Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.123.248
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
phoenix2003 kaže...

Ipak sam uspio probiti magičnu granicu od 1,285 V  i postavio napon na 1,256 V na 4,4 GHz! Nadam se da će ostati stabilan. Prije Prime95 moram da očistim hladnjak od prašine.

Nije bilo prašine ali pojavio se jedan problem. Prije nekoliko dana primjetio sam da je temeperatura procesora osjetno porasla. Procesor je opterećen do oko 10% u radu a temperature su bile oko 50 stepeni. Noctua nije bila prljava a zamjenio sam termalnu pastu, resetovao BIOS i ponovo vratio sve na staro, međutim temperature su 40-45 stepeni bez opterećenja (ranije su bile oko 35-37 idle i 70-73 load). Možda ni to nekome ne bi bio problem ali frekvencija, koja je ručno podešena i C1 isključen i BCLK@100, sa 4,4 GHz  pada na 3,4 GHz. Kada se to desi CPUZ pokazuje da se BCLK otključao, što se ranije nije dešavalo. Ima li neko ideju u čemu je problem?

14 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Stize u ponedeljak, sad samo jos neku dobru polovnu maticnu treba piknut.

Vidio sam P9X79 Deluxe za 1000kn, ako netko ima X79 maticnu neka baci PM, jedino mi trebaju bar 2x SATA3, 2x USB 3.0 straga, USB 3.0 header i 8x DIMM.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 2600K? // 6GB DDR3 // GTX660 2GB // TRUE120? // Silencio 652
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2014 18:04 (8ax).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7 Club

Za sada sam otklonio problem. Izvadio sam CPU iz ležišta, re-flash BIOS-a i prepustio OC utility-ju da uradi svoje. Temperature kod Prime95 su 70-71 stepen{#}.

 

P.S. Nećete vjerovati šta je izazivalo problem?! RealTemp! Čim ga startam rušio je frekvenciju procesora u OS-u. Ponovo je sve ručno podešeno i radi stabilno i hladno.{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2014 19:30 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7 Club

Meni RealTemp trenutno očitava totalno pogrešnu temperaturu,prije je bio sasvim OK,što se desilo nemam blage!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7 Club

Izgleda da se ne voli sa Win 8.1.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Preuzeo CPU danas.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K // 6GB DDR3 // GTX770? // Ereboss? // Silencio 652
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 23:02 (8ax).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
8ax kaže...

Preuzeo CPU danas.

ogromna bebica od 5+cm{#}!strava!{#}

 

stvarno niste jasni s ovim td!

Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2014 16:26 (Stjepanj).
10 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Imam i7 4770k kojeg planiram overclocakti. Gledao sam dosta o overclockanju, ali naspram ono u biosu, ovaj sa 4 way optimizationom mi se cini boljim i jednostvanijim. Pogledajte molim vas moj pc i sto mi savjetujete i kako... Zelim ga visoko kloknut, mislim koliko moze a da bude stabilan. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Rucno je najbolje, te sve 4way optimizacije i ostalo su obicne gluposti.

multi-gpu 4 live
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7 Club

KOja je razlika i7 4770K i 4820K??

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
volegradele kaže...

KOja je razlika i7 4770K i 4820K??

4820K ide na socket 2011, ima podrsku za quad chanell memoriju, i 40 PCI-e stazica.

 

Baziran na ivy bridge arhitekturi.

multi-gpu 4 live
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

and so much power.

{#}

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
volegradele kaže...

KOja je razlika i7 4770K i 4820K??

 

Leopard_st kaže...
volegradele kaže...

KOja je razlika i7 4770K i 4820K??

4820K ide na socket 2011, ima podrsku za quad chanell memoriju, i 40 PCI-e stazica.

 

Baziran na ivy bridge arhitekturi.

Samo jos dodajem da je na stocku sporiji od 4770K i 3770K, posto je to samo die shrink SB-E, ali ja sam ga uzeo radi zalemljenog heatspreadera i PCIE stazica.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K // 6GB DDR3 // GTX770? // Ereboss? // Silencio 652
14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Dariio7 kaže...

Imam i7 4770k kojeg planiram overclocakti. Gledao sam dosta o overclockanju, ali naspram ono u biosu, ovaj sa 4 way optimizationom mi se cini boljim i jednostvanijim. Pogledajte molim vas moj pc i sto mi savjetujete i kako... Zelim ga visoko kloknut, mislim koliko moze a da bude stabilan. Hvala unaprijed.

 Da ti sad ne radim copy/paste, evo jednog primjera za 4670K i Asus VI Hero. Link

 

Proući i ova dva dokumenta i budi oprezan šta radiš.... bez pretjerivanja..... nadam se da znaš da svi procesori bilo AMD ili Intel rade na bijeli dim, jer kada bijeli dim izađe iz njih, oni više ne rade. {#}

 

(izvor je Asusov forum)

Maximus VI Series UEFI Guide for Overclocking

Maximus VI BIOS Guide - Overclocking

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2014 23:33 (Barracuda44).
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Barracuda44 kaže...
Dariio7 kaže...

Imam i7 4770k kojeg planiram overclocakti. Gledao sam dosta o overclockanju, ali naspram ono u biosu, ovaj sa 4 way optimizationom mi se cini boljim i jednostvanijim. Pogledajte molim vas moj pc i sto mi savjetujete i kako... Zelim ga visoko kloknut, mislim koliko moze a da bude stabilan. Hvala unaprijed.

 Da ti sad ne radim copy/paste, evo jednog primjera za 4670K i Asus VI Hero. Link

 

Proući i ova dva dokumenta i budi oprezan šta radiš.... bez pretjerivanja..... nadam se da znaš da svi procesori bilo AMD ili Intel rade na bijeli dim, jer kada bijeli dim izađe iz njih, oni više ne rade. {#}

 

(izvor je Asusov forum)

Maximus VI Series UEFI Guide for Overclocking

Maximus VI BIOS Guide - Overclocking

 

 

Nisam siguran da rade na bijeli dim iz mog starog pentiuma je izaša crni dim

nicky.sl
10 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Evo isao sam preko 4 way optimizationa... Izabrao sam 4.4 Ghz i sa Prime95 testirao 7 min i nije bilo gresaka, ali kada sam probao 4.6 Ghz nije islo uopce mi se nije htio bootat u Windows.

Slike su dole pa pogledajte, i zasto vise nema one opcije fast ili extreme umjesto 4.2, 4.4, 4.6?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club

 Test od 7 minuta  !!! {#}.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

Znam, ali ako bas nije tad radio probleme nece ni poslije 1h, ali evo nakon vracanja sa loseg 4.6 na 4.4 radi mi vec 43 min i nema problema...

12 godina
offline
Intel i7 Club

Čitam temu i vidim puno oprečnih mišljenja. Prodao sam svoj i7 3770k ne probajući njegov oc potencijal.

Sada nabavljam 4770k i muku mučim koju matičnu ploču odabrati. Nudi mi se MSI Z87 Mpower za nekakvih 900kn (nova, 36mj gar.) i čitam da je to navodno dobra ploča za OC, a pošto imam vodeno hlađenje, bacio bi se na klanje Haswella. Da li da uzmem tu ploču ili uložim u nešto drugo? Imam nekakvih do 2000kn na raspolaganju.

 

(premda meni se čini da ću s pločom od soma i od dva soma postići praktički iste rezultate)

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
guls kaže...

Čitam temu i vidim puno oprečnih mišljenja. Prodao sam svoj i7 3770k ne probajući njegov oc potencijal.

Sada nabavljam 4770k i muku mučim koju matičnu ploču odabrati. Nudi mi se MSI Z87 Mpower za nekakvih 900kn (nova, 36mj gar.) i čitam da je to navodno dobra ploča za OC, a pošto imam vodeno hlađenje, bacio bi se na klanje Haswella. Da li da uzmem tu ploču ili uložim u nešto drugo? Imam nekakvih do 2000kn na raspolaganju.

 

(premda meni se čini da ću s pločom od soma i od dva soma postići praktički iste rezultate)

fenomenalna ploca od msi-a kaj vise reci! oc mogucnosti su joj vrh vrhova!lp

Intel Core™ i7-4770S inside
12 godina
offline
Intel i7 Club

Čitam da je tako. Reviewovi su složni, odličan hardver, prosječan bios, užasan softver. Softver me ne interesira jer ne vjerujem u automatske OC alate, no bojim se BIOS-a. Ali ipak, ako je OC ploča, mora imati sve bitne OC postavke. To je samo pretpostavka, ali mislim da nije daleko od činjenice.

 

Koliko u biti idu ti 4770k@h2o za 24/7 rad na pristojnoj temperaturi? 

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
guls kaže...

Čitam da je tako. Reviewovi su složni, odličan hardver, prosječan bios, užasan softver. Softver me ne interesira jer ne vjerujem u automatske OC alate, no bojim se BIOS-a. Ali ipak, ako je OC ploča, mora imati sve bitne OC postavke. To je samo pretpostavka, ali mislim da nije daleko od činjenice.

 

Koliko u biti idu ti 4770k@h2o za 24/7 rad na pristojnoj temperaturi? 

pa nije samo bitna pristojna temperatura ona ce ionako biti zbog vode{#}, osobno bi digao 4770k max koliko ide s 1.3v preko toga nebi isao! pogledaj po forumima sta ostali kazu...lp

Intel Core™ i7-4770S inside
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Ta 1.3V je granica samo u glavama, slobodno ako su temp dobre idi vise.

multi-gpu 4 live
Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Leopard_st kaže...

Ta 1.3V je granica samo u glavama, slobodno ako su temp dobre idi vise.

ak sam ja przio 3820 na 1.6v za 5ghz zasto nebi on mogao i ovaj 4770k prek mizernih 1,3; no mislim da je sve prek cca 1,36v izvan intelovog standarda!

Intel Core™ i7-4770S inside
12 godina
offline
Intel i7 Club

Pržio sam ja davno i7 920 na 1.4V, vrtilo je... bude i ovo, malo pomalo.

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Moze pomoc? Sto sad tu treba promijenit da ga dignem na 4.6 Ghz? Kako god probami tu i u biosima, i na testovima rusi mi se ako dignem iznad 4.4. Vidio sam i druge slabije sisteme pa im ide do 4.8 Ghz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2014 16:56 (Dariio7).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club

 Pa očito mu treba više napona !! Ne znači da ako si čitao na netu da je netko clockao na 4.8Ghz da ćeš i ti moći. Ne ide ti to tako.

10 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Logicno, znam, ali kako da ja sad dodam vise napona, pa prvi put to radim zato vas pitam da mi nesto ne crkne.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Dariio7 kaže...

Logicno, znam, ali kako da ja sad dodam vise napona, pa prvi put to radim zato vas pitam da mi nesto ne crkne.

evo tu ti je lijepo sve objasnjeno, nemas sta shebati niti da hoces!

LP

Intel Core™ i7-4770S inside
10 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Pa meni na mojoj maticnoj kada kliknem na 4 way... se ugasi prvo kao i njemu, ali onda meni preskoci TPU iako meni on njega klokne na 4.4 ali meni nigdje ne pise da je on to napravio dok sve ne zavrsi, i on pri pocetku ima fast ili extreme, a ja imam samo 4.2, 4.4 i 4.6, a sta i kako ja to moram napravit da odem na 4.8?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice