Fps i dalje isti s novim komponentama

poruka: 43
|
čitano: 4.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
fps i dalje isti sa novim komponentama

u igri counter strike global offensive fps mi je i dalje isti sa novim komponentama negdje 90-125 (sve na low settings)

promjenio sam napajanje, matičnu loču, radnu memoriju i grafičku karticu

 

Stare komponente:(podebljano je staro)

Napajanje: 400W MS Industrial

Matična ploča: Asus M4A77

RAM: 4GB DDR2 800MHz 2x2

Grafička kartica: ATI Radeon HD5550 1GB DDR3 128-bit VTX

Procesor:AMD Athlon II X4 630

HDD: 640GB

 

Nove komponente:(podebljano je novo)

Napajanje: HKC USP 5550 550W

Matična ploča: ASRock > 960GC-GS FX

RAM: 8GB DDR3 1600MHz 1x1

Grafička kartica: SAPPHIRE R7 260X 1GB GDDR5 OC

Procesor:AMD Athlon II X4 630

HDD: 640GB

 

http://i.imgur.com/DyHcAeC.jpg
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2014 20:28 (bjong).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: fps i dalje isti sa novim komponentama
mozda ti je lock na 125.... a btw sta ce ti vise, sasvim dovoljno fpsa
16 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

Ovaj lik kaže da igra ovisi puno više o CPU-u nego o GPU-u, a pošto si ostavio isti CPU, vjerojatno je to razlog. Mada, vjerojatno će doći netko tko je više o tome, pa ili potvrditi moje, ili me u potpunosti negirat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2014 20:24 (denix).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fps i dalje isti s novim komponentama
denix kaže...

Ovaj lik kaže da igra ovisi puno više o CPU-u nego o GPU-u, a pošto si ostavio isti CPU, vjerojatno je to razlog. Mada, vjerojatno će doći netko tko je više o tome, pa ili potvrditi moje, ili me u potpunosti negirat.

hah jbte kupim sve i nakraju sam trebo mjenjat procesor haha {#}

http://i.imgur.com/DyHcAeC.jpg
11 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

ništa sačekaj Mantle pa će biti dobar

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

Digni CPU na kakvih 3.3-3-4GHZ.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Fps i dalje isti s novim komponentama
zoharbizo kaže...

Digni CPU na kakvih 3.3-3-4GHZ.

To je umjetnost ako nemaš dobar cooler na CPU i ako ne hladiš naponsku na ploči., jer mora dizati bus speed a sa njim overclockuje čitav sistem

12 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

Neznam tko te savjetovao za kupnju tih komponenti ali hajde 

1. plocu si mogao uzeti am3+ da imas neku buducnost posto trenutno imas ovaj procesor mogao si uzeti am3+ da stavis FX buldozera, 

2.za bezveze si uzimo ram1600 jer tvoj procesor ne daje vecu brzinu ramu od 1333mhz

3. pljunuo si malo vise para za grafu stedio tamo gdje nisi trebao :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2014 22:23 (g3arv8).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fps i dalje isti s novim komponentama
g3arv8 kaže...

Neznam tko te savjetovao za kupnju tih komponenti ali hajde 

1. plocu si mogao uzeti am3+ da imas neku buducnost posto trenutno imas ovaj procesor mogao si uzeti am3+ da stavis FX buldozera, 

2.za bezveze si uzimo ram1600 jer tvoj procesor ne daje vecu brzinu ramu od 1333mhz

3. pljunuo si malo vise para za grafu stedio tamo gdje nisi trebao :)

piše da matična podržava am3+

http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/

http://i.imgur.com/DyHcAeC.jpg
12 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

da. moja greska , podrzava ali si ipak trebao na forumu pitati prije kupovine.

sto se tice igre , cpu je mala kocnica, probaj traziti negdje confige za cs pa testiraj

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

uredu ploča podržava FX procesor do 95W pa pokušaj prodati taj i uzmi FX6300 best-buy kad si već sve promjenio,

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

U CS:GO CPU je taj koji je većinom kočnica. Evo primjera radi, i7-2600 @4GHz i HD7750, 1920x1080 i sve low, fps je većinom lockan na 300, a tu i tamo, ovisno o mapi i broju igrača padne do 200(tu grafa postaje kočnica). Iako, po meni je stabilnih 100fps sasvim okey. Isplatilo bi se ganjat više ako imaš 120/144 Hz monitor.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

koji bi mi procesor preporučili do 700 kuna?

http://i.imgur.com/DyHcAeC.jpg
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fps i dalje isti s novim komponentama
S obzirom na tvoju ograničenu(95w) ploču jedan FX6100,6300 če biti dostatan makar bih na tvojemu mijestu OC tog Athlona na cca:3.5 Ghz i bit če fino.
Determination
12 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

http://www.njuskalo.hr/procesori/fx-6300-oglas-10225138 i neki cooler si uzmi za 200 kn da stavis na njega i bit ce fpsa :) samo nemoj ga clockat jer tvoja ploca i fazna regulacija nisu bas na ti, niti imas hladnjaka na VRMovima

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama
http://i.imgur.com/DyHcAeC.jpg
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 0:06 (bjong).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

nemože to je 125W proc a tvoja ploča podržava samo 95W a već ti je napisano najbolji i najisplatljiviji do 95W je FX6300

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fps i dalje isti s novim komponentama
A k,tomu je svaki FX6300 snažniji od bilo kojeg Phenoma X4 tako da nemaš šta puno mudrovati kupi FX i točka.
Determination
12 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

ok hvala

http://i.imgur.com/DyHcAeC.jpg
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

onaj polovan uzmi što je gore linkan za te pare sigurno nećeš naći a CPU nije kvarljiva roba 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

Ako ovo sve radis zbog cs-a nemoj se nervirati. Fps neces postici tako da kupujes djelove vec se treba poigrati sa config fileom od igre.

 

rate "80000"
cl_cmdrate "128"
cl_updaterate "128"
cl_interp "0"
cl_interp_ratio "1"

 

probaj ovo u consolu upisati.

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

Pozz, da ne bi otvarao novu temu pišem ovdje, naime kolega i ja  imamo slican problem, samo sa grafama, kolega je prije par dana kupio nove komponente jer su mu stare bile preslabe, mjenjao je sve osim grafe, grafa je hd 5770, nakon isprobavanja cs-go-a fps se dize i do 300 (na praznoj mapi), na punim mapama, tj. tokom wara fps ne ide vise od 130, a tokom deathmatcha ne ide više od 90(puno igraca, pucnjava stalno), njegove trenutne komponente glase ovako: FX 8120 eight core 3.1ghz, m5a97 le r2.0, 4 gb g.skill rama 1600mhz, corsair cx500m, i hd 5770, 1tb hard caviar blue, 

 

malo smo dumali šta da radimo da taj fps dignemo, pa samo probali promjeniti graficke, i probati sa mojom, gtx 260(448-bit,896mb)(moj komp ima 200+ fps stalno u bilo kakvoj situaciji, gledaj pod moj pc) pa smo dobili malcice bolje rezultate od njegovih, pa je moje sad pitanje, kako se to moze dogoditi da sa slabijom grafom ima vise fpsa nego sa jacom(hd 5770) probao sam 5770 ubaciti u svoj komp i jos jace radi nego sa gtx-icom.

 

trebam vase misljenje šta dalje, i kako postupati? i da li je mozda problem u nekoj od komponenata novih ili samo u slabosti grafe? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

Upisi u konzolu "fps_max 300" pa vidi hoce li ici preko 125. Vjerojatno ti je lockan na 125.

Bang!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Fps i dalje isti s novim komponentama
cryoteK kaže...

Pozz, da ne bi otvarao novu temu pišem ovdje, naime kolega i ja  imamo slican problem, samo sa grafama, kolega je prije par dana kupio nove komponente jer su mu stare bile preslabe, mjenjao je sve osim grafe, grafa je hd 5770, nakon isprobavanja cs-go-a fps se dize i do 300 (na praznoj mapi), na punim mapama, tj. tokom wara fps ne ide vise od 130, a tokom deathmatcha ne ide više od 90(puno igraca, pucnjava stalno), njegove trenutne komponente glase ovako: FX 8120 eight core 3.1ghz, m5a97 le r2.0, 4 gb g.skill rama 1600mhz, corsair cx500m, i hd 5770, 1tb hard caviar blue, 

 

malo smo dumali šta da radimo da taj fps dignemo, pa samo probali promjeniti graficke, i probati sa mojom, gtx 260(448-bit,896mb)(moj komp ima 200+ fps stalno u bilo kakvoj situaciji, gledaj pod moj pc) pa smo dobili malcice bolje rezultate od njegovih, pa je moje sad pitanje, kako se to moze dogoditi da sa slabijom grafom ima vise fpsa nego sa jacom(hd 5770) probao sam 5770 ubaciti u svoj komp i jos jace radi nego sa gtx-icom.

 

trebam vase misljenje šta dalje, i kako postupati? i da li je mozda problem u nekoj od komponenata novih ili samo u slabosti grafe? 

a na kojim monitorima vi igrate da vam treba toliko fps-a,nekako sumnjam da su monitori 120 /144HZ ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 1:50 (SiNkE.Zgb).
12 godina
neaktivan
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

@WindEmperor nije lockan, igramo cs vec godinama i znamo kako se sluziti konzolom, nismo pocetnici. i koji teksta nisi shvatio, pise da fps skace do 300 na praznoj mapi, gdje si shvatio da je lockan? 

 

@SiNkE.Zgb bolje da si napisao nesta korisno.  naime moj je sync master 710n a njegov 923NW.  eto da ti zadovoljim tvoju radoznalost, nije bitno šta če nam, imam pitanje i zelim odgovor na njega. 

 

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Fps i dalje isti s novim komponentama

Ja sam odogovor uputio bjongu, autoru teme.

Bang!
11 godina
offline
Fps i dalje isti s novim komponentama

ono u čemu se vidi razlika je veličina monitora u njega je 19" + slabija grafa = manji FPS a u tebe manji monitor 17" + jača grafa = veči FPS a kad si prebacio svoju grafu kod njega tj jaču grafu od njegove normalno da se malo povečao FPS, moje mišljenje

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 2:08 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fps i dalje isti s novim komponentama
mirzet1976 kaže...

ono u čemu se vidi razlika je veličina monitora u njega je 19" + slabija grafa = manji FPS a u tebe manji monitor 17" + jača grafa = veči FPS a kad si prebacio svoju grafu kod njega tj jaču grafu od njegove normalno da se malo povečao FPS, moje mišljenje

mislim da si krivo shvatio, moja je gtx 260 i ona je slabija od hd 5770, gtx-ica je sad kod njega i s njom ima vise fpsa na vecem monitoru nego kad je imao hd 5770.

11 godina
offline
Re: Fps i dalje isti s novim komponentama

a po cemu je to slabija od hd5770, i da monitori su dosta bitni , a sve iznad 60 fps na tim monitorima nevidite...btw nisi napisao svoje komponente

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 2:18 (SiNkE.Zgb).
12 godina
offline
Re: Fps i dalje isti s novim komponentama
WindEmperor kaže...

Ja sam odogovor uputio bjongu, autoru teme.

probavao sam ja to i prije idalje je bilo isto

http://i.imgur.com/DyHcAeC.jpg
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice