Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.631.879
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Moja xmp 3000mhz sa jednim klikom na 3200, a iste latencije... Da mi se da ručno štimat, ko zna kolko bi se još uspilo izvuć, al potrebe je 0% 

 

toxic ajde vrati nam se, naćemo neko rješenje. Prvo fanboye na ignore i rješio si se nepotrebnih gluposti ;)

 

Reci mi jel probao flashat bios?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Nisi vidio kada nisi ni trazio, eto obični vengeance lpx na 3200mhz radi sa a xpm profilom na 3200mhz i to na msi x370 carbon ploci.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Piše ti na prošloj stranici da je flešao bios. A toxic lagano kenjucka. Nitko ne može sigurno uprijeti prstom i napisati problem je tu ili tam. Treba testirati komponentu po komponetu. Proc na ispitnoj ploči pa ram i na kraju ako nije do toga ispitati samo ploču. To je sva filozofija. Znači pravac servis ako nemaš rezervne komponente.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

E sad ne mogu pratiti svaki post... al svakako ako nema zamjenskih komponenti, servis i toeto.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Da je AMD vs Intel pratio bi ti svako slovo 

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Patrick_cro kaže...
Nisi vidio kada nisi ni trazio, eto obični vengeance lpx na 3200mhz radi sa a xpm profilom na 3200mhz i to na msi x370 carbon ploci.

 Ajd hvala, drago mi je da postoji takav sretnik 

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kaj sretnik...koliko vidim po uzorku veća je šansa da pobereš BSOD na intelu nego da ti ram ne radi na visokoj frekvenciji.

8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ti imas spektakularnu moč zapazanja onda 

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

pa normalo da imam, od vas 3-4 koji ste prek veze uspjeli ugrabiti nepostojeću kavu, jedan je imal neispravan proc a drugi nemere ni windowse dignuti ak ne izmoli zdravo mariju.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Kaj s 3 i 4? Hehe
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

pa normalo da imam, od vas 3-4 koji ste prek veze uspjeli ugrabiti nepostojeću kavu, jedan je imal neispravan proc a drugi nemere ni windowse dignuti ak ne izmoli zdravo mariju.

Na forumu imas jedno 20ak forumasa sa kavom, vise nego vlasnika kave od kada je izasao ryzen (opet tvoje izviđacke sposobnosti izviru), a kupis ih gdje hoces, ako ti za to treba veza onda imas nekih drugih slabosti...

 

Kaj je problem na onom sistemu jos se ni nezna.

 

A ja koliko god gledam i gdje god zavirim u vezi ryzena citam svakodnevno neke zalbe i savjete za troubleshotove na tim sistemima.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 18:18 (Lucidius).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Škart su i jedni drugi. Pričekati nove linije, ovo je i tak prolazno/prijelazna generacija 

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Covjek odabrao a xpm profil i radi memorija bez problema na 3200mhz tak da neznam zasto nebi radilo i drugima i pazi taj vengeance nije cak n bi die
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

 

A ja koliko god gledam i gdje god zavirim u vezi ryzena citam svakodnevno neke zalbe i savjete za troubleshotove na tim sistemima.

 

 

 

 

 Il pogledas malo tech kanale gdje ekipa slaze sisteme na tjednoj bazi, na kraju videa kod ryzen sistema u masu slucaja "morali smo zamijeniti memoriju", al ne, to nije problem i nije istina...

XXX kaže...

Škart su i jedni drugi. Pričekati nove linije, ovo je i tak prolazno/prijelazna generacija 

 Ma jedino je g4560 radi 100% kako je deklariran, trza kod svakoga. 

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Škart su i jedni drugi. Pričekati nove linije, ovo je i tak prolazno/prijelazna generacija 

 Tvoje je, kao i ti ryzen kplus jeftikaneri 

 

Neznam samo sta mislis da novo dolazi iducom generacijomm osim vise jezri...

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

I moj je šakrt ali kako sam ga platio još 2003. boli me tuki 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Moja xmp 3000mhz sa jednim klikom na 3200, a iste latencije... Da mi se da ručno štimat, ko zna kolko bi se još uspilo izvuć, al potrebe je 0% 

 

toxic ajde vrati nam se, naćemo neko rješenje. Prvo fanboye na ignore i rješio si se nepotrebnih gluposti ;)

 

Reci mi jel probao flashat bios?

 povratni info.

 

Totalno je nestabilan sustav sve dok rucno u biosu nisam rekao da radi samo s 5 jezgri, s 5 jezgri je skroz stabilan sustav.

 

tako da je proc..

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Škart su i jedni drugi. Pričekati nove linije, ovo je i tak prolazno/prijelazna generacija 

aaaa deda naš. Da je ovo škart, prodavalo bi se ko škart i najvažnije od svega - koštalo bi ko škart. Dakle, s obzirom na potonje - da je to škart - kupio bi ti to odma. No pošto ovo nije škart, pošto se prodaje ko ludo i pošto mu je cijena realna (uvijek je realna, nismo u komunizmu;), onda ti ovo nećeš kupiti ;)

A i ovo o čekanju jer "ovo su prolazne generacije"... Pa moj deda, do kad buš čekal? Pa nije da si u cvijetu mladosti bemu miša. I "prolazno"? Šta to znači? Da ćeš ti kupit onu "neprolaznu" generaciju?! Ah deda, pa jesi'l popio dozu danas?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Ekipa,

 

kolega s posla je kupio novi pc

 

Asus Hero X, i5 8600k, ddr4 gskill 3000mhz 16gb, nvme disk, intel optane.

Konstantno mu se javlja BSOD, dakle uspio je prvi puta instalirati windowse itd. i nakon toga vise ne moze nista.

Flashao je bios, maknuo nvme i optane ostavio samo sata, uopce vise niti ne moze instalirati windowse sve sto moze je biti u biosu, cim ude i instalaciju putem usba BSOD.

PRobao je micati i rame 0 boodva.

 

Koliko vidim po netu pun kufer ljudi s istim problemima ali nisam nasao nikakvo rjesenje.

Upravo me zvao i rekao da mu je svaki puta druga BSOD greška

Preporucio sam mu da proba s drugim OS-om pa cemo vidjeti.

 Zašto ne pokuša neki linux distro instalirati?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

 

Totalno je nestabilan sustav sve dok rucno u biosu nisam rekao da radi samo s 5 jezgri, s 5 jezgri je skroz stabilan sustav.

 

tako da je proc..

 Znači već drugi primjerak od dvadesetak poznatih sa foruma. Do nedavno je pokvareni proc bio urbana legenda, sad smo prešli i taj prag 

 

Previše škarta.

8 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ma nema veze, to je ipak intel procesor 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

 Znači već drugi primjerak od dvadesetak poznatih sa foruma. Do nedavno je pokvareni proc bio urbana legenda, sad smo prešli i taj prag 

 

Previše škarta.

Škart vozi 5ghz na 1.28v moj dedek. 5.2 na 1.32v  DOA? Dogodi se, navalili ljudi a nema primjeraka. Intel došao u tvornicu sa bičem, koji put opalio po waferu i eto ti ga đavle... 

 

Mislim, i šta ako dobiješ doa procesor? Zamjena u roku odma, klokni na 5ghz i vozi miško. Ryzena ti može proć kroz ruke miljon, ispravnih, ali šta će ti to kad nijedan neće na 4,3ghz. 4,2ghz? Možda 0.01% primjeraka. 4,1ghz? par posto. 8700k, 5ghz? Negdje 99%, u dva klika!

 

dedek :*

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
10 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ajde mali smiri živce, bezobrazan si.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Dedek ti se družio sa bakom 

 

 

Ti si dobar primjer dobro preodgojenog korisnika...pošalju ti pokvareni škart ali svejedno im ljubiš noge 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 22:08 (XXX).
8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kaj ti je bokte pa samo sa ovog foruma je 5 forumasa brze bolje uvalilo Ryzen dok su mogli i otislo na kavu, da ne pricam kako su se i za polovne 7700k hvatali i nudili doplate uz ryzen 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

Kaj ti je bokte pa samo sa ovog foruma je 5 forumasa brze bolje uvalilo Ryzen dok su mogli i otislo na kavu, da ne pricam kako su se i za polovne 7700k hvatali i nudili doplate uz ryzen 

 Pa normalno da jesu ak im je bitan gaming uz visok fps. Nikaj čudno. Ali i dalje je zanimljivo da ima toliko škarta kod novog intela. Prošlih generacija si bez pardona i bez razmišljnja mogao uzeti skuplji procesor bez garancije, šanse da je faličan su bili praktički nula. Bome sad da kupujem bez garancije niš.

8 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

 Pa normalno da jesu ak im je bitan gaming uz visok fps. Nikaj čudno. Ali i dalje je zanimljivo da ima toliko škarta kod novog intela. Prošlih generacija si bez pardona i bez razmišljnja mogao uzeti skuplji procesor bez garancije, šanse da je faličan su bili praktički nula. Bome sad da kupujem bez garancije niš.

 Procesori ako ce doc pokvareni biti ce DOA, a da ce mu riknut jezgra ili nesto drugo sa hardverske strane nakon određenog vremena koristenja je u razini statisticke greske.

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

A bumo vidli, pratimo dalje da li će ih biti...ako bude iskrenih upisa. Kao što rekoh, ne pamtim kad je netko naposao da mu je došao pokvaren proc.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
gil kaže...

Ajde mali smiri živce, bezobrazan si.

 Hej veliki!!! Jel to meni? Nisi kliknuo odgovori pa kontam da je... U tom slučaju - ja i dedek imamo trolerski klik. Ako se on ne uvrijedi, odlepršaj s komentarima o mojoj "internet osobnosti". Viš, njegovo druženje s mojom bakicom mi je baš simpa, i baš mi je drago za njih dvoje...

XXX kaže...

Dedek ti se družio sa bakom 

 

 

Ti si dobar primjer dobro preodgojenog korisnika...pošalju ti pokvareni škart ali svejedno im ljubiš noge 

  Ali, znaš onu dobru staru "strpljen spašen"? Ja dočekao mališu, i vozi mališa ;)

 

Sad bez zajebancije... katastrofa je što je uopće danas slučaj da ti stigne DOA procesor. Daleko od toga da mi je to ok, kako veliš to nije bio slučaj fakat godinama/serijama. Vjerojatno se potkrao neki fail, malo popustili u QC-u radi demanda i cijena je to. Doduše, ne znam koliko smo mi reprezentativni kao "tržište" (mislim bug.hr)... Malo sam češljao loše rezencije na neweggu i amazonu... Vidio jedan jedini DOA komentar. ko će ti ga znat...

 

Da te podsjetim iopet: 5ghz@1.28v ... Da sam ih 10 morao vratit, vrijedilo bi 

 

ps Lucidius ... rekorder, nema šta.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 22:36 (eywa33).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

To vam je tak, akcija izaziva reakciju. Podbadate rižu zbog loše nekompatilnosti sa memorijom iako je to više ide na dušu proizvođačima ploča...normalno da bu uslijedila reakcija prvim povodom. Kud ćeš gore od mrtvih procesora. 

 

Ali netreba sve to spuštati na osobnu razinu, predmet su komadi silicija a ne korisnici. Predmet su delidatori, privjesci, riža i škkart a ne dedeki i sl.

 

Završavm ozbilji dio.

 

Nastavimo u revijalnom tonu 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice