AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.871
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu govorimo o 1080ti ramina na 3600mhz cl15 a ti nas hraniš o isplativosti. Pa nije uzeo gtx 1080ti zato šta mu 1000kn razlike predstavlja velik problem. I onda na sve high end lupi ryzen 2600 i b450 i posere sve te skupe rame i grafičku.
 
1 5 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prijatelj mi je rekao kao da to ne ide zajedno, ali eto ocito ne zna sta prica, inace ovo mi je prvi AMD procesor

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel CPU pricing Intel CPU pricing
 
AMD CPU pricing AMD CPU pricing
 

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 11:38 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Super i dalje najbolji gaming cpu skočio samo 4%.S obzirom na performanse još uvijek isplativa kupnja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 11:32 (mislioc).
 
1 3 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

 

Te U.S.A. cijene kod nas se ne uopće ne računaju...

Što si htio poručiti time, samo info ili?

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Te U.S.A. cijene kod nas se ne uopće ne računaju...

Što si htio poručiti time, samo info ili?

Naše cijene nisu u korelaciji, one se kreiraju prema mjesečevim mjenama i Hajdukovim mjestom na tablici. Kako to, kako to?! 

 

Što li sam želio poručiti informacijom? Pa informaciju naravno. Da se čovjek zapita.

Mislim, dakle half adder
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Nije baš sjajan odabir procesora za gpu tipa 1080ti, ali tvoji novci tvoj izbor. I5 8600k bi taj posao odradio znatno bolje i te rame koje imaš guralo bi na 3600mhz. Stiščite td do nove godine ali htjeli vi to priznat ili ne to je tako. Nije to 10% na tom gpu-u nema šanse. S trenutnim cpu-om imaš gtx 1070ti umjesto 1080ti.Bolje bi tu sjela neka vega 56 polovna uz freesync monitor.

Slazem se, 2600 je super procesor i best buy ali se bas ne uklapa u onaj komp, nema smisla kupovat vrlo skup gpu a onda da taj gpu ne bude iskoristen kako spada jer se stedi na procesoru. 

Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Fanu govorimo o 1080ti ramina na 3600mhz cl15 a ti nas hraniš o isplativosti. Pa nije uzeo gtx 1080ti zato šta mu 1000kn razlike predstavlja velik problem. I onda na sve high end lupi ryzen 2600 i b450 i posere sve te skupe rame i grafičku.

 

ok, ako ne gledamo isplativost zasto mu se onda preporuca 8600K koji nema ni hyperthreading ? nek saceka 9900K i mirna bosna

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Fanu govorimo o 1080ti ramina na 3600mhz cl15 a ti nas hraniš o isplativosti. Pa nije uzeo gtx 1080ti zato šta mu 1000kn razlike predstavlja velik problem. I onda na sve high end lupi ryzen 2600 i b450 i posere sve te skupe rame i grafičku.

 Pa sta ce da uzme intela i opet na kraju popusi k... jer sad kad izadje 9 serija intel ce opet napraviti sto godinama radi nova ploca novi socket i tako u nedogled sljedeca generacija ce biti 1151v3 ili 4.Mozda i drugo ime jer ja mislim da im nitko nece vise htjeti kupovati 14nm+++++++ pored 7nm AMD-a mozda ce imati losi klok na odnosu intela ali ce biti u rangu snjim.Kupovina 2600 nije losa bez obzira na sve kad se iduce godine pojavi ryzen 3 samo njega ubaci a da ni osjeti po djepu a to govorim iskljucivo zbog MBO tako da ni sad nije losa kupnja gtx 1080ti a na kraju krajeva ta graficka je idealna za 4K gejming gdje mu procesor puno nne odlucuje 

AMD AntiBoy
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
mislioc kaže...
Nije baš sjajan odabir procesora za gpu tipa 1080ti, ali tvoji novci tvoj izbor. I5 8600k bi taj posao odradio znatno bolje i te rame koje imaš guralo bi na 3600mhz. Stiščite td do nove godine ali htjeli vi to priznat ili ne to je tako. Nije to 10% na tom gpu-u nema šanse. S trenutnim cpu-om imaš gtx 1070ti umjesto 1080ti.Bolje bi tu sjela neka vega 56 polovna uz freesync monitor.

Slazem se, 2600 je super procesor i best buy ali se bas ne uklapa u onaj komp, nema smisla kupovat vrlo skup gpu a onda da taj gpu ne bude iskoristen kako spada jer se stedi na procesoru. 

Pa jel neko od vas corav ili trola..?

Napisao je da je prodao svoje i nije htio cekat, a ovo je za prijelaz.. ustvari ne znam sto se trudim uopce, nije moj PC.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...


vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam



 Citat godine.

 

Stavljam ga u sig.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...
metallic kaže...

Te U.S.A. cijene kod nas se ne uopće ne računaju...

Što si htio poručiti time, samo info ili?

Naše cijene nisu u korelaciji, one se kreiraju prema mjesečevim mjenama i Hajdukovim mjestom na tablici. Kako to, kako to?! 

 

Što li sam želio poručiti informacijom? Pa informaciju naravno. Da se čovjek zapita.

Lipo je sto se trudis, ali te cijene su u korelaciji s nasima toliko slabo da se niti ne treba objasnjavat.

 

Sto si se odma uvridia, i dramatiziras?

Ako nisi dao svoje misljenje o tablici, sto da se zapitas..?!

 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
hrvooje kaže...

Sto si se odma uvridia, i dramatiziras?

Ako nisi dao svoje misljenje o tablici, sto da se zapitas..?!

 

 Mišljenje bi trebalo biti uzeti intela odmah jer im raste cijena, za amd se ne treba žurit i zato svi kupuju intela kad izađe od haswela nadalje isti sapun.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
mislioc kaže...
Nije baš sjajan odabir procesora za gpu tipa 1080ti, ali tvoji novci tvoj izbor. I5 8600k bi taj posao odradio znatno bolje i te rame koje imaš guralo bi na 3600mhz. Stiščite td do nove godine ali htjeli vi to priznat ili ne to je tako. Nije to 10% na tom gpu-u nema šanse. S trenutnim cpu-om imaš gtx 1070ti umjesto 1080ti.Bolje bi tu sjela neka vega 56 polovna uz freesync monitor.

Slazem se, 2600 je super procesor i best buy ali se bas ne uklapa u onaj komp, nema smisla kupovat vrlo skup gpu a onda da taj gpu ne bude iskoristen kako spada jer se stedi na procesoru. 

 To sve moze ici u nedogled..

Ne isplati se kupovati HIGH CPU i GPU ako imas 1080p monitor.

Ako imas svo troje hebes sve ako nije pod vodom itd...

 

Btw evo nesto..

 

 

ovo govori da je Ryzen itekako sposoban vrtiti 1080ti na 3440x1440 bez pada gpu usagea... 

8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

mislioc 

 

Kao što je već prije rečeno ako usporedimo cijenu 8600k koja je 2300 kn sa 2600x koji je 500 kn jeftiniji. Također ploče z370 ili z390 su osjetno skuplje od b450 serije i sve u svemu razlika je poprilična. Neću ni ulaziti u cijenu coolera koji mi je nebitan ali također ima value ulogu u odabiru samog procesora i preprodaje istog. Također ne treba ni spominjati majonezu u 8600k i nemogućnost postizanja visokih clockova bez delida, (gubitak garancije) pa ako nadodamo i cijenu i rizik delida i pad vrijednost samog procesora zbog gubitka garancije nije baš teško zbrojiti dva plus dva što je overall bolja opcija

 

Da si pročitao a ne omah iskesio zube na samu pomisao na ryzen konfiguraciju vidio bi da sam napisao da mi je ovo setup za prijelaz odnsono čekanje zen 2 serije. Super budget opcija koju planiram preprodati kada dođe Zen2.

 

Što se monitora i grafičke tiče svakako se nebi složio sa tobom da je razlika između 8600k i 2600x toliko drastična da bi performance gainse usporedio sa 1080ti performanse na 8600k odnsono 1070/1080 performanse sa 2600x

 

razlika je cca oko 10-15 fpsa u prosjeku između ta dva cpua na fullhd rezoluciji sa 1080ti (čak i manja sa 2560x1080 koju ja imam) Također imam Gsync monitor ne freesync tako da budalaštine o drugoj grafičkoj neću ni spominjati.

 

TL:DR - 8600k bi svakako bio bolji za gaming, memorija bi svakako bezbolnije radila na visokim frekvencijama (ova moja bez ikakvog problema na 4000+mhz) no sve to bi bilo puno skuplje, i puno bi više izgubilo vrijednosti. Kako mi je sve ovo samo stepping stone do zen2 kada mislim ići na top of the line procesor i ch8 ili sličnu matičnu ako izbace x570 chipset. Ovo je sve u svemu puno logičnija i pametnija opcija za situaciju u kojoj se ja nalazim a mislim i općenito za bilo koga tko nije fanboy.

 

 

 

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

12% je prosjek koji ukljucuje uglavnom GPU bound scenarije. 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AdR03 zašto jednostavno ne holdaš još tjedan dana do izlaska 9xxx recenzija sa  dostupnim pločama.

 

Ja npr. čekam do tad, stavit sve u bubanj i ako mi tad računica nije ok, kupit ću 2700x i b450.

 

Jaja bih si odsjeko ako sad uzmem Ryzena, a 9700k se bude klokao na 5,2-5,3 Ghz.

 

Za Božić možda uzmem iz vana 2080ti tako da sam totalno u konfuziji.

 

Za 8700k i 2700x npr. uopće nemam dvojbe po ovim cijenama i tu bih uvijek išao na potonju soluciju. 

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 13:35 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

A zašto jednostavno ne holdaš još tjedan dana do izlaska 9xxx recenzija sa  dostupnim pločama.

 

Ja npr. čekam do tad, stavit sve u bubanj i ako mi tad računica nije ok, kupit ću 2700x i b450.

 

Jaja bih si odsjeko ako sad uzmem Ryzena, a 9700k se bude klokao na 5,2-5,3 Ghz.

 

Za Božić možda uzmem iz vana 2080ti tako da sam totalno u konfuziji.

 

 

 

jer izlazak recenzije nije isto što i dostupnost u prodaji - kao što sam rekao vrlo je vjerojatno da ćeš u europi morati čekati do pred kraj 11-og mjeseca odnsono 12 mjesec da bi dobio 9700 ili 9900k. Možda sam u krivu ali svi pokazatelji upućuju na to.

 

Kakva god ti računica bila vidš koje su cijene 9th gen procesora - nemoj se ni nadat da ćeš 9700k kupiti za manje od 4000 kn prvi par mjeseci nakon releasa. Također iz svih navedenih informacija koje imamo do sada vjerujem da znaš da moraš planirati minimalno ploču od 250e i jebeno hlađenje ako misliš gađati 5ghz.

 

9700k je hendikepiran procesor u startu - 8/8 bez multithreadinga i 4000kn je suludo - ako ides na future proof pa opravdavaš cijenu ne drži vodu jer već sad vidimo igrice i programe koji traže više threadova i podržavaju multithreading. Znači u budućnosti će biti toga samo i više i sama ta priča pada u vodu. Ako pak misliš mjenjati procesor kroz cca 2 god i baš te briga za futureproof onda si jebeno lud ako daješ 4000 kn za procesor kojemu će vrijednost kroz 2-3 godine biti daleko manja.

 

Intel nije nvidia - imaju konkurenciju i ona je logičniji izbor. Fanboy tax je ove godine brutalan!

#YOLO
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Hvala vam lijepo svima na raspravama u ovoj temi želim vam sve najbolje i vidimo se ponovno kada Ryzeni uhvate 5000mhz, a do tada lijepi pozdrav.

Dobra ste ekipa ali stvarno mi je nekako žao kada moram navratit u ovu temu niskih frekvencija i raspravljat o procesorima kojima je Sandy Bridge udario takav standard da još uvijek teškom mukom vode borbu s njim.

 Pazi kakav život ovaj tip vodi kad dođe jest govna u temu konkurentskog proizvođača procesora i on tu nešto piše kak ryzeni ne hvataju pet tisuća megaherca, pa de alo, ako ljudi, iz tvoje države, tvoji sugrađani, žele ryzen jer je povoljniji, a njihove oči ne vide 12% razlike u odnosu na neke intel procesore, pa ko si ti da ti nama nešto predbacuješ oko naših procesora, idi brate jedi govna negdje dalje, istroši se na boksačkoj vreći ako ti nije dan, tjedan, mjesec, godina, dekada il život...

Ja ću evo uskoro spičkat 5 tisuća hrvatskih kunića na ryzen 7 2700x, radnu memoriju i matičnu, i ako treba spičkat ću još tolko na monitor i grafičku, zaboli me đoka za intelaše poput tebe i onog stjepanjčine, zaboli me dupe šta ćete vi reć šta je bolje i oću osjetit 12% na nekim igricama i oću li duže imat intel il amd konfiguraciju, pa taman da crkne nakon isteka garancije, odo i kupim najnovije sve, molim te da odskakućeš odavde

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Namjerno pišem ovaj post, a ne edit, pogledajte ovo, 90% zadnjih komentara u zadnja dva-tri dana je u ryzen temi, to ti je ono kao barca vs real navijači, ljudi jel vi imate 20 godina ili 30, 40+? 
Ovo je jako neozbiljno oko čega vi trošite vrijeme, da nekome dočarate kolko mu je slabiji procesor u odnosu na bogtijadan intel... jel te plaća intel da im dovodiš ljude il te samo pere zavist k'o 90% rvacke?

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ti ne kužiš, on je Intel hooligan.

#YOLO
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Ti ne kužiš, on je Intel hooligan.

 Ne, to je danguba, dok svi ostali rade, sjede i uče il šta ja znam šta, on ide u Ryzen temu i provocira korisnike Ryzen procesora, dno dna, balavander...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

Namjerno pišem ovaj post, a ne edit, pogledajte ovo, 90% zadnjih komentara u zadnja dva-tri dana je u ryzen temi, to ti je ono kao barca vs real navijači, ljudi jel vi imate 20 godina ili 30, 40+? 
Ovo je jako neozbiljno oko čega vi trošite vrijeme, da nekome dočarate kolko mu je slabiji procesor u odnosu na bogtijadan intel... jel te plaća intel da im dovodiš ljude il te samo pere zavist k'o 90% rvacke?

 Dosadno mu 

AMD AntiBoy
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Hvala vam lijepo svima na raspravama u ovoj temi želim vam sve najbolje i vidimo se ponovno kada Ryzeni uhvate 5000mhz, a do tada lijepi pozdrav.

Dobra ste ekipa ali stvarno mi je nekako žao kada moram navratit u ovu temu niskih frekvencija i raspravljat o procesorima kojima je Sandy Bridge udario takav standard da još uvijek teškom mukom vode borbu s njim.

 

Intel je taj koji je lovio ryzene, a ne obratno

ne znam samo tko je izdao prvi mainstream 8 jezgreni procesor (sa HTom, i to unlockan po defaultu)..

 

intel tek sa 9xxx generacijom ima odgovor na ryzen 1700 od prosle godine

 

toliko o tome.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
playjob kaže...

Namjerno pišem ovaj post, a ne edit, pogledajte ovo, 90% zadnjih komentara u zadnja dva-tri dana je u ryzen temi, to ti je ono kao barca vs real navijači, ljudi jel vi imate 20 godina ili 30, 40+? 
Ovo je jako neozbiljno oko čega vi trošite vrijeme, da nekome dočarate kolko mu je slabiji procesor u odnosu na bogtijadan intel... jel te plaća intel da im dovodiš ljude il te samo pere zavist k'o 90% rvacke?

 Dosadno mu 

 Očito, internet je neograničen, može nać neke druge stranice pa nešto i saznat u svom životu, a ne spamat porukama temu i tako tjerat ljude odavdje, ovu temu ne čitamo samo mi, korisnici, ima i drugih ljudi koji žele složit ili već slažu konfiguraciju pa žele nešto pametno iščitat, a ne floskule, ispraznice, od takvih poput njega...

10 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam ryzen 3 1200 i msilio sam ga overclokat.

 

Nisam to nikad radio ali vidim da ima detaljnih uputa na yt.

E sad me zanima jel gubim garanciju ako sto rikne...

 

I jel tko ovo radio sa navedenim procesorom.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boixus Nois PS kaže...

Imam ryzen 3 1200 i msilio sam ga overclokat.

 

Nisam to nikad radio ali vidim da ima detaljnih uputa na yt.

E sad me zanima jel gubim garanciju ako sto rikne...

 

I jel tko ovo radio sa navedenim procesorom.

 Ne zasto bi izgubio garanciju otkud ce oni znat sto je crkao procesor.Tvoje je bitno da pazis koji mu napon stavljas sve iznad 1.4v nemoj osim ako neznas sto radis.

AMD AntiBoy
10 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala na odogovoru.

 

edit 

Uradit cu to po ovom videu.

 

Jel mozda 4 Ghz puno ?

 

This time next year we'll be millionaires
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 14:22 (Boixus Nois PS).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice