Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.743
|
čitano: 2.152.321
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Re: Intel i7 Club
planety kaže...
Stjepanj kaže...
planety kaže...

 

Da se malo pohvalim i7-4820k radi već 6 mjeseci na 5100MHz sa temperaturom u mirovanju oko 30 a radna ne prelazi (3d i video editing) 65...

Evo link za nevjerne 

http://valid.canardpc.com/m4y9wn {#}

 

 

kolika mu je max voltaza pod primeom95???

Kad sam sastavio računalo napravio sam hrpu testova ali prošlo je preko pola godine i sad više nemam blage veze.

Inače voltažu u BIOS-u nisam dirao za OC na 5100MHz jedino na većoj frekvenciji sam se malo igrao sa voltažom ali onda nije stabilan sa ovim hlađenjem koje imam{#}.

NE kužim kako se nisi igrao sa voltažaom za preko 5 Ghz,nisi valjda stavio na auto??

AUDIOFIL
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

"Inače voltažu u BIOS-u nisam dirao za OC na 5100MHz" evo rijeci vlasnika! {#} meni je trebala tona opcija na extream i voltaza od 1.65v za 5ghz( na starom i7 3820)! naravno govorim za benceve ne ulazak u windowse i validaciju!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Za znatiželjne evo moje iskustvo sa ovim CPU-om: je stavio sam sve na auto jer nakon što sam se izludio sa ručnim postavkama ispalo je da najbolje radi na auto-postavke. MBO AsRock 4 Extreme. Napričali su mi svašta o AsRocku a ja nikad zadovoljniji. Uzmite u obzir da mi je prvi kompjuter (ako se to tako može nazvati) koji sam imao bio Spectrum tamo negdje 80-ih. U međuvremenu sam ih promjenio podosta i nikad lakši OC i stabilniji rad nego na ovoj kombinaciji AsRock 4 Extreme i i7-4820K. Po benchmark-ovima je to sve skupa na nivou i7-4930K samo puno jeftinije.

Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
planety kaže...

Za znatiželjne evo moje iskustvo sa ovim CPU-om: je stavio sam sve na auto jer nakon što sam se izludio sa ručnim postavkama ispalo je da najbolje radi na auto-postavke. MBO AsRock 4 Extreme. Napričali su mi svašta o AsRocku a ja nikad zadovoljniji. Uzmite u obzir da mi je prvi kompjuter (ako se to tako može nazvati) koji sam imao bio Spectrum tamo negdje 80-ih. U međuvremenu sam ih promjenio podosta i nikad lakši OC i stabilniji rad nego na ovoj kombinaciji AsRock 4 Extreme i i7-4820K. Po benchmark-ovima je to sve skupa na nivou i7-4930K samo puno jeftinije.

Ne vidin te u benchmark temama.

Napravi cinebench 11.5 i cinebench r15 pa da vidimo istinitost tvoje "pomalo" nevjerojatne tvrdnje

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 1:35 (nicky.sl).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

{#}joj nicky lud si!{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 2 hvala 2
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...

{#}joj nicky lud si!{#}lp

A znaš da ne volin priče bez pokrića iliti bajke

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Pozdrav, zanima me jesu li ove temperature normalne za i7-4790K i H105? Sve četri jezgre su na 4.4 GHz. Nisam ništa overklokirao još, samo sam promijenio frekvenciju RAMa na 1600 MHz. Testirao sam s Prime 95 oko 1 sat svih 8 threadova.

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

 

Re: Intel i7 Club

nicky kaže

Ne vidin te u benchmark temama.

Napravi cinebench 11.5 i cinebench r15 pa da vidimo istinitost tvoje "pomalo" nevjerojatne tvrdnje

 

 

Zaista sam se zabrinuo jel netko vjeruje il ne. Nemam namjeru sjedit cijeli dan ispred PC-a i radit  testove da bi nekom nešto dokazivao.

Ali evo ti ispod rezultat Perfomance testa za CPU 12,724. To odgovara i7-3970x. Pošto pričam o K verziji procesora to je rezultat između 3930K i 4930K.

Inače normalni rezultat za i7-4820K je 9,883. Zimi je to nešto bolje zbog hlađenja.

10 godina
offline
Intel i7 Club

Cinebench traje cilu minutu na takvoj masini pa ti ne zelim oduzimat dragocjeno vrijeme, a nemam se namjeru ni pripucavat s trolovima.

ZBOGOM

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
5 4 hvala 3
12 godina
offline
Intel i7 Club

Kad se stavi opcija na auto,voltaža skače u nebesa i nije konstantna nego stalno se diže i pada,može spržit procesor bez problema,ili imaš zlatni primjerak procesora ili ti nešto ne štim

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Ivan77Ever kaže...

Pozdrav, zanima me jesu li ove temperature normalne za i7-4790K i H105? Sve četri jezgre su na 4.4 GHz. Nisam ništa overklokirao još, samo sam promijenio frekvenciju RAMa na 1600 MHz. Testirao sam s Prime 95 oko 1 sat svih 8 threadova.

Dobre su budi bez brige {#} a i u normalnom radu, gamingu il bilo čemu neće se zagrijat kao pod primeom

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
volegradele kaže...

Kad se stavi opcija na auto,voltaža skače u nebesa i nije konstantna nego stalno se diže i pada,može spržit procesor bez problema,ili imaš zlatni primjerak procesora ili ti nešto ne štim

 

ma kaj auto? Pa koja ploca uspjeva botati neki cpu s auto postavkama na 5ghz? Ja za to prvi put u zivotu cujem!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

Ma zaista mi nije do prepucavanja ali konfiguracija je i7-4820K, AsRock Extreme 4, CORSAIR Cooling Hydro H110, Corsair modular 750W i zaista se sistem diže na 5GHz na auto postavke u biosu. Ništa drugo nisam dirao. I radi tako od 10 mjeseca prošle godine

Ako nekoga zaista zanima poslaću mu na PM screenshoot-ove sa HWBOT-ove stranice gdje je napravljena hrpa testova sa svim verifikacijama. 

Sa likovima kojima je jedino stalo da budu u pravu se nemam namjeru natezat na ovom forumu.

10 godina
offline
Intel i7 Club

Može li mi neko objasniti koja je svrha ići na 2011 socket a onda uzeti recimo četverojezgreni i7 kao kod momka iznad i7 4820k? Zar onda nije bolje ići na socket 1155 ili 1150 i uzeti četverojezgrenu i7-icu za manje para a sa istim performansama ili možda i boljim.

Koliko kužim socket 2011 se uzima isključivo radi šestojezgraša, jesam li u pravu ili možda nisam?{#}

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 17:08 (Chico12).
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
planety kaže...

 

Re: Intel i7 Club

nicky kaže

Ne vidin te u benchmark temama.

Napravi cinebench 11.5 i cinebench r15 pa da vidimo istinitost tvoje "pomalo" nevjerojatne tvrdnje

 

 

Zaista sam se zabrinuo jel netko vjeruje il ne. Nemam namjeru sjedit cijeli dan ispred PC-a i radit  testove da bi nekom nešto dokazivao.

Ali evo ti ispod rezultat Perfomance testa za CPU 12,724. To odgovara i7-3970x. Pošto pričam o K verziji procesora to je rezultat između 3930K i 4930K.

Inače normalni rezultat za i7-4820K je 9,883. Zimi je to nešto bolje zbog hlađenja.

Imaš temu CPU PassMark Benchmark pa pogledaj malo realne rezultate

Taj "tvoj" ispada u rangu s mojim i7 2600k 3godine starim procesorom a ti pričaš da je u rangu s i7 3970x {#}

 

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
14 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

iskreno imam svoga dijedicu i5 750 i nemislim ga jos skoro mjenjat jer je zasad jos uvjek dobar u svemu.

{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

dali ima vec netko i7 4790K?, posto razmisljam o zamjeni svog i7 4770S! zelio bi tom vragu dusu izvaditi!{#}!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...

dali ima vec netko i7 4790K?, posto razmisljam o zamjeni svog i7 4770S! zelio bi tom vragu dusu izvaditi!{#}!

Yup, imaš gore iznad temperature.

12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

jesi kaj overklokao?

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...

jesi kaj overklokao?

piše da nije sokole... {#}

13 godina
online
Re: Intel i7 Club
Ivane koji bios imas na mbo?
15 godina
offline
Re: Intel i7 Club
planety kaže...

Ma zaista mi nije do prepucavanja ali konfiguracija je i7-4820K, AsRock Extreme 4, CORSAIR Cooling Hydro H110, Corsair modular 750W i zaista se sistem diže na 5GHz na auto postavke u biosu. Ništa drugo nisam dirao. I radi tako od 10 mjeseca prošle godine

Ako nekoga zaista zanima poslaću mu na PM screenshoot-ove sa HWBOT-ove stranice gdje je napravljena hrpa testova sa svim verifikacijama. 

Sa likovima kojima je jedino stalo da budu u pravu se nemam namjeru natezat na ovom forumu.

Impresivno, iako je malo tesko za povjerovat da ti sve 4 jezgre rade na 5Ghz sa default postavkama - i da ne zaboravim, jos impresivnije da rade stabilno :)

 

Prvo sto mi je palo na pamet je da nisi mozda mislio da je OC na 4.6Ghz s auto postavkama, i Turbo na 5Ghz? Jer to je jedan od default nacina na AsRock Extreme plocama. Dakle to je onda OC od 4.6Ghz kao sto imas u potpisu, a ne 5.00. Ispravi me ako sam u krivu :)

 

No, u svakom slucaju, imao si srece s primjerkom ako je zaista tako {#}

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn -III- Battle.net Profil - http://eu.battle.net/d3/en/profile/gaap-2615/hero/153335
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Ivan77Ever kaže...

Pozdrav, zanima me jesu li ove temperature normalne za i7-4790K i H105? Sve četri jezgre su na 4.4 GHz. Nisam ništa overklokirao još, samo sam promijenio frekvenciju RAMa na 1600 MHz. Testirao sam s Prime 95 oko 1 sat svih 8 threadova.


Kod mene je 64 C na 4.4 i RAM na 2130 sa H90. Nadam se da ti to pomaže.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Tiby kaže...
Ivane koji bios imas na mbo?

Zadnji, 1002.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
nicky.sl kaže...
planety kaže...

 

Re: Intel i7 Club

nicky kaže

Ne vidin te u benchmark temama.

Napravi cinebench 11.5 i cinebench r15 pa da vidimo istinitost tvoje "pomalo" nevjerojatne tvrdnje

 

 

Zaista sam se zabrinuo jel netko vjeruje il ne. Nemam namjeru sjedit cijeli dan ispred PC-a i radit  testove da bi nekom nešto dokazivao.

Ali evo ti ispod rezultat Perfomance testa za CPU 12,724. To odgovara i7-3970x. Pošto pričam o K verziji procesora to je rezultat između 3930K i 4930K.

Inače normalni rezultat za i7-4820K je 9,883. Zimi je to nešto bolje zbog hlađenja.

Imaš temu CPU PassMark Benchmark pa pogledaj malo realne rezultate

Taj "tvoj" ispada u rangu s mojim i7 2600k 3godine starim procesorom a ti pričaš da je u rangu s i7 3970x {#}

 

Ne znam šta tebe zbunjuje ali otiđi na PassMark stranicu http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html.

Za i7-3970X rezultat je 12.797. Moj kloknut ima 12.724. To je manje od pola postotka razlike.

Nisam rekao da je procesor i7-4820K isti kao i7-3970X nego da clokanjem dobivam rezultat koji odgovara i7-3970X. Zato i napominjem da je za neoverklokirani CPU rezultat  i7-4820K 9.883.

 

Ja znam šta pričam a ti samo malo pažnje posveti napisanom.{#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
mrsmith kaže...
planety kaže...

Ma zaista mi nije do prepucavanja ali konfiguracija je i7-4820K, AsRock Extreme 4, CORSAIR Cooling Hydro H110, Corsair modular 750W i zaista se sistem diže na 5GHz na auto postavke u biosu. Ništa drugo nisam dirao. I radi tako od 10 mjeseca prošle godine

Ako nekoga zaista zanima poslaću mu na PM screenshoot-ove sa HWBOT-ove stranice gdje je napravljena hrpa testova sa svim verifikacijama. 

Sa likovima kojima je jedino stalo da budu u pravu se nemam namjeru natezat na ovom forumu.

Impresivno, iako je malo tesko za povjerovat da ti sve 4 jezgre rade na 5Ghz sa default postavkama - i da ne zaboravim, jos impresivnije da rade stabilno :)

 

Prvo sto mi je palo na pamet je da nisi mozda mislio da je OC na 4.6Ghz s auto postavkama, i Turbo na 5Ghz? Jer to je jedan od default nacina na AsRock Extreme plocama. Dakle to je onda OC od 4.6Ghz kao sto imas u potpisu, a ne 5.00. Ispravi me ako sam u krivu :)

 

No, u svakom slucaju, imao si srece s primjerkom ako je zaista tako {#}

Gle ja sam poslije experimentiranja sa ručnim postavkama stavio u UEFI-ju na auto postavke i NIŠTA drugo nisam dirao. To jeste turbo frekvencija. Množitelj mu radi od 12 do 51.

Vjerovatno sam imao malo sreće sa CPU-om jer ja sam nikakav clocker. Nisi prvi što mi to govori. Sad sam se prepao od ovih komentara na auto postavke da sve mislim da mu smanjim takt.{#}

 

10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
planety kaže...
nicky.sl kaže...
planety kaže...

 

Re: Intel i7 Club

nicky kaže

Ne vidin te u benchmark temama.

Napravi cinebench 11.5 i cinebench r15 pa da vidimo istinitost tvoje "pomalo" nevjerojatne tvrdnje

 

 

Zaista sam se zabrinuo jel netko vjeruje il ne. Nemam namjeru sjedit cijeli dan ispred PC-a i radit  testove da bi nekom nešto dokazivao.

Ali evo ti ispod rezultat Perfomance testa za CPU 12,724. To odgovara i7-3970x. Pošto pričam o K verziji procesora to je rezultat između 3930K i 4930K.

Inače normalni rezultat za i7-4820K je 9,883. Zimi je to nešto bolje zbog hlađenja.

Imaš temu CPU PassMark Benchmark pa pogledaj malo realne rezultate

Taj "tvoj" ispada u rangu s mojim i7 2600k 3godine starim procesorom a ti pričaš da je u rangu s i7 3970x {#}

 

Ne znam šta tebe zbunjuje ali otiđi na PassMark stranicu http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html.

Za i7-3970X rezultat je 12.797. Moj kloknut ima 12.724. To je manje od pola postotka razlike.

Nisam rekao da je procesor i7-4820K isti kao i7-3970X nego da clokanjem dobivam rezultat koji odgovara i7-3970X. Zato i napominjem da je za neoverklokirani CPU rezultat  i7-4820K 9.883.

 

Ja znam šta pričam a ti samo malo pažnje posveti napisanom.{#}

Znam ja čitat s razumjevanjem što se nebi za tebe moglo reć.

Ja samo kažem DAJ DOKAZ A NE SLIKE S INTERNETA i puste priče

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 16:22 (nicky.sl).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club
Kad se vec ovdje hvalimo s auto postavkama na 5.1ghz red je da se naprave neki testovi ne?:-) ljudi su zeljni vidjeti malo krvi, znoja i topline na 5ghz!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 18:51 (Stjepanj).
Moj PC  
6 0 hvala 2
13 godina
online
Intel i7 Club

Koliki je max napon na i7 4790k za oc i za 24/7 ?

 

Koliko vidim po netu ima jako puno razlićitih informacija a izgledas kako onaj " bolji " cpu je onaj koji je na 4,8 GHz s naponom do 1,325V.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Tiby kaže...

Koliki je max napon na i7 4790k za oc i za 24/7 ?

 

Koliko vidim po netu ima jako puno razlićitih informacija a izgledas kako onaj " bolji " cpu je onaj koji je na 4,8 GHz s naponom do 1,325V.

Ma gle, dok si ispod 1.35V nemas straha :)

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn -III- Battle.net Profil - http://eu.battle.net/d3/en/profile/gaap-2615/hero/153335
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice