakvo video editiranje ne dolazi u obzir dok je laptop istekan. Jos jedna sitnica kad sam kod baterije, 4cell neznaci da je slabija od 6cell, pogotovo kod tih skupljih laptopa. Moj Acer v5-573g ima isto 4cell ko Lenovo i 53.4 WHrs kapacitet, dok taj Asus ima 56 Whrs kapacitet, a 6cell bateriju. Za primjer, ja sa svojim Haswell i5-4200U, tom baterijom i svjetlinom na nekih 50% bez problema izdrzim na balanced modu 6h, najbolje kombinirat power-saver i balanced, tako mi je jednom 10h izdrzo laptop dok baterija nije pala na 7%, s time da sam tada povremeno gasio ekran. Sa novim ICC profilom sa notebookchecka, ekran mi je dosta svijetao i na 25%, tako da se mozda i na tu foru da izmanipulirati autonomija baterije (mozda s time nije bas nist postignuto sto se baterije tice).

Da me netko od kolega opet nebi zaskocio, moram ponovit, i sa i5U, i7H, i7HQ se mozes igrat sa undervoltanjem, ali i5U eventualno mozes sa Intel XTU dici 200Mhz iznad turbo speeda, znaci nikad ni blizu 3Ghz, dok sa i5-4200H imas 3.3Ghz za obje jezgre, sa i7HQ 3.3Ghz za 4 jezgre, sa i5-5200U 2.5Ghz za obje jezgre. Znaci onaj u opisu napisani turbo vrijedi samo za 1 jezgru, ovako to stoji za puni broj jezgri, hyperthreading onda to dupla u obliku logickih jezgri, threadova, sta vec.

 

@ZdravkecB

Mislim da u ovom postu linkani N551JK imaju IPS, nije da pise samo matt, ima tu jos oznaka, a svakako gledaj da ima FHD. N551JK sa HD rezolucijom i 8GB rama nema IPS nego TN matricu, znaci XO148D model izbaci, ako ga gledas. CN112D 100% ima IPS, sukladno oznaci i istim karakteristima ekrana (Ultra Slim 300nits//FHD 1920x1080 16:9//AG//NTSC:60%//WV) CN11D bi isto trebao imati IPS. Ova zadnja oznaka u zagradi, WV, znaci wide viewing, fali jos angle, tj. puna oznaka je WVA, a kod npr. 17,3" F751LK Asusa sa slicnim oznakama pise EWV, moguce da to E, oznacava da se ne radi o IPS nego iznadprosjecnoj TN. Sad sam te vjerojatno zbunio pa je najbolje da priupitas ducan u kojem mislis kupiti je li ili nije IPS ili jednostavno kupis u onom ducanu di pise IPS. N551JM je vec pokupovalo vise od par forumasa i svi napisali da ima IPS, tj. da nema distorzije boja tipicnih za TN. Za igre je najbolji N551JM, naravno jaca 860M graficka ima cijenu. Vrijedi reci da naspram N551JK taj ima jos 7200rpm disk i dolazi sa 8, a ne 4GB RAMa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 18:07 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima netko iskustva sa SSD-ima. Koji od ova 2 je pouzdaniji.

Patriot Blaze 120 GB ili KINGSTON HyperX FURY 120GB

Nemojte pisati Samsung ili OCZ jer to znam i sam. Probelm je cijena 

 

EDIT: SSD bi išao u lenovo g710

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 19:37 (plavi08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek, hvala ti, budem jos razmislio, ali mislim da cu uzeti N551 i5. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
plavi08 kaže...

Ima netko iskustva sa SSD-ima. Koji od ova 2 je pouzdaniji.

Patriot Blaze 120 GB ili KINGSTON HyperX FURY 120GB

Nemojte pisati Samsung ili OCZ jer to znam i sam. Probelm je cijena 

 

EDIT: SSD bi išao u lenovo g710

 od ta dva isao bi na hyper fury ili malo skuplji arc100

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

planiram uskoro kupiti laptop za oko 5-6 000 kn,u igri su dell ,lenovo,acer i asus ,asus i acer nude više hardvera za manju lovu pa ako netko ima iskustva sa acerom i asusom neka ih napiše

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Namjena bi bila?

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bi  vase misljenje o ovom laptopu

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.AAE10E8C-F031-4158-B6ED-2CB27ACB7B52.aspx

Laptop bi se koristio za surfanje, youtube, filmove (1080p)

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Procesor je u redu za tu namjenu, integrirana grafička bi isto trebala obaviti posao koji od nje tražiš. Jedini problem je što ti tražiš 1080p (FHD), a navedeni laptop ima HD rezoluciju ekrana. Prvi kojeg mi izbacuje nabava sa 1080p je lenovo z50 za 3k kuna. Taj lenovo ima 840m, koja nije potrebna za tvoju namjenu (osim ako nebi bilo igranja nekog), a diže cijenu laptopa. Možda ima neki sa full hd rezolucijom i integriranom samo ga ja ne nalazim. Možda fichek izvuče nešto iz rukava.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Kupujem laptop i treba mi pomoc. :) Najvise bi se koristio za programiranje, ne bi bilo lose da ako zelim neku igricu zavrtiti da i to moze(nista prezahtjevno). Budzet mi je 4500kn. 

 

Ja sam pronasla dva koja mi se cine oke pa me zanima koji bi ste preporucili ili mozda neka treca opcija.

 

asus ili

acer

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@AirLive

Nema nist sa FHD jeftinije od tog Lenova z50.

 

@Syr

Slazem se sa AirLiveom, za puni dozivljaj 1080p filma ides na laptop sa 1080p rezom ili laptop spajas 1080p monitor/TV pa ti u tom slucaju nije bitna reza laptopa, nego koju rezu moze isporuciti integrirana graficka (tu nemas brige).

Stvar je sto neki ljudi slabo primjete razliku izmedju 720p i 1080p rezolucije na 15,6" ekranu, pogotovo kad se laptop malo udalji.

N3530 i 3558U procesori nisu nest posebno razliciti sto se performansi tice, laganu prednost bi dao N3530, al nemoj se puno zamarati s time.

Toshibu za te novce osobno nebi gledao jer za 300kn vise imas i3U proc: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i3+15.6 (trebalo bi biti 24mj jamstva za sve Aspire Acere). Kod Toshibe koju si linkao pripazi jer nema opticki citac, ako ti je to uopce bitno.

 

@Igotbigproblems

Asus jace izrade, Acer jaceg procesora i bolje FHD rezolucije.

Budzet dozvoljava vise od toga, stoga, ako je HD rezolucija u redu razmotri performans best buy Asus X550JK sa procesorom jos malo jacim nego u linkanom Aceru, ali bez upitnog grijanja i sa osjetno jacom grafickom koja na toj HD rezoluciji moze zavrtit i najnovije naslove na pristojnom broju fps-a. 

Sto se tice gornje granice, sa FHD rezolucijom i jacom izradom ima V3-572G Acer, skupa sa Windowsima. Za razliku od linkanog Acera ovaj je gornje metalne izrade, vjerojatno jos malo bolje nego K Asus. Procesor nije M, nego stedljivi U, stoga temperature nisu upitne, graficka je opet solidna 840M, ali prakticki 2x slabija od 850M u igrama. Ima +2GB RAMa u odnosu na ostale, ali je dosta zeznuto nadogradit ih npr. na 8GB, tj. treba ic u servis za takvo sto, ako nisi spretna, dok kod 15,6" Asusa to nije problem. Vrijedi jos spomenut svjetlecu tipkovnicu.

Sto se tice 17,3" imas E5-771G Acer, bez Windowsa, ista prica sa RAMima kao prijemalo, gore nema metal, nego cvrstu plastiku kao kod npr. X Asusa, posebno je sto ima valjda najkvalitetniji ekran u tom rangu i opet FHD rezoluciju.

Moj zakljucak je da tvoja 2 odabira nisu losi, dapace, a za nesto vece novce po meni su ova 3 veceg ulozeno/dobiveno omjera.

Sorry za tolko editanje, za 4000kn vrijedi jos spomenut Lenovo z50 isto sa FHD rezolucijom, solidne izrade i laganim pristupom ispod haube, eto sad je gotov post.

 

Usput, sretan Uskrs svima! ;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2015 16:37 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

takodjer sam se odlucio za kupnju laptopa, budzet je oko 4000kn, zapao mi je za oko ASUS sto je @Igotbigproblems naveo (protego bi se za tih 150kn). Uglavnom, laptop bi se koristio sa posao samo, autoCAD, office, net itd. Nikakve igre i slicno... Pa me zanima za te novce da li netko proporuca jos nesto? Preferiram ASUS, DELL, eventualno ACER, HP ne dolazi u obzir zbog čišćenja i pregrijavanja... I po mogućnosti da nije integrirana graficka. 
Svaki savjet je dobrodosao.

 

Sretan Uskrs!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Solidan je laptop pogotovo radi malo iznadprosjecno cvrsce izrade te +2GB RAMa cija je cijena 200kn (4GB=300kn, 8GB=500-525kn). Lenovo z50 kojeg sam zadnjeg nadodao je zgodan jer ima FHD rezu i takodjer solidnu izradu te lagan pristup svemu ispod haube. 2D Autocad moze odraditi i integrirana, za 3D je pozeljna cim jaca graficka pa u tom slucaju razmisli o Asusu X550JK, pogotovo ako ti je svejedno za rezoluciju. U oba slucaja je pozeljniji cim jaci procesor i cim vise RAMa. i5H u tom X550JK je 35% jaci od i5U, 850M cca 80% jaca od 840M.

 

Sa i5U i svim U procesorima skoro pa nijedan laptop nema brige, stoga ti procesori i jesu gotovo pa izbacili M procesore sa trzista sto se tice jeftinog i srednje skupog rang za prosjecnog korisnika. 8xxM grafe su takodjer superefikasne sto se tice performansi/potrosnje. Asus X550JK nema problema sa temperaturama sa tim hardverom, znaci sa jos uvijek najjacim laptop i5 procesorom, sto se fino vidi u domacoj recenziji PC experta, tj. recenziji kolege Darkydark-a. Kada bi se laptop prikljucio na vanjski monitor FHD rezolucije i opalila kakva jaca igra ili nekakva 3D simulacija, temperature bi zasigurno porasle, no vjerujem da bi bilo ok, a ako ne, da bi se dalo obuzdati sa kvalitetnijim vanjskim coolerom.

 

Vidi jos http://mojasus.com.hr/pouzdanost

@Igotbigproblems takodjer pogledaj ovaj zadnji link..

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2015 21:30 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice