Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.121.408
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
offline
Intel i7 Club

a zbog cega bi ga dizo na 4.6 ? ovih 4.2 ti je vise nego dovoljno za bilo kakav rad ili igranje a i filanje hig end grafa  na istom, ne muci proc bzvz {#}

Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

Ma moze on, ali kad znam da moze zasto ne, ali kako to je problem... 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Dariio7 kaže...

Pa meni na mojoj maticnoj kada kliknem na 4 way... se ugasi prvo kao i njemu, ali onda meni preskoci TPU iako meni on njega klokne na 4.4 ali meni nigdje ne pise da je on to napravio dok sve ne zavrsi, i on pri pocetku ima fast ili extreme, a ja imam samo 4.2, 4.4 i 4.6, a sta i kako ja to moram napravit da odem na 4.8?

Kani se 4 way sranja, manualno upisi napon, postavi llc, i vozi.

multi-gpu 4 live
11 godina
offline
Intel i7 Club

evo i mene  :)

 

samo neznam zasto na stock brzini nakon 1 minute prime-a temperatura se popne na 80-85 ??? imam noctu-u nh-d14

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2014 19:28 (logi510).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
logi510 kaže...

evo i mene  :)

 

samo neznam zasto na stock brzini nakon 1 minute prime-a temperatura se popne na 80-85 ??? imam noctu-u nh-d14

pa ocigledno nesto ne stima s hladnjakom, nije dobro sjeo, pasta???, dali se ventovi vrte, koliko, dali je hladnjak vruc na dodir itd...

Intel Core™ i7-4770S inside
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...
logi510 kaže...

evo i mene  :)

 

samo neznam zasto na stock brzini nakon 1 minute prime-a temperatura se popne na 80-85 ??? imam noctu-u nh-d14

pa ocigledno nesto ne stima s hladnjakom, nije dobro sjeo, pasta???, dali se ventovi vrte, koliko, dali je hladnjak vruc na dodir itd...

 

a sve je dobro..pasta je stavljena..ventilatori na 1200rpm..nez sta bi moglo biti..jel moguce da hw monitor pokazuje krivo?

12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

pa dali je hladnjak vrel, topal, mlak!...probaj s nekim drugim programima , speci, hw info, open hw monitor itd...

Intel Core™ i7-4770S inside
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7 Club

Kako si stavio pastu? Kojom brzinom se vrte ventilatori na hladnjaku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...

pa dali je hladnjak vrel, topal, mlak!...probaj s nekim drugim programima , speci, hw info, open hw monitor itd...

hmm??

koj je tocan ?? hh

i cim upalim prime odmah temp skoci na 75, ali bas iste sekunde

pastu sam stavio na sredinu cpu-a,velicine malo vece od zrna rize

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2014 19:54 (logi510).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Haslel ko Haslel, iskreno nebi ocekivo ispod 75°C bez custom loopa.
Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K // 6GB DDR3 // GTX770? // Ereboss? // Silencio 652
12 godina
offline
Intel i7 Club

Pa to je ok temperatura, realno od zračnog hladnjaka ne treba očekivati puno više. Probaj ispolirati površine hladnjaka i proca, sigurno su neravne, provjeri pwm ventilatora, upotrijebi drugu pastu (ovo je ipak malo previše, ali eto, ko voli nek izvoli)...

 

Meni je na 2500k znalo isto biti po 80C na H100 u primeu, pa je bilo dovoljno samo ispolirati hladnjak i povećati brzinu ventova s 1 na 3.

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

daj prestanite spamati temu glupostima o poliranju novog proca, 2500k na 80°c{#}! pomicanju venta s 1 na 3, {#}LOOL kaj god to znacilo...i 75°c s noctuom{#} pa ja toliko neam s stock hladnjakom{#}! stvarno ice prijava moderatoru za ovakve postove! LP

Intel Core™ i7-4770S inside
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Sta je frka sa 2500k na 80C?

multi-gpu 4 live
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i7 Club

U potpunosti se slazem sa Stjepsnom.

Tu nesto nije silo kako triba i bilo bi najpametnije ponovo nanit pastu i montirat hladnjak.

Poliranje proca tu stvarno nema smisla.

Usput nigdi nisan vidija da se na H100 brzina venta namista s 1, 2, il 3.

nicky.sl
Moj PC  
1 2 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

i7 920 @2,8 GHz

 

Kupio sam ga prije 5 godina, sve vrti kao i prvi dan. Nebi ga mjenjao za ništa!

Pozz

MPLAB C18
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Intel i7 Club

Ček ja se nalazim u temi gdje se govori o OC a vi ne znate rudimentarne osnove naštimavanja brzine okretanja ventova na H100?

 

OK... bye.

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Intel i7 Club

Šalu na stranu. 80C na 2500K je previše, pogotovo još kada ga hladi Noctua. Ovisno o sobnoj temperaturi moj 2600K rijetko je išao preko 75C a tjeram ga 100% 24/7. Vjerovatno nešto ne štima: previsok napon, neispravno montiran hladnjak......itd, itd.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
guls kaže...

Ček ja se nalazim u temi gdje se govori o OC a vi ne znate rudimentarne osnove naštimavanja brzine okretanja ventova na H100?

 

OK... bye.

Nemoj meni pricat o h100 a ni o OC-anju nisan te vidija u clubu 5Ghz.

H100 ima nekoliko opcija za namistanje brzine venta al nijedna se ne oznacava sa 1,2,3.

nicky.sl
12 godina
offline
Re: Intel i7 Club
nicky.sl kaže...

Nemoj meni pricat o h100 a ni o OC-anju nisan te vidija u clubu 5Ghz.

H100 ima nekoliko opcija za namistanje brzine venta al nijedna se ne oznacava sa 1,2,3.

Kad budeš stariji kao ja i kad se pohvališ clockanjem pentiuma 200mmx pazeći da ne prekuriš isa i pci onda ćemo se razgovarati tko je što i kako oc-ao, a vjerujem da si ti još onda u pelenama bio, dijete moje drago.

H100 ima tri moda brzine - 1 najsporiji, 2 srednji, 3 najbrži. 1 zato što je upaljeno jedno polje, 2 jer su upaljena dva polja, 3 jer su upaljena tri polja, ako se podešava direktno na bloku. 

 

A o 5GHz, heh, naći ću ja slike prije par godina, kad još nisam bio član ovog foruma, gdje smo na velesajmu među prvima kurili amd-e debelo iznad petice. Ne možeš suditi čovjeka na temelju ničega dijete moje.

Fuck me I'm famous.
14 godina
offline
Intel i7 Club

Khm! Da se vratimo k temi?{#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club

 

A o 5GHz, heh, naći ću ja slike prije par godina, kad još nisam bio član ovog foruma, gdje smo na velesajmu među prvima kurili amd-e debelo iznad petice. Ne možeš suditi čovjeka na temelju ničega dijete moje.

 

Slusaj decko 12 godina si mlađi i ne obracaj mi se s dijete moje.

Što se tiče h100 u pravu si ja sam gledao moj h100i koji je ponesto drugačiji.

Moje klokove možeš vidit u dosta benchmark tema a ti dokaži te tvoje tvrdnje s AMD clockovima. Samo nemoj skidat slike neta dečko maleni.

nicky.sl
14 godina
offline
Intel i7 Club

Momci, molim vas! Imate privatne poruke pa se dogovorite ko ima kinesku kopiju H100!

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7 Club

a da mozda nisu ispravni senzori? prije 4770k noctua je hladila phenom II 955 na 4.2 ghz i 1.520V s max 60 stupnjeva na 24h prime-a 

ja mislim da je nemoguce da temperatura poraste za 40 stupnjeva u doslovno istoj sekundi kada upalim prime

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2014 0:40 (logi510).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
guls kaže...
nicky.sl kaže...

Nemoj meni pricat o h100 a ni o OC-anju nisan te vidija u clubu 5Ghz.

H100 ima nekoliko opcija za namistanje brzine venta al nijedna se ne oznacava sa 1,2,3.

Kad budeš stariji kao ja i kad se pohvališ clockanjem pentiuma 200mmx pazeći da ne prekuriš isa i pci onda ćemo se razgovarati tko je što i kako oc-ao, a vjerujem da si ti još onda u pelenama bio, dijete moje drago.

H100 ima tri moda brzine - 1 najsporiji, 2 srednji, 3 najbrži. 1 zato što je upaljeno jedno polje, 2 jer su upaljena dva polja, 3 jer su upaljena tri polja, ako se podešava direktno na bloku. 

 

A o 5GHz, heh, naći ću ja slike prije par godina, kad još nisam bio član ovog foruma, gdje smo na velesajmu među prvima kurili amd-e debelo iznad petice. Ne možeš suditi čovjeka na temelju ničega dijete moje.

Haj ne kaki, koja fajda od prebiranja proslosti i sta je ko clockao.

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2014 9:46 (Leopard_st).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
logi510 kaže...

a da mozda nisu ispravni senzori? prije 4770k noctua je hladila phenom II 955 na 4.2 ghz i 1.520V s max 60 stupnjeva na 24h prime-a 

ja mislim da je nemoguce da temperatura poraste za 40 stupnjeva u doslovno istoj sekundi kada upalim prime

Moguće je.

Silicij i bakar(heatspreader) se jako brzo zagrijavaju i hlade.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K // 6GB DDR3 // GTX770? // Ereboss? // Silencio 652
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
8ax kaže...
logi510 kaže...

a da mozda nisu ispravni senzori? prije 4770k noctua je hladila phenom II 955 na 4.2 ghz i 1.520V s max 60 stupnjeva na 24h prime-a 

ja mislim da je nemoguce da temperatura poraste za 40 stupnjeva u doslovno istoj sekundi kada upalim prime

Moguće je.

Silicij i bakar(heatspreader) se jako brzo zagrijavaju i hlade.

oke ali opet temperature su previsoke..i to s noctuom

ja sam ga mislio oc-at al s ovakvim temperaturama nikako

12 godina
offline
Intel i7 Club

Slucajno ugledah pa da se i ja prijavim u klub intelovaca...inace sve radi na stockovima trenutno jer nema potrebe za nekim dodatnim perfomansama,pa tako za sada ostajem na defaultu...kroz mjesec se nadam upgradeom na Rampage BE pa mozda tad opalim koji bench!

 

Lp. svim vlasnicima{#}

Moj PC  
9 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Tek sad vidjeh da se i stari modeli racunaju.

 

Imao sam prije sadasnjeg proc-a dva i7 3770K, jedan i7 970, i jedan i7 920 D0.

 

 

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2014 15:29 (Leopard_st).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7 Club

promjenio sam pastu i opet isto..jel ima ko neki savjet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
logi510 kaže...

promjenio sam pastu i opet isto..jel ima ko neki savjet?

Ja sam uradio lapping i nisam se pokajao!{#}

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice