Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.626.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: CPU chat tema
rambox kaže...
Glavas_ZG kaže...

Što vam je tu čudno, pa dobili su ga free, a u planu im je i dalje tako...

Je, ali ovo je apsurdno besmisleno ili na razini dječijeg vrtiča bez greške.

 

Večina Jubitu testera dobije Intel proc za badave tu je kvaka.Ako i malo držiš do sebe, pa logično da nema smisla napisat ovakvu glupost=zaključak za odlazak na zahod.

 

Zaključak i7 7800X potrošnje je glupost prve klase, nisam mogel odoljet eto i moje puno agresivnije/preciznije tabličetine.

 

http://www.pcekspert.com/clanak/intel-core-i7-7800x-recenzija/?pg=5

 

 

 

 

 Ovaj proc su dobili iz dućana, koji nije nikakav Intelov partner niti išta slično. Threadrippera su pak dobili direktno od AMD-a sa vlastitim logom ugraviranim. Pa ti vidi. Općenito sa AMD-om imaju jako lijepu suradnju.

 

Ali da, ovaj konkretan review je cijeli malo tupast.

 

 

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
15 godina
offline
CPU chat tema

XXX aj kupi više procesor, to šta imaš je štedna žarulja

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
dery kaže...

XXX aj kupi više procesor, to šta imaš je štedna žarulja

 Budem, kad bu polovni i7 7700 soma kn. Nedam više a nije mi problem uz ovih 22 w potrošnje pričekati koju godinicu  

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
XXX kaže...
dery kaže...

XXX aj kupi više procesor, to šta imaš je štedna žarulja

 Budem, kad bu polovni i7 7700 soma kn. Nedam više a nije mi problem uz ovih 22 w potrošnje pričekati koju godinicu  

 ne zaboravi, ove godine moraš i drva kupiti, nemaš više fx 

7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
Evo neslužbenih cijena za 8. generaciju Intelovih procesora. U kanadskim dolarima..neloše. U Kanadi su nešto skuplje tehnikalije, nego u SAD-u.
12 godina
offline
CPU chat tema

Preskupo i na to vjerovatno jos nije ni PDV dodan.

8 godina
odjavljen
offline
Re: CPU chat tema
Averletum kaže...
Evo neslužbenih cijena za 8. generaciju Intelovih procesora. U kanadskim dolarima..neloše. U Kanadi su nešto skuplje tehnikalije, nego u SAD-u.

 x10 HRK = cijena kod nas.

The Show Must Go On
7 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

Uobičajene cijene, i3 x100 - 115$, i5 x400 - 180$, biće odličan ovaj i5 8400 ako bude koštao kao r5 1400, r3 bi mogao biti mrtav poslije kave.

10 godina
offline
CPU chat tema

Sve mi se čini da će bit veselo poslije izlaska kave na tržište i to sve zahvaljujući AMD-u sa svojim Ryzen-om. Veliko hvala AMD-u što je probudio uspavani Intel 

ništa mi se neda
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
Glavas_ZG kaže...
Averletum kaže...
Evo neslužbenih cijena za 8. generaciju Intelovih procesora. U kanadskim dolarima..neloše. U Kanadi su nešto skuplje tehnikalije, nego u SAD-u.

 x10 HRK = cijena kod nas.

Po tome i5 zaključano govance,"govance"jer je zaključan, 2400kn , a otključano govance, "govance"jer je 3400kn. Ako bude tako onda je tu opet amd prvak.

kradem mine iz minskog polja
8 godina
offline
Re: CPU chat tema

Prije će koštat kao R5 1600X ~2000kn ipak je to intel nema jeftino.

 

Nije mi jasan novi turbo, ako su sve jezgre turbo na 3.9 čemu onda base clock 2.8?

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Intel da proda 4 jezgre ispod 150eur necemo vidjeti, bar dok ne dodju 4 jezgre u nivo pentiuma.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: CPU chat tema
Averletum kaže...
Evo neslužbenih cijena za 8. generaciju Intelovih procesora. U kanadskim dolarima..neloše. U Kanadi su nešto skuplje tehnikalije, nego u SAD-u.

Razlika između i3 i i5 je $4? Seems legit

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: CPU chat tema
D3lBoy kaže...
Averletum kaže...
Evo neslužbenih cijena za 8. generaciju Intelovih procesora. U kanadskim dolarima..neloše. U Kanadi su nešto skuplje tehnikalije, nego u SAD-u.

Razlika između i3 i i5 je $4? Seems legit

 Zašto ne jer su k i ne k. Samim time intel pokazuje da je neotključan model .

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 17:42 (dery).
10 godina
offline
Re: CPU chat tema

Super logika. Ali ovo je fake

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
D3lBoy kaže...

Super logika. Ali ovo je fake

 Tako je i sa kaby lake i3 k modelom i i5 7400, skoro isto koštaju.

15 godina
offline
Re: CPU chat tema
DaShip kaže...
D3lBoy kaže...

Super logika. Ali ovo je fake

 Tako je i sa kaby lake i3 k modelom i i5 7400, skoro isto koštaju.

 Da samo šta je i3k bila veča cijena 5$ od i5 7400. Ipak je to sad 6core naspram 4core pa je skuplji 4$ ahahaha , eto koliko ga intel cijeni.Možda bolje reči gdje svrstavaju ne k modele, u nižu klasu što je istina.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 17:35 (dery).
16 godina
offline
Re: CPU chat tema
Averletum kaže...
Evo neslužbenih cijena za 8. generaciju Intelovih procesora. U kanadskim dolarima..neloše. U Kanadi su nešto skuplje tehnikalije, nego u SAD-u.

To si posudio sa Anandtech foruma, ali pošto nisi registiran ne moš vidit dodatni materijal koji je dostupan samo registriranim korisnicima.

 

https://forums.anandtech.com/threads/intel-skylake-kaby-lake-coffee-lake-thread-coffee-lake-s-specs-out-page-554.2428363/page-594#post-39042961

 

Eto i konverzija cijena, dakle iz Kanadskih dolara u Američke Dolare to je odradil jedan forumaš.Recimo da su to točne cijene, iako relano nisu jer bit če tu još manjih promjena to sigurno.

 

Cijena i3-8350K vs i5 8400, to fakat nema nikakvog smisla jedna od tih cijena je totalno ukrivo.Kaj se tiče mojih ranijih prognoza, pogodil sam cijene za tri modela Intel 6 Core Kavovina procesora.Ko je mislil dobit Intel 6/12 ispod 300dolara, taj se gadno zeznul realno to je nemoguče fučkaj ga sad.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=294&jumpto=5428992&sort=asc&view=flat

 

Ja sam malo friziral njegovu tablicu, tak da se fino vidi smislenost Intel cijena vs ubitačna Ryzen konkurencija.

 

Za kraj šta reči osim ovog, pa ko bi normalan kupoval bilo koji Intel 6/12 proc kad R7 1700 može kupit za 270dolara.

 

 

http://www.microcenter.com/product/476005/ryzen_7_1700_37_ghz_8_core_am4_boxed_processor_with_wraith_spire_cooler_-_pre_order

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 17:42 (rambox).
7 godina
neaktivan
offline
CPU chat tema

i5 8400 se nadmeće sa r5 1400 i 1500x, r5 1600 ima msrp od 220$, ovaj i5 bi trebao koštati 180$, ko bi odabrao 4 slabašna jezgra umjesto 6 jačih jezgri?

8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Rambox

 

Onaj kome treba kvalitetan i brz procesor, a to ti je 90 posto populacije svakog foruma na koji dođes, uglavnom za gaming, laksi multitasking (torent, youtube, fejs, filmovi) i koji na kraju krajeva bude sitno sporiji od ryzena 1700 u multithreadu, zbog 17-20 posto veceg IPC-a i dosta vecih taktova...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 17:45 (Lucidius).
14 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

i5 8400 FTW

 

8700K vs 1700X   u multi-u izjednaceni u singleu intel unistava... slobodno moze kostat 20-30% vise od ryzena...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 18:00 (ansha).
8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Yeah baby, o tome ti pricam 

7 godina
neaktivan
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...

i5 8400 FTW

 

8700K vs 1700X   u multi-u izjednaceni u singleu intel unistava... slobodno moze kostat 20-30% vise od ryzena...

 Zar zbilja vjeruješ tim CPU bench sajtovima?Još ništa ne znamo o tim procesorima, benčmarke sigurno nećemo vidjeti ovog mjeseca.

11 godina
offline
Re: CPU chat tema
ansha kaže...

i5 8400 FTW

 

8700K vs 1700X   u multi-u izjednaceni u singleu intel unistava... slobodno moze kostat 20-30% vise od ryzena...

Dodaj na sve to jedno vodeno hladjenje od 100$, plocu duplo skuplju i opet dobijes 6 jezgri 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
CPU chat tema

Zasto bi ista od toga bilo potrebno?

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
DaShip kaže...
ansha kaže...

i5 8400 FTW

 

8700K vs 1700X   u multi-u izjednaceni u singleu intel unistava... slobodno moze kostat 20-30% vise od ryzena...

 Zar zbilja vjeruješ tim CPU bench sajtovima?Još ništa ne znamo o tim procesorima, benčmarke sigurno nećemo vidjeti ovog mjeseca.

Lol, pa ovo je uz pretpostavku da je ipc na razini kaby-a...

11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Let's play a game.

Pogledaj sad svoju masinu i razmisli o tom pitanju sto si meni postavio, nisi glup skontaces odgovor.

Ako ne skontas evo,

K procesor i ploca gdje neces clockati?

Ti stvarno mislis da ces moci ohladiti jeftinim kulerom 6 intelovih jezgri kad ih clocknes?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: CPU chat tema

Malo sam gledao ove rezultate i uspoređivao sa skyx-om. Dakle ovaj coffee bi trebao radit na 4.3ghz all core, a rezultati su usporedivi sa skylake x 6c procom na 4.9-5.1ghz. Zar stvarno mislite da će intel bit tako darežljiv sa performansama da doslovno pokopa svoju novu high end platformu sa mainstreamom?

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
chaselol kaže...
ansha kaže...

i5 8400 FTW

 

8700K vs 1700X   u multi-u izjednaceni u singleu intel unistava... slobodno moze kostat 20-30% vise od ryzena...

Dodaj na sve to jedno vodeno hladjenje od 100$, plocu duplo skuplju i opet dobijes 6 jezgri 

6 jezgri? Naravno, poanta je da je tih 6 jezgri brzo ko amd-ovih 8 u multiju, a to znaci puno bolji cpu... I naravno da mu na stocku ne treba specijalno hladjenje...

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU chat tema
_mark0_69 kaže...

Malo sam gledao ove rezultate i uspoređivao sa skyx-om. Dakle ovaj coffee bi trebao radit na 4.3ghz all core, a rezultati su usporedivi sa skylake x 6c procom na 4.9-5.1ghz. Zar stvarno mislite da će intel bit tako darežljiv sa performansama da doslovno pokopa svoju novu high end platformu sa mainstreamom?

Ali ovo nije sky-x, sky-x ima svojih problema, ovo je ono sta je 6-core sky-x trebao biti, ovo ima skoro 50% vise cache-a...

 

Uostalom, nije tocno da treba 4.9-5.1 kad ide i sa 4.6ghz (pogledaj sliku)

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 18:28 (ansha).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice