Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.632.616
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

To vam je tak, akcija izaziva reakciju. Podbadate rižu zbog loše nekompatilnosti sa memorijom iako je to više ide na dušu proizvođačima ploča...normalno da bu uslijedila reakcija prvim povodom. Kud ćeš gore od mrtvih procesora. 

 

Ali netreba sve to spuštati na osobnu razinu, predmet su komadi silicija a ne korisnici. Predmet su delidatori, privjesci, riža i škkart a ne dedeki i sl.

 Nisam nijednom nabadao rižu zbog problema sa memorijom. Al to je zapravo sasvim validan razlog da ga se trasha. Iskreno, da uzmemo 5% DOA rate na kavi (što je nemoguće, to bi bio headliner), osobno bi me više odvlačila prilično čuvena boljka ryzena sa memorijom, nego DOA sa intelom. Ako dođe DOA, znam da imam novog no questions asked. Meni hgspotovci zamijenili u doslovno 5min. Hvala, doviđenja. A što sa ryzenom kad ti ne ide rejtana brzina? Sjest i plakat. Nemoš ga vratit kao neispravnog, moš tražit povrat... << ovo je ako bi baš išao cjepidlačit. 

 

ps kad smo kod cjepidlačenja, boldano 

XXX kaže...

 

Nastavimo u revijalnom tonu 

To sam htio čut. Nego, reci ti meni, što ćemo sa "neprolaznim generacijama" hardvera? Kad te stižu? 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

imao sam gomilu smeca od hardvera, ili sam bar tako mislio od tome, dok nisam skuzio jednu stvar, a ta je da samo neupuceni vode "ratove"...

 

korisnik koji ima potrebu za 6 diskova treba kupiti plocu koja ima 6 sata utora, kuciste sa 6 utora za diskove i napajanje sa 6 sata konektora...

 

korisnik koji zeli "vrtit" neki odredjeni softver triba pogledat koji je minimum ili recommended requirement za taj softver i na osnovu toga kupiti cpu, ram i grafu...

 

i kraj price, sve ostalo je samo izdrkavanje...i komp deset godina star vozi jednako kao i moderni ono za sto ispunjava requiremente i ni po cemu nije losiji niti bolji...

 

jednostavno je komad hardvera namijenjen za nesto, bilo to novije ili starije. Ako zelis vrtit directx 12 igru, neces kupit directx 9 grafu, ili instalirat sedmicu (dx9) isto kao sto je 16 jezgri nepotrebno za cs:go...

 

kad i ako se pojavi potreba za nekim hardverom, dakle zbog nekog softa, ili obrnuto, za neki hardver se napravi soft, onda kesnesh lovu za to i to je kraj price...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 12:26 (Gorstak79).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
sve više pod neprolazno mi spada konzola...sve više imam filing da propuštam sa ekskluzivama. Iskreno PC mi postaje takav MEH da mi je i jena kuna ulaganja bedasta 🙁
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...
sve više pod neprolazno mi spada konzola...sve više imam filing da propuštam sa ekskluzivama. Iskreno PC mi postaje takav MEH da mi je i jena kuna ulaganja bedasta 🙁

 Toliko si počeo padat na konzole da si dvaput morao naglasit :P

 

Ma iskreno, kužim te. Konzole su plug n play, sve radi... Kužim tipove kojima se ne da zezat. Al isto tako neka ti tipovi shvate i mene kad im kažem da mi je iskustvo na ps4/pro ravnomjerno vožnji katamaranom po olujnom jugu... Riganje ne gine. Jednostavno neide.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
meni je daleko manje bitna izvedba od sadržaja
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...
meni je daleko manje bitna izvedba od sadržaja

hmm? Pa sadržaj je, izuzev par solidnih ekskluziva, isti šta ne?! A o izvedbi nećemo... probao sam witchera 3 na ps4. Čak je jedan moj frend - konzolaš - rekao da mu je nakon pc-a witcher 3 na konzoli deset klasa lošije iskustvo, makar ležao na kauču ... Brat mi zaigrao witchera na mom pc-u, veli totalno novo iskustvo u odnosu na konzolu... Valja probat, a onda je ko droga :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Nakon ovog tvog razmisljam se bas da kupiim ryzena 5 ili 7 iz razloga sto bi dobro dosao nekih 10 dana na koristenje pa da mu iskoristim citav potencijal posto i7 bas I nije za ovi sto radim bar ne ovaj 4 jezgreni.
AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
XXX kaže...
meni je daleko manje bitna izvedba od sadržaja

hmm? Pa sadržaj je, izuzev par solidnih ekskluziva, isti šta ne?

 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Lol...

 

na

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
kaj lol? gdje sam ja napisao da su konzole bolje? pitao si za ekskluzive i dbio odgovor. i dalje stojim kod toga da mi je sadržaj bitniji od izvođenja a ove eksluzive bi igrao na piceku da postoje, ali me postoje i to mi trenutno sto puta napetije od bilo kakvog procesora i gaminga na puno herca 🙄
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
toxic kaže...

Ajde ekipa uopce nije poanta tko je bolji jaci nego pomoc covjeku.

Ryzen radi inace kako treba raditi ali to nije tema.

 

Ali inace gledajte malo :

 

https://www.reddit.com/r/overclocking/comments/793et3/8700k_z370_aorus_gaming_7_trident_z_4133_xmp/

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?96979-New-Z370-system-unstable-memory-and-AURA-issues&p=684159

http://forum.gigabyte.us/thread/2473/issue-z370-aorus-gaming-skill

 

ovo su neki od linkova i intel ima problema s ramima dakle ovo je nova era i cinjenica da ce svi imati problema.

 

 Linkas tu neke probleme sa problemima na 4133mhz, no shit da bi tu moglo biti problema...

 Nisam ti odgovara do sada ali linkao sam neke probleme gdje je samo prva memorija na 4133mhz. Kada si vec siguran u nesto onda bar procirat u pm..

Ali već kada smo kod toga naletio sam na gomilu problema s intelom opcenito.

 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3593937/gigabyte-z370-mobo-bsod.html

http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=6936&title=z370-extreme4-bsod-on-boot

http://forums.crucial.com/t5/Crucial-memory-for-PC-systems/Crucial-Ballistix-Elite-ddr4-3200-XMP-issue-on-z370/td-p/181573

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?98226-Maximus-X-Hero-(Wifi)-Random-Restarts

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3584670/build-random-restart-top-spec.html

 

Dakle samo malo pogledaj, hrpa problema s memorijama itd..

 

A Uzrok je skoro pa identičan kao kod Ryzena. Ne adekvatno educirani korisnici + nekompatiblnost + neispravnost nekog od hw-a

 

Razlika je jedino u tome što ako memorija radi na Intelu raditi ce deklarirano na npr 3000mhz a na Ryzenu na 2933mhz.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 8:43 (toxic).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Lol, kupili su te s par trailera ;)

 

Pa ako ti se igraju ps4 ekskluzive kupi si konzolu šta si se stiso? Ionako svi znamo da si prikriveni konzolaš. Meni sve te "ekskluzive" ne mogu zamijenit jednu dobru mmo igru, jednu, a ima ih mali miljon. Za SP iskustvo, PC ima više nego dosta "ekskluziva" i naslova koji te mogu zalijepiti satima za screen. I sami način kako si postavio "problem" je besmislen. Kao "sadržaj" je bitniji od izvođenja, aludiraš da pc nema "sadržaja"... Lol. 

 

ponavljam, kupi si konzolicu i rokaj te igrice. ne znam što se misliš kad su ti toliko napete. console peasantu 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Lol, kupili su te s par trailera ;)

 

Pa ako ti se igraju ps4 ekskluzive kupi si konzolu šta si se stiso? Ionako svi znamo da si prikriveni konzolaš. Meni sve te "ekskluzive" ne mogu zamijenit jednu dobru mmo igru, jednu, a ima ih mali miljon. Za SP iskustvo, PC ima više nego dosta "ekskluziva" i naslova koji te mogu zalijepiti satima za screen. I sami način kako si postavio "problem" je besmislen. Kao "sadržaj" je bitniji od izvođenja, aludiraš da pc nema "sadržaja"... Lol. 

 

ponavljam, kupi si konzolicu i rokaj te igrice. ne znam što se misliš kad su ti toliko napete. console peasantu 

 Da se ja malo ukljucim u ovo raspravu s obzirom da imam i ps4 pro.

Ali ovo što ti navodiš jednostavno nisu istine.

 

Igre i gameplay (story) itd.. su puuuno nadmašile igre koje dobiš na pc-u.

 

Sve igre koje dobiš na kraju na pc-u mozes igrat i na konzolama izuzevsi par skart naslova koje ionako ne igras na pc-u. Tipa "strategije" kojih niti nema osim CIV i SC serijala, sve ostalo je totalni skart a njih tu valjda nitko ne igra osim mene na pc-u. Svi patite na igre koje imas na obje platfrome.

 

Ponata je da nikad ali nikad nece biti boljih igara na pc-u.

PC ima druge prednosti a to su lakše upravljanje, visoko RR, i tako.

 

Također PC Comunity je brutalno sklon varanju i na svakom cosku naletis na Cheatere dok na npr ps4 cheatera nema.

 

Meni je drago sto mogu birat sto ocu igrat.

Još da mi je nabaviti povoljni Switch odlicno.

 

Također ovdje na forumu ljudi kupuju HW da bi igrali igre vecina njih a ta vecina se jos uvijek VRTI na jednoj igri vise od 2 godine npr. Witcher 3 ili BF, Crysis itd..

Teško uopce od tih silnih fpsova igrat igru i proci je zar ne ?

 

Heba li Vas vise amd vs intel, pc vs konzola niski rr vs visoko rr i slicne gluposti.

 

Konkretno ja sam dosao s jednim klasicnim upitom ako netko moze pomoci odmah se nasla dva pacijenete pricati ciji je veci.

Toxic do bola

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Toxiče, brate. Jesi kad zaigrao jedan WoW, ili neku drugu mmo igru ili jedan LoL, Dotu? Pa ove tri igre, po gledanosti, igrivosti i samoj bazi igrača popišaju se po svim ekskluzivama svih konzola, dvaput... I šta se pjeniš, ratovi rivala su vječno djetinji i zabavni ;)

 

ps što točno to što sam gore napisao nije istina? Kome nije istina? Tebi ili objektivno? Nemoš svoje gledanje na gaming projicirat na ostatak populacije. 

 

"Sve igre koje dobiš na kraju na pc-u mozes igrat i na konzolama izuzevsi par skart naslova koje ionako ne igras na pc-u. Tipa "strategije" kojih niti nema osim CIV i SC serijala, sve ostalo je totalni skart a njih tu valjda nitko ne igra osim mene na pc-u. Svi patite na igre koje imas na obje platfrome." -

 

Šta ti ovo ^ znači? Sve, baš sve moš igrat i na konzoli? Mogu li igrat wow? Na kojem sam proveo valjda više sati nego bi potrošio na svim ekskluzivama... i hebački uživao, mind you. 

 

Sve ostalo je škart? Ma daj, ovako neozbiljne komentare od tebe ne očekujem. Samo indie populacija pojede konzolaške ekskluzive. A gdje su ozbiljniji naslovi... Smiješno je ići dalje. Konzole su za casual gaming, i to je u redu. Ali dovodit to u vezu sa PC gamingom je neozbiljno, pogotovo od nekog poput tebe. I onda još komentiraš kupovanje hw-a za par igrica, iako je to apsurdan komentar. Kao da veliš, kako ljudi kupuju Ferđu za vožnju do shopping centra, i jednom godišnje na more. E i? Ljudi ovdje ne kupuju hardver samo za igranje. PC po sebi je hobi drugačijeg kalibra od konzola. Ako stvarno tako misliš, da je glupavo ulagat u pc za par naslova, pa koji vrag onda ti trošiš tisuće € na pc, k tome ako je sve ostalo škart?! Pa ti si luđi od najluđeg onda...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Lol, kupili su te s par trailera ;)

 

Pa ako ti se igraju ps4 ekskluzive kupi si konzolu šta si se stiso? Ionako svi znamo da si prikriveni konzolaš. Meni sve te "ekskluzive" ne mogu zamijenit jednu dobru mmo igru, jednu, a ima ih mali miljon. Za SP iskustvo, PC ima više nego dosta "ekskluziva" i naslova koji te mogu zalijepiti satima za screen. I sami način kako si postavio "problem" je besmislen. Kao "sadržaj" je bitniji od izvođenja, aludiraš da pc nema "sadržaja"... Lol. 

 

ponavljam, kupi si konzolicu i rokaj te igrice. ne znam što se misliš kad su ti toliko napete. console peasantu 

 Pa vjerojatno i budem, nije problem u novcima nego u dovoljno slobodnog vremena. Ne volim da mi nekaj skuplja prašinu, bilo to PC ili konzola a za sad imam još puno toga za odigrati na PC-u. Prikriveni konzolaš? pa jesam, još od ZX spectruma osamdesetih pa na dalje. U stvari od arkadnih automata koji su bili i ranije.

 

Brijem ak ju kupim da bu PC bio samo za piskaranje po forumu, nema šanse da ulažem u PC i drhtim da li će RDR 2 na PC ili ne. Patetične peticije sigurno nebum potpisivao 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

 

...još od ZX spectruma osamdesetih pa na dalje. U stvari od arkadnih automata koji su bili i ranije.

 

 . Kad malo bolje pogledam, pitam se što ovaj radi konstantno na hw temama it foruma? Da sam ja tako "ogorčen" situacijom na pc gaming sceni, i da mi je konzola postala "isplativijia", bolja i sl. ... sigurno ne bih bio konstantan na hw temama. Ti se ovdje zapravo ispovijedaš i kaješ jelda?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ne ogorčen nego ravnodušan. Čisti MEH  

 

Konzola je također hardver, možemo i o njoj raspravljati, promovirati sl. ne vidim problem. Više se ja tebi čudim zakaj polemiziraš samnom o tim temama 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Toxiče, brate. Jesi kad zaigrao jedan WoW, ili neku drugu mmo igru ili jedan LoL, Dotu? Pa ove tri igre, po gledanosti, igrivosti i samoj bazi igrača popišaju se po svim ekskluzivama svih konzola, dvaput... I šta se pjeniš, ratovi rivala su vječno djetinji i zabavni ;)

 

ps što točno to što sam gore napisao nije istina? Kome nije istina? Tebi ili objektivno? Nemoš svoje gledanje na gaming projicirat na ostatak populacije. 

 

"Sve igre koje dobiš na kraju na pc-u mozes igrat i na konzolama izuzevsi par skart naslova koje ionako ne igras na pc-u. Tipa "strategije" kojih niti nema osim CIV i SC serijala, sve ostalo je totalni skart a njih tu valjda nitko ne igra osim mene na pc-u. Svi patite na igre koje imas na obje platfrome." -

 

Šta ti ovo ^ znači? Sve, baš sve moš igrat i na konzoli? Mogu li igrat wow? Na kojem sam proveo valjda više sati nego bi potrošio na svim ekskluzivama... i hebački uživao, mind you. 

 

Sve ostalo je škart? Ma daj, ovako neozbiljne komentare od tebe ne očekujem. Samo indie populacija pojede konzolaške ekskluzive. A gdje su ozbiljniji naslovi... Smiješno je ići dalje. Konzole su za casual gaming, i to je u redu. Ali dovodit to u vezu sa PC gamingom je neozbiljno, pogotovo od nekog poput tebe. I onda još komentiraš kupovanje hw-a za par igrica, iako je to apsurdan komentar. Kao da veliš, kako ljudi kupuju Ferđu za vožnju do shopping centra, i jednom godišnje na more. E i? Ljudi ovdje ne kupuju hardver samo za igranje. PC po sebi je hobi drugačijeg kalibra od konzola. Ako stvarno tako misliš, da je glupavo ulagat u pc za par naslova, pa koji vrag onda ti trošiš tisuće € na pc, k tome ako je sve ostalo škart?! Pa ti si luđi od najluđeg onda...

 Ja imam DOTE sati da ti pamet stane.

Mislio sam na sve AAA naslove, apsolutno svi dolaze i na konzole. Ne ulazim u raspravu gdje je sto bolje/lakse igrati.

 

PC nikada nece imati igru poput Last of US , RDR-a i slicno tome, dakle ekskluzive na ps-u su brutalne.

Mislim znam da je PS za casusal gamere ali je cinjenica da se lanovi odrzavaju i to za pucacine iskljucivo za PS4 igrace.

Pogledaj natjecanja u COD-u, Destinyu, Rocket League itd.. sve igre se igraju na konzolama. Bar nije teško otvoriti TWITCH zar ne ?

 

ZA PC je jedini spas u igrama poput Dote, LOLa i WOW ali stari moj za to nije potreban imati ovakvav HW a bogami niti milju FPS-a

Single player igre koje igramo na pc-u igraš i na konzoli oces od COD-a do AC i slicno tome. Da igre izgledaju bolje i lijepse ih je igrati na pc-u ali.. tu je veliko ali..

 

Iako Horizon Zero izgleda bolje nego 99% igara na pcu

 

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kad smo kod MMO-a ja WOT igram od početka. znači 6-7 godina i imam u jemu sati da ti pamet stane. Ali prošli tjedan sam ga deinstalirao, nadam se da ga više nebum nikad ni instalirao 

 

Sam sebi sam glup koliko sam kvalitetnije mogao provoditi slobodno vrijeme, npr. buljiti u zid 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Kad smo kod MMO-a ja WOT igram od početka. znači 6-7 godina i imam u jemu sati da ti pamet stane. Ali prošli tjedan sam ga deinstalirao, nadam se da ga više nebum nikad ni instalirao 

 

Sam sebi sam glup koliko sam kvalitetnije mogao provoditi slobodno vrijeme, npr. buljiti u zid 

 budeš, vrijeme lječi sve rane:)

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Kad smo kod MMO-a ja WOT igram od početka. znači 6-7 godina i imam u jemu sati da ti pamet stane. Ali prošli tjedan sam ga deinstalirao, nadam se da ga više nebum nikad ni instalirao 

 

Sam sebi sam glup koliko sam kvalitetnije mogao provoditi slobodno vrijeme, npr. buljiti u zid 

 Neka Wot-a dobar je imam i ja sati ali ga sad ne igram u zadnje vrijeme ali svejedno je na pcu instaliran odigram tu i tam jednu ili dvije random i to je to.A igram ga otkako je izasao 6-7 godina.Za sad imam 28k borbi pa eto vjerujuem da imas vise ako imas 50k onda se slazem da si trebao buljiti u zid.

AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ma kaj ti je, stao na 11 000 partija, po meni i to je debilno previše  

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...
XXX kaže...

Kad smo kod MMO-a ja WOT igram od početka. znači 6-7 godina i imam u jemu sati da ti pamet stane. Ali prošli tjedan sam ga deinstalirao, nadam se da ga više nebum nikad ni instalirao 

 

Sam sebi sam glup koliko sam kvalitetnije mogao provoditi slobodno vrijeme, npr. buljiti u zid 

 Neka Wot-a dobar je imam i ja sati ali ga sad ne igram u zadnje vrijeme ali svejedno je na pcu instaliran odigram tu i tam jednu ili dvije random i to je to.A igram ga otkako je izasao 6-7 godina.Za sad imam 28k borbi pa eto vjerujuem da imas vise ako imas 50k onda se slazem da si trebao buljiti u zid.

 E sad taj WOT na ps4 izgleda 100 puta bolje, ne znam jel si vidio razlike?

Samo što ga je na pcu isto toliko puta bolje igrati :)

ja imam blizu 9k partija

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

PC nikada nece imati igru poput Last of US , RDR-a i slicno tome, dakle ekskluzive na ps-u su brutalne.

 

 Ma da... Pa ova izjava je koma. Znači, zato što pc nema par dobrih (jako, mnogo, bolesno... kakvih god epiteta i superlativa) igara, zato je pc smeće, a konzola bolja? A činjenica da si proveo možda godinu-pol godine na jednoj igri na pc-u govori u prilog čemu točnos obzirom da te uber aaa igre pređeš za kolko, 15-20 sati? Argument o "ekskluzivama" je promašen. To je par igara, i bit će takvih uvijek, barem od sony-a. PC će uvijek imati mmo, mobu i sl. igre koje su po popularnosti bar deset puta veće od svih tih ekskluziva zajedno. Svjestan si toga itekako. Da će na pc-u manjkati sp igara - neće i nemoj se lagati. Ako moraš igrat LoU, RDR i sl. kupi konzolu pređi i to je to. Da se meni tako igraju, ja bi upravo tako i postupio.

toxic kaže...

 

 

Iako Horizon Zero izgleda bolje nego 99% igara na pcu

khm... da, odlično izgleda. hint - slika. Nevjerojatno da je uopće ovo prošlo na tržište a vrti se na 20fps-a. Hej, pa filmovi imaju veći fps ... Ako si u stanju ovako igrat, brate prodaji taj stroj i otiđi na zimovanje. Ako već ideš, podigni razinu i otiđi negdje ekskluzivnije ;)

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...
toxic kaže...

PC nikada nece imati igru poput Last of US , RDR-a i slicno tome, dakle ekskluzive na ps-u su brutalne.

 

 Ma da... Pa ova izjava je koma. Znači, zato što pc nema par dobrih (jako, mnogo, bolesno... kakvih god epiteta i superlativa) igara, zato je pc smeće, a konzola bolja? A činjenica da si proveo možda godinu-pol godine na jednoj igri na pc-u govori u prilog čemu točnos obzirom da te uber aaa igre pređeš za kolko, 15-20 sati? Argument o "ekskluzivama" je promašen. To je par igara, i bit će takvih uvijek, barem od sony-a. PC će uvijek imati mmo, mobu i sl. igre koje su po popularnosti bar deset puta veće od svih tih ekskluziva zajedno. Svjestan si toga itekako. Da će na pc-u manjkati sp igara - neće i nemoj se lagati. Ako moraš igrat LoU, RDR i sl. kupi konzolu pređi i to je to. Da se meni tako igraju, ja bi upravo tako i postupio.

toxic kaže...

 

 

Iako Horizon Zero izgleda bolje nego 99% igara na pcu

khm... da, odlično izgleda. hint - slika. Nevjerojatno da je uopće ovo prošlo na tržište a vrti se na 20fps-a. Hej, pa filmovi imaju veći fps ... Ako si u stanju ovako igrat, brate prodaji taj stroj i otiđi na zimovanje. Ako već ideš, podigni razinu i otiđi negdje ekskluzivnije ;)

 

 

 Stari moj ti si zesce zabrijao. Ja nisam nigdje rekao da je PC smece, da je smece ne bih kupovao ovo sto sam kupovao i ja vise preferiram pc od konzola.

Sto se tice tih 30fpsa vidim da nisi posjedovao adekvatnu opremu za tak nesto.

Dakle postoji opcija koja se zove Motinflow, kvalitetan tv tih 30 fpsa imas feeling da vrti na 60 a i vise.

 

Cisto trebas to vidjeti uzivo..

 

 

A uzivo jos bolje, ako tebi ovo izgleda ko 30 fpsa svaka cast.

 

I da pls nemoj mi na video uratcima s youtubea i slicnih sajtova govorit e gle grafiku i ptice na granama znaju da je to kompresirano do bola + na to roknu ljudi printscreen.... samo cu reci veliki LOL (a izmedu ostalog ovaj tvoj printscreen nije iz igre koju ja spominjem )

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 10:47 (toxic).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Nisam išao za samom grafikom, već fpsom. horozon vozi na 30 fpsa, i to je jad. Ako već podnosiš motio flow, što nisi pc spojio na tv nego kupio  monitor od 8000+ kn?

 

i nisi li par postova prije rekao "sve na pcu je škart"? Što bi trebao zaključiti iz toga? nemoj me krivo shvatit, nema ništa protiv konzola, dok god ih se stavlja na njihovo mjesto - casual gaming.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kaj na konzolama nema pro gamera koji žive od toga? Nije li to definicija pro gaminga, kada ti je to profesija i živiš od toga?

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
eywa33 kaže...

Nisam išao za samom grafikom, već fpsom. horozon vozi na 30 fpsa, i to je jad. Ako već podnosiš motio flow, što nisi pc spojio na tv nego kupio  monitor od 8000+ kn?

 

i nisi li par postova prije rekao "sve na pcu je škart"? Što bi trebao zaključiti iz toga? nemoj me krivo shvatit, nema ništa protiv konzola, dok god ih se stavlja na njihovo mjesto - casual gaming.

 Sad procitaj opet.

Sve strategije osim CIV i SC

 

EDIT: Monitor zasto a ne TV?

Zato sto igram MP igre, zato sto Monitor ima manji input lag.

+ na to dodaj veci rr.

Motionflow radi drugacije 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 11:43 (toxic).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Kaj na konzolama nema pro gamera koji žive od toga? Nije li to definicija pro gaminga, kada ti je to profesija i živiš od toga?

Zabrijo je zesce i ocito mu smeta.

PS4 pro gamera ima vise nego pc pro gamera.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

 Nisam ti odgovara do sada ali linkao sam neke probleme gdje je samo prva memorija na 4133mhz. Kada si vec siguran u nesto onda bar procirat u pm..

Ali već kada smo kod toga naletio sam na gomilu problema s intelom opcenito.

 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3593937/gigabyte-z370-mobo-bsod.html

http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=6936&title=z370-extreme4-bsod-on-boot

http://forums.crucial.com/t5/Crucial-memory-for-PC-systems/Crucial-Ballistix-Elite-ddr4-3200-XMP-issue-on-z370/td-p/181573

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?98226-Maximus-X-Hero-(Wifi)-Random-Restarts

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3584670/build-random-restart-top-spec.html

 

Dakle samo malo pogledaj, hrpa problema s memorijama itd..

 

A Uzrok je skoro pa identičan kao kod Ryzena. Ne adekvatno educirani korisnici + nekompatiblnost + neispravnost nekog od hw-a

 

Razlika je jedino u tome što ako memorija radi na Intelu raditi ce deklarirano na npr 3000mhz a na Ryzenu na 2933mhz.

 Znaci guglao si probleme sa coffe lejkom i izbacio par linkova, WOW! Pa to mozes napraviti za bilo koji komad hw-a i dobit ces iste rezultate...

 

Stvar je sto su kod coffee lejka to random slucajevi, dok je kod ryzena to masovno rasireni opcepoznati problem gdje se jako dobro mora paziti koja ce se memorija koristiti sa kojom plocom i ako dobijes 3000mhz sa dobrim latencijama se ides napit od srece, druga solucija je uzeti najskuplji moguci b-die. Nema tu previse rasprave i filozofije. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice