AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.103.396
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

r5 3600 vs r9 3900x vs i9 9900k

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...
XXX kaže...

Pa barem sad imaš tih polovnih ryzena za sitne pare pa neznam kaj čekaš sa kupovinom, kupuješ tu po forumu zadnjih pol godine i nikako da kupiš.

 Koliko dugo je na tržištu 3 generacija procesora? A polovno me općenito ne zanima.

 Dovoljno je dugo da ju kupiš, kao što su napravili mnogi drugi. Di je problem? Pola godine pričaš kak buš kupio.

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

r5 3600 vs r9 3900x vs i9 9900k

 

 Ryzen 3600 je toliki best buy da je to cudo jedno. 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozz ekipa od danas san i ja posato novi vlasnik Ryzen-a 5 3600 :) Sve radi kako triba nema većih problema osim što mi ne pokazuje jedan ssd i jedan hard disk,pa dali itko zna u čemu bi mogao biti problem hvala lijepa na pomoći 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jesu diskovi novi ili izvadjeni iz starog kompa?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

Pozz ekipa od danas san i ja posato novi vlasnik Ryzen-a 5 3600 :) Sve radi kako triba nema većih problema osim što mi ne pokazuje jedan ssd i jedan hard disk,pa dali itko zna u čemu bi mogao biti problem hvala lijepa na pomoći 

 imam istu ploču. si mijenjao bios možda?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa da morao san da bi stavio ryzen 3 seriju,trenutno mi je na F40 bios

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sada baš pratim i napon procesora varira mi od 0.900v do 1.380v dali je to normalno ili nešto nije u redu??

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

Asrock X370 Killer SLI proca

Geil 3200 CL14 2x8 samsung

Gskill 3000 CL15 2x8 hynix

Ryzen 5 1600X

Ryzen 5 3600

 

 

 

 

 

nastavak na ovaj post

 

nisam nikako uspio osposobiti memorije da rade iznad 2133 na X370

 

u meduvremenu je dosla X570, prime pro ploca, stavljen zadnji bios.

 

GEIL ne moze raditi na XMP postavkama, niti auto niti rucno. dok GSKILL radi iz prve na XMP, tako da sam nju ostavio u stroju

 

bilo kakav OC memorije je nemoguc. iako su ovo stare "intel" memorije iz  2016, a ne "amd" optimized, svakako nije dobro za neupucene sto ima jos uvijek problema sa memorijama

 

4.3 all core OC je prosao jedan run u CB20, nisam se imao vremena nesto vise pozabaviti time, budem jednom, stavio sam sve na stock, jer mi se neda vise cackat po stroju, u slucaju da dode do rusenja nakon par dana

 

probat cu se dokopati amd optimized memorije na vecoj frekvenciji pa cu se onda igrati vise sa sistemom

 

to je to za sada

www.youtube.com/TerabitTV
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo stavio san bios F41 i sada ih sve pripoznava :)

Sada ćemo vidit dali sve radi kako triba 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

4.3 all core OC je prosao jedan run u CB20, nisam se imao vremena nesto vise pozabaviti time, budem jednom, stavio sam sve na stock, jer mi se neda vise cackat po stroju, u slucaju da dode do rusenja nakon par dana

 

probat cu se dokopati amd optimized memorije na vecoj frekvenciji pa cu se onda igrati vise sa sistemom

 

to je to za sada

 Nije ti CB neki pokazatelj stabilnosti. Neki onako najrealniji scenario ti je Real Bench pa probaj njega odvrtit.On će ti fino pokazat stabilnost i rama i grafičke pa tako i samog procesora.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 18:20 (mislioc).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa dali je ovo normalno??Radi se o ryzen 5 3600,ništa nisan dira u biosu sto se tiče procesora sve automatski

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

Ekipa dali je ovo normalno??Radi se o ryzen 5 3600,ništa nisan dira u biosu sto se tiče procesora sve automatski

Garanciju vjerojatno imaš, nisi dirao ništa, ne razumijem di je sada problem i zbog čega se brineš.

Je.. ispada da računalo kupuje tebe, a ne ti njega. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma znam u pravu si,al isto mi se čini velika voltaža za ovaj procesor,moj stari ryzen 1600 radio je na 3.8ghz a voltaža mu je bila 1.356v pa zato pitam

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

Ma znam u pravu si,al isto mi se čini velika voltaža za ovaj procesor,moj stari ryzen 1600 radio je na 3.8ghz a voltaža mu je bila 1.356v pa zato pitam

Ta voltaža je normalna za novu generaciju procesora, sa prijašnjima to nema nikakve veze, slobodno provrti temu par stranica unatrag

i budeš vidio da i drugi imaju slične rezultate.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da taman san vidio i riješio problem,u power options mi je bilo stavljeno high performace i zato mi je voltaža bila takva uvik a i frekvencija procesora od 4.2 ghz,sada san stavio ryzen balanced i sve je dobro,hvala lipa na pomoći ;)

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

sada san stavio ryzen balanced i sve je dobro,hvala lipa na pomoći ;)

Drago mi je da si riješio problem. Sada fino uživaj u komponentama. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Mitohondri kaže...

4.3 all core OC je prosao jedan run u CB20, nisam se imao vremena nesto vise pozabaviti time, budem jednom, stavio sam sve na stock, jer mi se neda vise cackat po stroju, u slucaju da dode do rusenja nakon par dana

 

probat cu se dokopati amd optimized memorije na vecoj frekvenciji pa cu se onda igrati vise sa sistemom

 

to je to za sada

 Nije ti CB neki pokazatelj stabilnosti. Neki onako najrealniji scenario ti je Real Bench pa probaj njega odvrtit.On će ti fino pokazat stabilnost i rama i grafičke pa tako i samog procesora.

R20 je puno zahtjevniji od R15 i prilicno dobar je pokazatelj stabilnosti...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

Ma znam u pravu si,al isto mi se čini velika voltaža za ovaj procesor,moj stari ryzen 1600 radio je na 3.8ghz a voltaža mu je bila 1.356v pa zato pitam

 Voltaža ti je do 1.5V po defoltu svima na novim ryzenima, ne brini.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa još jedno pitanje dali moran uzeti novu memoriju kao npr g skill tridnet z koja radi na 3600mzh Cl16,trenutno iman kingston hyperx fury koja radi na 2933mhz.Dali bi išta dobio ako bi uzeo tu novu memoriju unaprijed hvala na pomoći 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

Ekipa još jedno pitanje dali moran uzeti novu memoriju kao npr g skill tridnet z koja radi na 3600mzh Cl16,trenutno iman kingston hyperx fury koja radi na 2933mhz.Dali bi išta dobio ako bi uzeo tu novu memoriju unaprijed hvala na pomoći 

 Ne moraš, razlika u performansam bi ti bila mala.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije bas 1.5V po defaultu, zna bit peakova do 1.5V, al nije po defaultu tak..

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala lijepa na pomoći probat ću svoju još dignut al možda do 3200mhz,vidit ćemo :)

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crosshair kaže...

Hvala lijepa na pomoći probat ću svoju još dignut al možda do 3200mhz,vidit ćemo :)

 

 Tek sad vidim da imas istu maticnu kao i ja, znaci plug&play ? 

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Mitohondri kaže...

4.3 all core OC je prosao jedan run u CB20, nisam se imao vremena nesto vise pozabaviti time, budem jednom, stavio sam sve na stock, jer mi se neda vise cackat po stroju, u slucaju da dode do rusenja nakon par dana

 

probat cu se dokopati amd optimized memorije na vecoj frekvenciji pa cu se onda igrati vise sa sistemom

 

to je to za sada

 Nije ti CB neki pokazatelj stabilnosti. Neki onako najrealniji scenario ti je Real Bench pa probaj njega odvrtit.On će ti fino pokazat stabilnost i rama i grafičke pa tako i samog procesora.

 dobar je CB20, njega prvog pokrenem jer je brzo gotov, i ako nesto ne valja odma srusi sistem 

 

ako prode CB, onda ide Aida stress, pa Premier Pro.

 

premier je jako osjetljiv pa ide zadnji, a obicno mi rusi sistem, ako nesto nevalja, nakon 5-6 minuta enkodiranja ako sve prode ok, za mene je sistem stabilan 

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Nije bas 1.5V po defaultu, zna bit peakova do 1.5V, al nije po defaultu tak..

 Nego kako je? Napisao sam do 1.5, valjda sam trebao još dodatno napisati da je to ovisno koliko boosta jezgra i da su te voltaže maksimalne i kratkotrajne, ali ih svejedno korisnik vidi kao takve u raznim monitoring alatima.

11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

   

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
The_Fichek kaže...

Nije bas 1.5V po defaultu, zna bit peakova do 1.5V, al nije po defaultu tak..

 Nego kako je? Napisao sam do 1.5, valjda sam trebao još dodatno napisati da je to ovisno koliko boosta jezgra i da su te voltaže maksimalne i kratkotrajne, ali ih svejedno korisnik vidi kao takve u raznim monitoring alatima.

 da, vjerovatno zavisi od ploce

 

na X370 su naponi skakali do 1.5, dok na X570 ne prelaze 1.45

 

evo SS u prilogu, bas sam sad na WoW classic test realmu

 

ti "spajkovi" su normalni i non stop se desavaju

www.youtube.com/TerabitTV
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

EDIT-....

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 22:54 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NoDe31 kaže...

Evo jedan dobar "Gaming performance" test... Zaključak: Za sve nas prosječne gamere R5 3600 drži tron, za sve "entuzijaste" kojima lova nije problem, i9-9900K i dalje drži tron...

 

 

 

 

Vec je stavljen video na prosloj stranici

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 22:52 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice