Programer / suradnja - imam ideju za program...

poruka: 82
|
čitano: 10.166
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Pranja kaže...

 E pa baš me zanima kako bi ti radio oop u c++ da te nitko ne nauči c++.

Velika je razlika izmedu OOP-a kao nekog apstraktnog koncepta koji ucis i nekog OO jezika. Ovo prvo mozes primjeniti u bilo kojem OO jeziku, ovo drugo samo u tom jeziku, naravno. Drugo, ja ne znam sto si ti ocekivao? Pa na faksu si pobogu, nemoj mi reci da u danasnje doba interneta na svakom cosku ti ne mozes saznati kako se, sto ja znam, deklarira klasa u C++-u, Pythonu, C#-u, Javi, Adi, da nabrojim par koji su mi pali na pamet? Ne znam sto ti ocekujes, pa nije ti faks srednja skolica gdje ce ti diktirati sto da si u biljeznicu napises i onda te to pitati na ispitu... Na faksu si sam stari, dat ce ti jedino smjernice, na tebi je hoces li to prihvatiti i sam nauciti ili ne. Ovi koji odaberu ovu drugu opciju... well, mislim da svi znamo kak to zavrsi.

Games 4 life kaže...

Da, ja sam poceo uciti C++ prije pa sam naucio osnovnije osnove osnova, pa sam odustao, pa sad prije 4 dana nazad počeo...

Uglavnom što ti ono znači što sam podebljao ?

...

Learning curve ti se na hrvatski prevodi kao krivulja ucenja. Dakle, imas koordinatni sustav, na y-osi je obicno ono nauceno, na x-osi je vrijeme. Evo ti slika, da bude jasnije. S tim, da kad uzmemo u obzir recimo Haskell, ta je krivulja je kod nekih ljudi jako slabo strma, dakle vrijeme ima veliku vrijednost (dugo ucimo), ali ono nauceno sporo raste, ima malu vrijednost (jako malo naucimo), drugim rijecima za puno vremena se jako malo nauci, to znaci veliki learning curve. No, to je kod nekih ljudi. Kod nekih izgleda kao EKG, malo uce, onda odustanu, onda se opet vrate, opet odustanu. Neki odustanu i nikad vise ne probaju...

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Yawriats kaže...

Danas je sasvim uobicajeno da jedan javni biljeznik zaradjuje vise novaca od vrhunskog (ne prosjecnog, nego vrhunskog) programera. Nedavno sam vidio oglas za ASP.NET programera, placa koja se nudi - cijelih 3500 kuna. Buraz, lova do krova. Jos kad tome prirodas vracenu PET ambalazu, fiju...

u danasnjoj hrvatskoj je to tako, jer se sami (vrhunski) programeri nisu izborili za veci status na svom poslu, dok se to ne moze reci za npr japan ili ameriku.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Sherminator kaže...
Floki kaže...

Napišeš nekakvu aplikaciju, bilo što, npr. Memory za klince, razdjeliš to obitelji koji imaju klince, i što dobiješ?

budi sretan ako ti odgovore mailom, njihove tri rečenice su skupljje od desetak dana posla - takva su mjerila izvan virtualnog svijeta

a ovi što se javljaju sa "grandioznim" idejama, to ne bi uopće komentirao

najbolje je @Tracer rekao: "Windows 9?"

(doduše meni je pala na pamet ona o business-u i samarima, ali neću je ipak reći){#}.

 

Nikako se ne slažem sa tvojim postom.

Ako netko smisli (ili mu bez veze padne na napem) neku dobru ideju i ako je ideja stvarno dobra on može zaraditi toliko novaca da te može kupiti i radit šta god poželi sa tobom. A drugo su oni koji smisle novi Facebook ili nešto u tom smislu.

 

Drugo je kada neko djete kaže smislio sam nešto a to već postoji, a drugo je kada netko ima ozbiljnu ideju i od toga zaradi jako puno. Tako da je i bolje što nisi napisao tu nekakvu šalu koja ti je pala na pamet!

čuj, samo ti radi, ja ti ne smetam

imaš ideju kažeš?

izloži je il šuti., pusti te neviđene spike

ovdje jesi zbilja postavio priču tipa. "ja ću praviti samare, a ti magarad"

ili reci ideju, ili šuti

di je onaj što je OS radio?

još nismo vidjeli taj njegov OS, nisi prvi sa takvim spikama.

inače, ovdje postoji korelacija između znanja i skromnosti, a ruku na srce, uklapaš se u obrazac.

(o čem dalje pričati? o nečem što je "poslovna tajna", pa se ne smije reći, ali istovremeno bi se trebalo uvažavati tu "poslovnu tajnu", ma da, kako ne bi)

ovo je konkretan forum za konkretne stvari, imaš program, imaš ga gdje staviti

negdje si zapeo, netko će ti pomoći

znaš drugom pomoći, pomozi mu

daj konkretne stvari, pusti prazne maglovite priče

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 21:08 (Floki).
12 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

I što ako moja ideja ne valja? Ti to nećeš niti osjetit, a ako je ideja dobra i ti ju napraviš prije mene ti ćeš to itekako osjetit, tako da ne baljzgaj gluposti. Ajde mi samo reci da ti imaš dobru ideju (koju ne možeš sam napraviti) i misliš da je ideja dobra dali bi ti ovdje otvorio temu i napisao moja ideja je napraviti program sa kojim će ljudi pričati preko kamere (to je skype i to sam uzeo samo kao banalan primjer) ???!

These are dark time, there is no denying. Our world has prehaps faced no greater threat than it does today!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
1domagoj1 kaže...

Velika je razlika izmedu OOP-a kao nekog apstraktnog koncepta koji ucis i nekog OO jezika. Ovo prvo mozes primjeniti u bilo kojem OO jeziku, ovo drugo samo u tom jeziku, naravno. Drugo, ja ne znam sto si ti ocekivao? Pa na faksu si pobogu, nemoj mi reci da u danasnje doba interneta na svakom cosku ti ne mozes saznati kako se, sto ja znam, deklarira klasa u C++-u, Pythonu, C#-u, Javi, Adi, da nabrojim par koji su mi pali na pamet? Ne znam sto ti ocekujes, pa nije ti faks srednja skolica gdje ce ti diktirati sto da si u biljeznicu napises i onda te to pitati na ispitu... Na faksu si sam stari, dat ce ti jedino smjernice, na tebi je hoces li to prihvatiti i sam nauciti ili ne. Ovi koji odaberu ovu drugu opciju... well, mislim da svi znamo kak to zavrsi.

 Heh,stvarno si malo čudan sa takvim načinom razmišljanja. Fax ne služi za provjeru znanja,već da bi se nešto naučilo.

SK crew
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Pranja kaže...

Heh,stvarno si malo čudan sa takvim načinom razmišljanja. Fax ne služi za provjeru znanja,već da bi se nešto naučilo.

Dobro, a gdje sam ja tu rekao da faks sluzi za provjeru znanja? Rekao sam "da ti nece diktirati sto da napises u biljeznicu i onda te to pitati na ispitu", ne znam kak si iz toga izvukao da je moj nacin razmisljanja "da faks sluzi za provjeru znanja"...

 

Ako ti bas trebam posebno napisati svoje misljenje, evo ti ga: "faks je tu da te nauci uciti". A ti sad sam razmisli sto to znaci i zasto je to tako...

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

Djeco djeco :)

 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Sherminator kaže...

I što ako moja ideja ne valja? Ti to nećeš niti osjetit, a ako je ideja dobra i ti ju napraviš prije mene ti ćeš to itekako osjetit, tako da ne baljzgaj gluposti. Ajde mi samo reci da ti imaš dobru ideju (koju ne možeš sam napraviti) i misliš da je ideja dobra dali bi ti ovdje otvorio temu i napisao moja ideja je napraviti program sa kojim će ljudi pričati preko kamere (to je skype i to sam uzeo samo kao banalan primjer) ???!

imaš ideju koju ne možeš napraviti?

to se onda zove mašta u realnom svijetu

sorry, ali mene nisi impresionirao ni velikim idejama, ni onom do while petljom gdje nisi prepoznao

da vanjska petlja nakon jedne zamjene staje.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 13:19 (Floki).
15 godina
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

Svi bi nakon sto su poceli uciti C++ programirali OS-ove ili igre :) Ajd pocmite sa necim jednostavnijim? Npr sa katalogom muzike ili filmova. Pa cete vidit koliko cete samo tu puta zapeti.

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..

Počeo bih programirati, odakle da počnem?

 

Je li bi bila dobra ideja početi s C++ pošto imam odličnu knjigu u vezi tog jezika?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Floki kaže...
Sherminator kaže...

I što ako moja ideja ne valja? Ti to nećeš niti osjetit, a ako je ideja dobra i ti ju napraviš prije mene ti ćeš to itekako osjetit, tako da ne baljzgaj gluposti. Ajde mi samo reci da ti imaš dobru ideju (koju ne možeš sam napraviti) i misliš da je ideja dobra dali bi ti ovdje otvorio temu i napisao moja ideja je napraviti program sa kojim će ljudi pričati preko kamere (to je skype i to sam uzeo samo kao banalan primjer) ???!

imaš ideju koju ne možeš napraviti?

to se onda zove mašta u realnom svijetu

sorry, ali mene nisi impresionirao ni velikim idejama, ni onom do while petljom gdje nisi prepoznao

da vanjska petlja nakon jedne zamjene staje.

 

 ....dečki možda stavrno ne prepoznajemo talente na ovom forumu ....dajte mu vremena {#}

Private
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Private kaže..

 ....dečki možda stavrno ne prepoznajemo talente na ovom forumu ....dajte mu vremena {#}

Niko nepotcjenjuje njegovu ambiciju, nego ta ambicija zna ga dobro "trehnut" na zemlju, a opet zna biti i jako dobra.

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Floki kaže...
Sherminator kaže...

I što ako moja ideja ne valja? Ti to nećeš niti osjetit, a ako je ideja dobra i ti ju napraviš prije mene ti ćeš to itekako osjetit, tako da ne baljzgaj gluposti. Ajde mi samo reci da ti imaš dobru ideju (koju ne možeš sam napraviti) i misliš da je ideja dobra dali bi ti ovdje otvorio temu i napisao moja ideja je napraviti program sa kojim će ljudi pričati preko kamere (to je skype i to sam uzeo samo kao banalan primjer) ???!

imaš ideju koju ne možeš napraviti?

to se onda zove mašta u realnom svijetu

sorry, ali mene nisi impresionirao ni velikim idejama, ni onom do while petljom gdje nisi prepoznao

da vanjska petlja nakon jedne zamjene staje.

 

 

Kao što si pročitao da sam zaj{#}bo sa do ... while petljom mogao si pročitati i da sam početnik i da sam pred krajem knjige C++ za apsolutne početnike.

Moja ideja za program nema nikakve veze sa mojim znanjem programiranja, jer ja sam uočio što bi se moglo napraviti i što bi poslužilo svakome korisniku računala (ja ne govorim da je ideja za milijarde ili nešto slično) ali ideja ima potencijala za zaradu (a to je ono najvažnije).

 

I naravno, još sam napisao da ću ideju stopirati dok ne naučim programirati, ali opet ponavljam da netko tko ne zna programirati može smisliti neku dobru ideju (tako da ne vidim shvrhu tvoga posta opet). i ne bih se htio svađati i prepucavati jer vjerujem da znaš više od mene programirati ali mislim da ovaj (i neki prethodni) tvoji postovi nemaju shvre i da nisu potrebna.

 

 

Toliko od mene {#}

These are dark time, there is no denying. Our world has prehaps faced no greater threat than it does today!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..

A što kažete na to da netko završi FOI i preseli se u Sj. Amreiku ?

(Mislim, da čovjek zna programirati ofc :D)

Da li se to isplati ?

Ili da otiđe baš studirati u Ameriku i tam se odmah i zaposli ?

Buzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
14 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

Malo čitam ovu tema i ima puno postava koji su {#}

 

Ja nemam ništa protiv toga, ali ono, pridržavajte se teme {#}

Ili neka autor (ili moderator) promjeni naziv teme ili ju preimenuju u chat temu...

// helper; // btw. potpisi su za papke ;)
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

A tvoj post je sto? On topic?

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
1domagoj1 kaže...

A tvoj post je sto? On topic?

 Ma znam i moj post je off topic, i ja sam samo dao dobronamjernu primjedbu (nisam ništa loše mislio sa time, niti sam ioga htio vrijeđati ili zezati).

Ali ono, što se mene tiće pišiti što god hoćete, ali možda bi bilo bolje promjeniti naziv teme ili nešto deseto...{#}

// helper; // btw. potpisi su za papke ;)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
tnakir kaže...

Svi bi nakon sto su poceli uciti C++ programirali OS-ove ili igre :) Ajd pocmite sa necim jednostavnijim? Npr sa katalogom muzike ili filmova. Pa cete vidit koliko cete samo tu puta zapeti.

Jedna stvar sa programiranjem nema nikakve veze:

- priča o novcu ili slavi

Što prije to shvate, tim bolje

Za programiranje su potrebni:

- ljubav prema tom poslu

- konstantno i stalno učenje

- talent

 

Priča o novcu, ili novac kao motiv je tu suvišan i potpuno beskoristan motiv

Naravno, nitko ne radi za babuške, ali da bi čovjek postao dobar programer koji može od toga živjeti - treba imati druge motive, a ne novac

Možda jesam bio oštar, ali dobro je naglasiti tim klincima da shvate neke stvari.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Floki kaže...
Jedna stvar sa programiranjem nema nikakve veze:

- priča o novcu ili slavi

Što prije to shvate, tim bolje

Za programiranje su potrebni:

- ljubav prema tom poslu

- konstantno i stalno učenje

- talent

 

Priča o novcu, ili novac kao motiv je tu suvišan i potpuno beskoristan motiv

Naravno, nitko ne radi za babuške, ali da bi čovjek postao dobar programer koji može od toga živjeti - treba imati druge motive, a ne novac

Možda jesam bio oštar, ali dobro je naglasiti tim klincima da shvate neke stvari.

 Programiran samo zato jer moram. Motiv mi je završiti fax. {#}

SK crew
15 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Floki kaže...
tnakir kaže...

Svi bi nakon sto su poceli uciti C++ programirali OS-ove ili igre :) Ajd pocmite sa necim jednostavnijim? Npr sa katalogom muzike ili filmova. Pa cete vidit koliko cete samo tu puta zapeti.

Jedna stvar sa programiranjem nema nikakve veze:

- priča o novcu ili slavi

Što prije to shvate, tim bolje

Za programiranje su potrebni:

- ljubav prema tom poslu

- konstantno i stalno učenje

- talent

 

Priča o novcu, ili novac kao motiv je tu suvišan i potpuno beskoristan motiv

Naravno, nitko ne radi za babuške, ali da bi čovjek postao dobar programer koji može od toga živjeti - treba imati druge motive, a ne novac

Možda jesam bio oštar, ali dobro je naglasiti tim klincima da shvate neke stvari.

Uopce nisi bio ostar! Vecina klinaca koja provodi dane i noci igrajuci igre, misli da sve zna o racunalima i informatici, klinci koji znaju sve zivo o facebooku, pa misle da sve znaju o racunalima o informatici.... Cijenim svaciju zelju i volju, al mislim da je potrebno i puno vise da bi naucio programirati i bio dobar! Trebas se odrec nekih stvari, i to je jednostavno tako. Pocetak je najtezi, jer svi su se navikli na neku veliku grafiku, aero na windowsima, i svi misle da ce i oni to isprogramirat u par dana... ali kad vide koliko je posla potrebno da se napise neki program koji se pokrece u konzoli, samo odustanu, i tu im zavrsi karijera programera. Ali nazalost zbog tog i nemamo u hrvatskoj, a i opcenito u svijetu kvalitetnih programera, te mislim da je programiranje jedno od podrucja za koje treba uloziti daleko vise truda, rada ucenja, i ODRICANJA, od vecine (ili svih) drugih podrucja ljudskih djelatnosti.

Intel q6600 mbo asus P35 8gb DDR2 ATI 3870 512mb 1TB WD Samsung 2232bw Logitech G15 Logitech G7 Logitech X530 5,1 Laptop, acer 5730zg
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2011 16:09 (pusic008).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programer / suradnja - imam ideju za program..
Floki kaže...
Za programiranje su potrebni:

- talent

A dobro, ne koliko dobra volja i ljubav prema tom poslu.

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
12 godina
neaktivan
offline
Programer / suradnja - imam ideju za program...

trebam pomoć oko pronalaska programa/ softwera za izradu web nacrta , projekta i program za izradu poslovnih web stranica (društvenih mreža) a da se nemora znati ni u jednom slučaju programiranje. Nadam se da takavi programi postoje.... Ako znate molim i link za skinuti a da nije probna verzija... Javite se na ovaj mail mihael.antek88@gmail.com

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice