AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.102.369
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
HCgamingCRO kaže...

evo detaljan test doktora iz laboratorija.. https://www.tomshw.de/2019/07/07/amd-ryzen-3900x-und-3700x-im-test-igorslab/ mislim budimo realno 3700x moze se usporedjivati sa 9700k nikako 9900k jel to nije isiti price point ljudi moji??!! 100 seura dolara is razlika je u tomu..za skoro pare 9900 amd vam daje 12 jezgri gdje i9 nakraju placve iskreno i pored single core performance...jedino ryzen steka u latencijama za ram i tako al to je bilo ocekivano radi tog chipleta dizajna

 

nerazumijem samo zasto postoji ovaj 3800x on kvari cijelokupnu sliku ovog line-upa...

ali kako je ramby rekao i skidam mu kapu..otpocetka govori stafetu nosi Ryzen 5 3600 i tu se nema sta reci taj malisan je pokorio u price performancu svaki procesor na trzistu...

evo neke usporedbe triju ryzena u nekim igrama https://www.reddit.com/r/Amd/comments/ca9exq/3600_vs_3700x_vs_3800x_gaming_benchmarks/

 

Pricepoint je nebitan ako su performanse vrlo slične, dakle zelenaš moš uspoređivat sa bilo kojim Intel žutanjkom.

 

Realno postoje dva nosača štafete, a koji če prevagnut to ovisi o kupovnoj moči ili tržištu gdje se proc prodaje.Dolnji Švapski test je sve fino preciziral, dakle ili Ryzen 5 3600 ili Ryzen 7 3700X.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=394&jumpto=5942649&sort=asc&view=flat

 

Pogledaj trenutni updejt Ryzen 3000 prodaje na Mindfactory.Za Njemački standard očekivano, zelenaš je do sada prodan u 800komada u odnosu na zelenaša 470komada.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=397&jumpto=5942826&sort=asc&view=flat

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-7-3700X-8x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313645.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-3600-6x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313643.html

 

Za očerupanu Hrvatsku, pa normalno da če kod nas večina ljudi kupovat samo žutanjak.

 

 

 

 ma pusti ti rezultate iz svabije...na pc games hardwareu forumu vec godinama imaju male recezente koji kupuju da recenziraju samo za masu na forumu...kako nece kad jedan mali inzinjer vamo sa 24,25 godina zaradjuje netto mj 3k eura...a i budimo realni svaki drugi danas streama pa ce si radije uzeti ryzen7 nego da si sastavlja jos neki streaming pc...

malo je glupavo usporedjivati rezultate prodaje iz najjace drzave u eu po bdp-u(izostavivsi skandinavce i lukseburg) ipak njemacka je 4 ekonomska sila svijeta i jedina u tom popisu sto ima manje od 100M ljudi...neces vjerovati sta mj zaradi decko na praksi u metalu npr

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 15:51 (HCgamingCRO).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
mislioc kaže...
Slažem se sa Nickyem da je novi Ryzen bolji cpu od devete generacije Intela, stvarno je razlika u igrama statistička greška. Ako me sada pitate za gaming i sve ostalo Ryzen.

Najlakše se sad složit s Nicky-jem, ali ti mjenjaš mišljenja kao kameleon boju! Znaš i sam, valjda.

 

Btw, sori, ali ko je tebe ikad pitao koji proc ili nešto drugo da kupi tu na forumu..? Bez uvrede.

 

FULL Ontopic: ajmo ko prvi kupi nek se javi da vidimo kako novi Ryzen posta po forumu ili triba i 144hz monitor uzet odma?!?!

 Da su mene pitali nebi čekali na single core performanse iz 2014 do 2019.

 Ali dobro je da nisu tebe pitali pa da  upare r5 1600 sa gtx 1080.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 16:28 (mislioc).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj novi ryzen toliko razvaljuje intela na manjem clocku da je to nerealno. Ne mogu vjerovati da je ipc toliko bolji od ntelovog.

Od 22:50

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jako zanimljiv video glede x570 chipseta, njegove potrošnje i famoznih ventilatorčića. 

 

Ukratko, x570 chipset troši dosta više nego x470 chipset sa kojim je uspoređivan, ali se povećanje njegove potrošnje ne mijenja previše kad se na njega prikopčaju sata i nvme drajvovi pa čak i gpu koji je uštrkan u PCI utor koji ide direktno preko chipseta.

 

U idleu x570 chipset troši oko 7,4w, nakon što se na njega priključe 2 sata drajva, 1 nvme drajv i gpu potrošnja skoči na 9,8w. Najzanimljiviji dio je taj da chipset troši tek 8,9w kad se na njega spoji Gen4 nvme drive, naravno u loadu. Pitanje je kako bi se ponašao da se spoje dva gen4 drajva u raid, ali ako je povećanje sa jednim u usporedbi sa idleom 1,5w ne može puno veće biti niti sa dva komada.

 

Postavlja se pitanje čemu onoliki hladnjaci sa aktivnim hlađenjem tj ventilatorčićima kad je on pomoću malenog heatsinka sa e-baya koji se nabavi za 2 eura držao temperaturu chipseta na 74 stupnja bez ikakvog air flowa. Po njemu je dovoljan bio malo veći heatsinkbez aktivnog hlađenja.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@mislioc. Ajme uspio si odgovoriti nekako, wau bravo!

 

Svojim klasicnim troll komentarom o ipc vezi(intel 2014'/2019 amd), podsjetio si me na svoj stil i $ranje koje volis sirit po forumu...

 

Kombinacija gtx1080 i r5 na 1600 su na 60Hz, 2.5k monitoru, bez ikakvih problema i sve leti, ali ti to ne znas, inace ne bi balinao. 

 

Kako bi nas Stjepanj rekao: LP.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 17:22 (metallic).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

@mislioc. Ajme uspio si odgovoriti nekako, wau bravo!

 

Svojim klasicnim troll komentarom o ipc vezi(intel 2014'/2019 amd), podsjetio si me na svoj stil i $ranje koje volis sirit po forumu...

 

Kombinacija gtx1080 i r5 na 1600 su na 60Hz, 2.5k monitoru, bez ikakvih problema i sve leti, ali ti to ne znas, inace ne bi balinao. 

 

Kako bi nas Stjepanj rekao: LP.

 To su činjenice. Ne kužim šta je tu trolovski u vezi s ipc-om. 

4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa u single core-u je brzi od intela, mislim da ti dobro ne vidis

 
3 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IvanBrekalo kaže...

Pa u single core-u je brzi od intela, mislim da ti dobro ne vidis

 Da na istom taktu. Ali to su ipak neke dosta niske frekvencije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 17:41 (mislioc).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Analogija s autima ti je totalno promašena .

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda da ćemo morati pričekati nove recenzije jer su ove u totalnom kaosu, bios ograničava boost, pa onda neki nisu instalirali chipset driver, navodno i bug u nvidia driverima itd, uglavnom dosta oscilacija. Mislioc kontroliraj svoj pubertet, jasno je šta pokušavaš, da nebi i ti morao praviti drugi account kao tvoji školski drugari.

 

 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
metallic kaže...
mislioc kaže...
Slažem se sa Nickyem da je novi Ryzen bolji cpu od devete generacije Intela, stvarno je razlika u igrama statistička greška. Ako me sada pitate za gaming i sve ostalo Ryzen.

Najlakše se sad složit s Nicky-jem, ali ti mjenjaš mišljenja kao kameleon boju! Znaš i sam, valjda.

 

Btw, sori, ali ko je tebe ikad pitao koji proc ili nešto drugo da kupi tu na forumu..? Bez uvrede.

 

FULL Ontopic: ajmo ko prvi kupi nek se javi da vidimo kako novi Ryzen posta po forumu ili triba i 144hz monitor uzet odma?!?!

 Da su mene pitali nebi čekali na single core performanse iz 2014 do 2019.

 Ali dobro je da nisu tebe pitali pa da  upare r5 1600 sa gtx 1080.

 ja imam uparen ryzen 5 2600 na 4.0ghz s 1080ti 1440p i 144hz i bna nema niti u jednoj igri..

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

opet ste se počeli prepucavat?!

 

umjesto da s veseljem prihvatite taj novi procesor koji će valjda konačno natjerat Intela da sreže više te svoje prenapuhane cijene, vi opet tražite dlake u jajetu.

 

počekajte tjedan, dva, mjesec da se sve izstabilizira pa ćemo udarit benčeve i prepucavanja.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

 

 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 18:14 (Shockwave).
 
0 0 hvala 3
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Da su mene pitali nebi čekali na single core performanse iz 2014 do 2019.

 Ali dobro je da nisu tebe pitali pa da  upare r5 1600 sa gtx 1080.

 pa sta je tu lose upariti 1600sa 1080? molim te postaj mi neku igru gdje ce taj procesor tjerati grafu ispod 90%

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

 

 

 

O sunce im, pa ja bi ih pobio...Sad svi moraju ponovo testirati jer ovi nisu sposobni izdati BIOS na vrijeme.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ovi koji su benčali dobili su ban, Ostala je samo kukavelj kao ovaj Shocktroll na komodorcu. Tolko od mene čujemo se kad dođu Ryzeni 6/12 za 100$ koji će parirat i7 8700k lol.

 ti nemas pojma sta pricas omfg 

pa gdje je sada 3600 100kusur eura jeftiniji od tvog fallouta i opet tvoj fallout nije vise od 3 posto jaci a 50% skuplji...

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
Shockwave kaže...

 

 

 

O sunce im, pa ja bi ih pobio...Sad svi moraju ponovo testirati jer ovi nisu sposobni izdati BIOS na vrijeme.

 Jbg, navodno im je AMD dao premalo vremena, sigurno se to moglo puno bolje napraviti, pogotovo što AMD ima povijesnu priliku. Uvijek neke p**darije kod AMD-a...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim fanboyizam prevladao temu ima li kakvih vijesti novih sto se tice cijena za 6/12 i 8/16 procesore kad bi se mogli pojaviti na nasem trzistu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Vidim fanboyizam prevladao temu ima li kakvih vijesti novih sto se tice cijena za 6/12 i 8/16 procesore kad bi se mogli pojaviti na nasem trzistu.

 pa imas vec u nekoliko trgovinaali vidim samo 3600(x) 1700i 2200 kn

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mislim da izdavanje a520 chipseta i ne bi bila toliko loša ideja, oc ovih novih ryzena i nema nekog velikoga smisla, napredak u postotcima skoro pa zanemariv. Samo ostaviti opciju za oc memorije, utegnuti latencije i eto
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cek jesam ja ovo dobro vidio da svi ovi ryzeni koji su izasli nemogu se klokati preko 4.3ghz all core sva ona prica o 4.5-4.7Ghz reklama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto piknuo jedan 3600

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
32 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jos se nezna jer sve se cini da su Amd i vendori zaj... sa biosom kao i kod prve generacije kad je izasla :) Ne znam sta im je tako tesko sve podesiti da odmah sve radi iz prve :) ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Izgleda da ćemo morati pričekati nove recenzije jer su ove u totalnom kaosu, bios ograničava boost, pa onda neki nisu instalirali chipset driver, navodno i bug u nvidia driverima itd, uglavnom dosta oscilacija.

 

 Mislim da malo pretjeruješ. To o čemu ti pričaš se odnosi jedino na rezultate sa pbo, međutim testovi koji su rađeni sa fiksnom frekvencijom će ostati isti. Trenutna razlika pbo i fixed je par fpsa barem što se gaminga tiče, tako da je teško povjerovati kako će fixani bios napraviti ne znam kakvu razliku.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo bloodraven ce nam sad kad to slozi baciti koji test da nam javi razliku izmedju 2600 i 3600 jel se vidi stvarni napredak 

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

cool kutija odiše kvalitetom 3d odsjaj, stvarno to mislim

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

cool kutija odiše kvalitetom 3d odsjaj, stvarno to mislim

 Da ja imam inace zamjerku na amd-u po pitanju pakiranja a da ne govorim o intelu oni su jos gori mogli su to napraviti kao stara FX limena kutija i dan danas je imam kao uspomenu na AMD

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
Shockwave kaže...

Izgleda da ćemo morati pričekati nove recenzije jer su ove u totalnom kaosu, bios ograničava boost, pa onda neki nisu instalirali chipset driver, navodno i bug u nvidia driverima itd, uglavnom dosta oscilacija.

 

 Mislim da malo pretjeruješ. To o čemu ti pričaš se odnosi jedino na rezultate sa pbo, međutim testovi koji su rađeni sa fiksnom frekvencijom će ostati isti. Trenutna razlika pbo i fixed je par fpsa barem što se gaminga tiče, tako da je teško povjerovati kako će fixani bios napraviti ne znam kakvu razliku.

Pa OC rezultat će ostat isti, ali sad će proc bolje boostati i taj rezultat bi se trebao popraviti, i zapravo bi trebao biti bolji od OC rezultata (sad su skoro pa identični). Nakon ovog updatea all core OC će imati još manje smisla...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
XXX kaže...

Prvi ryzen izbačen malo pre rano, zbog raznih pritisaka da konačno nešto izbace pa smo imali problema sa memorijom i peglanjem biosa. Drugi ryzen je izbačen kako treba a za ovaj su trebali ispeglati od dječijih bolesti, izbaciti zajedno sa novim pločama, pošteno nadograđenim satrim pločama gdje su stvari jasne.

Nije bilo mjesta žurbi ili nekoj panici.

Opet su propustili priliku i rade si negativni marketing...također trebali su se na vrijeme javiti na nebuloze škota i sl. i prtekinuti takve špekulacije, ovako su samo doživjeli overhajp i hladan tuš.

 Ja stvarno ne znam kolega što ti čitaš po bespućima neta, ili kako tumačiš neke stvari kad ovako pišeš.  Ovo što si ti tu nadrobio ti ne priliči, odnosno ovo je baš ono hrpa gluposti. Ne znam stvarno kako ti to rezoniraš. 

 Koji dio nije jasan? Svi pišu o mogućim pogrešnim rezultatima zbog bugovitih biosa. Također izbacili su X570 a večinu zanima B550 chipset. Mogli su popegalti te biose i izbaciti nove ryzene B550 i svi sretni i zadovoljni, bez da se pitaju da li trenutna ploča ima novi bios u dućanu za novi CPU. AMD je jasno najavio da će prthodna dva chipseta biti kompatibilna sa novim ryzenima pa se i dalje čekaju vendori da izbace nadogradnje za neke ploče, na kraju ispadne ping/pong sa korisnicama, tj. nismo mi krivi nego oni. Sobzirom da im ne gori da izbace novu seriju mogli su to bolje ispeglati, slično kao i prvi ryzen i kompatibilnost sa memorijskim profilima.

Škot je postao planetarno popularan u našim krugovima, sigurno znaju za njega i sigurno ga prate i znali su da dobiva pogrešne informacije kojim je hajpao novu liniju. Mogli su jednim priopčenjem objasniti da su to lažne vijesti i nitko se nebi navukao na klokove od 5.0 .

 

Evo ja sam se objasnio, daj ti sad meni objasni kaj sam pogrešno nadrobio i zašto mi to ne priliči. 

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma meni je to skroz ok s tim ajmo reć max clock out of the box. Ovaj 3600 je tako i tako za 90% foruma lansirna rampa za igranje i piskaranje po forumu. Jedini zajeb im je nedostatak b550 i furanje na mnogima omraženi Intel. Ali i Amd je skužio da je to najbolje našiljit do kraja i ponudit plug and play platformu, overclockeri su i tako vrsta koja izumire. Pa meni se prvome neda više štelat napone i zatezat ramove za 10fpsa razlike. Nije taj overclock više što je nekad bio po1000mhz+,ovo sad je više reda radi i opakog naziva OC.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 20:14 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice