Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.743
|
čitano: 2.140.225
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
13400f i 12600kf koštaju isto.
Makar i onaj i7 12700kf me privlači.
Jel može taj arctic rashladiti i7?
Koji god da uzmem je sigurno skok sa ryzena 2600.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ako ciljaš 1440p rezoluciju razlike su nikakve. E sad koliko te ispadne taj cijeli combo ovo šta si ti zamislio kao nadogradnju?

Ok sad vidim ploča 170+240 ako se ide na 12700KF. Total 415 eura. Sad će ispast da gnojim temu sa Ryzenima ali za oko 350 eura se nabode 7800X3D koji gura bilo koju karticu trenutno + neka solidna ploča tipa B650M PRO RS ili još jeftinija B650M HDV/M2 i za 50-ak eura više imaš najbolju gaming makinu koja je efikasna do bola.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 18:42 (mislioc).
 
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Kako mu to imas srca pisati u Intel temi?

 

:)

maximum effort
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Imam samo kućište CoolerMaster silencio 652, ploču i hladnjak.
2k monitor, miš i tipkovnicu. Ostalo sve moram kupiti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma ako je 2k onda definitivno 12600KF za 180 eura odličan procesor za tu cijenu. Tu ubaciš 4070S lagano prst u uho i peri deri.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 19:06 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

12700kf vs 8700x3d

Ma 3% razlike, i to u sintetici. Realno, neznatna razlika.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2024 16:35 (El Coyote).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
El Coyote kaže...
13400f i 12600kf koštaju isto.
Makar i onaj i7 12700kf me privlači.
Jel može taj arctic rashladiti i7?
Koji god da uzmem je sigurno skok sa ryzena 2600.

i7 12700kf je u rangu sa i5 13600kf.Arctic freezer 240 II ga lijepo rashladi.Ja sam svoj i5 još undervoltao pa čak i kod max.opterećenja temp. ne prelazi 70-80 C.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 23:58 (ghibli7).
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Asus z690-F ploča je još pojeftinila na Amazon.de

Sad je 157 eura.

Kad je izašla, ta ploča bila je 550 eura..

Pa eto, ako netko još kupuje Intel platformu :)

Ima je i na computeruniverse za 207 eura.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2024 16:20 (El Coyote).
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Vidjet će se po forumima šta nezavisni ljudi kažu vrlo brzo.

No uvijek je tu još dobar stari model....jako dobar za ne velike peneze

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

 

Da ali je zato ovaj top za 30-ak eura i dolazi sa contact frameom za Intel procesore.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
El Coyote kaže...

12700kf vs 8700x3d

Ma 3% razlike, i to u sintetici. Realno, neznatna razlika.

 E sori što kasnim pet dana, al za ubuduće, tu Userbenchmark stranicu koristiti jedino za smijanje, jer ni za šta drugo nije.

Ako uzimas proc za igranje, pogledas benchove na yt, ako te zanima sintetika, Geekbench ima javne rezultate, kao i Cinebench itd.

Say hello to my little friend
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

 

Da ali je zato ovaj top za 30-ak eura i dolazi sa contact frameom za Intel procesore.

 Jbte isti su 

 

Alan   Death at a funeral

 

Možda je pojeo trip ko u filmu, ne vjeruj mu ništa

 

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

Ili samo pizdeka da dobije poglede, jer ako ponavljaš samo ono šta su svi drugi rekli nisi IN, ali ako opališ kontru svi klikaju na tvoj video, a danas je pozornost sve!

 

Imam ALF iii 360 (kupio prije cca mjesec dana sa još uvijek važećom akcijskom cijenom direktno od njih) i ja sam zadovoljan, max hlađenja bez throtlanja je barem kod mene na oko 250W, sve preko toga je banana, ali nije mi ni bitno jer sam 12700k ionako lagano undervoltao tako da ne vuče više od 220W. Ali kao i večina svi sumnjamo na njihov contact frame, jer su rezultati na AMD strani punooo bolji. Tako da po meni postoji šansa da izbace novi "upgrejdani" contact frame i riješe Intel problem. Nemogu ga usporedit sa starom dvojkom jer je nisam imao, ali kako čitam dvojka nije imala odvojenu kontrolu pumpe, vrm venta i venta na radijatoru - a kod mene nakon malo igranja sam uspio sredit potpunu tišinu sve do 70C što je 99% vremena, a i kad je na maximumu još uvijek je tiši od staog zračnog NH12S koji je konstantno zujao između 70-100%

 

Uglavnom za tu cijenu, cca 80eur, više nego zadovoljan.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

 

Da ali je zato ovaj top za 30-ak eura i dolazi sa contact frameom za Intel procesore.

 Nezna lik zašto proc throtla kad su temperature oko 80,samo jedna jezgra na 95.Like a little batman cooler

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2024 22:14 (ghibli7).
6 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

https://www.digitaltrends.com/computing/intel-baseline-profile-tested/

 

In Cinebench R23, for example, the German publication found that the Intel Baseline Profile slashed performance by 9%. In Y-Cruncher, a benchmark that calculates Pi, the performance drop was 11%. Even games were affected, with Starfield, Shadow of the Tomb Raider, and F1 2023 showing an 8% drop in performance when tested at 720p (these differences should disappear at higher resolutions).

 

Svašta, ako će ovo bit riješenje kod svih proizvođača onda nema smisla ni kupovat i9, kad sa i7 dođeš na isto za 30% manje para!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

https://www.digitaltrends.com/computing/intel-baseline-profile-tested/

 

In Cinebench R23, for example, the German publication found that the Intel Baseline Profile slashed performance by 9%. In Y-Cruncher, a benchmark that calculates Pi, the performance drop was 11%. Even games were affected, with Starfield, Shadow of the Tomb Raider, and F1 2023 showing an 8% drop in performance when tested at 720p (these differences should disappear at higher resolutions).

 

Svašta, ako će ovo bit riješenje kod svih proizvođača onda nema smisla ni kupovat i9, kad sa i7 dođeš na isto za 30% manje para!

 Iskreno prosjecnom korisniku i gameru je dovoljan i 13600K i sve preko nije potrebno osim ako stvarno ne radis sa alatima koji trebaju multithreaded performanse.

 

 

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ekipa evo mene nakon mislim 8 godina opet na forumu s mentalnom gimnastikom, imam pitanje.

 

Trenutno imam i5 12400f i imao sam dobru priliku uzeti RX7900XT, sto sam naravno i napravio s punim predznanjem da ce mi se i5 12400f napatiti s njom, ganjam high refresh rate gaming na 1440p 165HZ za sto je GPU super. E sad, volio bi upgradeati procesor na nesto sto ce dat malo vise elana toj grafi, nerijetko mi je CPU bas zdrobljen (npr Helldivers 2 i sve ove standardne CPU intensive igre), negdje cak zanemarivo jer i dalje guram 100+ fps, osim u Helldiversima gdje mi vraca PTSP od Battlefield 3/4 s dropovima ispod 60 zbog CPUa i vrlo nestabilnog frameratea.

 

Long story short, zanima me vrijedi li preci na 14600KF za 300€ i koliki bi boost dozivio s njim? Klokat ga necu, na B660 ploci sam. i7 ne bi jer je djubre za hladit, imam obicni Dark Rock 4 (non-pro) a vidio sam iz prve ruke koliko se 14700kf grije s AIO coolerom, a to je vec 500+€ ako mijenjam cooler sto bi bila cijena 7800x3d + MBO.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Naručiš si sa Amazona 7800x3d za 330 eura i ploču do 150 eura, a ovo prodaš.
 
2 3 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
buljo781 kaže...

Ekipa evo mene nakon mislim 8 godina opet na forumu s mentalnom gimnastikom, imam pitanje.

 

Trenutno imam i5 12400f i imao sam dobru priliku uzeti RX7900XT, sto sam naravno i napravio s punim predznanjem da ce mi se i5 12400f napatiti s njom, ganjam high refresh rate gaming na 1440p 165HZ za sto je GPU super. E sad, volio bi upgradeati procesor na nesto sto ce dat malo vise elana toj grafi, nerijetko mi je CPU bas zdrobljen (npr Helldivers 2 i sve ove standardne CPU intensive igre), negdje cak zanemarivo jer i dalje guram 100+ fps, osim u Helldiversima gdje mi vraca PTSP od Battlefield 3/4 s dropovima ispod 60 zbog CPUa i vrlo nestabilnog frameratea.

 

Long story short, zanima me vrijedi li preci na 14600KF za 300€ i koliki bi boost dozivio s njim? Klokat ga necu, na B660 ploci sam. i7 ne bi jer je djubre za hladit, imam obicni Dark Rock 4 (non-pro) a vidio sam iz prve ruke koliko se 14700kf grije s AIO coolerom, a to je vec 500+€ ako mijenjam cooler sto bi bila cijena 7800x3d + MBO.

 

 

 s obzirom na grafu i rezoluciju dozivio bi poprilican boost, grafa bi bila konstantno na 100% u svim igrama! Ulog od 300€ s tim si miran par godina definitivno!

16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Kolega Buljo...imaš i još jednu soluciju sa tim cpu....da prodaš postoječu mbo i uzmeš Asrock b760m Riptide //140e nova// te svoj cpu postaviš na 5ghz ili više all core, te onda je bude potjerao ko cigan konja....to doduše vuće i ddr5 u kombinaciju jer ta mbo je ddr5....no eto reko da ti samo dam prijedlog ukoliko ti se svidi naravno.

 

Da nadopišem....zaboravih ba istu mbo samo b660m riptide i ona ima otključan bclk i ona je ddr4, no jako teško je dobavljiva.....također msi mortar max b660m ima otključan bclk iddr4 je

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2024 18:17 (Wiz3m4n).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
buljo781 kaže...

Trenutno imam i5 12400f i imao sam dobru priliku uzeti RX7900XT, sto sam naravno i napravio s punim predznanjem da ce mi se i5 12400f napatiti s njom, ganjam high refresh rate gaming na 1440p 165HZ za sto je GPU super. E sad, volio bi upgradeati procesor na nesto sto ce dat malo vise elana toj grafi, nerijetko mi je CPU bas zdrobljen (npr Helldivers 2 i sve ove standardne CPU intensive igre), negdje cak zanemarivo jer i dalje guram 100+ fps, osim u Helldiversima gdje mi vraca PTSP od Battlefield 3/4 s dropovima ispod 60 zbog CPUa i vrlo nestabilnog frameratea.

 

Ja igram intenzivno Helldivers 2 sa 12400f i 7800XT na 3440x1440 (144Hz) rezoluciji i nemam nikakvih dropova i nestabilnog frameratea. Tako da tebe vjerovatno nesto drugo muci.

Kada sam na brodu sa custom postavkama (Ultra postavke na kojima su neke ne pretjerano bitne opcije spustene) bude oko 105 FPS, u borbi nisam previse pratio koliki su frameovi (vjerovatno u guzvi fino dropnu dolje), ali sve radi full glatko bez trzanja i primjetnih dropova frameratea.

Da, cesto cujem i CPU i GPU hladnjake kako se vrte nemilosrdno sto znaci da su loadani samo tako, ali barem igra radi skroz glatko.

 

14600 je sigurno osjetno brzi i bolje ce sve raditi, ali da li se to isplati - pitanje je.

I ja sam intenzivno razmisljao o upgradeu, ali opcije su kao i tebi (b660 ploca) poprilicno limitirane, zapravo neki 13th ili 14th gen Intel, a to mi nekako bezveze jer puno novaca za ne vjerujem vrijedan dobitak. I isto tako bi zbog grijanja morao i vjerovatno novi hladnjak.

Eventualno mozda uzmem Zen5 neki ako ispadnu znatno poboljsanje u odnosu na Zen4, ali to budemo jos vidjeli.

 

Evo imas video 12400f vs 7700x sa raznim grafickim na raznim rezolucijama u raznim igrama (ima i sa 4070ti sto bi bilo tu negdje blizu tvojoj), pa procjeni - 

 

 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2024 19:32 (Mauro).
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

https://www.digitaltrends.com/computing/intel-baseline-profile-tested/

 

In Cinebench R23, for example, the German publication found that the Intel Baseline Profile slashed performance by 9%. In Y-Cruncher, a benchmark that calculates Pi, the performance drop was 11%. Even games were affected, with Starfield, Shadow of the Tomb Raider, and F1 2023 showing an 8% drop in performance when tested at 720p (these differences should disappear at higher resolutions).

 

Svašta, ako će ovo bit riješenje kod svih proizvođača onda nema smisla ni kupovat i9, kad sa i7 dođeš na isto za 30% manje para!

Je ali sa žutim postavkama izgubiš dodatne performanse vs AMD, a to ne bu dobro izledalo na raznim benčmarkovima. 

 

Rastrošni Intel se debelo upucal u nogu, "u kombinaciji sa raznim nabrijanim Bios postavkama za borbu sa AMD-om".

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
buljo781 kaže...

Ekipa evo mene nakon mislim 8 godina opet na forumu s mentalnom gimnastikom, imam pitanje.

 

Trenutno imam i5 12400f i imao sam dobru priliku uzeti RX7900XT, sto sam naravno i napravio s punim predznanjem da ce mi se i5 12400f napatiti s njom, ganjam high refresh rate gaming na 1440p 165HZ za sto je GPU super. E sad, volio bi upgradeati procesor na nesto sto ce dat malo vise elana toj grafi, nerijetko mi je CPU bas zdrobljen (npr Helldivers 2 i sve ove standardne CPU intensive igre), negdje cak zanemarivo jer i dalje guram 100+ fps, osim u Helldiversima gdje mi vraca PTSP od Battlefield 3/4 s dropovima ispod 60 zbog CPUa i vrlo nestabilnog frameratea.

 

Long story short, zanima me vrijedi li preci na 14600KF za 300€ i koliki bi boost dozivio s njim? Klokat ga necu, na B660 ploci sam. i7 ne bi jer je djubre za hladit, imam obicni Dark Rock 4 (non-pro) a vidio sam iz prve ruke koliko se 14700kf grije s AIO coolerom, a to je vec 500+€ ako mijenjam cooler sto bi bila cijena 7800x3d + MBO.

 

 

 Nemoj otpisati ni 13600KF, mala je razlika u igrama, skoro nikava, a ovaj bi trebao biti jeftiniji. 

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Dr. Vicko kaže...
buljo781 kaže...

Ekipa evo mene nakon mislim 8 godina opet na forumu s mentalnom gimnastikom, imam pitanje.

 

Trenutno imam i5 12400f i imao sam dobru priliku uzeti RX7900XT, sto sam naravno i napravio s punim predznanjem da ce mi se i5 12400f napatiti s njom, ganjam high refresh rate gaming na 1440p 165HZ za sto je GPU super. E sad, volio bi upgradeati procesor na nesto sto ce dat malo vise elana toj grafi, nerijetko mi je CPU bas zdrobljen (npr Helldivers 2 i sve ove standardne CPU intensive igre), negdje cak zanemarivo jer i dalje guram 100+ fps, osim u Helldiversima gdje mi vraca PTSP od Battlefield 3/4 s dropovima ispod 60 zbog CPUa i vrlo nestabilnog frameratea.

 

Long story short, zanima me vrijedi li preci na 14600KF za 300€ i koliki bi boost dozivio s njim? Klokat ga necu, na B660 ploci sam. i7 ne bi jer je djubre za hladit, imam obicni Dark Rock 4 (non-pro) a vidio sam iz prve ruke koliko se 14700kf grije s AIO coolerom, a to je vec 500+€ ako mijenjam cooler sto bi bila cijena 7800x3d + MBO.

 

 

 Nemoj otpisati ni 13600KF, mala je razlika u igrama, skoro nikava, a ovaj bi trebao biti jeftiniji. 

 Ma nije neka razlika u cijeni, na DE Amazonu nekih 15 eur - ali nije ni on jednostavan za ohladit jer ako ga pustiš bez limita ode i on preko 220W a to tvoje zračno neće ohladit niti pod razno, tako da je underclock ili ograničenje na PL1 i PL2 skoro pa nužno u tvom slučaju. Uglavnom odličan CPU i rastura u svemu i nemaš šta puno za razmišljat.

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Mauro kaže...
buljo781 kaže...

Trenutno imam i5 12400f i imao sam dobru priliku uzeti RX7900XT, sto sam naravno i napravio s punim predznanjem da ce mi se i5 12400f napatiti s njom, ganjam high refresh rate gaming na 1440p 165HZ za sto je GPU super. E sad, volio bi upgradeati procesor na nesto sto ce dat malo vise elana toj grafi, nerijetko mi je CPU bas zdrobljen (npr Helldivers 2 i sve ove standardne CPU intensive igre), negdje cak zanemarivo jer i dalje guram 100+ fps, osim u Helldiversima gdje mi vraca PTSP od Battlefield 3/4 s dropovima ispod 60 zbog CPUa i vrlo nestabilnog frameratea.

 

Ja igram intenzivno Helldivers 2 sa 12400f i 7800XT na 3440x1440 (144Hz) rezoluciji i nemam nikakvih dropova i nestabilnog frameratea. Tako da tebe vjerovatno nesto drugo muci.

Kada sam na brodu sa custom postavkama (Ultra postavke na kojima su neke ne pretjerano bitne opcije spustene) bude oko 105 FPS, u borbi nisam previse pratio koliki su frameovi (vjerovatno u guzvi fino dropnu dolje), ali sve radi full glatko bez trzanja i primjetnih dropova frameratea.

Da, cesto cujem i CPU i GPU hladnjake kako se vrte nemilosrdno sto znaci da su loadani samo tako, ali barem igra radi skroz glatko.

 

14600 je sigurno osjetno brzi i bolje ce sve raditi, ali da li se to isplati - pitanje je.

I ja sam intenzivno razmisljao o upgradeu, ali opcije su kao i tebi (b660 ploca) poprilicno limitirane, zapravo neki 13th ili 14th gen Intel, a to mi nekako bezveze jer puno novaca za ne vjerujem vrijedan dobitak. I isto tako bi zbog grijanja morao i vjerovatno novi hladnjak.

Eventualno mozda uzmem Zen5 neki ako ispadnu znatno poboljsanje u odnosu na Zen4, ali to budemo jos vidjeli.

 

Evo imas video 12400f vs 7700x sa raznim grafickim na raznim rezolucijama u raznim igrama (ima i sa 4070ti sto bi bilo tu negdje blizu tvojoj), pa procjeni - 

 

 

 Mislim da je kod tebe zapravo super balansiran sustav jer imaš slabiju grafičku i veću rezoluciju od mene pa si vjerojatno taman ispod tog CPU praga - usporedbe radi ja imam 125+fps na brodu, ali pod bottleneckom (imam prostora za još). Neću lagati da je često ispod 60fps, većinom mi je average 70-90fps na planetima, ali kako si i ti rekao kad bude opći kaos npr na extractionu, tu onda imam te nagle dropove na ~60ak. Isprobao sam na kompu s i7 14700KF i RTX 3070, Ultra postavke s Ultra performance scalingom (efektivno 720p mislim) i framerate u najvećem clusterfucku je bio 120+, većinom oko 150, a GPU zakucan na 99% konstantno  (slika u prilogu je na toj mašini, loadout selection na brodu). Ipak je i7 u pitanju i ne očekujem da je 14600KF jednako jak, ali mi je defintivno najjeftinija opcija, a objektivno jedina druga (i jača) opcija mi je 7800X3D za 200+€ više.

Za 13600KF sam inicijalno i gledao jer znam da su identični procesori samo s malo jačom frekvencijom na strani 14600KF, ali sam čak našao 14600KF za 20€ jeftinije od bilo kojeg 13600KF drugdje pa mi nema smisla uzeti starije. Glupo mi je ulagati više od toga u mrtvu platformu, na 400€ CPUovima sam već za AM5.

Wiz3m4n kaže...

Kolega Buljo...imaš i još jednu soluciju sa tim cpu....da prodaš postoječu mbo i uzmeš Asrock b760m Riptide //140e nova// te svoj cpu postaviš na 5ghz ili više all core, te onda je bude potjerao ko cigan konja....to doduše vuće i ddr5 u kombinaciju jer ta mbo je ddr5....no eto reko da ti samo dam prijedlog ukoliko ti se svidi naravno.

 

Da nadopišem....zaboravih ba istu mbo samo b660m riptide i ona ima otključan bclk i ona je ddr4, no jako teško je dobavljiva.....također msi mortar max b660m ima otključan bclk iddr4 je

Razmišljao sam i o tome, ali ne bih se baš zajebavao sa BCLK overclockom i mijenjao ploču za bezveze da bi imao krnje rješenje. DDR5 već imam, to sam zaboravio napomenuti. Nemam više volje toliko čačkati po svemu tome, volim kad defaultno radi kak treba.


TLDR, ako netko posjeduje 13600KF / 14600KF i Helldiverse, biste li bili volji baciti mi jedan brzi test na Ultra i nekoj ultraniskoj rezoluciji pa da vidimo kako procesor diše, kakav je GPU usage i framerate? Čisto da imam real world data, na jutubu ne nalazim ništa ni približno slično već danima. 

EDIT: Dodao sam GPU usage graf iz HD2 na mojoj mašini.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2024 22:47 (buljo781).
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...
Naručiš si sa Amazona 7800x3d za 330 eura i ploču do 150 eura, a ovo prodaš.

Eto to ja upravo radim. Jedino ne znam još koju ploču da naručim za taj Ryzen, a da je ok.

Odustao sam od Intela, prevrući procesor, problemi sa lagom, rušenja u igrama i nekim aplikacijama.

Ak se ne ruši onda throtla i trza. Procesori im krepavaju, i tak to.

Za te pare koje uložiš u bolje aio hlađenje, kućište i napajanje, uzmeš 7800x3d i miran si.

Nema smisla 13600kf.  Jednostavno intel je promašio seriju 12, 13 i 14.

Mislioc i ibme74 su imali potpuno pravo za intel platformu.

To je moje osobno mišljenje, nije mi namjera nikog trolat.

Tko je zadovoljan sa Intelom i sve mu radi, super.. Drago mi je. Nisam fan ni Intela ni AMDa.

Gledam da kupim najbolji proc i ploču za 500 eura.

Evo par linkova, ali vidio sam i iz prve ruke.

 

   

 

  

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2024 18:07 (El Coyote).
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
El Coyote kaže...
mislioc kaže...
Naručiš si sa Amazona 7800x3d za 330 eura i ploču do 150 eura, a ovo prodaš.

Eto to ja upravo radim. Jedino ne znam još koju ploču da naručim za taj Ryzen, a da je ok.

Odustao sam od Intela, prevrući procesor, problemi sa lagom, rušenja u igrama i nekim aplikacijama.

Ak se ne ruši onda throtla i trza. Procesori im krepavaju, i tak to.

Za te pare koje uložiš u bolje aio hlađenje, kućište i napajanje, uzmeš 7800x3d i miran si.

Nema smisla 13600kf.  Jednostavno intel je promašio seriju 12, 13 i 14.

Mislioc i ibme74 su imali potpuno pravo za intel platformu.

 

 Dobro ovo je sad malo pretjerano... Ovo se desava jako rijetko, iliti skoro pa nikad

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
El Coyote kaže...
mislioc kaže...
Naručiš si sa Amazona 7800x3d za 330 eura i ploču do 150 eura, a ovo prodaš.

Eto to ja upravo radim. Jedino ne znam još koju ploču da naručim za taj Ryzen, a da je ok.

Odustao sam od Intela, prevrući procesor, problemi sa lagom, rušenja u igrama i nekim aplikacijama.

Ak se ne ruši onda throtla i trza. Procesori im krepavaju, i tak to.

Za te pare koje uložiš u bolje aio hlađenje, kućište i napajanje, uzmeš 7800x3d i miran si.

Nema smisla 13600kf.  Jednostavno intel je promašio seriju 12, 13 i 14.

Mislioc i ibme74 su imali potpuno pravo za intel platformu.

 

 El Coyote

Ma da nek si ti rekao ja na svojem pečem jaja koji put cijeli ručak napravim kako je vruć. 

Throtla i trza molim te lijepo koji procesor i kad ti se je to desilo?

Ne treba pretjerivati i lagati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2024 17:37 (hummer0).
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
El Coyote kaže...
mislioc kaže...
Naručiš si sa Amazona 7800x3d za 330 eura i ploču do 150 eura, a ovo prodaš.

Eto to ja upravo radim. Jedino ne znam još koju ploču da naručim za taj Ryzen, a da je ok.

Odustao sam od Intela, prevrući procesor, problemi sa lagom, rušenja u igrama i nekim aplikacijama.

Ak se ne ruši onda throtla i trza. Procesori im krepavaju, i tak to.

Za te pare koje uložiš u bolje aio hlađenje, kućište i napajanje, uzmeš 7800x3d i miran si.

Nema smisla 13600kf.  Jednostavno intel je promašio seriju 12, 13 i 14.

Mislioc i ibme74 su imali potpuno pravo za intel platformu.

To je moje osobno mišljenje, nije mi namjera nikog trolat.

Tko je zadovoljan sa Intelom i sve mu radi, super.. Drago mi je. Nisam fan ni Intela ni AMDa.

Gledam da kupim najbolji proc i ploču za 500 eura.

Evo par linkova, ali vidio sam i iz prve ruke.

 

   

 

  

 

 

 

 Lool. mislim da za postojanje foruma nije bilo ovakvog komentaraintel laga, krepava i nevalja
Mislim da si debelo fulao temu pa evo prebaci se u odgovarajucu svi cemo ti biti zahvalni!
https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx
Nakon sto i ako uspijes sloziti taj setup da radi zaprati i ovu temu trebat ce ti jer je 99% pitanja vezana uz crvene:
https://forum.bug.hr/forum/board/razni-hardverski-problemi/29.aspx?sort=no

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2024 18:22 (Boris grozni).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice