Programer / suradnja - imam ideju za program...

poruka: 82
|
čitano: 10.153
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

Cisto za razne komedijase, zavrsio sam FER i radim u IT-u, tako da jako dobro znam sto su desktop, a sto web aplikacije. Nemam se namjeru tu natezati, samo sam iznio svoje misljenje. Ako se netko s tim ne slaze, u redu sto se mene tice.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..

Uff.. to već zvuči opako. Ti si završio FER i radiš u IT branši pa smo mi za tebe "komedijaši" {#}. Nisam impresioniran.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Games 4 life kaže...

Sad da netko završi srednju školu, a zna dobro programirati... zašto bi išao na fakultet ???

Dobro pitanje. Fakultet za IT struku nije nikakav uvjet. Recimo, za medicinu je fakultet bitan. Ja ne mogu otici u bolnicu na odjel kirurgije i prijaviti se za kardio kirurga bez zavrsenog medicinskog fakulteta. IT struka tradicionalno nema nekakvu komoru, propise i sta ja znam. Velike firme uglavnom uvjetuju VSS, ali one manje uglavnom ne. Tako da definitivno nije presudno zavrsiti fakultet ako se mislis baviti programiranjem, pogotovo ako mislis imati svoju firmu i tim programera.

 

Na fakultetu ces nauciti stvari koje inace ne bi nikada naucio, a koje mozes iskoristiti u jako sirokom podrucju. Sve ima svoje pluseve i minuseve...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
TracerCPP kaže...

Uff.. to već zvuči opako. Ti si završio FER i radiš u IT branši pa smo mi za tebe "komedijaši" {#}. Nisam impresioniran.

Nisam na tebe mislio, ali ti si se ocito sam svrstao u komedijase. Mislio sam na ove koji posprdno pitaju "a sta je browser" na moj komentar o desktop aplikacijama.

16 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

Ja idem na isti taj FER i vidam ljude (na R smjeru) koji ne znaju sto radi linker {#}, pa sto sad?

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Crank1d kaže...

Ne moraš reći ako ne želiš, ali u koju kategoriju programa spada taj program/ideja (multimedija, utility... )? {#}

 

Utility.

Program je namjenjen svim korisnicima (tj. nije namjenjen samo za poslovne korisnike ili ...) - > kužiš što želim reći.

 

 

{#}

These are dark time, there is no denying. Our world has prehaps faced no greater threat than it does today!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Pitanje za @TracerCPP .
Pošto ljudi pišu da si napisao knjigu o C++ -u (Ako je to knjiga Analiza i Primjena onda sam ju čitao i dosta naučio, hvala na tome ! :D),znači da znaš puno o programiranju, da li ti sad možeš npr. osnovati svoju firmu koja bi proizvodila igre i ti sudjelovati u programiranju igre, a da RECIMO TO TAKO SAMO ZA PRIMJER: nisi završio faks, i onda prodavati igru po svijetu, i onda ti netreba faks ! (s time da si se sam učio programirati prije faksa i za vrijeme doks si trebao ići na faks ((ovo je samo primjer, i valjda ti ne smeta sto sam te za primjer uzeo.... )))
Led Zeppelin ------- > kickass !!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Games 4 life kaže...

Oprostite što sam samo tako upao u temu, ali i ja imam pitanje...

Sad da netko završi srednju školu, a zna dobro programirati... zašto bi išao na fakultet ???

Može se skupiti tim i naprave dobar program (npr. igru) i prodaju je dalje :D

Mislim, nije to samo tako, ali znate na što mislim..

Pa ?

Fakultet nije potreban da bi se naučio posao. Fakultet je više uvod u nešto čime bi se trebao profesionalno baviti. Nema se dovoljno vremena da bi se na faksu sve obuhvatilo tolikom širinom. Pravi majstor zanata se postaje tek nakon dosta vremena bavljenja poslom, kada se ovlada detaljima i kada osoba većinu stvari ima u malom prstu. No i tada učenje ne prestaje jer IT tehnologija stalno napreduje i uvijek moraš biti u koraku s njom.

 

S druge strane, ako smatraš da imaš dovoljno znanja i tim ljudi koji zajedno mogu napraviti nešto konkretno.. samo naprijed. Novac će sjedati na račun imao ti diplomu ili ne {#}.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Games 4 life kaže...
i onda prodavati igru po svijetu, i onda ti netreba faks ! (s time da si se sam učio programirati prije faksa i za vrijeme doks si trebao ići na faks ((ovo je samo primjer, i valjda ti ne smeta sto sam te za primjer uzeo.... )))

Ajde sad jedno pitanje za vas gamere. Koliko ste igara kupili? A koliko ste ih skinuli preko torrenta? :)

 

Evo primjer jedne hrvatske firme koja radi igrice (inace, kapa njima do poda, da se razumijemo):

http://www.cateia.com

 

Obratimo paznju na masne pare za koje se prodaju igrice...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Games 4 life kaže...

Oprostite što sam samo tako upao u temu, ali i ja imam pitanje...

Sad da netko završi srednju školu, a zna dobro programirati... zašto bi išao na fakultet ???

Može se skupiti tim i naprave dobar program (npr. igru) i prodaju je dalje :D

Mislim, nije to samo tako, ali znate na što mislim..

Pa ?

Ehhh, već smo negdje dangubili o ovome, ali sa fakultetom ćeš lakše dobiti posao i manje će se u početku od tebe tražiti, a nećeš od jedne igre živiti, mislim može ali rijetko ko to uspije sam, ja namjeravam ići na fakultet jer sa njim lakše zaposlenje, mnogo pogodnosti, ali naravno bez dobrog znanja i fakultet ti je džaba(bar u normalnoj državi {#}).

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
12 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

Po nekoj mojoj logici:

 

Ako želiš raditi u nekoj firmi, moja preporuka je: idi na faks.

 

A ako imaš dobru ideju i mislim da će uspjeti stvoriti više programa/igara od kojih ćeš živjeti i zarađivati, nemoraš ići na faks (ali računaj da ćeš morati stvoriti nove programe/igre jer od jenog nećeš moći živjeti i zarađivati za plaću). I naravno, ako si mali poduzetnik pokušaj si pronaći tim od što manje kvalitetnih partnera (zbog troškova plaća) a ako zaradiš milione (...čisto sumnjam...{#}) možeš zaposliti i >500 zaposlenika ako te volja...

 

P.S. Oprosti mi na onome čisto sumnjam jer i sam znaš da ti ideja mora biti jako, jako...jako dobra da bi ostavario milione na jednoj stvari, inače bi mogao zaraditi dosta para, ali milione.....

These are dark time, there is no denying. Our world has prehaps faced no greater threat than it does today!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..

Ma, ok ja samo tako pitam.

Imam tek 13 godina tak da imam ja dosta jos do faksa...

A sad je pravo vrijeme da pocenm uciti programirati... ili ?

Led Zeppelin ------- > kickass !!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Games 4 life kaže...
Pitanje za @TracerCPP .
Pošto ljudi pišu da si napisao knjigu o C++ -u (Ako je to knjiga Analiza i Primjena onda sam ju čitao i dosta naučio, hvala na tome ! :D),znači da znaš puno o programiranju, da li ti sad možeš npr. osnovati svoju firmu koja bi proizvodila igre i ti sudjelovati u programiranju igre, a da RECIMO TO TAKO SAMO ZA PRIMJER: nisi završio faks, i onda prodavati igru po svijetu, i onda ti netreba faks ! (s time da si se sam učio programirati prije faksa i za vrijeme doks si trebao ići na faks ((ovo je samo primjer, i valjda ti ne smeta sto sam te za primjer uzeo.... )))

Kao što je gore prethodno rečeno, u IT-u još uvijek nema komore (kao npr. što ju imaju građevinari, elektro struka, arhitekti, strojari) pa svatko može raditi što god želi. Npr. u građevinarstvu se točno zna što može raditi neki inžinjer (VŠS) i koji je njegov doseg posla a što netko tko je dipl. ing (VSS). Tamo nije svatko ovlašten za svaku vrstu posla, dok kod IT-a toga nema.

 

Npr., ja nemam nikakvu službenu firmu niti ljude koji rade za mene no znam raditi aplikacije. Zato imam nekakvu virtualnu firmu - prodajem aplikacije preko Interneta. Kao i svatko drugi platim porez na zaradu i to je to. No ovo je specifičan oblik posla jer proizvod je u digitalnom obliku pa ga se lako može distributirati dok za neke druge poslove bi vjerojatno trebala stvarna firma s ljudima zaduženima za prijevoz, održavanje, skladištenje robe itd.

 

Znači, pravila nema. Samo je potrebno znanje, dok proizvod u digitalnom obliku je distributirati lako i nema čak potrebe niti za stvarnom firmom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 22:03 (TracerCPP).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Yawriats kaže...
Games 4 life kaže...
i onda prodavati igru po svijetu, i onda ti netreba faks ! (s time da si se sam učio programirati prije faksa i za vrijeme doks si trebao ići na faks ((ovo je samo primjer, i valjda ti ne smeta sto sam te za primjer uzeo.... )))

Ajde sad jedno pitanje za vas gamere. Koliko ste igara kupili? A koliko ste ih skinuli preko torrenta? :)

 

Evo primjer jedne hrvatske firme koja radi igrice (inace, kapa njima do poda, da se razumijemo):

http://www.cateia.com

 

Obratimo paznju na masne pare za koje se prodaju igrice...

Uff... sad pogledao; na steamu imam 154 igre {#}.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..

Programiranje ti netreba trpiti radi "ekonomije,...", ako znaš programiranje profesori iz drugih predmeta bi trebali to shvatiti, tako se radi na FIT-u u Mostaru.

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
12 godina
odjavljen
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...
Moje misljenje o programiranju na faxu je jako lose. C mi je nekako bio ok, c++ katastrofa jer se forsalo oop umjesto da se jezik nquci kako spada. Java je isto katastrofa jer nas forsiraju da stalno pisemo kilometarske programe, a neki jos ni klaau niwu shvatili. Jos mi je najbolji vb koji ni ne radimo na faxu. Prvi program mi je imao preko 2000 linija koda I bio je za jednu firmu. Vodenje I izdavanje primki musterijama. Ne znam kako vb kotira kod ljudi, no meni je zakon(nije me sram to reci).
SK crew
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Pranja kaže...
Moje misljenje o programiranju na faxu je jako lose. C mi je nekako bio ok, c++ katastrofa jer se forsalo oop umjesto da se jezik nquci kako spada.

U potpunosti se ne slažem, sa C++ om možeš raditi i proceduralno programiranje, šta više i lakše je, cin nego scanf(), jer u scanf moraš varijablu formatirati, pa unijetu u referencu...
Što se OOP-a tiče, pa to moraš znati, ja ga učim i vidim olakšanje.
Sve u životu ti je objekt i kako je @mbaksa rekao, "Gledajući sa strane OOP-a, proceduralno programiranje je glupo".

Da nebi bilo zabuna, da ja imam nešto protiv C-a, naprotiv to mi je najdraži jezik.

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 9:56 (royalhero).
16 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

Naucite funkcionalno programiranje i poslije ce vam biti sve glupo, i OOP i proceduralno. Poslije recimo, Haskella mrzit cete svaki drugi jezik. Samo, learning curve je prilicno velik, kod nekih traje i par godina, mnogi odustanu, pa se vrate, neki odustanu pa se vrate, pa opet odustanu pa se opet vrate i tako par puta, tesko, jako je tesko u pocetku, ali kasnije ce vam sve drugo ici na zivce.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
royalhero kaže...

U potpunosti se ne slažem, sa C++ om možeš raditi i proceduralno programiranje, šta više i lakše je, cin nego scanf(), jer u scanf moraš varijablu formatirati, pa unijetu u referencu...
Što se OOP-a tiče, pa to moraš znati, ja ga učim i vidim olakšanje.
Sve u životu ti je objekt i kako je @mbaksa rekao, "Gledajući sa strane OOP-a, proceduralno programiranje je glupo".

Da nebi bilo zabuna, da ja imam nešto protiv C-a, naprotiv to mi je najdraži jezik.

 Ti ili si disleksičan ili nisi ni pročitao što sam napisao.

 

Kolegij se zvao OOP a korišten je C++. Profesori su više pažnje davali samom filozofiranju o oop nego da nas nauče c++. Nitko ti ne pokaže kako se klasa piše,ali ju svejedno moraš napisati. Primjera imam bezbroj.

SK crew
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Pranja kaže...
Kolegij se zvao OOP a korišten je C++. Profesori su više pažnje davali samom filozofiranju o oop nego da nas nauče c++. Nitko ti ne pokaže kako se klasa piše,ali ju svejedno moraš napisati. Primjera imam bezbroj.

Velis, kolegij se zvao OOP... ovo boldano, cudno, da, bas cudno...

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
1domagoj1 kaže...

Velis, kolegij se zvao OOP... ovo boldano, cudno, da, bas cudno...

 E pa baš me zanima kako bi ti radio oop u c++ da te nitko ne nauči c++.

SK crew
15 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

Sto bi to bilo "nauciti c++"? Bitnije je nauciti koncepte OOP, nego konkretni jezik. Recimo, uz solidno znanje OOP mozes bez problema savladati Javu, C#, Objective-C, C++ i sve ostale OO jezike, te u njima primijeniti nekakva konkretna znanja o dizajniranju samog programa. Badava ti je znanje C++ ako ne znas sto bi tocno s tim napravio.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
eo uciti i znao samneke osnovnije osnove osnova pa sam odustao i sad 1domagoj1 kaže...

Naucite funkcionalno programiranje i poslije ce vam biti sve glupo, i OOP i proceduralno. Poslije recimo, Haskella mrzit cete svaki drugi jezik. Samo, learning curve je prilicno velik, kod nekih traje i par godina, mnogi odustanu, pa se vrate, neki odustanu pa se vrate, pa opet odustanu pa se opet vrate i tako par puta, tesko, jako je tesko u pocetku, ali kasnije ce vam sve drugo ici na zivce.

Da, ja sam poceo uciti C++ prije pa sam naucio osnovnije osnove osnova, pa sam odustao, pa sad prije 4 dana nazad počeo...

Uglavnom što ti ono znači što sam podebljao ?

I još 1. pitanje za programere...

Da li vam je ljepše bilo učiti programirati ili sad

kad vec kao eksperti radite programe ?

Buzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 15:08 (Games 4 life).
12 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

Definitivno je bilo ljepše učiti i istraživati. Pogotovo ako te to zanima. A sada mi je to uglavnom posao.. i to za koji teško nađem vremena.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..

Najljepše razdoblje je kad sam učio i mučio se sa početkom u svijetu programskih jezika ,kad ti je sve novo i lijepo i ushićeno programiraš ,kao da svemir istražuješ,nažalost , kasnije za sve nemaš vremena  jer te posao i kruh naš svagdašnji odvuče dalje od istraživanja ...ali sve ima svoje draži {#}

Private
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..

Da li vi programeri lako pronađete posao i koja je otprilike

placa programera u prosjecnoj firmi ?

Buzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
15 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

U danasnje vrijeme je prilicno tesko naci posao, osim ako vec nisi kuhan i pecen. Dodatni problem je sto u IT sektoru postoji ogromna migracija, ljudi mijenjaju poslove kao carape. S obzirom na stanje u drzavi, firmama (pogotovo manjim, privatnim firmama) je vrlo riskantno uzeti nekog pocetnika. Pogledajte si malo oglase na moj-posao ili nekom drugom portalu, pa pogledajte sto se trazi. Nije bajno, a bit ce jos gore.

 

Druga stvar su nekakvi freelance siteovi gdje se mozete bidati za projekte. Onda vidite razne Pakistance i Indijce koji za manje od 100 dolara naprave aplikaciju koja zahtijeva vrhunsko znanje i vjestinu. Odite i na te stranice pogledati malo sto se trazi...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

Napišeš nekakvu aplikaciju, bilo što, npr. Memory za klince, razdjeliš to obitelji koji imaju klince, i što dobiješ?

budi sretan ako ti odgovore mailom, njihove tri rečenice su skupljje od desetak dana posla - takva su mjerila izvan virtualnog svijeta

a ovi što se javljaju sa "grandioznim" idejama, to ne bi uopće komentirao

najbolje je @Tracer rekao: "Windows 9?"

(doduše meni je pala na pamet ona o business-u i samarima, ali neću je ipak reći){#}.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 18:53 (Floki).
 
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..

Danas je sasvim uobicajeno da jedan javni biljeznik zaradjuje vise novaca od vrhunskog (ne prosjecnog, nego vrhunskog) programera. Nedavno sam vidio oglas za ASP.NET programera, placa koja se nudi - cijelih 3500 kuna. Buraz, lova do krova. Jos kad tome prirodas vracenu PET ambalazu, fiju...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Floki kaže...

Napišeš nekakvu aplikaciju, bilo što, npr. Memory za klince, razdjeliš to obitelji koji imaju klince, i što dobiješ?

budi sretan ako ti odgovore mailom, njihove tri rečenice su skupljje od desetak dana posla - takva su mjerila izvan virtualnog svijeta

a ovi što se javljaju sa "grandioznim" idejama, to ne bi uopće komentirao

najbolje je @Tracer rekao: "Windows 9?"

(doduše meni je pala na pamet ona o business-u i samarima, ali neću je ipak reći){#}.

 

Nikako se ne slažem sa tvojim postom.

Ako netko smisli (ili mu bez veze padne na napem) neku dobru ideju i ako je ideja stvarno dobra on može zaraditi toliko novaca da te može kupiti i radit šta god poželi sa tobom. A drugo su oni koji smisle novi Facebook ili nešto u tom smislu.

 

Drugo je kada neko djete kaže smislio sam nešto a to već postoji, a drugo je kada netko ima ozbiljnu ideju i od toga zaradi jako puno. Tako da je i bolje što nisi napisao tu nekakvu šalu koja ti je pala na pamet!

These are dark time, there is no denying. Our world has prehaps faced no greater threat than it does today!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice